Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-10 10:52:16

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#45251) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#45249) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

ja neem, csak egy digitális rajztábla, bár a 85/1.4 az baromira kéne :D

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#45252) 08danikA

08danikA
(lelkes újonc)

Sziasztok! Ha egy sellertől több (kettő) cuccot is veszek, de az eladó nem foglalkozik Combinated Shipping-el akkor is egy csomagban küldi el a két dolgot vagy külön-külön?
Válaszotokat előre is Köszönöm

Oneplus 5T 8/128 | VW Golf MK4 1.9PD | Canon EOS 700D |

(#45253) thomasa válasza 08danikA (#45252) üzenetére

thomasa
(senior tag)

Eladója válogatja, miért nem őt kérdezed?

(#45254) ferke72

ferke72
(senior tag)

sziasztok!
annak idején regisztrációnál bent ragadt a város megjelölésnél alapértelmezés..ezt hogy tudom eltüntetni az adatlapomról? köszi!

fair play..

(#45255) prannk

prannk
(őstag)

Hogy van az angolul,hogy ajándékként adja fel a vám miatt?? Kezdőtől akarok venni és nem hiszem,hogy bejelöli az ajándékot.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#45256) havri1 válasza prannk (#45255) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Gift az ajándék, de gyakorlatilag teljesen mindegy, mit ír rá, nem ez fogja eldöntei, lesz e vám vagy sem.

havri

(#45257) havri1

havri1
(PH! félisten)

szerk

[ Szerkesztve ]

havri

(#45258) raziel01 válasza prannk (#45255) üzenetére

raziel01
(PH! kedvence)

Mintha bármit is számítana. A cuccok 90%-a GIFT megjelöléssel jön.
A vámosok se hülyék. Ugyan úgy befogják kérni a számlát és megvámolják.

(#45259) htc07 válasza somnia (#45231) üzenetére

htc07
(PH! addikt)

Nem mondtam, hogy baja lehet belőle, csak amilyen precízen kitakarta az elsőn, olyan lendülettel hagyta ott a másodikon. :DDD

(#45260) sch_a

sch_a
(PH! addikt)

Sziasztok!
Lány ismerősöm rendelt magának ugyanabból a nadrágból 5db-t, különböző színekben. Természetesen egyik sem jött meg, engem kért meg, hogy írjak az eladónak. A pénzt vissza is kapta, de csak egynek az árát. A purchase history-ban már nem is találom a többit, csak a rendelésről kapott megerősítő e-mail-ből érem el, de ugye minden link ugyanarra a termékre mutat, ahol a "this case has ended" üzenet vár és nem tudok semmit csinálni. Mit tudnék csinálni?

(#45261) raziel01 válasza sch_a (#45260) üzenetére

raziel01
(PH! kedvence)

Ilyen már volt párszor a topicban.
Ha jól rémlik akkor az ebay válasza az volt erre, hogy ha lezárult a case akkor nem tudnak mit tenni.

Egyébként meg szánalmas, hogy ilyen megtörténhet, hogy nem a teljes összeget kapja meg az ember és lezárul a case.

[ Szerkesztve ]

(#45262) havri1 válasza raziel01 (#45261) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Pontosan, épp ezt akartam írni, én is emlékszem az esetre, és nem is kis összeg volt.
Ezért rendelek mindent úgy, hogy az tételesen külön látszódjon.
Csak ezzel meg aza ciki, hoygha rendelsz 5 tételt, az 5 case..és az nem tesz jót egy accnak, teszem azt 1x vásárlásnál 5 case..

havri

(#45263) sch_a

sch_a
(PH! addikt)

Kösz a válaszokat. Szerencsére nincs olyan nagy összegről szó, de azért mégis csak szeretné visszakapni az ember, ha egyszer nem kapta meg a terméket. Én még soha semmiből nem rendeltem 1-nél több darabot, azt sem tudom, hogy egyszerre, vagy külön-külön rendelte-e meg, a purchase historyban nem találom, viszont ha külön e-mail jött mindegyikről, akkor csak külön-külön kellett megrendelnie.

(#45264) randras válasza sch_a (#45263) üzenetére

randras
(PH! kedvence)

Case nyitáskor megadható a darabszám, ahánnyal kapcsolatban reklamálni akarsz... :U

Külföldi termékrendelések lebonyolítása tetszőleges díjjal: http://goo.gl/UCAL1 || Megbízhatósági pontjaim: http://goo.gl/2KRQJ (TOP100-ban)

(#45265) sch_a válasza randras (#45264) üzenetére

sch_a
(PH! addikt)

Ez esetben jól benéztem.

(#45266) Silent77 válasza randras (#45264) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Pontosan, nekem épp most volt, hogy nem jött meg 5 tétel.
Mindet visszakaptam. :K

(#45267) Ghard

Ghard
(őstag)

Üdv.
Ha nincs várható megérkezési dátuma a terméknek, akkor a vásárlás napjától kezdve van 30 nap reklamálni?

(#45268) randras válasza Ghard (#45267) üzenetére

randras
(PH! kedvence)

45

Külföldi termékrendelések lebonyolítása tetszőleges díjjal: http://goo.gl/UCAL1 || Megbízhatósági pontjaim: http://goo.gl/2KRQJ (TOP100-ban)

(#45269) Silent77 válasza Ghard (#45267) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Ebayen a várható érkezés utolsó napjától 30 nap.

(#45270) Ghard válasza Silent77 (#45269) üzenetére

Ghard
(őstag)

Nincs várható érkezés. Egyébként az akku selejt, 70%nál feljebb nem tölt és hamar lemerül. Na és nem olaszból küldte ami az item location, hanem spanyolból.

(#45271) zeon.hu

zeon.hu
(PH! nagyúr)

udv!

tudok úgy rendelni, hogy egy barátom címére küldjék a csomagot?
van ennek "hivatalos" módja vagy külön kellene írnom az eladónak?

Ha annyi pénzem lenne, amennyit elmotoroztam, akkor... elmotoroznám!

(#45272) lecsek

lecsek
(kvázi-tag)

Üdv.

VÁM-os telefonon kívül hol érdemes még érdeklődni a rég várt csomag iránt? Helyi főpostánál pl.?

Több, mint 50 vásárláson vagyok túl, eddig minden csomag időn belül, törés, hiba nélkül megjött.

Ellenben most ugyanazon eladótól az egyik csomag (kisebbik) megjött már kb. másfél hete, viszont a nagyobbik azóta sem (hozzá teszem, párom kért manikűrös dolgokat, gondoltam a vámnál csücsülnek rajta, hogy mi a tököm lehet...) ma lesz 51 napja, hogy az eladó feladta. (Case-t nyitottam már időben...)

Csak érdekelne, hova lenne érdemes egy-két telefont dobni, hogy hol akadt meg, ha tényleg feladták. (postásunk korrekt, szóval biztos nem nyúlná le vagy dobná máshová a csomagot)

(#45273) thomasa válasza zeon.hu (#45271) üzenetére

thomasa
(senior tag)

Majd ha bekérik a paypal bizonylatot és nem egyezik a csomagon a címmel, jól megb@nak dropshippingelés miatt.

(#45274) havri1 válasza thomasa (#45273) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Ezt kifejtenéd bővebben?
Miért ne lehetne máshova kérni a csomagot?

[ Szerkesztve ]

havri

(#45275) jojoando válasza havri1 (#45274) üzenetére

jojoando
(fanatikus tag)

Az eladó a paypal acchoz, annak címéhez küld általában mindent, még akkor is,
ha a cuccodat eladod,
de mondjuk szervizes gond esetén akárki kéri a szervizt, a paypal accnak küldi vissza.
Szóval szemed rajta ki mit kér.

(#45276) LÁZ

LÁZ
(őstag)

üdv, hogy tudom megváltoztatni az ebay-nek fizetendő dij módját, azt vágom, hogy van lehetőség egyszeri fizetésre, a kérdés az, hogy ettől függetlenül is levonják automatikusan havonta? ki lehet kapcsolni az automatikus fizetést?

ps. nem elkerülni akarom, csak akkor szeretnék fizetni, amikor nekem megfelelő.

fészbuk BOOTS4YOU, insta @laz_papa - Ha minőségi futballcipőkre vágysz - PS4 GÉMSZ FOR SZÉL - LEGO 10184 FOR SZÉL - S1150 konfig FOR SZÉL -

(#45277) radi8tor válasza LÁZ (#45276) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Ki lehet kapcsolni, de a következő eladásnál ismét be kell kapcsolnod.
Anélkül nem enged terméket feltölteni.

⭐ https://wellbe.hu

(#45278) LÁZ válasza radi8tor (#45277) üzenetére

LÁZ
(őstag)

ja, közben már megtaláltam, hogy a paypal-on hogy lehet kilőni, ebay-en ezt nem találtam meg, mert csak fizetési módokat tudok váltani az automata opciónál, illetve egyszeri fizetést eszközölni külön, vannak aktiv listázásaim, igy kénytelen vagyok megvárni azok lejártát, mert fontos lenne az eladásuk.

utána paypalnál kilövöm, amig nem teszek fel cuccot

ps. egyébként paypal-on ez a módja:

Log on your paypal account.
-scroll your mouse over profile till it drops down.
-click "my money"
-click "update" next to "my preapproved payments"
-Click "Ebay"
-click "cancel"

[ Szerkesztve ]

fészbuk BOOTS4YOU, insta @laz_papa - Ha minőségi futballcipőkre vágysz - PS4 GÉMSZ FOR SZÉL - LEGO 10184 FOR SZÉL - S1150 konfig FOR SZÉL -

(#45279) Ghard válasza Ghard (#45270) üzenetére

Ghard
(őstag)

Meg is oldódott.
Úgy vettem észre, case nyitással sokkal lassabban intézik az eladók a problémát. Ha gond van, előbb simán írjatok rá a termékfül alatt üzenetben, ne case-el kezdjetek.

(#45280) Kerio válasza lecsek (#45272) üzenetére

Kerio
(őstag)

Ugyanezek az én problémáim is. Engem követő kód hiányában "elhajtottak" a telefonban.

(#45281) somnia válasza Kerio (#45280) üzenetére

somnia
(őstag)

Miért mit vártál?...azért van a szám, hogy az alapján keresgéljenek.
Te ott nem Kovács Pistike vagy, hanem RC125764854HU.

(#45282) Kerio válasza somnia (#45281) üzenetére

Kerio
(őstag)

Júúúúj. Le ne nyelj már keresztbe! :C Igazából tényleg Kovács... De nem vagyok István :K
Egyébként azt vártam, hogy a XXI. században már meg tudják nézni, név és cím alapján, hogy van-e ott, vagy nincsen kézbesítendő küldemény.
Röhögő görcsöt kapok, mikor a 112-es Postán (11. kerület) egy bazi nagy füzetből, kézzel írott nevekből keresgélik ki az oda érkezett küldemény. Egyébként ha oda le van írva a követő kód nélküli küldemény, akkor akár meg tudnák nézni a budaörsi központban is. :K
Csak hát könnyebb eltüntetni egy vagy több követő kód nélküli csomagot... Ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#45283) thomasa válasza Kerio (#45282) üzenetére

thomasa
(senior tag)

Ez minden postán így van, nem csak ott. Durván 2000 postahivatalt mind felszerelnék elektronikus nyomkövetést kezelő rendszerrel, az nem kis beruházás lenne. Mondjuk azt, hogy picit megemelkedne a postaköltség.

(#45284) Kerio válasza thomasa (#45283) üzenetére

Kerio
(őstag)

Akkor is "csöves". Már rég fel kellett volna szerelni. De persze, ez nem Ebay topik téma. :C

[ Szerkesztve ]

(#45285) somnia válasza Kerio (#45282) üzenetére

somnia
(őstag)

Dehogy nyellek, csak legyél picit Micimackó!
Ha a TN-t üti be a kisasszony, tuti csak egy találata lesz, ellenberger a Kovács Pistikénél minimum 187, vagyis kérdezheti tovább a várost, utcát, emeletet, ajtót! :F

[ Szerkesztve ]

(#45286) spy14 válasza somnia (#45285) üzenetére

spy14
(kvázi-tag)

A royal mailes levelemet ma átvette a GLS Németországban, az hétfő-kedd körül jön meg igaz?

(#45287) parkr válasza thomasa (#45283) üzenetére

parkr
(őstag)

mondjuk én nem annyira értem mit kellene felszerelni.
gondolom eleve van valami szoftverük az ilyesmihez, pc-jük meg úgy is van az asztalon.
és ha már sw akkor nyugodtan lehetne név+cím alapján is (már ha azt nyilvántartják) keresni.

[ Szerkesztve ]

2 ∞ & ⇨

(#45288) bl4ze válasza spy14 (#45286) üzenetére

bl4ze
(PH! addikt)

Kedd.

.:. bl4ze .:.

(#45289) Degeczi válasza Kerio (#45282) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Akárhanyadik század, a nevedet, címedet írhatják ezerféleképpen és sorrendben, a keresés pedig csak szabadszöveges lehetne, kis találati eséllyel, sok hibával - míg az azonosítószám teljesen egyértelmű, ezért célszerűbb azt használni

(#45290) havri1 válasza Degeczi (#45289) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Pedig ha hiszitek ha nem, nekem a csomagomat a 17track oldalán kinyomtatott adatokkal a helyi nagypostán nem találták meg. Nincs itt olyan rendszer, amivel be tudta volna azonosítani.
Név? egyből megvolt.
Érdekes, de ez van..

[ Szerkesztve ]

havri

(#45291) zeon.hu válasza thomasa (#45273) üzenetére

zeon.hu
(PH! nagyúr)

de miért?
egyszerűen egy havernak kell a cucc, nincs ebay/paypal regje, minek postázzunk duplán, ha nem muszáj.
ez hivatalosan tiltott lenne akkor? mert akkor persze nem erőltetem.

(#45292) Kerio válasza Degeczi (#45289) üzenetére

Kerio
(őstag)

Értem... Bár részemről furcsa, hogy egy nem tracking-es csomagot simán "el lehet tüntetni"....

[ Szerkesztve ]

(#45293) Degeczi válasza Kerio (#45292) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Persze, h meg lehetne, csak kevés gyakorlati haszonnal (részben a kis találati esély miatt, és mert eleve ritkán kell így visszakeresni)

Ha pedig megoldanák a teljes, precíz elekronikus nyilvántartást, biztosra veheted, h ezeken a fórumokon lenne a legnagyobb a tiltakozás!
(hiszen attól kezdve semmiből nem állna kigyűjteni, ki honnan és milyen sűrűn rendelget, az pedig nekünk csak rossz lenne)

(#45294) Kerio válasza Degeczi (#45293) üzenetére

Kerio
(őstag)

Gondolod, hogy ezek a küldemények sehol sincsenek regisztrálva?

(#45295) thomasa válasza zeon.hu (#45291) üzenetére

thomasa
(senior tag)

Visszaélésre adhat okot, maradjunk ennyiben.

(#45296) zeon.hu válasza thomasa (#45295) üzenetére

zeon.hu
(PH! nagyúr)

elfogadom az érvelést.

(#45297) raziel01

raziel01
(PH! kedvence)

(#45298) fardem válasza raziel01 (#45297) üzenetére

fardem
(fanatikus tag)

mekis pohár?

(#45299) parkr válasza raziel01 (#45297) üzenetére

parkr
(őstag)

"Set of (144) 16oz Acrylic Double Wall Insulated Tumblers
with Lid and Matching Straw....(Only $2.50 Each)"

2 ∞ & ⇨

(#45300) raziel01 válasza parkr (#45299) üzenetére

raziel01
(PH! kedvence)

Ja nem figyeltem. :D Több darab. Mondjuk akkor is marhaság.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.