Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) parkr válasza peter889 (#44199) üzenetére


parkr
őstag

sokat nem érnél vele, hidd el.
jobb esetben lenne rajta 4-5 pötty, nyílegyenes vonalakkal összekötve (ami nyilván nem a valós útvonalat ábrázolná).

(#44202) thomasa válasza mgTerminator (#44193) üzenetére


thomasa
senior tag

Ebben a távolról vásárlásban ez a gond, hogy lutri. Ha biztosra akarok menni, nem külföldről veszem. Hanem mondjuk egy hiperben, ahol megéri a többlet összeg, hogy bármikor visszavihetem.

[ Szerkesztve ]

(#44203) Kari1


Kari1
aktív tag

Vki-nek van tapasztalata pillanatragasztóval kapcsolatban?
Ilyet szeretnék rendelni: http://www.ebay.com/itm/181166056731 (Mondjuk ezt a fajtát nálunk is lehet kapni)
Átjön ilyen a vám-on? Esetleg vhol utána lehet nézni hogy milyen termékeket nem lehet behozni az EU-ba? Illetve akkor mi lesz ha olyan terméket szeretnék behozni amit nem lehet?

(#44204) TaaT válasza Kari1 (#44203) üzenetére


TaaT
veterán

"Made in Ireland"

"Item location: Seoul, Korea, South"

Jól megutaztatták a kis ragasztót :)

Give them hell Ukraine!

(#44205) thomasa válasza Kari1 (#44203) üzenetére


thomasa
senior tag

És ez mennyivel jobb, mint az 500Ft-os?

(#44206) Kari1 válasza thomasa (#44205) üzenetére


Kari1
aktív tag

Annyival hogy normális 20g-os pillanatragasztót Mo-n nem kapsz 500 Ft-ért ha igen pls mond meg melyik az és hol lehet kapni.

(#44207) #65537792 válasza Kari1 (#44206) üzenetére


#65537792
törölt tag

Miért itthon mennyi?

(#44208) Kari1 válasza #65537792 (#44207) üzenetére


Kari1
aktív tag

Ezt pl a conrad-nal láttam más webshop-ot nem találtam náluk 6e ft. De még a számomra ismeretlen márkák is ilyen 1500 ft körül vannak. Azt hogy ez miért ennyi jó kérdés. Mivel negatív visszajelzés nincs róla ezért gondolom valamennyire biztos hogy ragad ha hozza pl egy ferrobond szintjét már megéri.

[ Szerkesztve ]

(#44209) #65537792 válasza Kari1 (#44208) üzenetére


#65537792
törölt tag

Szerintem a vámnál ezzel nem lesz gond.

(#44210) atala


atala
addikt

A Loctite 401-es ragasztók nagyon jók, de ez inkább tűnik valami utánzatnak.
Egy régi munkahelyemen használtunk loctite-ot, hűtőbe tárolva 1 év után is használható volt.

(#44211) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Még a hó elején rendeltem egy fülest (~6000Ft), és ha ezt a hétvégét nem számolom bele, akkor ár 28 napja nem jött meg a csomag Hongkongból.
Ahogy néztem az eladó negatívjait, sok közülük a lassúságra panaszkodik, illetve arról, hogy kb. automatikus válaszokat küld az embereknek, meg próbál trükközni, ha panaszról van szó (nem akar refundolni, pozitívért zsarolta őket, ha térítést akartak).
-Akkor érdemes csak ráírni, ha letellik a megjelölt 35 nap?
-Érdemes-e egyáltalán ilyen trógerokkal levelezgetni?
-Mit csinálja, ha pl. pozitívért fenyeget?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#44212) quailstorm válasza mekker (#44211) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Letelik a megjelölt 35 nap, és nem szarakodsz és engeded kicsúszni, hanem caset nyitsz. Ha ennyire nem jók az értékelései nem éri meg kockáztatni.

(#44213) thomasa válasza Kari1 (#44206) üzenetére


thomasa
senior tag

A 3 betűs barkács áruházban a pénztárnál ott vannak sorban. Én sportcipő talpat ragasztottam vele, mert elvált, azóta is jó.

(#44214) Degeczi válasza thomasa (#44213) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azok 3g-osak
(mondjuk otthoni fölhasználásra pont ettől ideálisak, mert sok úgysem kell, és nem kár érte, ha beszárad)

(#44215) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
van közületek olyan aki tud németül, és ebayezik?
üdv

(#44216) AGE-T válasza AGE-T (#44133) üzenetére


AGE-T
senior tag

Erre valaki?

Nem ingyen kérem, költségeket megbeszéljük.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#44217) parkr válasza AGE-T (#44216) üzenetére


parkr
őstag

De miért nem rakod fel te?

(#44218) AGE-T válasza parkr (#44217) üzenetére


AGE-T
senior tag

Már majdnem felraktam, de fennakadtam pár dologban. Igazából félek, hogy valamit elszúrok.

Add P&P details - nem igazán tudom mit írjak bele. Hogyan jut el a cucc a vásárlóhoz. Doboz méretét is ki kell tölteni?

Van amire figyelni kell feladásnál. Itt most olyanra gondolok, ami nem kézenfekvő.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#44219) parkr válasza AGE-T (#44218) üzenetére


parkr
őstag

Én csak az árat +szállítás (ezt változhat helytől függően), a leírást és fotókat raktam fel, amikor eladtam valamit.
Semmi gond nem volt vele.

(#44220) mgTerminator válasza mgTerminator (#44196) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na lezártam az ügyet az eBayen, és adtam egy negatívat az eladónak és ezt az üzit írta nekem:

Dear mgterminator,

Hii..
You are reported to ebay for left abusive feedback..
Please revise the feedback otherwise ebay might be close your account for leave abusive feedback..
Best regards..

Jól selytem hogy ez fenyegetés? Beleírtam a negatívba hogy "ez az elem hamisítvány és nem működik, nincs visszatérítés, köszi."

(#44221) Kernel válasza mgTerminator (#44220) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mintha olvastam volna olyan esetet, hogy miután az eladó felkínálta a lehetőséget, hogy a vevő postázza vissza az árut, de az ennek ellenére nem postázta (sőt, ha jól emlékszem, csak írásban nyilatkozott a vita során, hogy ő ezt nem akarja), utána máris a vevő lett elmarasztalva.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44222) Kari1 válasza mgTerminator (#44220) üzenetére


Kari1
aktív tag

Szvsz jelentsd az ebay-nek plusz ha tényleg hamis a MHL kábel akkor azzal együtt, általában az ilyen hamis cuccokat elég felületesen csinálják meg tehát meg lehet mutatni hogy nem eredeti. Enélkül sajnos ez tényleg csak rágalmazás, ha azt írod, hogy hamis, de ezt nem tudod alátámasztani.
Illetve idáig az eladó teljesen korrekt volt mert visszaadta volna / cserélte volna ha visszaküldöd, csak ez neked nem tetszett, így szerintem az ebay könnyen neki kedvezhet.

(#44223) fardem válasza mgTerminator (#44220) üzenetére


fardem
aktív tag

hogy zártad le? negatívot adtál és? pénzt visszakaptad vagy bezártad a caset?

(#44224) mgTerminator válasza fardem (#44223) üzenetére


mgTerminator
veterán

Bezártam és negatívat adtam.

Kernel: Nehogy már ezért én legyek a hibás... Magyarul rá vagyok kényszerítve hogy postázzam vissza, fizessek hogy visszakapjam a pénzem? Megáll az eszem... Hogy érted hogy elmarasztalva?

Kari1: van rajta ragasztó nyom, meg a csomagolás is olyan amilyen, ránéz az ember és nincs olyan érzésem hogy azt a Samsung gyártotta volna. Vettem már Samsung kiegészítőket, egyik sem trehány munka volt, holnap rakok fel képet. Egyébként az eBay is megérthetné hogy nem akarok 2-3x postát fizetni azért ami nem az én hibám :W

(#44225) Degeczi válasza mgTerminator (#44224) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az eladó pont ennyire jogosan mondhatja, h nem is az ő hibája: nem ért hozzá, eredetinek mondta a beszállítója, más még nem panaszkodott rá, stb.

Teljesen érthető, h ilyenkor vissza kell küldeni - sajnos ez az ilyen távvásárlás kockázata.

(#44226) mgTerminator válasza Degeczi (#44225) üzenetére


mgTerminator
veterán

Jólvan, de most 3 ezer volt a kábel, és erre rá még fizessek neki 2 ezer postát hogy visszakapjam a pénzem, ami azt jelenti hogy kiadtam 2 ezer forintot, kábel nincs, és eltelt 1 hónap.

Az tuti fix hogy nem fogok postázni neki. Van 70 pozitív értékelésem vásárlásokból (tudom nem sok de ez is valami) és ha emiatt töröl vagy felfüggeszt az eBay akkor gratulálok, és akkor nem hogy kártalanítottak volna de mégjobban megkárosítottak.

(#44227) fardem válasza mgTerminator (#44226) üzenetére


fardem
aktív tag

ha bezártad, akkor már vége a case-nek. az eladó nem fogja visszafizetni, ha vissza is küldöd neki. nega megvolt, keress más eladót. vagy itthon nézz szét.

ebay nem fog semmit tenni veled.

(#44228) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

ha véletlenül licitet nyerünk valamit, de nem szállít ide (téves licit) olyan esetben mi a folytatás? semleges értékelés, vagy simán lehet töröltetni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44229) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék rendelni kínából laptop akkut Asus N50vn laptopomhoz. Ugye ebben az esetben a légi posta kizárva, az új szabályozás miatt. Mi a menete a rendelésnek, hogy tutira ideérjen? Tudnátok nekem ebben segíteni?

(#44230) Kari1 válasza mgTerminator (#44226) üzenetére


Kari1
aktív tag

Szvsz mivel írtad, hogy postázni nem akarsz, lehet, hogy érdemesebb lett volna egy partial refund-ot megbeszélni (ill megpróbálkozni azzal) arra hivatkozva, hogy néha van kép néha nincs... így lehet hogy nem buktad volna a teljes összeget.

(#44231) parkr válasza frigoo (#44229) üzenetére


parkr
őstag

gondolom jól meghajóztatják.
egy hete rendeltem én is.

(#44232) mgTerminator válasza fardem (#44227) üzenetére


mgTerminator
veterán

Pénzt már nem várok vissza csak az eBay ne baszogasson :U

(#44233) mgTerminator válasza frigoo (#44229) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mostanában rendeltem pár aksit laptopba, megjött mindegyik, gond is csak az egyikkel volt ami megdöglött kb 1 hónap után de azonnal utalta is vissza a pénzt.

(#44234) AGE-T válasza parkr (#44219) üzenetére


AGE-T
senior tag

Szállításról van valahol bővebb leírás? Mit kell beállítani a csomagküldéshez?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#44235) parkr válasza AGE-T (#44234) üzenetére


parkr
őstag

Én valami economy vagy expedited shippinget állítottam be ha elsőbbségivel küldtem, bár sokat nem ért.
Kezdő eladóknak szerintem csak USA vagy international shipping lehet, én legalábbis nem tudtam mást állítani (csak EU-t akartam volna)

(#44236) üszök válasza frigoo (#44229) üzenetére


üszök
őstag

Én nemrég rendeltem aksit, SG vagy HK TN-es volt,a szokott időn belül ide ért.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#44237) fardem válasza parkr (#44235) üzenetére


fardem
aktív tag

ha .com-on hirdet valaki:

alapból u.s. shipping van beállítva (domestic shipping)

itt legyen: flat, same cost to all buyer, majd service-hez: standard shipping from outside us

sok dollárt nem lehet beállítani költségnek,mert ez maximalizálva van.

fontos! --ha csak us shipping van beállítva, akkor az tud rá licitálni, akinek us címe van regisztrálva.

ezután be kell állítani az international shippinget.

legyen újra : flat, same cost to all buyer, majd service-hez: standard shipping from outside us.

dollárt megadni.

be kell írni a leírásba, hogy mennyiért postázol pontosan, illetve az árú helye magyarország.

(#44238) frigoo


frigoo
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, akkor berendelem.

(#44239) Geza60


Geza60
tag

Üdv Urak!

Az lenne a kérdésem, hogy egy vietnámi egyén vett tőlem alaplapot ebayen, viszont az ebay teljes megkerülésével. Azt beszéltük meg, hogy egy angliában élő ismerősének küldöm el a lapot, majd ő továbbítja neki. Én ebayről le is vettem, holott volt rá bőven jelentkező és néző.
A srác elküldte paypalon a pénzt (rendesen csak így send money címszóval) és ebayen semmi nem látszik ebből az üzletből.
Viszont most találgat, hogy mégse kell neki, mert hogy én átvertem őt, mert észrevett egy nem eltitkolt és semmit nem befolyásoló hibát, hogy az egyik pci-e csatlakozó legvégén a rögzítő kis fülecske picit törött. De ez nem volt titok, mert nagyon jól látszik és közeli is van róla, viszont már kifizettem a futárt, aki hétfőn fel is veszi a csomagot.

A lényeg és a kérdésem a következő: mivel ebayen semmi nem látszik ebből az üzletből (csak az, hogy ott írogatott), így lehet bármi hátrányom ebből a dologból. Ebayen semmit nem tud tenni velem és nem lehet ebből károm, később a pénzt az alaplappal együtt nem tudja visszavetetni, stb, igaz??

Köszönöm a válaszokat! :R

Geza60

(#44240) jenei1994


jenei1994
addikt

Ez a kinai posta 1 hónapja nagyon szar lett. Sose kellet 2-4 hétnél többet várnom a csomagomra. :((

Rendeltem egy szillikon tokot lassan 2 hónapja nem kaptam meg. :(((

(#44241) Silent77 válasza jenei1994 (#44240) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem 10 nap alatt ideért kettő is.
Csodálkoztam is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#44242) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Estét!

Kicsit belekavarodtam a dologba.
Ha eladok valamit, és az illető paypal-ra küld nekem mondjuk 100 eurót, akkor mit kell néznem?
A bankom deviza vételi, vagy deviza eladási árfolyamával kell számolnom?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#44243) V/ válasza mert_csokis (#44242) üzenetére


V/
Topikgazda

A számlakonverziós árfolyamot kell megnézned, mert ne vettél, és nem adtál el devizát.
De az sem egyszerű, az Erste Bank például a nem Euró valutákat Euróra konvertálva számolja át Forintra, de nálad csak Euró Forintra konverzió lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44244) mert_csokis válasza V/ (#44243) üzenetére


mert_csokis
senior tag

És azt hol tudom megnézni?
Ha a paypal-ra beérkezik az összeg euróban, akkor azt nem a paypal váltja automatikusan forintra?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#44245) V/ válasza mert_csokis (#44244) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a (Primary) Currency? Forint?
Akkor a PayPal Currency converter Balance Conversion-nál szereplő árfolyamon a PayPal váltja át miután te elfogadtad a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#44246) Geza60 válasza Geza60 (#44239) üzenetére


Geza60
tag

Az enyémre is írjon valaki, mert elég fontos és sürgős!
Köszönöm!

Geza60

(#44247) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok. Véletlenül egy terméket kétszer ütöttem le. Mi a teendő? Az eladónak írjak, vagy van valami egyéb megoldás?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#44248) parkr válasza Geza60 (#44239) üzenetére


parkr
őstag

ha leírásban is le volt írva hogy sérült, akkor így járt.
a pénzére meg így nem jár védelem tudtommal.

(#44249) V/ válasza Geza60 (#44239) üzenetére


V/
Topikgazda

"A srác elküldte paypalon a pénzt". Az eBaytől nem kell félned, de a PayPal vásárlói védelmét érvényesítheti a vásárló. Akkor viszont még az is előfordulhat, hogy mindkettőtöket kitiltanak az eBay-ről, mivel a játékszabályokat felrúgtátok. Mivel lehet, hogy a Paypal tesz egy tájékoztatást az eBay felé.

(#44250) raziel01 válasza V/ (#44249) üzenetére


raziel01
veterán

Paypal vásárlói védelem nem csak akkor van ha hivatalos oldalról vesz valaki valamit?

Ilyen sufni megállapodásokra szerintem nem érvényes.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.