Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) Degeczi válasza cs.david94 (#45650) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, de itt (ami számlától függően nem is érhető el, pl. Amex kártyára sem) az összegen kívül semmi értékelhetőt nem árul el, még csak a partnert sem, nemhogy a közleményben küldött ellenőrzőkódot

Az ügyfélszolgálat pedig látja azt is

(#45652) totyak válasza htc07 (#45609) üzenetére


totyak
aktív tag

Igazad volt, tényleg ellenajánlatot küldött :D

30-at kért eredetileg, én ajánlottam 24-et, ő meg odaadta 26-ért. Elfogadtam, megvettem. Nagyon ritka cucc és régóta kerestem, nem akartam, hogy elhappolják buy it now-ban.
Utólag visszagondolva lehet, hogy a 30-ra nekem 20-at kellett volna ajánlanom és akkor kiegyezünk mondjuk 24-ben, de az is lehet, hogy csak simán elutasított volna. Most már így van, ki is perkáltam az árát, legfeljebb kicsit koplalok :D

(#45653) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Vasaroltam elozo heten penteken egy egy egeret.
Termeszetes kesobb kaptam emailt hogy .....
-> Recent updates to your order
Your item is marked as shipped

Kb 2 ora viszont eltunt:(a vasarlasaim kozott eltunt a termekrol a kep viszont a csomag ikon fekete.
Ha ramegyek akkor ez : [link]

Ilyenkor mi van?:D jon a termek vagy nem?

(#45654) fardem válasza traktorgumi (#45653) üzenetére


fardem
aktív tag

két eset lehetséges: vagy megjön vagy nem.

szóval az ebay törölte a cuccot. lehet hogy az eladó simlizik stb. várj hátha megjön mert feladta, de ha nem érkezik meg akkor case nyitás.

(#45655) traktorgumi válasza fardem (#45654) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

:R
Akkor turelmesen varok:)
Valami supportan nem lehet irni?vagy csak a case lehetoseg van?

(#45656) Bati0501 válasza cs.david94 (#45646) üzenetére


Bati0501
őstag

Kezdésnek egy ezrest tettem a webesre és most azt hiszem 360 Forint van rajta.

A netbankot úgy értettem,h ha már van -és sztem ez lenne az értelme- az ilyesmi dolgoknak ott meg kellene jelennie,h ne kelljen telefonálgatni és hasonlók,na mindegy,nekem sem annyira sürgős,tudok várni egy pár napot még.

Más: a make offer és best offer között van vmi különbség?Illetve tényleg csak háromszor lehet ezt az opciót használni egy terméknél?

(#45657) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Na elso rendelesem is megjott (Kinabol). 25.-et irtak, hogy akkortol johet meg de ma megjott. 11-en lett feladva. :)
Azt mondjuk meg nem tudom, hogy jo e mert nem voltam otthon (l520 digitizer). :D

(#45658) cs.david94 válasza Bati0501 (#45656) üzenetére


cs.david94
tag

Nekem közbe megjött a kód, tehát 2 erős nap kellett hozzá, persze hétvége is volt benne, de innentől sinen vagyok, már csak pénz kell amit el lehet költeni :)

(#45659) condy


condy
senior tag

Én életemben először tegnap rendeltem az ebay-ről, de csak Németorszãgból. Ma már írt is az eladó cég, hogy szállításra előkészítve, és az ebey-en is besötétedett a "is csomag" a termék mellett. Nekem azt tanácsolták, hogy a paypal-t válasszam, mert állítólag az biztonságos. Nem tudom, hogy igaz-e...

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#45660) k.kristof válasza condy (#45659) üzenetére


k.kristof
őstag

eBayen mással gyakorlatilag nem is tudsz fizetni, de nyugodj meg, elég biztonságos a Paypal is.

(#45661) condy válasza k.kristof (#45660) üzenetére


condy
senior tag

Ok. Köszi. Magyarországon szinte mindent (kis túlzással) a neten veszek, de még eddig nem mentem a határon túl...

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#45662) k.kristof válasza condy (#45661) üzenetére


k.kristof
őstag

Az eBay Buyer Protectionnel eddig csak jó tapasztalataim voltak, mindig visszakaptam a pénzem, ha nem jött meg a termék vagy csaló volt az eladó, és az eBay törölte. De legtöbbször semmi probléma nem volt, Németországból pedig sima postával is pár munkanapon belül itt lesz a rendelésed.

(#45663) Bati0501 válasza cs.david94 (#45658) üzenetére


Bati0501
őstag

Na,király! :)

Közben már megtaláltam a best offer kérdésemre a választ-pedig korábban is rákerestem... :)
Viszont a make offer-ről ha vki felhomályosítana,h van-e különbség,illetve,h ha az eladó automatikusra tette a választ a best offer-nél,akkor mikor jön meg a válasz... :D

(#45664) GamePlayer


GamePlayer
újonc

Sziasztok, lenne egy kérdésem. USAból rendeltem egy 22 euró értéket meghaladó eszközt, és most telefonáltak a FedExtől, hogy vámot kell fizetnem és küldtek az email címemre egy csomó papírt. Nem nagyon értem, hogy ilyenkor mit kell csinálni. Van bárkinek tapasztalata ilyennel?

(#45665) bl4ze válasza GamePlayer (#45664) üzenetére


bl4ze
veterán

Összefoglaló kinyitása.
De elég egyértelmű. Vásárlásról a bizonylat, stb. (PayPal, banki kivonat stb.)

.:. bl4ze .:.

(#45666) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Ebayről érdemes micro sd kártyát rendelni, vagy inkább biztos hazai forrásból?

Ha igen tudnátok márkát-eladót ajánlani? Köszi

(Adata pl. eredeti ? :U )

[ Szerkesztve ]

(#45667) Degeczi válasza MinionFlasH (#45666) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Adatán az sem segít, ha eredeti... inkább kerülendő

Ezt az eladót többször ajánlották már, valóban eredeti Toshibát küld, korrekt áron

(#45668) MinionFlasH válasza Degeczi (#45667) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Elég a 16gb-ás, de akkor tőle rendelem.

Köszi a segítséget. :R

(#45669) htc07


htc07
addikt

+1 ugyanezt az eladót és kártyát akartam linkelni. :)

(#45670) Optimusx


Optimusx
tag

Sziasztok!
Akkor mit kell tennem, ha rendeltem kihangosítót, és már 10 nappal meghaladta a megérkezési végső határidőt, case-t nyitottam megírtam minden bajomat és elbírálták, hogy refund. De a mai nap megérkezett a csomag :O. Valakivel történt már ilyen? Mit kéne tennem?

(#45671) üszök válasza Optimusx (#45670) üzenetére


üszök
őstag

Írj az eladónak,hogy megkaptad,újra kifizetnéd.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45672) Optimusx válasza üszök (#45671) üzenetére


Optimusx
tag

Rendben, nem akarok ebből bajt, hogy kitiltsanak vagy ilyesmi.

(#45673) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Beállítom, hogy Sort: Price + Shipping lovest first. De ahogy a találatokat nézem nem az ár szerint állítja a találatokat sorba. Első találat 4e HUF aztán 2e, 13e, 9e, stb.
Miért nem ár szerint növekvő sorba rendezi a találatokat?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45674) Degeczi válasza Optimusx (#45672) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogyis: teljesen mindennapos az ilyesmi, és kimondottan hasznos is, ha történik ilyesmi, mert az Ebay részéről is látni fogják, h tisztességes vásárló vagy

(#45675) Optimusx válasza Degeczi (#45674) üzenetére


Optimusx
tag

Rendben köszi.

(#45676) Degeczi válasza tknof1871 (#45673) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Postaköltséggel együtti árakat nézel? (mert a választott sorrend azt is tartalmazza)
Esetleg van közte olyan, ahol nem adta meg az ide postázás díját?

(#45677) üszök válasza tknof1871 (#45673) üzenetére


üszök
őstag

Posta költségek is ott vannak? Mert az is beleszámít a keresésbe.

Lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45678) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!

Megerősítést szeretnék kérni tőletek.
Elolvastam az összefoglalót, jól gondolom, hogy ha rendelek egy ilyet akkor már nem kell további vámköltséget fizetnem? (mivel jelöli, hogy van Import charges)

Köszi!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#45679) radi8tor válasza skiny83 (#45678) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ezt eBay Global Shipping Programjával fogják küldeni (a csomag EU-ból érkezik az országba).

⭐ Stella

(#45680) spy14 válasza radi8tor (#45679) üzenetére


spy14
tag

Igen és a GLS fogja hozni.

(#45681) skiny83


skiny83
aktív tag

Mindkettőtöknek köszönöm a gyors választ! :R

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#45682) NORBl


NORBl
aktív tag

Amennyiben új kártyát kaptam, töröljem a régit, és adjam hozzá az újat, vagy inkább először csináljam meg az újat, és utána töröljem a régit (PayPal) ?

(#45683) parkr válasza NORBl (#45682) üzenetére


parkr
őstag

én az utóbbit választanám de valószínűleg tök mindegy

(#45684) NORBl válasza parkr (#45683) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi.

2.0.:Új kártya regisztrációja során lejött a 400 huf, és 1 usd (229), de PayPal-on csak a huf látható, a dodó nem. Viszont a bankom történetében ott van a -400, és -341 :F. Miért 341 az amúgy 229 ft - os $1, és miért nem jelent meg ez az $1 a PayPal-on, eddig ?

[ Szerkesztve ]

(#45685) parkr válasza NORBl (#45684) üzenetére


parkr
őstag

passzolom, de a paypal topicban biztos megtudja valaki mondani.

[ Szerkesztve ]

(#45686) royalka válasza tknof1871 (#45673) üzenetére


royalka
őstag

Esetleg nem azért mert úgy rendezi: hogy Ár+Posta és a kapott összeg-et veszi rendezési alapnak?
Soká van..

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#45687) tknof1871 válasza üszök (#45677) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha bepipálom, hogy free shipping akkor se állítja ár szerint növekvő sorba a találatokat.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45688) tknof1871


tknof1871
őstag

Hogyan kell lemondani egy árut. PayPal-al akartam fizetni, aztán láttam meg, mennyibe kerül és nem fizettem. Nem akarom megvenni a cuccot.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45689) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Degeczi, htc07!

Megrendeltem az általatok ajánlott kártyát, nagyon köszönöm a segítséget, jó, hogy nem vaktában kellett döntenem. Nagyon hálás vagyok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45690) thomasa válasza tknof1871 (#45688) üzenetére


thomasa
senior tag

Írj neki egy levelet, sűrű bocsánatkérések közepedte, hogy cancelozza le neked a vásárlást, mert figyelmetlenül vásároltál.

(#45691) somnia válasza tknof1871 (#45688) üzenetére


somnia
őstag

Nem kell írni semmit, mert amíg nem fizetsz, addig neki nincs az eladott listájában.

(#45692) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Eladtam 2 terméket amely már meg is érkezett, de mivel még kezdő eladó vagyok ezért még a paypal függőbe rakta. Hogyan tudom leghamarabb megkapni az összeget, abban az esetben ha már a terméket megkapta az illető és + feedback és én is leadtam az értékelésem(TN-t megadtam már az elején). Vagy meg kell várnom ebben az esetben is a várható "elérési" időt?

(#45693) lupus_l válasza gorje (#45692) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Meg kell várni azt az időpontot, amit a PayPal jelez a tranzakciónál.

(#45694) gorje válasza lupus_l (#45693) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi! Megtudnád mondani mikortól változik és hogyan? Az eladási procedúrára gondolok. Meddig van pendingelés ill mennyit kell eladni és milyen értékben hogy ez változzon? De nem is ez a lényeg.. Nem tudod véletlenül hogy megoldható-e az hogy nemzetközi eladó legyek és az eladási limitem is nagyobb legyen? Mert ugye jelen esetemben a feltételek ehhez még nem teljesültek.

(#45695) royalka


royalka
őstag

Nos. 1. példám arra hogy időn túl meg jött a cuccom. Már volt refundom, szal most írtam a távoli haveromnak hogy örülhet mert küldöm vissza a pénzét... :B

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#45696) thomasa válasza gorje (#45694) üzenetére


thomasa
senior tag

El kell küldened a vállalkozás papírjait, cégbírósági bejegyzés, aláírási címpéldány stb, szerintem a NAV-nál tudnak segíteni.

(#45697) nincskedvem


nincskedvem
aktív tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék,hogy akkor mi a teendő, ha rendeltem volna egy telefon tokot, de akkor éppen nem volt elég összeg a kártyámon, így nem lett meg rendelve, viszont ma jött egy értesítés, hogy fizessem ki. Írtam az eladónak,hogy köszönöm de azóta már nincs rá szükségem. Ezzel akkor sztornóztam a terméket?

Előre is köszi!

(#45698) fardem válasza nincskedvem (#45697) üzenetére


fardem
aktív tag

leütötted az ebay-n?

(#45699) Degeczi válasza nincskedvem (#45697) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha pusztán csak megnézted (vagy kosárba helyezted) volna a terméket, nem kaptál volna fizetési felszólítást: ráböktél a buy it now-ra...

(#45700) dave0825


dave0825
őstag

Helló mindenki! Rendeltem ebay-ről 2db terméket, de mivel még kezdő vagyok/voltam rendeléskor, így nem tudtam, hogy hogy lehet kettőt rendelni, szóval külön rendeltem egyet-egyet. Megérkezett egy kis késéssel, de nem működik, így írtam az eladónak, hogy tud-e másikat küldeni (más terméket, nem ugyanolyat, mert a másik fajta működött, még olcsóbb is volt, mindegy..), és írta, hogy inkább refund-ot küldene, mondom ok. Meg is érkezett a pénz, mindkét termék árát visszakaptam, de ebay-en kaptam 2 üzenetet, hogy törölni szeretné az eladó a vásárlást, én meg nyomtam egy ok-ot az egyikre, a másikra meg már nem enged.
Így néz ki a dolog ebay-en, ott van, hogy kérte az eladó a visszavonást:

Viszont ha rámegyek jobb oldalt, hogy Take action, ahol elvileg meg tudnám erősíteni a visszavonást, ez fogad:

Mit lehet ilyenkor tenni, vagy mi a probléma? Csak az oldallal nem stimmel valami, később lehet hogy fog? Vagy én csináltam valamit rosszul?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.