Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) fardem válasza dave0825 (#45700) üzenetére


fardem
aktív tag

ha 2 vásárlás volt akkor 2 request cancelling üzenet kell hogy legyen vagyis 2 case-nek kéne lenni.

ha 1 volt akkor csak az egyikre kérte még az eladó.

(#45702) dave0825 válasza fardem (#45701) üzenetére


dave0825
őstag

2 volt, csak az egyiket már elfogadtam, a másikat meg nem engedi, de ezt írtam is, hogy arra már nyomtam egy ok-ot. Amúgy írja is, hogy 2 case-ből, az egyik már megvan.
Az egyikhez ezt írja a Purchase history-ban:
Cancel transaction case is closed. See case details
A másikhoz pedig ezt:
Your action is required on cancel transaction case. Take action
De hiába megyek rá, az a kép fogad, amit betettem az előző hsz-be. :(((

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45703) nincskedvem válasza fardem (#45698) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

Igen le,mert akkor nem figyeltem hogy mekkora összeg van a kártyámon. Mivel előtte rendeltem mást.

@Degeczi Igen, ráböktem. Akkor most a teendő?

(#45704) Degeczi válasza nincskedvem (#45703) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor megvetted, már csak ki kell fizetned.

(#45705) nincskedvem válasza Degeczi (#45704) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

Ha írok levelet az eladónak,hogy valami okból kifolyólag nem kérem a terméket, akkor ha úgy dönt van rá esély,h nem kell kifizetnem?

(#45706) Degeczi válasza nincskedvem (#45705) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Esély van - de semmi nem kötelezi rá az eladót, h elfogadja a kérésed.

(#45707) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Most először történt meg velem, hogy egy rendelt csomagot nem kaptam kézhez. Június 19-én rendeltem $22 értékben Kínából és ma járt le a várható szállítás intervalluma. Most volt reggel a postás és semmi csomagot nem hozott.

Mi a teendő ilyenkor? Mit kell csinálnom.Milyen esélyeim vannak, hogy a pénzem vagy netán a csomagot viszont lássam?

Valószínű még egy csomagom ($27) nem fog megérkezni, mert annak hétfőn kéne itt lennie. Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45708) k.kristof válasza Gergosz2 (#45707) üzenetére


k.kristof
őstag

Nyiss case-t, amiben leírod, hogy nem kaptad meg a csomagot. Az eladó valószínűleg kérni fogja, hogy várjatok még pár napot, vagy egy hetet, ebbe nyugodtan belemehetsz, mert a várható utolsó szállítási időponttól számítva még 30 napig véd az eBay. Ha egy hét után sem ér oda, akkor kérd a refundot. Az esély elég nagy, az eBay Buyer Protection pont ezért van :)

[ Szerkesztve ]

(#45709) Degeczi válasza Gergosz2 (#45707) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Alig 2 napja írt itt vki arról, h refund után jött meg a csomagja, vagyis bőven van esély arra is, h megérkezik, csak ennyire lassan: valóban nem érdemes siettetni a visszafizetést, lesz rá elég időd

(#45710) Siriusb válasza Gergosz2 (#45707) üzenetére


Siriusb
veterán

Ebben a melegben némelyik csomag késik :) , legalábbis nálam pont most történt, hogy az egyik csomag 2,5 hónap, a másik 1,5 hónapra jött meg.

(#45711) Gergosz2 válasza Degeczi (#45709) üzenetére


Gergosz2
veterán

Egy case-t nyitok azért, hogy lássa az eladó mi a helyzet.

(#45710) Siriusb

Másfél hónaphoz erősen közeledünk, mivel a rendeléstől számítva ez a 37.nap. Nem akarok még hónapokat várni, mert már kéne a csomag, ha nem jön meg akkor kénytelen leszek itthon egy kis felárral megvenni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45712) Siriusb válasza Gergosz2 (#45711) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez természetes, 1,5 hónap után már én is kérem a refund-ot. Sajnos előfordul időnként, hogy egy-egy eltűnik vagy sokat késik. Ha jól emlékszem tavasz tájékán volt a másik véglet, kb. 8 nap alatt itt voltak a megrendelések.

(#45713) tknof1871 válasza thomasa (#45690) üzenetére


tknof1871
őstag

Nem reagál a leveleimre.

Egy másik rendelésem közben megérkezett. Sima levél formájában. Nincs tértivevény, csak bedobták a postaládába. Most mit kell csinálni? A cucc jó, kipróbáltam. Gondolom pozitív feedback-et kell adni. Hogyan csináljam?
Elnézést, de totál izgatott vagyok. Olyan érzésem van, mintha a 21. században lennék. :DD

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45714) cserix


cserix
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy órát ebay-en. Úgy hirdette az eladó, hogy új, papírokkal 2 év világ garanciával. Óra megérkezett, de nem járt. Elvittem a hivatalos szervizbe , ahol addig bele sem nyúlnak, míg a garanciát le nem ellenőrzik a gyárnál. Ez megtörtént. Az óra nem garanciás. A jövő héten erről papírom is lesz egyenesen a gyártól.
Nyitottam "ügyet" , ahol a fentieket leírtam. Eladó szinte azonnal válaszolt is, hogy küldjem vissza azt küldi a pénzt. Igen ám, viszont a visszaküldés közel 6000 Ft ba fájna nekem. Azt szeretném elérni, hogy a visszaküldés árát is térítse meg nekem, hiszen nem arról van szó, hogy nem tetszik a színe, vagy ilyesmi. Odáig rendben van, hogy leírom mit akarok. Mondjuk el is fogadja, és még le is írja, hogy ok.
Viszont mit tudok csinálni, ha a visszautalásnál ezt nem teszi meg, hanem csak az eredetileg kifizetett lóvét utalja vissza? Még nem volt ilyen esetem, ezért kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm. :R

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45715) thomasa válasza tknof1871 (#45713) üzenetére


thomasa
senior tag

Rosszabb esetben ha rád küldene egy unpaid item caset, így kell eljárni:
http://ocsnext.ebay.com/ocs/sc

Egyébként majd jelentkezik, ha látja, hogy nincs kifizetve.

[ Szerkesztve ]

(#45716) Silent77 válasza cserix (#45714) üzenetére


Silent77
veterán

Sajnos a vissza posta mindig a vevő költsége, hiába nem a te hibád. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45717) Siriusb válasza Silent77 (#45716) üzenetére


Siriusb
veterán

Mivel nem meggondolta magát, hanem az eladó becsapta, ezért a visszaküldés díját is ki kell verni az eladóból.

Szerk.:
Nekem már volt olyan esetem, hogy új helyett használtat kaptam, megbeszéltem vele, s amikor az eladó kézhez kapta a csomagot, jött a refund a visszaküldés költségével egyetemben.
Amennyiben az eladó vállalja, hogy teríti a visszaküldés költségét, s ez a case keretében történt levélváltásban le van írva, probléma esetén az ebay-hez tudsz fordulni (legalábbis mindaddig, amíg a case nyitva van).

[ Szerkesztve ]

(#45718) csaba17 válasza cserix (#45714) üzenetére


csaba17
senior tag

esetleg escaláltatod és oda beírod hogy hamisítványt árul? vagy lopott.
ahogy tudom az ebay sem szereti a hamis, lopott dolgokat. márpedig ha nincs rá gari akkor ez valamelyik, főleg ha úgy árulta hogy van rá.

(#45719) cserix válasza Silent77 (#45716) üzenetére


cserix
tag

Miért?
Ha ez valóban így van, akkor mi tartja az eladókat vissza attól , hogy rendre átverjék a vevőket?
Ha pl. kisebb összegű termékről van szó nem is éri meg visszaküldeni.
Kaptam egy nem működő órát érvénytelen garancia levéllel.
Azt hittem van ebay/paypal kombónál vevővédelem , vagy mi.
Ha megcsináltatom, akkor is ezreket fizetek ki +ban, ha visszaküldöm akkor is.
Akkor ki járt rosszul? A vevő.

(#45718) csaba17: Ez az amikor "követeléssé" alakítom az ügyet?

(#45717) Siriusb: ha jól olvastam az összefoglalót, akkor ahogy visszajön a lóvé automatikusan záródik case. Előre el lehet kérni a visszaküldés díját? Lehet ilyet csinálni?

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45720) csaba17 válasza cserix (#45719) üzenetére


csaba17
senior tag

igen, azt hiszem case nyitás után 1 héttel lesz egy gomb hogy lehet escaláltatni, utána az ebay intézi.
még a case-ben kérdezd meg hogy ez lopott vagy hamis vagy hogy miért nincs rá garancia.
így majd az ebay is látja hogy csaló.

(#45721) cserix válasza csaba17 (#45720) üzenetére


cserix
tag

Rendben, rákérdezek a származására.

Egyébként úgy csinál mintha nem tudná, hogy érvénytelen a garancia.
"why is guarantee not valid?"
Itt a termék amit vettem. A garancia jegyen lévő cég (BURHART JUWELIER). Ilyen nincs (legalábbis a Google nem hozott fel ilyet). De van BURKHART JUWELIER csak egy betű a különbség. Ráadásul a gyár is azt jelezte, hogy hasonló nevű forgalmazójuk az van.
Ezen felbuzdulva megnéztem a térképen emberkével a címet. Van ott vmi. üzlet, de egyáltalán nem ékszerboltnak tűnik. Innentől gondolom, hogy ez átb. volt/lehetett.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45722) Siriusb válasza cserix (#45719) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem tudom, mi lenne a jó megoldás, én nem szoktam case-t nyitni, idáig egyetlenegyszer tettem ilyet, kíváncsiságból.

(#45723) nincskedvem válasza Degeczi (#45706) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

Sikerült megbeszélni vele, szóval sztornó. Köszönöm a segítséget! :R

(#45724) cserix válasza Siriusb (#45722) üzenetére


cserix
tag

Azt hiszem megvárom még megjelenik az a gomb. Addigra a gyártól is megérkezik a papír.
Ezek birtokában kérem előre a visszaküldés díját.
Ha jön a lóvé feladom neki, ha nem akkor megnyomom a gombot.

Kérdés:
Ha kiderül, hogy vmi. lopott áruról van szó az escalálást ekkor is lehet alkalmazni?
Jó volna ha ki lehetne tiltatni az ilyen eladókat.
Arra gondolok, hogy visszaküldöm az árut és ő gond nélkül felrakja újra.
Hátha a következő vevővel szerencséje lesz és az majd szrik az egészre.
Jó volna ennek az esélyét is elkerülni.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45725) Gergosz2 válasza cserix (#45724) üzenetére


Gergosz2
veterán

Arra gondolok, hogy visszaküldöm az árut és ő gond nélkül felrakja újra.
Ebben biztos is lehetsz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45726) cserix válasza Gergosz2 (#45725) üzenetére


cserix
tag

Ha ez ilyen egyértelmű, akkor hogyan lehetne ezt megelőzni?
Nyilván nem lehet érdeke az ebaynek, hogy újra és újra felkerüljenek ilyen termékek.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45727) Vikusz77 válasza cserix (#45726) üzenetére


Vikusz77
tag

Belinkelnéd, hogy melyik eladóról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#45728) V/ válasza Gergosz2 (#45707) üzenetére


V/
Topikgazda

45-60 nap is lehet a szállítási idő. Vagy akár 2-3 héttel kevesebb mint ami ki van írva az eBay termék leírásnál. A napra történő érkezés meg olyan mint a lottó 5-ös. A Magyar Posta csak az országon belül 2-5 napos eltérésekkel szállít ajánlott küldeményt ugyanabba a városba. Egy több szereplős postázásnál meg semmi sem számolható ki.

(#45729) V/ válasza cserix (#45714) üzenetére


V/
Topikgazda

Jelezd felé, hogy hamisított órának tekinted, ha ragaszkodik a visszaküldéshez és utána adja vissza a pénzed, akkor ezt jelezni fogod az eBaynek. Ha kifizeti a postaköltséget akkor küldöd csak vissza.
Egyébként hamis termék esetén az eBay sem "ragaszkodik" a visszaküldéshez.

(#45730) Gergosz2 válasza V/ (#45728) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem kell ezt bemutatni nekem, ugyan nem ebayes rendelés volt, de egyszer egy készlet szilikon muffin sütő forma 3 hónap és 6 nap alatt ért ide.

Nem akarok bukni több mint 5k-t szóval inkább jelzem az eladónak, hogy nem érkezett meg időben.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45731) cserix válasza Vikusz77 (#45727) üzenetére


cserix
tag

[link] Az eladó.
Mikor én vettem az órát még volt egy csomó terméke. Most semmi.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45732) somnia válasza cserix (#45731) üzenetére


somnia
őstag

Valószínűleg eladta a többit is, vagy nem?

(#45733) Vikusz77 válasza cserix (#45731) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz, azt hittem ez valami komoly kereskedő.

(#45734) Gergosz2 válasza somnia (#45732) üzenetére


Gergosz2
veterán

vagy lehet más is átvert és ebay megvonta a hírdetési jogot? :F

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45735) somnia válasza Gergosz2 (#45734) üzenetére


somnia
őstag

Nem tudom, de az elmúlt 30 napban 7 pozitívja van eladásból.

(#45736) cserix válasza somnia (#45735) üzenetére


cserix
tag

Ha jár az óra, szinte biztos, hogy én is pozitívat adok. Örültem volna mint "majom a farkának" nyomtam volna ezerrel az 5 csillagokat. Eszembe nem jutott volna hogy szakszervizbe vigyem.
Akárhogy is alakul az ügy, tanultam belőle.
Világgaranciás áru vásárlása esetén érkezte után egyből viszem a hivatalos szervizbe leellenőriztetni.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45737) randras


randras
veterán

Tudtátok, hogyha egy termék címét megpróbáljátok az adatlapjáról kimásolni, 99%, hogy a kép alatti "Mouse over image to zoom" szöveg is a vágólapra kerül? :)

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XMouse+over+image+to+zoom&_nkw=Mouse+over+image+to+zoom&_sacat=0&_from=R40

(#45738) condy


condy
senior tag

Első ebay-es vásárlásom megtörtént. Egy kicsit féltem, és nem is mertem még a tengerentúlról rendelni, de tegnap németből megjött a csomag. Minden ok. Bár az értékelés egy kicsit nehézkesen ment, remélem nem rontottam el. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#45739) Gergosz2 válasza condy (#45738) üzenetére


Gergosz2
veterán

szöveget kb senki sem olvassa, el csak ha negatívra értékelsz. Pozitívnál csak a csillag számít.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45740) bul07


bul07
nagyúr

Lehet volt már róla szó de hova lett az a szűrési mód hogy azt adott ország eladóit listázza csak

Konkréten az angol oldalon keresnék csak angol eladókat, bal oldalt volt a menüpontok között de most sehol nincs

Hol találom meg?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45741) Gergosz2 válasza bul07 (#45740) üzenetére


Gergosz2
veterán

advanced-> location?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45742) bul07 válasza Gergosz2 (#45741) üzenetére


bul07
nagyúr

Beletelt egy időbe mire megtaláltam az általad említetted és így már sikerül is

De mi a frászért dugták el ennyire , miért nem volt jó helyen bal oldalt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45743) zeon.hu válasza bul07 (#45742) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

valaki már egyszer beírta, lementettem:

Keress amire akarsz, majd a címsorban a link végére szúrd be ezt (a vastagon szedettet csak):
UK only: &LH_PrefLoc=1
Worldwide: &LH_PrefLoc=2
European union: &LH_PrefLoc=3

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#45744) Laci2277


Laci2277
senior tag

Lenne egy olyan problémám, hogy feltettem egy hirdetést az ebay.co.uk oldalra, de csak Európai Unióba szállítással. Mit kell ahhoz beállítani, hogy az ebay.com-on is látható legyen? Itt valószínű többen is megnéznék Európából is. :K

(#45745) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Amikor case-t nyitok és azt kérdi hogy mit akarok és ha "Full refund"-ot választom akkor az eladó még kérheti, hogy várja még egy kicsit?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45746) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Sziasztok
Vásároltam egy készüléket, amiről kiderült hogy hamis, és több embert átvert, mert U.S. helyett Kínából szállított. Nyitottam egy case-t, amire azt reagálta, hogy küldjem vissza, és akkor visszautalja a pénzt.
Én nem akartam arra költeni, hogy ezt a sz@rt visszaküldjem. Gondoltam, hogy eBay, mint a múltkori kamu óránál is, azt mondja, hogy semmisítsem meg az árut, és ők visszautalják nekem a pénzt.
Viszont most nem értem, hogy mi van, mert olyan mintha már be lenne zárva a case, és semmit nem kellene csinálnom, viszont a pénzt nem kaptam vissza.

Szerintetek mi a teendőm? Visszautalják-e a pénzt, vagy addig nem amíg nem küldöm vissza?
köszi
:R :R :R :R

(#45747) fardem válasza traktorgumi (#45746) üzenetére


fardem
aktív tag

te zártad be a case-t? a paypalon mit látsz?

(#45748) bul07


bul07
nagyúr

Ránéznétek erre [link]

Megkapta a a címzett?

Ez az a küldeményem amit USA küldetem egy kiválasztott címre [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45749) Siriusb válasza bul07 (#45748) üzenetére


Siriusb
veterán

Delivered a státusz, tehát kézbesítve lett.

(#45750) traktorgumi válasza fardem (#45747) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

- You don't have any closed cases -

ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.