Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) Degeczi válasza RBJ (#44900) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vevő már 7-8 éve nem kaphat negatívot!
Ha jól rémlik, min. még 1x kiértesítenek - de ha kérdéses, célszerű a helyi postádon utánaérdeklődni, a címed alapján is megmondják, van-e át nem vett küldeményed.

(#44902) RBJ válasza Degeczi (#44901) üzenetére


RBJ
addikt

Csak azért kérdem pl ha oda vagy nyaralni 1 hétig és pont az elején jön valami a következő héten már nézhet az ember, hogy mi van.
De annyira kiszámíthatatlan a kínai szálítás, hogy elvileg beeshet bármikor a csomag ha szerencséje van az embernek.
De még kicsit nekem még ismeretlen a dolog. pl ha most vásárolok valamit és ha jól látom van készleten akkor pl ha postáz akkor a várható érkezés miért majd több mint 40-45 napra van kalkulálva mikor lehet 3 hét alatt ideér.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44903) Degeczi válasza RBJ (#44902) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor még elutazás előtt mész be a helyi postára érdeklődni. Kisebb postán egészen biztosan segítenek, megőrzik még pár napig (nem tudom, mennyi a kötelezettségük, valszeg küldeménytől is függ - ezt is meg lehet kérdezni)

Bolond lenne az eladó 2-3 hetet megadni: nem tudhatja előre, mikor áll be egy váratlan dugó, lassulás - és már jönnének is a visszatérítést követelő vevők... Ezért inkább olyan határidőt ad meg, amennyi alatt tényleg meg kellene érkeznie normál esetben, és ha mégsem, akkor már jó eséllyel jogos a visszatérítés igénylése.

(#44904) somnia válasza Degeczi (#44903) üzenetére


somnia
őstag

Mi van olyankor, ha az eladó nem ad meg várható szállítási időt?

(#44905) hidroponi válasza RBJ (#44902) üzenetére


hidroponi
aktív tag

de miert adna negativot neked? kifizetted es meg vissza is kapja a csomagjat. :DDD

(#44906) Chieftec


Chieftec
őstag

Sziasztok!
Vettem egy telefont német eBayen, röviden: jó keményen átvertek vele a palánkon.
Case, majd Claim és az eBay meglepő gyorsasággal kb. 2 percen belül döntött a javamra! Visszajött Paypalra a termék és a posta ára is.
Ami nekem nem világos, hogy ez az eBay vagy az eladó pénze?
A telefont most nekem akkor vissza kell postáznom Németországba? Csak, mert akkor az plusz pénz nekem. Vagy mondjam az eladónak, hogy küldje a pénzt a vissza útra?
Mi ilyenkor a teendő?
Köszönöm előre is!

(#44907) htc07 válasza Chieftec (#44906) üzenetére


htc07
addikt

Az eladó nem kapja meg a pénzt amit utalsz neki azonnal, hanem csak pár nap (vagy hét) elteltével, attól függően, hogy mennyire jók a visszajelzések róla, addig visszatartják tőle (=ott van a paypal számláján, csak zárolva) pont azért, hogy ne futhasson el a pénzzel.

Ha visszakaptad a pénzt, akkor szerintem megtarthatod, amennyiben nem kaptál erről más tartalmú levelet. De ha igazán jóarc vagy, akkor eladod és olyasmire fordítod azt a pénzt, ahol szükség van rá. :U

[ Szerkesztve ]

(#44908) capafog23


capafog23
őstag

OFF, tudtok mondani még olyan oldalakat mint a tinydeal hogy ingyen postával lehet jó kis olcsó dolgokat rendelni?

(#44909) Chieftec válasza htc07 (#44907) üzenetére


Chieftec
őstag

Az kemény, akkor bukta a telefont.. Bár ha kifizeti nekem a postát, ettől függetlenül én visszaküldöm neki. (Átb@sz és még én vagyok vele jó fej, na mindegy..).
30 helyett ér 5-10 ezret jelen állapotában. Ezzel szerintem ő is tisztában van.

(#44910) #65537792 válasza Chieftec (#44909) üzenetére


#65537792
törölt tag

Amúgy mi történt? :D

(#44911) Chieftec válasza #65537792 (#44910) üzenetére


Chieftec
őstag

Tökéletesnek hirdette a mobilt, de az érintőképernyője nem működött megfelelően. Kb. 10 érintésenként nem érzékelt 1-2-t. Ezenkívül a készülékházon is komoly esésből származó sérülések voltak. A leírásban persze az állt, hogy csak használati karcok. Bónuszként az újnak mondott akksi 2 éves volt..

(#44912) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
5 hete megrendelt terméket még nem kaptam meg,3 hete TN számot cserélt az eladó.26-án lejár az utolsó szállítási határidő.A kérdésem a következő:már most adjak neki negatívot vagy várjak még vele...?Az új TN alapján még a Fülöp-szigeteken van a csomag,ez már biztosan nem ér ide 4 nap alatt. :O

(#44913) havri1 válasza rellif (#44912) üzenetére


havri1
félisten

Írj neki, hogy rendezze a dolgot a hátralévő 4 nap alatt, mi az ajánlata?
Én nem szoktam tovább várni, utolsó napon vagy fizesse vissza, vagy akkor lezárom negatívval.
Ilyenkor amúgy az a legyegyszerűbb szvsz, hogy megkéred, fizesse vissza, és ha közben megérkezik, újra kifizeted.
A nyomkövetéses, regisztrált csomagok amúgy alapban biztosítva vannak, tehát a feladó (amennyiben elveszik a csomag) visszakapja az árát.

havri

(#44914) rellif válasza havri1 (#44913) üzenetére


rellif
senior tag

A TN cserénél már írtam neki,hogy inkább hagyjuk az egészet megrendelem máshonnan (nem ment bele).Utolsó levelemre még nem válaszolt...
A követőszámra hivatkozik mindig,hogy a csomag úton van ezzel védve is van!?
Ha már most értékelném attól még Case lehetősége még megmarad?

(#44915) havri1 válasza Vikusz77 (#44893) üzenetére


havri1
félisten

Leegyszerűsítve :

Június 26 -ig rendezze az eladó.
Ha eredetit rendeltél (nem ismerem ezeket a power bankokat, mennyi az eredeti, mi az eredetinek a leírása stb), és ennek megfelelő árat is fizetted, de ő egy hamisat küldött, nincs miről beszélni.
A hamis dolgokra úgy vettem észre ugrik az ebay is.
Én megírnám neki kerek perec, nem érdekel a sallang duma. Ha emailra tud válaszolni a kórházból, akkor paypalra is be tud lépni.
Kéred vissza a teljes vételárat, mivel HAMISAT küldött.
Ha 26-ig nem fizeti vissza (ha visszafizeti, azonnal meg kell kapd paypalról az emailt, hülyeség ez a 2 nap amire általában hivatkoznak az eladók), nyitod a caset.
Ha jól emlékszem, tévesen már nyitottál, erre meg megírnám, tévesen indítottad, nem vagy hajlandó visszaküldenui, hacsak, nem fizeti ki a visszapostázási díjat (nem fogja, ebben szinte biztos vagyok).
Ha mégis...akkor vissza kell küldeni, nincs bukta vele.

Ha valaki tud jobbat, én is várom a megoldást.

havri

(#44916) havri1 válasza rellif (#44914) üzenetére


havri1
félisten

Ne értékeld még, csak ha lezártad az ügyet.
Nincs védve a TN-el, hoisz ő kötelezettséget vállalt, hogy a tervezett határidőig leszállítja neked.
Nekem eddig 2-3 ilyen esetem volt, mindig ők ajánlották fel, hogy visszaküldi az árát, és ha megjön..újra kifizetem.

havri

(#44917) rellif válasza havri1 (#44916) üzenetére


rellif
senior tag

OK. már ezt a pár napot megvárom. :R

(#44918) havri1 válasza rellif (#44917) üzenetére


havri1
félisten

Mekkora összegről van szó, milyen termék?
Eladó ki?

havri

(#44919) rellif válasza havri1 (#44918) üzenetére


rellif
senior tag

Az érték 11$ nem is ez számít.Tartalék akku fényképezőbe,fontos lett volna,hogy megjöjjön időben.Eladó DSTE(dstebattery) Inkább rendeltem volna Asztriából :W csak az ár a duplája..
Van még egy autós kamera(G1W) estore009-tól na ez is beragadt HKpostnál 05.31-óta küldemény felvéve státuszban :F

[ Szerkesztve ]

(#44920) parkr


parkr
őstag

halál komolyan azt álmodtam hogy frissült a maláj csomagom trackingje :(((

[ Szerkesztve ]

(#44921) Degeczi válasza rellif (#44919) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kínából mindig benne van a pakliban 1.5-2 hónapos szállítás, li-ion akku esetén meg pláne nagyobb az esélye!
Ilyet nem szabad onnan nyaralásra rendelni, csak akkor, ha nem kritikus, h megérkezzen időre.
"ingyen postázás"-sal meg végképp: az azért is olcsó, mert a sor legvégére kerül, minimális prioritással.
Amíg nem telik le a megadott szállítási határidő, nincs ok elégedetlenségre: drágább szállítást kell választani, ha sürgős vmi.

(#44922) Vikusz77 válasza havri1 (#44915) üzenetére


Vikusz77
tag

Biztos, hogy hamisítvány, vannak weboldalak, ahol részletezik fotókkal illusztrálva és egyértelműen az. Ráadásul az egyiken egy kigyulladt példányt is bemutatnak, ami miatt nem is meri már használni a 12 éves unokaöcsém aki kapta. Közben már tegnap délután írtam az eladónak, hogy 24 órát kap, nincs rá válasz eddig. De akkor megírom neki, hogy kap még 4 napot,arra tekintettel, ha esetleg mégis igaz a kórházi sztori, utána viszont megy a negatív és a claim, ha nincs megegyezés. Talán így jobban járok, mintha most claimet indítok, mert akkor gondolom jó eséllyel azt ítélnék meg, hogy küldjem vissza és refund. Esetleg most még meg lehet vele egyezni, valami visszaküldés mentes kártérítésben. 25 dollár helyett, ha 20-at visszautalna abba még belemennék.
Egyébként ha claim lesz és azt mondja az ebay, hogy küldjem vissza és ő fizesse vissza az árát és én nem vagyok hajlandó erre, adhatok még neki negatívat? Mert az b*szná igazán a csőröm, ha megúszná minden következmény nélkül, hogy átvert.

(#44923) rellif válasza Degeczi (#44921) üzenetére


rellif
senior tag

1,5 hónapot mindig belekalkulálom :D az viszont ahogy TN-et cserélgetik az már lassan művészet.

(#44924) havri1 válasza Vikusz77 (#44922) üzenetére


havri1
félisten

Negatívat szvsz bármikor adhatsz.
Ha már eddig megy az ügy, én mást eleve nem is adnék.
Semlegest akkor, ha refund van, pozitívat akkor, ha minden ok.

havri

(#44925) Degeczi válasza rellif (#44923) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván nagyforgalmú eladó, és összekeverte

(#44926) rellif válasza Degeczi (#44925) üzenetére


rellif
senior tag

Inkább az akkus dolgok miatt lehet,de előbb-utóbb ezt rendezniük kell.Lassan egyik posta sem fog szállítani olyan terméket amiben (több) aksi van.Legközelebb EU-n belül rendelek csak ilyesmit pedig mindegy lenne mert mind kínai csak az ára nem.

(#44927) havri1 válasza rellif (#44926) üzenetére


havri1
félisten

4 kamerát rendeltem eddig estore-től, mind 4 héten belül itt volt. Volt ami másfél hét alatt.
Lehet nem légipostával jön, hanem hajóval sajnos, benne van a pakliban. Volt nekem akksim elmúlt időszakban, majdnem 2 hétig a feladva címen állt a tracking. Aztán megérkezett az országba, 2 napon belül meg is kaptam.
Addig a lassú, meg ha van vám, na az még egy szivatós dolog.

havri

(#44928) rellif válasza havri1 (#44927) üzenetére


rellif
senior tag

A HKpost-nál már érdeklődtem de választ eddig nem kaptam.3 hét alatt azért valaminek már történnie kellett volna.Már egy célországba elküldve bejegyzésnek is örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#44929) Vikusz77 válasza havri1 (#44924) üzenetére


Vikusz77
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Most jött az üzenet, hogy teljes refundot kaptam, zárult a case. Szerintem egy semlegeset adok, amiben leírom, hogy hamis terméket kaptam, de visszakaptam az árát.
A pénz a paypalról hány nap alatt kerül át a számlámra kb?

(#44930) fardem válasza Vikusz77 (#44929) üzenetére


fardem
aktív tag

válaszolt az ebay? azért csekkold a paypal egyenleget.

(#44931) havri1 válasza Vikusz77 (#44929) üzenetére


havri1
félisten

Ha a PayPal is küld uzit, hogy refund, akkor már jó vagy.
PayPal vs bankszámla pár munkanap.

havri

(#44932) Vikusz77 válasza havri1 (#44931) üzenetére


Vikusz77
tag

Az ebay is küldött üzenetet, meg a paypal is, megjelent a refund a számlán.
Most már csak az a gondom, hogy az unokaöcsém továbbra is powerbankot szeretne.:)
Olyan hely (bolt) kéne, ahonnan 100% eredetit kapok.

(#44933) parkr válasza Vikusz77 (#44932) üzenetére


parkr
őstag

amazon, vagy magyar webshop :)

(#44934) Degeczi válasza Vikusz77 (#44932) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyszer már kaptál rá linket
(az Amazon éppúgy piactér is, mint az Ebay: ott is bőven akadnak simlis eladók)

[ Szerkesztve ]

(#44935) Winner_hun válasza Degeczi (#44901) üzenetére


Winner_hun
félisten

~6 éve.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44936) Vikusz77 válasza Degeczi (#44934) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#44937) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#44822) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

folytatás:

06.20: Seller's message:
"Hi, the screen is broken ?? is not possible it's me who check camera and send. If this camera has problem i see immediately.

06.21. 7 órakor adott egy pozitívat, de nincs lezárva a case :U :F

8kor válaszoltam, folytatva a case-t, a pozitívat csak most vettem észre.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44938) kerekfej


kerekfej
addikt

Ha már van egy nyitott Case, akkor ott hol lehet Claim-et kezdeményezni vagy mindképp várni kell 1 hetet, hogy kiválasztható legyen?

(#44939) radi8tor válasza Degeczi (#44934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyi különbséggel, hogy kiválaszthatod Amazon-t mint eladót a vásárlásnál. ;)

⭐ Stella

(#44941) NORBl


NORBl
aktív tag

Kaptam egy full refund-ot, amit mutat is paypal, az összeget alul látom, ahol a tranzakciók vannak. A currency-nél nem látom, hogy nekem most küldtek volna x pénzt. Mi a teendő ilyenkor amikor az ember refung-ot kap ? Azt is írja, hogy erősítsem meg, hogy tudja, hogy megérkezett, aki küldte.

(#44942) havri1 válasza NORBl (#44941) üzenetére


havri1
félisten

Belépve a paypal-ra mit látsz?

havri

(#44943) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok
még máj.22-én rendeltem egy szilikontokot telefonhoz de még nem érkezett meg. Tracking numbert nem látom,és a szállítási határidő most pénteken (27-én) jár le.Érdemedes már most írnom az eladónak vagy várjak még vele péntekig?Mostanában kezdtem ebayezni,de eddig minden megérkezett.
köszi

Balázs

(#44944) havri1 válasza kuntics (#44943) üzenetére


havri1
félisten

Otherben írj neki, érdemes persze. Mondd meg neki, hogy 27-ig vársz, ha addig nem érkezik meg, kéred vissza a pénzt. Ha határidőn túl megérkezik, újra kifizeted.
Mekkora tétel?
Apróbb tételnél nem mindig érdemes ezt, mert sok refund-ért zárolhatják az accountod.

havri

(#44945) kuntics válasza havri1 (#44944) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszi a gyors választ,nem nagy összeg,2 dollárról van szó,azért sem aggódok annyira,maximum rendelek még egyet

(#44946) NORBl válasza havri1 (#44942) üzenetére


NORBl
aktív tag

(#44947) havri1.: De a számlámon nem látom még a pénzt. Ennek van átfutási ideje ? Okés, köszi.

(#44949) raziel01.: Én is megijedtem hirtelen, mert átnéztem, hogy van - e benne vmi olyan dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#44947) havri1 válasza kuntics (#44945) üzenetére


havri1
félisten

Mindenféleképpen írj neki még határidő előtt.
Hány %-os az eladó?

(#44946) NORBl : Ez teljesen rendben van. Refundolta, a paypal meg átküldte a regisztrált kártyádra a pénzt. A képet szvsz szedd le, adataid láthatók.
Szerk2.: Van igen, 1-2 munkanap.

(#44949) raziel01: Tudja a tököm, de jobb az óvatosság. 1:1 prntscrnt nem teszünk fel sehova, főleg nem banki/paypal oldalról. De felőlem azt csinál amit akar, csak jótanács :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#44948) kuntics válasza havri1 (#44947) üzenetére


kuntics
aktív tag

99,6%
Majd holnap írok neki,még a szöveget is össze kell raknom valahogy.(google fordító a barátom :D)

(#44949) raziel01 válasza havri1 (#44947) üzenetére


raziel01
veterán

Max a neve. Az alapján meg hogy hack-elik meg?

(#44950) NORBl válasza havri1 (#44947) üzenetére


NORBl
aktív tag

Hogy kell pl csak a tranzakciókról csinálni PrtScn - t ?

(#44951) havri1.: Oksi, köszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.