Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) adrian87 válasza raziel01 (#45348) üzenetére


adrian87
tag

Akkor milyen fordítást másoljak be. Ennyi telik tőlem.
Sok az időm? Legalább nem szoktam tévézni.

parkr:
Rendben elfogadom akkor. De nem tetszik, hogy alkudozik még ezen is. Mintha rám lenne erőltetve.

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#45352) raziel01 válasza adrian87 (#45351) üzenetére


raziel01
veterán

Szerinted ez normális magyar beszéd?

"Én ragaszkodok a 4,7 AUD-hoz.
Csak így akarok pozitív visszacsatolást.
Ez igazán sokat jelent nekem."

Mi a fenének másolod ezt ide be?
Amúgy meg a google translate-es marhaságból kb én se értem mit akarnál. Nem csodálkoznék ha a kínai is csak pislogna.

Írd be normálisan magyarul aztán valaki úgyis értelmesen lefordítja neked azt az 1 mondatot.
Pozitív visszacsatolás.... :W

"I insist the AUD 4,7 brings for.
I want positive feedback so only.
This means really much to me." wtf :Y

[ Szerkesztve ]

(#45353) Szabikaa20 válasza htc07 (#45337) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Köszi!Gépröl megnézem,mert tabletröl nemigen akar menni...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#45354) kaktuszok


kaktuszok
csendes tag

Csak egy érdekesség.
2500 Ft-s tételem nem érkezett meg. Sokat vásároltam már az eladótól, megbíztam benne, de azért rászóltam, hátha elfelejtette küldeni. Szerintem elküldte, ő is ezt mondta, de megígérte, hogy újra elküldi. Persze nem hittem.
Mostanra lejárt az idő, ezért case-t nyitottam, de csak hogy időm legyen eldönteni, mi legyen. Azt írta erre, hogy újra újraküldi, vagy refund, amelyiket akarom. Mivel annyi olcsó áron aluli dolgot vettem tőle liciten, hogy úgy döntöttem úszni hagyom a pénzt. Mondtam, várjunk még, én bízok benne.
A meglepő tanulság az, hogy megérkezett ma az újraküldött cucc. Tehát szerencsétlen valószínűleg elküldte egyszer, majd újraküldte és még utána felajánlotta a visszatérítést. Szóval ilyen is van.

(#45355) ferke72 válasza evrynet0 (#45350) üzenetére


ferke72
aktív tag

Attól függ vámköteles e. Ha 22Eurónál nagyobb érték áfázzák mindenképp,illetve ha nem fizetted ki a hazai járulékos költségeket vásárláskor akkor kapsz majd érték feletti csomag esetén és a kért doksikat kell megküldeni nekik. Ha átmegy simán akkor 1-2 napon belül ki kell vigyék majd.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#45356) Gergosz2 válasza zalman90 (#45346) üzenetére


Gergosz2
veterán

Pontosan az aminek írjja. Mit akartál venni, fegyvert? :DDD

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45357) havri1


havri1
félisten

Rendelt már valaki ilyet?
Itthon sokkal drágábban láttam, csak nem tudom gagyi e..
Na meg a 25/50/75 FT az most milyen hosszú is? :U

NEW As Seen On TV 25‘/50'/75'FT Foot Expandable Pocket Garden Hose‘s Nozzle

havri

(#45358) somnia válasza havri1 (#45357) üzenetére


somnia
őstag

Gugli szerint

Egyébként nem olcsó, mert itthon 5600Ft-é vettem 30 méterest, de biztosan van olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#45359) havri1 válasza somnia (#45358) üzenetére


havri1
félisten

Jahm, hát akkor ez tényleg drága, azt hittem sokkal hosszabb az a 75/100FT :)
Köszi

havri

(#45360) zalman90 válasza Gergosz2 (#45356) üzenetére


zalman90
őstag

nem túl jó az angolom

egy párszáz ft os ledsor nem jött meg , nyitottam case-t , refundoltam , és ez után kapom ezt ha meg akarom nézni a terméket.. csak így feedbackelni se tudok

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#45361) Gergosz2 válasza zalman90 (#45360) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ja akkor bocs!

A lényeg:

Azt írja hogy jogi okokból blokkolják a tétel megtekinthetőségét. Meg persze bocsánatot kérnek.

Amúgy fogalmam sincs miért lehet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45362) amauri


amauri
csendes tag

Sziasztok!

A Purchase history-ból már "eltűnt" a vásárolt termékem, viszont az archive-ok között sincs. Van még így esélyem case-t nyitni, vagy ez elúszott? Mindig levélben keresem meg az eladót, ha nem érkezik meg, nem volt eddig sem problémám, most viszont úgy látszik, pont erre játszott a kínai, hogy minél tovább húzza az időt. A legutolsó üzenete az volt, hogy megpróbálta a refundot, de elutasították, mert nincs engedélyük refund-ot adni. Ez nyilván egy hazugság, próbálom még fenyegetni, hátha sikerül valamit kicsikarnom belőle. :(

(#45363) somnia válasza amauri (#45362) üzenetére


somnia
őstag

" próbálom még fenyegetni,"

Mit próbálsz meg?
Odamész felpofozod vagy hogy?

(#45364) amauri válasza somnia (#45363) üzenetére


amauri
csendes tag

Köszönöm a segítséged, nagyon kedves tőled!

(#45365) faresz5 válasza amauri (#45364) üzenetére


faresz5
senior tag

Belépsz paypalban , és ha ott tudsz case-t nyitni akkor jó, ha már nem tudsz, akkor ez tanulópénz volt.
Nem kell mindent elhinni amit mondanak,

(#45366) adrian87 válasza raziel01 (#45352) üzenetére


adrian87
tag

A második mondatot leszámítva szerintem csak a mondat szerkezettel van baj. A harmadik mondatot meg éppen, hogy átszerkesztettem... amiért állandóan ezt irkálta.
Úgy olvastam régebben, hogy az ebay-es eladók is csak a fordítót használják.
Egyébként miből gondolod, hogy nekem olyan "sok időm van" miközben te játszadozol xbox-al? Talán zavar, hogy így és itt tanulok angolul?

A következő reagálásodra nem fogok válaszolni. Hisz, csak kötözködsz unalmadban... vagy pusztán én látom így. :)

Akik segítettek nekem a tornacipős ügyködésben azoknak köszönöm szépen!

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#45367) lecsek


lecsek
tag

Hsz-k között nem találom, hogy full refund után, hogyan tudom az eladónak újra kifizetni a terméket? Paypal-n tranzakciók között nem találok rá opciót.

(#45368) havri1 válasza lecsek (#45367) üzenetére


havri1
félisten

én mindig kértem rá linket az eladótól, (bekérő) vagy ha mrgvan a paypal acc, akkor arra utalok neki.

havri

(#45369) Xantomas


Xantomas
őstag

Rendeltem Ebayről noti alaplapot:
[link]

Megkaptam, le lett fotózva bontatlanul, majd beépítettem. A driverek felpakolásáig minden ok volt, utána nem indult, majd végleg megpurcant. Szétszedtem, és utána látszódott, hogy a gpu le van sarkazva. Ezt az összerakásnál nem vettem észre. Megnéztem a képeket az eredeti állapotról, és már ott látszódik, hogy hiányzik a széle.

Az eladó köti az ebet a karóhoz, hogy ők tesztelték, és minden ok volt vele. Küldjem vissza, letesztelik újra, és visszakapom az összeget, vagy küldenek egy másikat, ha ez nekem jó, akkor elküldi a címet.
Megírtam hogy ok, küldje.Pár napja várom a levelét, hogy megírja a címet, de semmi.

Várjak egy napot, vagy indítsak ebayen egy case-et?

mod: Azért ebayen vettem, mert itthon nem lehet beszerezni, a HP pedig sehol nem tart már a géphez alaplapot, több hónapot hitegettek.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45370) havri1


havri1
félisten

Nem a reklám helye, de ezt meg kell osztanom.
Rendeltem estore-től egy fülhőmérőt, és kellemes csalódás. Nagyon jó! Gyors, pontos, és ami a lényeg :
Háttérvilágítás..Zöld ha minden jó, piros ha láz van.
Csak ajánlani tudom. 1 bid-el elhoztam 5300-ért.
Tracking-el, és 10 napos szállítással.
Elemet kivette belőle, mert a légipostán gáz lehet.

CEM DT-886 Infrared Body Ear Thermometer 32.0ºC~42.9ºC/95ºF~109ºF Memory 8 Group

[ Szerkesztve ]

havri

(#45371) Frozzy


Frozzy
őstag

sziasztok!

rendeltem egy hummer h5 telefont ebayről. meg is jött a bekérő a postától. az odáig okés, hogy kell nekik a paypal-os számla.. de azt, hogy tudnám lementeni, hogy csatolni tudjam nekik ? vagy esetleg simán nyomjak egy print screent ?

illetve elég nekik a paypal számla vagy kell az ebay-s e-mail is róla ?

köszönöm szépen a segítséget! :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#45372) Silent77 válasza Frozzy (#45371) üzenetére


Silent77
veterán

Ps elég, én is így szoktam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45373) ferke72 válasza Frozzy (#45371) üzenetére


ferke72
aktív tag

Az oldal ahonnan rendelted azt is küldd be nekik, csomag ragszáma tárgymezőbe és postaimport mail címére beküldöd őket. Fogsz kapni ajánlott levelet tőlük, és abban már ott lesz a vámáruszáma is..
Külföldi rendelések topik

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#45374) Frozzy válasza Silent77 (#45372) üzenetére


Frozzy
őstag

chromeba hogyan tudám be printscreenelni az egészet egyben ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#45375) ferke72 válasza Frozzy (#45374) üzenetére


ferke72
aktív tag

Egyszerű..Menü-nyomtatás-mentés...(itt pdf formátumba mentsd!-alapból ezt ajánlja...)örülsz :C

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#45376) havri1


havri1
félisten

Segítsetek pls.

Kérdeztem, hogy milyen a locsolócső csatlakozója, és küldtem neki egy képet.
Ezt válaszolta. Jól értem, hogy amit küldtem, az jó hozzá? (A csopmagban nincs ilyen)
Köszi

Szöveg:

As usual this tube needn't the tap connector to connect. The connector of this goods is similar with the goods which you send me

[ Szerkesztve ]

havri

(#45377) Frozzy válasza ferke72 (#45375) üzenetére


Frozzy
őstag

és tényleg.. mindig a legegyszerűbb módra nem gondolok :D mindig bonyolítanám :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#45378) somnia válasza havri1 (#45376) üzenetére


somnia
őstag

Nem ilyen a csatlakozója, hanem 3/4" hollandis.
Tehát ahová csatlakoztatni szeretnéd, ott 3/4" külső menetnek kell lenni!

(#45379) havri1 válasza somnia (#45378) üzenetére


havri1
félisten

Ne már, ezt írta abban az üzenetben? Jól félreértettem :DDD
Akkor viszont nekem jó, csak egy átalakító kell, de az nem gond.. :R

havri

(#45380) k.kristof


k.kristof
őstag

Sziasztok!

Hol tudnám beállítani, hogy webes felületen is helyi idő szerint mutassa a licitek lejártát, ne PST idő szerint? A mobilos alkalmazás helyesen magyar idő szerint mutatja, ugyanezt szeretném elérni weben is.

(#45381) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék azoktól akik kértek nagyobb eladási limitet és nemzetközi eladást az ebay-től. Merthogy jelenleg nem vagyok jogosult rá (nincs 1. eladásom 90napja stb) és szeretnék nagyobb értékben eladni világszerte.
Írtam nekik emailt és jött válasz amiben megkérdezték hogy adott már el, milyen értékben akar eladni, mennyit stb.. válaszoltam is. Aki járt már hasonló cipőben annak megnövelték az eladási limitet és jogosultá tudott válni a nemzetközi eladásra? Mire számíthatok?
Telefonon ha felhívom őket akkor gyorsabb lehet a procedúra? Emailben 7-10 napon belült írtak a reagálásra..

Köszi

(#45382) artiny


artiny
őstag

Mire kell figyelni ha kiakarom kerulni az Adót ? kisebb dologoknál vagy inkább az árra mennek a vámon?
pl. egy kavefozo ami 10€ alatt vagy egy telefon,mp3lejatszo ami legyen 30€ melyik csuszik at adomentessen? (én mondjuk SK ba rendelem de gondolom kb ugyan az mint MO)

(#45383) parkr válasza artiny (#45382) üzenetére


parkr
őstag

"de gondolom kb ugyan az mint MO"

én nem hinném, nézz utána. jobban jársz.

(#45384) artiny válasza parkr (#45383) üzenetére


artiny
őstag

itt nincsenek ilyen forumok....

na de akkor legalabb MO.-n hogy van...?amit elobb irtam

(#45385) Degeczi válasza artiny (#45382) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a szabályok valszeg egységesek az EU-ban (ezért 22 EUR alatt nyilván ott sem kell fizetni), de hogy mennyire veszik szigorúan, az már biztosan nem egyforma - hiszen mondjuk egy évvel ezelőttig itthon is nagy eséllyel csúsztak át az egyébként adóköteles küldemények, azóta azonban itt nagyon bekeményítettek

(#45386) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ebay-en mennyire reálisak ezek a 150-250 dollár árban licitálható Macbook Air ajánlatok? Ezek felkúsznak a végére vagy tényleg megvehetők ennyiért? (Elég kezdő vagyok még ebay tekintetében, viszont jelenleg az USA-ban tartózkodom, ezért lenne lehetőségem itt venni valamit vám és hasonlók nélkül) Most épp Macbook Air 2008-ra kerestem rá. Nagyon megköszönöm ha valaki tud segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#45387) Silent77 válasza Chosen (#45386) üzenetére


Silent77
veterán

Amennyiben licites biztos vagyok benne, hogy a végén közel lesz a valós árhoz, vagy túl is lépi.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45388) Chosen válasza Silent77 (#45387) üzenetére


Chosen
addikt

:R

(#45389) Degeczi válasza Chosen (#45386) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bal oldalon kipipálod a "show only sold listings"-et, és mindjárt látod, h ennyiért csak a hibás példányok mennek el, egyébként 300-400 a szokásos végső ár

(#45390) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy 6gen es Ipod Classicom 160Gb abba szeretnék aksit cserélni. Nézegettem ebayen, de nagy részt csak kínából származó aksikat találok. Aki Amcsi eladó az meg nem szállít ide.
Nincs vkinek tapasztalata az ipod kinai aksikkal kapcsolatban? Csak mert félek, hogy 3ad akkora teljesítményü lenne mint az eredeti. Oké hogy ráirja a pici kínai hogy 850MHa, de a valóságba tud 200at akkor azzal nem vagyok kisegítve. Vagy honnan tudnék gyári aksit rendelni?

(#45391) NORBl


NORBl
aktív tag

Abból lehet vmi bajom ha augusztus 1 - én fizetem a liciten megnyert terméket ? Írtam eladónak, és azt írta vissza ne aggódjak, várnak.

(#45392) bl4ze válasza NORBl (#45391) üzenetére


bl4ze
veterán

ebay majd küld pár payment reminder-t

.:. bl4ze .:.

(#45393) somnia válasza Sakab (#45390) üzenetére


somnia
őstag

ráirja a pici kínai hogy 850MHa,

Pici kínai ilyet sosem ír rá!
Pici kínai tisztában van a mértékegységek rövidítésével. :K

(#45394) Hintalow válasza Sakab (#45390) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az én ipod minimben ebayről rendelt akksi van, szerintem kínai, egész jól muzsikál, pedig több éve használom vele.
Az a baj, hogy a "gyári akku teljesítményéről" fogalmam sincs, a kicsikém 2005-ös gyártmány, én vagyok a 3-ik tulaja, és amikor kaptam már tropa volt az akksi.(azért cseréltem)
szerintem most egy töltéssel 3-4 óra zenét bír. (csodákat nem szabad várni tőlük, az enyémnek a legnagyobb ellensége az állás, kb 2-3 nap után full feltöltött állapotról képes lemerülni, persze itt megint jön az, hogy régóta használom)

Közben rákerestem ebayen, nem tudom neked milyen találataid lehetnek, de 1000-3000 Ft között vannak találatok, nem hiszem, hogy túl nagy eltérés lenne minőségben/gyártási helyben.
(kötve hiszem, hogy egy ilyen korú eszközhöz lehet autentikus, gyártói alkatrészt kapni.)
Párezer Ft-ért simán kipróbálhatsz egyet :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#45395) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok! Gondolom volt már párszor ilyen kérdés, de hiába próbáltam keresni, nem találtam. Szóval az lenne a kérdésem, hogy olyan cuccot tudok-e valahogy venni angliából, amelyikre az van írva, hogy may not ship hungary . Esetleg van -e olyan személy vag cég amelyik angliában van és az ő címére lehet megvenni, és aztán elküldene ?

[ Szerkesztve ]

(#45396) k.kristof válasza New Bluestar (#45395) üzenetére


k.kristof
őstag

Írj az eladónak, és kérdezd meg, vállalja-e a postázást, ha kifizeted a költséget.

(#45397) Chosen válasza Degeczi (#45389) üzenetére


Chosen
addikt

Köszönöm, köszönöm :R

(#45398) NORBl válasza bl4ze (#45392) üzenetére


NORBl
aktív tag

Az eladó nem tud "unpaid item case"-t nyitni ? (60 ft -ért nyertem meg egy tokot.)

[ Szerkesztve ]

(#45399) Sakab válasza Hintalow (#45394) üzenetére


Sakab
senior tag

somnia: sorry az elírásért :(((

Hintalow: azért szeretnék "gyárit" mivel alapba egy gyári aksival 20 óra a lejátszásí idő van kb. Viszont rendeltem zseblámpába/elektromos cigibe Ultrafire 18650es 3000mHa aksit kb 400Ft-ért és félórát bír kb. Ezután rendeltem egy sanyo 2800asat 3k ért ami németből jött az 1,5nap.

(#45400) Degeczi válasza Sakab (#45399) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyesmit csak onnan érdemes venni, ahol olvashatsz felhasználói beszámolókat is a termékekről, pl. dx.com
(persze ott sem rizikómentes, mert előfordul, h a beszállítójuk időközben megváltoztatja a terméket, de ezerszer jobb, mint egy ebayes zsábkamacska ismeretlen eladótól)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.