Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) Degeczi válasza somnia (#44050) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha a csalás abban áll, h gyárihibás szemetet szór ki, akkor először vissza kell küldd, ami komoly érvágás

(#44052) thomasa válasza somnia (#44050) üzenetére


thomasa
senior tag

Látom, téged még nem vertek át, de igazad van, csak a saját hibájából tanul az ember.

(#44053) Degeczi válasza thomasa (#44052) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem azok a vevők, akik csaliárra bukva szívnak, meg is érdemlik a saját kapzsiságuk tanulópénzét

(#44054) Kari1 válasza Ghard (#44043) üzenetére


Kari1
aktív tag

Az android tv box is elég olcsó nála 6,648HUF ez kb olyan 15-20e ft lenne.
Múltkor pont én is benéztem egy ilyen aukciót, 4500Ft-ért nyertem meg egy sticket, de csak utána néztem meg rendesen az értékeléseit és egyből látszódott hogy kamu.
(Mivel nem akartam case-zel szórakozni meg kb 30-40 napot várni hogy visszakapjam a pénzem így gondoltam hogy nem fizetem ki az aukciót, hanem megvárom hogy mit csinál. Nyit-e ő case-t hogy nem fizetek, ír-e, vagy vmi... Nem csinált kb semmit és rá 1 hétre már nem is élt a profilja az alatt az 1-2 hét alatt, aukcióval kiszórt napi 5-6 android tv boxot és stick-et 5-10e ft értékben...)

[ Szerkesztve ]

(#44055) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Segitsegre lenne stuksegem. Szeretnek vasarolni az eBayen, de VAT-ot hozza kell szamitani ha EUba kuld az elado. Ezt irta, hogy csinaljam:
can not send you an invoice until you buy the item. Please do a buy it now, but don't pay for it, just click the carry on shopping button, I will update your invoice with the VAT in the morning.
Ha rakatt a Buy it now gombra a kov. lepesben egeszem a Paypalba torteno bejelentkezest kero ablakig nem talalok olyan lehetoseget, hogy carry on shopping .
Az aru a leutes utan a My eBayben nem jelenik meg sehol sem.
Tudna valaki segiteni, hogyan kell ezt csinalni lepesrol lepesre?
Elore is koszonom.

(#44056) faresz5 válasza TaaT (#44041) üzenetére


faresz5
senior tag

Én fehérvári vagyok és a tracking meg ha jól emlékszem egy Debrecen melletti kis faluba mutatott. (kézbesítve)
Ráadásul a feladási dátuma a csomagnak 1 héttel azelőtti keltezésű volt, mint ahogy én kifizettem a terméket.
Nem érezem magam időutazónak, szóval emiatt is lehetetlen,hogy az én csomagomat kézbesítették.(pluszban tudtam volna róla)
Hogy mennyi idegességgel járt? Nem sok, tudtam,hogy nekem van igazam és képekkel stb is bizonyítottam mi hogyan zajlott. Nem vagyok egy idegeskedő fajta.
Első esetben 2perc munka volt visszakapni a pénzt, majd igaz vártam 2 hetet mire a case lezáródott. Másik esetben a bankban vártam 20percet, és másik 20perc amíg megírtuk a papírokat.

(#44057) TaaT válasza faresz5 (#44056) üzenetére


TaaT
veterán

Helyesbítek, erre lettem volna kíváncsi igazából részletesen. :) "de ez esetben a bankom szerezte vissza a pénzt."

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#44058) Minstrel


Minstrel
senior tag

Paypal refund mennyi idő alatt szokott megtörténni? Eddig még nem kellett, de most kértem és a jóember egy hete írta, hogy 24 órán belül refundál, de még semmi jele.

(#44059) parkr válasza Minstrel (#44058) üzenetére


parkr
őstag

emailt kapsz róla rögtön, de amúgy csak pár nap.

(#44060) SUPREME7 válasza TaaT (#43439) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szerencsém volt :B De azért kicsit leizzadtam, majdnem megszivatott.

(#44061) TaaT válasza SUPREME7 (#44060) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#44062) NORBl


NORBl
aktív tag

Egy ilyen mennyire lehet eredeti ? Ugyan azt kapom, mint amit itthon vennék ? Biztos vettetek már memkarit, mik a tapasztalatok ?

(#44063) fardem válasza Minstrel (#44058) üzenetére


fardem
aktív tag

a refund azonnali ha paypal egyenlegről fizettél! ha pedig kártyáról fizettél, akkor 2-3 nap mire jóváírják azt a számládon.

ha egy hete írta, hogy refundol, de nem jött meg, annak egy oka lehet: nem refundolt! húzza az időt, hogy kifuss a case nyitási időből, ha esetleg erre kerül sor. ne legyél hülye! indíts case-t

(#44064) Ghard válasza Ghard (#44020) üzenetére


Ghard
őstag

Tegnap írtam neki kíváncsiságból, erre ma jött tőle válasz.

-- Hi Dear,
why you sell this phone with $ 150 cheaper than others in ebay?
There is something faulty or not working phone?
I dont want to order a not working phone.

-- hi, dear friend, thank you for your letter.
ok! No problem.
Thank you!

:DDD :DDD :DDD

(#44065) TaaT


TaaT
veterán

Úgy látszik a password reset nem kívánság műsor, nem enged tovább a my ebay-re. :(((

Give them hell Ukraine!

(#44066) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van rá valami módszer, hogy egy adott terméket vevő emberek visszajelzéseit lássam? Tehát van egy termék amit vennék és abból már többen is vettek előttem, ezekről szeretnék valami visszajelzést olvasni, hogy milyen minőséget képvisel ez az adott tárgy.

(#44067) kovsol válasza Vasinger! (#44066) üzenetére


kovsol
titán

Én az eladó értékeléseit szoktam megnézni, bár az nem konkrétan egy termékre vonatkozik.

May the Force be with you!

(#44068) Minstrel válasza fardem (#44063) üzenetére


Minstrel
senior tag

Indítottam, szerencsére még lehetett.

(#44069) prannk


prannk
őstag

Resetelnem kell a passwordot,nem enged be. De nem tudom milyen email címre regisztrálétam. Fogalmam sincs..

És kéne rendelnem 2 terméket minnél előbb.. :(

Ilyenkor mi a teendő? Lehet írni az ebaynak,hogy eza feléhasználó,miylen email címen van?

Valaki ezt megfogalmazná angolul?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#44070) dvdbackuper válasza prannk (#44069) üzenetére


dvdbackuper
őstag

3 lehetőséget ajánl fel, egyik sem jó neked? email, telefonszámra küld sms-t, vagy telefonálni lehet asszem, már nem emlékszem... se simán a felhasználónevet is be lehet írni, akkor is küld emailt...
azért azt illik tudni, h melyik email-re mennek a megerősítő emailek ebben a digitális világban :R

(#44071) prannk válasza dvdbackuper (#44070) üzenetére


prannk
őstag

Nem ajánl fel semmit

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#44072) Degeczi válasza dvdbackuper (#44070) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ilyen, pénzköltéssel kapcsolatos dolgot szerintem is okvetlenül valós, rendszeresen ellenőrzött email fiókhoz kell csatolni (persze elsődlegesen a Paypalt, de az Ebay is fontos)

(#44073) prannk válasza dvdbackuper (#44070) üzenetére


prannk
őstag

De már a teloszámom is megváltozott. Hova irjak email ezeknek a gyógyoknak?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#44074) Kernel válasza prannk (#44069) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet írni az ebaynak,hogy eza feléhasználó,miylen email címen van?

Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne, ha ilyen lehetőség létezne, egyébként kiírta a cím első és utolsó karakterét, valahogy így:

x********y@gmail.com

Azért ez is sokat elárul valakinek a saját címéről.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44075) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ha van egy termék,amire azt írta az eladó június 5ig fog megérkezni, arra rákérdezhetek már most, anélkül,hogy case-t nyitnék?
Egy 3 nappal később postára adott termékem már megérkezett 1 hete.
Rákérdeznék,hogy wtf. :), de case-t nem akarok nyitni.

Alias: Júzer error

(#44076) Siriusb válasza -HajTömeg- (#44075) üzenetére


Siriusb
veterán

Teljesen felesleges idegeskedned, majd jön. Az eladó sem tud mit mondani, csak azt, várj türelemmel. Sajnos nem úgy megy, hogy ha az egyik csomag megérkezett x nap alatt, a másik is meg fog.
Akkor kell elkezdeni a levelezést, ha már eltelt pár nap az érkezés becsült idejének utolsó napja után.

2 hónappal ezelőtt itt voltak 8 nap alatt a csomagok, most megint visszaállt 3-4 hétre a szállítás.

(#44077) -HajTömeg- válasza Siriusb (#44076) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ok :) Akkor nem türelmetlenkedek. Nekem még 3 hétnél gyorsabban sosem jött meg semmi :)

Alias: Júzer error

(#44078) NORBl


NORBl
aktív tag

Ha egy rendelt termék nem megfelelő minőségű. Akkor addig nem kapom vissza az árát, amíg nem küldöm neki vissza a terméket ?

[ Szerkesztve ]

(#44079) SUPREME7 válasza NORBl (#44078) üzenetére


SUPREME7
őstag

Miért, ha itthon nem viszed vissza a boltba a terméket, csak elmeséled, hogy ez vagy az a baj vele, akkor visszakapod az árát? Ez a hátránya a külföldi rendelésnek sajnos, többnyire ha nem hamis, hanem problémás a cucc, akkor vagy partial refundot tudsz kérni, ha esetleg fényképpel bizonyítod, hogy defektes, vagy ha teljesen használhatatlan akkor visszaküldöd és visszakapod az árát. Ha jó fej az eladó, a visszaposta költségét esetleg visszaadja.

[ Szerkesztve ]

(#44080) Degeczi válasza NORBl (#44078) üzenetére


Degeczi
nagyúr

értéktől függ: pár $-os cucc árát szó nélkül visszaadja a legtöbb eladó

drágábbnál már persze vissza kell küldeni, hiszen nem az eladó gyártotta, nem feltétlenül az ő hibája, ha vacak

ha olyan a téma (hogy megalkuvással, de használható a termék), részleges visszafizetés is szóbakerülhet

(#44081) Siriusb válasza -HajTömeg- (#44077) üzenetére


Siriusb
veterán

Gondolhatod, hogy a 8 napon én is erősen meglepődtem. :)

Ha már túl vagy az utolsó napon pár nappal, és az eladó csak húzná az időt, akkor mehet azonnal a case. Normális eladó ilyenkor - tapasztalatom szerint, ami nem túl bőséges - rögtön küldi a refund-ot és azt azonnal látod. Amelyik szemétkedik, az csak ígérget, de nincs semmi a paypal-on. Ott 1-2 nap után mehet a claim. Időt mindig kell adni nekik a reagálásra, egyrészt mert eltérő időzóna, másrészt nem biztos, hogy rögtön tud a bajoddal foglalkozni, még ha teljesen korrekt is az eladó.

(#44078) NORBl
Attól függ, miről és milyen összegről van szó. Ha hamisítvány, kérd vissza a teljes árat, s mondd meg, nem postázol semmit. Illetve lehet még részbeni visszatérítést kérni, ha maga a termék használható számodra, de mégsem eredeti.
Az a probléma, hogy kisebb árú terméknél egyszerűen nem éri meg visszaküldeni a magas postaköltség miatt.

(#44082) NORBl válasza SUPREME7 (#44079) üzenetére


NORBl
aktív tag

+ (#44080) Degeczi - Köszönöm, és mennyi Hong-Kong-ba egy csomagküldés ? Egy 2-4 ezer forintos sd kártyáról lenne szó. Ezek hitelesek szoktak lenni ? Pl ez eredeti lehet ?

(#44083) Degeczi.: Okés. :) Akkumulátort is nézegettem haveromnak. Azok is kamuk lehetnek ? Ez ? Mongjuk ez németből jön. Bár írtátok, hogy vannak kínaiak, német teleppel.

[ Szerkesztve ]

(#44083) Degeczi válasza NORBl (#44082) üzenetére


Degeczi
nagyúr

eszedbe ne jusson!
nagyon nagy eséllyel hamis

(#44084) bundli válasza Siriusb (#44081) üzenetére


bundli
tag

És mi az az összeg, ami felett már vissza kell küldeni? Ha jön egy 6000 Ft-os valami és nem működik akkor visszakérhetem a pénzt visszaküldés nélkül, vagy ezt már el kéne postázni?

(#44085) Degeczi válasza bundli (#44084) üzenetére


Degeczi
nagyúr

2578 Ft

(#44086) Abesszin


Abesszin
csendes tag

Sziasztok!

Gyakran rendelek az ebayről, most is van jó pár lógó termékem amit várok.
Ma kaptam egy emailt :
USPS.COM
Notification
Your parcel has arrived at May 24th, 2014. Courier was unable to deliver the parcel to you.
Print your label and show it in the nearest post office to get a parcel.

Ami kicsit aggaszt, a küldő email címe... "Mail International <item_38@zvezdapaw.ru>"
Ebben a levélben nincs semmi csak ez a szöveg illetve egy link(print shipping label), ahonnan egy .zip file töltődne le. Félek hogy ez csak egy neten terjedő vírus...

Kapott már valaki hasonló levelet?? Tényleg valós lehet hogy a postán van és tényleg le kellene töltenem a .zip file-t a további infóért??

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#44087) Degeczi válasza NORBl (#44082) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nézd meg az eladó negatív és semleges értékeléseit!

Van, aki pont eredetiként hirdetett Samsung akkura panaszkodik, h hamis...

(#44088) NORBl válasza Degeczi (#44087) üzenetére


NORBl
aktív tag

Igen valóban, sokan panaszkodnak, hogy nem eredeti aksit kaptak. :R Akkor nem érdemes hasonlókat rendelni eBay-en ?

(#44089) somnia válasza Degeczi (#44085) üzenetére


somnia
őstag

Ezt sajnos rosszul tudod, mert idén március idusától már 2579 Ft.

(#44090) hidroponi válasza Abesszin (#44086) üzenetére


hidroponi
aktív tag

sima virusos szar, ami vmi ferget akar rakni a gepedre.

(#44091) NORBl


NORBl
aktív tag

Ha olcsó cuccokat rendelek, és nem kapok/kérek tracking numbert, csak annyit, hogy elvileg fel lett adva. Akkor ha nincs itthon senki aki átvegye,a postán van még rá lehetőségem, vagy azt a cuccot bebuktam ?

[ Szerkesztve ]

(#44092) Degeczi válasza NORBl (#44088) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Általánosságban jobb egy megbízható utángyártott, mint egy eredetiként hirdetett hamis.
Olympus fényképezőgéphez pl. beváltak a "DSTE" név alatt forgalmazott akkuk - de fene tudja, más márkához is vannak-e. és ott is jók-e.

Ha a postás nem talál otthon, és nem fér a ládába a cucc, értesítőt hagy, amivel a postán átveheted.

somnia: :C

(#44093) Abesszin válasza hidroponi (#44090) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Köszi hidroponi , akkor szerinted se valós hogy esetleg a postán lehet bármim is... kicsit aggódok hogy hátha nem jön meg emiatt valami, de most hogy alaposan megnéztem a rendelt termékeimet a legtöbb Hong Kongból jön illetve Kínából... az USPS az csak Amerikából jöhetne??

(#44094) Kari1 válasza Abesszin (#44093) üzenetére


Kari1
aktív tag

99.9% hogy vmi malware:
http://www.hoax-slayer.com/usps-malware.shtml

Ha még a usps-nél lenne feladva azt Mo-n akkor is Magyar Posta hozná ki neked. Vagyis ha nem lennél otthon akkor a posta hagyna értesítőt a postaládában és nem a usps küldene email hogy nem voltál elérhető.

(#44095) Abesszin válasza Kari1 (#44094) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Nagyon köszönöm Kari1, akkor jól éreztem hogy nem kell megnyitnom :R

(#44096) Kernel válasza Abesszin (#44095) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem az inkább valami.zip.exe formában lehet, csak a Windows nem megfelelő beállítása miatt nem látod a tényleges kiterjesztést.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44097) Degeczi válasza Kernel (#44096) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#44098) bl4ze válasza Abesszin (#44095) üzenetére


bl4ze
veterán

NE nyisd meg, töröld !

MALWARE !

.:. bl4ze .:.

(#44099) bundli válasza somnia (#44089) üzenetére


bundli
tag

Ez most valami vicceskedés akar lenni?

(#44100) HanaD válasza HanaD (#44006) üzenetére


HanaD
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam, megosztom a fejleményeket. Még kellett egy levélváltás, de csak megértettük egymást az eladóval, és visszautalta a különbözetet (~18 $). :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.