Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) raziel01 válasza bul07 (#44800) üzenetére


raziel01
veterán

Nem a vessző a baja?

Én most adtam értékelést. Vesszővel nem engedte. Anélkül igen.

[ Szerkesztve ]

(#44802) SUPREME7 válasza fardem (#44754) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na, meg is lett az eredménye, lecsaptam egy aukciót, utána írtam neki, hogy akkor küldje az invoice-t postaköltséggel. Elsőre jött a hiszti, hogy bocs de UK only, de aztán írtam neki, hogy ugyan legyen már mindegy, hogy kinek adja el ha fizetem a postaköltséget, aztán végül belement :)

(#44803) thomasa válasza SUPREME7 (#44802) üzenetére


thomasa
senior tag

Na ugye :)

(#44804) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Mi a teendő/lehetőség akkor, ha egy drága, tracking opcióval feladott küldemény tűnik el a posta során?

Az eladó feladta nekem tracking-gel, megadta a számot, valóban létező szám, és látom is: feladva, elküldve célországba.
Ennek három hónapja.
Nem fog megjönni nyilván.
Az eladó a kezét széttárja: ő feladta nézzem meg, ott a track info.

Én meg szintén széttárhatom a kezem: nem jött meg, nézze meg ott a track info.
Ha megjött volna, ott lenne hogy célországba megjött, vám, kézbesítve.

Ilyenkor mi a helyzet?

Köszönöm a tippet

(#44805) Kari1 válasza t420s (#44804) üzenetére


Kari1
aktív tag

3 hónap után valószínűleg semmit, mert szerintem erre már case-t nem tudsz nyitni. Esetleg kérhetsz refund-ot az eladótól, bár nem hiszem hogy fog adni, illetve még bemehetsz a postára érdeklődni, bár nem hinném hogy ők is tudnának valahogy segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#44806) t420s válasza Kari1 (#44805) üzenetére


t420s
aktív tag

a posta a tracking-gel feladott küldeményeket nem felelősséggel kezeli?
vagyis, sztem nem tehetik meg, hogy egy ajánlott levél ha eltűnik, egyszerűen közlik, hogy bocs így jártál?

>>>>
postára érdeklődni, bár nem hinném hogy ők is tudnának valahogy segíteni.

(#44807) Kari1 válasza t420s (#44806) üzenetére


Kari1
aktív tag

Az hogy van tracking number nem jelent semmit, itt most ugye nem magyar hanem más külföldi postáról (kínai, hongkongi stb) beszélünk. Ki tudja náluk milyen a "policy" ha nincs biztosítva akkor nem fognak semmit tenni. Illetve ha csak ennyit látsz hol fel lett adva akkor az kb azt is jelentheti hogy meg sem érkezett Mo-ra vagyis lehet hogy a Magyar Posta is erre fog hivatkozni hogy be sem jött az országba ezért nem az ő hatáskörük.

Az estimated delivery day utolsó napjától számított 30. napig még tudsz ebay-en case-t nyitni akkor van esély hogy visszakapod a pénzed, illetve ha jó fej az eladó lehet enélkül is meg tudod ezt vele beszélni. De ha ő elzárkózik akkor már szerintem tényleg nem tudsz mit tenni mert kifutottál az időből.

(#44808) #65537792 válasza t420s (#44804) üzenetére


#65537792
törölt tag

Mennyi pénzről van szó?

(#44809) t420s válasza Kari1 (#44807) üzenetére


t420s
aktív tag

mondjuk erre is van egy tervem (és most lehet felzúdúlni meg megkövezni)
ha nem adja vissza a pénzt, rendelek tőle több kisebb dolgot azonos összértékben, track nélkül, és mindegyikre refund-ot kérek.
és nem tehet majd semmit.

pénz: 25.000

>>>>
De ha ő elzárkózik akkor már szerintem tényleg nem tudsz mit tenni mert kifutottál az időből.

[ Szerkesztve ]

(#44810) #65537792 válasza t420s (#44809) üzenetére


#65537792
törölt tag

Azért ez sok tanulópénzek. :) Azért a postát próbáld meg, hát ha eltették és legfeljebb felszámolnak valami tárolási díjat. De elévileg, ha vissza ment az eladóhoz azt nem kéne látni valahogy?

(#44811) kerekfej


kerekfej
addikt

Negatív értékelést ha adtam és válaszoltak rá, akkor arra, hogy lehet válaszolni?

(#44812) Kari1 válasza t420s (#44809) üzenetére


Kari1
aktív tag

Amúgy tracking alapján mit látsz? Csak annyit hogy fel lett adva vagy van más bejegyzés is?

"rendelek tőle több kisebb dolgot azonos összértékben, track nélkül, és mindegyikre refund-ot kérek."

Ezzel pedig lehet próbálkozni de ha külön-külön refundolod lehet hogy az ebay-nek is gyanús lesz (15-20 termékből egy sem jött meg), illetve az hogy mi jön trackinggel és mi nem, nem lehet tudni csak ha teszteled.
Pl nekem már 1700Ft-t cucc is jött trackinggel. Ha pedig egyszerre rendeled lehet hogy összevonja és akkor szerintem már eleve fog rá trackinget tenni mivel mégis kb 25e huf-os tételről beszélünk.

(#44813) V/


V/
Topikgazda

Megjött a notebook aksim, 21 nappal a kifizetése után, úgy hogy a tényleges szállítás Kínából 2 nap volt 06.16-án elindult, most 19-én 20 perce a kezemben van. A többi napon Kínában mozgott és pihent, de a 2 nap azt jelenti, hogy van akku szállítás légi úton.

(#44814) Hintalow válasza Neul (#44799) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azért küldte azt az üzenetet, mert csak akkor kapja vissza a listázási díjjat a termékért, ha cancelezi a tranzakciót (ej de szép magyaros) azt viszont csak a partner beleegyezésével lehet.
Ha már refundolt, nyugodtan belemehetsz, nem neked akar rosszat, hanem a saját pénzét szeretné vissza, hogy bukó nélkül szálljon ki a sztoriból.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#44815) MasterDeeJay

Na kérem vámos témában hátha másnak is lesz ilyen, ha DHL megkeres vámoltatási dolgokkal akkor:
Írtak egy SMS-t hogy adjak meg kontakt emailt, majd még aznap írnom kellett vamkontakt.hu@dhl.com az alább infókat

devizautalási-, vagy megrendelés visszaigazolás, PayPal igazolást (printscreen elég vagy pdf!)
számla szerinti, tételes, pontos magyar árumegnevezés (ezt a weboldalukon meg lehet nézni, én Biostar TP43E3 XE típusú Alaplap-ot írtam, nem elég hogy elektronikai cikk)
címzett bejelentett lakcíme (értelemszerűen)
az áru értékén felül a fuvardíjat fizette e, ha igen, mennyit? (nálam free post volt, de 1.5usd ként fel volt tüntetve)

Elég volt nekik a paypal fizetésről egy printscreen, illetve a pontos adat mindenről. Ma a DHL kihozta a csomagot, 4500Ft-ot kellett fizetni és személyi és adószámot megadni.
A vámoltatás és futár miatt érdemes ebay profilon valós telefonszámot megadni, meg amúgy is szükséges ha futár hozza a dolgokat.
Összességében nem bonyolult a vámoltatás ha futár végzi, semmi gáz nem volt.
Szállítás meglepően gyors múlt héten hétvégén rendeltem és ma már itt van a csomag, tehát nem volt egy hét mire Hongkongból ideért. Ugyanakkor volt már hasonló gyorsaságú csomagom de nem futárral hanem amcsi légipostával, ott előre kérték a vámot. Bárcsak minden cuccom ilyen gyorsan megérkezne. Lassúsági rekordot pedig egy novemberi levelem tartja amit május elején hoztak ki (usb-s ventilátor).
Ennél már csak egy full fém sörnyitós pendrive tett túl amit a helyi postához elhoztak majd visszavittek és újra elkülte a kínai postával tehát kétszer megjárta útját.

[ Szerkesztve ]

(#44816) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Ha 50$-ért rendelek Kínából az lefogják nekem Vámolni , meg ÁFA-t kell fizetnem utána?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#44817) thomasa válasza Gergosz2 (#44816) üzenetére


thomasa
senior tag

Csak +27% ÁFA +kb. 1500Ft eljárási költség.

(#44818) V/ válasza Gergosz2 (#44816) üzenetére


V/
Topikgazda

Forintosítva, 6000 Ft-ig nem kell fizetni semmit, 44 000 Ft-ig (150 €-nak megfelelő $ összeg) csak 27% Áfát kell fizetni.
Efölötti összegek esetén az adott árú tarifális vámtétele a vám (általában 0% és 3,5% közt) és a 27% Áfa a fizetendő. A szállítási költségek egybe számolandók a vételárral.
Így kérdésedre a konkrét válasz: az Áfa fizetendő a 50$ kb. 11600 Ft, akkor a végösszeg úgy 14732 Ft.
Ha vámeljárás alá kerül.

[ Szerkesztve ]

(#44819) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ebay helyzet:

rendeltem egy fényképezőgépet ajándékba:

- "used, small scratches on screen" <-> nemműxik, power led világít, és kész
- nem a meghirdetett obival adta 11-27 vs 10-30
- stock kép a cuccról
- gyanúm szerint le volt ejtve már előtte, mert az előlap egy részen felvált, kibontásnál rögtön feltűnt. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44820) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#44819) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja igen, a kérdésem az lett volna, hogy lehet jelenteni, hogy már a ***** kivan vele, mert képtelen felfogni, hogy mi is van. ilyeneket válaszol, hogy használt volt, stb.

„Hi, I don't understand it was wrote on descritption, product used, and not new best Regards alexandre“

:W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44821) kerekfej válasza Mr.Csizmás (#44820) üzenetére


kerekfej
addikt

Condition-be mi volt írva?

(#44822) Mr.Csizmás válasza kerekfej (#44821) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fent: Item condition: Used

középen szokásos használtos szöveg: "Condition: Used: Objet ayant été utilisé. Objet présentant quelques marques d'usure superficielle, entièrement opérationnel et fonctionnant correctement. Il peut s'agir d'un modèle de démonstration ou d'un objet retourné en magasin après une courte période d'utilisation. Consulter la description du vendeur pour avoir plus de détails sur les éventuelles imperfections "

leírásban:
IN VERY GOOD CONDITION
DELIVERY IN BOX NO NAME
SOLD WITH ACCESSORIES NEEDED TO USE
COMPATIBLE CHARGER
AND NIKON BHATTERY
SMALL SCRATCHES ON THE SCREEN
WARRANTY 3 MONTHS INVOICE AT YOUR NAME

a számla egy wordos nyomtatott sajtpapír volt, amire ráírta az eszköz sorozatszámát.... :o

szerk: ez nem igazán takarja azt, hogy amit kaptam, az kb. a "for parts, not working" kategóriába lenne jó.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44823) SUPREME7 válasza Mr.Csizmás (#44822) üzenetére


SUPREME7
őstag

Fotó, videó a cuccról, és case, ha ennyire értetlenkedik.

(#44824) Mr.Csizmás válasza SUPREME7 (#44823) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

case már van, azt nyitottam, hogy nem azt kaptam, amit kértem, vagy vmi ilyesmi neve van. mondtam már neki, hogy pénz vissza, mert nem erről volt szó.

supreme7: délután, eddig nem volt hozzá eszközöm, telóm épp tropa.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44825) SUPREME7 válasza Mr.Csizmás (#44824) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ok, de ha nem bizonyítod semmivel, akkor nem sokat érsz vele. Legalább pár jó minőségű fotót csinálj róla.

(#44826) Gergosz2 válasza V/ (#44818) üzenetére


Gergosz2
veterán

És az működne ha Adresses-nél hozzáadok egy új címet , mondjuk egyik barátomét és akkor az ő címére menne a csomag?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#44827) Zotya21 válasza Gergosz2 (#44816) üzenetére


Zotya21
senior tag

általában az iylen rendeléseknél giftet pipálnak be a dobozon vagy 8-10 dollárt írnak rá ha rendes az eladó és akkor nem vámolják ha elhiszik

Ja igen csodák csodája ma meg megjött a cucc köszi azért mindenkinek :D

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#44828) Hintalow válasza Zotya21 (#44827) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát elhinni nem nagyon fogják, mert kb nem foglalkoznak vele, mi van ráírva.
Ha normál postával jön, és úgy döntenek, hogy eljárás alá vonják (vannak dolgok amire kifejezetten utaznak, pl. ázsiából jövő telefonok/tabletek, hamisított ruhák, autodiagnosztikai eszközök), akkor akár az is lehet ráírva, hogy vallási ereklye, és az eladó fizetett neked, hogy megvedd, nem érdekli őket, hanem szépen felveszik veled a kapcsolatot, hogy prezentáld az érte fizetett összeget és kész.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#44829) Siriusb


Siriusb
veterán

Nálam még mindig nem működik, hogy ne kérje fizetéskor a paypal jelszót az ebay, pedig leellenőriztem a paypal beállításaiban, s ott engedélyezve van az ebay-es vásárlás. Jár valaki hasonló cipőben?

Ezenkívül kíváncsiságból rá akartam nézni, még mindig úgy van-e beállítva, hogy a bank váltja a pénzt, de nem találom, pedig régebben megleltem. :(

(#44830) V/ válasza Gergosz2 (#44826) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudomásom szerint igen, de ugyanezt a címet szintén meg kell adni a PayPal-n Profile-ben is másodikként és akkor ha egyezik a vásárlásnál és fizetésnél a cím akkor elvileg nem lesz gond.
Az eBay írja is hogy: Note - Some sellers require shipment to a credit card billing address registered at PayPal (also known as a Confirmed Address).

(#44831) htc07 válasza Siriusb (#44829) üzenetére


htc07
addikt

Jól értelmezem, az a gond, hogy jelszót kér egy olyan szolgáltatás, amihez csatolva van a bankkártyád? ;]

(#44832) V/ válasza Siriusb (#44829) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor fizetsz akkor az eBay összesítő oldalon is össze kell kötni a kettőt és azután automata lesz a fizetés, bár a jelszavas belépés a Paypal-re biztonságosabb. Ha többet használod a mobilos eBay-t, akkor persze praktikus. Inkább két különböző jelszót kérjenek mint "eltünjön" a pénzem

(#44833) parkr válasza V/ (#44813) üzenetére


parkr
őstag

Az 21 munkanap volt ugye?
Én is várom az enyémet már 05.24-óta, de még tracking sem akar frissülni (hülye maláj posta)

(#44834) RBJ


RBJ
addikt

Azt hogy kell érteni, hogy pl rendeltem valami, le van ütve de most nézem, hogy pl 1 nap és akárhány óra múlva jár le az eladás ideje. Nem licites hanem fix összegű vásárlás volt.
Itt a helyzet az, hogy bizonyos mennyiség elérése után van postázás, küldés?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44835) üszök válasza Siriusb (#44829) üzenetére


üszök
őstag

Egy ideje nálam sem megy,vagy egy jó hónapja. Szerintem a hekker támadás után megszüntették.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#44836) Siriusb válasza htc07 (#44831) üzenetére


Siriusb
veterán

:P

Először nekem sem tetszett, gondoltam is, hogy megszüntetem az ebay és paypal összekapcsolását, de aztán a lustaság győzött, azzal körítve, hogy linuxon vagyok, s csak én használom a gépet. Kényelmes volt, na.

(#44832) V/
Régebben működött, aztán egyszer csak többen is panaszkodtunk, hogy paypal jelszót kér az ebay-es vásárlás. Nos, nálam azóta sem állt helyre az eredeti állapot, pedig a beállítások alapján működnie kellene.

Mondjuk lehet az ebay berágott rám, mert kértem, vezessenek be egy olyan funkciót, hogy másodlahos user-t lehessen rendelni a fiókhoz, akinek nincs joga kötelezettséget vállalni, fizetni, csak pl. beletenni egy Watch list-be, amiből egy biztonságos gépen később tudok vásárolni.

(#44835) üszök
Ennek örülök, nem vagyok egyedül. ;)

(#44837) V/ válasza parkr (#44833) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, naptári nap.

(#44838) somé


somé
őstag

Üdv, amíg az e-bay-en nyitva a "Case", addig nem tudok despute-ot indítani paypal-en?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#44839) Siriusb válasza somé (#44838) üzenetére


Siriusb
veterán

Vagy ez vagy az. Ha egyszer az egyikbe belekezdtél, a másik már nem játszik.

(#44840) kerekfej válasza kerekfej (#44811) üzenetére


kerekfej
addikt

(#44841) somé válasza Siriusb (#44839) üzenetére


somé
őstag

Paypal: "This transaction cannot be disputed at this time. This is usually because the transaction has not yet been completed. If this is a completed transaction, please double check that the Transaction ID you selected refers to a payment that you sent."

Ha jól értelmezem, azért nem indíthatom, mert nincs befejezve. E-bay tököl.

A sztori: május 15-én leütöttem és fizettem egy tételt, 19-én jött az infó, hogy aznap postázták. (Az eladó 12 pozitívval rendelkezett akkor) 9-10 munkanap volt megadva szállításnak. (Express International Flat Rate Postage.) 2 hét elteltével érdeklődtem és utána többször is, hogy merre jár a csomag, nem kaptam még meg. Mindig megnyugtatott az eladó, hogy legyek türelemmel..stb. Utolsó leveleimre viszont már nem válaszolt, amelyekben a csomag hollétéről érdeklődtem, tudja-e egyáltalán, hol van éppen, kérve nyomkövetési számot. Semmi.
Június 13-án nyitottam "Case"-t e-bay-en, melyről természetesen az eladót is "tájékoztatták", 19-ét, azaz a mai napot adva neki határidőnek. Eladó semmit nem reagált, erre ma 19-én jött a levél e-bay-től, hogy próbáljam meg felvenni a kapcsolatot az eladóval, amennyiben július 19-ig nem jelzek, autómatikusan zárják az ügyet. (Reagáltam nekik, mégis mire várjak, ha eltűnt, az összes egyéb hirdetett termékével együtt ?) De hiszen mást sem csináltam mint érdeklődtem, még a Case-en belül is írtam neki, pontosan az eltűnése miatt nyitottam a Case-t. Közben már 3 negatívot kapott az eladó, mind ilyen és hasonló tétel miatt, nem kapták meg a vevők. Nemrég és is beadtam neki a negatívot.

Miért és mire várjak még egy hónapot, hiszen ha azt kivárom, még despute-t sem tudok indítani PayPal-en, ugye 45 nap fizetéstől.
Zárjam a Case-t és indítsak dispute-ot?

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#44842) Mr.Csizmás válasza SUPREME7 (#44825) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kaptam egy gépet, úgyhogy megírtam, és felrámoltam a képeket, a megfelelő magyarázatokkal...remélem az ebay örülni fog neki :U rohadjon rá a fakereszt

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44843) somé válasza somé (#44841) üzenetére


somé
őstag

Nos, alig 10 perce jött az e-mail, az én javamra döntöttek, a teljes vételárat visszatérítették, a Refund már meg is jelent a PayPal számlámon.

Az "e-bay tököl" visszaszívva. :DDD

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#44844) MrRL19 válasza V/ (#44737) üzenetére


MrRL19
senior tag

köszönöm ! :R egyébként miért ül rajta a posta 10 napokat? :W :Y :DD (BP 62 postán már át lehet venni és ha igen akkor mivel tudom át venni ?! személyi , lakcímkártya ? )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#44845) sinci


sinci
tag

Sziasztok!
Egy kérdés. Az ebay-en ha teszem azt 1 euró értékben megnyerek egy aukciót, az eladó köteles eladni ennyiért, hiába többszörösét éri a portéka, vagy van valamiféle visszalépési joga az üzlettől?

(#44846) havri1 válasza sinci (#44845) üzenetére


havri1
félisten

Köteles eladni, de kizárt, hogy feladja.. Sajnos ez a tapasztalatom.
Valahogy ezek a termékek sosem érkeztek meg, így én már nem is licitálok, hanem fixen vásárolok.

[ Szerkesztve ]

havri

(#44847) Abesszin válasza RBJ (#44834) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Ha valóban fix áras volt és sikeresen megvásároltad akkor nálad a Purchase Historyban meg kell jelenjen.
A legtöbb eladó aki fix áron tesz fel valamit általában több db-al rendelkezik belőle ezért látod mintha folytatódna az aukció. Ha vásárlás után visszamész és több darabos értékesítés volt akkor nem azt írja ki hogy Buy it Now hanem Buy Another. Természetesen nem kell még egyet vásárolnod hogy elküldje, fizesd ki a Purchase Historyn keresztül és már küldi is ;)

(#44848) Mr.Csizmás válasza Abesszin (#44847) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+

fix áras, több darabnál ki van írva, hogy "[darab] sold / [darab] avaible" készlet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44849) maláj válasza parkr (#44833) üzenetére


maláj
őstag

az én postám nem hülye :DDD

(#44850) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Keresek olyan ebay felhasználót aki jogosult a nemzetközi eladásra(legfontosabb része a követelményeknek a 10 eladás, első legalább 90 napja). Részletek privátba és megegyezünk;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.