Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113351) LouiS22 válasza nova001 (#113342) üzenetére


LouiS22
veterán

Évek óta LG és MC párosítással sosem tapasztaltam ezt a hibát. Egyszer lefutott az automata keresés, azóta hozzá se nyúltam.

Vadiúj tévé, vagy eddig jó volt és mostanában kezdte el ezt csinálni (értsd: korábban problémamenetesen nézted)? Lényeges info, ami a posztodból kimaradt. Azért merem kérdezni, mert ha új versenyző vagy LG és MC-dal, akkor esélyes, hogy valamit te nem okézol rendesen, vagy nem mented el. Ha nem, akkor viszont érdemes lenne kérned egy új mediacardot.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113352) nicu71 válasza lkiss2 (#113347) üzenetére


nicu71
addikt

favorit lista?ugyan már :D tiszta fapad.Műsorujság amugy van,mint ahogy hibaüzenettel való leállás is,bármikor.
A kedvencem mégis a PIN-kód.Ki van iktatva hogy ne kérjen ,gyereksarok szintúgy,és mégis ,ha rájön ,leáll és kéri. :DDD

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#113354) cocka válasza Csubakkka (#113353) üzenetére


cocka
veterán

alul.. Élő adás alatt, de tudtommal csak az adott csatorna korábbi és későbbi műsorait listázza. Azaz egyben nem lehet megnézni több csatornáét.

(#113355) cocka válasza nicu71 (#113352) üzenetére


cocka
veterán

Az hagyján, de a webesnek annyira rövid a lejárata, hogy eltelik 24 óra vagy annyi se és már kijelentkeztet. Qrva idegesítő, mert a horizon.tv simán működött hónapokig benntartott.

[ Szerkesztve ]

(#113356) macy


macy
addikt

Hulladék egy cég ez. Megint 0,2Mbps a feltöltésem. A weboldalukra 10 percet kellet várnom mire bejött. Pénteken jön a technikus, kíváncsi vagyok mire jut. Öcsém hétvégén jön hozzám, jövő héten innen fog dolgozni, ügyfélszolgálatos egy webtárhely szolgáltatónál. Feltéve persze ha lesz net.

(#113357) tika06


tika06
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja véletlen valaki, hogy mit csinálnak a 8. kerületben a hetekben? Már jó pár napja nincs esténkét internet. Mit jelent a "hálózat átépítés"?

Köszi a válaszokat :R

(#113358) MadMancs válasza LouiS22 (#113350) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez mint szép és jó. Sablon bla bla bla...
Ettől függetlenül VTV box egy trágyadomb, előző boxokhoz mérten meg pláne. Ez még a sokat szídott Horizonhoz képest is katasztrófa. Az kiegészítő fűtésként szolgált, lassú volt mint a bűn, de legalább működött.
Életem egyik legjobb döntése volt hogy VTV hez tartozó TV be kértem annó MediaCardot. Pedig azt csak felvételek miatt tettem. Mégis az lett az elsődleges mert VTV többször halott mint működik.
Minden bekapcsolásnál csatornakeresés, rendszeres SA005, stb. Ez nem szolgáltatás, ez bohóckodás.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113360) cocka válasza Csubakkka (#113359) üzenetére


cocka
veterán

Egycsatornás listázás. Ilyet még a régi médiaboxokon is be lehetett állítani. Tény, hogy az összes csatorna adott időpontban zajló, lezajlott illetve később kezdődő műsorát nem tudod megnézni.

(#113361) LouiS22 válasza MadMancs (#113358) üzenetére


LouiS22
veterán

Lehet ,hogy sablon blabla, de igaz. Minden másra ott a mediacard, évek óta boldog user vagyok. Ha netán valamit fel kell venni, azt meg rögzíti a tévé. De én nem vagyok visszanézős típus, ez is hozzátartozik az igazsághoz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113362) Toth_Jani válasza LouiS22 (#113361) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De ha visszanézős típus lennél akkor elinditanád PC-n a VTV oldalán a műsort és nézhetnéd, ha kicsi a monitor akkor meg hálózatban megkeresi a TV-t. (ha Smart TV)
De az biztos hogy egy nem túl ócska Tv kenterbe veri a Boxot.

[ Szerkesztve ]

(#113363) kabelmania27 válasza tika06 (#113357) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Ilyenkor cserélik a régi erősítőket leágazókat, de ezeket a munkálatokat általában napközben szokták végezni.
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#113364) LouiS22 válasza Toth_Jani (#113362) üzenetére


LouiS22
veterán

Nézd, amikor először olvastam, hogy lesz ilyen és kiderült, hogy nem AndroidTV alapú, akkor már tudtam, ohgy a háztartásomban sosem fog egy ilyen valami port fogni.Már akkor biztos voltam abban, hogy évekig tartó reszelgetés után lesz majd egy nagyjából működőképes valami belőle.

De egyszer majd eljutunk oda, hogy lesz egy olyan szolgálató, akitől kapsz egy login/password/m3u, bármilyen csatornalistát és azt bármilyen eszközre betöltve nézed a lineáris tévét. Felőlem ez lehet egy saját, dedikált app is, amit tudok telepíteni Tizen/Webos/AndroidTV/AppleTV környezetben.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113365) kabelmania27 válasza bajtokarpi (#113348) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ellenőrizd, hogy az osztó -4,0dB kimenetében van-e a modem.
Próbáld meg újból felhívni az ügyfélszolgálatot, előbb-utóbb felveszik.

(#113366) kabelmania27 válasza Goldelf (#113340) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Nézd meg, hogy a bejövő kábel melyik osztóba van bekötve és a modem melyik kimeneten van.

[ Szerkesztve ]

(#113367) nova001 válasza LouiS22 (#113351) üzenetére


nova001
senior tag

1 éve használom igy lassan. mostanában kezdte el pár hónapja.
Leokézok mindent mert utána pár napig ott van a csatorna pl tv2 a listába, majd egyszer csak azt mondja az a csatorna eltűnik a listábol is és ha kézzel irom be a számát akkor nem csinál semmit nem vált át oda.

mad823 #113345:
maga a csatornák tünnek el a listábül mintha nem nem elfelejtené. nem is jön be még az adó kód számával se.

media card cserét kéne kérnem akkor ? jövö ilyenkorra szerintem meg is kapom.....

(#113368) Ledi válasza nova001 (#113367) üzenetére


Ledi
aktív tag

Fogod a jelenlegi medicardot. Bemész a legközelebbi Vodafone üzletbe és kapsz egy újat.

Ez a leggyorsabb módja.

(#113369) LouiS22 válasza nova001 (#113367) üzenetére


LouiS22
veterán

Mondjuk a tv2ért nem is kár :D (bocs, nem tudtam kihagyni).

Amit Ledi mond, az egy gyors megoldás lehet.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113370) mad823 válasza nova001 (#113367) üzenetére


mad823
őstag

Azért azt nézd meg, hogy nincs-e bekapcsolva a csatornalista automatikus újrahangolása (vagy valami hasonló), az akár eredményezhetne ilyet is. Mivel a frekvenciákat a TV tárolja, ezért én nem vagyok benne biztos, hogy a MC csere a tuti megoldás...

(#113371) MadMancs válasza nova001 (#113367) üzenetére


MadMancs
veterán

Hiába cserélsz.
Mediacard csak annyit csinál hogy a TV által kért X frekvencián lévő MUX ot dekódolja. Minden mást (azaz a csatorna listaát is pl) a TV tárolja. A TV-d lesz a hibás.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113372) #08321536


#08321536
törölt tag

Udv., lattam itt nehanyakat erdekelt az analog tv megszuntetese. Hivtam oket, tobb szakaszban kapcsoljak le, ugye okt. 6 es nov. 2- an megtortent par videki helyen. Bp aug 31. lett volna, nem tudta megmondani pontosan mikor lesz Bp en, de a vegleges megszunest januar 17 re mondta az ugyintezo, orszagosan elvileg. hogy hany szakasz van meg addig, nem tudni

(#113373) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Kértem Vodától visszahívást, kb. 2 napra rá felhívtak.

Kértem 2 db KAON mediabox-ot, de összeszerelés után pin kódot kér illetve kiírja, hogy "vodafone smart kártya hiba/ korlátozás"

Azt hittem, hogy összeszerelem, aztán lehet is nézni.

Az oldalukon a box alatt annyi volt leírásban, hogy nem kell állandó internet kapcsolat sem, vagy az első beüzemeléshez mégiscsak kell?

Akkor most hogyan is tovább?

Hívjak technikust?

Előre is köszönöm a segítséget!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#113374) Goldelf válasza D1L1ZS (#113373) üzenetére


Goldelf
csendes tag

Ebbe belefutottam én is. annyi volt nálam a megoldás, hogy a kártya nincs rendesen bedugva a boxba alapállapotban. Nyomd be rendesen, aztán jó lesz! Feltéve hogy nálad is ez a hiba.

(#113375) Ledi válasza D1L1ZS (#113373) üzenetére


Ledi
aktív tag

Egy másik ok, hogy gyárilag fordítva van betéve a kártya.

Ha ezek nem segítenek áramtalanítsd a boxot 2x egymás után. Ez általában megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#113376) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Az áramtalanítás bevált. :C :R

Viszont kb. 5-6 alap csatorna elérhető csupán...M1, M2, Duna stb.

De semmi TV2, RTL vagy bármi, amit azt gondolom, hogy alapnak kellene lennie...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#113377) fecke78


fecke78
senior tag

upc koax kábelét ki lehet váltani valami rugalmasabb darabbal ?

(#113378) pjen válasza fecke78 (#113377) üzenetére


pjen
félisten

Nem.

(#113379) fecke78


fecke78
senior tag

https://bolt.sat.hu/kiegeszitok-318/koax-kabelek/szerelt-koax-kabel-15m-feher-3200
ezek nem alkalmassak ?
vagy ez
https://www.alza.hu/mascom-koaxialis-kabel-7676-150w-csatlakozok-f-15m-d5509141.htm

[ Szerkesztve ]

(#113380) mad823 válasza fecke78 (#113379) üzenetére


mad823
őstag

Ha már valamelyik, akkor inkább az első. De nem leszel sokkal beljebb hajlékonyság szempontjából. Mire nem elég jó a Vodás?

(#113381) gduck válasza fecke78 (#113377) üzenetére


gduck
addikt

?! Derékszögbe meg lehet hajtani, hova ennél rugalmasabb?

(#113382) fecke78


fecke78
senior tag

Kàbelcsatornàba szeretném kulturàltan megoldani ,a szerelő meg odahàny nekem 15 métert , nem kell annyi , kivàltanàm ha lehet

(#113383) mad823 válasza fecke78 (#113382) üzenetére


mad823
őstag

Levágod a megfelelő hosszra és kész. Kétlem, hogy a linkelt 15 méteresek pont jó hosszúságúak lennének.

(#113384) pjen válasza fecke78 (#113379) üzenetére


pjen
félisten

Amelyik rugalmas az álltalában nem egészen szabványos, mindenféle hibákat okozhat, ha bármi gond van a voda szerelő egyből kivágja.

(#113385) fecke78 válasza pjen (#113384) üzenetére


fecke78
senior tag

Értem ,köszi

(#113386) Goldelf válasza kabelmania27 (#113366) üzenetére


Goldelf
csendes tag

Szia!
Csatoltam a képet:

(#113387) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Lehet olyat a vodafonebox felé menő koax kábelre egy elosztót tenni? Mert már tele a ... hogy a csodabox nem tökéletes. Ne kelljen már ide oda dugdosni a TV és a box között :D Ha a box nem megy így mediacarddal a TV még mehetne

(#113388) cof válasza Csabi1984 (#113387) üzenetére


cof
veterán

Persze, hogy lehet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#113389) MarduK666 válasza kabelmania27 (#113250) üzenetére


MarduK666
csendes tag

Vegul felhivtam az ugyfelszolgalatot, mert a weblapon leadott hibabejentesemre a "legfeljebb 48 oran belul valaszolunk" nem sikerult 1 het alatt.
Kozpontbol semmit se lattak, ezutan egybol ratertek hogy kuldenek ki technikust. Gyors megkertem hogy kapcsolja ki az ipv6-ot es 'lo and behold' megszunt a problemam.
Miert gazos az ipv6? nincs felkeszitve az infrastrukturajuk? vagy valamiert erzekenyebb a jelszintekre/hibakra?
Most megint hivhatom fel oket h lemondjam a leegyeztetett kiszallast(amit ki kell fizetnem ha a sajat oldalukon nem talalnak hibat). Termeszetesen csak a 1270-en lehet ezt is megtenni, megint hallgathatom legalabb fel oran at a zenet.

Mivel lattam h azota mas is irt ide hasonlo problemaval, leirom h nalam mi volt es mit oldott meg az ipv6->ipv4:
- bongeszes altalanossagban ment, de gyakori volt a timeout es address unreachable hiba
- netbankolni pl nem tudtam rendesen, mert random helyeken szakadt meg es ment minden a levesbe
- virtualis gepeim szinte kivetel nelkul nem tudtak update-elni
- alkalmazasok/jatekok amik bejelentkeznenek/update-elnenek indulas utan szinte minden esetben alhasaltak es csak 5-15perc ujraprobalkozas utan tudtak mukodni mikor "raharaptak" egy mukodo idoszakra

Csak 1 napja tortent a valtoztatas, de azota pengen megy minden, a fenti hibak kozul egyik se fordult elo.

Don't know, don't care...

(#113390) MadMancs válasza Csabi1984 (#113387) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia. Persze. Nekem is így van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113391) villifog válasza Goldelf (#113386) üzenetére


villifog
tag

A bejövő kábelnek az IN-be kell lennie, a modemnek a TAP-ba. A második elosztó az első elosztó OUT-jára van kötve, az rendben van.

(#113392) kabelmania27 válasza Goldelf (#113386) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ha tényleg (ha letekered a bejövő kábelt elmegy a net és a tv) a bejövő van a tap-ban és a modem az in-ben akkor ezt a két kábelt cseréld fel. A két osztó helyett beköthetsz egy hármas splittert.

[ Szerkesztve ]

(#113393) Inhouse válasza MarduK666 (#113389) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem és a szomszédnak egymást követő napon ment el a net egy újraindítást követően. Mindent jónak láttak bentről, de nem ment. Az IPv6->IPv4 átállítás után (kicsit erőszakoskodni kellett) jó lett, azóta is jó.
Én is kíváncsi lennék, mi ennek az oka és miért ment előtte IPv6-al is normálisan?
Ami még furcsa, hogy néha egy újraindítás után a fehér box DHCP-n rossz IP-ket oszt. (A fixre vett IP-s eszközökkel nincs gond) Aztán ez is elmúlik pár óra múlva...mondjuk az átállítás óta talán ilyen sem volt.

Üdv Inhouse

(#113394) Goldelf válasza kabelmania27 (#113392) üzenetére


Goldelf
csendes tag

Azért ránézek még egyszer, kicsit körülményes, mert az egész el van vezetve szegélylécben meg gipszkarton falban, ráadásul az ágy mögött van az elosztás, ágyat meg alig lehet elhúzni. :)
De ha rosszul van bekötve egyáltalán működhetne?

(#113395) kabelmania27 válasza Goldelf (#113394) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rossz bekötés esetén is működhet csak nem jól, ha úgy van bekötve ahogy írtad akkor a tévék több csillapítást kapnak ezért kockásodhatnak az adások és az internet is akadhat.
Itt a topikba nem egyszer fordult elő, hogy tap-ban volt a bejövő ezért ha probléma esetén érdemes megnézni, hogy jól van-e bekötve az osztó.
A bejövő kábelt a legkönnyebb megnézni, bekapcsolod a tévéket és letekered először az első osztóról a tapot, ha minden elmegy akkor megjelölöd filctollal vagy szigetelőszalaggal és bekötöd jól, amennyiben csak az internet megy el akkor jól van bekötve az osztó.

[ Szerkesztve ]

(#113396) Goldelf válasza kabelmania27 (#113395) üzenetére


Goldelf
csendes tag

Okés, köszi, hazaérek kipróbálom!

(#113397) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok!

Ma járt itt a technikus. Kicserélte a UPC ConnectBox-ot és a TV boxot új Vodafone-os verziókra. A TV műsor felvételével lenne kérdésem. Van olyan műsor amit se visszanézni, se felvenni nem enged. Például: Walker, a Texasi kopó. Amikor szeretném felvenni akkor azt írja, hogy nem rögzíthető, ellenőrizzem a rögzíthető tartalmakat a műsorújságban. Valahogy rávehető a készülék a felvételre? Régen ez megoldható volt a régi készüléken de a jelenlegi ezt nem tudja. Mi lehet a megoldás?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#113398) pjen válasza Thusor (#113397) üzenetére


pjen
félisten

PVR képes Tv és media kard. Esetleg olyan saját box ami tudja kezelni a voda kártyát és tud felvenni.

(#113399) blakey válasza pjen (#113398) üzenetére


blakey
titán

media kard - az szúrni, vágni fog, biztos, hogy ilyet ajánlasz? :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#113400) quint válasza pjen (#113398) üzenetére


quint
aktív tag

Nekem pedig továbbra is az a véleményem, hogy boldoggá tehetné a könnyűvérű nénikéjét az a társaság, aki ilyen szarságokkal szopatja a neki évi százmilliárdot fizető felhasználóit. Meg azzal, hogy operációs rendszer, azt futtató eszköz és rá csatlakoztatott kijelző függővé tesz amúgy nyilvánvalóan rendszerfüggetlen alkalmazást.

Lehet, hogy meg is kérdezem az EU piacfelügyeletet, mi a véleményük a Voda és a Microsoft versenykorlátozó összefekvéséről. Majd azok 1-2 milliárd euróért elmagyarázzák nekik, hogy ez mennyire nem oké.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.