Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112851) gduck válasza #72445440 (#112847) üzenetére


gduck
addikt

A tuner volt benne tűzforró..., a hűtőborda meg kikapcsolt állapotban is 60 fokos volt. Lehet a gyári szoftverével hűvösebb lenne...

(#112852) cigam válasza #72445440 (#112840) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

cocka
Évek óta ez fűti a szobát, nem hiszem, hogy most melegedett túl. Földhurok sem valószínű, mert a szerelő tett rá egy leválasztó patront.

gduck
Hogyan kódolja ki a műsort? Egyáltalán a CI interface tud kommunikálni a CI+ kártyával?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#112853) erahurka


erahurka
félisten

Srácok, kártyát érdemes lehet dobozra cserélni egy 8 éves tévé esetében? Várható, hogy valami újabb tömörítésre váltanak, amit a tévé már nem fog lekezelni? :R

(#112854) cigam válasza erahurka (#112853) üzenetére


cigam
félisten

Nem valószínű, max az mpeg2-t hagyják el és h.264-re váltanak. Bár megtehetnék, hogy egyből h.265-re ugranak, de azt elég sok készülék nem támogatja.
Dobozra csak akkor érdemes cserélni, ha olyan szolgáltatásra van szükséged, amit csak a doboz tud adni (7 napos EPG, a visszanéző, vagy a filmtár)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#112855) Intruder2k5 válasza norbertoth (#112850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bármikor lehet. Ha újabb, nagyobb szolgáltatást rendelsz, akkor újraindul a hűségidő. Az, hogy határozott idejű szerződésed van, nem jelenti azt, hogy azon nem lehet változtatni, csak felmondani nem lehet (illetve csak kötbér megfizetése mellett), illetve vannak szolgáltatók akik a hűség ideje alatt nem engednek lefelé módosítani, csak felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#112856) gduck válasza cigam (#112852) üzenetére


gduck
addikt

Kell egy ciplushelper plugin, meg a 3 tanúsítvány fájl a CI+ hoz ;)

[ Szerkesztve ]

(#112858) cocka válasza #72445440 (#112857) üzenetére


cocka
veterán

És ha ugyanazt a szolgáltatáscsomagot akarod csak plusz eszközzel, az "felfelének" minősül?

Vagy ha közben megszüntetik a 150-est és 250-esre váltasz?

Na mindegy. Egyelőre nem variálok, még jó pár hónap van a hűségből.

(#112860) cocka válasza #72445440 (#112859) üzenetére


cocka
veterán

Az oké, csak közben kirugdosták az Internet 150-et meg a TV Comfortot, szóval a kérdés, hogy ha ezek újabb megfelelőire váltanék, akkor az egyenlő-e a "feljebb" váltással?

TV HD Basic vagy mi a neve, meg Internet 250 (vagy milyen ruhaméretezés van már. LOL)

(#112861) LouiS22 válasza asdf_ (#112849) üzenetére


LouiS22
veterán

Szolgáltatói jól felfogott érdek, hogy ne lehessen változtatni (értsd: az alacsonyabb sorszámú helyekért lehet plusz pénzt beszedni a partnerektől).

De amúgy rém egyszerű: NMHH, levél. Attól biztosan nem fog megoldódni, hogy minden n+1. poszt erről szól itt, hogy jajnemlehet. Akkor tegyen érte az, akinek ez a vágya. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112862) snetch


snetch
csendes tag

Sziasztok, a napokban lecserélték végre a boxot Vodafone TV boxra. A gyereksarokból nem tudtam kilépni, és sikerült valahogy letiltani a hangerő állítást, most se némítani, se hangerőt állítani nem lehet. Láttam bal odalon egy ilyesmi ikont, amikor átállt. Gondolom valami gyerek biztonsági zár. Gyári visszaállítás nem segített. Help! :F :Y :R

(#112863) gduck válasza snetch (#112862) üzenetére


gduck
addikt

Távkapcsoló RESET: [link]

(#112864) snetch válasza gduck (#112863) üzenetére


snetch
csendes tag

Köszönöm, sikerült :R

(#112865) asdf_ válasza LouiS22 (#112861) üzenetére


asdf_
veterán

Nmhh-hoz szerintem fölösleges. Hozzájuk csak az tartozik, ha van valami szabály és nem tartják be. Ha nincs szabály, vagy van, de a szolgáltató/televíziógyártó azt félreértelmezi, azt ezeknek kell jelezni, hogy, hé, hülyék vagytok, senki nem mondta, hogy nekem tilos lenne tudnom állítani a csatornasorrendet.

(#112866) LouiS22 válasza asdf_ (#112865) üzenetére


LouiS22
veterán

Egészen biztosan oka van, hogy nem lehet. És ez az ok az NMHH irányában keresendő (eltérő jogértelmezés/kockázatcsökkentés). Gondollj bele: a saját sorrenddel (akár a lehetőségével) már nem garantálható a kiváló közszolgálati csatornák első helyeken szerepeltetése. Ez pedig - egy klasszikust idézve - VESZÉLYES.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112867) NoOne1976 válasza LouiS22 (#112866) üzenetére


NoOne1976
őstag

Egészen biztos hogy nem ez az oka. Horizon boxon is volt/van kedvencek, amit rendezhettél.

(#112868) Kátai


Kátai
senior tag

Nem tudja valaki, hogy az RTL+HD-én miért nincs EPG?A többi csatornán van, ezen is volt, de mostanában eltűnt.

(#112869) szabogabor10 válasza Kátai (#112868) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam az új HD csatikon sincs pár napja

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#112870) Kátai válasza szabogabor10 (#112869) üzenetére


Kátai
senior tag

Hát ez szép. Pedig most szándékozom váltani csomagot az új HD csatornák miatt, de így meggondolom.

(#112871) viktorhu válasza gduck (#112827) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, inkább ez kellene, de sajnos nincs kedvük foglalkozni vele. Nekem (nem vodás) szerelő annak idején a gigabites koax bekötésekor, amikor mutattam neki a nem túl jó jelszintet, ijedt arccal kb annyit mondott, hogy "iigeeeen?" - aztán már nagyon menekülni akart.

A nem kiadni újabb modemet sajnos nem megoldás, mert akkor meg a sávszélesség fog bedőlni - pont ebből vannak a problémák, hogy kellenek az új sávok a megnövekedett használatra, de azokhoz meg nincs elég jó állapotban a hálózat.

(#112872) kezo0 válasza Kátai (#112868) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam van EPG minden csatornán, az új HD-kon is. Régi Cisco boxon, mediacarddal a tévén, új Vodafone boxon egyaránt. Tegnap is volt, ma is van.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112873) milcsi79 válasza MadMancs (#112569) üzenetére


milcsi79
csendes tag

Szia! Bocs, hogy csak most írok de nem volt időm hétvégén! Sikeresen megoldódott a probléma! Ki sem kellett jönni a technikusnak. Pénteken kora délután hívott, megkért, hogy kapcsoljak a 38-as csatornára (ott és akkor ugyanúgy kódolt adásokat mutatott az infósáv), és bontsuk a vonalat, majd mindjárt visszahív. 5 perc sem telt el, és az összes előfizetett csatorna működött CI+ kártyával!!! Ez a Vodafone által 1 hétbe került nekem, a technikus pedig 5 perc alatt megoldotta, TÁVOLRÓL "kézrátétellel"! :D No de minden jó, ha a vége jó...

(#112874) MadMancs válasza milcsi79 (#112873) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen sajnos ez így működik.
Technikus az aki érti a dolgát. Ügyfélszolgálatos pedig az aki jó eséllyel azt még tudja melyik cégnél dolgozik, de kb ennyi.

Én is tettem hétvégén panaszt, mert az október 13-án váltott csomag (TV Prem ---> HD Plus, Net 150 ---> Net M) nem az igazi. TV már másnap váltott, net a .ami napig csak 150/10. Le akart rázni hogy a garantált megvan. Mondom ácsi vegye csak fel jegyzőkönyvet panaszról, fel is vette hogy 250 helyett csak 150 van, felolvasta, jeleztem hogy feltöltést is kérem belevenni , hogy az fix 10(!)mbps, így egyértelműen a csomag rossz, mert új csomagban már 20 lenne.

Én csak azért nem hadakozok technikai csoport stb, mert nem fontos, netem digi 1000, voda net csak backup, ezért is 12 nap múlva bukott ki a dolog. 😃

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112875) Raggie


Raggie
őstag

Sziasztok, keresgéltem a topikban régebbi hozzászólások között.
Úgy látom, hogy nekem is az IPv4-re váltás oldaná meg a problémámat, de kérlek erősítsetek meg.
Szituáció: Compal CH7465VF-et kaptam a fehér UPC-s ConnectBox helyett. A régivel újraindulási probléma volt. Reméltem, hogy ez az új megoldja, de nem. Legalább pár naponta újraindul, van hogy csak egyszer, de van hogy pár órán keresztül folyamatosan újraindulgat. Nincs mellette router, csak a connect box, ő csinálja a wifit is.

Szóval ezt szeretném megoldani és stabil netet szeretnék. Erre megoldás lehet a topikban régebben talált IPv4-re áttéreés? Vagy az csak akkor van ha modem módban van és routerrel használom?

Előre is köszi a segítséget! :R

Clint Eastwood FTW

(#112876) kabelmania27 válasza Raggie (#112875) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, az ipv4-el stabilabb lesz a kapcsolat és betudod állítani a portforward-ot is.
Sok újraindulás miatt meg kellene nézni a modemértékeket.
Amennyiben megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#112877) Nordik


Nordik
őstag



Jobb képet most hirtelen nem tudtam lőni de ez így jól van bekötve? :)

Bal felső bejövő, mellette OUT ami megy a modembe, az alsó kimenet pedig -6dB az pedig a VTV fele.

(#112878) Kátai válasza kezo0 (#112872) üzenetére


Kátai
senior tag

Médiacard van használatban(LG tv), az ország Szlovákiára van állítva, mert csak így mutatja rendes ékezetekkel. Pontosítok, csak a RTL+HD csatornán nincs EPG, vagyis van, de nem mutatja az aktuális műsort és az utána következőket sem. A többi rendben van. Neked milyen országra van állítva?

(#112879) MadMancs válasza Kátai (#112878) üzenetére


MadMancs
veterán

Magyarország.
EPG is rendben van, és az ékezetek is.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112880) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Lemondtam a Vodafone-nál a tv szolgáltatást, csak a netet hagytam meg. Azt vettem észre, hogy a közszolgálati adók (Duna, M1,2,4,5) még mindig fogható. Ez hogy fordulhat elő?

[ Szerkesztve ]

(#112881) cocka válasza Chris.G (#112880) üzenetére


cocka
veterán

Azok kódolatlanok.

(#112882) kezo0 válasza Kátai (#112878) üzenetére


kezo0
addikt

Panasonic tévé, magyar beállításokkal, ékezetekkel kapcsolatos probléma nincs, EPG alatt is megy kis ablakban az élő műsor (azért írom ez utóbbit, mert bizonyos gyártók tévéivel ez is problémás szokott lenni).

Viszont most, hogy ránéztem, e pillanatban valóban nincs EPG-infó nem csak az RTL+ HD, de az új, HD Plus csomaghoz tartozó HD csatornáknál sem – tehát pl. a 61. - 63. - 65. - 66. - 68. programhelyek egyikén sem. Mondanám, hogy ezek valószínűleg azok a csatornák, amelyeket a Vodafone box csatornakeresésnél „internetes csatornaként” talál meg, szóval a jelenség oka az lehet, hogy ezekhez a csatornákhoz nem tartozik koaxon érkező EPG. Ennek viszont némileg ellentmond, hogy a Cisco boxon ezeknek a csatornáknak is megjelenik az EPG-infója, az az EPG ugyanakkor máshonnan jön, mint amiket a mediacardos tévék kapnak, mert 7 napos, és a műsorok leírásai is más szövegezésűek.

Összefoglalva: nem tudom, miért van ez. :)

MadMancs: ne az RTL Klub HD-t nézd, nem arról van szó, hanem az RTL+ HD-ról.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112883) blakey válasza Kátai (#112878) üzenetére


blakey
titán

Fura, és tudom, hogy ez már többször téma volt, de nálam évek óta Mo-ra állítva is tökéletes az EPG, jók az ékezetek, több márkájú TV-ken is, LG, Sony, Panasonic, Toshiba, Philips, mindegyiken jó. Biztos, hogy nálad nem jó Mo-ra állítva?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112884) Kátai válasza blakey (#112883) üzenetére


Kátai
senior tag

Biztos. Már ez a második tv-m, de az előzőnél is így voltak helyesek az ékezetek. Lehet újra hangolom.

(#112885) woodworm válasza blakey (#112883) üzenetére


woodworm
veterán

A CI menü beállításairól beszélsz?
Új samu tévénél tapasztalom, hogy ha kereséskor beállítom a upc-t szolgáltatónak, akkor jó az epg. Ha manuálisan végigpörgetem a keresést, akkor bármilyen nyelvre állítom, nem jelenik meg helyesen (szlovák nincs).

(#112886) blakey válasza woodworm (#112885) üzenetére


blakey
titán

Igen, "nem szolgáltató" való választás esetében az ékezetek nem lesz jók, amennyiben a szolgáltatót választjuk akkor az EPG, az ékezetek, stb. jók lesznek. A csatorna rendezés nem lesz elérhető, legalábbis addig amíg nem engedélyezik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112887) mad823 válasza blakey (#112886) üzenetére


mad823
őstag

Már miért ne lehetne mediacard esetén csatornasorrendet állítani?

(#112888) szabogabor10 válasza mad823 (#112887) üzenetére


szabogabor10
veterán

LG, Samu (meg talán még pár) tévéken nem lehet, ha Mo.-ra van állítva a régió.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#112889) Raggie válasza kabelmania27 (#112876) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz,
Ez az elosztó:

Ezek meg a modem jelértékei:



Clint Eastwood FTW

(#112890) Nordik válasza Nordik (#112877) üzenetére


Nordik
őstag

Erre esetleg valaki? :U

(#112891) woodworm válasza szabogabor10 (#112888) üzenetére


woodworm
veterán

Nem a magyar régió a kulcs, hanem a upc beállítása szolgáltatónak.

(#112892) mad823 válasza szabogabor10 (#112888) üzenetére


mad823
őstag

Tudsz csatornalistát exportálni USB-re? Ha igen, akkor márpedig lehet...

(#112893) szabogabor10 válasza mad823 (#112892) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem enged azt se (LG).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#112894) woodworm válasza mad823 (#112892) üzenetére


woodworm
veterán

A régi samun lehet menteni listát, az újon nem. Bár utóbbin van kedvenclista, akár több is.
Az az igazság olyan keveset használjuk, hogy nem zavar.

(#112895) golyós


golyós
őstag

Nálatok működik a felvett adás visszanézése? Még az Upc-s boxunk van (Horizont ? ) felveszi az adást, ezzel semmi gond. Másnap megnézném,( de akár még aznap) kikeresem a felvételek között, indítom és csak az üres fekete képernyő.
Csak akkor játsza le ha kikapcsolom hátul, ésújrabootol.
Ezt minden nap el kell játszani.
Jövő hónapban váltanék feljebb, net csomagot, a mostani 500ast 1000-re. Cserélik a modem-routert is, mert ez iszonyat instabil és lassú?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#112896) czanga


czanga
őstag

Felmondtam a szerződésem majd jött is egy végszámla idővel ami minuszos, és a határideje 10.28.
Ma pedig érkezett válasz a benyújtott panaszra, ködbêrt fizetnek, ami majd megjelenik a novemberi számlán és az egyenlegemen.

Hogy, mikor már nem vagyok előfizető? :U :D Esetleg félreértettem és elutalják?

(#112897) kezo0 válasza czanga (#112896) üzenetére


kezo0
addikt

Gondolom, köTbért akartál írni.
És igen, elutalják, ha megadod nekik a bankszámlaszámodat. Vagy bemehetsz személyesen egy Vodafone üzletbe, és ott kifizetik készpénzben.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112898) Gubek-Einste válasza Raggie (#112889) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Érdemes saját router használni a szolgáltatói eszköz helyet, a szolgáltatói meg menjen csak bridged módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#112899) Gubek-Einste válasza Nordik (#112877) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó van bekötve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#112900) Gubek-Einste válasza golyós (#112895) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jövő hónapban váltanék feljebb, net csomagot, a mostani 500ast 1000-re. Cserélik a modem-routert is, mert ez iszonyat instabil és lassú?
Igen, az eddig használt nem jó a gigabites csomaghoz.
Saját router-t használsz vagy a szolgáltatóit?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.