Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113601) tothjozsi96 válasza MadMancs (#113600) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm szépen!

Egy kérdésem lenne még, ilyen hálózat esetén lehet számolni plusz hibalehetőséggel? Arra gondolok hogy mégse egy saját hálózatán szolgáltat. Kerestem vissza a topikban, nem találtam pont ilyen példát, vagy olyan véleményt amiből informálódni tudtam volna. Az ilyen jellegű hálózatok mint ami nálunk is van, Telekom területen szolgál a Voda, érdemes bevállalni? Az a baj hogy olyan embert nem is ismerek akinek ilyen szolgáltatása lenne, mert szerintem egyáltalán nem terjedt el a tudatban hogy a Vodafone is szolgáltat a környéken.
Bocsi a kérdésekért, csak a másik szolgáltató meg csak koax-on szolgáltat (Invitel), sokkal szerényebb internetsebességem lenne tőlük, de szüleimnél is az van és nagyon megbízhatónak bizonyult a jó pár év tapasztalatából. Viszont azért kérdezősködöm mert a gyenge áramot be akarom vésni, de akkor feleslegesen nem vésnék be több koax kiállást és nem foglalná a falban a helyet feleslegesen, ha elegendő az UTP. Nem tudom mi a jó döntés, azért is kérdezősködöm.

Köszönöm.

(#113602) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Ma hívtak "a központtól" és lennek két kérdésem:

A telefon hívásokat rögzítik, és kikérhető. Ez hol igényelhető konkrétabban? Átfutottam az egész weboldalt myvodá-ba belépve, is, de nem találtam...

Másik, hogy a telefonáló azt állította, hogy -a régi 120-as UPC csomag helyébe lépve csak 1 számlázást megérő- 150-es csomag kivezetésre kerül és hogy emiatt esedékes egy csomagcsere, és hogy melyiket kérem a nagyobbak közül.

Igaz az, hogy kivezetésre kerül ez a csomag? Csak mert a novemberi ASZF-ben rákeresve a "kivezetés" szóra 155 körüli találatnak a fele korábbi hangpostáról szól (2020 márc), másikfele meg hasonlóan egy, valamilyen más dologról.... egyik sem erről.

UPC-kora béli megkereséseik is hasonlóak, évi egyszeri "új csomag, kell-e?" típusuak voltak.... aztán két hóra rá jött az évi engedélyezett 100-200 forint +....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#113603) MadMancs válasza tothjozsi96 (#113601) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem lesz rosszabb minőségű azért mert nem saját hálózat. Sőt, GPON stabilabb mint HFC.
Én a helyedben biztos ami biztos beépíteném azt a koaxot is a falba. Enni nem kér, s ki tudja mit hoz a jövő.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113604) kmetykoakos válasza tothjozsi96 (#113601) üzenetére


kmetykoakos
csendes tag

Én lassan egy éve a Telekom optikai hálózatán veszem igénybe a Vodafone szolgáltatását, nincs panaszra okom. Egyetlen félnapos internetkimaradás volt csak, az is egy telekomos központi hardver hibája miatt, de a Voda ügyfélszolgálat rögtön bekapcsolt 3 nap korlátlan mobilnetet. 150 Mbites csomagom van, gyakorlatilag mindig a maximum sebességet mérem le- és feltöltésre is. A TV-zéshez elég egy UTP kábel, de powerline megoldással az elektromos hálózaton keresztül vagy egy wifi mediabridge-dzsel (lehetőleg 5GHz-en) vezeték nélkül is megoldható, hogy ne kelljen a teljes lakást bekábelezni.
Annyi különbség van még a saját hálózatos ügyfelekhez képest, hogy én az összes szolgáltatásom a MyVodafone mobilos fiókjában látom, a vezetékeshez nem is enged regisztrálni. Ezáltal a tv.vodafone.hu weboldal aktiválása sem működik (a mobilos fiókban nincs aktivációs menüpont), de a VTV mobilappba QR kóddal beenged a rendszer.

(#113605) kezo0 válasza kezo0 (#113438) üzenetére


kezo0
addikt

Egész este a tévé előtt ültem, kb. hajnali 04:15-kor kimentem a konyhába olyan 10-15 percre. Mire visszatértem a tévé elé, már megint ezt láttam a képernyőn:

Újraindulás, homokóra, kisvártatva megint megjelenik az utoljára nézett csatorna képe, mintha mi sem történt volna… Folytatnám a felvett műsoraim megnézését, erre a Felvételek menüpontba be sem enged lépni, mert szerinte ez van:

Ami nyilván lehetetlen. De sebaj, volt már ilyen, akkor egy áramtalanítás megoldotta. A tápkábel már egy kapcsolós aljzatba van dugva, hogy ne kelljen mindig kihúzogatni hátul a dugót a boxból, szóval az áramtalanítás sem egy nagy mutatvány már. Viszont most nem oldja meg a problémát! Ööö… akkor nincs más hátra, nyomni kell egy alaphelyzetbe állítást rajta. Szuper, ez sem oldja meg.
Hívom a 1270-et, hajnali 5h-kor csak pár percet kell várakozni. Pasas távolról próbál varázsolni valamit, sikertelenül.
Technikust küld, elvileg 16-20h között érkezik majd.

Szeretem ezt a boxot, szeretem ezt a boxot…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113606) modflow


modflow
veterán

Valaki SOS-be mondja már meg, hogy hogy lehet behangolni a Vodafone kábelszolgáltató esetén a TV-t.

Mától vagyok vodás, mediacard benne, de amikor a hangolásnál kiválasztom a vodát nem csinál semmit...
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#113607) modflow válasza modflow (#113606) üzenetére


modflow
veterán

Jó lett, csak Voda valamit rosszul állított be.

(#113609) tothjozsi96 válasza kmetykoakos (#113604) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm hogy leírtad! :R

(#113610) gduck válasza kezo0 (#113605) üzenetére


gduck
addikt

Hát ezt a Te hibád, mert magára hagytad az éjszaka közepén :D

(#113611) fecke78 válasza modflow (#113606) üzenetére


fecke78
senior tag

8. Adja meg a hálózati azonosítót. A szükséges paramétereket az üzembehelyezési
lépések után találja.
9. Frekvencia beírása: 346000 KHz vagy 346 MHz.
10. Jelsebesség megadása: 6.9 MS/s vagy 6900 kS/s.
11. Moduláció megadása: QAM 64 vagy 64.

(#113612) kezo0 válasza gduck (#113610) üzenetére


kezo0
addikt

Jogos. Azt hiszem, meg kell szerveznem, hogy 0-24-ben üljön előtte valaki! :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113613) d.tiborz válasza kezo0 (#113605) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nálam is ez helyzet, bár én békén hagytam éjszaka.
Ma reggel viszont ugyanezt látom.
A szentháromság újraindítása sem segített.

(#113614) edeleny válasza modflow (#113606) üzenetére


edeleny
őstag

Na, volt DualPluszos sorstárs?

Hagyd ezeket.
LG beállítottam így mint te, vagy amit kért, a papírján ott van a leírás. Megkereste a csatornát, de minden kódolt volt. Keresd meg az M2 csatornát legyen bedugva a modul,aztán pár perc múlva aktiválja magát a kártya.

TCL TV, semmit nem lehetett állítani, digitális csatorna keresés, megkerestem az M2-t,majd pár percen belül aktiválta magát a kártya.
Egyébként a Mediacard leírása jópofa a harmadik lépés, hogy tegyem be a kártyát, majd aa 10. lépés körül tegyem be a kártyát, de közben nem kellett kivenni! :)

Kérdésem!
A Voda modemnek mi a címe, hogy lehet bejutni? Az IP-t kellene átállítani, mert összeakadt minden mindennel!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#113615) kabelmania27 válasza edeleny (#113614) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen elérhető a modem oldala.

(#113616) Csabi1984 válasza kezo0 (#113605) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ugyan erről írt anyukám!!! Mármint nem tudott mit csinálni ezért inkább kihúzta mérgében :D

[ Szerkesztve ]

(#113617) modflow válasza edeleny (#113614) üzenetére


modflow
veterán

Nálam az ügyfélszolgálat állított valamit és jó lett utána szerencsére. :)

(#113618) Luissimo válasza b.vr (#113595) üzenetére


Luissimo
veterán

igen, nálamis ilyen.
De a tabos droidos verzioban simán vamn idősávos műsorujság.
illetve mintha a webesben is lett volna régebben.

egy lépést előre-két lépést hátra.
valahogy így haladunk manapság :W

(#113619) modflow


modflow
veterán

Valaki megmondaná, hogy a horizon sima settopbox-on hogy lehet beállítani, hogy csak a kedvencek listát mutassa?

(#113620) MiZo1990 válasza modflow (#113619) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

OK-ot nyomsz a műsorra és kiválasztod a "Böngészés kedvencek között" lehetőséget.

(#113621) modflow válasza MiZo1990 (#113620) üzenetére


modflow
veterán

A kedvenc lista megvan, ott a 120ezer csatorna között a 10 db csillaggal jelölt kedvenc.
Csak azt nem találom, hogy a nem csillagozott 119990 db csatornát hogy tüntetem el.

A "Böngészés kedvencek között" lehetőség hol található?

Ezt a box-ot inkább nem minősíteném használhatóság, logikus felépítés téren...
A TV-n mediacard-al 1 perc alatt végeztem úgy, hogy a 120 ezer csatornát még kedvem szerint sorba is rendeztem. Kár, hogy aki a voda boxot tervezte, nem látott még TV szoftvert.... :(

[ Szerkesztve ]

(#113622) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok.
Adódott egy kis probléma a voda tv-vel mobilon meg tableten is.Egyedül az iPad eszközön enged belépni a többinél azt írja,hogy túlléptem a megengedett eszközök számát, viszont a weboldalon ahol törölni lehetne az eszközöket ott semmi nem jelenik meg, mi a teendő, valaki tapasztalt már ilyet?
Mi a megoldás, alapvetően a regisztrálás után ment 2 telefonon meg a tableten is rendesen, tegnap este viszont nem engedett belépni sem már csak az iPad-en.
Válaszokat előre is köszönöm.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#113623) modflow válasza modflow (#113621) üzenetére


modflow
veterán

A menüben sehol se látok ilyet:
Böngészés kedvencek között :W

(#113624) kezo0 válasza d.tiborz (#113613) üzenetére


kezo0
addikt

Éjjel egyébként az iPad-es appban sem látszódtak a rögzített műsoraim, teljesen üres lett ez a lista, holott kellett volna már „elkészült” felvételeket és előre időzítetteket is mutatnia. Új műsorrögzítést sem engedett indítani az app, minduntalan hibaüzenetet dobott, mondván, próbáljam újra később.
Na, ez mára megjavult, az app már újra mutatta a felvételeket, és rögzítést is lehetett onnan indítani.
Hurrá, gondoltam, akkor talán a box is rendbejött, de NEM, a boxon még mindig az jelent meg, hogy 100%-ig megtelt a tárhelyem, és nem engedett a Felvételek menüpontba belépni.
Mivel éjjel már próbáltam, ezért most nem futottam neki újra a gyári visszaállításnak – pedig most már segített volna: amikor megjött a technikus, azt mondta, ő azért megpróbálja megint. És láss csodát: ezúttal sikeres volt! Újra megjelennek a felvételeim a boxon is! :C

Amúgy a technikus érdeklődve szemlélte a box egyes menüpontjait, mondván, menet közben tanulják ezt a boxot a kollégáival, mert nem kaptak belőle semmilyen kiképzést, plusz a központból is rendszeresen úgy nyúlkálnak bele a box szoftverébe, hogy arról nekik nem szólnak… Figyelmébe ajánlottam a prohardveres fórumot, mivel itt sok infóhoz juthat ő is. :) Pl. azt is tőlem tudta meg, én pedig múltkor innen, a fórumról, hogy két-három hete már jött egy olyan frissítés a boxra, ami után lehetővé vált a saját csatornasorrend beállítása, csak ugye ezt egy nap után visszavonták… Hát csodálkozott erősen, és azt mondta, majd ránéz erre a fórumra.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113625) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Ezt csak ugy itthagyom,kivancsisagbol itt (nemetben) ramertem a 400-as internetre,wifin(telefon wifi6 kepes es a modem is)koax halozat van.Meg is lepodtem,hogy az uj hazakba koaxot huznak,nem optikat.
Ha jo a kiszolgalo letoltesnel (wifi)120 Mbit/s-re siman felmegy,de az atlag 60-65 Mbit/s :D De jo lenne otthonra is ilyen halozat :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#113626) MiZo1990 válasza modflow (#113621) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Megnyitod a műsorújságot, keresel egy korábbi vagy későbbi műsort és OK-ot nyomsz. Ott lesz a lehetőség.

(#113627) quint válasza b.vr (#113595) üzenetére


quint
aktív tag

Kereső jól működik? :Y

A múltkori BL-forduló napján meg akartam nézni, hogy hol milyen meccset adnak. Azt ugyebár tudtam, hogy hiába is próbálnám a sportcsatornák kínálatát egyszerre megnézni, csak egyenként lehet szarozni a csatornákkal (miközben elindul a lejátszás is, totál feleslegesen zabáltatva a sávszélességet, de irány a zöldgazdaság + a CO2 semlegesség, úgyhogy hajrá Voda). Na, az ilyen egyenként izéhez sem időm, sem energiám.

Akkor kereső. Beírom, hogy "labdarúgás". Hoppácska, megjelenik egy tucat képes dobozocska, mindegyikre ki van írva, hogy labdarúgás, labdarúgó, meg kis kukim, de azon kívül semmi más, amivel bárhogy is lehetne azonosítani a közvetítés témáját és időpontját. krvnyázok egyet, és rábökök az első boxra. Itt már az egész oldal átbogarászásából kiderül, hogy ez a Sport1-en egy kukim tudja kivel készített interjú lesz - vélhetően labdarúgásról.

Persze van alatta megint 12 box, ugyanúgy semmitmondó képpel, nulla információval. Szóval ha ez a jól működő kereső, akkor mi a totál szarcsi?

(#113628) modflow válasza MiZo1990 (#113626) üzenetére


modflow
veterán

Nagyok köszönöm! Jó lett.
(Ez annyira abszurd hely volt.... De hagyjuk...)

(#113629) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Nálam ma volt szolgáltatóváltás TV és net. 1 gigás inetrnetet kértem, rámértem speedtest-tel és 497 Mbit/s a download. Ez így normális?

(#113630) modflow válasza Rendo84 (#113629) üzenetére


modflow
veterán

Írj fogyasztóvédelemnek, hogy megtévesztettek!
A Voda 1 Gigás nete akkor se lenne 1000 mb/s, ha rajtad kívül az emberiség kihalna és csak te neteznél.
Full nem értem, hogy nem b@szta még meg a fogyasztóvédelem.... :F
Ezt a netet legjobb esetben is 700 mb/s-osnak kellene nevezni, árulni. Mondjuk az sincs meg, de 650 néha ha szerencséd van meglehet....

(#113631) modflow


modflow
veterán

A gigás modemet hogyan lehet only modem módba tenni?

(Ha kikapcsolom a wifit, akkor az gondolom még nem -az...)

Ebben a módban tényleg jobb a net sebessége?

(#113632) woodworm válasza modflow (#113630) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel méred (eszköz, szoftver, szerver)?

(#113633) modflow válasza woodworm (#113632) üzenetére


modflow
veterán

PC, szelessav.net, speedtest, amit beállit magának szervert.
Miért? Neked több?

[ Szerkesztve ]

(#113634) woodworm válasza modflow (#113633) üzenetére


woodworm
veterán

Nem mindegy milyen pc, főleg, ha böngészőből méred. Speedtest pedig szeret km alapján belőni szervert, érdemes az antenna hungáriát beállítani. Jobb letölteni az app-ot vagy a parancssoros verziót.

(#113635) modflow válasza woodworm (#113634) üzenetére


modflow
veterán

De nálad mennyi az annyi?

(#113636) woodworm válasza modflow (#113635) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs gigás előfizetésem, az 500-as jön maximumon.

(#113637) b.vr válasza quint (#113627) üzenetére


b.vr
őstag

"Kereső jól működik? :Y "

Hát ugye minden relatív :D Én úgy emlékszem régebben a horizon.tv-n amikor beírtam hogy nhl, nba, nfl, stb, az általában rosszul működött (úgyhogy mindig inkább görgettem vissza abban a kínszenvedés vízszintes műsorsávban) Itt még az alley oopra meg a trash talkra is tök jól vissza tudtam keresni - az egy más kérdés hogy ma egész nap visszajátszási hiba van (még arra is ami nem is sima visszanéző hanem vasárnap felvett músör) szóval hiába hogy könnyen megtaláltam ha amúgy megnézni meg nem tudom... :DDD

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#113638) Intruder2k5 válasza modflow (#113635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mérd meg parancssorból is, Speedtest CLI-vel!

(#113639) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#113622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hát ez így érdekes... Nem lehet, hogy kliens oldalon ragadt be valami? Esetleg próbáld meg az alkalmazások adatait (gyorsítótár, stb.) törölni Android-ban!

(#113640) modflow válasza Intruder2k5 (#113638) üzenetére


modflow
veterán

Azt hogy?
Mit kell letölteni?

Megnéztem app-al, az 450 a legjobb....
Hajnalban volt 670.
Na ez igen, príma szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#113641) Intruder2k5 válasza modflow (#113640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Speedtest® CLI

Mérés Vodafone szerverre:
speedtest -s 31271

Antenna Hungária:
speedtest -s 12374

(#113642) modflow válasza Intruder2k5 (#113641) üzenetére


modflow
veterán


Hasít!! :(

(#113643) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#113639) üzenetére


Kicsirics77
veterán

iPadről volt szó,hard reset és előzmények törlése sem segített illetve a weboldalon sem látszik,hogy lenne eszköz hozzárendelve,kicsit furcsa nekem is de mostanában nem ez az egyetlen anomália nálam a csodafone kapcsán,pont most hagyom ott a mobilrészleget emiatt mert ott sem kerek sokminden hónapok óta, mindegy holnap megnézem mégegyszer meg újra törlöm az előzményeket a böngészőben is.Ha így sem megy akkor ügyfélszolg. megint.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#113644) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#113641) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kössz ezt az infót eddig nem ismertem :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#113645) Toth_Jani válasza modflow (#113642) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ne panaszkodj az nagyon jó én most mértem mobilon WIFI-n, és alig megy 454-el.
(Na jó nekem csak 500-as csomagom van.) :)

(#113646) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#113643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sorry, úgy értelmeztem, hogy az iPad-on működik, a többi mobilon és tableten, amiket én valamiért Androidosnak gondoltam, pedig nem. Egyéb ötletem nincs. :(

(#113647) modflow válasza Toth_Jani (#113645) üzenetére


modflow
veterán

Csak ez 1000-es...

(#113648) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#113646) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ipaden megy rendesen se csak azon,de ott sincs opció eszköz eltávolításra,na majd holnap még meglesem megint böngészőben is, amúgy igen a telefonokat nem írtam de azok meg iPhone készülékek.
Egy ideig működtek azok is rendesen most valamiért azok nem mennek,nincs ötletem nekem sem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#113649) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok! Tud valaki egy linket hogy hol találok pontos infót, frisset hogy a
Voda TV csatornái (mind) milyen felbontásban vannak továbbítva. 1280x720P, 1920x1080P stb, csak van valami táblázat mint a MindigTV-nek. Köszi!

(#113650) asdf_ válasza Peltár (#113649) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem nincs ilyen, pedig én kötelezném valami ilyesmiféle közzétételére a szolgáltatókat. Bitrate-tel együtt!!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.