Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112101) Intruder2k5 válasza ates2 (#112100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetnek olyan csatornák is, ahol nem minden műsort engednek online stream-elni.

(#112102) ates2 válasza Intruder2k5 (#112101) üzenetére


ates2
senior tag

az kurva jo,mert eddig mikor horizon volt simán jó volt ....sőt 2nappal ezelőttig vodafone tv-n is...
comedy central / comedy family

Valami nem kerek,ne mond nekem,hogy bármi filmet tudok nézni másik csatornán de pont ezt a 2-t nem adják élőben :U

[ Szerkesztve ]

(#112103) #08622080 válasza Ricsi_127 (#112082) üzenetére


#08622080
törölt tag

Screen capture programmal pl. Action! tudod rögzíteni az adást.

(#112104) cocka válasza #08622080 (#112103) üzenetére


cocka
veterán

És amíg veszi a gépe, addig mit csinál? Vagy feltételezzük, hogy bikagép?

(#112105) Toth_Jani válasza ates2 (#112102) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ki van pusztulva a Voda TV(már megint), mobilon megy PC-n teli van hibával.

[ Szerkesztve ]

(#112106) pjen válasza Toth_Jani (#112105) üzenetére


pjen
félisten

Nálam telón megy, gond nélkül.

(#112107) ates2 válasza pjen (#112106) üzenetére


ates2
senior tag

comedy csatornákat tudod nézni ? :p

(#112108) Toth_Jani válasza ates2 (#112107) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Jelenleg PC-n a csatornalistákat sem adja be, igy nézni sem lehet, és a 2 Comedy Centrál csatorna mobilon sem megy, de hátha pár nap (hónap) alatt megcsinálják. :(((

[ Szerkesztve ]

(#112109) pjen válasza ates2 (#112107) üzenetére


pjen
félisten

A Tv 2 comedy t megnéztem, szépen megy:totál szivatás, sorozat.

(#112110) pjen válasza Toth_Jani (#112108) üzenetére


pjen
félisten

A central nálam se megy, mobilon. Eddig nem is tudtam, hogy van ilyen csatorna.

(#112111) ates2 válasza pjen (#112109) üzenetére


ates2
senior tag

2 nappal ezelőttig simán ment mind a 2 nálam... most vagy comedy tiltotta le vagy voda balfasz,bár előtte szintén simán ment horizon go-n....

(#112112) kezo0 válasza kezo0 (#111931) üzenetére


kezo0
addikt

Ma ismét voltam anyámnál, megpróbáltam belépni a Ubee felületére admin/admin-nal – és beengedett! :P Csakhogy ott – szemben pl. az én fehér Connect Boxom menüjével – sajnos nem jelenik meg sehol, hogy milyen config file van rá feltöltve.
Szóval így bizonyítékom nem, csak sejtésem volt, amikor újból felhívtam a 1270-et. El is mondtam, amikor fél óra után felvették, hogy szerintem nem frissült a HGW-n a config file, azért megy még mindig csak 150-nel a net. Ezúttal egy normális és kedves csajt fogtam ki, aki ahelyett, hogy lerázott volna a garantált sebesség meglétére hivatkozva, rögtön ránézett távolról az eszközre, és mondta, hogy igazam van. 5 percen belül újraindult a Ubee, és máris süvített a 250/20 Mbps. Ezután visszahívott (!), és kérte, hogy ellenőrizzem, mert most már jónak kell lennie.
Hát ilyen is van, csak ki kell fogni egy normális ügyintézőt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112113) blackcatauto


blackcatauto
újonc

Sziasztok!

Névátírás személyesen mennyire bonyolult művelet most a vodánál, főleg ha meghatalmazott jelenik meg ahelyett akire átíratnánk az előfizut?

(#112114) atala


atala
addikt

Tegnap meg jött az új VTV box.
Aki a beüzemelési útmutatót készítette, azzal megetetném.
0 lépés, aktivád a készüléket.
1. lépés, szereld össze.
Bár furcsáltam, én betartottam a sorrendet, mint kiderült nem így kellett volna. :W
Nagynehezen sikerült életre kellteni, de sok csatorna nem jött be.
Már mindent lefrissített a technikus hölgy, még a modemet is. Volt több gyári visszaállítás aminél a csatorna keresés (nem hazudok) fél óráig tartott.
2 óra után csináltak még valamit, és a következő alap helyzetbe állítás után már gyorsan lefutott a csatorna keresés, és meg volt minden csatorna.

Viszont nagyot csalódtam, hogy nincs "kedvencek".
Még szerencse, hogy nagyon ritkán nézek TV-t, mert ez így használhatatlan. Legalább le lehetne tiltani azokat a csatornákat amiket egyáltalán nem nézek, és a csatorna váltásnál csak azok jelennének meg amiket nézek is.

(#112115) Toth_Jani válasza blackcatauto (#112113) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Remélhetőleg úgy nem engedik meg átírni az előfizetést.

(#112116) pjen válasza ates2 (#112111) üzenetére


pjen
félisten

DIGI online n megy a central, szerintem a voda bénázik.

(#112117) dropi


dropi
aktív tag

Haho, olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy tévét egy hete a Vodafone otthoni szolgáltatás mellé, ellenben a garanciajegyet nem találom. T-nel a neten van olyan menüpont, de a vodánál furcsamód sehol sem találom ezeket a doksikat. Valakinek van már ezzel tapasztalata?
Köszi előre is.
Gergő

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#112118) mapal


mapal
csendes újonc

Vodafone profilomban a fiókomat tegnapi naptól nem tudom elérni, külső készülékek beállítása miatt, a mentett bejelentkezési oldalt Vodafone megváltoztatta.
Hol érhetem el a fiók beállításait.
válasz atala bejegyzésér:
e 2 hete rendeltem meg a VTV boxot, melyet kb 3 órai ügyfélszolgálattal sem sikerült életre kelteni, azt mondták, hogy a box hibás, szerelőt küldtek ki 4 nap múlva, mely a közvetlen ügyfelessel fél óra alatt sikerült életre kelteni.

Többeknek
Csatorna sorrendet, kedvenceket csak a kártyás megoldással az okos tv-nél lehet, külső szerkesztő programmal (chansort) beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#112119) pjen válasza mapal (#112118) üzenetére


pjen
félisten

Karbantartás van.Egyszer talán megint jó lesz.

(#112120) ates2 válasza pjen (#112116) üzenetére


ates2
senior tag

Jaja tuti.... :W :W :W

(#112121) blackcatauto válasza Toth_Jani (#112115) üzenetére


blackcatauto
újonc

Akkor a Voda oldalán: "Ha személyesen szeretnéd átíratni szerződésedet, az átvállaló féllel együtt vagy meghatalmazással keressétek fel irodáink egyikét." ez nem érvényes?

(#112122) pinnacle válasza blackcatauto (#112121) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha az van odaírva, persze, hogy érvényes. Bankból is elhozhatod más pénzét meghatalmazással. Ezért is ajánlott ezt a lehetőséget tiltani, vagy egyedi aláírást használni, mert az ügyintézők nem grafológusok, ha hasonlít az aláírás, még felelősségre sem vonhatók.

[ Szerkesztve ]

(#112123) blackcatauto válasza pinnacle (#112122) üzenetére


blackcatauto
újonc

Köszönöm!

(#112124) modflow


modflow
veterán

Jelenleg egy 160/12-es netem van, ami így néz ki:

Mindig ennyi, ha esik, ha fúj.
Viszont a Vodafone megjelenésével eltűnt a szolgáltató és Vodás leszek, mégpedig 1000/40-es nettel.
Ennél mi várható?

(#112125) kavics válasza modflow (#112124) üzenetére


kavics
csendes tag

Áprilisban váltottam az 1000/40-es csomagra
Nem mondom, hogy állandóan ezt figyelem, de amikor néztem a feltöltésem mindig megközelítette vagy el is érte a 40-et, a letöltésem viszont sosem ment 300 fölé....
Most is megnéztem próbából, 80 sincs...

A Comedy-k nekem se mentek tegnap este laptopon, de most már jók.

[ Szerkesztve ]

(#112126) golyós válasza modflow (#112124) üzenetére


golyós
őstag

Ugyan ez az érték :D

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#112127) ates2 válasza golyós (#112126) üzenetére


ates2
senior tag

dettó...letöltés nagyon ritkán éri el nálam 50-60-at,feltöltés mindig ok

(#112128) sacaboy válasza atala (#112114) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!
Én is ezzel szenvedek.
Nálam is ki akar küldeni technikust az ügyfeles.
Nem tudod esetleg mit csináltak 2 óra elteltével, amitől megjavult?

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#112129) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Tudtok esetleg arrol valamit hogy az analog adás megszűnik? Nekünk 2 box van a két szobába az rendben van, viszont a konyhába csak simán kábelen volt pár adás amit neztünk de 2-3 napja semmi🤷Hálozati azonositot kér, meg freki sávot. Van erre valami megoldás? Vagy oda is lehet venni egy boxot? Köszönöm a választ :R

(#112130) modflow válasza kavics (#112125) üzenetére


modflow
veterán

Az ezres nem ment 300 felé? :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#112132) kavics válasza modflow (#112130) üzenetére


kavics
csendes tag

Lehet, ha hajnali 4-ko nézem jobb lett volna, de olyankor inkább alszom :)
Amúgy sajnos jah, csak én nem vagyok az a reklamálós fajta

(#112133) pjen válasza ates2 (#112111) üzenetére


pjen
félisten

Megy már a centrál, lehet olvassák a fórumot.

(#112134) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!
Ma szükség lett volna a visszenéző funkcióra, mely Cisco boxon már nem működik. :((
A telefonon simán minden gond nélkül lehetett, Sony android.
Asszem elérkezett a csere idelye.
VTV boxra.
Vagy ne?
Csak ne lennék ilyen határozott. 😉

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#112135) kezo0 válasza pjen (#112133) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem tegnap is ment, amikor írtátok, hogy nem megy.

Ellenben az normális, hogy a Vodabox minden éjjel kb. hajnali 2 órakor nekiáll hosszú percekig frissíteni magát? Ha épp tévét nézel, akkor felugrik egy kérdés, mielőtt elkezdené, és ott választhatsz (ha jól emlékszem) a folytatás vagy visszavonás opciók között, de ha ekkor épp kimentél 5 percre a konyhába vagy a wc-re, akkor mire visszaülnél a tévé elé, ez fogad, és nyugodtan ki is mehetsz újra, mert percekig nem tudsz semmit sem csinálni:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112136) szabogabor10 válasza kezo0 (#112135) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam is ugyanez van.

pkaresz: szerintem cserélj, a régi boxokon teljesen randommá vált a visszanéző.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#112137) lajosx válasza asdf_ (#112131) üzenetére


lajosx
őstag

Benne vagyok a listában, de ez mit is takar pontosan? Akkor ez megszünt és box kell? Köszönöm a válaszod :R

(#112138) pkaresz válasza szabogabor10 (#112136) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Köszönöm.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#112139) asdf_ válasza lajosx (#112137) üzenetére


asdf_
veterán

Igen,box, vagy mediacard ha a közszolgálati, ami talán még megy nem elég. November 2-a előtt kérd, mert utána azzal jár, hogy váltani kell az új HD csomagra, ez utóbbi pedig hűséggel. Erre persze rábeszélhetnek így is, max kéresd magad egy jó árért.

(#112140) lajosx válasza asdf_ (#112139) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm szépen :R

(#112141) Amazonas válasza kezo0 (#112135) üzenetére


Amazonas
senior tag

Kiír egyébként mást is vagy csak ennyit? Esetleg, mennyibe tellett volna egy valamivel informatívabb képernyőt szerkeszteni (pl. "Kérjük, várj. A készülék éppen frissíti a beállításokat" - vagy hasonló), hogy az egyszeri előfizető is tudja, hogy éppen mi van és ne kezdjen el hibát keresni? Értem ezt azon esetekre, ha a felhasználó életében először ezt a képernyőt látja, mert éppen "átvécézte" a felugró kérdést a legelső alkalommal...
Áhhh, lehet, hogy túlzóak az elvárásaim...

[ Szerkesztve ]

(#112142) ates2 válasza pjen (#112133) üzenetére


ates2
senior tag

írtam nekik fbn-n is ahol a droid azt válaszolta hívjam fel őket hibabejelentésre :D mondom biztos nem várok 2 órát erre,szóval lehet megnézték aztán rájöttek hogy szar,vagy más leadta "hibára" :D

(#112143) eight válasza eight (#112081) üzenetére


eight
senior tag

Csak egy kis utó-érdekesség:

Úgy néz ki a váltással megemelték a végponti sebességet (én azt hittem ilyenkor a modem fw-t is le kell cserélni, de mivel nem volt újraindítva, ezek szerint mégsem kell).

A lényeg hogy most már 310/43-at mérek az 3212-vel (fast.com bécsi szerver, én Budapesten vagyok).
Nem tudom ez most csak egy szombat esti "rossz adat", vagy inkább egy szombat esti "jó adat", majd még nézegetem :]

szerk: speedtest.net-el a budapesti Vodafone szerverre 387/41.

[ Szerkesztve ]

(#112144) kezo0 válasza Amazonas (#112141) üzenetére


kezo0
addikt

Csak ennyit ír ki, semmi mást. Mikor befejezi, visszajön a tévéadás, te meg szétnézel a box menüjében, beállításaiban, és látod, hogy semmi sem változott, és még mindig nem lehet kedvenc csatornákat beállítani... :)

(Na jó, hazudok, mert amikor először észleltem ezt a frissítést, utána azt vettem észre, hogy az EPG-ben a csatornák 90%-ának eltűnt a logója, és helyette csak szövegesen van ott a bal oldali oszlopban a csatornák neve. Azóta minden egyes ilyen "frissítés" után újabb és újabb csatornáknak tér vissza a logója. Most nagyjából úgy áll az EPG, hogy a csatornák kb. 40%-ánál már újra a logó jelenik meg, a többinél még mindig csak a szövegesen kiírt elnevezés.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112145) cocka válasza eight (#112143) üzenetére


cocka
veterán

Na akkor nem is rossz, a 250-et még masszívan tudnia kell. Nekem eleve nem kell 1 gigabit, plusz így hogy a cucc lecsapná kb. a 70%-át, pláne nem kéne, mert torrenten kívül nincs ami kiszolgálja, hogy 40 vagy 20 az up, az meg már mindegy ilyen léptékben, mivel 100-nál is többnek kéne lennie. Akkor érne valamit.

Mondjuk ez a lépték is übergáz, hogy lett 3 sebesség kategória és ott az upok: 20, 22, 40... az a 22 nyugodtan lehetne akár 30 is. De minimum illene megháromszorozni ezeket a sebességeket. Erre nem szabadulnak fel frekvenciák az analóg kivezetéssel?

(#112146) gduck válasza kezo0 (#112144) üzenetére


gduck
addikt

Megértettem és már meggyőztetek, hogy sokaknak lényeges a kedvencek funkció. :) De azért még mindig furcsa hogy ez ennyire fontos.

Csak úgy érdekesség képpen: két kezeden meg tudod számolni azokat a csatikat, amiket rendszeresen nézel? Én igen. Azokat tudom fejből, gyorsan rá tudok kapcsolni. Persze sokszor "keresgélek" is a ZÖLD gombbal.

UI: szerintem lesz majd kedvencek funkció, csak idő kérdése. Bár másfél év alatt még nem rakták be... Szóval franc se tudja.

[ Szerkesztve ]

(#112147) Amazonas válasza gduck (#112146) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ez inkább az idősebb családtagok miatt lényeges sokunknak, szerintem. Ők azért nem mindig emlékeznek arra, hogy melyik csatorna melyik programhelyen jön, és - gondolom - nem is szeretnének papírfecnivel a kezükben TV-zni.

cocka: Még ha fel is szabadulnak downstream csatornák, a DOCSIS akkor sem tud jelentősen többet felfelé irányba.

[ Szerkesztve ]

(#112148) freddirty


freddirty
senior tag

éés újra nem megy a comedy central:

"Nem lehet lejátszanu a tartalmat web korlátozások miatt."

Sokadszorra fordul ez elő, kb. az RTL és a comedy család adóit szoktam nézni, és most már ez kezd idegesíteni amióta nincs horizon. Az RTL adókat lehet nézni az rtl moston ha döglődne a VTV lejátszás, de a comedy-re nincs backup. Panaszkodtam levélben, de úgysem gondolom, hogy bármi értelme lenne.

fred

(#112149) eight válasza cocka (#112145) üzenetére


eight
senior tag

"De minimum illene megháromszorozni ezeket a sebességeket. Erre nem szabadulnak fel frekvenciák az analóg kivezetéssel?"

Sajnos nem vagyok egy 7 danos DOCSIS guru, szóval csak tippelni tudok: Elvileg lehet hogy felszabadulnak, de nem 100%-ra biztos.

Arra még emlékszem, hogy régen a DOCSIS tulajdonképpen half duplex volt a koax kábel használata miatt. Fogták a teljes átviteli tartományt és elosztották feltöltési és letöltési csatornákra. Az asszimetria egyrészt
- üzleti okoból történt (ne legyen már otthon szimetrikus netje a népen, ha olyat akar vegyen üzleti netet, és/vagy kell az upstream egyéb célokra),
- másrészt technikai okoból (modemeknek kevesebb feltöltési csatonája van, az emberek többnyire letölteni akarnak és nem feltölteni, egyéb szolgáltatások is mennek azon a kábelen, feszültségi követelmények, zajszintek, stb.)

Ha jól tudom most már sokkal jobb a helyzet, full duplex DOCSIS van, de a bevezetése sok fejlesztést kíván. Talán ezért vezetik ki a régi eszközöket, és akkor talán tényleg kicsit jobb lesz a helyzet a feltöltés sebesség területén is. Én személy szerint nagyon szívesen fizetnék többet is magasabb feltöltési sebességért, de szerintem a felhasználók 99%-nak nem nagyon van rá szüksége, ezért erre nem lenne érdemes szolgáltatás-profilt általánosítani és/vagy optimlizálni amíg nincs nagy konkurencia (ez azért jelentősen területfüggő ugye).

Az országban nagyon sok helyen rettenetes internet "állapotok" vannak, ahol már a 20-22 Mbps feltöltés is fantasztikus minőségjavulást jelentene, szóval el kell fogadni, hogy ezt dobta egyenlőre a "gép", ezt kell megbecsülni:)

(#112150) PeL


PeL
addikt

Üdv. A Vodefone-os ügyfélszolgálat tényleg ennyire gyászos? Tegnap két alkalommal próbáltam őket felhívni, mindkétszer több percnyi zenehallgatás után letettem, mert nem volt hozzá türelmem. Lejárt a hűségünk és szeretném újraköttetni, lehetőleg hasonló vagy jobb áron. A nyáron kihúzták a telekomos optikai kábelt is a faluban amivel lett konkurenciája a Vodafone-nak a területen, remélem így fogok valami jobb ajánlatot kapni a mostaninál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.