Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113651) ati888


ati888
senior tag

Az miért van, hogy minden adó jó, egyedül az rtl klub nézhetetlen és írja is, hogy gyenge a jel?

köszi

(#113652) macy


macy
addikt

Miért csodálkoztok mikor az 500/20-as neten a garantált sebesség csak 15/4?

(#113653) kezo0 válasza Peltár (#113649) üzenetére


kezo0
addikt

Minden HD adás 1080i, minden SD adás 576i.
(A Vodafone box HDMI-n kimenő jele állítható 576p, 720p, 1080p vagy 4K között, de ezek egyike sem az adások natív, műsorszolgáltatok által kiküldött képfelbontása.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113654) modflow válasza modflow (#113642) üzenetére


modflow
veterán

Van értelme a modemet átállíttatni modem only-ra?

(#113655) d.tiborz válasza kezo0 (#113624) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nekem kb du3 óra óta működik rendesen, megvannak a felvételek.

(#113656) kisdani válasza MiZo1990 (#113420) üzenetére


kisdani
csendes tag

Szia, mikor lesz előreláthatólag?Illetve hbo app nem várható? Az hbo demand még viccnek is rossz sajna :(

(#113657) kezo0 válasza d.tiborz (#113655) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, megfordult a fejemben, hogy talán nálam is megjavult volna egy idő után magától, technikusi kiszállás nélkül is… Legközelebb türelmesebb leszek, és nem jelentem be egyből.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113658) MiZo1990 válasza kisdani (#113656) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Fogalman sincs.

(#113659) woodworm válasza modflow (#113654) üzenetére


woodworm
veterán

Én mindig saját routert használtam, de ettől nem lesz gyorsabb a sebességed. A digi szerverére is ugyan annyi mérsz? Nekem a voda mindig lassabb.
A géped biztos elég gyors a méréshez? Pl. sok ablakos böngésző mellett lassan kevés a 4GB ram.

(#113660) modflow válasza woodworm (#113659) üzenetére


modflow
veterán

Most ez komolyan gépfüggő?
Amúgy 32 Gb RAM-om van.
Ill. hajnali 5:20-kor még mértem egy 670-et.

Azt hittem only modem módban gyorsabb lesz.
Ha nem, akkor hagyom, mert akkor legalább az emeleten is lesz jobban wifi.

Ja, amúgy ezeket én kábelen mérem, nem wifin.

[ Szerkesztve ]

(#113661) Peltár válasza kezo0 (#113653) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Az 1080i az 1920x1080i nem köztes mondjuk 1440x1080i stb.
A műsorszolgáltatók által kiküldött felbontások azok a lényegesek.
Az adott műsor annó hogyan lett elkészítve és az max felskálázva, vagy ha 1920x1080 ban készült vagy közel azonosba akkor abba a minőségben tolják? [kép] hasonlóra gondoltam hátha érthetőbb vagyok így, persze Vodában lenne a fontos ugye..

[ Szerkesztve ]

(#113662) Hory84 válasza ati888 (#113651) üzenetére


Hory84
tag

Az a frekvencia amin az rtl van nem kap elég erősítést. Nálunk pl minden 200mhz alatti frekvencia gyenge. A minőség néha nulla. Augusztus óta javítják. Még mindig nem sikerült. És mivel a modem viszirány is 200mhz alatti tartomány ezért szerencsétlen modem maxra húzza a végfokát hogy tudjon kommunikálni. A kimenő jel sokszor 50 feletti.

(#113663) kezo0 válasza Peltár (#113661) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, értettem elsőre is, hogy ennyire részletesen szeretnéd tudni, de én csak azt írtam meg, amit biztosan tudni lehet. Hivatalos információt én még sosem láttam az általad kért adatokról, de én is kiváncsi vagyok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113664) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Valaki tudja értelmezni ezt a promóciót? [kép]
A szolgáltatások ára az már tartalmazza ezt a -500 ft-os kedvezményt?
Vagy pedig a feltüntetett árakból még lejöhet 500 forint?

Köszönöm.

(#113665) asdf_ válasza tothjozsi96 (#113664) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs ott az "eredeti" ár, így a feltüntetett ár -elvileg- nem tartalmazhatja a kedvezményt, az a feltüntetettből kell levonódjék. Viszont csak új ügyfélre vonatkozik, arra vigyázz, tehát hosszabbítani, upgradelni erre nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#113666) tothjozsi96 válasza asdf_ (#113665) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem, de ha lejár a hűség akkor gondolom maradok ugyanúgy ezen az áron.
Eddig a legkisebb csomagon gondolkodtam, viszont így lehet hogy inkább 4000 (ami így 3500) forint helyett fizetnék 4500-at az 500Mbit-es csomagra, az már elég komoly sebesség.

(#113667) gduck válasza kisdani (#113656) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem ez az SD HBO demand lesz a max sajna :(

(#113668) asdf_ válasza tothjozsi96 (#113666) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk ezt a képet hogy lőtted? Mobilon? Nálam ott van, egy kis ablak, hogy a feltüntetett ár a kedvezményt már tartalmazza (desktopon).

(#113669) tothjozsi96 válasza asdf_ (#113668) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Pc-ről. Nálad ugyanezek az árak vannak?

(#113670) cocka válasza Kicsirics77 (#113622) üzenetére


cocka
veterán

Na ez a bug is csak azért tűnik fel mostanában mindenkinek, mert ez a moslék cég úgy programozta le az összes felületet, legyen az weboldal vagy android app (iOS-en a leírások szerint elvileg műxik), hogy néhány óra után kidob. Ez az állandó kidobálás senkit nem idegesít rajtam kívül? Méltóztasson már legalább 1 hónapig megjegyezni! Adott eszköz, adott böngészőjében stb..

(#113671) cocka válasza kezo0 (#113624) üzenetére


cocka
veterán

HDD-re vagy SSD-re veszek fel és akkor nincs ilyen gond, hogy a csúnya gonosz vodkafon azt hazudja, hogy betelt a valójában soha nem is létező tárhelyem.

Ezért is van az, hogy soha semmit (vagy legalábbis semmi számodra fontosat) nem szabad csak felhőtárhelyre menteni. Látszólag a tied, de egyik napról a másikra huss és volt, nincs. Plusz érdemesebb több kisebb HDD-t venni, mint egy nagyot. Így fizikai bukó esetén is kisebb eséllyel bukod el az összes adatod.

két-három hete már jött egy olyan frissítés a boxra, ami után lehetővé vált a saját csatornasorrend beállítása

Azóta be se kapcsoltam, bekúrtam a sarokba porosodni. :DD Már azt is elfelejtettem hogy lehetett csatornasorrendet módosítani... mondjuk igaz, hogy meg se jegyeztem. :DDD

(#113672) cocka válasza quint (#113627) üzenetére


cocka
veterán

hiába is próbálnám a sportcsatornák kínálatát egyszerre megnézni, csak egyenként lehet szarozni a csatornákkal (miközben elindul a lejátszás is, totál feleslegesen zabáltatva a sávszélességet,

Basszus tényleg, ezt a szempontot el is felejtettem írni. Hogy tényleg jó lenne, ha lenne végre egy műsorújság rész a webesnél, mert baromság, hogy ha csak egy csatorna műsorait akarod tallózni, akkor is elindul az adott csatorna élő műsora. Minek?

Ja kereső totál kaotikus. Beírsz valamit, amiből az elmúlt 7 napban biztosan volt legalább 2-3 rész, ezekből megtalál egyet a több epizódnál meg a jövőbeli adásokat listázza. Meg van, ahol ki se írja a címet, csak a dátumot. LOL

(#113673) cocka válasza modflow (#113642) üzenetére


cocka
veterán

Packet loss nálatok is not available? Mert nálam is.

(#113674) cocka válasza Peltár (#113649) üzenetére


cocka
veterán

FullHD adások: 1920x1080 50fps 5976kbps

De az SD-k nyilván gagyibbak, de néhány adás többféle minőségben is elérhető. A boxon meg eleve beállítható, hogy 1080p, 720p vagy 576p-ben megy-e ki az adás és akkor gondolom automatikusan konvertál.

vagy 4K között

Ha nem támogatja ezt a felbontást a képernyő, akkor ez meg se jelenik.

(#113675) modflow válasza cocka (#113673) üzenetére


modflow
veterán

Az meg mi? :)

(#113676) modflow


modflow
veterán

Most akkor az mennyire normális, hogy az 1000-es net olyan sebességgel megy (nappal max. 460), mint akinek 500-as nete van csak?? :F

Át tudok váltani lefelé 500-as netre úgy, hogy a TV csomag (TV HD Plusz) maradjon?

[ Szerkesztve ]

(#113678) vadmajomka válasza modflow (#113676) üzenetére


vadmajomka
tag

Windows-os speedtest progival mérve is?

(#113679) LouiS22 válasza asdf_ (#113665) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, marad. Még akkor is, ha már nincs hűséged és újra "hűséget esküdnél".

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113680) Zolik válasza modflow (#113647) üzenetére


Zolik
senior tag

Esetleg még érdemes kicserélni az UTP kábelt és megnézni hogy a legfrissebb driver van-e fent az alaplapodhoz (gondolom integrált a lan). Mintha régebben azt olvastam volna valahol hogy a rendszer (mint az op rendszer van) HDD sebessége is számít (pl hiába a nagy hálózati sebesség, 1Gbit ~ 125MB/s elméletben és ha a háttértár amit használsz nem tud ilyen gyorsan írni akkor nem biztos hogy ki tudod hozni a netből a maximumot). Ha a fullos kapacitás 1Gbit nyilván azzal (is) számolnak hogy egy családban 3-5 fő is használhatja a netet egyidejűleg ami már kidobhat egy hasonló össz értéket.

Amúgy a honlapjukon ez áll a gigabites net csomagnál:
"Internet sebesség1000 Mbit/s maximális letöltési és 1000 Mbit/s feltöltési sebesség, rendes körülmények között elérhető le/feltöltési sebesség 775/775 Mbit/s"

Gondolom az ÁFSZ-ben be vannak védve rendesen, de remélem sikerül majd kisajtolni a sebességet :)
Nekem Inviteles 100/10-es csomagom van ami 3.500 havonta, most láttam hogy van valami akciója a vodának 4500 havonta 500/200-as net, küldtem egy megrendelőt nekik. Kíváncsi leszek.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#113681) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#113646) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ma reggel meg engedte törölni, és ott volt minden eszköz ami regisztrálva lett, a fene sem érti ezt, pedig semmit nem csináltam még a böngészővel sem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#113682) asdf_ válasza tothjozsi96 (#113669) üzenetére


asdf_
veterán

Igen. Reklámblokkolót kikapcsoltad? ;)

(#113683) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

https://nmhh.hu/cikk/224785/Settop_boxokkal_kapcsolatos_hibajelensegek
[link]

(#113684) MadMancs válasza Lajosnagy17 (#113683) üzenetére


MadMancs
veterán

Na akkor itt a hivatalos álláspont, nem kötelező vodanet VTV-nek, technikusok és ügyfélszolgálat állításával ellentétben.

"A médiabox zavartalan és folyamatos, aktív szélessávú internetkapcsolat szükséges, amit a felhasználónak kell biztosítania. A Vodafone nem ragaszkodik ahhoz, hogy tőle vegyék igénybe az internetszolgáltatást. A médiabox mellé egy modemet is biztosít azoknak az ügyfeleknek, akik nem rendelkeznek – valamely szolgáltató által biztosított – vezetékes internettel."

Bár ezt eddig is tudtuk hogy működik, ők viszont megtagadják hibaelhárítást ha nem Voda hálón lóg box.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113685) Sanya válasza modflow (#113631) üzenetére


Sanya
nagyúr

a gigás net modemjét csak az ügyfélszolgálat tudja modem módba rakni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#113686) asdf_ válasza MadMancs (#113684) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem csak simán félreértelmezték, hogy szerződött (pl. Telekom hálóból) is elérhető a dolog. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy bárhonnan, de persze tévedhetek.

(#113687) MadMancs válasza asdf_ (#113686) üzenetére


MadMancs
veterán

Az nem lehet, mert ugye ott van hogy adnak modem ha kell és nincs más net. Na most Telekom hálón nincs ha, ott így is úgy is van modem azaz net.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113688) asdf_ válasza MadMancs (#113687) üzenetére


asdf_
veterán

Na de az adnak modemet, az az, hogy internetmentes helyre a Telekom létesít (csak a vtv box által használható)netet, és ad modemet, szerintem.

(#113689) Peltár válasza kezo0 (#113663) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Arra gondoltam hogy a Vodának meg pláne van ilyen, ha a AH-vagy MindigTV ki merte adni. Mind1 ha sikerül találnom, mert Voda TV-m sincs csak net, akkor megosztom veled.
A MindigTV táblázat az tegnap sokkolt, negatív értelemben. Gondoltam hogy a természet filmes csatornák +film az alap hogy FHD, de nem csak a sport. Ezért érdekelt hogy nálunk a Vodánál mi a helyzet, de mivel nincs TV-m az összefoglalóban nem találtam hát rákérdeztem :B

(#113690) modflow válasza vadmajomka (#113678) üzenetére


modflow
veterán

Igen.

(#113691) modflow válasza Zolik (#113680) üzenetére


modflow
veterán

SSD van a gépben. Nem hinném hogy a géppel van gond. Méretem laptopról is a modemhez kapott 50 cm -es lan kábellel is egyedüli eszközként, de akkor is max. 460 körül volt. :F

Hívtam vodát, 1:59:59 várakozás után bontották a vonalat... :(

[ Szerkesztve ]

(#113692) kabelmania27 válasza ati888 (#113651) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen jelerősséget és minőséget ír ki a tévé?
Lehet átmeneti probléma van. Nézd meg, hogy ezen a frekvencián lévő többi csatorna rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

(#113693) Peltár válasza cocka (#113674) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Engem technikailag érdekel, hogy ami valóban FHD lett felvéve, legyártva az ki is tolja így a Voda mert a Mindig TV Királyi ingyenes csatornák 1440x1080i vannak. 5 sport csatorna van csak 1920x1080 ami röhej. Az természetes hogy az SD vagy vagy régi felvétel nem tud FHD lenni, vagy a box állítható illetve a TV-Monitor is egy korlát. Na meg ha esetleg felskálázzák.

Ezt az adatot "FullHD adások: 1920x1080 50fps 5976kbps" honnan sikerült kibányásznod?
A box-od infó menüje tudja, vagy sikerült találnod valami tájékoztatót, mert az érdekelne.
Lehet csomagot módosítok Net + TV-re, de előtte megnézném hogy ami érdekelne azok mibe vannak adva. Főleg minden tudományos és természetfilmes csatorna számítana.

(#113694) LouiS22 válasza modflow (#113676) üzenetére


LouiS22
veterán

Lefelé mindig lehet váltani, felfelé szokott macera lenni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113695) bjoc


bjoc
csendes tag

Üdv!
Ha valaki tévézni akar a vodafonnál akkor lassan váltania kell a vodás médiaboxra amihez kell egy plusz utp csatlakozó. Én saját routert használok és mind a négy utp portot használnom kell az eszközeimhez így nem tudom hová kellene csatlakoztatni a vodás boxot.
Van valakinek erre megoldása?

(#113696) MadMancs válasza asdf_ (#113688) üzenetére


MadMancs
veterán

Telekom nem létesít semmit, csak hozzáférési pontot ad, voda ad minden esetben modemet.

Saját területen fordulhat elő hogy net nélkül nincs HGW csak ha kérsz, mivel ott DVB-C van, net meg más forrásból is lehetséges neki. És amint tapasztaljuk, működik is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113697) woodworm válasza bjoc (#113695) üzenetére


woodworm
veterán

Két box esetén be tudod kötni a modembe, ha nem akarod, akkor kelleni fog egy switch.

(#113698) MadMancs válasza bjoc (#113695) üzenetére


MadMancs
veterán

TV hez nem kell váltani, csak az interaktív funkciókhoz.

Ha nincs elég szabad port, akkor Switch. Vagy routered megkerülve HGW ből egy UTP VTV-nek.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113699) ttamas85


ttamas85
csendes tag

Sziasztok! Nemrég elkezdtem (volna) használni a webes vodafone tv-t, de a tv-hez csatlakoztatott pc-n mindig akadozik a lejátszás. Akár visszanézővel, akár "felvétellel" indítom el, pár másodpercenként elkezd tölteni, nézhetetlen így. Laptopon viszont tökéletesen ment ugyanabban az időpontban. Az RTL Mosttal pl. nincs ilyen gond. Tapasztalt valaki hasonlót? Mi lehet a szűk keresztmetszet? Nem a legújabb gép ugyan, de nem is 100 éves rom. Chrome és Edge böngészőben is próbáltam.

(#113700) MadMancs válasza ttamas85 (#113699) üzenetére


MadMancs
veterán

Webes VTV elég gépigényes a mindenféle védelem miatt. Sajnos a géped nem bírja. Max annyit tudsz tenni hogy a laptopon használod.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.