Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113401) pjen válasza quint (#113400) üzenetére


pjen
félisten

+1.

(#113402) LouiS22 válasza quint (#113400) üzenetére


LouiS22
veterán

követem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113403) eight válasza eight (#112344) üzenetére


eight
senior tag

Üdv!
Szerintem több mint egy hónap eltelt idő után már megkockáztatható egy kis véleményalkotás.
A régi Ciscohoz képest (gondolom itt nem igazából maga a vas, hanem az általa használt csatornák a lényeg)
Csúcsidőben a gigabites net néha lassabb mint a 240mbit-es volt a Ciscóval, 10-ből 9-szer gyorsabb, de az a pár este azért fáj, különösen, hogy most már nagyobb a kontraszt.
Sokkal többször szakad meg rövid időre, a router logja teli van pillanatnyi backup-netre történő átállással, hetente sokszor megtörténik, régen talán ha két-három havonta egyszer volt szakadás (kivéve az évente egyszer kb. előforduló területi/központi hajeleresztős hibákat)
A 20Mbit-ről ugye 40Mbit-re lett növelve az upstream, de a barátok nagyon panaszkodnak, hogy „darabos” lett a netem, ebben is visszalépés történt, és ez talán ami a legjobban érezhető (mindig én vagyok a szerver, ha van időnk, akkor együtt szoktunk hetente egyszer-kétszer egy pár órácskát játszani).
Hogy jót is mondjak, csúcsidőn kívül simán jön a gigabit. Igazából ez is csak részben jó, mert az az érdekes, hogy csúcsidőben is megvan a gigabit a speedtest.net vagy a fast.com szerint, csak pl. a Steam nem tölt annyival. Régen ezek a szolgáltatások mindig takkra kimaxolták a 240 mbitet, ha esett ha fújt, de most csúcsidőben 125-170Mbit-re is le szokott esni néha.
Ezt egyébként Budapestről, Budapestre is kiteszteltem, Speedtesten mértem egy full gigabitet, aztán digis cinkosomtól töltöttem le valamit és össze vissza ugrált a sebesség 200-300Mbit környékén, aztán letöltöttem 5G-vel pár perccel később ugyanonnan és szakadt lefele ahogy a Digi engedte, nem volt gond a sebességgel.

Szóval összevéve, az esetek többségében gyorsabb lett a szolgáltatás, ami klassz dolog és jó élmény ugyan, de nem mindig van úgy és az upstream minőségben is visszalépést tapasztaltam, továbbá az elmúlt egy hónapban mindenképpen megbízhatatlanabb volt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#113404) Thusor válasza pjen (#113398) üzenetére


Thusor
őstag

Sajnos ez így nem megoldható, de köszönöm, hogy válaszoltál. Akkor marad a torrent, ha olyan a műsor ami nem felvehető. Kár hogy a régit lecserélték, mert az legalább nem volt ilyenben korlátozva. És nem látom, hogy az új sokkal jobb lenne.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#113405) pjen válasza Thusor (#113404) üzenetére


pjen
félisten

Nekem pont emiatt is van DIGI is. Azzal azt csinálok amit akarok.

(#113406) Thusor válasza pjen (#113405) üzenetére


Thusor
őstag

Otthon nekem is DIGI van, bár nem nézek TV-t, csak az internet miatt. Anyuéknál viszont Vodafone az egyetlen lehetőség jelenleg.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#113407) Menthirist válasza PaLa01 (#112936) üzenetére


Menthirist
veterán

Beszarok... windows-os gépről ha lehúzom a hdmi kábelt, amivel a tévé a gépre volt kötve, máris nem kapok WT1809 hibát. Igaz néha megakad, de legalább megy.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#113408) quint válasza Menthirist (#113407) üzenetére


quint
aktív tag

Erre írtam, hogy még a csatlakoztatott kijelzőtől is függővé teszik. Akkor is szart se csinál, ha a telefonon futó androidos alkalmazás képét tükrözni akarod a tévére, nem azon a kis poetsch képernyőn akarod nézni. Tojik rá, akkor kép sincs.

Azért ezt is megmagyarázhatná valamelyik (bizonyára itt is jelenlévő) vodás szupersztár, hogy ez miért ügyfélbarát, nekünk ez miért jó. Tényleg, tableten nézte már valaki?

(#113409) Csabi1984 válasza cof (#113388) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#113410) mad823 válasza quint (#113408) üzenetére


mad823
őstag

Tableten megy rendesen.

(#113411) Csabi1984 válasza MadMancs (#113390) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)
Őszintén nem szeretném egyik készülékből (jelen esetben Vodabox és TV) ki-be húzogatni egyrészt unom kihúzni a TV-t a helyéről és másrészt csak a TV forrást kell csak változtatni :)

(#113412) quint válasza mad823 (#113410) üzenetére


quint
aktív tag

Köszönöm! A végén még elő fogom ásni az öreget...

Valaki esetleg meg tudja nézni, hogy telefonról Type-C - HDMI átalakítóval tévére kötve megy-e? Csak azért kérdezem, hogy ha igen, akkor az itt figyelő vodás szoftveres csókák gyorsan ki tudják javítani rosszra.

(#113413) gduck válasza quint (#113408) üzenetére


gduck
addikt

Azzal indokolják, hogy felhőbe történik a felvétel és nem minden csatornától van engedély ilyen típusú felhasználásra ...

[ Szerkesztve ]

(#113414) quint válasza gduck (#113413) üzenetére


quint
aktív tag

A #113407-től kezdődő szálon a böngészős vodafone tévéről volt szó.

A felvételről szóló nyivákolásuk külön kaland, a kuki megáll tőle a levegőben. Szerintem ilyen fondorlatos módon akarják a UPC-től megvett szolgáltatástól elterelni az összes ügyfelet. Ördögi terv!

(#113415) MiZo1990 válasza quint (#113414) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szerintem nézz be a Telekom topikba.
Az új generációs IPTV is felhő alapú és kb. pont ugyanazok a csatornák/műsorok nem vehetőek fel.

A felhős rögzítésre más szabályok vonatkoznak, mint a helyi rögzítésre.
Az egyes csatornák pedig saját maguk döntik el, hogy mit lehet visszanézni, tekerni, felvenni.

(#113416) unravel


unravel
őstag

Kidobott a tv app és nem enged vissza. Nálatok is?

¯\_(ツ)_/¯

(#113417) pjen válasza MiZo1990 (#113415) üzenetére


pjen
félisten

Kinek hiányzott a felhő?

(#113418) gduck válasza MiZo1990 (#113415) üzenetére


gduck
addikt

"Szerintem nézz be a Telekom topikba."

Minek? Én csak azt írtam, amit mondanak :D Én már beletörődtem, hogy ez csak saját boxal oldható meg, de azt is igazából csak a RTL-en használom a hülye tekerési korlátozás miatt. :W

A webes szolgáltatással nincs gondom, átalakítóval megy sima VGA monitorral is, felülettel és szolgáltatásokkal nincs gondom ;)

VTV app telón működik. VTV box tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#113419) pjen válasza gduck (#113418) üzenetére


pjen
félisten

Előbb be akartam lépni mlbillal, de csak voda nettel engedne.röhej.

(#113420) MiZo1990 válasza gduck (#113418) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

RTL tekerés kapcsán lesz majd RTL Most app a VTV-n, ott lehet tekerni.
Ideális? Nem kifejezetten, de haladás.

(#113421) quint válasza MiZo1990 (#113415) üzenetére


quint
aktív tag

Ezek a felvételi korlátozások azt jelzik, hogy az überseggfejek világhatalomra törnek - most kérek elnézést, amiért eddig a vodásokon kívül a többiek érdemeit elfelejtettem elismerni.

Biztos azt akarják mondani a jogtulajdonosok és/vagy a csatornák, hogy csak a jogos érdekeiket védik. Kitől is? Attól, aki nézi őket? Akik amúgy ezzel a bevételeiket generálják. És ezeket akarják szopatni a nagyon hülyéi, mintha nem lenni mindegy, hogy (az adásidőhöz viszonyítva) real time nézi-e a paraszt a szarukat, vagy később. És mi van azokkal, akkor nem érnek rá 24 órában tévét nézni, de mégis kíváncsiak lennének egy műsorra, eseményre? Érjenek rá, baszod alássan, üzeni nekik a csatorna. Érted? Ne nézzem meg az F1-et, mert felhőből visszanézve bizonyára nem látszanak vagy vésődnek belém a szponzori hirdetések. Eszem, kukim megáll. Vagy éjjel 11-kor kezdődik és bizonytalan időben végződik egy sportközvetítés, de valamikor aludnom is kellene? Mit csináltam a Cisco boxszal? Felvettem az adott csatornát időponttól időpontig. Ha akartam, akkor vele egyidőben még egy másikat is. Mi a javaslat most? Ne aludj bzdmg, hanem nézd! Feltéve, hogy a szaros box közben nem indul újra, amibe persze belefagy.

És mindez miért? Biztos védekezni akarnak pár ork ellen, aki a felvételeket terjesztené. De bzdmg, azok viszont úgyis felveszik - akár szoftveres trükkel, akár kis kiegészítő kütyüvel, de meg a legjobban védett szart is egy picit megokosított hdmi grabberrel. És akkor mi is történt? Egyszerű: az orkok röhögve azt csinálnak, amit akarnak, a 99,99 százalékot kitevő normál felhasználókat pedig szarrá szopatják.

Gratulálok! Aztán majd akkor is sírjanak a hülyéi, amikor majd az emberek tömegesen mondják le a tévé előfizetéseket.

(#113422) MadMancs válasza pjen (#113419) üzenetére


MadMancs
veterán

Új boxot kaptam tegnap, így app kidobott, simán beléptem digi nettel. :F

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113423) gduck válasza MiZo1990 (#113420) üzenetére


gduck
addikt

Ez jó hír, köszi! ;)

#113421quint "De bzdmg, azok viszont úgyis felveszik"
Teljesen egyetértünk, szerintem is teljesen felesleges ilyen szintű "akadályoztatás"!

[ Szerkesztve ]

(#113424) pjen válasza MadMancs (#113422) üzenetére


pjen
félisten

Én is.Megpróbáltam, kiírta csak voda nettel. Aztán beengdett DIGI vel sőt T vel is.

(#113425) MadMancs válasza pjen (#113424) üzenetére


MadMancs
veterán

Na, szuper. :)

Azt tudja valaki hogy rtlmost+ kód lejár egy idő után vagy Voda van megzavarodva? Januárban kaptam egyet, jelen pillanatban is aktív a most+ reg, de pár perce küldött voda egy újat. :F

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#113426) kezo0 válasza MadMancs (#113425) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem is küldtek nemrégiben, pedig kaptam már jóval régebben.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113427) LouiS22 válasza MiZo1990 (#113420) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem az Most+ app lesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113428) cocka válasza MadMancs (#113425) üzenetére


cocka
veterán

Nekem már vagy négyet küldtek. Le kell szarni, majd ha lejár az első váltasz a következőre. :D

(#113429) Tibdoh válasza cocka (#113428) üzenetére


Tibdoh
kezdő

Nyilván az egyik az enyém, merthogy ...sztak küldeni.
Na, azért annyira nem hiányzik, hogy kérjek... :DD
Amíg nincs újra csatlist rendezés, nem beszélek velük.....

(#113430) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Találkozott valaki olyan jelenséggel, hogy egy adott csatornán (Animal planet) felvett műsorok közül az egyik esetében megy a felvett műsor megtekintése míg a másiknál "Nem tud csatlakozni a szerverhez" Nem egy helyen van a tartalom a szerveren :D ?

(#113431) gregory91 válasza LouiS22 (#113350) üzenetére


gregory91
senior tag

" De egyébként mielőtt belevágsz, azért javaslom, hogy olvasd el a szerződést, meg tanulmányozd át az ÁSZF-et is. "
Ahogy olvasom a panaszokat(+tapasztalat) ez inkább csak "dísznek" van.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#113432) gregory91 válasza Csabi1984 (#113430) üzenetére


gregory91
senior tag

Mindkettő ugyan az a beltéri?
Ha igen,kap-e ip címet az a beltéri?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#113433) cocka válasza Goldelf (#113386) üzenetére


cocka
veterán

Mi ez a felesleges keringő? Miért nincs oda berakva egy egy bemenettel, három kimenettel rendelkező elosztó?

(#113434) cocka válasza MarduK666 (#113389) üzenetére


cocka
veterán

Ez a legújabb hazugság, hogy 2 napon belül válaszolnak? Régebben 5 munkanapot adtak maguknak, azt se tartották be.

'lo and behold' Ez a "mit ad Isten?" angolul? LOL

(#113435) cocka válasza quint (#113421) üzenetére


cocka
veterán

azok viszont úgyis felveszik - akár szoftveres trükkel, akár kis kiegészítő kütyüvel,

Bezony. :D De hiába van felvéve, saját használatra OK, de a youtube és a hasonló népszerű videómegosztókra nyilván nem mehet ki, mert letiltják. Csak emiatt meg tudod ki fog azzal szórakozni, hogy belenagyít (lásd pl. X faktor vagy egyéb RTL-es feltöltések youtube verzióit), eltorzít, örvényeket tesz bele, elforgat stb..

(#113436) thomasrc


thomasrc
tag

Sziasztok!

Nálam a fehér Connect Box hasonlókat produkál már egy ideje, mint Goldelf hozzászólásában. Érdekelne, hogy ha modem cserét kérek, akkor megoldódna a probléma? Egyáltalán mire hivatkozzak ilyen esetben, hogy cseremodemet adjanak és milyen típust érdemes kérni?

A konkrét tünet nálam az, hogy ha torrenten nagyobb fájlokat kezdek el letölteni és meglódul a letöltési sebesség, akkor jellemzően 5-10 perc után elszáll az internetkapcsolat, de nem mindig (kb. 10-ből 8 esetben, amióta 300-ról 500-as csomagra váltottunk; 300-assal csak 10/2 volt az arány kb.). Ez úgy jelentkezik, hogy a torrent vagy töltődik tovább vagy az is elszáll, teljesen random, hogy melyik verzió következik be. De inkább úgy mondom, hogy bizonyos esetekben csak a DNS feloldás nem működik, bizonyos esetekben viszont az egész WAN hal le (a LAN továbbra is működik, elérek mindent), hátha így érthetőbb a dolog. Ha fogom és újraindítom a Connect Boxot, akkor megy tovább minden, mintha mise történt volna. És csak akkor történik ez, ha nagyon meglódul a torrent (>25-30 MB/s). Ha csak kis sebességgel töltök (mert pl. lekorlátozom 20 MB/s-ra vagy lassúak a seederek), akkor semmi probléma nincsen.

Ha számít, akkor felénk IPv4 van még és saját routert használok, a Connect Box bridge módba van kapcsolva. DNS-nek az 1.1.1.1-et használom, nem a Vodafone szerverét.

(#113437) Csabi1984 válasza gregory91 (#113432) üzenetére


Csabi1984
addikt

Egy vodafone box-van csak múlkor betettem a Cl kártyát mert nem ment a box :(

(#113438) kezo0 válasza kezo0 (#113256) üzenetére


kezo0
addikt

Friss megfigyeléseim Vodafone box naplómba:
Úgy tűnik, nem frissít minden éjjel. Legalábbis az elmúlt napokban többször is ott ültem a tévé előtt a „szokásos” frissítési időpontban, azaz éjjel 2h-kor, és több olyan éjjel is volt, amikor nem frissített. Ellenben volt egy éjjel, amikor pont megint magára hagytam a boxot éjjel 2h-kor, és akkor megint arra tértem vissza, hogy „Kérlek várj…” Mintha csak azt figyelné, hogy mikor hagyom magára! :)
Ma pedig az történt, hogy hajnali 4:40-kor futott le a frissítés, ugyanis ekkor nem voltam a szobában kb. negyedórára! ;] Mikor újból leültem a tévé elé, a box már épp újraindult, és homokórázott.
Szóval kezdem azt hinni, a box figyel engem! Arra vár, hogy kimenjek a szobából, és ha tíz percig nem térek vissza, suttyomban nekiáll frissíteni! :D

P.S.: Tud valaki egy jó pszichiátert? Vagy legalább egy jó leírást, hogy lehet alufóliából sisakot gyártani?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113439) Kanczy


Kanczy
veterán

Most már rohadt zabos vagyok. Október 15-én jelentettem be, hogy a fehér box rendkívül instabil (egyébként már október eleje óta), teljesen random percekre eldobja a netet (mindenféle színű és kombinációjú led villogás mellett) vezetéken és wifin is. Két hete nagy nehezen kijött egy technikus, megállapította, hogy már a lakáson kívüli dobozban is szar a net, valószínűleg rossz a kábelezés. Azóta semmi... tegnap felhívtam őket a 1270-en (ahol konzisztensen 15-20 között várok a CC-s kollégára): "hát igen, sajnos csak kérni tudom, hogy gyorsítsák meg a folyamatot". Az új EHT persze ezért egy fantasztikus napi 100 Ft-os kárpótlást biztosít, miközben én a saját mobilnetemet használom két hónapja munkára úgy, hogy a Vodánál vagyok külsős tanácsadó. Kurva kínos ez az egész :(

Most hívom őket n-edjére, fenyítek egy szerződésbontást, megnézzük így.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#113440) Inhouse válasza Tibdoh (#113429) üzenetére


Inhouse
őstag

Anno én is kaptam, de akkor nem érdekelt. Bár beregisztráltam, de nem használtam. Aztán később meg akartam valamit nézni, de nem engedi, próbáltam megadni újból, ezt már elhasználta...akkor így marad.

Üdv Inhouse

(#113441) MarduK666 válasza cocka (#113434) üzenetére


MarduK666
csendes tag

Mikor megnyitottam a hibat felejuk, ott volt a szoveg h 48 oran belul megkeresnek, ez volt kedden. Pentek nap vegen kaptam levelet kb ugyanazzal a szoveggel h megkaptak a megkeresest es 48 oran belul megkeresnek. Aztan szerdan inkabb felhivtam oket.
Mondjuk az nem volt kikotve h ez 6x8oras munkanap lesz-e vagy sem. (:

"Lo and behold" - inkabb amolyan "Íme, lássá(a)tok( csodát)!"

Don't know, don't care...

(#113442) Ledi válasza kezo0 (#113438) üzenetére


Ledi
aktív tag

Nem tudtad, hogy a boxban van egy beépített kamera. Ez figyeli, hogy valaki nézi-e a tvt akarom mondani a boxot. Ha nincs senki a szobában nekiáll frissíteni. :D

(#113444) kabelmania27 válasza thomasrc (#113436) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#113445) kabelmania27 válasza Kanczy (#113439) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen lépj be a modem oldalára, jelszó az eszköz alján található, utána haladó beállítások majd hálózat állapota majd letöltés és feltöltés fülekről másold a következő hsz-ba az értékeket.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lakáson belül lehet-e javítani az értékeken.

(#113446) mad823 válasza Ledi (#113442) üzenetére


mad823
őstag

Már hogyne lenne. Mégis honnan lenne statisztika, hogy melyik műsort hányan nézik? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#113447) quint válasza cocka (#113435) üzenetére


quint
aktív tag

Ezért is írtam, hogy ilyen indokokkal ostoba képmutatás és totál seggfejség a felhasználók 99,99 százalékának felesleges szopatása a kábelszolgáltató és/vagy a csatorna és/vagy az eredeti jogtulajdonos részéről. Ráadásul úgy, hogy mindegyik abból él (fényesen!), hogy a parasztok megnézik a szaraikat.

És igazából most is csak az nem streameli a műsoraikat, aki nem akarja. Én majdnem síkhülye vagyok az informatikához, de öt perc alatt én is találtam olyan freeware alkalmazást, amivel a webes voda cuccot simán felvehetem és/vagy streamelhetem is. És most képzeld el azt, aki tud és hajlandó vele szórakozni és kütyüket venni.

De nem, én egyszerűen csak használni akarom, és nem rosszabb szolgáltatási környezetben, mint amilyen volt a Cisco boxszal. És most nehogy azzal jöjjön nekem valamelyik voda-ügynök, hogy de nem megy mert... A kínai dzsunkákon összelapátolt tizenezer forintos android tv-boxok a gennybe lemossák ezt a vodás csodát.

Az olyan ostoba szolgalelkűségről már ne is beszéljünk, hogy például a csatornák sorrendjét nem szerkeszthetem. Az (egyébként ork) törvénynek eleget tettek azzal, hogy alapértelmezésben a Juliska néninek nem kell keresnie a "közszolgálati" csatornákat? Igen. Attól kezdve már felhasználó dolga, hogy bárhova sorolja, vagy akár el is távolítsa a saját listájáról ezeket. És a Voda nem engedi. Miért? Be vannak tojva, hogy a kormány összevonja a szemöldökét?

Vagy a webes vodatévén a műsorújság. Csak a kiválasztott csatorna műsora látszik (de a keresőbe csatornára nem lehet keresni...). És a kis dobozokban ugyanaz a "túraautó bajnokság" felirat van 6-szor ma, 8-szor holnap, 4-szer holnapután, de az már nem látszik, hogy az éppen melyik helyszín, melyik futamának elő vagy ismételt adása. Elképzelésem sincs, hogy miért olyanokkal terveztették meg ezt az egészet, akik még életükben nem láttak se tévét, se tévé nézőt.

(#113448) cocka válasza quint (#113447) üzenetére


cocka
veterán

és kütyüket venni.

Csak kettő kell és a 2.2-es HDCP szezán kitárul. :DDD

A kínai dzsunkákon összelapátolt tizenezer forintos android tv-boxok a gennybe lemossák ezt a vodás csodát.

Hát attól függ, hogy Android OS vagy Android TV van-e rajtuk. Mert ugye ez utóbbiakat bár tévéhez tervezték, csomó egyéb app nem támogatott. Android OS-en meg az a baj, hogy általában a képminőség nem olyan jó vagy ha jó is, akkor kissé darabos, húzza a szemed. CoreELEC-en viszont simán kimaxolható a téma és ott a mozgások is kellően simák. Nincs az, hogy nézel valamiből másfél órát és már folyik ki a szemed, mert folyamatosnak tűnik, de ez a nüansznyi darabosság, mintha feleznénk az fpst, eléggé megterhelő a szemnek. Ezt a simaságot egyébként nehéz is leírni, mert bizonyos esetekben még az fpstől sem függ. Láttam már simább mozgású 25 fpses videót és darabosabb 50 fpsest is. Na ebben az egyben sokkal jobb a vodabox vagy a webes tvjük, mint az összes többi androidos cucc. CoreELEC talán kivétel, de ott körülményes a "tévécsatornák" közti váltás.

de a keresőbe csatornára nem lehet keresni...

Meg ugye.. ha a régi boxban rákeresel valamire, simán kilistázza az összest ami egyezik a címmel vagy legalább része és külön csoportosítja a visszanézhető verziókat meg a jövőbeli verziókat, esetleg az adott pillanatban műsoron lévőt is.

Na ehhez képest a voda keresője csak a jövőbeli műsorokat listázza. LOL Pont visszanézős adásokat kerestem, na azokat nem listázza. :W :DDD

Ja sportcsatornán én is néztem, hogy rahedli ugyanolyan című műsor van. Hogy különbözteted meg? LOL

(#113449) cocka válasza kezo0 (#113438) üzenetére


cocka
veterán

És mi a túrót frissít ennyiszer? Ilyen sokszor jön rá új update? LOL

(#113450) quint válasza cocka (#113448) üzenetére


quint
aktív tag

Tényleg mindannyiunkat sajnálom, akik nem trükközni, a használhatósághoz nem kiegészítőket vásárolni, notit tévére kötni (jaaa, trükkel) akaró stb. szimpla userek szeretnénk lenni.

És nagyon-nagyon nem értem azokat, akik itt körmük szakadtáig védeni szokták ezt a (húúú, mégsem mondom ki) izé szolgáltatáscsomagot, hogy de jó ez, meg ne nézzem hülyének a szoftvereseiket, meg nézzem meg, az ÁSZF-ben van-e róla szó, meg nem is lenne kötelező a palacsintához a mogyorókrém, úgyhogy ne reklamáljak, ha egy kistányérban kakit hoznak hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.