Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112201) sly54


sly54
tag

Akinek probléma van a vodabox visszanézővel(akad stb.)próbálja meghúzni a koax csatlakozást a modemnél,ugyan ezek a problémák voltak nálam is azóta azonban "szinte"problémamentes

(#112202) ginola


ginola
addikt

Az mennyire normális, hogy a http://192.168.0.1/ oldal elérhetetlen?

(#112203) ates2 válasza ginola (#112202) üzenetére


ates2
senior tag

http://192.168.100.1/ ?

(#112204) Adams84 válasza sacaboy (#112199) üzenetére


Adams84
tag

Koax kábel és UTP kábel is be van dugva a Vodafone TV box-ba?

(#112205) gduck válasza Pécsi gyerek (#112197) üzenetére


gduck
addikt

Érdekes, ahogy látom az Intel® HD Graphics 610-nek elméletileg HDCP 2.2-es támogatása van. Nem tudom akkor hol bukik meg a dolog... Driver a legújabb [link] ?

(#112207) Adams84 válasza Pécsi gyerek (#112197) üzenetére


Adams84
tag

Milyen operációs rendszert és milyen böngészőt használsz?

(#112208) MiZo1990 válasza sacaboy (#112199) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Más is járt így.
Az ügyfélszolgálat tudja megoldani, valami rosszul lett regisztrálva az előfizetésednél.

(#112209) kezo0


kezo0
addikt

Ami a rosszul regisztrált előfizetést illeti… akkor most nekem milyen csomagjaim vannak? :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112210) sacaboy válasza Adams84 (#112204) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!
Igen, mindkettő.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#112211) sacaboy válasza MiZo1990 (#112208) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!
Próbáltam már mondani az üfsz-nek, de mindig csak a küldünk frissítést a boxra, meg a indítsam újra a modemet boxot mindent hibaelhárítás van :(

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#112212) cocka válasza fsdb (#112191) üzenetére


cocka
veterán

a Cisco tápja nálam, még elejével elfüstölt , és a connect box tápját kötöttem rá

Hehe és a Connect box DC dugója tökéletesen passzol a Cisco DC foglalatába? Mert ha igen, akkor választ adtál egy számomra régóta nyitott kérdésre.

Hány voltos azt nem tudod?

Nálam az volt, hogy ugye adták a 15 volt 1 amperes szarukat, forrósodott, aztán rövid úton tönkre is ment, utána rákötöttem egy 12 voltost és jéé azzal is megy, ráadásul nem is forrósodik, mondjuk az 2.25 ampert tud. Szóval rajta van a parasztvakító címke, hogy 15 voltot igényel, de 12 is elég neki bőven. Különben ha nem lenne elég, akkor sem a modem menne tönkre, hanem a táp.

Simán el tudom képzelni, hogy az a 15 voltos táp közelében nem volt a 15 voltnak, különben nem égett volna le kb. mindenkinél.

Ja átmérőkkel kapcsolatban: kedvesek a vtv box tervezői, ha saját tápot akarsz használni és nem azt a szutykot amit adnak, akkor az 5.5×2.1-es standard dugó nem jó, helyette 5.5×2.8-as kell.

Az ominózus Cisco modemnek meg 4.75×1.75 kell.

(#112213) cocka válasza sacaboy (#112199) üzenetére


cocka
veterán

"A kívánt adatfolyam hangolása sikertelen".

Ilyet akkor ír, ha nincs rádugva a koax. Bizonyos csatornák bejönnek, másak meg nem?

Ha visszanézőt indítok mindegyik csatorna megy.

Mert ahhoz nem a koax jelet használja.

(#112214) sacaboy válasza cocka (#112213) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!
Rá van dugva a koax is. A koaxot tévébe dugva simán behangol minden csatornát, tehát nem a koax a hibás. Próbáltam a lakás másik vételi pontján is, ugyan ez van.
Az tudom, hogy a visszanéző ip alapon jön.
Egyébként igen a sport2 bejön a sport1 nem.
Egyik Eurosport sem jön pl, sem az animal planet a natgeok bejönnek.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#112215) cocka válasza sacaboy (#112214) üzenetére


cocka
veterán

Akkor feltételezem, hogy ezek sem jönnek be:

Animal Planet HD
CNN International
History HD
Sport 1 HD
TVE

ATV HD
Discovery Channel HD
DTX
Eurosport 1 HD
Rai Uno
RTR Planeta
ZDF

Eurosport 2 HD
Fontos információ
Spektrum HD
Travel Channel HD

Nálunk ezek a halmazok vannak egy frekvencia alatt. Feltehetően nálad is.

És az öndiagnosztika mit ír?

(#112216) gduck válasza kezo0 (#112209) üzenetére


gduck
addikt

Nálam is ugyanez van, "L"-es a Net de a fejlécben "M" van :)

(#112217) vargalex válasza cocka (#112212) üzenetére


vargalex
félisten

Ez azért nem olyan meglepő. Nyilván belül nem 15V-al üzemel a cucc, hanem valami feszültség stabilizátorral egy bizonyos feszültséget állítanak elő a beérkezőből (még az is leht, hogy 12V alattit). De olcsóbb egy 15V 1A-es (azaz 15W-os) táp, mint egy 12V, minimum 1,25A-es (ami szintén 15W).
A 12 V-os TP-Link routerek is elmennek a 9V-os TP-Link TL-WR741ND tápjával akár... Sőt, ha soros porton adsz neki 3,3V-ot, akkor is el fog indulni...

Alex

(#112218) fsdb válasza cocka (#112212) üzenetére


fsdb
aktív tag

Nem, vett Cisco modem, úgy gondoltam elvágom a kábelét, de most úgy néz ki hivatalosan is a nevemre írták. A CB táp 12V 2.5A, ha jól emlékszem. Talán írták is itt a fórumon, hogy hivatalosan 12V 2A elég neki. A külső eret darab tollrugóval ráfogattam, a belsőt meg valamivel beleszorítottam. Ami épp kéznél volt + szigszalag vastagon, azért kimértem. Csak félek, hogy egy ilyen régi eszköz nem tolerálja már a tápcserét, van, csak mókolós az is. Ha jól vettem ki mindegy, hogy anno beregisztráltam a modemet. Mondták is, hogy az nem most lehetett. Látják, hogy van a nevem egy CB és automatikusan átírták, ezért mondta, hogy adjam vissza, ha van valami, újra így járok hiába írták most be a Cisco-t...

(#112219) cocka válasza vargalex (#112217) üzenetére


cocka
veterán

Hát abban már nem lennék olyan biztos. USB-s voltmérő épphogy műxik 4.5 volttal, ha az alá csökken a feszkó és csak 3 voltot kap, már nem is mutat a kijelzője semmit. (sima ledes cucc) Szóval szerintem kell egy minimum...

(#112220) cocka válasza fsdb (#112218) üzenetére


cocka
veterán

Ja én nem mókoltam meg vagdostam kábelt, egyszerűen vettem egy univerzális tápot, aminek pont 4.75×1.75-ös dugó kellett a végére ahhoz, hogy belepasszoljon a Cisco foglalatába. És ugye ezt később másra is fel tudom használni, míg egy ilyen mókolt vagdosott akármit nem biztos.

(#112221) sacaboy válasza cocka (#112215) üzenetére


sacaboy
tag

Most nem tudom, nem vagyok otthon, de kb igen, sőt az rtlklub hd sem jön be.
Egyébként ha azokra a csatikra kapcsolok ahol nincs adás, akkor azt írja, hogy nincs csatlakoztatva antenna kábel. Amin van, ott meg azt hogy minden ok az antennakábel csatlakoztatva.
Ez egy nem működő csatorna.:
Kábelcsatorna neve: HBO HD
Frekvencla:689139kH7
Eredeti hátózati azonosító: 1537
Hálózatl azonosító: 1537
Transport Stream ID: 14
Szolgáttatás azonosító: 1401
Jelerósség:-52dBm
Minóség: 100%
BER, bithiba-arány: O
SNR: OdB

Ez pedig egy működő
Kábelcsatorna neve: Sport2 HD
Frekvencla:233595kHZ
Eredeti hátózati azonosító: 1537
Hálózati azonosító: 1537
Transport Stream ID: 19
Szolgáttatás azonosító: 1904
Jelerósség:-48dBm
Minöség: 100%
BER, bithiba-arány: 0
SNR: 40dB

[ Szerkesztve ]

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#112222) fsdb válasza cocka (#112220) üzenetére


fsdb
aktív tag

Biztosnak az univerzális táp a nem biztos, hacsak nem minőségi. Mindenfajta pár ezer forintos zajos valamit meg én nem raknék be. [link] Valamikor ez előtt csináltam, köszöni szépen, azóta megy, csak az öreg kondik nem szeretik, ha cserélgetik alattuk a tápot.

[ Szerkesztve ]

(#112223) gregory91 válasza sacaboy (#112221) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha a TV-d tudja a DVB-C-t dugd rá és végez el rajta egy teljes keresést(se frekvencia, se network ID, semmi megadása nélkül).

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#112224) woodworm válasza szabogabor10 (#112198) üzenetére


woodworm
veterán

Próbálgattam délután a hangolást, úgy látszik, hogy mégsem a gyártók a hibásak. Ha beállítom a upc-t szolgáltatónak, akkor teljesen mindegy, hogy milyen nyelvet és területet állítok be a CI menüben, marad a tiltás. Ha egyéb szolgáltatót választok és úgy kerestetem le, akkor megy pl. a csatornamentés, de az epg ékezetei nem jól jelennek meg nyelv- és területbeállítástól függetlenül.
Samu ue55nu7102

(#112225) cocka válasza fsdb (#112222) üzenetére


cocka
veterán

Hát szép ára volt. :) 27 wattos tápot nem fognak fillérekért osztogatni.

(#112226) sacaboy válasza gregory91 (#112223) üzenetére


sacaboy
tag

Szia! A TV mindent behoz, a vodabox nem képes megjeleniteni.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#112227) Pécsi gyerek válasza gduck (#112205) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm mindenkinek az ötleteket,ma meguntam vettem egy HDMI kábelt,és megy a Vodafone tv :C Alaplapi HDMI kimeneten (g4560 processzor) a tv-re kötve.(Windows 10,minden frissítve) :R De azt még mindig nem értem hogy mért nem mehet vga kábellel egy böngészőn keresztüli tv-zés :F :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#112228) bazsimano


bazsimano
őstag

visszanezes tovabbra is halott...tudja valaki mikor lesz barmi is?
addig irok egy panasz levelet! :(

(#112229) tomp


tomp
félisten

Android 12-n a Vodafone TV alkalmazás döglött:

(#112230) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ubee routeren gyári visszaállítást csináltam, 5GHz-n sebessége tökéletes, csak az a gond ha a gyári jelszót megváltoztatom, eltűnik a wifi. Kábelen üzemel. Mi a fene lehet a gond? Csak számokból áll a jelszó, de idáig is ilyen volt.

(#112231) mad823 válasza tomp (#112229) üzenetére


mad823
őstag

Nálam működik, szóval nem az Andorid 12 lesz a gond.

(#112232) cocka válasza bazsimano (#112228) üzenetére


cocka
veterán

Akkor írok valami érdekeset. Az EPG-ben vissza lehet lépkedni a múltba, de semminél nincs ott a lejátszás gomb. VISZONT a keresőben meg rá lehet keresni visszanézős anyagokra és azokat lejátssza. Érti ezt valaki? :C

(#112233) fsdb válasza cocka (#112225) üzenetére


fsdb
aktív tag

[link] Ilyen van itthon, csak nincs a végében meg a csatlakozó, (nem találom), oda kellene csinálnom valamit. Meg sajnálom, ha tudnám mennyit számolnak fel a CB tápjáért ha nem viszem vissza.

[ Szerkesztve ]

(#112234) MiZo1990 válasza sacaboy (#112226) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Addig verd az asztalt (persze azért kultúráltan), amíg meg nem értik, hogy neked háttér problémád van és csak ők tudják megcsinálni, mert rosszul van rögzítve az előfizetés.

(#112235) kezo0 válasza gduck (#112216) üzenetére


kezo0
addikt

És a tévés csomag is eltér lent a fejlécben írthoz képest?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112236) gduck válasza kezo0 (#112235) üzenetére


gduck
addikt

Nem az látszódik rendesen!

(#112237) quint válasza gduck (#112179) üzenetére


quint
aktív tag

"Miért nem lehet megérteni, hogy nem" akarunk a 1x évvel ezelőttihez képest szarabb szolgáltatást lenyelni? Vagy tudsz bármit mondani, ami a Voda belépésével javult? Végső érvként elfogadom azt is, hogy tetszik a logójuk.

(#112238) pjen válasza quint (#112237) üzenetére


pjen
félisten

+99x99

(#112239) asdf_ válasza quint (#112237) üzenetére


asdf_
veterán

Miért nem lehet megérteni, hogy nem kívánnak/nem tudnak nem egy esetben 10+ éves set top boxokat és hozzá tartozó infrastrutkúrát lélegeztetőgépen tartani a te kedvedért? Úgy döntöttek/dönteni kényszerültek, hogy más technológiával üzemel a kábeltv és EGYETLEN féle doboz lesz. Valamint azt is , hogy a tizensok évvel ezlettőtihez képest nem egy mákos, szellemképes valamit nézel egy CRT TV-n, hanem egész emberi bitrate-tel FHD adást? És nem, tökre nem a voda csap a hasára, hogy ennél a csatornánál szedjük ki a rögzítés, a visszajátszás, a reklám átpörgetésének lehetőségét, hanem ez felettük dől el, vagy eleve a tartalomszolgáltató várja el, vagy a tartalomszolgáltatótól várja el az eredeti jogtulajdonos, tehát a TV csak továbbpasszolja ezt a szerződéses kötelezettséget? (mondjuk hogy kitől féltik, hogy megjelenés után évekkel leadnak valamit nálunk és hogy azt lerippeli valaki, azt nem tudom és nem is értem). Megvan-e, hogy a műsorszolgáltatók és a kábeltv operátorok évről évre folyamatosan szerződést kötnek, új, a kor technológiai feltételeinek megfelelő folyamatosan változó feltételekkel, és ha a random csatorna úgy dönt, hogy az a feltétel, hogy az ő műsorával x dolgot nem lehet csinálni, akkor nem lehet azt csinálni, ennyi, azt az egy csatornát nem tudod kipaterolni, mert 5-10-zel együtt van csomagban. Hatmillió olyan dologért a vodát külditek a szőnyeg szélére, ami marhára nem rajta múlik. Az, hogy egy barom bevezettette a telefonos rendszeren az alpha verziót sem elérő új számlázási rendszert és emiatt 3 hónapja fekszik a cég, hogy nem megy a webes tv, hogy értelmes hibaüzenet helyett csak valami szar kódot ír ki a netes tv, hogy nincs megfelelő vas mögötte és csúcsidőben elfekszik, hogy a VTV boxon indulás után egy évvel sincs kedvencek, az az ő hibájuk, ezért legyen, de hogy te mondjuk bele vagy szerelmesedve a Pace vagy Philips vagy isten tudja milyen set top boxba és azt szeretnéd tovább használni, egyszerre kettőt nézni meg másik hármat felvenni, de nem tudod ez egyéni szociális probléma.

(#112240) MadMancs válasza tomp (#112229) üzenetére


MadMancs
veterán

Android 12, nincs baja VTV appnak.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112241) pjen válasza asdf_ (#112239) üzenetére


pjen
félisten

A DIGI nél mért nem dönt úgy a csatorna és még olcsóbban is adja?Két éve volt a vodának felkészülni, de nem tette.

(#112242) tomp válasza MadMancs (#112240) üzenetére


tomp
félisten

Többszöri ki-be jelentkezés után megjavult.

(#112243) MadMancs válasza tomp (#112242) üzenetére


MadMancs
veterán

Mondjuk lehet szerencsém volt. Droid 12 még elég béta mindenkinél. Én VTV appban hónapokkal ezelőtt jelentkeztem be QR kóddal azóta elvan magában.
Viszont más egyéb appok elég inkompatibilisek még. Ha nem is működne VTV, azt még nem lehetne Vodának felróni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112244) gduck válasza quint (#112237) üzenetére


gduck
addikt

Lenyelni???

Szerintem NO COMMENT, máshogy látjuk a világot!:R

UI: Itt leírtak minden lényeges dolgot. #112239asdf_

[ Szerkesztve ]

(#112245) asdf_ válasza pjen (#112241) üzenetére


asdf_
veterán

Arra a Digire gondolsz, amelynél lényegében egyetlen csomag van, és nincs set top box (kivéve HBO) és egyetlen internet vagy telefonelőfizetéssel is egy párezer forintos konverter segítségével előfizetés nélkül tudtad nézni az összes kábeltv-t, mert a drága optikai szűrőt nem rakták be eléd, csak szoftveresen volt tiltva a stb koax kimenete? Tehát ahol a végletekikg van egyszerűsítve minden? Egyetlen csomag, nincs set top box, nincs védelem, és wifi routerből is csak 2,4 Ghz-eset adnak? Ahol amikor kötni jön a szerelő, akkor pecabottal én terelem neki az optikai kábelt a fa körött, miközben a UPC-nél amikor kiderült, hogy oszlopon van hibám, akkor majd jön másik két szerelő, mert hogy ő egyedül nem mehet fel a póznára munkavédelmi okokból? Hát így persze, hogy olcsók tudnak lenni. Ja, meg ahol a műsorszolgáltató tartozás miatt felfüggeszt a műsorszolgáltatást? :U

(#112246) gduck válasza pjen (#112241) üzenetére


gduck
addikt

Diginél NINCS központi rögzítés! EZERSZER le lett már írva... De folytassátok csak, igazából nem értem miért nem kerestek másik szolgáltatót ha semmi se jó?

Nekem se tetszik sok minden (felvétel, tekerés, visszajátszás tiltása), de nem puffogok örökké! :R

[ Szerkesztve ]

(#112247) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Sima előfizetésnél lehet olyat kérni, hogy fix IP-m legyen?
Ha igen, mennyiért?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#112248) pjen válasza gduck (#112244) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez nehezen állja meg a helyét, mikor az utca egyik oldalán van DIGI is a másik,oldalon csak voda.DIGI oldalán az előfizu fele mint a másik oldalon. Nem fejlesztenek, hogy felvehessék árban a versenyt, inkább igyekeznek megfojtani.

(#112249) cocka válasza cocka (#112232) üzenetére


cocka
veterán

Pontosítok, azért nem látható visszanézhető műsor a tegnapi meg tegnapelőtti műsorban, mert itt Pace-en 6-a az utolsó olyan nap, amelynél még műsorokat lehet visszanézni. Azaz 6-a után semmilyen visszanézhető anyag nincs.

De nem omlik össze az EPG, mint itt egyeseknek.

(#112250) pjen válasza gduck (#112246) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van mindkettő és bármibe lefogadnám az előfüzetők szívesen lemondanának a központi felvételről és a kódolt csatornákról.A modern Tv k túlnyomó többsége tud felvenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.