Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112051) asdf_ válasza cocka (#112050) üzenetére


asdf_
veterán

Az megvan, hogy azzal, hogy a voda megvette a upc-t, azzal az ügyfelekhez kihelyezett eszközöket is? :U

(#112052) cocka válasza asdf_ (#112051) üzenetére


cocka
veterán

A francba... és ha kifizeted a kártérítést utána mi van, békén hagynak végre? :DD Amit lényegében csak elvesznek, de mivel a modem nem semmisült meg.. elég nehéz lesz bármilyen bíróságon bizonyítani ennek ellenkezőjét. Legalábbis ha szeretik a valóságot. Ha nem, akkor akármi is előfordulhat.

Jó hogy nem már börtönnel fenyegetnek! Plusz ha egyeseknek lehet Hitron. :U

(#112053) pjen válasza asdf_ (#112051) üzenetére


pjen
félisten

Lehet UPC nek nem is kellett, meg se kellett venni. Gondolom a rendszert nem vette meg. Azért szerencsétlenkedik most. Nem is értem voda miért gyűjti be.

[ Szerkesztve ]

(#112054) #08622080


#08622080
törölt tag

Sziasztok! Még a nyáron hívott a Vodafone, hogy cserélnék valamelyik "dobozt" egy újra, de pont külföldön voltam így ez meghiúsult. Jár valami hátránnyal, ha marad a régi UPC Connect Box illetve a KAON médiabox?

(#112055) kezo0 válasza pjen (#112053) üzenetére


kezo0
addikt

Amikor a minap egy technikus lecserélte nálam az egyik Cisco boxot Vodaboxra, és megkérdeztem, mi lesz a Cisco sorsa, azt felelte, „elektronikai hulladék” lesz…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112056) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Voda-nál lehet hagyományos TV boxot is kérni, vagy már csak olyan Androidos smartbox kérhető, amit a Telekom-nál is bevezettek?
Hogyan kell jeleznem, ha az előbbi "butaboxot" szeretném az új előfizetésemhez?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#112057) gduck válasza AxBattler (#112056) üzenetére


gduck
addikt

Nem androidos ;) Csak ilyen [link] VTV boxot fogsz kapni.

(#112058) AxBattler válasza gduck (#112057) üzenetére


AxBattler
félisten

Idős családtagnak még ez is sok lenne, inkább ez a KAON Médiabox lenne neki megfelelő - ezt lehet még kérni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#112059) cocka válasza AxBattler (#112058) üzenetére


cocka
veterán

Igen.

[link]

(#112060) rayoliviero válasza pjen (#112015) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mennyi lehet kötbér?

(#112061) pjen válasza rayoliviero (#112060) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem 1270 és megmondják fillérre.

(#112062) rayoliviero válasza pjen (#112061) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi.

(#112063) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Annyira kíváncsi lennék, hogy mikor lehet már végre kedvenceket vagy még inkább csatisorrendet beállítani a voda boxon. Ugyanis ez a fő ok, amiért visszaadom. Ja meg az idegesítő laggolás.
Elképesztő, hogy másfél év alatt képtelenek voltak ezeket orvosolni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#112064) canniball válasza AxBattler (#112058) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha van slot a készüléken, akkor idős családtagnak legegyszerűbb/legtutibb megoldás a mediacard (hívják most a Voda érában bárhogy is).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#112065) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

Megkerestek, hogy újítsam meg a szerződésemet és Kb 400 Ft kedvezményt is kapok 1 évig.

Viszont abban segítsetek melyik box a jobb. Főleg anyám használná (70 éves) de néha benn alszom én is és jó lenne ha pl. Youtube vagy képernyő tükrözést tudná.

Én a classic boxot kértem (valami kaon kcf 9000 típus). Ez milyen. Mit tud?

Az okos box wifin nem tud kommunikálni? Mindenképp ki kell húzni az utp kábelt? Mennyi pluszt tud az okos box a classichoz képest? Idős anyám számára melyik a jobb (félek hogy elnyomkodja az okos boxot, vagy annyira nem tudja elállítgatni?)

Köszi minden infót

(#112066) cocka válasza maglew (#112065) üzenetére


cocka
veterán

melyik box a jobb.

Attól függ mire. Felvételre, visszanézésre vagy csak simán lineáris tévéadást nézni, esetleg azt felvenni.

A vtv tud "felvenni", magyarán műsorokat megjelölni rögzítésre a felhőben. Meg a visszanézést is csak az fogja tudni. Vannak még ilyen parasztvakító extrák, hogy youtube meg valami youtube kids meg tudom is én, netflix, amazon prime, HBO Go.

Az okos box wifin nem tud kommunikálni?

Nem tud, csak közvetve. Ehhez vagy saját router kell vagy powerline. (fogadott wifi jel konvertálása vissza ethernetre VAGY meglévő wifi jel fogadása powerline-ra és továbbítása az elektromos hálózaton keresztül)

Mindenképp ki kell húzni az utp kábelt?

Ha ezt megoldod amit fentebb írtam, akkor elég 1 méter kábel.

Hát a vtv box felülete elsőre elég sokkoló.. mondjuk sokadik alkalommal se olyan felhasználóbarát, mint amilyet elvárna az ember.

(#112067) maglew válasza cocka (#112066) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi.

És a classic box valamint a tv-be dugható kártya közül melyik a jobb?

A régi UPC boxon pár csatornánál vissza tudtam nézni a műsorokat. Kár, hogy ezt megszüntetik

(#112068) nicu71 válasza maglew (#112065) üzenetére


nicu71
addikt

Szia ,képernyő tükrözést sem tudja ,viszont az én 80 éves anyám is sikított amikor meglátta,egyszerűen kiborult a menütől,pedig okostelefont simán lekezeli ,egyáltalán nincs elveszve a digitális dolgoktól de ezt egy pár napig gyakorolni kellet mire alap dolgokat biztonsággal meg tudott csinálni.A távirányító se tulságosan idősbarát az apró dizájnos ,de elgémberedett koros, reumásoknak egy kézzel szinte megnyomhatatlan gombjaival .
Viszont szerintem olyan nagyon nem lehet a beállitosokat "elnyomkodni" bár az ilyesmit sose szabad teljes magabiztonsággal kijelenteni.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#112069) cocka válasza maglew (#112067) üzenetére


cocka
veterán

Már részben megszüntették azzal a csudás húzással, hogy megszüntették azokat az SD csatornákat, amiknek volt HD verziója is. Persze csomónak csak SD-ben volt visszanézője és akkor fel is merült a kérdés, hogy akkor eltűnik a visszanéző ezen csatornák esetén VAGY esetleg a HD verziónak lesz visszanézője? És persze előbbi valósult meg.

(#112070) cocka válasza nicu71 (#112068) üzenetére


cocka
veterán

képernyő tükrözést sem tudja

De azt minek tudná? A box képe közvetlenül megy a tévére. Akkor minek a tükrözés? Tudtommal az arról szól, hogy okostelefon vagy tablet képét wifin vagy más módszerrel megjeleníted tévén.

Nekem a stop gomb nagyon hiányzik. És azért baromság, mert elindítasz egy videót és ha le akarod állítani nem lehet, mert ha megnyomod a háztetőcskét vagy a vissza gombot, akkor ugyan bejön a főmenü vagy az előző nézet újra, de a háttérben megy tovább a lejátszás. Eleve hogy a pé... -be lehet úgy megtervezni egy távirányítót, hogy nincs rajta stop gomb? :C Olyan gomb bezzeg van, aminek semmilyen funkciója nincs.

(#112071) viktorhu válasza nicu71 (#112068) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig anyu a telefonját ki szokta rá vetíteni, talán chromecast van benne. A facebook / youtoube videókat a telefonjáról erre a vtv boxra szokta átküldeni, és úgy nézi azokat a tévén.

(#112072) kezo0 válasza viktorhu (#112071) üzenetére


kezo0
addikt

Jé, most, hogy mondod, kipróbáltam, és a telefonomon elindított YouTube-videót tényleg lehet castolni (és nem tükrözni!) a Vodaboxra. Mondjuk közvetlenül a tévémre is, úgyhogy nekem ez nem ad semmilyen pluszt, de biztosan van, akinek igen.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112073) Rayyy


Rayyy
senior tag

Olyan előfordult már veletek, hogy hirtelen blokkolta a szolgáltató a VPN kapcsolatot?

Minden a legnagyobb render!

(#112074) gduck válasza AxBattler (#112058) üzenetére


gduck
addikt

Nem látom a Kaon miben jobb választás, én tuti nem kérném.

(#112075) viktorhu válasza kezo0 (#112072) üzenetére


viktorhu
veterán

Jobb a cast mint a tükör tartalomnézésre - sokkal kíméletesebb a telefonnal és a wifivel is, mert nem a telefonról kell átsugározni a tartalmat. Pluszt meg azoknak ad, akiknek még nem okos a tévéjük, ami valószínűleg még elég jelentős többséget jelent.

(#112076) nicu71 válasza viktorhu (#112071) üzenetére


nicu71
addikt

És tényleg, kipróbáltam,műxik.🙂

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#112077) AxBattler válasza gduck (#112074) üzenetére


AxBattler
félisten

Idős. Embernek. Egyszerűbben. Kezelhető.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#112078) gduck válasza AxBattler (#112077) üzenetére


gduck
addikt

Szeretném egy kutya, Kaon menüje se egyszerűbb.

(#112079) ates2


ates2
senior tag

az vodafone tv error,hogy néha bizonyos csatornákat nem lehet nézni? tehát nincs ott play gomb...

(#112080) ates2 válasza ates2 (#112079) üzenetére


ates2
senior tag

konkrétan 2 csatornát néznék comedy and comedy family de néha pár napja nem müködik... :((( :o :W

(#112081) eight válasza #72445440 (#112048) üzenetére


eight
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget (Amazonasnak és vargalexnek is).

Ma délelőtt be is mentem a Vodás pontra és némi győzködés után (azt kellett megbeszélnünk, hogy legalább az online 5990-es árat kapjam meg) el is jöttem egy TG3442DE modemmel, amit szépen be is raktam itthon a szekrénybe és ott is marad amíg a Cisco meg nem szűnik működni c]:-)

ui: @vargalex Én is mértem többet, sokszor 250-255-öt is (fast.com-ot preferálom inkább, mert az Ausztria, tehát nem helyi net sebességet mérek), bár 290-et én sosem láttam. A 240 mindig megvolt fixen, annál csak több jött.

(#112082) Ricsi_127


Ricsi_127
újonc

Sziasztok! Nem tudom valaki feltette már-e ezt a kérdést itt, de lehet valahogy letölteni a webes vodafone tv visszanézőről?

(#112083) Intruder2k5 válasza Ricsi_127 (#112082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia! A válasz egyszerű, nem lehet.

(#112084) Berzso válasza Amazonas (#111530) üzenetére


Berzso
tag

Csatlakozok, hogy ez így 2021-ben elkeserítő! Hiába írják, hogy "Személyi számítógépen Microsoft Windows 10 operációs rendszeren Google Chrome (90-es vagy attól újabb verzió), Microsoft Edge (90-es vagy attól újabb verzió), vagy Firefox (89-es vagy attól újabb verzió) típusú böngészővel támogatott a használat" Próbáltam mindegyikkel és 10 esetből max. 2 sikeres. Véleményetek szerint ez ennyit tud - mármint a VodafoneTV nézése computeren- vagy még talán javítanak rajta?

(#112085) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. A most bekötött vodás netnél router jelszót módositottam volna,smi dikerült is,de minden eszközömön azt irja ki h hitelesités. És nem lép tovább. Mit ronthattam el. ?

(#112086) Amazonas válasza Berzso (#112084) üzenetére


Amazonas
senior tag

Személyes véleményem, hogy a piros cég ezt nagy ívben le fogja sz*rni, de remélem, tévedek. Igen, tudom, hogy az ÁSZF szerint nem kötelezően nyújtandó szolgáltatási elem (vagy akármi), és csak "fícsőr", de adott esetben lehetne ezt akár komparatív előnyként is kezelni. Az én benyomásom legalábbis az volt, hogy a UPC a Horizon Go-t és a Wi-Free-t is úgy kezelte.

(#112087) ates2 válasza ates2 (#112080) üzenetére


ates2
senior tag

Szóval ez minek a hibája ? miért csak R van a csatornánál és nem lehet nézni ? :U

(#112088) Berzso válasza Amazonas (#112086) üzenetére


Berzso
tag

Egyetértek veled! Én is így gondolom, főleg az eddigi tapasztalatok alapján :((

(#112089) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#112085) üzenetére


Remekelek28
őstag

Vslaki segithetne. Az ügyfélszolgálatot sem tudom elérni. A tv is most ofgline megy. Egy időre el is ment.
A beszerelők azt mondták módositható a jelszó.

(#112090) Intruder2k5 válasza Remekelek28 (#112089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, de nem az a baj, hogy az eszközökön el volt mentve a régi jelszó, és azzal próbálkoznak bejelentkezni?

(#112091) Remekelek28 válasza Intruder2k5 (#112090) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem is jutok el odáig h a jelszót beírhatnám. Igy nem az a gond.

(#112092) Intruder2k5 válasza Remekelek28 (#112091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg törölni a mentett jelszót!

(#112093) Remekelek28 válasza Intruder2k5 (#112092) üzenetére


Remekelek28
őstag

De igazad vsn. Egy sokadik eszközön sikerült belépnem az uj jelszóval. Hogyan tudom törölni?telefon és laptop

Sikerült. Köszi szépen. Az elfelejtre kattoltam. Igy kérte az uj jrlszót. Thnx :C

[ Szerkesztve ]

(#112094) Amazonas válasza Remekelek28 (#112091) üzenetére


Amazonas
senior tag

Tudsz képernyőmentést betenni a modem jelenlegi beállításairól (az esetlegesen érzékeny részeket kitakarva)? Sajnos, így csak vaktában lövöldözünk, hogy mi lehet a gond.

(#112095) Remekelek28 válasza Amazonas (#112094) üzenetére


Remekelek28
őstag

Már megvsn köszi. Irtam fentebb :DD. Megijedtem kicsit.

(#112096) maglew


maglew
aktív tag

Na kijött a szerelő, közli, hogy a routert nem kell cserélni (nekem azt mondták a központban) csak a TV boxot.

Azt kicseréli a Classicra, állunk, várunk, adás nem töltődik le. Ott b*szkódunk majd 1 órát, telefonálgat össze vissza a központba. Erre behoz egy másikat. Na ott jó lassan elkezdte letölteni a programokat, de 1 óra alatt kb 15 programig jutottunk. Mondta hogy hagyjam úgy éjszakára majd idővel lejön az összes.

Hát remek...Ez szolgáltatás?

(#112098) prsz


prsz
újonc

Sziasztok! Modem regisztrációnál milyen felhasználónevet és jelszót kell megadni vajon? Állítólag küldtek ügyféladatösszefoglalót a szerződés megkötésekor, de nem találtam ilyet. A vodafonos felhasználónevet nem fogadja el,

(#112099) maglew


maglew
aktív tag

Hát a szerelőn nem múlt, Ő mindent megtett. Ha ketyeg a kötbér akkor mit tudok tenni?
Reális amúgy a legkisebb HD csomag és a legkisebb 250-es internet 5090 Ft-ért? vagy ebből még lehet alkudozni?

A modemet nem cserélik? Vagy miért mondták hogy azt is kell, a szerelő meg közölte, hogy nem kell és nincs is neki felírva?

[ Szerkesztve ]

(#112100) ates2


ates2
senior tag

bizonyos csatornákat amit eddig lehetett nézni vodafone tv appon most miért nem ?
ott a csatorna de nincs play rész....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.