Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112651) pjen válasza pkaresz (#112649) üzenetére


pjen
félisten

Engem nem engedett be sima reggel.Teker, teker aztán hibát ír.

(#112652) kabelmania27 válasza bazsimano (#112647) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A régi boxon az interaktív funkciókat idővel nem fogod tudni használni, ha nem cseréled ki addig nem lesz gond amíg a régi eszközön elérhetőek a kiegészítő szolgáltatások.

[ Szerkesztve ]

(#112653) bazsimano válasza kabelmania27 (#112652) üzenetére


bazsimano
őstag

tehat akkor inkabb kezdjuk el hasznalni :D
jobb ? rosszabb? :R

(#112654) Apaxp válasza pkaresz (#112649) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nekem simán elfogadta a netflix reg felhasználó név/jelszó párost. Nem vodás.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#112655) aleister válasza kezo0 (#112635) üzenetére


aleister
veterán

A munkatársam mondta, de akkor futok ezzel egy kört. A másik tv-m kiírja a jel felbontását. Kipróbálom majd azon.
Egyébként lehet, hogy placebo, de tényleg élesebbnek látom a képet a kártyával. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#112656) cocka válasza kabelmania27 (#112652) üzenetére


cocka
veterán

De ha az élő adás menni fog rajtuk, akkor mi a probléma? Vagy az se?

(#112657) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Én bénáztam valamit vagy a Vodafone box-ban nem lehet egy le pause-olt műsort előre tekerni pl, hogy a reklámokat áttekerhessem?
Régi sima Cisco boxban simán lehetett :)

(#112658) Intruder2k5 válasza Csabi1984 (#112657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, régen lehetett, de azóta fejlesztettek, minden szebb és jobb lett, és már nem lehet. :N

(#112659) kezo0 válasza aleister (#112655) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, hát az simán lehet, hogy a tévéd a saját tunerjével szebb (de legalábbis neked jobban tetsző) képet jelenít meg, mint ami egy külső bemenetről érkezik. Az sem mindegy, hogy melyik boxról van szó, nyilván mindegyiknek más az elektronikája, más a képfeldolgozása, ahogy tévék, blu-ray és egyéb médialejátszók képe sem egyforma.

Csabi1984: ha az RTL-csoport valamelyik csatornájáról van szó, akkor igen, sajnos ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112660) gduck válasza #72445440 (#112644) üzenetére


gduck
addikt

Úgy, hogy NEM a csatorna miatt (mint ahogy írtad már többször is) használ a Vodafone ilyen védelmet! Egyszerűen csak ezt a "szigorúbbat" (pl. maga az RTL se használ ilyet) alkalmazzák és ennyire egyszerű ;)

És a kizárólagos Windows támogatottság egy vicc! :W

#112657Csabi1984: csatornája válogatja. Pl. TV2 igen, RTL nem, stb.

[ Szerkesztve ]

(#112661) fsdb válasza kabelmania27 (#112650) üzenetére


fsdb
aktív tag

Nekem be volt regelve, és lekapcsolták a Cisco-t, hogy van a nevem CB, azt kell használni, hogy használhattam egyáltalán eddig a Cisco-t? Mondtam, hogy beregeltem. Az biztos rég volt már, nem most.
Szerintem lehet ilyenekre számítani.

[ Szerkesztve ]

(#112662) cocka válasza Csabi1984 (#112657) üzenetére


cocka
veterán

Ha RTL csoportos csatorna, akkor nem lehet. Más esetben igen.

(#112663) kezo0


kezo0
addikt

Na, éjjel 2h-kor megint elkezdett frissíteni a Vodabox. Egy rövid időre épp átmentem a szomszéd szobába, közben bekapcsolva magára hagytam a tévét, hallottam a műsor hangját odaátról, mire egyszer csak csend lett. Túl hosszúra nyúlt, ezért visszamentem a tévés szobába, hát látom a képernyőn, hogy „Kérem várjon…” Hosszú percek teltek el, mire végre történt valami: kikapcsolt a box, újraindult, aztán ment tovább az épp aktuális tévéműsor, mintha mi sem történt volna. És tényleg úgy tűnik, hogy mi sem történt – már azon kivül, hogy az EPG bal oldali oszlopában megint eltűnt egy csomó csatorna logója, és csak szövegesen van ott ezeknek a csatornáknak a neve…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112664) Csabi1984 válasza Intruder2k5 (#112658) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szuper :D, ez van!

(#112665) cocka válasza kezo0 (#112663) üzenetére


cocka
veterán

Mikor volt ez? Kb. 2 óra 45 körül IP-t cseréltek a drágák. Érdekes, hogy a UPC idejében volt, hogy 2 év alatt egyszer sem cseréltek IP-t, most meg szinte 3 havonta csere van.

(#112666) pkaresz válasza pjen (#112651) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Köszi!
Ettől tartottam! :(((

#112654
Apaxp:
Akkor ez régiófüggő, vagy mi is? :D

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#112667) pjen válasza pkaresz (#112666) üzenetére


pjen
félisten

Valami olcsóbb tv okosítót kéne venned amire fel lehet raknil

(#112668) pkaresz válasza kezo0 (#112659) üzenetére


pkaresz
senior tag

:K

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#112669) kezo0 válasza cocka (#112665) üzenetére


kezo0
addikt

Ennek nincs köze az IP-cseréhez. Írtam, hogy éjjel 2h-kor történt, ahogy korábban is többször, mindig éjjel 2h-kor. Pár napig nem csinálta, oszt’ most megint.

Jóval később, hajnali 5h-kor volt egy kb. 5 perces kimaradás az internet-szolgáltatásban. Aztán a Connect Box újraindult, és helyreállt a net. Nem néztem, hogy cserélődött-e az IP-cím, mert azt se tudom, hogy eddig mi volt. De a Vodás fb-csoportban amúgy az ország különböző pontjairól sokan jelentették az internet-kapcsolat rövidebb-hosszabb megszakadását az éjszaka folyamán, szóval határozottan kijelenthető, hogy VALAMI VOLT. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112670) pkaresz válasza pjen (#112667) üzenetére


pkaresz
senior tag

Gondoltam egyszer úgy is váltani kell csodaboxra, nem kellene a HTPC
ami jelenleg van.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#112671) gduck válasza kezo0 (#112663) üzenetére


gduck
addikt

A PHILIPS kikapcsolás után 10 perccel csinálta ezt (újraindult és kereste a frissítést). SOKKAL jobb megoldás volt, mint ez az esti állandó frissítgetés :(

(#112672) vargalex válasza #72445440 (#112612) üzenetére


vargalex
félisten

A többiek már írták, de pont azért emeltem ki az RTL Most-ot, hogy ha a tartalom szolgáltatónak lenne ez a követelménye, akkor nyilván a saját oldalán is az lenne...
Ahogy írtam, sok esetben (pl. tv2play.hu) még DRM védelem sincs...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#112673) kabelmania27 válasza fsdb (#112661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót. Ez az eset mikor történt? Sajnos arra számítani lehet, hogy idővel nem engedik használni a régi tipusokat hasonlóan ahogy a webstar modemeket is lecserélték ubee-re.
Ez azért van, hogy idővel mindenkinél 24 letöltési csatornát használó modem legyen.

[ Szerkesztve ]

(#112674) kezo0 válasza gduck (#112671) üzenetére


kezo0
addikt

Na igen, a Cisco boxom is így végzi ezt a mai napig.
De az, amit a VTV box művel éjjel 2h-kor, olyan, mintha nem csak ellenőrizné, hogy van-e frissítés, hanem tényleges frissítésnek tűnik, már csak az időtartama alapján is. És mondom, volt olyan, hogy napokig nem csinálta, ami szintén arra utal, mintha ez nem egy naponta fixen lefutó folyamat lenne.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#112675) fsdb válasza kabelmania27 (#112673) üzenetére


fsdb
aktív tag

[link] Úgy 6.-a körül. Visszaállították, hogy az új szerződés (az úgy július végén volt) , vagy más miatt néztek rá nem tudom. A Ciscora a CB tápja volt rakva, a csatlakozójára kötöttem. Most cseréltem le hétvégén, féltem a tápváltástól, de túlélte. Ha minden jól megy ma viszem vissza a CB-t.

[ Szerkesztve ]

(#112676) aleister válasza kezo0 (#112659) üzenetére


aleister
veterán

Igen, én is erre gondoltam. Egy Samsung plazmáról van egyébként szó. Szóval nem mai darab. Ellenben a boxom is régi. Ma megyek be a Vodahoz, és megpróbálom lecseréltetni. Már, ha az újak dobozok nem kapcsolnak maguktól be, mint a régiek....meglepően nagy fogyasztás generálva. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#112677) kabelmania27 válasza fsdb (#112675) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Melyik netcsomagban vagy?

(#112678) fsdb válasza kabelmania27 (#112677) üzenetére


fsdb
aktív tag

300-as.
Mértem szombat 11:30 tápcserekor, mielőtt ráébrednének a dolgok, hogy van net. A speedtest 309.54/20.66 9ms-es. Meg jönnek 300-al az adatok.

Visszavittem.
Hát ezt, hogy?
Megnézi, hogy van valami bejegyzés írva.
Érti ő, hogy technikailag megfelelő, a technikusoknak, de így nem lesz nálam semmi.
Hívta a másik hölgyet segíteni, valamit mondott, hogy itt fel kell cserélni a kettőt és így vissza tudja venni.
Visszavette. Meglátjuk mi lesz belőle megjegyzéssel.

(#112679) milu


milu
aktív tag

Nem akarok offolni Vodafone előfizetőként, de ez a hír sajnos nem a Vodafone-ról szól...A jövő most elkezdődött...
Jó lenne, ha a többiek a Vodafone szolgáltatását követnék......

(#112680) ates2 válasza milu (#112679) üzenetére


ates2
senior tag

:F

(#112681) asdf_ válasza milu (#112679) üzenetére


asdf_
veterán

Marketingmaszlag az egész, nincs olyan lakossági előfizető, akinek normális, valós, lakossági igényű felhasználás esetén bárminemű szüksége lenne az 1000/300-nál nagyobb sebességre (igazából arra sem).

(#112682) NoOne1976 válasza asdf_ (#112681) üzenetére


NoOne1976
őstag

Szerintem itt nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy a Digi technikailag készen áll erre. A Vodafone pedig fényévekre van. Itt leginkább toldozgatás-foldozgatás megy, maga a technikai háttér elavult.

(#112683) asdf_ válasza NoOne1976 (#112682) üzenetére


asdf_
veterán

Na jó, de ha a Digi már majdnem az elején az üveg mellett döntött, és arra épül most már szinte mindene, ott nem egy hatalmas lélegzetvételű történet 1G helyett 2.5G-t emg 10G-t adni internetileg, az üvegszálon röhögve átmegy, köztes aktív eszközöket kell -esetleg- cserélni (ezek egy része TMK jelleggel már lehet, hogy eleve erre képesre volt cserélve, így most csak aktiválni kell egy profilt és kész), míg ha egy szolgáltató sokkal korábbról egy teljesen más infrastruktúrába van beleragadva, akkor kényszerűen azt kell használnia, mert azt egyszer már kifizette, az már megtérült, áramon kívül már semmi mást nem kér, ellenben cakkpakk az egészet mindennel együtt nem cserélheted le (pl. üvegre) mert ahhoz a világ minden pénze sem elég. Ezért megy a lúzerkedés, hogy a 29-es körzetben RF-et csinálnak az ügyfél lakásán(!) az üvegszálból, ezért nem ereszti el a Telekom azt a fos IPTV-t még mindig, és ezért szív még most is a Telenor a ZTE csodájával. Ez van, abból főznek, ami van, amikor a Digi elkezdett optikát húzni, a UPC-nek már rég minden ujjára volt vagy öt megvásárolt/kiépített KTV hálózata, amin már szolgáltatott.
Az, hogy technikailag készen áll rá, az nagyon jó, de ettől még a kutyának nincs rá szüksége. Ugyanolyan e-pénisz mint az 5G-s mobilhálózaton 800/150-et mérni. Jó, tudja a hálózat meg a telefon is. És? Kit érdekel, amikor pest megyében(!) hazafele nem tudom akadásmentesen (értsd több percig néma csönd, mert csak edge van, vagy még az sem, mert telefonálni sem tudok) hallgatni az online rádiót?

[ Szerkesztve ]

(#112684) kabelmania27 válasza asdf_ (#112683) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mindenhol nem állnak készen rá, említett társaságnak van olyan koaxos területe ahol docsis2-őn 4/1-et ad, mert ők nem fejlesztették ezt a technológiát miközben a másik kettő nagy társaság amit lehetett kihozott a docsis-ból.
Nekik könnyebb bevezetni az új csomagot, mint egy hfc hálózatot átépíteni, az RFoG előnye, hogy ugyan azokat a csomagokat tudják kiadni a 29-es körzetben mint a régi hfc területeken.

[ Szerkesztve ]

(#112685) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#112684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit lehet úgy is fordítani, hogy a másik kettő folyamatosan önti a pénzt a DOCSIS-ba, aztán az előrehaladás meg sokkal lassabb. A mai napig nem értem, hogy miután kiépítették optikával a 29-es körzetet, mi a fenéért kellett ott is visszabutítani a hálózatot koaxra? Persze tudom, hogy egységes legyen, stb... De nem lett volna célszerűbb ott megkezdeni az átállást optikára, és fokozatosan ahogy van idő és pénz, máshol is e-felé haladni? Elvégre mindenütt egyszerre úgysem tudnak átállni, valahol el kéne kezdeni. Persze lehet még 10 évig toldozgatni a koaxot, de azt már tudjuk, hogy a 3.1 irreálisan drága. tehát túl nagy tartalékok ebben már nincsenek.

(#112686) asdf_ válasza Intruder2k5 (#112685) üzenetére


asdf_
veterán

A mai napig nem értem, hogy miután kiépítették optikával a 29-es körzetet

* a 29-es körzet talán(!) harmadát.

[ Szerkesztve ]

(#112687) Intruder2k5 válasza asdf_ (#112686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegy, nem ez volt a lényeg...

(#112688) vargalex válasza asdf_ (#112683) üzenetére


vargalex
félisten

Értem, amit írsz, de kis ellentmondást érzek a mondanivalódban:

"nem cserélheted le (pl. üvegre) mert ahhoz a világ minden pénze sem elég": ugyanakkora terület esetén pont annyi pénz kell hozzá, mint annak a szolgáltatónak, aki 0-ról optikát épít (vagy épített anno)... Sőt, a Vodafone-nak földkábelezés esetén már rendelkezésre állnak a kábelcsatornái, nem kell földmunkát végezni. Légkábelezés esetén pedig van már szerződése az adott oszlop üzemeltetőjével, így az sem probléma... Társasházaknál szintén kész kábelcsatornákról beszélünk. Tehát ugyanakkora terület optikára alakítása esetén mégis jóval kevesebb befejtetésre van szüksége, mint egy új szolgáltatónak.
Ráadásul neki, mint már szolgáltatást nyújtónak közben bevétele is van, amiből ezt akár finanszírozhatja is. Az új szolgáltatónak a kezdetekkor ilyen nincs.
Az már csak plusz lenne, hogy az optikai hálózat üzemeltetése jóval olcsóbb, mivel nincs szükség erősítőkre, stb.
A Telekom pedig nem ezért nem engedi el az IPTV-t. Egyszerűen sokkal jobban manage-elhető...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#112689) Amazonas válasza asdf_ (#112683) üzenetére


Amazonas
senior tag

"Az, hogy technikailag készen áll rá, az nagyon jó, de ettől még a kutyának nincs rá szüksége. Ugyanolyan e-pénisz mint az 5G-s mobilhálózaton 800/150-et mérni. Jó, tudja a hálózat meg a telefon is. És?"

Gondolom, nyilván több éves, több évtizedes távlatban gondolkodnak...

(#112690) woodworm válasza asdf_ (#112683) üzenetére


woodworm
veterán

Ha előhozzuk a 29-est, akkor illik számolni az Invitel területén meglévő adsl előfizetőkkel, docsis pedig a digi saját területén is előfordul.

(#112691) viktorhu válasza NoOne1976 (#112682) üzenetére


viktorhu
veterán

Örülök, hogy a digi készen áll erre. Erről nekik is szólhatnál, mert nálunk 30 megabites dsl-t kínálnak. Szerencsére van másnak optikája.

Ettől függetlenül egy koax fenntartása örök macera, hosszú távon biztosan megérné lecserélni, de rövid távon a HFC fejlesztése sokkal kisebb ráfordítással jár. Például közelebb tudják hozni az optikát, de a last mile a legköltségesebb rész, és arra megpróbálják a már meglévő infrastruktúrát felhasználni.

(#112692) gduck válasza milu (#112679) üzenetére


gduck
addikt

Hát k***árá el vagyunk kényeztetve sávszélesség tekintetében, nagyon sok helyen a világban megirigyelnék, milyen áron mit is kapunk... Szerintem semmi okunk panaszra! ;)

Egy teljesen kiépített optikai hálótatot meg ne hasonlítsunk már össze egy részleges optikai hálózattal, ahol csak a gerinc optika, mert a "Vodás dobozból" a végfelhasználókig már csak koax megy! ;)

[ Szerkesztve ]

(#112693) asdf_ válasza vargalex (#112688) üzenetére


asdf_
veterán

ugyanakkora terület esetén pont annyi pénz kell hozzá, mint annak a szolgáltatónak, aki 0-ról optikát épít

Igen, de ilyet nem csinál (már) senki. Ha egy adott területen van mondjuk Digi meg T, akkor ott a Voda nem fog harmadikként (de talán még másodikként sem) üveget kihúzni a koax helyett, mert annál nagyobb pénzégetés nincs a világon. Akinek kellett az üveg kínálta, x, y, z feature, az már úgyis átment a másikhoz, tehát rá minek pénzt költeni, akinek nem kellett és maradt, arra meg felesleges.

(vagy épített anno)

Az nem annyi pénz, mert időközben termelt is, minél régebbi, annál többet, sőt, azt, akit anno még át lehetett csábítani vele (pl. szar adsl-ről akár csak koaxra), most már mondjuk nem, mert sokkal kisebbek a különségek és az efi pont leszarja hogy 500/25-öt kap, vagy 1000/300-at, mert a tényleges igénye az valahol 100/15 körül lehet.

Tehát ugyanakkora terület optikára alakítása esetén mégis jóval kevesebb befejtetésre van szüksége, mint egy új szolgáltatónak.
Ráadásul neki, mint már szolgáltatást nyújtónak közben bevétele is van, amiből ezt akár finanszírozhatja is.

Meg az egészre: laughs in 29-es körzetben lakó. A UPC 1999-ben mozdult rá a Monortelre. Azóta ott, addig, amig a Voda meg nem vette őket, tehát majdnem 20 év alatt (!) ügyfélszempontból(!) észrevehető bármilyen fejlesztést egy kapavágásnyit sem csinált. Semmit, nullát, zérót. Nyilván a települések közé került valami optika, és arra átterhelték minőség miatt a CATV-t meg a telefont meg ilyesmik, de ugyanaz a kábel van az oszlopon, mint 20 éve, ha ki nem doglött, alóla az erősítő a betáp ponton, akkor ugyanaz az erősítő duruzsol most is (nyilván túlzok és x évente meghalt). Ha egy olyan helyen, ahol lett volna értelme a fejlesztésnek, ahol lett volna haszna, ott nem csináltak semmit, és tőlük a mai napig csak adsl-t kaphatok, 15 tetves évvel később is, ha egy ügyfélszempontból akkora hatalmas ugrást, mint az ADSL kétirányú koaxra vagy üvegre cserélése nem léptek meg (amikor meg egy kis területen részben végre igen, ott is csak állami pénzből), akkor komolyan gondolod, hogy egy ügyfélszempontból meh kategóriájú különbséget jelentő docsisról üvegre lépésre -ahol pont ugyanúgy, mint az előző esetben a teljes korábbi infrastruktúra kuka, és nulláról újat építünk- egyetlen fillért is költenének? Most, amikor közben a Digi meg a T ezekre a hálózatokra már ráhúzott? Nyilván viccelsz. Soha meg nem térülő beruházás lenne, ez már így rohad ránk örökre :(

(#112694) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
7. hónap elején, promóciós időszakban(Első 2 hónap ingyenes) rendeltem az új albérletbe költözés miatt Voda netet + TV-t. 2 hónapig ingyen, majd 5990 havonta. Ehhez képest ezek az okosak még 7. hónap közepén kiszámláztak 1300 Ft-ot. Kiderült, hogy online fizetést kértünk, de félre könyvelték. Jelenleg az a helyzet, hogy a drágalátos Vodafone több hónap alatt sem tudta normálisan sztornózni a számlát, és mivel a myvodafone rinyál, hogy a régi számlával kezd ezért be kellett fizetnem 1300 + 5990 Ft-ot. Illetve látom a következő számlát is, 6990 Ft. Nem értem ezeket és hiába hívom az ügyfélszolgálatot, ott 30 perc után se kapcsoltak senkit, hiába írok emailt, mert ezt a sztornó dolgot ott próbáltam rendezni velük, nem állnak a helyzet magaslatán, mit tudok tenni? Hívtam a behajtási részlegüket is, ott azt próbálta elmagyarázni a nő, hogy 8. hónapban ment -1300 -as számla, ami érdekes, mert az egy még ingyenes időszak volt + az 1300-as számla sem tűnt el. Komolyan napok óta veszekedek velük, olyan szinten buták, hogy inkább le se írnám. Mit nem lehet felfogni azon, hogy félrekönyvelés miatt kaptunk egy 1300-as számlát, amit x hónap alatt sem tudtak eltűntetni és be kellett fizetnem, mert anélkül nem engedte a havit...és arra se kaptam választ, hogy a következő havi 5990 helyett 6990 Ft. Ez mégis mi? Azt még hozzátenném, hogy amióta ez a fos a szolgáltató, heti átlagban 2-3 nap nincs se net, se tv. Néztem a honlapot, semmi karbantartást nem ír. Ha a szolgáltató nem teljesíti azt, amiért fizettem és azt sem, ami a szerződésben van(Nulla szolgáltatás, emelt ár, könyvelési hiba miatt plusz költség), akkor mondhatom nekik, hogy helloszia? Mert nekem ez a fos ilyen formában nagyon nem kell. Meg vagyok lőve kicsit, mert 2 opció volt, voda és telekom. Az utóbbi drágábban. De ha azok tudnak normálisan szolgáltatni, akkor inkább fizetek kicsit többet ezek meg egyék meg...

(#112695) vargalex válasza asdf_ (#112693) üzenetére


vargalex
félisten

A letöltéssel nincs is baj szerintem DOCSIS-on sem. Viszont a feltöltés egyre inkább nem felel meg az átlagember igényeinek (sem). Ma már mindenki mindent (is) a felhőben akar tárolni, azonnal. Na, ezen a technológián ezt igazából elfelejtheted. Úgyhogy szerintem az a ténlyeges igény a 100/15 helyett egyre inkább 100/100 lenne (ráadásul ugye egyre több a home office is). És éppen ezért én nem azt mondom, hogy olyan területeken kellene ezt a fejlesztést meglépni, ahol a Voda még nincs, de van konkurencia, hanem a saját szolgáltatási területeken (és akkor ahogy írtam, nincs földmunka díj, szerződés az oszlopok használatára, stb.).
Én most elgondolkodtam a Telekomon (év elején hozták be az optikát), de végül jó ajánlatot adott a Voda és maradtam.
De egyébként összességében a mobil előfizetéssel együtt (pedig csak feleségemnek van és egy nagyon kedvező csomagja - ami természetesen újként már nem is létezik - , az enyém céges) kb. "csak" 2000 Ft-al olcsóbb a csomagom, így, mintha minden a T-nél lenne. Pedig a T-nél valamivel több TV csatorna van (ez nem igazán érdekel, a gyerekek miatt van így is a legnagyobb TV csomag), 1000/1000 Mbps net (ez nem kis különbség és akkor még a késleltetésről nem is beszéltem) és Androidos egység a TV-hez, ami akár wifi-n is mehet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#112696) vargalex válasza #04441088 (#112694) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!
Érdemben ugyan nem tudok válaszolni, de az 5990 Ft helyett 6990 Ft-os számla valószínűleg azért van, mert ugye a rendszerben az 1300 Ft-os számlát nem fizetted be időben, így a következőben az e-pack kedvezményt törölték (gondolom nálad is 1000 Ft.).
Mondjuk, ha nálam ennyiszer nem lenne net, rég hibára jelentettem / visszamondtam volna a helyedben.

Alex

(#112697) #04441088 válasza vargalex (#112696) üzenetére


#04441088
törölt tag

Jelentettem hibát amióta itt lakunk 11 alkalommal, de mivel kórházban voltam majdnem másfél hónapot tovább nem léptem az ügyben. :R

(#112698) asdf_ válasza vargalex (#112695) üzenetére


asdf_
veterán

hogy olyan területeken kellene ezt a fejlesztést meglépni, ahol a Voda még nincs, de van konkurencia, hanem a saját szolgáltatási területeken

A 29-esben még az oszlop is az övék volt, mégsem csináltak semmit. Ott, ahol egyetlen konkurens is jelen van, ott szerintem értelmetlen üvegesíteni a koaxukat, soha nem fogja visszahozni, amibe kerül.

(#112699) vargalex válasza asdf_ (#112698) üzenetére


vargalex
félisten

Ha rádöbbennek az emberek, hogy nem az a lényeg, hogy "gigabites net", a 40 Mbps-en nem fognak egyszerre 10-en a családból HD minőségben videótelefonálni, akkor igenis megéri, máskülönben csak a konkurencia lesz az alternatíva... Azaz mindenképpen 0 Ft vs. X*Y Ft bevétel a kérdés.

Alex

(#112700) Lzoli66


Lzoli66
friss újonc

Kicsit ciki, hogy tényleg sehol nem kommunikálják mi a Vodafone TV browser probléma. Ha a WT1807 hiba jelenik meg akkor várhatóan a gondja, hogy nem szereti ha több monitoros a rendszer. Ahogy kikapcsoltam a másodlagos monitort azonnal simán ment!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.