Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112351) Gyurka6 válasza Adams84 (#112347) üzenetére


Gyurka6
őstag

A priorizálást szinte kizártnak tartom, a rendszeredben nézz körül. Azt jobban valószínűsítem, hogy a mérődoboz után van a gond.

Gyurka

(#112352) pinnacle válasza eight (#112344) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én nem láttam semmi ilyet.

(#112353) Adams84 válasza Gyurka6 (#112351) üzenetére


Adams84
tag

Köszönöm a választ és a tippet. Az NMHH mérődoboz a Vodafone modemre, a notebook pedig közvetlenül az NMHH mérődobozra van kötve (nincs saját wifi routerem, switch stb.). 2 különböző laptoppal (Macbookon futó Windows 10, és Samsung notebookon futó Windows 10) is próbáltam, de egyszerűen nem tudok 200-300 megabit fölötti sebességet mérni.
Viszont(!) most kipróbáltam Macbookon MacOS alatt lefuttatni a sebesség teszteket, és meglepő módon 800-900 megabit között tudok mérni speedtest-en és szelessav.net oldalakon is.
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet az, ami Windowsban ennyire "megfoghatja" a sebességet? (A Windows beépített vírusirtóját használom).

(#112354) asdf_ válasza Adams84 (#112353) üzenetére


asdf_
veterán

Vízözön előtti proci, kevés ram, és főleg SSD hiánya, egy 5400 rpm-es notebook hdd már 5 éve is kukába való volt. Ezek akár fenn is állhatnak, mert samsungék nem manapság vonultak ki a magyar notebookpiacról, így ha esetleg valami 10+ éves lommal próbálkozol, akkor azért nagyon ne csodálkozz, hogy elhasal a vas.

[ Szerkesztve ]

(#112355) Adams84 válasza asdf_ (#112354) üzenetére


Adams84
tag

Mindkét vas tudta hozni a gigabitet (kb. 910-940 Mbit/s), az elmúlt hetekben változott ez meg. Ezért elsődlegesen valami Windows frissítésre(?) gondolok, ami elrontotta a dolgokat ... Érdekes, hogy ugyanazon a MacBook-on futó Windows10 alatt 200-300 megabit, MacOS alatt viszont 800-900 megabit. :( :U

(#112356) ztsoft válasza asdf_ (#112354) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mi köze a HDD-nek a speedtest.net és a szelessav.net méréshez? Még a CPU-t elhiszem, ha böngészőben mérünk a speedtest-en. Maga a mérés RAM-ba történik, nem íródik ki a HDD(SSD)-re.

Az már más kérdés, ha le szeretnénk tölteni valamit, akkor már kell a gyors eszköz (de még itt sem kötelező az SSD, a WD Red 3,5" HDD 147 MB/s írási sebességet tud, ami elég a gigabithez, 128 MB/s).

Nálam a 10+ éves Acer Aspire 5310 laptop (Arch Linux-al, T7200 CPU, 3 GB RAM, 500 GB HDD 5400 rpm) simán hozza a gigabites sebességet a belső hálózatban iperf-el mérve (kifelé a 150-es net sebesség korlátoz).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#112357) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!
Milyen áron van az HBO csatornák havonta?
Bekakált a Vodafone honlap, nem tudom megnézni.

(#112358) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Új vagyok a témában (eddig Digis voltam)

Publikus IP cím és port forwarding érdekelne ...

Pubikus IP címet gondolom ÜSZ-on keresztül lehet kérni, viszont a port forwardingot nem találom sehol sem a kábelmodem menüjében (még az expert módban sem).

Ezt hogy lehet elérni? Láttam YT-on videót erről, de nálam ez a menü egyszerűen hiányzik ...

Valakinek valami ötlete?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#112359) woodworm válasza Ano (#112358) üzenetére


woodworm
veterán

Azért mert nálad be van kapcsolva az ipv6. Az ügyfélszolgálaton kell kérni, hogy tegyenek át ipv4-re.

(#112360) Ano válasza woodworm (#112359) üzenetére


Ano
őstag

Igen IPV6 van ... albérlő vagyok így kellene hogy pontosan mit is mondjak a tulajnak hogy mit intézzen az üsz-on ...

Tegyék át IPV4-re és publikus IP-re? Ez így elegendő infó? (ha én telefonálnék akkor nem kérdezném, mert tudnék válaszolni a keresztkérdésekre, de a tulaj nem igazán ITs beállítottságú :) )

Köszi előre is! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#112361) asdf_ válasza ztsoft (#112356) üzenetére


asdf_
veterán

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mi köze a HDD-nek a speedtest.net és a szelessav.net méréshez? Még a CPU-t elhiszem, ha böngészőben mérünk a speedtest-en. Maga a mérés RAM-ba történik, nem íródik ki a HDD(SSD)-re.

Jogos, semmi, a tényleges kihasználáshoz kell (5400-es 2,5"-es hdd talán 90 MB/seccel ír), speedtesthez nem.

(#112362) Ledi válasza kekedi (#112357) üzenetére


Ledi
aktív tag

Szia!

HBO Pak (3 HBO csatorna): 2190 Ft
HBO MaxPak: 2690 Ft

(#112363) Gyurka6 válasza Adams84 (#112353) üzenetére


Gyurka6
őstag

A vírus írtó sokat foghat a sebességen és parancssorba kell mérni, nekem vivaldi böngésző kb. 200-al többet mutat mint a ff. Vírus írtó nélkül és reklám blokkolóval. (No script.)

Gyurka

(#112364) woodworm válasza Ano (#112360) üzenetére


woodworm
veterán

Elég annyit, hogy kapcsolják ki az ipv6-ot, nélküle jár a 3db publikus ipv4 cím.

(#112365) Ano válasza woodworm (#112364) üzenetére


Ano
őstag

Köszi! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#112366) LemonHorse


LemonHorse
tag

Sziasztok!

Jelenleg gigabites vodafone-os előfizetésem van, mert ebben a csomagban a legnagyobb a feltöltési sebesség (tudtommal), ami 40 mbit/s-es. A munkám miatt jó lenne, ha egy kicsit gyorsabb lenne. Van rá lehetőség, hogy kérjek jobb csomagot? Csak voda van a lépcsőházban. Előre is köszi :R

- Maxi

(#112367) asdf_ válasza LemonHorse (#112366) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs, koaxon jelenleg ennyi a maximum náluk (és talán másnál is). Üvegszálon lehet csak normálisabb upload sebességed.

(#112368) MadMancs válasza Ano (#112360) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem tulajnak semmit.
Hívd fel te őket. IPv6 on/off, hibabejelentés kapcsán eljárhatsz Te is, csak tulaj neve és szolgáltatási cím kell (még ügyfélszám se).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112369) LemonHorse válasza asdf_ (#112367) üzenetére


LemonHorse
tag

Üvegszálas csomagot kitől és hogyan lehet kérni? Gondolom nálam a lépcsőházban akkor nincs optikás voda.

- Maxi

(#112370) freelancer68 válasza asdf_ (#112367) üzenetére


freelancer68
tag

Docsys 3.1-nél már magasabbak a sebességek.

(#112371) loulou válasza Atti93 (#112336) üzenetére


loulou
kezdő

Ezen az oldalon találsz készülékeket, melyek képes fogadni Voda (UPC) kártyát (VU+, Technisat):
https://bolt.sat.hu/kabeltv-es-iptv-vetel-317/kabeltv_belteri_egysegek

[ Szerkesztve ]

(#112372) asdf_ válasza freelancer68 (#112370) üzenetére


asdf_
veterán

Persze, de addig még el kell jutni, amíg az lecsorog a csomagokba is.

(#112373) asdf_ válasza LemonHorse (#112369) üzenetére


asdf_
veterán

Másik szolgáltatótól. Telekom, Digi. Vagy vársz 1-1,5 évet kb., amíg a voda majd emeli a feltöltési sebességet.

(#112374) LemonHorse válasza asdf_ (#112373) üzenetére


LemonHorse
tag

Köszi szépen. Akkor ez egy türelemjáték lesz :U

- Maxi

(#112375) Medical válasza kekedi (#112357) üzenetére


Medical
aktív tag

Szia.
Nálam.
Digital HBO MaxPak 1 990 Ft/hó
FilmBox Pro csomag 900 Ft/hó

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#112376) pjen válasza Medical (#112375) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is ennyi.

(#112377) gduck válasza Medical (#112375) üzenetére


gduck
addikt

Nálam is Digital HBO MaxPak 1 990 Ft/hó. ;)
Videótár: 500 Ft/hó, ebben nekem benne van a sima Filmbox csomag is.

[ Szerkesztve ]

(#112378) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!

Vodafone "kis kocka" médiabox, szinte minden bekapcsoláskor csatornakereséssel indul....
Ez így jó, vagy van valami beállítás erre?

Köszönöm!

(#112379) nicu71 válasza urbanjozsi (#112378) üzenetére


nicu71
addikt

ez jó kérdés ,anyum is erre panaszkodott ,én azt hittem csak beképzelte... :) tényleg miért van ez,régen is igy volt?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#112380) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok!
Szeptember 28-án váltottam csomagot, kaptam is egy jó ajánlatot, ide be is irtam. Meg lecseréltettem a Horizon borzalmat egy Vodaboxra. Na itt kezdődött a kálvária :). Október nyolcadikán megérkezett a voda box. Az utastás szerint aktiváltam a boxot, azonban nem akart müködni. Minden nap beszéltem az 1270-el. Sehogy sem tudták megoldani a gondot. Némely csatornák bejönnek némelyekre azt irja, hogy a kivánt adatfolyamra hangolás sikertelen. Hétfőn végre egy értelmesebb hölgyet kaptam, azzal sok folyamatot végigzongoráztunk, de sajnos semmire sem jutottunk vele sem. Mondta hogy akkor kiküld technikust aki másnak azaz kedden (tegnap) jön. Mondtam rendben. Abban maradtunk, hogy ha jön, keresni fog telefonon. Tegnap 12-16 óra között egy árva lélek sem keresett telefonon és a technikusnak sem volt hire-hamva. Na még tegnap felhivtam újra a 1270 és hogy nem jött szerelő. Ott azt mondták, hogy valami háttérhiba miatt nem jött a technikus, de fognak keresni új időpont egyeztetés miatt. Na ma sikerült felhivniuk. Sajnos csak péntek 12-16 között tud jönni a technikus. Lassan egy hete nem lehet használni azt a szart. Egyébként akinek ilyenje van az megnézné, hogy a vodabox beállitasoknál a jellemzőknél mi a hálozati azonosito? Mert a hölgy elmondása szerint ott az ötjegyű számnak kell lennie ami itt Komlón a 43911. Jelenleg viszont 1574 található ott. Próbálták távolról módositani, de nem tudták.
No ennyi a rövid történet.
Valaki megnézné nála mi van ott?

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#112381) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Hello!

Honnan lehet tudni, hogy a Vodafone hol szolgáltat optikai kábelen?

Köszi.

(#112382) asdf_ válasza Woodcutt3R (#112381) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem csak a 29-es körzetben, de ott is visszabutítják koaxra :W , szóval effektíve sehol.

(#112383) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Na meguntam hogy nem lehet léptetni csatornákat normálisan folyamatosan felugró MediaCard ablak miatt (kódolt csatorna).
Így upgradeltem TV Prémium ---> TV HD Plus
Meglepődve tapasztaltam hogy az eddigi itteni írások ellenére, duplikált csatornák esetén SD és HD is működik.
(Utólag gondolkoztam hogy ha SD kódolttá válik akkor ugyanott vagyok :DDD. Szerencsére nem így lett.

TV HD Plus + Net 250 + HBO Pak + VTV + Kaon + MediaCard = 7290Ft lett online váltással. Eddig TV Premium + Net 150 + HBO Pak + VTV + Kaon + MediaCard volt 7790Ft.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112384) blakey válasza MadMancs (#112383) üzenetére


blakey
titán

Az SD kódolt lesz, eltelik egy kis idő és meglátod, hogy csak egy marad. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112385) pjen válasza MadMancs (#112383) üzenetére


pjen
félisten

Ügyes voltál, nagyon jó ár.

(#112386) Intruder2k5 válasza Woodcutt3R (#112381) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Telekom SZIP GPON hálózaton szolgáltat, tehát eleve feltétel a Telekom optika elérhetősége. Gondolom ha beírod a címet a Vodafone szolgáltatáskeresőbe, akkor ott felajánlja az Internet GPON csomagokat.

(#112387) MiZo1990 válasza nicu71 (#112379) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az elmúlt kb. egy hétben ezt nálam is csinálta szinte minden nap az első bekapcsoláskor.

(#112388) MadMancs válasza blakey (#112384) üzenetére


MadMancs
veterán

Ohh, az viszont nem jó hír, ha 14 napon belül történik el is állok a váltástól akkor..
pjen, köszi, de nem rajtam múlott, csak simán díjcsomag váltásra böktem my voda fiókban. :D

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112389) gduck válasza urbanjozsi (#112378) üzenetére


gduck
addikt

Régen nem volt ilyen, pár napja nekem is csinálja...

#112388MadMancs: izé, minek az SD, ha ott a HD verzió?!

[ Szerkesztve ]

(#112390) viktorhu válasza freelancer68 (#112370) üzenetére


viktorhu
veterán

De csak letöltésben tértek át a 3.1-re, ahogy a Telekom is pár próba után leállt a 3.1-es feltöltés kiépítésével. Túl drága lenne, valószínűleg akkor már jobban megérné optikára átépíteni az egészet.

(#112391) gduck válasza viktorhu (#112390) üzenetére


gduck
addikt

A mostani gigabites csomaghoz (az használ ugye 3.1-et is) is hálózatátépítés szükséges. Ha ez nem biztosítja a 3.1 fel lehetőséget, akkor ez egy baromi nagy öngól. Bár mostanában divat a gibabit a szolgáltatóknál, amolyan státusz szimbólum meg előfizető vakítás, főleg így hogy felfelé meg egy helyben topogás van :D

[ Szerkesztve ]

(#112392) MadMancs válasza gduck (#112389) üzenetére


MadMancs
veterán

Mert idegesítő az egy sima egy fordított egy kódolt egy kódolatlan. CH+ - gombbal való léptetés esetén ha kódolthoz ér megáll a tudomány, kell 3-4mp mire felugrik MediaCard infó ablak hogy 1270 bla bla bla. És közben hiába léptem tovább visszaugrik oda. Eddig csak Cinemax + Filmbox packkal kellett vigyázni de azok legalább egy kupacban vannak nem ilyen idióta megoldással. :W

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112393) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Át szeretném költöztetni a Vodafone internet és tv csomagomat egyik városból a másikba.

November 5-én lenne nekünk alkalmas az új címen. Hívtam ma a Vodafone-t, hogy mit szeretnék és azt mondták, hogy november elején szóljak, mert túl korai, nem tudják most elindítani a költöztetést, ha november 5-re tervezem. Ha előtte pár nappal szólok, akkor a szerelőket, hogy tudják kiküldeni olyan gyorsan? Mindig csak távolabbi időpont volt szerelésre. Ezért akartam időben lefoglalni. De ez az ügyintéző szerint nem lehetséges, csak 15 napon belül leghamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#112394) blakey válasza MadMancs (#112392) üzenetére


blakey
titán

CH+ - gombbal való léptetés esetén ha kódolthoz ér megáll a tudomány, kell 3-4mp mire felugrik MediaCard infó ablak hogy 1270 bla bla bla. És közben hiába léptem tovább visszaugrik oda - ez viszont TV hiba, nálam simán tovább megy, nem akad meg, nem vár az infóra, bár az infó is azonnal megjelenik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112395) viktorhu válasza gduck (#112391) üzenetére


viktorhu
veterán

A feltöltés kiépítése költséges (amagasabb frekvenciák igénye miatt), a letöltésé messzire nem annyira. Már évekkel ezelőtt voltak erről cikkek amerikai oldalakon, ahol a modemgyártók ezt a kiépítést javasolták a kábeles szolgáltatóknak (ED 3.1 csak a letöltési oldalon, felfelé marad a 3.0). A feltöltéshez cserélni kellene az összes erősítőt plusz nagyon sok helyen a kábelezést is újra kellene csinálni. A letöltéshez sokszor csak eszközcsere kell a két végponton, plusz a frekvenciák belső átrendezése, esetleg néhány elhangyagolt csatlakozást javítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#112396) MadMancs válasza blakey (#112394) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen valószínűleg szoftveres gond, nem is írtam hogy nem. De attól még idegesítő a dolog.
Amúgy meg csatornaváltás még gyorsabb mint voda eddigi bármely boxa, de ez a kódolt jogosultság nélküli dolog megakasztja. :(

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112397) Woodcutt3R válasza Intruder2k5 (#112386) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Itt van Telekom optikai is. Vodás gigabites nettel 25 a pingem Frankfurtba.
Kérdés, hogy érdemes lenne e váltanom Tcomra emiatt.

Hol van ez a Vodafone szolgáltató kereső? Elvileg optikai hozzáférésem lehetne ezek szerint Vodán keresztül is Tcom hálozaton?
Köszi
M.

(#112398) gregory91


gregory91
senior tag

Meg is van az első vbox-os élmény:
Baj van, nincs youtube,készülék kiírta hogy nincs hálózat,a tv még megy,érdekes hogy a másik oldal csak úgy villogott,jó újra indít:Adapter kihúz vár,visszadug.
Erre ez fogad: "Csatornák keresése"
MIVAN?!
Utána némely csatorna eltűnt,jó akkor újra hangolás.
Művelet kész,kapcsolok a Travel Channel HD-re "A csatornára való hangolódás sikertelen",irónikus hogy a visszanéző meg működik.
Itt van mellettem egy mediacard-os tv azon meg megy a Travel Channel HD.
Ez most komoly??!

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#112399) Intruder2k5 válasza Woodcutt3R (#112397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT van, de gyanítom ha elérhető ott a Vodafone honos koax hálózata, akkor nem fogsz Telekom optikán át netet kapni. Ez esetben az a választási lehetőséged, hogy szolgáltatót váltasz.

(#112400) gduck válasza MadMancs (#112392) üzenetére


gduck
addikt

Nem lehet kiszedni a TV csatornalistájából a duplikált SD adókat?! Amúgy extra nagy baromság, hogy kivették sok duplikált SD csatit és erre beraktak/megmaradt csomó SD duplikált csati :W

#112395viktorhu: ok, köszi az infót. Viszont akkor nem értem mire fel van ez a sok hálózat átépítési munka amit látni a karbantartásos pdf-ben, ha erősítőket nem cserélnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.