Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113751) modflow válasza Vynx (#113741) üzenetére


modflow
veterán

Felhívtam őket, átállították ipv4-re és modem módba.
Összekötöttem LAN1-et WAN-al.
Így a net újra 500 Mb... :F
Mindjárt nézem a beállításokat.

Ami érdekes, hogy direktbe bedugtam PC-be a modem Lan1-et és nem kapott hálózatot... :F

(#113752) modflow válasza woodworm (#113742) üzenetére


modflow
veterán

"Az asusnak fix címet adni a hgw dhcp poolon kívüli tartományból."

Segítenél légyszí, hogy ezt hogy kell?

(#113753) LouiS22 válasza patrikcoc (#113746) üzenetére


LouiS22
veterán

Önmagában a bitráta semmit nem fog mondani, nem tudhatod, hogy a két szolgáltató milyen kodekkel dolgozik, hogy csak egy példát említsek. Tehát csak ez ne legyen döntési szempont.

Ha van rá lehetőséged próbáld meg ugyanolyna tévén megnézni ugyanazt a csatornát VTV-vel, mediacarddal és a telekomos csodaboxszal. Akkor talán el tudod dönteni, hogy neked melyik minősége a legjobb.

Én magam évek óta mediacardot használok, szerintem - hangsúlyozom, saját, szubjektív vélemény - a DVB-C minőséget nem veri a VTVs h265.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113754) Hory84


Hory84
tag

Ipad-re van ez a vodafone tv app?

(#113755) simongab válasza Toth_Jani (#113750) üzenetére


simongab
senior tag

eszembe jutott... és ha mobilról kitükrözöm a képet? Észreveszi?

(#113756) woodworm válasza modflow (#113752) üzenetére


woodworm
veterán

Azt írtad a wifi kell, az pedig router módban van csak, ehhez kell az asus részéről az ap mód.
Ha át lett tetetve modem módba, akkor marad a másik leírt módszer, hgw lan port >> asus wan port és az asust a wan beállításoknál automatic ip-re kell állítani.

(#113757) modflow válasza woodworm (#113756) üzenetére


modflow
veterán

Úgy értem, hogy a Vodafone egyköz lett csak modem módba téve, és a saját routeremet (ASUS RT-AC68U) használnám, arról jönne WiFi, meg LAN is.
Utóbbi eszköz most így van:
"Vezeték nélküli router mód / AiMesh router mód (alapértelmezett)"

Most visszatettem a AC68-at alapértelmezettre, most jó a net sebessége is, csak a WiFi irtó kicsi rajta, alig 200 Mb.

[ Szerkesztve ]

(#113758) Zolik válasza modflow (#113752) üzenetére


Zolik
senior tag

Ahogy a kolléga előttem írta az Asus-nál egyszerűen tedd Wifi router mode-ba és auto IP-re , a modem fog egy címet kiosztani neki. A DNS-t hagyhatod auto-n szintén.

A wireless-t meg értelemszerűen beállítod milyen ssid-t szeretnél meg a jelszót, ott nagyon nem kell mást.

Elvileg ha a gépről át kötöd a kábel a Modem Lan port -> Asus Wan-port-ra indítsd újra a modemet mert nem biztos hogy automatikusan kiosztja az IP címet a routernak. Érdemes a gépet is újraindítani, az talán gyorsabb megoldás mint várni az új IP címre amit majd a router oszt ki a gépnek.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#113759) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Van arra valami okosság, vagy kütyü hogy egy okos tv usb portján át felvett műsort más készüléken is le lehessen játszani?
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#113760) woodworm válasza modflow (#113757) üzenetére


woodworm
veterán

Még mielőtt átállíttattad volna ezt írtad: "Szóval marad a voda modem modem+wifi módban,". Ilyen nincs, de ebből gondoltam, hogy maradna a wifi, ez pedig router módot feltételez.

(#113761) Kicsirics77 válasza Hory84 (#113754) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Persze hogy van
Vodafone tv néven az app store-ban.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#113762) LouiS22 válasza balazs1956 (#113759) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs, hacsak okos emberek vissza nem fejtették azt a kulcsot, amivel titkosítja a felvételt a tévé. De legjobb tudomásom szerint ez nem történt még meg (LG-nél legalábbis biztosan nem, de erős a gyanúm, hogy a többi gyártó sem kockázatna meg egy copyright pert, vagyis biztosan javította, ha a saját oprendszerében ilyen hiba becsúszott volna).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113763) modflow válasza Zolik (#113758) üzenetére


modflow
veterán

Köszi szépen. Most már egész jól működik.
Csak azt nem értem, hogy a WiFi miért olyan lassú...
A telefon is csak 100-at ír, az Xbox SX is alig 120-at.. :F

(#113764) Zolik válasza modflow (#113763) üzenetére


Zolik
senior tag

esélyes hogy 2.4 Ghz-en megy a Wifi csatlakozás ott kb ekkora sebességre lehet számítani.
Nézd meg hogy van-e külön wifi az 5Ghz-re ha nincs akkor próbáld meg azzal. Az 5Ghznek kisebb a lefedettsége de cserébe nagyobb a bandwith, a 2.4 nagyobb lefedettség de lassabb.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#113765) modflow válasza Zolik (#113764) üzenetére


modflow
veterán

Van mindkettő.

2.4 GHz WiFi-n alig van 100-120, a router 5 GHz jele meg állandóan eltűnik... mondjuk ez első naptól ilyen....
És egy ASUS RT-AC68U-ról van szó, szóval akár lehetne is jó.

(#113766) patrikcoc válasza LouiS22 (#113753) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Értem, köszi a választ. Mediacarddal szerintem nem tudnám kipróbálni, itt csak T optika van amin ha jól tudom csak a netes VTV van. Esetleg aki váltott ugyanígy T-s optikáról, hogy csinálta? Ha lemondom a T-s szolgáltatást, gondolom kijönnek és leszedik az optikát, vagy először célszerű megrendelni a vodát? Illetve itthon 4 TV van, T-nél sajnos max. 3 boxot lehet igényelni, ez itt is így van?

(#113767) Angel132688 válasza MiZo1990 (#113716) üzenetére


Angel132688
újonc

Minden más csatorna megvan szerintem. Kivéve ez a kettő. Van ilyen hibakereső is benne, ennél a két a csatornánál azt irja hogy nincs csatlakoztatva a kábel. A HBO HD-nak pedig semmi baja.

(#113768) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#111622) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hajdúszoboszló, és környéke: "központi meghibásodás kibontakozása van folyamatban, a hiba elhárítását megkezdték, várhatóan délre lesz újból szolgáltatás..."

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#113769) cocka válasza Ledi (#113736) üzenetére


cocka
veterán

Azt értem, hogy nem minden csatorna érhető el, de a webes és az app legalább szinkronban van? Az appot kb. soha esélyem se volt kipróbálni, meg amúgy se használnám hordozható eszközön.

(#113770) cocka válasza patrikcoc (#113746) üzenetére


cocka
veterán

Hát szerintem az van, hogy bár a videók és élő adás bitrátája nagyon jó, kb. 5.5 megabit/sec, csakhogy a szerverük még ezt sem igazán tudja kiszolgálni. Vagy legalábbis nem úgy tűnik, hogy olyan zökkenőmentes lenne pl. a visszajátszós rész.

random belaggol a kép

Nyugi, ilyen itt is van. Meg pillanatra megáll, ahogy írtad is. LOL Tudtommal itt a hang legalább jó. Itt ha baja van, akkor mindkettőnek egyszerre van baja, nincs olyan hogy csúszik a hang, legalábbis nem tudok róla.

(#113771) cocka válasza kezo0 (#113747) üzenetére


cocka
veterán

Na várjál. Most akkor ezzel azt akarod mondani, hogy nincs olyan műsor, aminél engedélyezett a "felvétel", de visszanézőbe nem kerül be?

Mert ha csak azt lehet felvenni, amit amúgy a visszanézőben is meg tudsz nézni, annak számomra nincs túl sok értelme.

(#113772) cocka válasza LouiS22 (#113753) üzenetére


cocka
veterán

A VTV mióta h265? Az igencsak h264 még.

(#113773) cocka válasza balazs1956 (#113759) üzenetére


cocka
veterán

Ez onnantól kezdve bukó, hogy a tévéken nincs HDMI kimenet, ha van is, max. hangot tudsz kivarázsolni belőle, képet nem.

És akkor itt meg is vagy lőve, mert a HDD-re vett anyagot nem fogod tudni visszafejteni, meg tudtommal a fájlrendszer is valami speckó szokott lenni, bár ez nem biztos, de ha titkosítva van az adat, akkor mindegy is, hogy maga a fájlrendszer speciális-e vagy nem. Plusz egy hátráltató tényező max.

És mivel magán a tévén nincs HDMI kimenet, így a felvett anyagot újra lejátszani sem tudod felvétel céljából. Szóval mindenképp bukó van.

(#113774) kezo0 válasza cocka (#113771) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem az valahol logikus, hogy amit fel lehet venni, azt vissza is lehet nézni. Hiszen a felvétel az lényegében egy 90 napos visszanézési lehetőség engedélyezese. És amit 90 napig vissza lehet nézni, azt értelemszerűen 7 napig is vissza lehet nézni. Másként fogalmazva, a visszanézés az a felvétel részhalmaza.
Abban nem vagyok biztos, hogy fordítva is így van-e, vagyis, mindent fel lehet-e venni, amit vissza lehet nézni. Lehet, hogy nem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113775) modflow válasza woodworm (#113760) üzenetére


modflow
veterán

Amúgy ha most a voda eszközln visszaállíttatom a WiFi-t, akkor nem lenne jó a jelenlegi beállításommal a rendszer?

(#113776) cocka válasza kezo0 (#113774) üzenetére


cocka
veterán

De nyilván én a visszanézés alatt nem azt értettem az elejétől fogva, hogy a felvett anyagot vissza lehet-e nézni, mert az nyilvánvaló. Az eredeti kérdésem is az volt, hogy van-e olyan felvehető műsor, ami amúgy nem kerül a visszanézős részbe.

mindent fel lehet-e venni, amit vissza lehet nézni.

Az engem személy szerint kevésbé érdekel.. ha már vissza lehet nézni, akkor nem érdekel, hogy felvehető-e. Viszont simán előfordulhat szerintem, hogy valami csak felvehető, de nem kerül visszanézőbe.

A kérdés inkább az, hogy jogilag ennek mi a fax értelme van, hogy valamit engednek felvenni, de nem nézheted vissza, csak ha beállítottad felvételre.

(#113777) cocka válasza kezo0 (#113774) üzenetére


cocka
veterán

Viszont van egy ultra basic szempont, amit elfelejtettünk. Az éppen futó élő adásnak szerintem minimum legalább 1 percig már mennie kell, ahhoz, hogy kiderüljön, hogy egyáltalán visszanézhető lesz-e vagy sem. Ha már az elején engedik a visszatekerést vagy a lejátszás az elejéről opciókat, akkor nyilván menni fog a visszanézhető anyagok közé. De ha ez nincs meg, akkor végül is még így is jobban jársz (bár a csúszások miatt korántsem biztos), mert akár műsor közepén is beállíthatod, hogy az egész anyagot felvegye.

(#113778) kezo0 válasza cocka (#113776) üzenetére


kezo0
addikt

Hm, szerintem világos, amit írtam: úgy vélem, nincs olyan, amit csak felvenni lehet, de nem kerül visszanézőbe, és le is írtam, hogy miért.
Persze lehet, hogy tévedek. De ugye az, hogy mit lehet visszanézni, mindig csak utólag derül ki, ami némileg megnehezíti az elméletem ellenőrzését. :)
(Ja, és ugye itt mindvégig a Vodaboxról és a VTV appról beszélünk.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113779) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#113768) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ismét működik ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#113780) cocka válasza kezo0 (#113778) üzenetére


cocka
veterán

És máris megdőlt az elmélet, mert a vtv-s csatornakiosztásban van olyan, amiről csak felvehetsz, és van olyan, amiről csak visszanézhetsz.

Nyilván ezek a kivételek, itt egyes műsorokat kéne vizsgálni olyan csatornák esetén, ahol mindkét funkció elérhető.

(#113781) kezo0 válasza cocka (#113780) üzenetére


kezo0
addikt

Melyik csatornáról lehet csak felvenni, de visszanézni nem?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113782) Zolik válasza modflow (#113775) üzenetére


Zolik
senior tag

Sajnos nem ismerem a voda wifis modemét de szerintem attól, hogy wifi is aktív rajta minden működhet ugyan úgy csak akkor túl sok értelme nem lenne hogy az asuson is aktív a wifi.
Viszont ha az 5G-s jel eltűnik az asuson random akkor a routerrel lesz a gond.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#113783) woodworm válasza modflow (#113775) üzenetére


woodworm
veterán

Működni fog, csak az asus külön alhálón lesz. Duplán fogsz natolni, nem látják egymást az eszközök a két routerre csatlakozva és mindkét routeren port forwardolni kell azokat a szolgáltatásokat, amik igénylik.

(#113784) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

1 hete nem tudom használni a Vodafone TV app-ot, mindenféle kapcsolódási hibára hivatkozik.
QR kód segítségével szoktam a médiaboxra csatlakozni a boxon belül a SelfCare menüben.
Már reseteltem a boxot is, újratelepítettem az app-ot, de semmi.

Valakinek hasonló? Vagy ötlet, hogy mi a nyűgje?

[ Szerkesztve ]

(#113785) erahurka


erahurka
félisten

Nálatok is WT1807 videolejátszási hibát dob a voda tv webes felülete?

#113784 Drughi: Ezek szerint hosszabb ideje fennállhat? Én csak F1 szabadedzést szoktam rajta hallgatni munka közben, egy hónapja nem használtam legalább.

[ Szerkesztve ]

(#113786) Drughi válasza erahurka (#113785) üzenetére


Drughi
addikt

Én a tv műsort szoktam leginkább keresni rajta, mert úgy abba a sorrendbe látom, ahogy a csatornakiosztás is van.
1 hete kezdte el, korábban hónapokig jó volt.

(#113787) modflow válasza Zolik (#113782) üzenetére


modflow
veterán

De igen lenne, mert a Vodás az első emeleten van, az Asus meg a földszinten. És a falak miatt egy eszköz messze nem fed le sajnos két szintet.

(#113788) modflow válasza woodworm (#113783) üzenetére


modflow
veterán

"mindkét routeren port forwardolni kell azokat a szolgáltatásokat, amik igénylik"

Ez mit is jelent pontosan?

(#113789) BBUN52


BBUN52
tag

Sziasztok!

Van egy "kis gondom" a Vodafone-nal.

Szerettem volan műsorvisszanézést csinálni, de az nem hajlandó működni. Többször néztem már vissza de most azt írja ki szép fekete hátteren, hogy:
"A kiszolgálóhoz történő kapcsolódás sikertelen, vagy megszakadt a kapcsolat"

Gondoltam sebaj van vodafone tv csekkolom ott a műsort ami pedig az alábbi hibaüzenettel dob ki:
"Videó lejátszási hiba. Kérjük, próbáld újra később (WT1806)"

Elvileg net van, midnen jónak tűnik csak ezek nem akarnak működni.

Tudtok valamit javasolni?

Köszi előre is!

(#113790) modflow


modflow
veterán

Ugye tegnap mondtam, hogy a Vodafone eszköz wifi-t nem sugárzó módban volt és úgy kötöttem össze az ASUS routeremmel. Királyul ment a net, legalább is lan-on.

Mondom most kipróbálom, hogy a Vodafone eszközt újra wifis módba kapcsoltatom, akkor jó lesz e.

Erre nem jó, már lan-on feleződik a net sebessége. :F

Ez mi a jó égért van???
Miért zavarja egymást a két eszköz?

A rendszer úgy néz ki, hogy koax belemegy Vodafone-ba, onnan LAN1-ről ASUS WAN-ban. És ASUS gigabit LAN-on mérem PC-n a sebességet.

(#113791) blakey válasza modflow (#113790) üzenetére


blakey
titán

A problémád szerintem nem ide tartozik. Történetesen semmi gond nincs a Vodafone-al és az eszközzel, inkább a hálózati beállításaid, megoldásaid nem megfelelőek. A helyedben a HGW-t modem módba tenném, beszereznék egy másik MESH-képes Asus routert és máris megoldódna minden gondod. A szolgáltatói eszközök nem alkalmasak bonyolultabb hálózati megoldásokra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#113792) modflow válasza blakey (#113791) üzenetére


modflow
veterán

Ez lesz. :)

(#113793) cocka válasza kezo0 (#113781) üzenetére


cocka
veterán

Ott van a csatornakiosztásban:

MTV Hits
MTV 90s
MTV Live HD
MTV00s

(#113794) cocka válasza BBUN52 (#113789) üzenetére


cocka
veterán

Ha még van idő, várjál egy-két napot, utána meg szokott javulni, legalábbis Horizon Go-nál ez volt, hogy ha egy pár órával korábbi műsort akartam visszanézni, gyakran írta ki, hogy a lejátszás jelenleg nem lehetséges. Ránéztem 2 nap múlva: jéé mégis.

(#113795) kezo0 válasza cocka (#113793) üzenetére


kezo0
addikt

Azért kérdeztem, mert nem tartom folyamatosan a kezem ügyében a csatornakiosztást, de akkor köszönöm, majd ránézek ezekre.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113796) Apaxp


Apaxp
senior tag

Először azt hittem vicc. Azután még röhögtem is. :)

Negyedik alkalommal választották be a TOP35 szerethető nagyvállalat közé a Vodafone Magyarországot a DreamJo.bs által indított közönségszavazás alapján.

https://www.napi.hu/nemzetkozi-vallalatok/vodafone-munkahely-csaladbarat-vallalat.740591.html

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#113797) modflow válasza modflow (#113792) üzenetére


modflow
veterán

Visszaállították, azt hittem kész, boldogság...
Erre kezdődik az egész elölről, eltűnt az eddigi 950-es sebesség és visszatért bridge módban is a max. 450. :W :W :W

Ó, Istenem, miért???

(#113798) kabelmania27 válasza modflow (#113797) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#113799) cocka válasza Apaxp (#113796) üzenetére


cocka
veterán

Ha csak a 35. lett, akkor gondolom kibékülsz a helyzettel. :DDD

(#113800) modflow válasza kabelmania27 (#113798) üzenetére


modflow
veterán

Kíváncsiság kedvéért holnap megnézem mindezeket.
Köszi, előre is!

Kétszer újraindítottam a voda eszközt és újra megy 950-et. 😅
Hozzá nem nyúlok mostmár. Ez nagyon misztikus! 😂

A modem jelszint értékeket hol tudom lekérni?
Csak mert bridge módban at eszköz nem érhető el a 192.168.0.1-en.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.