Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113701) ttamas85 válasza MadMancs (#113700) üzenetére


ttamas85
csendes tag

Köszi a gyors választ! Hát akkor marad az, hogy a laptopot kell mindig rádugni a tv-re...

(#113702) bjoc válasza MadMancs (#113698) üzenetére


bjoc
csendes tag

Nem ismerem a HGW-t. A jelenlegi modemem (UPC Connect Box) modem módban van. Ennek a maradék 3 portja is használható a voda box-hoz így modem módban?

(#113703) woodworm válasza bjoc (#113702) üzenetére


woodworm
veterán

Egyszerre 3 kapcsolat engedélyezett a vodánál. Egyet visz a routered, kettő marad két boxnak. Mindegy melyik portot használod, de az utolsó már nem fog kapni hozzáférést. Ha 3 boxod van, akkor kell a switch.

(#113704) g_g_g válasza bjoc (#113695) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem ez lett a megoldás, gond nélkül működik vele.
Xiaomi Mi WiFi Range Extender AC1200

(#113705) asdf_ válasza MadMancs (#113696) üzenetére


asdf_
veterán

Hát nemtom, nekem határozottan rémlik, hogy ha Telekom területen csak voda tv-t akar az ember, akkor két szerelő jön, egy telekomos, aki csinál korlátozott netet Telekom eszközzel (mivel ezt tőlük veszi nagykerben a voda), majd amikor az kész, utána vagy vodás szerelő hoz vtv boxot, vagy a postás. De akkor lehet, hogy rosszul tudom.

(#113706) bjoc válasza woodworm (#113703) üzenetére


bjoc
csendes tag

Köszönöm a válaszodat. Ha ez így működik a voda által ajánlgatott 1000 Mbites modemmel vagy HGW-vel is akkor ez teljesen jó megoldás.

(#113707) bjoc válasza g_g_g (#113704) üzenetére


bjoc
csendes tag

Ezen én is gondolkodtam de néhányan nem ajánlották merthogy nem elég a sávszélesség meg zavarható (pl. mikrosütő). Persze ettől még működhet de ráadásul ez plusz 7-8 ezres.

(#113708) Angel132688


Angel132688
újonc

Sziasztok! Valaki segítsen légyszi. Hátha ti okosabbak vagytok 😁 Ma cseréltem le a régi upc boxomat az új Vodafone tv boxra. Lassan kerülget a sírás is. Van HBO pack előfizetésem. Na most az új boxon csak a HBO HD csatorna működik. Drága ügyintézővel kinlódtunk egy órát, volt áramtalanitás, net és box újraindítás, a lényeg pedig ugyan az maradt. A HBO2 és HBO3 azt irja hogy a kívánt adatfolyamatra hangolódás sikertelen. Diagnosztikában azt írja mimdkét csatornára hogy csatlakoztassam a kábelt. Mintha nem érzékelné. Pedig minden más csatornám működik. Valami ötlet? 🥺

(#113709) LouiS22 válasza Angel132688 (#113708) üzenetére


LouiS22
veterán

Kérj egy mediacardot. Ez a csodabox egy valódi fostenger.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113710) quint válasza bjoc (#113707) üzenetére


quint
aktív tag

Például 3 ezer forintért egy Mercusys MS105G 5 portos gigabites switch?

(#113711) Ledi válasza Angel132688 (#113708) üzenetére


Ledi
aktív tag

AZ HBO OD alkalmazás működik a boxon?
Ha le tudod játszani a tartalmakat az már fél siker. Tudom, hogy az OD tartalma közel se azonos a GO tartalmával, de semmitől több.

LouiS22 igaza van. Másik megoldás a medicard.

(#113712) Angel132688 válasza Ledi (#113711) üzenetére


Angel132688
újonc

Igen, úgy tűnik az legalább működik 😁

(#113713) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali.
Mivel gyakran pattogó hangot adott ki a TV, vettem egy galvanikus leválasztót amit jelenleg a bejövő főkábel és az első osztó közé raktam be. Az első osztóra van kötve a modem és egy második osztó ami a két TV médiaboxára megy. Sajnos időnként így is pattog de ritkábban és gyengébben mint régen.
A kérdésem az lenne, hogy jó helyen van-e így a galvanikus leválasztó vagy esetleg jobb lenne csak a boxokhoz menő ágra tenni? Mivel lehetne a pattogást teljesen kiszűrni?

(#113714) kabelmania27 válasza Zolifarkas (#113713) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Helyezd át a galvanikus leválasztót az első osztó tévés kimenetére hátha javulni fog a helyzet, ha rosszabb lesz kösd vissza a bejövő kábelre.

[ Szerkesztve ]

(#113715) ztsoft válasza macy (#113652) üzenetére


ztsoft
őstag

Szerintem valamit nagyon benéztél. 500/22-es (500/20-ast nem találtam a listában) csomag minimális sebessége 100/6, [link].

Már csak az én 150-es csomagomnak 30/4 a minimuma.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#113716) MiZo1990 válasza Angel132688 (#113708) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az összes többi csatorna rendesen megy?
Ilyet akkor szokott kiírni, ha hibás hálózati azonosító van a profilodban, ilyenkor a csatonák jelentős részénél a fenti felirat található.

(#113717) Intruder2k5 válasza ztsoft (#113715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az igaz, hogy 500/22, de van ilyen. Google első találat, PDF file, balról a harmadik HFC oszlop, 500/22-es csomag, garantált sebesség 15/4Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#113718) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Vodafone applikációval meglehet valahol nézni a felvett műsorok listáját epizódonként (távolról törlés eseten pl)

(#113719) Zolifarkas válasza kabelmania27 (#113714) üzenetére


Zolifarkas
tag

Köszönöm. Kipróbálom.

(#113720) LouiS22 válasza Csabi1984 (#113718) üzenetére


LouiS22
veterán

Meg, de nem túl intuitív az UI. Ha belépsz a Műsoraim fülre, ott lesz egy-egy thumbnail az adott sorozat rögzítéséből. Ha arra ráböksz, akkor a menü legalján a további epizódok a sorozatból opcióra bökve listázza az epizódokat.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113721) ztsoft válasza Intruder2k5 (#113717) üzenetére


ztsoft
őstag

Jogos, az általam linkelt pdf-ben is benne van (az utolsó táblázat), 75 illetve 15/4.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#113722) modflow válasza MiZo1990 (#113626) üzenetére


modflow
veterán

Most egy áramtalanítás után újra mutat mindent.
Nem lehet azt alapértelmezetté tenni, hogy csak a kedvenceket mutassa?

(#113723) Zolik válasza modflow (#113691) üzenetére


Zolik
senior tag

A LAN kábel hossza 100 méterig teljesen mindegy (elvileg e fölött kezdődik az adat vesztés) így nem számít hogy 50cm-es vagy 50m-es.
Próbáltad esetleg gigabites router közbe iktatásával is / másik patch kábellel? (modem-router-pc) Csak a kíváncsiság miatt érdemes lenne egy próba.
Amúgy a bekötésnél a szerelő nem mért rá a sebességre? Anno az inviteles tech guy-nak volt valami spéci cucca amivel közvetlen tudott egy belsős speedtestet lefuttatni. Én a helyedbe mindenképp átolvasnám a szerződést hogy mit ír az ÁFSZ mennyi a garantált le és feltöltési sebesség. Online hibajegyet nem tudsz beküldeni? [link]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#113724) modflow válasza Zolik (#113723) üzenetére


modflow
veterán

A gigabites routert hogy kössem rá?
Modem lan1 vs. router wan?

Nem volt bekötés, meglévő szolgáltatót váltotta. Semmi nem változott, csak a modem.

De hívtam őket és kivételes módon 40 perc után felvették, mondtam elállok a szerződéstől, mondta várjak még pár napot. Letettük.

Most jó a net, 950/40. :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#113725) LouiS22 válasza modflow (#113724) üzenetére


LouiS22
veterán

Teljesen véletlenül nem az történt, hogy a régi, 500as profil volt még aktív és nem a gigabites? Most pedig vagy aktiválták menet közben?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#113726) modflow válasza LouiS22 (#113725) üzenetére


modflow
veterán

Ezt senki nem fogja elmondani...
Majd a következő napokban kiderül.

(#113727) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Nekem olyan kerdesem lenne, hogy valaki hasznalja a Vodafone TV appot valamilyen andoidos (vagy apple) tv boxon, es mukodik megfeleloen?
Nekem most beelink van es csak kulonbozo hibauzeneteket kapok :(
Tudtok javasolni valami jobb tv boxot, amin tokeletesen mukodik az app?

(#113728) cocka válasza SSlyTR (#113727) üzenetére


cocka
veterán

Erre nincs megoldás. Nekem is Beelink van, esélytelen.

(#113729) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Letöltöttem a Vodafone tv appot a telefonomra.

Ha jól értem, ingyenesen nézhetem azt adókat a telefonomon, melyekre elő vagyok fizetve? De nincs benne az összes tv adó, amire elő vagyok fizetve, csak egy részük. Ennek mi az oka?

Láttam, hogy az alkalmazásban is van videótár. Ott gondolom fizetni kell a filmekért. Ha kiválasztok egy filmet, akkor az árát nem írja, hanem már tölti is be. Akkor honnan tudom, hogy mennyibe kerül?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#113730) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Az új gigás net fekete BOX-ban ha ketté osztom 2,4 és 5Ghz-re wifi jelre, akkor a 2,4 Ghz-es része eltűnik, és csak az 5Ghz-es látszik? 2,4es eszköz nincs rajta állandóan, de ha jön egy vendég, akkor nem látja a netet.

Wifi ki-bekapcsolásra egy időre megjavulj.

Olyan mintha idővel lekapcsolná. Valakinek van ötlete?

Köszönöm!

(#113731) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló, egy ilyen kérdést kaptam:
CB-ről van szó:
"Ilyen modemmel van az a problémám, hogy egy adott eszköz rá tud csatlakozni a wifijére, de netet már nem kap. Az eszköz jó, a wifire ha mással csatlakozom az is jó. Van valami ötleted?"

Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#113732) pjen válasza GoodSpeed (#113731) üzenetére


pjen
félisten

Valamit az eszközben keresgélj.Cb+ 500 as net minden csatlakozik. Érkezik egy asztali gép a csatiban egy dp átalakító. Ugyanez volt a hiba. Az átalakítót kihúztam rögtön működött minden. Egy fél nap mire rájöttem.

(#113733) Zolik válasza modflow (#113726) üzenetére


Zolik
senior tag

Amit leírtàl nekem az alapján teljesen úgy tűnik hogy egyszerűen a modem még a régebbi csomagra volt felkonfigolva. Ez a sebesség szerintem kb fedi a valóságot. Ettől jobb biztos nem lesz de rosszabb se legyen :K

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#113734) SSlyTR válasza Faterkam (#113537) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Hol kell torolni a fiokbol a keszulekeket? En ezt a keszulek listat se talaltam meg :(

(#113735) Kicsirics77 válasza SSlyTR (#113734) üzenetére


Kicsirics77
veterán

belépsz az otthoni szolgáltatások fiókba-->kiválasztod a szolgáltatások menüt-->előfizetéseim-->lenyitod a tv fület ott az extra szolgáltatásokat kiválasztod majd vodafone tv applikáció és ott kellene lenni az eszközöknek.
Tegnap nekem sem mutatta a regisztrált eszközöket, lehet kellene egy cache ürítés meg előzmények törlése a böngészőben.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#113736) Ledi válasza rayoliviero (#113729) üzenetére


Ledi
aktív tag

1.Nem minden csatorna érhető el az appban.

Nézd meg a csatornakiosztást. Csak a fekete pöttyel jelölt adók nézhetők mobilon.

2. Ha ott a Megtekintés gomb akkor megnézheted a filmet fizetés nélkül. Ez akkor lehetséges ha van Videoklub előfizetésed. Ha kölcsönzés van fizetni kell érte.

(#113737) modflow válasza Zolik (#113733) üzenetére


modflow
veterán

Ez így tökéletes már!

Szóval marad a voda modem modem+wifi módban, de az AC68U-mat hogy kössem rá?
Modem lan1-et asus router wan-jába?
Ill. milyen beállításra kell tenni az AC68U-t?

(#113738) erahurka


erahurka
félisten

CB-netrádió szarakodással van fejleményem: pont az óraátállítás napja óta nem jó. Valamit az kavarhatott meg. Így esetleg valami tipp?

(#113739) Inhouse válasza GoodSpeed (#113731) üzenetére


Inhouse
őstag

Én egy régi Androidos tablettel vagyok így. Felcsatlakozik, de azt írja, hogy az internet nem elérhető, kis felkiáltójel. De van rajta net, ha kipróbálom. Gondolom, hogy egy adott oldalt néz meg ilyenkor, hogy van-e és ebben egy olyan cím van megadva, ami megváltozott/megszűnt?

Üdv Inhouse

(#113740) rayoliviero válasza Ledi (#113736) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen!

(#113741) Vynx válasza modflow (#113737) üzenetére


Vynx
tag

Ha modemként akarod használni a HGW-t akkor hívd fel 1270-t és kérd át magad IPV4-be, (modem módban nincs wifi). Az AC68U-n a WAN fülön állíts át a WAN Connection Type-ot Automatic IP-re a wifit ezen kapcsold be és használd ezzel. Igen Modem LAN1-et Asus Router WAN-jába kötöd.

[ Szerkesztve ]

(#113742) woodworm válasza modflow (#113737) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac68u-ban van dedikált ap-mód. Az asusnak fix címet adni a hgw dhcp poolon kívüli tartományból. Így az asus mind az 5 portja használható.

(#113743) gregory91 válasza Angel132688 (#113708) üzenetére


gregory91
senior tag

Húzd ki a net kábelt,és végezz el rajta egy csatornakeresést.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#113744) d.tiborz válasza kezo0 (#113657) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Én lusta voltam telefonálni, inkább megnéztem Netflixen pár filmet.

(#113745) SSlyTR válasza Kicsirics77 (#113735) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

koszi :R

(#113746) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Sziasztok! Telekomos területen vagyok és jelenleg az androidos T box van. Ehhez képest milyen a Vodafone TV minősége? Van valami információ pl. a bitrátáról? Jelenleg rengeteg probléma van a T-s boxxal, fél évig pattogott a hang, a legújabb update óta már csúszik, random belaggol a kép, vagy megáll és a hang megy tovább, visszatekerés is kb pár percig működik stb...

[ Szerkesztve ]

(#113747) kezo0 válasza d.tiborz (#113744) üzenetére


kezo0
addikt

Én meg megnéztem visszanézővel azokat a műsorokat, amiket rögzítettként nem tudtam megnézni, hiszen a kettő között csak annyi a különbség, hogy ami rögzítettként van megjelölve a felhőben, azt nem csak egy hétig nézheted vissza, hanem 90 napig. (Így tulajdonképpen nincs is nagyon értelme időzített felvételt beállítani bármilyen műsorra is. Kivéve, ha tudod előre, hogy nem fogod tudni azt a műsort egy hét alatt megnézni valamikor.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#113748) d.tiborz válasza kezo0 (#113747) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nekem kb 4-5 dokusorozat van időzítve, ami tiltott, amikor otthon van az oldalbordám (azt mondja, gyilkos tv-t nem nézhetek :DDD ).
Ezeket akkor nézem vissza, amikor pihenős vagyok.

(#113749) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok! Lehet valahogy vodafone TV alkalmazást futtatni olyan Sony TV-n amin android TV op rendszer van? És így esetleg a beltéri egységtől távol tévézni?

Köszi a választ

Üdv

Gábor

(#113750) Toth_Jani válasza simongab (#113749) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Sajnos nem, mert felismeri hogy nem mobil, viszont a TV gombot megnyomva simán lehet TV-t nézni, ha benne van a MediaCard.
Vagy PC-ről hálózatban át lehet küldeni a képet a TV-re.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.