Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144201) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok!
[link]
Csak ez jön be , hiába nyomok factory resetet , reboot tököm mindent. Valakinek van erre ötlete??

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#144202) molnarpeter válasza Fityusz (#144201) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1414, Vandának jelents IPTV nem működik hibát :) szerintem csere lesz, ha bootolni sem tud.

[ Szerkesztve ]

(#144203) Fityusz válasza molnarpeter (#144202) üzenetére


Fityusz
tag

Chaten jelentettem ma reggel, de még semmilyen tájékoztatást nem kaptam , hogy rögzítették vagy valami. Az ügyintéző chaten leírta a hibajegy számát, és ennyi. Remélem ettől.még elindul a folyamat, mármint a javítás / csere.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#144204) salieven válasza snyper990 (#144190) üzenetére


salieven
aktív tag

Az van hogy 2 szintes családi ház és nem akartunk végigfúrni mindent ezért a Mesh rendszer .... a Meshek kapják a wifi jelet és úgy onnan kapják kábelen a set top boxok a netet ezért van a set top boxokon kilőve a wifi.

Egyenlőre kilőttem a HGW wifijét, és a Mesh rendszer megy csak eddig a délután folyamán egyszer sem szakadt meg a kapcsolat és indult újra a router mint fentebb is írtam hogy ez a probléma.

Plusz beállítottam a fix ip-t a pc-nek hogy azzal se legyen baj elméletben.

PSN: salieven

(#144205) molnarpeter válasza Fityusz (#144203) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

72 órán belül érkeznek [link]
Addig talán TVGO áthidaló megoldás, ha elérhető. :F

(#144206) MaxxDamage válasza gyarmatinic (#144200) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam a 30-as "ADSL" ezt tudja. (fixen)

"Remélem csütörtöktől megszűnik ez a kínlódás" --->> Váltasz optikára? :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#144207) molnarpeter válasza MaxxDamage (#144206) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem rossz! Erről jut eszembe, mi Invitellel szerződtünk, de Tkom terület, így gyanúsan más csomagot kaptunk, mint amire fizettünk (5/0,5 vagy 5/1 volt talán hivatalosan). Optikai bekötés előtt hirtelen gondoltam mérek egyet, de csak wifin, telefon böngészőjében készült eredmény, nem full pontos. Aztán bekötés kor egyből teszteltem egyet, wifin 220 körül jött ha jól emlékszem - nem mentettem, aztán pár nap múlva kábelen mértem, arról van screenshotom.

DSL

”250/70” optika

[ Szerkesztve ]

(#144208) tuto558 válasza snyper990 (#144190) üzenetére


tuto558
tag

"Ha nem wifin csatlakoznak a set top boxok, és elvagy a HGW wifijével, akkor tényleg nem értem, minek kell a Mesh..."

---> Ha nincs lehetőséged kábelezni, akkor sem "hivatalosan támogatott" az a mód hogy a box wifijét bekapcsolva csatlakozik a mesh hálózathoz. A hivatalosan támogatott verzió az, hogy 1 mesh eszköz a router mellett, és minden további mesh eszköz a box-ok mellett, a mesh eszközön pedig van LAN csatlakozó is, amin kiadja a netet és arra van rákötve a box. Ezért van nála is letiltva a wifi a box-on.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#144209) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Több hozzászólás is volt ebben a topicban korábban azzal kapcsolatban, hogy telefonon a Wifi pár másodpercre megszakad néha, akár Mesh rendszerrel, akár HGW wifijén keresztül, ha a titkosítás WPA2/3 vegyesre van állítva.

Ez valószínűleg kliens oldali kompatibilitási probléma. Majdnem emiatt adtam vissza 90 napon belül az Okoswifi rendszert, viszont pár hete a telefonjaink frissültek Android 13-ra és azóta minden eszközön megszűnt ez a jelenség, atomstabil a wifi kapcsolat.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#144210) gyarmatinic válasza MaxxDamage (#144206) üzenetére


gyarmatinic
tag

Nálam ilyen (ma reggel), amikor nem makacskodik

És igen holnap elvileg jönnek bekötni az optikát (1000/1000-es) szerintem a faluban nálunk lesz először :D

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#144211) snyper990 válasza tuto558 (#144208) üzenetére


snyper990
őstag

Persze, így már világos, csak abból, hogy „Igazából a Mesh rendszer meg úgy van ahogy bekötötték, le van rakva a tv boxok mellé fogják a jelet és annyi nem állítottam azon semmit se még.” nem tudtam kikövetkeztetni, hogy nála így oldották meg a TV-t :)

(#144212) snyper990 válasza salieven (#144204) üzenetére


snyper990
őstag

Mindenképp furcsa. De az a lényeg, hogy működik

(#144213) MaxxDamage válasza molnarpeter (#144207) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

30-as csomagom van és csak a bounding-nak köszönhető a "fix." 50-es és én is telefonnal mértem WiFi-n :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#144214) MaxxDamage válasza gyarmatinic (#144210) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"szerintem a faluban nálunk lesz először :D" --->> Én is hasonlóképp leszek/teszek majd a 2000/1000-es csomaggal! :K
Addig marad ez a 30-as (ami 50-en megy) :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#144215) gyarmatinic válasza MaxxDamage (#144214) üzenetére


gyarmatinic
tag

Nekem is van hozzá "net gyorsító" most konkrétan csak az működik a DSL tunnel down-on van :F de most hiába jelentem hibára....holnap ilyenkor már itt lesznek a szerelők

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#144216) Lauda válasza gyarmatinic (#144210) üzenetére


Lauda
félisten

Hasonlóra számíthatsz:

;)

(#144217) MaxxDamage válasza gyarmatinic (#144215) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor nem értem.
Nekem is a 2 eresből 4 eres csinálással gyorsítottak és azt mondták ez a max. (pár éve már) és azt hozza is fixen.
Tavasszal elvileg lesz optika és váltok is, amint mód lesz rá! (max. csomagra)

Más:
Milyen vastag kábelt húznak majd be a lakásba, illetve a ház falán van egy "doboz" ami gondolom cserélve lesz?
Úgy akarom megoldani, hogy ne kelljen majd furkálni, régi helyett kéne behúzni a meglévő csövezésbe. :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#144218) Lauda válasza MaxxDamage (#144217) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam 3mm átmérőjű az optikai kábel. Behúzzák a házba ahogy kéred, tesznek egy fali dobozt (bent), abba kötik bele a kábel, onnan egy kábellel (ez már bontható mindkét végén) csatlakozik az ont - hoz.

Behúzzák abba is, csak nem lehet megtörve az optikai kábel, tehát olyan legyen a kábelcsatorna.

[ Szerkesztve ]

(#144219) kecsawi válasza MaxxDamage (#144217) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nekem simán bejött a régi helyén a szomszédodban. Az optikai kábel vékony fekete, a többi utp.

(#144220) FireShadow


FireShadow
senior tag

Lehet olyat, hogy nem a szolgáltató hivatalos eszközével vezetékmentesíteni a set top boxot? Ha igen, mi annak a kütyünek a neve amin ideális esetben van 1 antenna és egy ethernet port amibe bedugom a boxot?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#144221) MaxxDamage válasza Lauda (#144218) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

& kecsawi:
Köszi! :R
Semmi törés nincs a mostaniba sem, tehát akkor gond nélkül megoldódják.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#144222) flash-


flash-
veterán

kettő iptv boxunk van(még a régebbi fajta nem az androidos), egyikkel az a baj hogy hetente kell kb resetelnem mert megmakkan. pl tudok váltani a csatornák között de csak a csatornák nevét írja ki a box, a kép az pedig fekete. vagypedig lefagyott képet mutat. a reset megoldja a gondot kb 1 hétig.,de nem is feltétlen kell reset,van amikor elég a ki-be kapcs,stb..de ez így nem jó.
ez box hiba lesz vagy pedig valami más? lehet hogy a TP-link konnektoros hálózati eszköz kezd meghalni amivel az a box kapja a tv jelet (az ont-ból) amin a hibát észlelem..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#144223) #46824192 válasza flash- (#144222) üzenetére


#46824192
törölt tag

Cseréld meg a két boxot és kiderül.

(#144224) #46824192 válasza flash- (#144222) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerelő kimegy ,meglátja a saját tplink eszközt és hisztizni fog. Még ha nem is az a hibás, akkor is az lesz a hibás :)

(#144225) molnarpeter válasza FireShadow (#144220) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem tilos, természetesen. Lehet használni a box beépített wifijével is. Csak kevésbé stabil a működés. Pl nekünk alapvetően kábelezés befejezésre váró történet van, Tkom bekötéskor kérésre csak egy jó hosszú kábelt hagyott amivel csúnyán, de össze lett kötve a box-ONT, azt kihúztam és wifi be, amíg ideér a szerelő megteszi. Viszont nekik kötelező valamilyen kábeles módszerrel bekötni, utána csinálsz amit akarsz :D Ha egy fázison van házon belül az ONT és a box konnektora, akkor lehet egy powerline adapter is megbízható eredményt adhat (Tkom is kínál ilyen opciót, de olcsóbb lőni egyet használtan).

[ Szerkesztve ]

(#144226) FireShadow válasza molnarpeter (#144225) üzenetére


FireShadow
senior tag

Köszi! Közel van a routerhez csak 1 falat kell átvinni, pár méter, de nem akarok kábelezni, átmeneti megoldás csak. Pl egy ilyen megoldja?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#144227) molnarpeter válasza FireShadow (#144226) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én egyelőre nem költenék pénzt :) telepítőknek mondanám, hogy tegyék le a kábelt router-box közé ahogy sikerül, ajtón, ablakon át (gondolom nem külön lakás :D). Amikor meg elhagyták az ojjektumot, kábel ki, box wifi ON, és próba, hogy viselkedik. Egy falat át kellene vigyen a router.

[ Szerkesztve ]

(#144228) bzolika10 válasza kigyi_23 (#141970) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Most kezdték el engedélyeztetni. Abból kb mikorra lesz hálózat?

(#144229) Kaba válasza bzolika10 (#144228) üzenetére


Kaba
veterán

Ezt még egy jós sem tudná megmondani. Időnként ránézel a weboldalra vagy hívhatod a 1414-et.

[ Szerkesztve ]

(#144230) csƵ


csƵ
őstag

Üdv! Várható esetleg Apple TV-re telekomos TV streaming app?

[ Szerkesztve ]

(#144231) kleinguru válasza csƵ (#144230) üzenetére


kleinguru
addikt

Következő évezred. Oda ne adják ki az appot (bár az is jobb lenne annál, ami most van), hanem csinálják meg natívra.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#144232) csƵ válasza kleinguru (#144231) üzenetére


csƵ
őstag

Tv Go-ról olvasgatok, de ennyire nem működik még?

(#144233) molnarpeter válasza bzolika10 (#144228) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kb akkortól érdemes nézegetni, amikor már látod, hogy nem csak doboz van az oszlopokon, hanem bele os van kötve a szál. Itt tudod ellenőrizni, elérhető-e a címeden [link] abszolút naprakész, előbb írta, mint hogy az értékesítők jöttek volna az utcába.

(#144234) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem volna, hogy adott egy otthoni szolgáltatás Apám nevén (IPTV, net, madzagos telefon) amiről már három éve lejárt a hűség. Most a nyár végén egy utcával arrébb, bekötetett egy másik otthoni szolgáltatást, (net, madzagos telefon) aláírt egy év hűséget, és az lehetséges, hogy a régi előfizetésre is rávertek egy év hűséget? Holott arról már több éve lejárt a hűség? Ez lehetséges?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#144235) KubanitoS válasza csƵ (#144232) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem érdekük, hogy működjön, ezért nem lehet castelni sem a TVGO appról. +1 beltéri egység +1000 Ft/hó.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#144236) csƵ válasza KubanitoS (#144235) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor örökre velünk marad az a szutyok tv box?

(#144237) molnarpeter válasza molnarpeter (#143685) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

WinCE box eltűnő felvételek -> végül nem lett hibára jelentve, hanem jön az optika oda is, kap smartboxot az illető :D

Kis rant... rézről optikára váltás örömére csuklóból elénk lett téve a 2000-es net. Az adott háztartásban egy laptop van, háló kártya 100-at tudna, de WiFin van használva csak -> 802.11g, de hát na, értékesítőnek eladás a dolga. Jön egy okostelefon is, az már ac-s, szerintem még így is közel túlzás a fapad 250-es csomag 2 eszköz, kész tumultus, összesen várható max 220 Mbps letöltéssel ;] viszont havi 1500 mínusz, az 2 év alatt 36k a zsebben (illetve nem kidobva a semmire). Alku mondjuk nem merült fel. Ez lett végül kb 6500/hó, kisvárosi új terület. Ehhez mérten a falusira most érkezett az első számla amiben már volt első havi kedvezmény nélküli időszak - 7261 Ft/hó jött ki, 2 STB-vel, többi ugyanaz mint a városi (alap tf és net, IPTV "M"), összességében megérte alkudozni (faluban városi tarifa alatt lényegében), pláne a kezdeti 11 ezres ajánlathoz mérten.

[ Szerkesztve ]

(#144238) molnarpeter válasza snyper990 (#144190) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na közben egész stabilan működött a hálózat így az IPv6 beállításokat mókolva, lehet itt lesz a megoldás. Most visszaállítottam (IPv6 on és eszközön DNS auto), gépen be van készítve a parancssor, és a Tkom kiszolgálója (2001:4c48:1::1) amire egy 10 éves panasz threadet találtam is [link]. Most újabb próba, és amikor előjön a probléma, megpróbálok gyorsan pingelni egyet...

Na, máris volt egy packet loss, de a net még működik.

[ Szerkesztve ]

(#144239) csako


csako
veterán

Itt valami megint sok 🤔

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144240) #46824192 válasza csƵ (#144236) üzenetére


#46824192
törölt tag

Jön a Chromecast-támogatás a Telekom TV GO-ba

Amint egy mai háttérbeszélgetésen megtudtuk, ez nem üzleti döntés a Telekom részéről, sokkal inkább leküzdendő technológiai implementációs feladat - a cég szakemberei szerint éppen ezért idő kérdése, és a Telekom TV GO ügyfelek egy Chromecast vagy Apple TV eszköz, netán beépített Chromecast-modullal ellátott okostévével nagy képernyőn is nézhetik majd az applikáció tartalmait mobiltelefonjuk közreműködésével.
2020.nov.16

[forrás]

Nem tudom miért vagy ilyen kis türelmetlen!? :K
Meg kell várni még a leküzdendő technológiai implementációs feladatot leküzdik.

[ Szerkesztve ]

(#144241) victorhun7 válasza #46824192 (#144240) üzenetére


victorhun7
tag

Nehéz lehet ha maguk ellen küzdenek. :))

(#144242) kleinguru válasza #46824192 (#144240) üzenetére


kleinguru
addikt

Biztos a telefonomról szeretném kitenni majd appletvre :W
Remélem tényleg megcsinálják idővel rendesen.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#144243) csƵ válasza #46824192 (#144240) üzenetére


csƵ
őstag

Oké, és minőségre milyen lesz?

(#144244) KubanitoS válasza csƵ (#144243) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez inkább írónia lett volna… 2020-as infó…

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#144245) gyarmatinic


gyarmatinic
tag


Végre :) pikk-pakk 1 óra kellett kb. a bekötéshez

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#144246) Lauda válasza gyarmatinic (#144245) üzenetére


Lauda
félisten

Grat! :C Érdemesebb a speedtest alkalmazással, illetve speedtest cfg-vel mérni. Pontosabb, mint a böngészős. :)

(#144247) nemedikacsa


nemedikacsa
csendes tag

Sziasztok!
Más is tapasztalja azt a hibát az elmúlt pár napban, hogy 1-1 percekre megszakad a net? Az applikációban bejelentem Vandának, vissza is ír, hogy a szolgáltatás központi hibában érintett. Elég kellemetlen, mert a feleségem homeofficban dolgozik, távoli asztal és SAP, ami mindig megszakad ilyen esetben... tegnap vagy 5x volt ilyen 1-1 perces kiesés, ma még csak most volt először. Helyszín: Aszód, kábeles net 1000/25
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#144248) pkaresz válasza nemedikacsa (#144247) üzenetére


pkaresz
senior tag

Sajnos nem csa a pár napban! :(((
Fehérvár környéke.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#144249) adamhun94


adamhun94
tag

Sziasztok,
Technicolor modem (v19.4) van nálunk. Van egy linux gépem, azon fut egy nginx és ddns (dynu) service is. A ddns jól működik, így forwardoltam a 80-as és 443-as portokat a gépre. Belső hálón ip-vel jól működik a forward, de dns címmel csak a 80-as átirányítás működik valamiért :( Tehát ha böngészőbe:
http://<dns cím>-et írok, akkor eljut a megfelelő helyre,
https://<dns cím> esetén jön egy ERR_CONNECTION_CLOSED hiba
http://<dns cím>:443 esetén pedig átirányít ide: https://telekom.ip/parental-block.lp

Valaki tapasztalt esetleg hasonlót? És tudja is a megoldást a problémára? :F
A router menüjében semmilyen parental control/block részt nem találok, de mintha rémlene, hogy korábban volt benne. Vagy az korábbi Asus routerben lett volna?

U.i: Ha külső hálóról próbálkozom, akkor minden frankó, van zöld lakatom is.

(#144250) nemedikacsa válasza pkaresz (#144248) üzenetére


nemedikacsa
csendes tag

Nálunk eddig nem volt ezzel gond... de 2 napja folyamatosan megy a szakadás. Most is volt egy, de érdekesen jött vissza, volt olyan oldal ami ment (pl 444.hu; index.hu) de volt ami meg nem (portfolio.hu; prohardver.hu). Most én is itthonról dolgozok, és ez a félig visszajött internet a céges (VPN) gépemet is teljesen kiakasztotta. Újraindítottam mindent is, most visszajött az összes oldal elérése, de kitudja meddig... A mobilhálózaton (ugyanúgy telekom) semmi gond, most a feleségem is onnan nyomja, de így meg fogy a mobilnetkeret...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.