Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144601) Lauda válasza toome1985 (#144598) üzenetére


Lauda
félisten

Például:

(#144602) Joker88


Joker88
őstag

Be lett köttetve a Telekom féle internet. Adtak hozzá egy router-modem-telefon eszközt.
A pontos típusa : [Sagemcom Fast 5670]
Viszont nekem be kellene állítani fix IP címre egy NAS-t illetve egy hálózati nyomtatót, hogy esetleg egy áramszünet esetén ne kelljen mindig kerestetni,állítgatni....
Ezt hol tudnám beállítani? És hogyan ? :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#144603) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Esélyes lehet, hogy totál nem ide való a kérdésem, akkor kérlek nézzétek el nekem és segítsetek a megfelelő helyre való továbbításban :)
Van egy felújítás alatt álló lakás (társasházi) amelybe a felújítás után Telekomot tervezek beköttetni, optikán (elérhető). A lakásban az elektromos vezetékek teljes újrahúzása is meg fog történni, és próbálok előre tervezni amit csak lehet: magához az optikai kábelhez, amit majd behúznak, tudok-e (érdemes-e) kiépíteni előre valami nyomvonalat, csővezetéket, bármit, amivel úgymond esztétikusabbá lehet tenni a behúzást? Ha igen, akkor pontosan mit célszerű kiépíteni, hogyan?

Köszönöm. :R

(#144604) molnarpeter válasza Csorbi (#144603) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csövet érdemes betenni az optikai szálnak - csak ne legyen szögletes, minél nagyobb íveket szereti -, illetve tovább is TV felé (ha lesz), mert azt mindenképp kábellel telepítik.

[ Szerkesztve ]

(#144605) Csorbi válasza molnarpeter (#144604) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszi, de pontosan milyet, van-e bármi technikai paraméter/követelmény (mittudomén, átmérő, hajlítás, ívsugár, stb.)?

(#144606) thomasrc válasza adika4444 (#144592) üzenetére


thomasrc
tag

fsn1-dc14

Egyelőre megszűnt a packet loss, remélhetőleg így is marad.

(#144607) Lauda válasza Csorbi (#144605) üzenetére


Lauda
félisten

Ennél kisebb íve azért ne legyen. Ez kb egy 8x8 cm-es fali doboz.

[ Szerkesztve ]

(#144608) Ear001 válasza Joker88 (#144602) üzenetére


Ear001
addikt

Vagy az adott eszközön fixálod az IP címét, vagy a Sagemcom menüjében a bal felső sarokban kiválasztod a Configure DHCP... fület, ott kiválasztod a DHCP fület, ott az Add Reserve Addresst, ott kiválasztod-beírod a megfelelő eszközt és a sorban elöl levő kapcsolót Enable-ra állítod és Apply.

(#144609) kakuk.tamas válasza Lauda (#144607) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ilyet adnak manapság… ebbe jön a bekötés, és utána az ONT-ba. Így lehet pakolni az ONT-ot, ha kell.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#144610) Gubu0101 válasza Csorbi (#144605) üzenetére


Gubu0101
veterán

Helyedben elsőnek kideríteném ki a szerelő és vele beszélnék.Nem szívesen húzogatnak kábeleket (már amelyik).Nekünk kábelcsatornás szegő van,abba nem akarta belerakni a kábelt.Ahogy húzta ki én úgy raktam bele ahogy haladt előttem.Persze nem meglepő,nekik is megvan a napi terv,hogy mennyi helyre mennek.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#144611) toome1985 válasza Lauda (#144601) üzenetére


toome1985
tag

[Nekem ilyen] Ez most jó vagy rossz? 😀

(#144612) kakuk.tamas válasza Csorbi (#144603) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha tudod, hogy hova szeretnéd az ONT-ot (erről megy a net és a TV), akkor annak megcsinálhatod a helyet (konnektor+cső az optikának).
Továbbá innen kiindulva megcsinálhatod a tv-nek, pc-nek is. De ha nem akarsz annyit vezetékezni az ONT-tól, akkor az androidos boxok mellé kérhetsz okoswifit is, és akkor mehet vezeték nélkül. [okoswifi infó]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#144613) kakuk.tamas válasza Gubu0101 (#144610) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Amikor nálunk volt kötni, láttam a szemeiben a könnycseppet, hogy készültem, és elő volt készítve minden.
Ha normálisan van megcsinálva, semmivel se tart tovább csőbe húzni a kábelt, mint felszegecselni a falra, sőt. Szinte semmire se kell figyelnie a szerelőnek.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#144614) molnarpeter válasza kakuk.tamas (#144609) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálunk csak fotó erejéig került elő, aztán simán lóg a falból a több méter szál. Viszont csőbe húzástól nem voltak megijedve, padlástér fölé is bemásztak, meglévő több cső közül is ők választottak megfelelőt, stb.

(#144615) kakuk.tamas válasza molnarpeter (#144614) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Másfél éve nálunk már raktak.
Igaz, optika javítás volt, mert a kiskutyánk megette egy részét… :DDD [hozzászólás link]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#144616) molnarpeter válasza kakuk.tamas (#144615) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pont ez az, friss októberi és decemberi bekötés, gondolom kivitelező/esetleg hiány miatt helyi jellegzetesség :D

(#144617) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok! Most kaptam egy emailt - elvileg a Telekomtól - aminek ez a tárgya:
B2C_CX_2022rewindvideo_EDM_202301
Nem tudom, hogy a megnyitása nélkül miként lehetne kideríteni mi is ez?
Köszi

42LM660S

(#144618) Csorbi


Csorbi
addikt

Köszönöm mindenkinek! :) Muszáj lesz a nappali bevinni az ONT-t, a legegyszerűbb tényleg az lehet, ha konzultálok egy helyi szerelővel és tanácsot kérek.

(#144619) Gubu0101 válasza OldMike (#144617) üzenetére


Gubu0101
veterán

Csak egy youtube videó a tavalyi évről :D [link]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#144620) kakuk.tamas válasza OldMike (#144617) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Amint írták, egy YT videó linkje van benne. De írtam a FB falukra, hogy máskor kicsit jobban figyeljenek.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#144621) OldMike válasza Gubu0101 (#144619) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi. Azért az átverős emailek korában a Telekomnak se kéne ilyen gyanúsnak látszó emailt küldenie.

42LM660S

(#144622) mgaben


mgaben
senior tag

Én spam-nek jelöltem. :DDD

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#144623) #46824192 válasza Gubu0101 (#144619) üzenetére


#46824192
törölt tag

A telekom mikor akarja lekülzdeni a saját határait?
Akarom mondani ,olyat vállal amit tud is teljesíteni?

@OldMike
Leginkább sehogy.
De ha ennyire paranoiás vagy egy emailtől, akkor megnyitod pl. pendrive live linuxon.

[ Szerkesztve ]

(#144624) Gubu0101 válasza OldMike (#144621) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én csak azért nem lepődtem meg az emailen,mert előtte pár percel jött alkalmazáson belül is az értesítés :D Amúgy igaz,sok lehúzós email van manapság :(

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#144625) Joker88 válasza Ear001 (#144608) üzenetére


Joker88
őstag

:R

köszönöm, ezzel az első megoldással sikerült..
remélem sokáig muzsikál majd. :D
egyenlőre kiszedtük a [Mercusys Halo S12 - 3db] routert, csak a telekomos doboz van, olybá tűnik,működik..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#144626) sike! válasza Csorbi (#144603) üzenetére


sike!
tag

Kábelcsatornával rendelkező szegélyléc hasznos. Nekünk nemrég kötötték, jött két arc, mondtam, hogy mit kellene hova és én magam szedtem le a burkoltatot a szegélylécről, de ők csak a "földön" végigvezették tróger módon, ráhagyással. Az ajtók keretét átfúrták illetve két helyiség között is a falat is, de nem fogják neked bekábelcsatornázni, igaz nem is vártam el, nem említettem nekik. Amúgy kissé trehány munkát végeztek a társasházban is, undorító ahogy az optika csupaszon megy "belőve" a lépcsőházban.

Távkapcs probléma: TV reset megoldotta a gondot, az eredeti cucc vígan irányítja a gazdiját, megy a DLNA és a network share is. A telekomos sz@r viszont ezáltal elfelejtette a HDMI-CEC funkicót, van még hová fejldődni...

(#144627) brazos válasza kakuk.tamas (#144620) üzenetére


brazos
senior tag

Van pár hülye aki reklámvideókon élvezkedik.

(#144628) victorhun7 válasza brazos (#144627) üzenetére


victorhun7
tag

"Az érzés amikor kihozol egy félmilliós TV-t 0 ft-ért :)"
@jozsefneczene1800
"Új, igényes filmeket , műsorokat , kevés reklámot szeretnék kérni , mert ebben a formában elfogadhatatlan, nézhetetlen. Elnézést, és köszönöm a hozzászólás lehetőségét."

"Hát én is köszönöm hogy egész éveben szoptam a retkes internettel ami nálunk van !!! Nagyon hálás vagyok a szétvert billentyűzetetek,egerek,fejhalgatókért.Azért is hálás vagyok hogy nem tudok megnézni egy filmet a neten anélkül hogy ne álljon meg, nagyon hálás vagyok a hihetetlen sebességért, ahogy száguldozhatok a neten és azt a sok percet amit telefonálással tölthekek az ügyfélszolgálatukkal, és Vandával a mesterséges intelligenciával. Köszönöm örök hálám!!!!"

(#144629) sisan válasza sisan (#144594) üzenetére


sisan
csendes tag

Köszönöm a válaszokat #144595_Kaba #144597_boxoslaca.
A józan ész alapján én is határozottan arra tippeltem, hogy nincs tv letiltás kockázat, bár ha technikailag megvalósítható (nem tudom, így van-e), abban is van logika, ha a szolgáltató él ezzel a lehetőséggel nem fizetés esetén. Végül felhívtam a Telekom ügyfélszolgálatot, először kapásból, határozottan azt mondták, hogy ebben az esetben a tv készüléket letiltják, másodszor, egy másik ügyintéző szerint pedig kizárt a letiltás, bravó, következetes szolgáltatói vélemények.
Végül nem vettem meg a tv-t, figyelembe véve azt is, hogy a 24 hóból még csak 3 hó részlet volt megfizetve.

(#144630) molnarpeter válasza sisan (#144629) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olyan módon lehetne bebiztosítani magad, hogy Tkom irodába mentek együtt és befizeted a részleteket egy összegben, aztán a maradékot (ha van) az eladónak a kezébe nyomod. Már ha lehet előtörleszteni.

(#144631) Kaba válasza sisan (#144629) üzenetére


Kaba
veterán

Felesleges volt megkérdezned az ügyintézőt. Nyilván nemkívánatos a Telekom részéről a részletre vásárolt termékek eladása, de pl.a tévé, tablet(sim nélkül), rizikó nélkül vásárolható nem lesznek letiltva.( számla, garanciajegy ,adásvételi ,bebiztosít ). Nemfizetésnél a telekom az eredeti szerződővel rendezi az ügyet.
Mobilt csak akkor szabad venni, ha listaáron lett vásárolva, még az egyösszegben kifizetett, de kedvezménnyel vásárolt mobil is letilható.

[ Szerkesztve ]

(#144632) Gubu0101 válasza sisan (#144629) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mobilt is csak akkor tudjak,ha halozatra van csatlakozva.Nem hogy Tvt de meg tabletet se tudnak tiltani.De amugy igen,ez a tiszta,meg igy nyugodtabb a lelkiismeret.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#144633) toome1985


toome1985
tag

Cserélték az 5670-et technicolorra. Valaki tudna segíteni hogy tudom beállítani az eszközöknek a fix ip-t és a port forwardot az xboxnak? Nagyon más akezelőfelület és most a gyerek miatt nincs időm kitapasztalni. :)

(#144634) csako válasza toome1985 (#144633) üzenetére


csako
veterán

Fix ip: Local Network fogaskerék és alul
Port forward: WAN Services menüben

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144635) toome1985 válasza csako (#144634) üzenetére


toome1985
tag

Domain részbe csak nevezzem el valaminek? Ez a rublika igazábol az új csak nekem. Meg a port forwardban itt nincs olyan hogy elöre konfigurált losta van amit csak hozzárendelek az iphez mint az 5670-ben?

(#144636) csako válasza toome1985 (#144635) üzenetére


csako
veterán

Ja, csak írj be egy nevet neki, ami jól esik.
Valami kiválasztható portlistát látok, de nem tudom benne van-e ami kell. Mindenesetre innen beírogathatod az xboxhoz kellőeket.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144637) snyper990 válasza toome1985 (#144635) üzenetére


snyper990
őstag

Az „Add new IPv4 port mapping”/„Add new IPv6 forwarding rule” gombok mellett van 1-1 lefelé mutató nyíl, amivel előhozható egy lista. Van benne Xbox Live is, gondolom az kell

(#144638) toome1985 válasza snyper990 (#144637) üzenetére


toome1985
tag

Jaja azt kerestem. Köszi mindenkinek

(#144639) thomasrc


thomasrc
tag

Kérdés, a Technicolor 2,5 gigabites portját nem lehet PPP Passthrough-hoz használni? Ha arra teszem rá a saját routeremet, akkor ugyan bejelentkezik PPP-n, de a Technicolor eldobja a saját kapcsolatát és kiírja, hogy nem tud bejelentkezni. Ha a routeremet átteszem az 1-es portra (ami 1000 megabites), akkor minden klapfol, kiépül a Technicoloron és a saját routeremen is a PPP kapcsolat, ahogyan az megvan írva a nagykönyvben. Ugyanez igaz a 2-es és a 3-as portokra is, egyedül a 2,5 gigabites porton dobja el a saját kapcsolatát a Technicolor.

(#144640) Capella válasza snyper990 (#144192) üzenetére


Capella
senior tag

Csak most olvastam Regiee problémáját a Computherm E280 termosztáttal.
Nekem is van egy ilyen a cirkóra. Szuper, semmi gond vele. Úgy működik, ahogy írtad, az Android appján keresztül kell regisztrálni egy fiókot, hozzáadni a termosztátot a WiFi hálózaton keresztül. Semmi DynDNS, portnyitás, ilyesmi, pláne nem valahol DNS szerver állítgatás.
A regisztráció után interneten keresztül távolról bárhonnan elérhető, az appban a hőmérséklet beállítás változtatható, már amennyiben persze a termosztát a helyi WiFin keresztül kap netet.

(#144641) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Az androidos box esetében már nem gáz, ha a HGW után kötött routerre (ami bridge módban van) csatlakozik Wi-Fi-n vagy vezetékesen, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#144642) kali válasza Capella (#144640) üzenetére


kali
legenda

Bizony, nekem is simán csak csatlakoztatva lettek a Daikin klímák a Telekomos Technicolor FGA2233 ONT-re Wi-Fi hálózaton és semmilyen állítgatás, konfigurálás nem szükséges, a Daikin alkalmazásán keresztül - regisztrált fiók, oda a készülékek felvéve - bármikor, bárhonnan elérem az eszközöket, még a NAT-olt mobilinterneten is: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#144643) snyper990 válasza Capella (#144640) üzenetére


snyper990
őstag

Másrészről viszont tényleg jogosak donmackó és boxoslaca fórumtársak felvetései is.
Okoseszközökből csak kompromisszumos megoldások vannak. Vagy megveszed a kényelmesen működő eszközt, felrakod a saját appját (az összes ilyen eszközödnek...) ami viszonylag gördülékenyen működik, amíg be nem csődöl a cég vagy meg nem szünteti annak a termékcsaládnak a támogatását. Ja, meg amíg van internet. Aztán ki tudja, milyen adatokat logolnak a távoli szervereiken, ráadásul elvileg távolról könnyebben átvehetik az irányítást (cég komolyságától függően elég lehet hozzá néhány unatkozó tinédzser, de akár maga a cég is meg tudná tenni).
Másik megoldásként marad a molyolás a DynDNS-sel meg saját szerverrel, ha távolról is szeretnéd irányítani, meg az esetleges egyéni hibakeresés, amiben kb. teljesen magadra vagy hagyva.
Valószínűleg én is az utóbbi fajtából szereznék be eszközöket, ha látnám az értelmét vagy a hasznosságát az okosotthonos dolgoknak. Biztos van olyan, akit kisegít, számomra egyelőre több energiabefektetésnek tűnik (pénzről nem is beszélve), mint amennyi haszna van

(#144644) Capella válasza snyper990 (#144643) üzenetére


Capella
senior tag

Én sem feltétlenül örülök, hogy különböző eszközeim (többnyire) kínai szervereken keresztül érhetem el a neten.
Két okból viszont kénytelen vagyok elfogadni. Egyrészt ezekben a kütyü kategóriákban nem nagyon van más, ráadásul üzembehelyezni elég egyszerű, csak net kell egy WiFi routeren keresztül és egy regisztrált fiók, illetve egyes esetekben pluszban Bluetooth gateway, ha olyan a kütyü.
A másik ok, hogy az egyik helyszínen USB LTE modem biztosítja a netet. Ott ha akarnék se tudnék DynDNS megoldást, mert a mobilnet NAT-olva van, így nem lehet beállítani.
Egy 3rd party kamera appal próbálkoztam egyszer. Az IP címmel ment, de csak WiFi helyi hálón tudtam elérni ONVIF protokollon keresztül. Távolról nem lehetett a NAT miatt DynDNS elérést beállítani. Azaz pont a lényeg hiányzik, a távoli elérés. :(

(#144645) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Egyre gyakrabban fordul elő nálam, hogy bizonyos oldalakat nem érek el, ha a Telekom vezetékes internetről akarok csatlakozni. Gigaerős Net 1000/1000, Sagemcom F@st 5670. Múlt hónapban a met.hu oldal nem ment, mobilnetről meg hibátlanul működött. Újraindítottam a modemet, le is kért egy új IP címet, utána működött. Most az Apple Áruházba nem tudtam bejelentkezni, megint újraindítás, új IP címmel már jó. A következő mi lesz, a munkahelyem Sharepointját nem fogom tudni elérni? Vagy online játékban lesz blokkolva az IP címem?

Mi lehet ez, és mit lehetne tenni ellene?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#144646) emre33 válasza thomasrc (#144639) üzenetére


emre33
addikt

Ez engem is érdekelne.

Én akkor rendelnék 2G netet, ha saját routeremet használhatom a 2,5Gignites porttal PPPOE-vel.

Kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#144647) snyper990 válasza Capella (#144644) üzenetére


snyper990
őstag

Köztes megoldás lehet pl. egy olcsó, legalapabb VPS. Azt eléred IP alapján (gondolom az ilyen okoseszközöknél meg lehet adni a szerver címét). Sőt, azzal talán még helyi hálózaton lévő eszközökre, kamerákra is rá tudsz nézni pl. valamilyen remote access programmal (mint pl. a TeamViewer), csak kell hozzá egy helyi hálózaton lévő gép. De az akár egy Raspberryvel is megoldható, bár azok sem túl olcsók manapság, meg akadozik az ellátás is, nem sok helyen van készleten.
Esetleg IPv6 címet nem kapsz mobilneten? Azt tudtommal nem érinti a CGNAT.

(#144648) adika4444 válasza snyper990 (#144643) üzenetére


adika4444
addikt

+1 a másodikra. Egyébként megfelelő eszközökkel kihozható jobb áron mint a cloud-os gyártói módszerek, csak hát nincs semmi gyártói finomság, a jobbak adnak kb. egy interface-t vagy API-t, aztán rá lehet rakni saját megoldásokra (pl. HomeAssistant). Szóval a kedvezőbb ár és a biztonság ára az idő :D

üdv, adika4444

(#144649) snyper990 válasza adika4444 (#144648) üzenetére


snyper990
őstag

Az idő, meg a saját szerver üzemeltetési költségei. :)
Mondjuk idővel biztosan alakul majd az UX része a dolognak, de sok esetben magát az alapkoncepciót is fölöslegesnek látom, legalábbis az idő 99%-ában. Számomra legalábbis biztosan. Pl. nem tudok elképzelni olyan esetet, ahol egy távolról vezérelhető termosztát annyit segítene, hogy megérné a belefektetett időt és energiát :F

(#144650) Capella válasza snyper990 (#144649) üzenetére


Capella
senior tag

Ez helyzet és szándék függő, hogy neked mi éri meg, van-e rá szükséged.
Nekem speciel nagyon hasznos az okostermosztát.
A vidéki házban csak temperálás van a cirkón, ha nem vagyok ott. A régi MMG termosztát van beállítva kb. 7 °C-ra, és ez meg is maradt egyfajta biztonságnak. Párhuzamosan van rákötve az okostermosztát, amivel távolról el tudom indítani a fűtést automatára átállitva aznap reggel vagy délelőtt, ha leutazom. Mire délután ott vagyok, meleg van.
Automata üzemmmódban így naponta 5 időszakra eltérő hőfokot is be tudok állítani, bár ezt nem távvezérelhető termosztátok is tudhatják.
Nemrég raktam okoskapcsolót a villanybojlerre is. Hasonlóképp reggel elindítom azt is a telóról, este tudok fürödni. Enélkül vagy tudtam megfelelő hőfokú melegvizet aznap, ha későn érkeztem, vagy nem.
Azután szeretem távolról is látni és tudni, hogy némely helyiségben hány fok van. No meg a kamerák, nekem hasznos.
Azért minden smart eszköz nekem se kellene, okos ajtózáram valószínűleg az életben nem lesz. ;)

Ami a VPN-t illeti, ott nem megy a háttérben semmi egyéb, csak a TP-Link router a stickkel.
Az Asus routerek tudnának ugyan VPN szervert is, de az nem megy a mobilnet NAT miatt, próbáltam.
Ha lenne is VPN szerver, csak részben lehetne kihasználni, legfeljebb azokra a kamerákra, amik ONVIF elérést tudnak.
De mi lenne az okostermosztáttal, hőmérőkkel, okosdugaljakkal, nem ONVIF kamerákkal? Ezek a saját alkalmazásukkal vezérelhetők. Kizárólag az IP címük alapján milyen külső programmal tudnám használni ezeket, csak azért, hogy kikerüljem a kínai szervereket?
Ér ez ennyit, ha megoldható is lenne?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.