Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144401) the radish válasza snyper990 (#144396) üzenetére


the radish
senior tag

Nos úgy néz ki, neked lesz igazad, erősen korlátozva lehet ez a Telekomos box. Csak wifivel sem sikerült a hálózati elérése a KODI-nak, HTTP hiba miatt elutasította, pedig akkor ott már látta a telefon.
Ha az ASUS routerbe beállítom az IPTV résznél a megfelelő LAN portot, akkor sem a router által kiosztott IP tartományból épül fel a kapcsolat, hanem a F@st tartomáynából, jelen esetben a 192.168.1.65.
Korábban írtál már erről, mindegy így marad.
Végül a KODI távirányításától eltekintve minden más (reklámmentes Youtube, Telekom launcher kiiktatva, teljes értékű KODI) tökéletesen működik.

Még egyszer köszönöm!

(#144402) snyper990 válasza the radish (#144401) üzenetére


snyper990
őstag

Nincs mit :)
Mondjuk nem az IPTV proxy beállításra gondoltam, mert ott semmiképp sem lesz a box azonos alhálózaton.
Ezt linkelték nemrég (már nem emlékszem, ki, elnézést az illetőtől), említenek benne 1-2 lehetséges megoldást, lehet olvasgatni és próbálkozni, ha nem unod még. Nem tudom, hogy valójában tud-e működni saját routerrel.

(#144403) kali válasza mbalint987 (#144399) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Ha van rá mód, lehetőség, próba gyanánt tegyél be egy osztót, ami csillapít, -8 dB akár.

(#144404) Nordik


Nordik
őstag

Az miért lehet, hogy az oldal illetve az alkalmazás van, hogy kiírja magenta 1 csoportba van az elofizetesem van, hogy nem? :U

Pedig a kedvezmenyeknel azt írja össze van vonva. Ez valami bug lehet csak? Vagy hívjam a 1414et?

(#144405) Kaba válasza Nordik (#144404) üzenetére


Kaba
veterán

Vélhetően bug. Nagy jelentősége nincsen, ameddig a kedvezményes árat mutatja és azt is fizeted.

(#144406) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy a Technicolor fga2233 típusú eszközön, a hátul található LAN portok mindegyike gigabites? [kép]

üdv.

[ Szerkesztve ]

.

(#144407) kali válasza Troy. (#144406) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Nem mindegyik, az egyik 2.5 Gbps sebességet tud.

(#144408) Troy. válasza kali (#144407) üzenetére


Troy.
addikt

Rosszul tettem fel a kérdést. Szóval 3 port 1 Gbps, 1 pedig 2.5 Gbps, ha jól értem.

.

(#144409) Kaba válasza Troy. (#144408) üzenetére


Kaba
veterán

Igen. 3x1 giga és 1x2,5 giga.

[ Szerkesztve ]

(#144410) Troy. válasza Kaba (#144409) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!
Van egy kb. 25-30 méteres CAT6 kábelem, ami valami oknál fogva csak 100 Mbitet tud. :U
Mai nap új végeket kapott, ettől függetlenül nem működik megfelelően. T-568B szerint vannak az erek mindkét végén.

.

(#144411) Kaba válasza Troy. (#144410) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet nem egyformán lettek a csatlakozók rászerelve vagy a kábel van megtörve.

[ Szerkesztve ]

(#144412) snyper990 válasza Troy. (#144410) üzenetére


snyper990
őstag

A rácsatlakoztatott kliens tudna többet?

(#144413) Troy. válasza snyper990 (#144412) üzenetére


Troy.
addikt

Igen. Szükség volt egy rövid kábelre is (~5m), ezzel mérve laptopon 700Mbit/900Mbit jött ki.
Az egészben az a furcsa, hogy anno mikor ezt kiépítettem, akkor többet is mértem a végpontot mint 100 Mbit, most viszont nem.

Szerk: Amit még nem írtam, hogy a kábelnek kb. ~10 métere kültéri falon fut, kábelcsatornában.

[ Szerkesztve ]

.

(#144414) snyper990 válasza Troy. (#144413) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor vagy a krimpelés nem sikerült jól valamelyik végén, vagy sérült a kábel. Kábelteszter van?
Az, hogy kültéren megy kábelcsatornában, elvileg nem számít

[ Szerkesztve ]

(#144415) molnarpeter válasza Troy. (#144413) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valószínű törött szál lehet benne, kábel teszter megmondja, de kis türelemmel multiméter is elegendő.
Hupsz, lassú voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#144416) Troy. válasza snyper990 (#144414) üzenetére


Troy.
addikt

Nincs teszterem, de egy ideje már gondolkodok rajta. Ilyesmi használható volna? [link]

.

(#144417) pajibá


pajibá
tag

Boldog Karácsonyt minden topiktársnak.
Kíváncsiságból megnéztem, de minek? (2000/1000!)

(#144418) csako válasza pajibá (#144417) üzenetére


csako
veterán

Tipikus sebesség, ha csak 100 Mbites a kábel vagy csatlakozó.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144419) molnarpeter válasza Troy. (#144416) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha tudsz multiméterrel ellenállást mérni, az is tökéletesen megteszi :) gondolom nem kell minden nap.

(#144420) snyper990 válasza Troy. (#144416) üzenetére


snyper990
őstag

Persze. Ráadásul a multiméterrel ellentétben akkor is használható, ha a kábel 2 vége messzebb van egymástól

(#144421) Lauda válasza pajibá (#144417) üzenetére


Lauda
félisten

Látom eddig megvolt a max sebesség. Akkor ezt jelenteni kellene szerintem.

(#144422) kali válasza Lauda (#144421) üzenetére


kali
legenda

Miután a saját kábelezés és kliens(ek) ellenőrzése megtörtént, mert azokban bőven van azért hibalehetőség a 100-as korlátra.

(#144423) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
Ha az utcánkban nincs még kiépülve hálózat, akkor mi ennek a menete, hogy legyen?
Mint magánszemély igényelhetek ilyet?

EGyszer már küldtem telekomnak erről kérdést, annyit írtak, hogy 2023-ra tervezik annak az utcának a bővítését, jelenleg nincsen. (ez 2022 tavaszán volt)

Van erre ráhatásom, vagy hiába igényelem meg, ők majd kiépítik amikor akarják?

Csak az internet a lényeg, tv mellékes.
Vagy van valami házban működő mobilnet, amit ilyenkor lehet kérni? Home office miatt lenne sürgős, tavasszal költöznénk.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#144424) snyper990 válasza csababarca (#144423) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Más szolgáltató nem elérhető ott?
A leírtak és a körülmények tekintetében elég biztos vagyok benne, hogy tavaszra nem lesz kész a bővítés.

(#144425) csababarca válasza snyper990 (#144424) üzenetére


csababarca
őstag

Még a szembe szomszédot megkérdezem, csak ők másik utcához tartoznak, ott biztosan van, legalábbis gondolom.

És otthoni mobilelőfizetés az működhet nem? Lefedettség van.
Van ehhez eszköz, hogy mondjuk ne a mobiltelefonról osszunk netet, hanem valami mobilelőfizetéses elosztó pl?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#144426) csako válasza csababarca (#144425) üzenetére


csako
veterán

Yetteles flottában kapható 5250 Ft/hó korlátlan mobilnet, amit tehetsz mobilrouterbe.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144427) csababarca válasza csako (#144426) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi! Van otthon yetteles iroda, majd bemegyek ide is megkérdezni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#144428) molnarpeter válasza pajibá (#144417) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gép/ONT mit ír a csatlakozás sebességére?

(#144429) mbalazs82


mbalazs82
csendes tag

Sziasztok! A szüleimnél van telefon-net-TV csomag és főleg a nettel kapcsolatban kellene tanács/tapasztalat. A számla szerint "NETMÁNIA M". Nem tudom, hogy ez Mbit/s-ben mit jelent az ő esetükben, mert az oldalukon nem így vannak elnevezve most a csomagok. Speedtest szerint csak 12Mbit/sec van befele. De ennek valószínű a D-Link DSL-360R (saját tulajdon és kb. Noé dobta ki a bárkából) az oka, mert azt gugliztam ki, hogy az csak 8Mbit-et tud befele WAN oldalon.
Mennyi lehet az elvi max sebesség szerintetek?
A T biztosít bármilyen kütyüt az előfizetés mellé (router/modem)? Vagy csak extra díj ellenében? Nem is értem, hogy annak idején amikor erre a csomagra "rábeszélték" őket miért nem szólt nekik senki, hogy 20 éves eszközökkel nem lesz ám jó...
Érdemes bemenni és "reklamálni" kicsit, hogy adjanak modemet vagy erre csak a szerződés hosszabbításakor van esély? Köszi!

(#144430) csako válasza mbalazs82 (#144429) üzenetére


csako
veterán

Telekom weboldalán a címüket beírva, vagy bejelentkezve a fiókba megnézheted, hogy mi az elérhető náluk, talán van már optika. A szolgáltatáshoz kapott eszköz ingyenes, probléma esetén is a csere, de alapból olyat adnak, ami tudja a csomag maximum sebességét.


Itt szerintem nem a D-Link cuccal lesz a probléma. Hűséget pedig nem kell vállalni, ha új díjcsomagra váltanak.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144431) pajibá


pajibá
tag

Köszönöm a hozzászólásokat, segítséget mindenkinek. Modem újraindítás után megjavult a drága. :W

(#144432) molnarpeter válasza pajibá (#144431) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem gyanús továbbra is a kábel, ha hibátlan lenne, miért csinált volna ilyet? (Amit leraktak nálunk Smartboxhoz, az is először csatlakozik 1000-re, aztán terheléssel/kis idő után egyből ledobja 100-ra. 🤔 Nem probléma, mert a box is csak annyit tud, de gépre átdugva ezt tapasztaltam.)

[ Szerkesztve ]

(#144433) Lauda válasza kali (#144422) üzenetére


Lauda
félisten

Látom azóta azt írta, hogy rendben van a sebesség az ont újraindítása után. Bevallom azért írtam, hogy jelentse be, mert az én gondolkodásomban alap dolog, hogy addig nem kérek segítséget, amíg az alap dolgokat meg nem próbáltam. Az ont, illetve a számítógép újraindítása, kábelek cseréje, több eszközön sebességmérés stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#144434) the radish válasza snyper990 (#144402) üzenetére


the radish
senior tag

Szia!
Sikerült!!!
Az általad linkelt oldalon találtam meg a megoldást.
Eszembe nem jutott volna a routereket LAN-LAN módban is összekötni, de végül ez vezetett eredményre.
Összefoglalom, hátha valaki másnak segítség lesz:
F@st5670 routerben:
LAN1: Asus (saját) router WAN, LAN2 és LAN3: Telekom android boxok, LAN4: Asus (saját) router LAN
DHCP kikapcsolva, átjáró címe átállítva 192.168.1.2-re. (Asus (saját) router:192.168.1.1)
2 android boxon hálózati beállításoknál DHCP kikapcsolva, 2 olyan ip címet adtam, mely a saját router tartományán kívül esik (192.168.1.150 és 151), valamint az átjáró címe beállítva 192.168.1.2-re.

Ebben a felállásban a boxok már látják a saját routeren elérhető hálózati eszközöket.

(#144435) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok. Bár telekom otthoni hálózat a fő "problémám", de azért kicsit összetett a kérdés (a hálózatos ismereteim hiánya miatt)
Lassan költözni fogunk, és az új sorházrészünkben sajna csak Telekomos koaxos szolgáltatás elérhető. Meg is kötöttük 1000/25 net és egy androidos TV box kombinációban a szerződést. Kint is voltak, beraktak egy Sagemcom F@st 3896-os hgw-t és az androidos STB-t. Működik a tv és vezetéken a net elérés is.
Mivel ez egy három szintes sorházrész beton födémekkel szükséges egy mesh hálózat kialakítása főleg a Wifihez, amihez meg is van a 3 eszköz: egy db Xiaomi AX3600 router és 2db Xiaomi AX1800-as router. Kínai firmware frissítve, vezetékes mesh kapcsolat beállítva mindegyiken (router a 3600- as és AP-k az 1800-asok) Az AX3600 perpillanat otthol is üzemel, mert panelben nem árt egy kis plusz wifi teljesítmény.
Viszont mivel a jelenlegi lakhelyünkön és a munkahelyemen is a DIGI a szolgáltató optikával ppoe-vel és ipv4-es ip címekkel meglepődtem, hogy a sagemcom netjére fellépve a "what is my IP" csak egy ipv6-os címet dobott ki a 2001:4c4c:106d..... tartományból.
Ilyenkor nem kapok én otthon ipv4-es címet, vagy mi van? Azt értem, hogy a sagemcom osztott nekem egy 192.168.0.153-as címet a saját belső címeiből (ipconfig-ból kinézve), de hogy fogom én így elérni kívülről az otthoni eszközeimet ebben az esetben. (egy nas és későbbiekben két IP kamera lenne az áldozat)
Abszolút nem értek ehhez az ipv 6-hoz. Az ipv4-hez sem de ott azért nagy nehezen eddig elboldogultam.
Azt kiolvastam itt a fórumból az összefoglalóból, hogy mivel van tv előfizetésünk nem rakathatom bridge-be a Sagemcomot. (ha egyáltalán lehet-e ezt a típust.)
De szeretném azért, hogy a Xiaomi mesh kezeljék az otthoni eszközeimet (PC, konzol, NAS, IP kamerák és wifin a laptopok telefonok és tabletek) Tudom, hogy megoszlóak a Xiaomi routerekről a vélemények, de eddig nálam tették a dolgukat amit kértem tőlük, és nem szeretnék most a Sagemcom 3896-os hülyeségeivel is pluszban foglalkozni.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#144436) snyper990 válasza the radish (#144434) üzenetére


snyper990
őstag

Ez gyors volt :) Grat!
És akkor így megy a Kodi távirányítás meg pl. a Chromecast is, ugye?

#144432 molnarpeter: Ha a box felé bármikor is gigabitet ír, az téves jelzés (gondolom meg van adva a gigabit alapértelmezett értékként, aztán a kapcsolat felépülése után módosítja az értéket, ha kell). 100 Mbites hálózati vezérlővel még ideiglenesen sem épül fel gigabites kapcsolat

#144435 vottokar: Kapsz IPv4 címet is, különben nem érnéd el azokat az oldalakat, amik csak azt használják (pl. Prohardver/IT café/Mobilaréna család). A HGW admin felületére belépve, vagy valamelyik IP-cím ellenőrző oldal segítségével tudhatod meg (pl. itt). A Google keresőbe beírva csak az IPv6-os címedet írja ki, mert IPv6-tal csatlakozol hozzá

[ Szerkesztve ]

(#144437) vottokar válasza snyper990 (#144436) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszönöm, mondtam, hogy hülye vagyok hozzá.
Közben megnéztem eme csodás szerkezet beállítási printscreenjeit.( Telepítés után csináltam párat) Találtam egy olyat, hogy internet kapcsolat-alap-ipv4- nyilvános ip cím: 93.89.xxx.xxx. Akkor ez egy publikus IP, ha jól értelmezem. Tényleg a Telekom koaxos szolgáltatási területen szokott NAT-olni? (már vagy 6 éve digisek vagyunk, voltunk. Úgy emlékezem régen nem natoltak kábelmodemes területen.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#144438) the radish válasza snyper990 (#144436) üzenetére


the radish
senior tag

Reggel tökéletesen ment minden, most valamiért a yatse kiírja, hogy offline mód, viszont működik a távirányítás, azonban a tartalmat nem mutatja, illetve a tartalom átvitel sem működik... Egyúttal a smb megosztás is nagy lassú lett... Nem tudom, nem-e a tűzfalat kéne valahogy beállítani... Passz.

(#144439) snyper990 válasza vottokar (#144437) üzenetére


snyper990
őstag

Nem technológiafüggő szerintem, hogy hol NATol, de elő szokott fordulni. Viszont ügyfélszolgálattal ki tudod magad vetetni a CGNATból

#144438 the radish:
:(( Nem egyszerű. Talán az otthoni hálózatos topikban tudnak segíteni

(#144440) Apaxp


Apaxp
senior tag

Ismerkedés volt az android box lelkével a hétvégén :)
Segítséggel (köszönet érte) felment a netflix és működik.
A kodit felraktam, de túl sokat tud és kicsit bonyolult ezért leradíroztam.
Felraktam a VLC-t mert a boxhoz kapcsoltam egy ssd-t amin filmek vannak. Vlc gyorsan könnyen nyafogás nélkül lejátssza a filmeket.
Kipróbáltam laptopon VLC-vel lejátszani filmet, amit átküldtem a boxra és tökéletesen indul a boxon (tv-n) a film.
laptop és box ugyanazon a vezetéken switchre kötve.
Eddig a tv rész nekem jó.
A net rész: vezetékes tökéletes, viszont a wifi gyalázatos.
próbáltam megszokni hogy eldobálja a csatlakozott készüékeket, de meguntam 3 nap után.
Ami lett helyette hogy a modem lan1 portból ment egy cat6 kábel a tp-link archer ax23 wan portba. A tkom modemen kikapcsolva a wifi és a tp-link szórja a wifit. Azóta nincs wifi kiesés készülék leszakadás.
Ami még várólistán van, hogy a ppoe passtrought bekapcsoljam és a tplink csatlakozzon ppoe bejelentkezéssel. Kíváncsi leszek hogy a tp-link vezetékesen működnek-e a boxok.
A jelenlegi összekapcsolással a tkom modem 192.168.1.1, a tplink 192.168.0.1 beállításon működik.
A tp-link wifin teszteltem az ipv6-ot de az valamiért falsnak írja. De ez legyen a legnagyobb gondom. :)

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#144441) molnarpeter válasza snyper990 (#144436) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Box-szal a kábel végén természetesen 100-at ír az ONT is, helyette gépbe átdugva a derótot tapasztaltam ezt, hogy 8 ér ellenére csak rövid ideig ment gigabiten, aztán lefokozta. Erre értem, hogy kábel gyengélkedik valószínűleg, viszont TV-hez van használva, szóval nem jelent gondot, de későbbiekben legalább tudni fogom, hova érdemes használni és hova nem :)

(#144442) snyper990 válasza Apaxp (#144440) üzenetére


snyper990
őstag

„Kíváncsi leszek hogy a tp-link vezetékesen működnek-e a boxok”
Lelövöm a poént előre: nem fog rajtuk menni az adás.

„a tkom modem 192.168.1.1, a tplink 192.168.0.1 beállításon működik”
Tehát wifin duplán NATolsz...
Az optimális megoldás az lenne, ha a TP-Linket AP módra állítanád

#144441 molnarpeter: Ja, így már világos :)

[ Szerkesztve ]

(#144443) Apaxp válasza snyper990 (#144442) üzenetére


Apaxp
senior tag

ha a TP-Linket AP módra állítanád

Ebben az esetben a tp-link wan portban maradhat az utp kábel, vagy át kell dugni a lan1 portba?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#144444) the radish válasza snyper990 (#144439) üzenetére


the radish
senior tag

Bocsánat ha nagyon nyomulok, remélhetőleg itt a vége.

Telekom TV app volt a ludas. Miután kilőttem, tökéletesen ment minden. A legelején megszabadultam a Telekom launchertől , a TV manuálisan indult el, ezért volt furcsa, hogy néha működött a remote, néha nem. Aztán nem volt más ötletem és bejött. Ha nem indítom el, vagy manuálisan leállítom minden ok.
Az már csak hab a tortán, hogy megszűnt a LAN-LAN összeköttetés is és az egyik box a F@st-ról, a másik pedig az ASUS-ról megy (hibátlanul a TV is akár WIFIN, akár LAN-on), ez utóbbi tökéletesen a helyi hálózabam van, a másik pedig FTP kapcsolaton keresztül éri el az itthoni tartalmakat.

Még egyszer köszi a segítséget és az ötleteket!!! :R

(#144445) snyper990 válasza Apaxp (#144443) üzenetére


snyper990
őstag

Ez gyártónként/típusonként is eltérhet. Google megmondja, vagy próbáld ki, aztán ha nem megy, dugd át LAN-ba

#144444 the radish: Nincs mit :) Nem nyomulás, hasznos info ez azoknak, akik hasonló cipőben járnak

(#144446) victorhun7 válasza snyper990 (#144445) üzenetére


victorhun7
tag

Igen én is most tervezek hasonlót csinálni csak nem tudtam eddig hogy álljak neki.

(#144447) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Nekem még a fehér Huawei ONT van optikán. (amúgy ezres netünk van, de még így se cserélték)

Tegnap szarakodott a net, ma reggel már nem is volt. Ügyfélszolgálat csinált egy ONT reszetet és a pppoe beállításokat is újra rászabadították. Eddig a saját router csatlakoztatása és beállítása a régi módszerrel történt. ONT-n pppoe felhasználónév "elront" és saját routeren jelentkezem be.

Most, hogy újra csatlakoztatta a Telekom az ONT-t gondoltam saját router WAN beállítasainál simán DHCP-t állítok és az ONT végzi a pppoe-t.

Próbálgatom a netet LAN-on WLanon is és megy szépen minden, sőt Switchen még egy másik Wlan is megy mind vezetékesen és Wifin is van szépen net. :)

Ez így stabilan menni fog? Mert akkor hagynám békében az ONT-t. Vagy térjek vissza a saját router pppoe csatlakoztatásáre??

Köszi!
T

(#144448) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Üdv!

Rendeltem egy tv-t egy hete...elvileg pénteken hozta volna a futár még ma se ért ide...

Garanciajegy kiállítva 12.20-ra...így akkor buktam egy hetet? :((( ez nagyon nem fair

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#144449) dptrsk válasza gyarmatinic (#144448) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Kérd a korrigálást átvétel után!

(#144450) gyarmatinic válasza dptrsk (#144449) üzenetére


gyarmatinic
tag

Már kértem chaten, hogy legalább a mai/holnapi napra javítsák át, azt mondta az ügyintéző ilyet nem lehet...de lehet emailben fogom megírni nekik...ez a WLSZ futárszolgálat meg egy 0...azt írja 04:55kor elindult a futár, se sms, se elérhetőség semmi...az oldalukon ami van szám kicsörög de többszöri próbálkozásra se veszik fel, emailre nem válaszolnak

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.