Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143451) Kaba válasza flash- (#143450) üzenetére


Kaba
veterán

2 évre nem tudsz készülékvásárlás nélkül hűséget kötni.
1 évre meg semmi értelme újabb hűséget vállalni, így nem is értem, hogy miért újítottad meg a szerződésedet.

(#143452) snyper990 válasza vicamuso (#143446) üzenetére


snyper990
őstag

Inkább ide

(#143453) Nordik


Nordik
őstag

Telekom TV Go magentasoknak valóban nem csökkenti az adatforgalmat? :)

(#143454) Kaba válasza Nordik (#143453) üzenetére


Kaba
veterán

Nem.

(#143455) flash- válasza Kaba (#143451) üzenetére


flash-
veterán

mert olcsóbb lett a havidij.
és az eddigi 2db tv-re IPTV Szuper Családi HD ból lett M-es tv csomag amiben több a hd csatorna, illetve mobilelőfizetésben váltottam 4 gigás netről 10gigásra (az 1000es net és az alap vezetékes telefon maradt)
így 16.390 helyett lett a havidji 14.693ft (mondjuk azt írja 2023.03.09-ig hűségben )

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143456) belgast


belgast
csendes tag

Üdv!
Milyen mélyen szokták fektetni az optikai összekötő kábelt 2 település között?
Csak úgy kalibrálok hogy 4km hosszúságot mennyi idő alatt ásnak fel , kézzel? géppel?
szántőföldön keresztül megy azt meg kb 30-40cm en szokták felszántani . Tehát az alatt

[kép] ő lenni?

[ Szerkesztve ]

(#143457) vicamuso válasza snyper990 (#143452) üzenetére


vicamuso
tag

Köszi! bocsi az off-ért. :)

(#143458) Lauda


Lauda
félisten

Érdekességként, optikai kábel megtörése: [link] :D Milyen simán működik utána.

(#143459) OldMike válasza AnonymusX (#143443) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, de akkor maradok a megszokottnál. Hátha mégis tudnak majd egyszer gyorsítani rajta.

42LM660S

(#143460) bb.bocs válasza #46824192 (#143424) üzenetére


bb.bocs
őstag

nemár.. tényleg ilyesmiket fog csinálni? mert akkor már értem miért mondjátok hogy szar :D eddig semmi gond nem volt vele. :W

(#143461) snyper990 válasza bb.bocs (#143460) üzenetére


snyper990
őstag

Szerencsére áthidalható a dolog egy access point üzembe helyezésével

(#143462) #46824192 válasza snyper990 (#143461) üzenetére


#46824192
törölt tag

Minden áthidalható mindennel is.

De mennyivel egyszerűbb lenne , ha az előfizetésért cserébe használható lenne és nem külön kellene +saját pénz ilyenekre ökölteni.

(#143463) snyper990 válasza #46824192 (#143462) üzenetére


snyper990
őstag

Amelyiken használható, abba is bele tudnak piszkálni távolról, mivel a szolgáltató tulajdona, lásd 2ndssid. A legjobb szerintem az lenne, ha magát a HGW-t is ki lehetne váltani saját eszközzel

(#143464) Constantin79


Constantin79
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek. Már nagyon rég írtam ide de nagyon szeretem. Szóval ahogy év eleje óta is voltak a fejlemények és tapasztalatokat osztanék meg illetve kérnék. 1: lehetséges az hogy telekom hűségdőhöz köti az új Androidos boxok kiadását részemre? Még tavasszal voltam az ügyfélszolgálaton és teljesen lebeszéltek róla minden kifogást kerestek főképp az hogy még tart a hűségem - valahol nagyon sajnálom mert nagyon jó dolgokat olvastam róla. a: Tudja wi-fi-t nem kell esetlegesen vezetékkel csatlakoztatni a végponthoz... :C
b: Androidos így telepíthető rá a saját alkalmazás mint például a VLC és lejáttsza akár a NAS-ról Pendrive-ról a filmeket is ehhez nem kell külön eszköz......

Viszont amiért konkrétan írok: nagyon vártam mert tudja a HDMI-CEC-t - (remélem jól írom) erre ismerősnél ki próbáltam - egy régebbi Samsung TV ami még Plazma (tehát nem okos tv és nem lcd/led) kikapcsolom és a kis box mégis bekapcsolva marad. :F Mi lehet ennek az oka. Pont az lenne a jó hogy ha sokan kikapcsolják a TV-t nem emgy feleslegesen a kis eszköz sem.....
2: Amikor bent voltam a T ügyfélszolgálaton variáltam is a cvsomagon az ügyintézővel: ami a furcsa így vissza gondolva hogy le is beszélt a 2GB-es netről amikor 1000ft lett volna a különbség... Lehetséges ez is? Lebeszél a szolgáltató hogy felesleges amikor nálam is meg van osztva és szerintem simán ki is tudnánk használni....
Én még a 2016-ba kapott kis Huawei HG8245H típusú ONT- használom és tökéletesen megfelelő mindenre.....
Immár 6.-éve működik. 2023.10.-hónapba járt le a hűségem. Kíváncsi vagyok/leszek nagyon milyen ajánlattal keres majd a Telekom. Amúgy én nagyon szeretem őket évekig szívtam a régi UPC-vel telefonkábeles ADSL volt csak amikor máshol már volt T-s 30MBit-es kábelnet...
Szóval ezt is elvileg csak akkor cserélhetik ha elromlik? Nincsen olyan egy szolgáltatónál hogy van valami elavulási idő az eszközökre?
nem rég olvastam hogy egy új vbégpontot adnak az új előfizetésekhez ami tudja LAN portonként a 2,5Gbit sebességet is és Wi-Fi 6 technológiát és nagyon dizájnos az eszköz. (Technicolor FGA2233) https://www.hwsw.hu/daralo/63000/magyar-telekom-ont-ftth-hgw-technicolor-optika.html
Nem értek sokatokat miért kell külön router?? Meg miért is az 5GHz-es wifi? Bőven jó a 2,4-es szerintrem. Mindenre megfelelő. Mivel hogy nem kaptam meg a androidos T-s boxot vettem egy Xiaomi Mi box-s-t. (aztért kellett mert a Panasonic TV-m régebbi és az új kódolású filmeket nem játtsza le. Androidos boxon én a kedvencemet a VLC-t használom mint a pc-n. NAS-ról tolom a filmeket. Féltem tőle mert a MI-Boxon nicsen LAN csak wi-fi-t tudja. 1080p-t töltök és 6ch-s hanggal a 5.1-es renmdszerem miatt. egyetlen akadással játtsza le a filmeket, youtube videókat is. Előre is köszi a segítséget véleményt hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

(#143465) #46824192 válasza snyper990 (#143463) üzenetére


#46824192
törölt tag

Annyira azért nem jellemző ,hogy belenyúlnak.

Pár évente jön pár okosnak az agymenése , és a baromságaikat tesztelik.

2x volt nálam ilyen 2ndssid majomkodás , 1x dsl -en , 1x koaxon , szerencsére 1-1 telefon hívással elintéztem.

[ Szerkesztve ]

(#143466) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Probléma a képen, többek között prohardver lapcsalád, magyarorszag.hu nem jön be ilyenkor, Safari/Chrome egy kutya. HW: iPhone ami Technicolor WiFi-n lóg. Mindeközben laptopon működik minden, szóval nem értem :D random csinálja, meg persze lecsatlakozik sokszor a telefon, néha nem is jön fel az SSID WiFi ki-be kapcsolás vagy reboot után sem, ONT reset sem segít. Hátha valakinek van tippje, mit nézzek meg, nekem DNS átállítás jutott eszembe, esetleg másik WiFi csatorna… :F Nagyon jó helyre került amúgy az ONT, örültem volna ha nem kell második eszköz (régebben volt egy Xiaomi range extender), lenne a tarsolyban 2 router ha kell, de a cél hogy ne kelljen ;]

(#143467) #46824192 válasza Constantin79 (#143464) üzenetére


#46824192
törölt tag

Csupa jókat olvastál ? :DD

Olvass vissza!

Bár az nagyjából igaz, hogy amíg nem telekomos alkalmazást akarsz rajta használni, addig kb. rendben van. pl nas+kodi teljesen oké.

@molnarpeter
ph nálam is sz@rakodik , az előbb sem tudott betölteni , csak az a béna macskás kép ,meg valami szerver hiba szöveg

[ Szerkesztve ]

(#143468) csako válasza molnarpeter (#143466) üzenetére


csako
veterán

Hát a DNS-t érdemes lehet beállítani valami másra pl. az 1.1.1.1 és 8.8.8.8 párosra :) legalábbis én így használom, elsődlegesnek a Cloudflare, másodlagosnak meg a Google.
A PH! éppen lassú amúgy nekem is.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#143469) snyper990 válasza #46824192 (#143465) üzenetére


snyper990
őstag

Persze, de mennyivel egyszerűbb lenne, ha nem kéne telefonálgatni... ;]
De komolyra fordítva a szót, legalább tájékoztatnának róla, akár utólag is, hogy belenyúltak. Ehelyett az van, hogy egyes HGW-knál a stabilitás rovására megy, aztán az efinek kell kiderítenie, hogy mi is történt... Nem túl korrekt (bár nem példa nélküli náluk /sem/)

#143464 Constantin79: Üdv! Látom, nem csak régen írtál ide, de olvasni se nagyon szoktad a topikot...
1) Ne siettesd a droidos boxot. Előbb-utóbb csak megoldják a hibái nagy részét, és használható lesz idegrendszeri károsodás nélkül is mindenkinek, de a trendek alapján ez nem a közeljövőben várható. Valószínűleg a CEC is szoftverhibából fakadóan nem úgy működik, ahogy kéne neki. Bárcsak az lenne a legnagyobb hibája.
a) wifin nem feltétlenül fog menni stabilan a tévéadás
2) A Telekomnál már egy ideje nem igazán jellemző, hogy ajánlatokkal keresné az előfizetőket (egyébként a többi szolgáltatónál sem).
Sokaknál azért kell a külön router, mert sok T-s HGW az ipari hulladék kategória határát súrolja. Ezen látszólag frissítésekkel sem akarnak/tudnak segíteni. Az ONT-k még viszonylag használhatók is, főleg azok, amiket gigabites és afeletti csomagokhoz adnak. De azért belátható, hogy ez nem az átlag előfizetőknek jó, akik jellemzően kisebb csomagra fizetnek elő.
Néhány esetben meg azért kellhet a saját router például, mert olyan funkciókra is szükség van, amit a HGW nem tud.
Beszélj pl. egy lakótelepi előfizetővel, milyen jó is a 2,4 GHz-es wifi... Csak azért, mert te nem látod értelmét valaminek, nem jelenti azt, hogy nincs létjogosultsága.

[ Szerkesztve ]

(#143470) molnarpeter válasza #46824192 (#143467) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

&csako: DNS-t átállítottam, tesztüzem :R
Maga a hiba azért fura, mert ugyanabban az időben, másik eszközön tökéletesen működnek az oldalak, és egyszerre érint többet is. Nekem is macskázott a prohardver, de ezt máshova kategorizálnám. :) Régi router rémlik, 20 MHz-re volt állítva a WiFi és úgy kevésbé dobálta el, lehet azt majd még meglépem, meg a csatorna is kipróbált volt, főleg az eldobálás miatt értve. Szegényt berheltem sokat, míg jó nem lett, volt ott gyári, DD-WRT, OpenWRT, kb harmadik vált be, aztán lehet csak szerencsésen sikerült pont állítani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#143471) ArGab válasza Constantin79 (#143464) üzenetére


ArGab
őstag

"Meg miért is az 5GHz-es wifi? Bőven jó a 2,4-es szerintrem."
Nálam például 20+ 2.4-es hálózat van lakásban mászkálva, abból 5 ráadásul nagy erejű. Esténként nem ritka hogy csak 10-15 Mbit megy át stabilan. Ezzel szemben 5-ös hálózaton 300-500 Mbit is megvan.

Hogy on is legyek kicsit, végül beadtam a derekam és holnap jönnek kötni optikát. Visszakeresve úgy látom 1000-es nethez Sagem 5670 és Technicolor között fog eldőlni milyen ONT lesz. Ha elég jó a wifi amit tud akkor nem használnék saját routert. Netalán ha tudok választani a kettőből mert lesz a szerelőnél, melyiket lehet érdemesebb kérni? Több LAN port nem érdekel.

(#143472) tuto558 válasza snyper990 (#143469) üzenetére


tuto558
tag

"Sokaknál azért kell a külön router, mert sok T-s HGW az ipari hulladék kategória határát súrolja. Ezen látszólag frissítésekkel sem akarnak/tudnak segíteni. Az ONT-k még viszonylag használhatók is, főleg azok, amiket gigabites és afeletti csomagokhoz adnak. De azért belátható, hogy ez nem az átlag előfizetőknek jó, akik jellemzően kisebb csomagra fizetnek elő."

Ehhez a részhez annyit fűznék hozzá, hogy maga a HGW legtöbbször nem olyan rossz, sőt papíron elég jó tulajdonságaik vannak. A gond szerintem ugyanaz, mint az android-os boxoknál: A Telekomos szoftver. Persze valószínűleg nem ugyanaz a csapat készíti, de valahogy ez nem megy a telekomnak. És az ONT-k sem sokkal jobbak. Szüleimnél Sagemcom 5670-es van, és vannak siralmas dolgai annak is. Wifi titkosítást lehetetlen átállítani a menüből, nem látszik a 2,5 gbps port állapota a menüből, nem lehet egybe állítani a 2,4 és 5 GHz sáv beállításait, USB port használhatatlan, és még sorolhatnám...és a HGW-knél is ugyanezek, vagy hasonló problémák.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143473) kali válasza ArGab (#143471) üzenetére


kali
legenda

Technicolor

(#143474) #46824192 válasza tuto558 (#143472) üzenetére


#46824192
törölt tag

USB port használhatatlan


Mosteztmérmondod? :)

Telefont tölteni is lehet vele, illetve nálam szükség esetén vidáman táplálta az 5 portos switch -et is.

(#143475) molnarpeter válasza #46824192 (#143474) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

SmartBoxot akartam erre használni, újraindult ahogy rádugtam egy power banket tölteni :DDD

(#143476) molnarpeter válasza molnarpeter (#143470) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem a DNS volt :/ mobilneten jól megy minden, wifin minden próbálkozásra ezt dobja adott oldalakon. Telefon sw frissítést sem tud keresni ilyenkor, csak mint plusz érintett dolog mondom. DMZ? :D

[ Szerkesztve ]

(#143477) tuto558 válasza #46824192 (#143474) üzenetére


tuto558
tag

Ja hát nyáron a 40 fokban mivel nincs klíma, erre kötöttem az USB-s ventit :D

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143478) molnarpeter válasza molnarpeter (#143476) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na most meg ledobott, fain.
1-2 perc és vissza is engedett.
Mire megírtam, ledobott.
(#hajónapló :D)

[ Szerkesztve ]

(#143479) #46824192 válasza molnarpeter (#143475) üzenetére


#46824192
törölt tag

Usb és usb is más. Hiába a szabvány , mert valamelyik felét sem tudja mint amit kellene.

Mondjuk egy powerbank töltéshez pont kell a power rendesen. Béna eszköz nem fogja bírni tölteni.

(#143480) molnarpeter válasza Rick4 (#143393) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha az ONT befelé tud optikán 10G-t pl (csak hasamra ütve, konkrétumok érdekelnek), nem tud egy 2G net megetetni 1-1 porton egyszerre párhuzamosan 1-1G-t? Mármint ha van 5 számítógép a hálózaton, azok között is kéne tudjon két gigabites szálat kiszolgálni… :F

boxoslaca: nem voltak túl magas elvárásaim, csak kényelmes lett volna. Ha úgy nézzük, tölti számítógép USB2.0 portja is, csak legyen benne 5V.

[ Szerkesztve ]

(#143481) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Droidos boxon is elosztásra kerülnek a helyi tévék? (Persze helytől függően)

(#143482) Astroboy válasza molnarpeter (#143478) üzenetére


Astroboy
őstag

:DDD

(#143483) patrikcoc válasza barnibooo (#143481) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Szia, igen.

(#143484) barnibooo válasza patrikcoc (#143483) üzenetére


barnibooo
tag

Köszi! :)

(#143485) molnarpeter válasza barnibooo (#143481) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] lista, nem mindegyik lokal megy, hely függvényében nálunk pl 2 :R

[ Szerkesztve ]

(#143486) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Megint változott a Cloudflare routing, most már van egy új, budapesti level3 hop is, és a Cloudflare Speedtest a budapesti központot írja, de elég érdekes az útvonal...

Budapest -> Németország -> Budapest :F
Eddig 14ms körül volt a bécsi központtal, így most a magyar központtal még magasabb a ping. :D
Persze nem zavar az a pár ms, csak érdekes ahogy ezt megoldották... Felesleges az 5-6-7. hop.

[ Szerkesztve ]

(#143487) Lauda válasza patrikcoc (#143486) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam bécs felé ment most:


:D

(#143488) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Vettem egy Samsung Smart TV-t. Működik ahogy kell neki, NAS-omról szépen lejátssza a tartalmakat.
No de be akartam lépni a a webböngészőjéből a TelekomTVGO-ba. Be is írom azt a jelszót és email címet amivel számítógépen szintén böngészőnél használok, vagy a telefonon az azon lévő app-ba is azzal lépek be, és nincs probléma.
Viszont a TV-n belépve jelzi hogy beléptem, de ne kapcsolja be a csatornalistát. Bejelentkezés után kéri kapcsoljam össze a Telekom előfizetésével. Elsőnek sem értettem a dolgot mert korábban más gépen bejelentkezve nem kellett ezt megtennem. Most viszont mondom megteszem, megcsináltam ki is írta hogy sikeresen hozzáadtam, de továbbra sem töltődik be a csatornalista, és újra kapcsolni kéne az előfizetést.

Mi a fene gond van?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#143489) patrikcoc válasza Lauda (#143487) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Most már nekem is... Ki érti ezt :D
Pedig már kezdtem örülni hogy a budapesti központ lesz nekünk is.

(#143490) Kbali válasza molnarpeter (#143476) üzenetére


Kbali
nagyúr

Márpedig a hibakód alapján nem tudta feloldani a nevet, azaz mégiscsak DNS probléma.

(#143491) victorhun7 válasza patrikcoc (#143486) üzenetére


victorhun7
tag

Ez milyen csuda program ? :Y

(#143492) Lauda válasza victorhun7 (#143491) üzenetére


Lauda
félisten

(#143493) victorhun7 válasza Lauda (#143492) üzenetére


victorhun7
tag

thx :K

(#143494) Knobber


Knobber
aktív tag

Hi
Adott egy 1000/1000 -es internet előfizetés ami másfél éves.
Annó 4640Ft-ért indult kedvezményesen.
Aztán lejárt a hűség, és most már valami 6400-as számla jött ki.

Kérdésem, hogy mi az 1000-es net hűségára régi ügyfeleknek most?

Ügyfélszolgálat nem volt elsőre valami bőkezű, adtak egy 5136-os árat, de megnéztem ha új 0km-es ügyfélként kötnék ők is ezt kapnák...

Csomag tartalma:
1000/1000 net
Telefon Alap díjcsomag (mert így olcsóbb a számlavégösszeg, ez valami Telekomos logika)

Youtube: Knobber

(#143495) Kaba válasza Knobber (#143494) üzenetére


Kaba
veterán

Megnézed az ezres net + alaptelefon árát a weboldalon is és összehasonlíthatod a 1414-es árral és az olcsóbbat választod.
Az otthoni telefon olcsósítja a csomagot, mivel abból indulnak ki, hogy használva lesz( nem kötelező).
Vélhetően megszűnt a speciális kedvezmény a lakcímeden, ezért emelkedhetett az ár. A régi árat is megtarthatod(nem kell újabb hűséget vállalni).

[ Szerkesztve ]

(#143496) Knobber válasza Kaba (#143495) üzenetére


Knobber
aktív tag

9400 a net listaáron (számla alapján). A speciális kedvezmény mértékét csökkentették mindenkinek. Állítólag 2022 szeptember 1-el volt valami ÁSZF módosítás

Youtube: Knobber

(#143497) Kaba válasza Knobber (#143496) üzenetére


Kaba
veterán

Nem csökkentették mindenkinek. Szept 1-én csak a kivezetett régi csomagok árai emelkedtek.

[ Szerkesztve ]

(#143498) tuto558 válasza Knobber (#143494) üzenetére


tuto558
tag

"Kérdésem, hogy mi az 1000-es net hűségára régi ügyfeleknek most?
Ügyfélszolgálat nem volt elsőre valami bőkezű, adtak egy 5136-os árat, de megnéztem ha új 0km-es ügyfélként kötnék ők is ezt kapnák..."

A telekomnál nincs külön kedvezmény régi ügyfeleknek. Annyi előnyöd van csak, hogy ha mar legalább 6 hónapja fizetsz számlát, akkor vásárolhatsz részletre.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143499) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok!

14 napos elállásnál járt már úgy valaki, hogy nem kapott igazolást az eszköz leadásánál?

A chat-es ügyintéző nem is látja a rendszerben, hogy el indult volna a folyamat.

Nem vagyok az országban jelenleg, az üzletbe most nem tudok bemenni, ahol leadtam. Van esetleg bármi más mód intézkedni ezzel kapcsolatban?

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143500) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Sziasztok!

Telekomos ügyfeleknek lehet 2000 Ft kedvezményt igénybe venni foodpandán. A Telekom applikációban lehet igényelni.

Mindezek mellett ingyenes szállítás is van most.

Telekom app/ menü/telekom élmények/aktuális meglepetéseink.
Min 3000 ft-os megrendeléssel engedte.

Ugyanitt, Líra 27% kedvezmény igényelhető. Ez utóbbinál azt hiszem listaárból és nem online árból húzza

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.