Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144651) snyper990 válasza Capella (#144650) üzenetére


snyper990
őstag

„Ez helyzet és szándék függő, hogy neked mi éri meg, van-e rá szükséged.”
Ezzel teljes mértékben egyetértek, nem is állítottam mást én sem :)
Az okoskapcsolót még meg is értem. Viszont nekünk is van egy örökölt, üresen álló házunk, szintén 5-7 fokot tartunk benne, de ha bekapcsolom a fűtést, egy óra alatt felmelegszik lakható hőmérsékletűre. Addig vagy a kertben csinálok valamit, vagy nem veszem le a kabátot. Ráadásul csak ezért külön elő kellene fizetni netre is, mikor az ott tartózkodás idejére a mobilnet is teljes mértékben kielégíti az igényeimet. Persze a te eseted más. Kamerák miatt meg főleg.
Automata üzemmód a mi „buta” termosztátunkon is van.

Második részre: Nem VPN-t írtam (azt tudom, hogy nem megy CGNAT mögül), hanem VPS-t (Virtual Private Server)... Pl. azon futó remote access alkalmazással rá tudnál nézni a házban lévő gépen futó Home Assistant szerverre is (és akkor máris el lehet felejteni a sajátappos-kínaiszerveres okoseszközöket), vagy szintén ugyanazon a gépen keresztül a kamerákra

(#144652) snyper990 válasza snyper990 (#144651) üzenetére


snyper990
őstag

Bár jobban belegondolva, remote access-hez VPS sem kell, csak a házban egy gép, amin fut a remote access kliens

(#144653) leviske válasza leviske (#144641) üzenetére


leviske
veterán

Válasz: Nope.

(#144654) Deav


Deav
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következő témában.
Több hozzászólást olvastam és több lehetőséget megpróbáltam, de nem jártam sikerrel. Az tudott, hogy a Telekom Android TV boxokon nem elérhető a Netflix, viszont nekem szükségem lenne rá. Van már esetleg valakinek valami működő megoldás rá, hogy még is működjön rajta? :))

Köszönöm! :R

(#144655) molnarpeter válasza Deav (#144654) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Topik kereső megad minden infót szerintem. Ha nem, akkor konkrét kérdés/hol akadtál el?

(#144656) Deav válasza molnarpeter (#144655) üzenetére


Deav
csendes tag

Lényegében egy olyan Netflix apk-ra lenne szükségem, ami működik és a TV távirányítóval is használható.
"Send Files to TV" megoldással fel tudtam másolni a TV-re az APK-t, telepítettem is sikeresen. Elindítottam, el is kezdte a betöltést, de felugró ablakban kiírta, hogy nem támogatott ez a verzió. Ameddig nem okézom le, a háttérben teljesen betölt a Netflix, viszont ahogy leokézom, ki is lép. Több 9 és 10-es verzióval is próbálkoztam, sima és Android TV verzióval is, de semmi.

(#144657) RudiLicenc válasza Deav (#144656) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Ha minden igaz, ilyen nincs amit te szeretnél. :D

Üdv!

(#144658) snyper990 válasza Deav (#144656) üzenetére


snyper990
őstag

A sima droidos apk működik, de csak egérrel vezérelhető, és valamiért nem látja a box Widevine L1 tanúsítványát, így 480p a max felbontás

(#144659) BIT_ válasza Deav (#144656) üzenetére


BIT_
tag

Szia.
A legegyszerűbb és hibátlan megoldás az, ha raksz fel egy Kodi-t és hozzá egy repo-val a Netflixet. Hibátlan lesz, minden megy a távirányítóval is.

(#144660) #46824192 válasza BIT_ (#144659) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az nem csak max SD felbontás lesz?
Persze lehet az is elég neki.

(#144661) RudiLicenc válasza #46824192 (#144660) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Igen, csak SD.

Üdv!

(#144662) BIT_ válasza #46824192 (#144660) üzenetére


BIT_
tag

Mondjuk nem néztem. De legalább megy

(#144663) #46824192 válasza BIT_ (#144662) üzenetére


#46824192
törölt tag

Megy, megy, csak egy nagyobb FHD tv-n gyakorlatilag nézhetetlen kategória.

(#144664) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Tud valaki segíteni Cisco tv-box specifikációt találok valahol? Cisco ISB2001MT a típus. Az USB adatai érdekelnének konkrétan. Az alábbiak miatt: Beujitottam 2 HDMI splittert. Ezek usb-rol kívánják a tápot. Ezert egy USB elosztó, vagy hub lett bedugva a tv-boxba, mert annak kikapcsolt állapotában is van delej a csatlakozójan. A cél az lenne, hogy ne kelljen a szekrény mögött kapcsolgatni semmit, ha tv-zni vagy projektorozni van kedvünk. Viszont a két splitter és az USB hub is "jó minőségű" aliexpresses. A kérdésem, akármelyik tulmelegedhet és okozhat problémát? Nem szeretném ha tüzet okozna. A két splitter oka, hogy a pc és a tv-box is elérhető legyen mindkét megjelenítőn. Egy másik fórumban annyit tudtak segíteni, hogy nem mindegy az USB milyen áramot ad ki? Ha pl 500mW, nyilván nem lesz gond. De ha pl 10W, az már melegedhet... Köszönöm

(#144665) #46824192 válasza herrká (#144664) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha azon kell gondolkodni ,hogy egy usb csati teljesítménye miatt leég e a ház vagy sem, az már nagy baj!!

Tekinettel arra hogy nevenincs ali-s kínai valami én biztosan nem hagynám áram alatt ,még ha lepkefing a teljesítmény akkor sem.

Ettől függetlenül a pl. a box tápja valszeg ,nagyobb para és lehet hogy hamarabb fog elfüstölni, ott van power a 230v oldalon.
Sat tv korszakban nekem a csodálatos beltéri tápja már csinált ilyet. Ha nem vagyok otthon lehet hogy kuka a ház.

Én azt mondom ,hogy ami megbízhatatlan cucc, az legyen áramtalanítva ha nem kell, abból baj nem lehet. Fordítva már igen.

(#144666) molnarpeter válasza herrká (#144664) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezek szabvány dolgok, USB 1.0-2.0 0.5A, 2.0 0.9A, de ezen 2.0 lesz azt hiszem. Amúgy próbáltam pl telefont tölteni róla és nem nagyon ment, inkább külön töltő fejre bíznám.
Ha nem ad elég delejt, nem fog működni és kész.

[ Szerkesztve ]

(#144667) herrká válasza #46824192 (#144665) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi a választ. Jobb félni... Gondoltam, hátha valaki megnyugtat, hogy nem lehet baj. De én is így gondolom, hogy inkább kihúzom, ha nincs felügyelet alatt... Nyilván jobb lenne, ha nem kellene áramtalanítgatni!

Nekem egy germániából frissen hozott (1992-ben történt) BenQ DVD író, karácsonykor, konnektorba csatlakoztatás után kb 5 perccel durrant és már füstölt is...

molnarpeter, van delej. Műxik a cucc. "Szine" alapján - nem kék - 2.0-ás lehet. Csak nem tudom, hogy biztonságos-e? Javasolták, hogy dugjak rá egy telefont tölteni és valamilyen akku kezelő appal nézzem meg, mennyit vesz ki a teló. De nincs ilyenem, kerestem a Play Áruházban, de nem tudom melyik lenne erre alkalmas? Köszi neked is.

(#144668) adika4444 válasza herrká (#144667) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem van egy 10+ éves távirányítós konnektoraljzatom, biztos lehet manapság is kapni ilyet :D. Annyit tud, hogy amit beledugok, csak akkor kap áramot, ha a távirányítón bekapcsolom. Szerintem a te problémádra pont jó lenne, egy mozdulattal tudod áramtalanítani az eszközöket.

üdv, adika4444

(#144669) vacs válasza Hegyirabló (#144645) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
Több éve 1000/1000-es netet használok Sagemcom 5670-el, de soha nem volt weboldal betöltési probléma!

(^)(>.<)(^)

(#144670) #46824192 válasza adika4444 (#144668) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ebben meg megint benne van ,hogy a konnektor elektronika fog kigyulladni.
Persze tudom,nem kell túlgondolni. De a kínai vackokkal inkább csak óvatosan.

@herrká

Mit érsz el vele ,ha meglátod mennyit vesz fel a telefon? Mi alapján fogod megítélni a biztosnágos szintet?
8w még az , 10w már nem ?
Ne vedd kötekedésnek ,csak kérdezem.

Hiába is keresed a gyártó leírását , usb és usb soha nem lesz egyforma. Ráírják a standard értéket , aztán a rendeltetésszerű használathoz ezesetben semmi köze az usb-nek, valamennyi kijön rajta és jónapot.

Alapvetően padig a gyenge áramú cuccoktól nem kell félni.
(nálam ezálól kivételek a nagyon noname dolgok)
Pl. a telefonok sem azért pukkannak mert sok a kraft,vagy zárlat lesz, hanem az akku megadja magát , és ezek az akkuk tudnak csodát művelni ha megsérülnek. Ezért sem töltöm egyiket sem "felügyelet" nélkül.

(#144671) herrká válasza adika4444 (#144668) üzenetére


herrká
senior tag

Ez jó lehet! Utánanézek, lehet még kapni valahol ilyet? Úgy csak akkor lenne bekapcsolva, ha nézünk valamit. Köszi.

boxoslaca, nem veszem kötekedésnek, hiszen segítel. Köszönöm!

(#144672) Hegyirabló válasza vacs (#144669) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Eddig nekem sem volt. De

Telekomos IP címmel

Holland IP címmel (VPN)

Azért ez így elég gyanús. Minden eszközön, asztali, laptop, tévé, tablet, telefonok. Ahogy mobilnetre vagy VPN-re váltok hibátlanul mennek az oldalak.

Aquila non captat muscas.

(#144673) AnonymusX válasza Hegyirabló (#144672) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Az viszont fura, hogy a weboldal maga válaszol, hogy nem találja az adott oldalt. Ha a kapcsolattal lenne gond, akkor a böngésző írná ki, hogy az oldalt nem sikerült betölteni.

Ebből én nem hálózati gondra gyanakodnék, hanem az Apple weboldalára.

(#144674) Hegyirabló válasza AnonymusX (#144673) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én ezt elfogadom, de karácsony előtt meg a met.hu-val volt ugyanez. Szintén Telekomos mobilnetről meg megy. Szomszéd bácsi Telekomos netjéről megy. Az mondjuk DSL. Lehet, hogy a Telekom optikához tartozó IP tartományt tilt az Apple Áruház? De vajon miért? Ráadásul ha újraindítom a modemet, lekér egy új IP címet, akkor működik, egy darabig. Aztán egy megint új IP címmel meg nem megy. Hogy pontosítsak, tegnap ilyenkor még a Sagemcom 5670-volt. Nem ment vele, újraindítottam, működött. Emberke ma kicserélte Technicolorra, azóta megint nem megy. Abban mondjuk hülye voltam, hogy nem próbáltam ki addig, amíg itt volt.

Aquila non captat muscas.

(#144675) Hegyirabló válasza AnonymusX (#144673) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Adika4444 tanácsára (aki nagyon rendes, innen is köszönöm Neki :R ) nyomogattam kicsit admin felületet, PPPOE passthrough ki-be, ki-be, ki-be, kutyafüle, és most ilyen. Gondolom lekért új IP címet, és azért.

Szerk: Hmm, hát ez érdekes. Megduplázódott a sebességem, mialatt kókányoltam az adminban. :U

[URL=https://www.speedtest.net/result/14179102572][IMG]https://www.speedtest.net/result/14179102572.png[/URL]

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#144676) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#144675) üzenetére


Hegyirabló
veterán

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#144677) adika4444 válasza herrká (#144671) üzenetére


adika4444
addikt

Ez nagyon jó kérdés, mostanság nem jött velem szemben, bár ritkán fordulok meg barkácsáruházban...
#144675Hegyirabló
:R :)

üdv, adika4444

(#144678) herrká válasza adika4444 (#144677) üzenetére


herrká
senior tag

Sok helyen kapható. Vannak, amelyiken kapásból van is pár USB aljzat is. Köszi a tippet!

(#144679) gabo89


gabo89
senior tag

Van egy TP-Link TL-SG108 switch az egyik Android Box elött. Ma néztem Wireshark-kal, működik-e az IGMP Snooping funkció, mert problémák akadtak. (Más volt végül a baj, egy Access Point bekavart a modemnek, úgy tűnik, megoldódott.)
Szóval, azt vettem észre, hogy egy-két csatornára váltva megjelenik a multicast a PC lan portján is, de van, hogy később más csatornánál lép fel. A többségnél nem jelenik meg. Ez mitől lehetséges?

indul a sörös aludni

(#144680) ludman07


ludman07
csendes tag

Sziasztok!
ASUS Routeren VPN szervert használok(IPsec, WireGuard)
Probléma:
Szüleimnél van a VPN szerver, mobil neten működik minden viszont nálam WIFI-n(sagemcom 5670) nem érem el a szüleim hálózatán lévő eszközöket!
Valaki tudna nekem ebben segíteni?

(#144681) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Van valami mód rá, hogy visszakapjam a Sagemcom modemet? Tegnap lecserélték Technicolorra, de nem a modemmel volt a hiba, illetve nekem a Sagemcom jobban bevált.

Aquila non captat muscas.

(#144682) AnonymusX válasza Hegyirabló (#144681) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Nem igazán van rá mód, de próbálkozni lehet. Talán ha kifogsz egy megértő ügyfélszolgálatost, és még akkor sem biztos, hogy a csere ingyen lesz, mert elvileg az olyan kiszállásért fizetni kell, mikor nem a Telekom eszközében vagy rendszerében van a hiba.

(#144683) kali válasza Hegyirabló (#144681) üzenetére


kali
legenda

Szerintem használd egy ideig a Technicolort, aztán lehet, nem fogod visszakérni az előzőt.

(#144684) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Lehet, hogy én leszek a különvélemény, de szerintem a Sagemcom jobb volt. Most viszonylag közel tudtam őket egymáshoz összehasonlítani. A Sagem wi-fije jobban lefedte a lakást. Techninél a legmesszebb lévő szobában gyengébb a jel. Jó, így is 4-500/4-500, ami mindenre elég, csak az érzés. Emellett a tévé nem szokta szeretni a Telekomos cuccok wifijét, ezért lehet, hogy hiányozni fog az ötödik LAN.

Egyébként megtalálták a hibát, amiért sírtam itt tegnap. Természetesen központi volt, vagyis tök feleslegesen cseréltek elosztót. Ha annyi millióm lenne, ahányszor ezt a szolgáltatók eljátszották már velem, a környék leggazdagabb embere lennék.

Aquila non captat muscas.

(#144685) AnonymusX válasza Hegyirabló (#144684) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ha meglett a hiba a T hálózatában, akkor erre hivatkozva kérd vissza a Sagemet, mivel felesleges csere volt, ami neked kellemetlenséget is okoz.

[ Szerkesztve ]

(#144686) Hegyirabló válasza AnonymusX (#144685) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Pontosan ezt írtam nekik Messengeren, azt írták nem. Még próbálkozom, azt mondta aki ma hívott, hogy bíráltassam el, így lehet rá esély.

Aquila non captat muscas.

(#144687) adamhun94 válasza adamhun94 (#144249) üzenetére


adamhun94
tag

Megpróbálom még egyszer, hátha valaki tudna erre megoldást :F

(#144688) HiFiHobbi


HiFiHobbi
csendes tag

Sziasztok!

A következőben kérnék segítséget. Adott a telekom otthoni szolgáltatása, melyet a következőképp használok. A telekomtól kapott eszközön be van állítva a PPPOE Passthrough és az 1-es LAN portjára a saját routerem van csatlakoztatva és azon adom meg a felhasználónevet és a jelszót.
Eddig egy Speedport entry i2 eszközöm volt a szolgáltatótól, de miután kiépítették az optikai hálózatot a lakóhelyemen, átváltottam arra. Meg is történt a beüzemelés, kaptam a speedport helyett egy Sagemcom F@st 5670 eszközt. Csak net és telefon van Tv nincs.

Beállítottam ezen is a PPPOE Passthrough-t, 1-es proton rádugtam a routeremet. Na erre a Sagemcom úgy reagált, hogy kb 1-2 perc után totál kifagyott. Telefonhoz tartozó LED piros lett, power és PON ledek továbbra is zölden világítanak. Ilyenkor a webes felülete sem jön be a telekomos eszköznek. Újraindítás után megint 1-2-3 percig jó minden, aztán ugyanezzel a jelenséggel megszűnik minden. Speedtest vagy egyéb le és feltöltés esetén a művelet megkezdésekor 1 percen belül vagy azonnal kifagy a Sagemcom 5670. Ha viszont nem csatlakoztatom rá a saját routeremet, akkor újraindítás után jó minden, a PPPoE kapcsolatot a gépem építi fel, a router nincs a gép és az ONT között.
Szembejött esetleg valakinek már ehhez hasonló hiba? Vagy csak az új Telekomos eszköz ennyire hulladékra sikeredett?

Úgy tűnik, hogy egyszerűen a Sagemcom F@st 5670 eszköz finnyás a TP-Link TL-WR1043ND v2.1/v3.0 és a TP-Link AC1750 Archer C7 v2/v3 routerre. Mások is és Telekomos szakik is próbáltak segíteni, de csak nem akar együtt dolgozni ez a digitális elosztó az én routereimmel. Amik más szolgáltatóknál minden hiba és gond nélkül tökéletesen működnek, működtek. Többen azt a tanácsot adták kérjem át teljesen 100%-ra Bridge módba a Sagemcom F@st 5670 eszközt, az megoldja a problémát. Hogyan és hol kell kérni ezt a Bridge módba átrakást? Ha már a PPPoE Passtrought nem jött össze.

Köszönöm előre is az esetleges válaszokat.

(#144689) molnarpeter válasza Hegyirabló (#144684) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Várnék először, aztán szólnék, hogy kéne ötödik port, 5670 plzthx.

(#144690) Hegyirabló válasza AnonymusX (#144685) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Beszéltem Telekomos kolléga félével, szinte szó szerint ugyanazt mondta, mint Te, hogy felesleges csere volt, és kényelmi szempontok miatt rögzíti, hogy adják vissza a Sagemet.

#144689 molnarpeter

Péter, úgy is 10-14 nap mire visszakaphatom a Sagemet, addig kiderül. Mondjuk a wifije nem tudom jobb lesz-e. Találni kellene egy másik csatornát, hát ha az kevésbé foglalt, csak nagyon nincs kedvem most ezt tesztelgetni.

Aquila non captat muscas.

(#144691) Kaba válasza Hegyirabló (#144690) üzenetére


Kaba
veterán

A Sagem és Technicolor wifije hasonló(mint minden más egyéb paraméter is). A Technicolort ennek ellenére az ügyfelek többsége stabilabnak tartja.
Különség csak a formájukban és az egy portok számában van.

[ Szerkesztve ]

(#144692) Hegyirabló válasza Kaba (#144691) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Telekomos kolléga féle meg pont azt mondta, hogy szerinte a Sagemek jobbak, de nem ez lenne az első dolog, amiben a Telekom téved. Nekem két évig volt Sagem, semmi bajom nem volt vele. A wifije meg messzebb hordott valamivel.

Aquila non captat muscas.

(#144693) Kaba válasza Hegyirabló (#144692) üzenetére


Kaba
veterán

Az 5ghz-es wifi hatótávolsága nagyobb, ezért célszerű a 2,4-es és 5ghz-es wifinek külön megnevezést adni.

[ Szerkesztve ]

(#144694) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Inkább hálózatos, mint szolgáltatói a kérdéseim:

Vettem egy asus rt-ax55 ax1800 routert, 5670 ONT-al optikai netem van.

Jár valamilyen előnnyel a PPOE passtrough -val a router-el csatlakozok a netre?

Kell-e valamit állítanom az optimális működés érdekében az ONT-on vagy elég, hogy beüzemeltem és teszi a dolgát amire vettem (stabil wifi 6 lefedettség biztosítása)?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#144695) enginev3.0 válasza Aby_2014 (#144694) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tudsz saját DNS Szolgáltót beállítani, nem kell a gagyi telekomosat használni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#144696) Aby_2014 válasza enginev3.0 (#144695) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Tényleg el is felejtettem, hogy az 5670-nél ez az opció inaktív. :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#144697) Hegyirabló válasza Kaba (#144693) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mármint úgy, hogy más-más SSID nevet adjak nekik?

Aquila non captat muscas.

(#144698) AnonymusX válasza Aby_2014 (#144696) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Plusz ilyenkor két publikus IP címed is van. Néha lehet jól jön :) pl. boardgamearena oldalán ingyenesen nem játszhatnak egymással egy háztartásból csatlakozók.

(#144699) Aby_2014 válasza AnonymusX (#144698) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Nem ismertem ezt az oldalt (eddig :))), Fortnite megy így is az a lényeg ;] .

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#144700) Rooy


Rooy
újonc

Sziasztok!
Telekomos internetem van Technicolor FGA2233 routerem van ethernet-en keresztül kellene egy portot nyitnom( mert passziv vagyok) és be megyek a WAN services-be de ott elfogyik a tudomány (ipv6-on kellene portot nyitnom).
Ha van valakinek valami video mit hogyan azt meg köszöném

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.