Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143601) polonic válasza snyper990 (#143600) üzenetére


polonic
félisten

Oké, legyen neked igazad. :R Én meg ezzel foglalkozom.
Írtam korábban is, hogy IMS. IP Multimedia Subsystem.

(#143602) snyper990 válasza polonic (#143601) üzenetére


snyper990
őstag

Biztos vagyok benne, hogy értesz hozzá, abban is, hogy én nem, csak közben olyan messze kerültünk az eredeti kérdéstől egy félreértés miatt, hogy az már innen nem is látszik :)

(#143603) patrikcoc válasza MrCsiT (#143589) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

"'miért jelez ennyi felhasználó hibákat rá?"
Feltételezem TV-függő is a dolog. Itthon az Android 10 óta az egyik TV-vel mindennap átáll a box 480p-re, a másik TV-vel meg "csak" heti 1x. Ilyenkor simán visszaállítom 1080p50-re és nézem tovább, ma viszont nem volt semmilyen 50Hz-es felbontás, és a 4K is eltűnt...
Természetesen a box restart megoldotta. "Normál" esetben amikor visszaáll, akkor is van EDID, most pedig még azt sem sikerült a boxnak betöltenie.
Nem egyből jönnek ki ezek a hibák, pár hét használat után random...
Launcher/TV app crash se volt már vagy másfél hete, szombaton meg este 2x is (kép+rendszer megfagy->fekete kép->háromszögek->nagynehezen betölt a főképernyő, onnan meg vagy ki tudok lépni, vagy kifagy és áramtalanítás)...

[ Szerkesztve ]

(#143604) victorhun7 válasza DonMarco (#143587) üzenetére


victorhun7
tag

Ez egy modemtől fullos

(#143605) victorhun7 válasza patrikcoc (#143603) üzenetére


victorhun7
tag

same :W

(#143606) Kbali válasza patrikcoc (#143603) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én is hiába indítgatom újra, sőt volt már gyári visszaállítás, ez a 480P-s indulás 10-ból 9x megvan (4k lehetőség azóta sem), a TV4-en elkezd néha úgy recsegni a hang, mint egy rossz Sokol rádió. Erre a recsegésre megoldás volt, hogy átállítottam a hangtípust csak stereo-ra, de azt nem értem, hogy hogyan állítódott el. :F
Az utolsó frissítés óta több ilyen bajom van, mint az első verzióval volt, akkor még én is azt a tábort erősítettem, akinek viszonylag jól működött a cucc.

(#143607) Khadris


Khadris
csendes tag

Sziasztok, most költöztettük az új lakásba a t-home szolgáltatást, IP tv van a régi set top boxszal. Viszont sehogyse tudjuk normálisan vezetni a kábeleket, így arra gondoltam, hogy valami olyan wifi dongle-t vennék, ami nem usb végű, hanem rj45, és be tudom dugni a set top boxba, és tudunk wifiről tévézni. Ez működhet így? Az ügyfélszolgálaton annyit mondtak, hogy közvetlen a T-s routerbe kell lennie csatlakoztatva a set top boxnak, de arról nem tudtak semmit mondani, hogy kábeles csatlakozás kell-e. Valami tapasztalatotok van ebben a témában? Van esetleg olyan adapter, ami tuti működik és ajánlanátok?

(#143608) fatal` válasza Khadris (#143607) üzenetére


fatal`
titán

Nincs ilyen dongle, nem is tudna működni.

(#143609) AnonymusX válasza Khadris (#143607) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Az androidos set top box képes wifin működni (ez hivatalosan még nem támogatott a Telekom részéről), de az sem mindegy, ha jól olvastam az itteni tapasztalatokból, hogy milyen Telekomos ONT vagy HGW szolgálja ki.

[ Szerkesztve ]

(#143610) Gabonetta válasza fatal` (#143608) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ezek a megoldások léteznek.

(#143611) abrtom87 válasza molnarpeter (#143597) üzenetére


abrtom87
tag

Minden kábelt cseréltem. Sajnos nincs sem a routerben, sem a switchben ilyen opció.

(#143612) hfrici


hfrici
aktív tag

Mekkora lyukat fúrnak az optikai kábelnek és mennyire hajlékony az a kábel?
Ott szeretném áthúzatni, ahol a légkondi csövei átmennek a falon, aztán a szobában egyből fordulna kábelcsatornába.

[ Szerkesztve ]

(#143613) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Telekomos optikán jön a vezetékes net,tv, telefon. Wifi állandóan szórakozik megszakad. Kihúzom a központi elosztót és visszadugom a villanyra helyre áll. asztali gépen mindig van net. Wifivel mi lehet a baj? Miért szakadozik?

Battletag: hojszi#2983

(#143614) molnarpeter válasza Intel fan11 (#143613) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyik típus az elosztó?

(#143615) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
Sagemcom Telekom modemem van, ami Bridge módba került a szolgáltató által ma. Rákötve használok egy Asus routert ami kiszolgál mindent itthon. Hozzá csatlakozik egy IP kamera, amit szeretnék kívülről elérni. Ezt hogyan lehet összehozni bridge mód esetén?
Korábban beállítottam az Asus routerben egy port forwardot a Sagemcom belső IP címe felé ment régen(192.168.0.1 és 8888), majd a Sagemcomban beállítottam a 8888 forwardját az Asus router (192.168.1.1) és a Sagemcom között. Ezt canyouseeme oldalon checkolva, telefonon mobilnetről láttam a kamerámat.
Viszont, amióta bridge mód van, nem működik a port forward megadás, hiába állítom be a modemen. Lehet az az összefüggés, hogy az Asus router a bridge miatt nem a 196.168.0.1-hez csatlakozik, hanem a szolgáltató által megadott publikus IP címemmel?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#143616) Intel fan11 válasza molnarpeter (#143614) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ez a fajta.

Battletag: hojszi#2983

(#143617) molnarpeter válasza Intel fan11 (#143616) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Első tippem sajnos az “ez ilyen”, de hátha lesz valaki aki jobban ismeri az 5670-et. Nekünk másik fajta van (Technicolor), az még mással is szórakoztat… :D

(#143618) donmackó válasza lehella (#143615) üzenetére


donmackó
őstag

Miért a "modem"-en akarsz portforwardot, amikor az bridge módban van? Az Asus -on kellene. Nem igazán érthető hogy minek volt jó ez az ide-oda port nyitogatás.

Release the cable hounds!

(#143619) Intel fan11 válasza molnarpeter (#143617) üzenetére


Intel fan11
őstag

Hm es, ezert penzt mernek kerni......

Battletag: hojszi#2983

(#143620) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Van nálam ez a Kaon CG3000 csoda.
Ma elszállt a Nas-om, nem akar működni, olyan mintha nem kapna netet.
Belépek ennek a Kaonnak a menüjébe és konkrétan 1x jó, 1x tök üresség van... mint a csatolt képen. Elképzelhető, hogy ez szarakodik és amiatt nem jó a Nas? Vagy más vonalon induljak el?

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#143621) Khadris válasza Gabonetta (#143610) üzenetére


Khadris
csendes tag

Na, én is innen vettem, hogy kell egy adó a HGW-hez, meg egy vevő a STB-ba, csak milyen vevő kell akkor :F

(#143622) tuto558 válasza lehella (#143615) üzenetére


tuto558
tag

Szia,

ASUS irányából HGW felé felesleges a forwarding, a bejövő forgalom szűrve, nem a kimenő.

Így hogy a HGW csak bridge-ként üzemel, annyi az egész elvileg, hogy a saját ASUS routeredben csinálsz egy portforwardot az IP kamerád IP-címe felé (port gondolom nem változott, maradt 8888).

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143623) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok!

Akinek van okoswifije, azoktól kérdezném, hogy lehetséges rajta csak WPA3 titkosítást beállítani valami rejtett opcióval? Menüben WPA/WPA2 illetve WPA2/WPA3 opciók vannak, nem látok WPA3-only megoldást, pedig a WPA2 kompatibilitás nem kéne nekem, és nem is dobálná el a teló a kapcsolatot néha.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143624) zolokas


zolokas
aktív tag

Miért nem engedi vissza nézni RTL 2 műsort? Egyik ismerősöm vissza tudja nézni :(((

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#143625) patrikcoc válasza zolokas (#143624) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Az új felület óta csak az aktuális műsorban lehet tekerni, előzőbe nem.

(#143626) Aurig@ válasza hfrici (#143612) üzenetére


Aurig@
őstag

6-os lyukon bőven átmegy, de még az 5-ös lyukon is.
Nekem a régi ADSL kábel helyén húzták be a padlásra, majd azon a csövön le a szobába, amit én tettem a falba.
Hajlékon, de azért derékszögbe ne menjen.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143627) AnonymusX válasza Khadris (#143621) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ott van a leírásban. Mesh rendszer (vagy esetleg olyan WiFi Access Point/Router, ami nem döglik bele az IPTV-hez szükséges multicast jel WiFi-n való fogadásába a Telekomos eszköz felől) vagy powerline eszközök kellenek (utóbbit a konnektorba kell dugni és az UTP-n kapott jelet a villamosvezetéken továbbítja). Előbbi rendszert meg lehet venni a Telekomtól is Okoswifi néven havi díjért cserébe, de adnak mellé támogatást és garantálják a működését.

Mesh rendszereket a szokásos hálózati eszközgyártók forgalmaznak egy vagy több eszközt összecsomagolva, két olcsó példa: [link] [link] Ez nem konkrét eszköz ajánlás, na meg egyébként is túlmutat a Telekom topik keretein. Mesh vagy powerline hálózat kiépítéséhez Otthoni hálózat topik a megfelelő fórum, ott tudnak neked segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#143628) Gabonetta válasza Khadris (#143621) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Pl. ez? :)
AnonymusX részletesen leírta.

[ Szerkesztve ]

(#143629) atosan


atosan
addikt

Szép napot!

Optikára átállásnál minden beltéri cucc cserélve lett. Azóta a Klarstein wifis infra panelt és a Cannon nyomtatót nem tudom csatlakoztatni wifi hálózatra. Mit tudok tenni teljesen amatőrkén? Mikor tavaly nyáron vettük a fent említett eszközöket, pár perc alatt felmentek a hálózatra.
A router (ha jól értelmezem) egy Sagemcom F@st 5670, ha ez számít, vagy ha abban kellene valamit állítani.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#143630) Lauda válasza hfrici (#143612) üzenetére


Lauda
félisten

A kábel hajlékony, viszont kb ennél [link] kisebb íve ne legyen.

(#143631) Ear001 válasza atosan (#143629) üzenetére


Ear001
addikt

A router látja az eszközöket?

(#143632) lehella


lehella
senior tag

Köszönöm a tippeket, a saját Asus routeren sikerült beállítani úgy, hogy jó lett. Az nem volt világos, hogy a régi konfig ami működött rajta, a modem bridgebe kerülés után miért nem ment, mindegy most jó :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#143633) AnonymusX válasza atosan (#143629) üzenetére


AnonymusX
senior tag

WPA3 titkosítást nem szokták szeretni egyes eszközök, csak WPA2-re állítsd be a Sagemcomot.

[ Szerkesztve ]

(#143634) Kbali válasza atosan (#143629) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az is érdekes lehet még a WPA3 mellett, hogy az 5GHz-es WiFit tudják-e az eszközök. Ha nem, akkor érdemes a routerben a szolgáltatói ajánlástól eltérően szétválasztani a 2,4 és 5 GHz-es hálózatot más-más névvel.

(#143635) molnarpeter válasza Kbali (#143634) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én ki is kapcsoltam, hátha kevesebbet eszik :D hatótáv kell inkább, meg ugye a korábbi random problémák megoldását keresve eggyel kevesebb lehetőség.

(#143636) Peti1910


Peti1910
csendes tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra nem megy valamiért a TV szolgáltatás.
Bekapcsolás után csak egy fogaskerék jelenik meg a képernyőn és a boxon 3 led világit. Újraindítással próbálkoztam, akkor a fehér töltő sáv végig ment a fogaskerék alatt, viszont a fogaskerék ezután megmaradt és újra felvillan a 3 led majd nem történik semmi.
A box típusa: Cisco Cis2001

Valamit ötlet a problémára esetleg? :U
Köszi. :)

(#143637) omfgk


omfgk
addikt

Most cserélte a szerelő a Kaon 3002-est egy Sagemcom 3896-osra.
1000-es net.

Valamiért elkezdett tegnap szakadni és a felülete meg konkrétan fagyott, nem lehetett belépni, ha esetleg beengedett, nem írt adatokat sehol.

Mit várhatok a 3896-ostól? :))

Csak azért kérdezek rá mert tudom ,hogy a Kaon kapcsán sok volt a negatív tapasztalat.

A felületét nem szereti a Firefox, annyit már látok. Chrome-ból kellett belépni.

[ Szerkesztve ]

(#143638) proradeon válasza omfgk (#143637) üzenetére


proradeon
őstag

Hát a Sagemcom-on felülről a 4 LAN port 2.5Gbps-os, így ha a géped hálókártyája is támogatja ezt a linksebességet, akkor ezen a porton teljesen ki tudod használni az 1Gbps letöltési sebességet, és nem limitálódik ~940 mbps-nál, ahogy az 1Gbps LAN portok esetében történik. :) Ebből a szempontból mindenképp jól jártál.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#143639) omfgk válasza proradeon (#143638) üzenetére


omfgk
addikt

Tényleg ennyi. :))
Alig látszott a 2,5-es felirat a LAN 4-nél.
Most átdugva erre 930 helyett 1050.

A stabilitás majd kiderül CoD alatt este.

Wifije jobb mint a Kaon-nak.

[ Szerkesztve ]

(#143640) atosan válasza Kbali (#143634) üzenetére


atosan
addikt

Köszi mindenkinek!
Azt hiszem az egyszerűbb megoldást választom és 2,4 GHz-et állítom be. Nem hinném, hogy a két kütyü támogatja az 5 GHz-et. Hazaérek kipróbálom.

Maine coon

(#143641) tuto558 válasza omfgk (#143637) üzenetére


tuto558
tag

Szia,

Tavasz óta csaknem hibátlanul üzemel nálam ez a HGW. Azért "csaknem", mert egyszer újra kellett indítani, talán egy hónappal ezelőtt, valamiért egy este megnőttek a pingjeink de ilyen 100-200 közöttire, minden irányban. Gondoltam csak leterhelt a hálózat, de még reggel is olyan volt, szóval gondoltam egyet és újraindítottam, az megoldotta a problémát.

Ezen az egy eseten kívül stabilitási gond nem volt vele.

A wifije tényleg jó, ha van kliens ami kihajtsa (pl AX201 160MHz wifis laptop), akkor szomszéd szobából (1 fal) is kihajtható egy 1 gigabit. Gyengébb kliensek esetében is csak akkor problémásabb, ha a földszinten vagyok. (HGW az emeleten). Ilyenkor le-le dobál már bőven 2,4 GHz-ra és "csak" 100 Mbps körüli letöltést lehet mérni. Viszont ez nem feltétlenül a Sagemcom eszköz hibája, nemrég volt alkalmam tesztelni egy ASUS ROG Rapture GT-AX6000 routert, ami azért már bőven felsőkategóriásnak számít, és ugyan az ASUS javára, de hibahatáron belüli volt az előny. Sőt, a ping idők még jobbak is voltak a Sagem wifijéről.

Az USB-től túl sokat ne várj, nyomtatómegosztásra tudom használni, de fájlmegosztásra alkalmatlan a szoftver.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143642) molnarpeter válasza molnarpeter (#143478) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Technicolor vs szifon saga - megnéztem a régi router beállításait, ez alapján channel 11 fixálva és 40 MHz kikapcsolva (20 MHz only). Tesztüzem folytatódik.
Igy első körben pár másodpercre átment a telefon mobilnetre (közben beállításokban elvileg csatlakozva van), de vissza is mászott, ez már előrelépés lenne, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#143643) agaron


agaron
tag

Sziasztok!

Most tervezem a halozatunkat, es telekomos forumon futottam bele olyan kommentbe, hogy iptv eseten felejtos az, hogy masik routert hasznaljak, es a szolgaltato altal kapott dobozt csak bridge (vagy nem tudom itt mi a neve) uzemmodban hasznaljam. Gigabites optikai csomag elerheto itt azt tudom. Mesh miatt egyebkent is veszek 2 ASUS routert, viszont ha egyebkent beallithato azokkal is rendesen minden, akkor lehet a szolgaltato eszkozet csak tovabbitasra hasznalnam. Mik ezzel a tapasztalatok? (peldanak okaert ezzel szemezek). Illetve van ertelme cserelni, vagy ha a kapott eszkozt csak routerkent hasznalom es a wifi-t mas adja, akkor egyebkent jo lehet? Koszi elore is!

Steam Deck | PC | PS5

(#143644) Khadris válasza AnonymusX (#143627) üzenetére


Khadris
csendes tag

Ez olyan, hogy az egyiket a routerbe dugom, a másikat a set top boxba, és egymással meg wifin kommunikálnak? Elolvastam mindent már a T-s okoswifis oldalon, de csak terheléselosztásról volt szó, meg wifi 6-ról, arról meg mondjuk pont nem, hogy kábeles eszközöket is lehet csatlakoztatni. Nekem tök úgy jött le, hogy tulajdonképpen ezek csak jelerősítők. Meg persze hiába sírtam a T ügyfélszolgálatán is, hogy nem jó nekünk a kábeles megoldású STB, eszükbe nem jutott volna ilyen mesh cuccot javasolni, vagy cserét az új boxra se. És amennyiből a tévékbe meg a pc-kbe vettünk wifi dongle-kat, abból simán kijött volna az okoswifi is. :(((

A fene egye meg, hát mit kell csinálni, hogy normális tájékoztatást kapjon az ember?!

[ Szerkesztve ]

(#143645) AnonymusX válasza Khadris (#143644) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Pontosan, ahogy írod. A korábban Gabonetta által linkelt oldalon ráadásul pont ezt az esetet írja le a Telekom (2-es pont).

Ügyfélszolgálatosa válogatja, hogy felismeri-e az ügyféligényt, de ha szakihoz kapcsolnak, biztos tudta volna javasolni az okoswifit.

(#143646) roger92 válasza Peti1910 (#143636) üzenetére


roger92
tag

Kedves Péter!

Barátnőmnek tavasszal egy az egyben ugyanez a baja volt, ungyanazzal a boxszal. Boxcsere lett belőle, meghibásodott...

[ Szerkesztve ]

(#143647) kali válasza molnarpeter (#143642) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Technicolor FGA2233 van nálunk, sokáig volt iPhone-om és 4 napja ismét az van, hibátlan a Wi-Fi kapcsolat.
Próbáltam visszaolvasni, de nem biztos, hogy minden infó meg van, mi is nálad a gond, bontogat a kapcsolat?

(#143648) user12 válasza agaron (#143643) üzenetére


user12
őstag

Optika esetén használhatsz saját routert "teljes értékűen".
Annyi limitáció van, hogy a iptv boxoknak kell a szolgáltató HGW-jébe csatlakozni, de úgy tudom egyes Asus routerek még az IPTV-t is simán viszik, így ha ilyet veszel, azon keresztül is megy. Ki kell próbálni, hogy ebben is megvan-e még az IPTv menü és ezt aktiválva átmegy-e az adás.
Bridge mód catv hálózaton van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#143649) user12 válasza molnarpeter (#143642) üzenetére


user12
őstag

Szerinem ez iphone bug lesz. Már vagy két-három szoftverfrissítéssel ezelőtt megfigyeltem ezt a jelenséget.
Otthon a techncolor úgymond csak "media converter", Mikrotik router, unifi antennák vannak és így is megvan ez a jelenség. Más eszközöknél nem (pl feleségem samu telefonja) jelentkezik.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#143650) djalmasi válasza kali (#143647) üzenetére


djalmasi
tag

Nálunk több mint 6 hónapja a Technicolor 5 eszköznél többet nem hajlandó megtűrni magán. Amikor bekötötték nagyon sokáig jó volt (konstans 8-9 eszköz, tv-k, wifi repeater, telefonok, 1-2 lámpa, stb), de aztán jött neki egy lecsúszás, hogy mindent elkezdett ledobálni magáról.

Volt, hogy kispécizett magának valamit vagy volt, hogy mindent ledobott X ideig, hosszas telefonálások és "mi nem tudunk a routerbe nyúlni" üzenet után kénytelem voltam rádobni egy TP linket wifi pontnak :DDD (persze az is router módban üzemel konfigban) mert ha csak wifi ponton üzemel akkor a dhcp a technicolorra megy és ugyanúgy dobálja :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.