Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143851) jobarat01


jobarat01
tag

Megint hatalmas a ping cloudflare felé
Még csak 60-70ms, de az oldalak érezhetően lassabbak

[ Szerkesztve ]

(#143852) snyper990 válasza Khadris (#143849) üzenetére


snyper990
őstag

Valószínűleg rendben van a HGW-d wifije, csak ennyit tudnak a klienseid.
A dongle leírásában megadott értékek elméleti maximumok, kb. laboratóriumi körülmények között lehet elérni. Ugye USB 3-mas porthoz van csatlakoztatva?
A wifi sebességét sok tényező befolyásolja, ezért sem vállal rá a szolgáltató semmiféle garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#143853) kali válasza Khadris (#143823) üzenetére


kali
legenda

Szia!

A T4U 867 Mbps sebességet tud ac-n, de az a kapcsolat sebessége, a hasznos (mérhető) sebesség attól kevesebb - nagyon lesarkítva: a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, de mérésre csak a hasznos adat kerül - és különböző befolyásoló tényezők alapján, akár nem kevéssel alacsonyabb az a sebesség.
Amit érdemes kipróbálnod: Manuálisan, más/minden csatornán - ezt a szolgáltatói ONT-ben állítod - mérsz, hátha valamelyiken jobb eredmény születik, mert előfordulhat, hogy az aktuálisan használton nem a legideálisabbak a feltételek.
Esetleg frissíteni a Wi-Fi modul illesztőprogramját, ha nem a legújabb van fent.
Illetve az is befolyásolhatja, hogy milyen titkosítási mód van beállítva.
Nem lehetetlen, hogy nagyon spéci esetben akár 600 Mbps környéki mérhető is átmenjen a 867 Mbps kapcsolaton, de a legtöbbször a 400 Mbps vagy feletti értéknek már örülni kell.

(#143854) Lauda válasza jobarat01 (#143851) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam a telexet 10-12ms pingeli.

[ Szerkesztve ]

(#143855) OldMike válasza taki01 (#143850) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Megpróbáltam végignézni a HGW összes menüpontját, de nem találtam meg az uncorrectable code words, vagy arra valamiképpen hasonlító magyar változatot. Ez a HGW a 3686 V2, a szoftver MAGYAR_4.121.0
Minden haladó beállítást is megnéztem, gyanítom hogy a Hálózat menüben kellene lennie.

42LM660S

(#143856) jobarat01 válasza Lauda (#143854) üzenetére


jobarat01
tag

Az 1.1.1.1-et néztem

(#143857) Lauda válasza jobarat01 (#143856) üzenetére


Lauda
félisten

(#143858) Astroboy válasza Lauda (#143857) üzenetére


Astroboy
őstag

Ezt parancssorból hogy? :F

(#143859) Lauda válasza Astroboy (#143858) üzenetére


Lauda
félisten

ping 1.1.1.1 -t :)

(#143860) Astroboy válasza Lauda (#143859) üzenetére


Astroboy
őstag

:R

(#143861) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Sziasztok!

Végre kis falumba is betoppant az optikai net 4 hónapja várom (igazából tizenX éve, hogy legyen jó net). Szerintetek váltsak android boxra vagy maradjak a réginél?

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#143862) snyper990 válasza gyarmatinic (#143861) üzenetére


snyper990
őstag

Eddig is telekomos voltál, vagy új előfizetés? Mert utóbbi esetben tudtommal nincs választási lehetőség... De ha választhatsz, akkor inkább a régit

[ Szerkesztve ]

(#143863) #46824192 válasza gyarmatinic (#143861) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha kell egy droidos box és nem nézel tv adást akkor igen :K . Ha tv adást akarsz nézni, akkor kerüld el nagy ívben.

(#143864) victorhun7 válasza jobarat01 (#143851) üzenetére


victorhun7
tag

Nekem jól működik azt hiszem

[ Szerkesztve ]

(#143865) kali


kali
legenda

Viszlát Telekom-2NDSSID és üdv Telekom-Hotspot?

(#143866) tide66 válasza gyarmatinic (#143861) üzenetére


tide66
csendes újonc

Ha az utóbbi pár hetet nézem és reméljük így is marad minden ok az androidos box-al. Annyi van még hogy a közszolgálati csatornánál csúszik a hang a képhez képest. Valamint a felvételek nehézkesebbek. Tv nézésre viszont jobb az androidos box, szebb képminőség, kapsz egy csomó appot, a buta tévét is felokosíthatod stb. Én is régi őskövület iptv-ről váltottam amit eleinte nagyon megbántam. Most viszont már nagyon nem cserélném vissza.

[ Szerkesztve ]

(#143867) patrikcoc válasza gyarmatinic (#143861) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Attól függ milyen TV-vel párosítod a boxot. Nekem 4 LG-n is gyakran összeomlik az app, kifagy az egész rendszer, felbontást SD-re állitja át, ezt mind az új frissítés óta…

[ Szerkesztve ]

(#143868) kabelmania27 válasza OldMike (#143848) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kiveheted az osztót mert 10 körüli letöltési értékek elfogadhatók.

(#143869) kali válasza patrikcoc (#143867) üzenetére


kali
legenda

Ha a tévé gyártójától is függ ennyi minden, az érdekes, bár simán lehetséges, mert nekünk Samsung volt és van, illetve AV nélküli Androidos box és szerencsére nem találkozunk az itt leírt problémák jelentős részével, semmi komoly gond, pedig 2021 áprilisa óta adott box van. Nem bántam meg, hogy az új box lett, nekem már régóta nem kellene helyette a régi.

(#143870) Robiusz válasza tide66 (#143866) üzenetére


Robiusz
kezdő

Azért az elég gáz, hogy csúszik a kép és a hang :W Tv- ről beszélünk nem rádióról

(#143871) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat.
2 LG tv-nk van amin vannak a boxok (55LM615S, 55UN74003LB)
Amúgy ezen a "régebbi" típusú boxon is csúszik a közmédia hang, kb 1-2mpet

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#143872) victorhun7 válasza gyarmatinic (#143871) üzenetére


victorhun7
tag

Ezt a régi UPC-s iptvn lehetett állítani

(#143873) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok. Nos, a lakóhelyemen végre elérhetővé vált az optikai internet. Be is lett kötve. Kaptam egy technicolor FGA2233 MAG készüléket.

Első kérdésem az lenne hogy firefoxból miért nem tudom elérni a beállításait? 192.168.1.1- es címet bírom és 404 not foundot ír, valamit a címsorban "telekom.ip/parental-block.lp" címet adja be, chromeban viszont be tudok lépni.
Másik pedig a NATolást szeretnem csekkolni az összefoglaló alapján. Csekkolom az ipt az összefoglaló alapján a webhelyen, valamint a router/hgw, nem tudom minek hívják pontosan beállításában is nézem itt viszont van több dolog is:
IPv6 WAN GUA
IPv6 WAN LLA
IPv6 Delegated Prefix

Nos összehasonlítva az ipt az "https://www.iplocation.net/find-ip-address" -címen lévő ipvel , nem egyezik. Csak az IPV4-es cím egyezik. Tehát ez azt jelenti hogy NATOLVA vagyok? Ha én egy portot szeretnék nyitni bejövő kapcsolatokhoz akkor az felesleges mivel natolt hálózat mögött vagyok?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#143874) snyper990 válasza Dency01 (#143873) üzenetére


snyper990
őstag

Valószínűleg valami biztonsági feature miatt nem engedi betölteni az admin felületet (talán https-hez szükséges tanúsítvány hiánya miatt), volt már másoknál is, keress vissza. Már nem emlékszem, mi volt rá a megoldás, de ha Chrome-ból megy, akkor nem érdemes vele szenvedni szerintem. Nem hiszem, hogy olyan sűrűn lesz újrakonfigolva, hogy érdemben hátráltasson.
CGNAT csak IPv4-nél van, IPv6-nál nincs. Ha az IPv4 cím egyezik, nem vagy NAT-olva

(#143875) thomasrc válasza Dency01 (#143873) üzenetére


thomasrc
tag

Írd elé, hogy https, azon keresztül érhető csak el.

[ Szerkesztve ]

(#143876) Dency01 válasza thomasrc (#143875) üzenetére


Dency01
aktív tag

Ja köszi, emlékeim szerint meg régebben csak úgy lehetett belépni ha a https-t kitöröltem. Akkor itt fordítva.
Ezek szerint akkor nem vagyok natolva mert az IPV4es cím egyezik. Akkor az IPV6- az mindegy hogy másabb? Viszont az istennek se tudok portot nyitni a qbittorrentnek valamint az online port checkerek is zárt portnak látják azt amit elvileg kinyitottam. Valaki tud esetleg megoldást erre?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#143877) snyper990 válasza Dency01 (#143876) üzenetére


snyper990
őstag

Az IPv6 cím minden eszköz esetén egyedi (sőt, az eszközöknek több IPv6-os címe is van), ha jobban megnézed az ip checker oldalon kiírt publikus címedet, az IPv6 Delegated Prefix az IPv6-os címed eleje... Nemhogy „mindegy hogy másabb”, hanem annak úgy kell lennie. Kicsit bonyolultabban működik, mint az IPv4, ha érdekel, olvass utána, de itt eléggé off
Mikor ellenőrzöd, hogy nyitva van-e a port, ugye fut az az alkalmazás, aminek nyitottad a portot? Tűzfal van? Ha igen, abban is engedélyezted a forgalmat az adott porton?

(#143878) Dency01 válasza snyper990 (#143877) üzenetére


Dency01
aktív tag

Úh köszi az infót. Na közbe úgy látszik kezd megoldódni, windowsos tűzfallal van valami gebasz most, kikapcsolom a tűzfalat akkor már nyitottnak látja a portot, viszont a kivételek közt pedig ottvan a qbittorrent, tcp és udp portja is. Szóval menni kéne, valamint mielőtt váltottam optikai netre, tökéletesen működött, nem lett nyúlva semmilyen beállításhoz.
Tüzetesebben átnézem hogy mi lehet a gond.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#143879) snyper990 válasza Dency01 (#143878) üzenetére


snyper990
őstag

Próbáld meg eltávolítani azt a kivételt, aztán hozd létre újra, hátha

(#143880) OldMike válasza kabelmania27 (#143868) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, kivettem, most ezek az értékek vannak:

42LM660S

(#143881) kabelmania27 válasza OldMike (#143880) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

(#143882) OldMike válasza kabelmania27 (#143881) üzenetére


OldMike
őstag

:R

42LM660S

(#143883) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban kérnék segítséget:
Adott egy 1000 Mbps-es net előfizetés és egy Technicolor FGA2233 MAG router. 5 GHz-ez gond nélkül hozza a 900+ Mbps sebességet mindkét irányba, viszont 2,4 GHz-en csak 130 Mbps körül. Telefonon (S22 Ultra) és notebookon is. A notebookban lévő wifinek papír szerint 400Mbps sebességig mennie kellene, de max 130 jön, ahogy a telefonon is. Kábelen rádugtam a gépet, akkor pedig a gigabites LAN-on csak 90 Mbps jött... Nem értem, mi baja van... Ugyanez a típusú router pár házzal arrébb rendben hoz mindent.

Próbáltam az 5Ghz-et lekapcsolni, de nem változtatott semmit. Abban a menüben láttam ezeket:

(Bocs a képminőségért)

Lehetséges, hogy rossz a router? Ha 5GHz-en hozza az előfizetett sebességet, akkor 2,4GHz-en miért nem? Ráadásul rengeteg hardverrel próbálva mindig ugyanez a probléma.

Tudnátok ebben a témában segítséget/útmutatást adni?

Köszönöm.

(#143884) AnonymusX válasza Taci (#143883) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

2,4 GHz-en pontosan milyen sebességet vársz? 900 Mbit/s ott nem lesz, úgy fejlődött a WiFi technológia, hogy az 5 GHz-es sávban lett elég sávszél a Gbithez. Ami papíron 400 Mbitet tud WiFi-n azt rögtön felezheted, kb. annyi lesz a hasznos adat.

Ha lanon 90 Mbit/s-t mérsz, akkor ott valami 100 Mb/s-ra korlátoz, ez lehet a kábel, amit használsz, vagy a géped portja. A Technicolor felületén meg lehet nézni, melyik port milyen sebességre állt be, gyanítom hogy ez a port 100Mb/s-t fog jelezni magáról.

(#143885) Taci válasza AnonymusX (#143884) üzenetére


Taci
addikt

Én most egy kicsit össze vagyok kavarodva. Itthonra csak 250 Mbps előfizetésem van, az 5GHz-et lekapcsoltam, és most a következő értékeket látom:
- telefon (S22U): 82 Mbps
- notebook (Intel AC 7260): 101 Mbps
- notebook (Intel AX 201): 189 Mbps

Ezt találtam amúgy:
Under ideal conditions, a 2.4 GHz Wi-Fi router can support speeds up to 450 Mbps, some up to 600 Mbps.

Nem értem ezeket az értékeket. A telefonomon a leglassabb - miért? A 2 notebookban lévő wlan kártya max sebessége bőven kéne hogy hozza a 2,4 GHz max sebességét. De mindegyik lassú. Az AX-es miért majdnem dupla olyan gyors, mint az AC? Bár az AX-es 189-e igazából lehet a 250-es csomag mínusz a többi eszköz (tv, mobilok). De oké, ha az hozza a csomagom maxát, akkor az AC miért csak a felét?

És a másik (Technicolort) nézve:
Ha 2,4 GHz-en 450 Mbps sebesség lehetne az elméleti max, ahhoz képest a telefonon kisajtolt 130 Mbps nagyon-nagyon kevés... Ugyanez a telefon ugyanezen a routerre 5 GHz-en csatlakozva hozza a 900+ Mbps-t.

Bocs a sok kérdésért, de szeretném tisztán látni, érteni a miérteket. Ha van időd pár mondatban elmagyarázni, megköszönném.

Köszi.

(#143886) Marci112233 válasza Taci (#143885) üzenetére


Marci112233
őstag

2,4 GHz-en sose fogsz nagyon 200 Mbps fölé menni mert tudtommal a 2,4 az N szabvány és az hiába ír neked a rouetered rá 450-et, jó ha 200-at képes leadni. Hidd el ezt én már tapasztaltam hogy N szabványon nálam a 200 Mbps-ből 150 se ment át papíron 350-et tudó N szabványú routertől semmilyen eszközre. A gigabithez minimum AC de inkább AX szabány kell ami már 5Ghz. Én most váltottam az N szabványú routerem AX-esre és a telefonom ami képes is erre a szabványra már gond nélkül hozza a mostani 200/80-as netemet szinte maxon mert 190/78 mindig meg van, de a laptopomon is ugyan ezek az értékek jönnek, de abban még csak AC szabvány tud, de ugye az is már 5 GHz, és nem 2,4.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#143887) molnarpeter válasza Taci (#143885) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Link a témában, jól megragadtad a lényeget az elméleti vs gyakorlati sebességgel, erről van szó pontosan :) Itt egy fő hibalehetőséget látok (feltételezve, hogy a notebook Ethernetje is gigabites), az ONT és gép közötti kábelt, ki kéne próbálni másikkal. Amit a TV-hez adnak, az alapból csak 100 Mbitet tud a 4 szál miatt, 1000-es ott kezdődik, hogy be legyen kötve mind a 8 ér. Windows alatt adapterbeállításoknál meg tudod nézni, 100-as vagy 1000-es a kapcsolat, illetve az ONT felületére bejelentkezve a Diagnostics menüpont Network füle alatt. Ez pl egy Smartbox, ott magában az eszköz nem tud csak 100-at.

[ Szerkesztve ]

(#143888) AnonymusX válasza Taci (#143885) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ezeket az értékeket hol látod? A Technicolor ONT felületén? Mert az nem számít, az eszközök energiamegtakarítás miatt is visszaveszik a linksebességet, az volna mérvadó, amit mondjuk egy speedtesttel mérnél rajtuk, utóbbi ráadásul a hasznos adatsebességet mutatná.

(#143889) kali válasza Taci (#143885) üzenetére


kali
legenda

A telefonoknál nem erőltetik a jobb MIMO képességet a 2.4 GHz sávon (leginkább 1*1 és kész) , az 5 GHz-et gyúrják folyamatosan, az megkapja az újabb szabványokat...stb. Eleve nagyon kevés okostelefon van (de igaz ez tabletre, okostévére...stb is), ami 2.4 GHz sávon 2*2 MIMO képes.
Sőt, laptopoknál is sok a 2*2 MIMO alatti.
A Telekomos Technicolor FGA2233 2.4 GHz-en 3*3 MIMO-t, 5 GHz-en pedig 4*4 MIMO-t tud, de kevés ellenoldali kliens van, ami tud annyit.
2.4 GHz sávon a 600 Mbps meg olyan, hogy nem általános szabványú, így pláne nem sok eszköz kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#143890) Taci válasza kali (#143889) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm szépen a választ és a magyarázatot mindenkinek!
@AnonymusX: Speedtest.net-eredmény mind.

(#143891) Ijk


Ijk
nagyúr

Másoknak is ilyen rakás trágya a droid boxos iptv?
Igazából soha nem használom, most nézni akartam meccset. Úgy 10 perc elveszett frissítés miatt (el sem akart indulni azért indítottam rá), aztán rendszeresen megakad, megfagy rövidebb-hosszabb ídőre az adás.
Telekomos router, optikai net, utp kábellel routerre kötve fix ip-címen.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143892) molnarpeter válasza Ijk (#143891) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen frissítésre gondolsz pontosan? :B

(#143893) Ijk válasza molnarpeter (#143892) üzenetére


Ijk
nagyúr

Android

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143894) molnarpeter válasza Ijk (#143893) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez érdekes, nekünk októberben lett behúzva az optika és ezzel együtt jött a Smartbox, akkor egyből volt már rá egy frissítés első indításkor. Aztán lehet, ez az update került most fel Nálad? Mindenesetre ránéztem most, nem talált újabb verziót.

[ Szerkesztve ]

(#143895) kali válasza Ijk (#143891) üzenetére


kali
legenda

A frissítést türelmesen ki kell várni, mire lefut, mert látszólag van olyan, mintha semmi sem történne, de nem érdemes olyankor be- és kikapcsolgatni, amíg magától meg nem teszi - ha lassan is -, különben nyögvenyelős lesz egy ideig a használat.

(#143896) kali válasza Dency01 (#143873) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Bő 1.5 éve van nálunk ilyen ONT (1000/1000 nethez) és sosem voltunk még optikán NAT-olva.

(#143897) kempy


kempy
újonc

Sziaszok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy van értelme 30Mbit/s internetre Telekom Tv -t előfizetni, erre a csoda boxra.
Válaszotok előre is köszönöm!

(#143898) dptrsk válasza kempy (#143897) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Csak azért nincs értelme TVre előfizetni, hogy legyen.
Ha szeretnétek, akkor ki kell próbálni, ha nem megfelelő, 14 napotok lesz elállni.

(#143899) kempy válasza dptrsk (#143898) üzenetére


kempy
újonc

Arra lennék igazából kíváncsi, hogy működne-e ilyen alacsony internet sebességgel.
Néha azért bekapcsolnám a Tv-t, de az itt olvasottak alapján, nem sok bizodalmam van benn!

(#143900) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Arra lennék kíváncsi, hogy az alábbi dologgal mit tudnék tenni?
Adott egy Sagemcom 5670, 1000/1000 optikai net, erre Cat.6-os kábellel rá van kötve egy Asus AC57U router. Ebből megy a fiam szobájába, fali csőben egy szintén Cat.6-os kábel.
Viszont speedtest méréskor 100/100 megabitnél nem tudok többet mérni.
Wifin ketesztül 650 megabit körül mérhető.
A tesztelt laptop hálókártyája gigabites, tehát ez sem lehet probléma.
Kellene valamelyik routeren állítani ezt-azt? Ha igen, akkor mit?
Köszönöm előre is a válaszokat!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.