Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144251) roger92 válasza FireShadow (#144220) üzenetére


roger92
tag

Én a Powerline-t ajánlom, amennyiben jó állapotban van a villamos hálózat. Fontos, hogy egy fázison legyenek a fogyasztók.

[link]

(#144252) roger92


roger92
tag

Sziasztok!

Egy rendhagyó kérdésem lenne.
Kötelező technológiaváltás során a SAT TV használata értelmét vesztette. Arra gondoltam, hogy beállítanám az Astra 1N műholdra.

A szolgáltatói boxok még megvannak. Ezekkel ki lehet próblni a vételt arról a műholdról, vagy le van korlátozva kizárólagosan az AMOS műholdra, tehát csak Telekomos adások foghatóak velük?

Kaonmedia Sat EuroBox CO1600
valamint
Huawei EC2208S boxokról beszélünk.

Esetleg ezekre elérhető valami Firmware-es mókolás?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#144253) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem volna, hogy adott egy otthoni szolgáltatás Apám nevén (IPTV, net, madzagos telefon) amiről már három éve lejárt a hűség. Most a nyár végén egy utcával arrébb, bekötetett egy másik otthoni szolgáltatást, (net, madzagos telefon) aláírt egy év hűséget, és az lehetséges, hogy a régi előfizetésre is rávertek egy év hűséget? Holott arról már több éve lejárt a hűség? Ez lehetséges?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#144254) Kaba válasza neo-geo (#144253) üzenetére


Kaba
veterán

Nem.(igazából nincs is jelentősége, mivel bármikor kötbérmentesen felmondhatja).

[ Szerkesztve ]

(#144255) csƵ válasza KubanitoS (#144244) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, azt nem néztem, csak a novemberi dátumot.

(#144256) kabelmania27 válasza nemedikacsa (#144247) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#144257) Aurig@ válasza Lauda (#144246) üzenetére


Aurig@
őstag

Hogyan lehet speedtest cfg-vel sebességet mérni?
Sosem próbáltam. Valami program vagy parancssor kell hozzá?
Ha parancssor, akkor mit kell beírni?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#144258) Lauda válasza Aurig@ (#144257) üzenetére


Lauda
félisten

Elnézést, cli, nem cfg. :B

Itt megtalálod a linket a letöltéshez (Download Speedtest CLI rész). Kicsomagolod valahova a zip tartalmát. Ezután parancssorból tudod indítani. Mondjuk ha az F meghajtóra csomagoltad ki, akkor a parancssorba beírod, hogy F:\speedtest.exe , majd enter.

#144259Aurig@ :R

[ Szerkesztve ]

(#144259) Aurig@ válasza Lauda (#144258) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok, nagyon köszi! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#144260) nemedikacsa válasza kabelmania27 (#144256) üzenetére


nemedikacsa
csendes tag

Szia! Ebből a CAON CG3000-ből, bármit is kinyerni, beállítani, egy művészet. Nem akar betölteni semmit sem, csak sokadjára, sok szerencsével... Kaptam nemrég egy smst a telekomtól, hogy a hiba el lett hárítva. Remélem, hogy tényleg megtörtént, mert ha nem, akkor az asszony leeszi a lelkemet :D
Csatolom a jelszinteket:

Köszi a segítséget!

(#144261) kabelmania27 válasza nemedikacsa (#144260) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Alacsonyak a letöltési értékek, ha nem nézel dvb-c adásokat és a koax kábelen van bekötve osztó tegyél a helyére egy F toldót vagy ha elér az osztóba menő kábel a modemig akkor iktasd ki az osztót, hogy javulnak a letöltési értékek. Modem áramtalanítás után sem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#144262) nemedikacsa válasza kabelmania27 (#144261) üzenetére


nemedikacsa
csendes tag

Egy elosztó van a "modem" (router) előtt, de azt azért tették be (pár évvel ezelőtt) mert magas volt a jelszint (a kijött szerelő szerint). Milyen jelszint lenne az optimális?
Ha van net, akkor a sebességgel nem szokott probléma lenni, hozza a gigabitet simán (~950 /27 a mostani mérés) Remélem ezt a pár napja meglévő szakadozást sikerült a központban megoldani tényleg, ahogyan az sms írta.
Megnézem az osztó nélkül is az eredményt.

(#144263) kabelmania27 válasza nemedikacsa (#144262) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nyugodtan kiveheted az osztót mert a -12es letöltési érték gyenge, mmwo osztó 8dB-t csillapít letöltés irányban, osztó nélkül elfogadhatók lesznek az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#144264) neo-geo válasza Kaba (#144254) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Igazság szerint nem akarja felmondani egyik előfizetést sem, csak az IPTV-ét mondaná le, a régi előfizun, mivel már nem használjuk. És ugye hűséget ír rá a rendszer, gondolom ezáltal nem is tudná lemondani csak az IPTV-t. Vagy lehet rosszul gondolom?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#144265) Kaba válasza neo-geo (#144264) üzenetére


Kaba
veterán

Rosszul gondolod, elvileg nincs is hűségben, de ha véletlenül mindkét előfizetésére egy évet vállalt, akkor is csak az első hónapban kapott kedvezmény lenne a kötbér a régebbi előfizetésére lemondás esetén( az IPTV-t bármikor le tudja mondani). Hívjátok a 1414-et.
Összegezve: az IPTV-t bármikor le tudja mondani a régebbi előfizetésére 0 Ft vagy amennyiben mégis 1 év hűséget vállalt, akkor az első hónapban kapott kedvezmény visszafizetésével.

(#144266) kali válasza nemedikacsa (#144247) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Microsoft frissítési intervallum tegnap reggel óta, tegnap és ma, főként délelőtt betett sok helyen, különböző irányoknál és nem csak a Telekomnál. Nem biztos persze, hogy mindenhol ez okozza a problémát, de sokan áldozatul estek. Különböző intézményekben 8 körül bekapcsolják a gépeket és mind rászabadulnak a frissítésre, aztán ahol nem elég combos a net, duplán szívnak. Egy bizonyos szűk keresztmetszet miatt viszont mások is.

(#144267) kakuk.tamas válasza kali (#144266) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

“Különböző intézményekben 8 körül bekapcsolják a gépeket és mind rászabadulnak a frissítésre”
Ezek az intézmények meg is érdemlik, hogy szívjanak a frissítéssel. Nem véletlenül találták ki a házirendeket többek között.

Nálunk a cégnél a központi szerverre lejön a frissítés, aztán amikor üresjárat van a gépeken, szépen frissülnek a szerverről.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#144268) #46824192


#46824192
törölt tag

Ez a film mit tud ennyiért? :F

[ Szerkesztve ]

(#144269) kakuk.tamas válasza #46824192 (#144268) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A kiadó által megadott árat látod.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#144270) Adama123 válasza #46824192 (#144268) üzenetére


Adama123
tag

Holnaptól az HBO Maxon is nézhető.

(#144271) kali válasza kakuk.tamas (#144267) üzenetére


kali
legenda

Mióta extra takarékoskodás van, sok helyen azt sem tehetik meg, hogy adott kedden este bekapcsolva hagyják a gépeket és reggelre a forgalom jelentősebb része megtörténik, pedig éjszaka alig zavarna valakit.
Nem beszélve arról, hogy hozzáértő rendszergazda sincs már mindenhol.
Van viszont panaszkodó vezető...stb, aki csak azt látja, hogy reggel/délelőtt lehal a net, aztán egyből az internetes szolgáltatást, szolgáltatót szidják...

(#144272) gabo89 válasza roger92 (#144252) üzenetére


gabo89
senior tag

Nekünk is technológia váltás volt, és vissza kellett adni a boxokat. Egyébként a régi boxunk, az Intek S50CX képes volt FTA csatornák vételére, valami kódot kellett beírni. Már nem emlékszem pontosan hogy volt, és nem is találom a forrást, ahonnan vettem az infót. Újakkal nem hiszem, hogy megy, mert találkoztam volna ilyen infóval. A parabola antenna, a kábelekkel a helyükön maradtak (nem ér annyit, amennyit foglalkoznának vele, gondolom).

indul a sörös aludni

(#144273) molnarpeter válasza gabo89 (#144272) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálunk sima kábel tv (koax) volt az IPTV előtt, régi szolgáltató vezetéke azóta is fent van még és él :) nem sietnek kikötni.

[ Szerkesztve ]

(#144274) roger92 válasza gabo89 (#144272) üzenetére


roger92
tag

Köszönöm szépen az infót!

Nálatok mennyiszer volt boxcsere az elmúlt évek során?
Nálunk két fekete Huawei EC2208S tökéletesen működött. Sok év után egyik megadta magát, annak a helyére került egy Intek, de az állandóan kínlódott. Felhevült, újraindult. Aztán ki lett cserélve ismét egy Intekre, ugyanaz a típus, ugyanaz a hiba volt, aztán megint ki lett cserélve, akkor kaptunk egy Kaonmedia Sat EuroBox CO1600, de az csak egy nap egyszer indul újra és naponta tölti le a csatornalistát.

A másik Huawei már 10 év után még csak most kezdi megadni magát, de már felesleges bejelenteni hibára... Ma reggel jön a szerelő a Vodától és beköti a kábeltv-t. Remélem nem bánom meg.

Sajnálom, hogy nem lehetett megtartani a SAT TV-t. Úgy olvastam 2024-ig pedig még vásároltak jogot...

(#144275) roger92 válasza molnarpeter (#144273) üzenetére


roger92
tag

Na ja. 11 éve mondtuk fel a szerződést koax-on, amikor a Fibernet Zrt-t felvásárolta az Invitel. Sajnos mi pont nem UPC-s terület lettünk. Felmondás után még kiszámláztak egy hónapot, mondván, hogy nem kötötték ki és még fizessük ki. Nem akartuk, aztán csak jöttek a felszólító levelek anyum meg végül befizette, holott nem tartottam jogosnak. Rég otthagytuk már a szolgáltatót és még egy hónapot extra ránk vágtak...

Telekom IPTV-t nem akartam a több sávszélesség miatt, így maradt a megbízhatóbb SAT TV. és egy 15 Mbit-es net. Egészen eddig. :))

[ Szerkesztve ]

(#144276) snyper990 válasza molnarpeter (#144273) üzenetére


snyper990
őstag

Amikor mi Vodáról váltottunk tavaly, pár napon belül kikötötték a dobozból. Viszont a vodás doboz az út túloldalán van, a kábel maradt az út felett. Mikor a telekomos szerelő jött (telekomos oszlop a mi oldalunkon van), kértem, hogy szedje le, de nem volt hajlandó hozzányúlni (valamilyen szinten érthető), úgyhogy végül én szedtem le a házról. Utána hónapokig ott lógott az oszlopon, feltekert véggel. Egyszer jöttek digis szerelők valamit ellenőrizni a vodás mellett lévő digis dobozon, végül ők szedték le és vitték el :D

(#144277) #46824192 válasza roger92 (#144275) üzenetére


#46824192
törölt tag

Na, tudod ki fizette volna ki?

Másik. Gondolj bele ,ha ez havonta 500-600 emberrel megjátszák, micsoda ingyen pénz.

(#144278) polonic


polonic
félisten

Van már infó az emelés mértékéről?
Várjak az új bekötés megrendelésével januárig?

(#144279) jobarat01 válasza polonic (#144278) üzenetére


jobarat01
tag

Mindenkinek egységesen emelnek, tökmindegy mikor kötöd, ugyanannyi lesz

(#144280) neo-geo válasza Kaba (#144265) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Rendben köszönöm a választ, viszont az a helyzet a lemondással, hogy mikor még nem volt hűség a régi előfizun, most májusban bementem a legközelebbi Telekom boltba, Apám meghatalmazásával, és vittem az IPTV-s cuccokat, ott azt mondták, hogy csak személyesen tudja lemondani, nem elég a meghatalmazás, és különben is a postán kell majd visszaküldeni a dolgokat. Akkor most mi az igaz?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#144281) Kaba válasza neo-geo (#144280) üzenetére


Kaba
veterán

Lemondhatja a 1414-en vagy a chaten is, nem kell üzletbe menni.
Visszaküldés a postán ingyenes( adnak egy dobozt, arra kell az MT azonosítót írni ) vagy leadható az üzletben is a lemondást követően( nem kell meghatalmazás).

[ Szerkesztve ]

(#144282) gabo89 válasza roger92 (#144274) üzenetére


gabo89
senior tag

2010-től volt Sat TV-nk. Az első boxok egy HDMI nélküli SD box volt, Intek S50. 2015-ben HD csomagra váltottunk, és automatikusan kicserélték a boxokat. Először azt hiszem Huawei-eket kaptunk, de nem voltam elégedett vele, és pár nappal később kicseréltettem. Kaonmedia CO1000-re cserélték. Az Intek és a Kaon is jó volt, sosem volt probléma velük. A Kaon pár nap elteltével belassult, de egy menüből lévő újraindítás, vagy áramtalanítás helyrehozta. Elégedett voltam a szolgáltatással. Most novemberben volt a technológia váltás, koaxos netre, és IPTV-re.

indul a sörös aludni

(#144283) chungee


chungee
addikt

Estét!

Öreganyámnál 2023.jan.31-én lejár a hűség az Invitelnél, áthoznám a Telekom-hoz. Hogyan zajlik :F Meg kell várni a jan. 31-et és aznap a Telekom oldalán kötni új szerződést vagy előtte :F Ha előtte akkor hány nappal :F

[ Szerkesztve ]

(#144284) AnonymusX válasza chungee (#144283) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Nem kell megvárni. Érdemes a hűség lejárat előtt 1-2 héttel megkeresni a Telekomot, hamar bekötik, és ha már rendben működik a Telekom szolgáltatása, akkor lemondani az Invitelt. Így pár napig mindkettő szolgáltatás élni fog. Ha van vezetékes telefon, akkor annak telefonszáma hordozható a Telekomhoz utólag is.

(#144285) Lauda válasza chungee (#144283) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nincs semmi összefüggés a két szolgáltatás között. Most is be lehet köttetni. Általában 1 héten belül bekötik.

[ Szerkesztve ]

(#144286) abutykoss


abutykoss
csendes tag

Sziasztok!

A hdr skálázás létezik még az androidos boxokban? Sehol sem találom :F

(#144287) patrikcoc válasza abutykoss (#144286) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

HDMI Calibration-t kell lefuttatni és akkor bekapcsolja, viszont az SDR tartalomhoz is…

(#144288) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

Adott egy Sagemcom F@ST 5670 eszköz (csak 1gb netet ad), nincs más hálózati eszköz (pl switch, ap, stb).

Engedélyezhető rajta a Multicast, mDNS vagy IGMP Snooping? Nem találtam erre opciót, az ügyfélszolgálat nem tudott segíteni.

Háttér:
- Apple HomeKit-en keresztül szeretnék néhány okoseszközt használni, Thread hálózaton keresztül, az eszközök supportja szerint a routeren kellene a fenti módosítást eszközölni.

Köszönöm.

(#144289) snyper990 válasza laszak (#144288) üzenetére


snyper990
őstag

„Thread accessories communicate with each other with a single border router, and you may already have one—a HomePod® mini and Apple TV® 4K can both act as a border router.”
forrás
A HGW szerintem nem Thread-kompatibilis, nem tud border routerként üzemelni. Viszont az idézet szerint erre a célra akár egy Apple TV is megfelel.

#144287 patrikcoc:
„viszont az SDR tartalomhoz is”
Nem ez lenne a felskálázás lényege?!...:U

(#144290) laszak válasza snyper990 (#144289) üzenetére


laszak
tag

Van megfelelő apple tv-m, köszönöm (ez lenne a thread border router).

[ Szerkesztve ]

(#144291) chungee


chungee
addikt

Koszonom a valaszokat :R :R

(#144292) laszak válasza laszak (#144288) üzenetére


laszak
tag

A kérdés az IGMP Snooping beállítás lehetősége a WIFI hálózatokon.

(#144293) snyper990 válasza laszak (#144292) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nem találsz rá beállítást, akkor nincs rá beállítási lehetőség.
De minderről szerintem a border routernek kell gondoskodnia, ha az jól van konfigurálva, onnantól mennie kell a meshnek (meg ugyebár az eszközöknek egymás hatósugarában kell lennie, mivel egymáshoz csatlakoznak, nem a HGW-hez). Úgy olvastam, minimum 2021-es Apple TV kell hozzá.
De innentől ez itt off. Okosotthonos topik jobban fog tudni segíteni, meg bármelyik komolyabb internetes keresőoldal is

[ Szerkesztve ]

(#144294) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Magenta, két mobil, családi tv csomag és 300-as net. A régi fajta tv boxunk van. Úgy alakult, hogy kellene egy másik tv box is! Már csak az Androidos box létezik? Ha másodikat kérünk, a régit is ilyenre cserélik? Mivel 300-as net nincs már a kínálatban, azt is 500-asra cserélik?
Bocs, de betegállomány miatt nem tudok most a szolgáltatóhoz bemenni, ezért érdeklődnék itt. Telefonon meg össze vissza beszélt akit elértem. Szerinte semmi baj az Androidos box-al, csak nem jól használják stb...
Köszi

Még egy dolog. HDMI elosztóval van lehetőség, hogy két eszközre osszam a tv box jelét? Általában tv-n néznénk, de pl az F1, vagy egyéb sportműsor jobban mutat projektoron...

(#144295) Kaba válasza herrká (#144294) üzenetére


Kaba
veterán

A második boxot (STB) kérheted szerződéshosszabbítás nélkül, a meglévő szerződéseddel(boxot bármikor kérhetsz és bármikor visszaadhatod független a szerződéstől). Nem kell androidra váltani.

[ Szerkesztve ]

(#144296) Brogyi válasza herrká (#144294) üzenetére


Brogyi
senior tag

HDMI splitter-t keresel. Az oszthatóság nem a box képessége hanem a splitter-é.

(#144297) herrká válasza Kaba (#144295) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Megnyugtató!

Brogyi, van splitterem, csak azt gondoltam van valami szoftver vagy bigyó a boxban, ami megakadályozza a jel szétosztását (érzékeli vagy mit tudom én). Köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

(#144298) #46824192 válasza herrká (#144294) üzenetére


#46824192
törölt tag

Meghallgattam volna a beszélgetést.

Hogy a jó életbe lehet rosszul használni? :F

Mikor ilyenem volt, még azt az alapvető dolgot sem tudta ,hogy bekapcsolom és van tv adás.
Helyette sokszor ethernet hiba, tartalom betöltése sikertelen és társai. :)

(#144299) herrká válasza #46824192 (#144298) üzenetére


herrká
senior tag

A lényeg az volt, és csak ezt ismételgette, hogy az Androidos box tudja a wifit. Ezért sokan wifin próbálják használni. Pedig csak kábellel szabad, a wifit meg le kell tiltani és akkor semmi gond! Ezt hónapokig tesztelték. Folyamatosan fejlesztik! Náluk elsődleges az ügyfél elégedettsége! Ha gond is van, azonnal javítják. Kiadtak több tízezer darabot. Attól, hogy 10-20 embernek problémája van, az meg a wifi miatt van... Bla-bla

(#144300) patrikcoc válasza herrká (#144299) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ezek szerint az nem számít gondnak, ha (kábelen, wifi off) bekapcsolás után szinte mindig egyből kifagy az OS, átállítja a képfelbontást mert bugos a HDMI kommunikáció, vagy összeomlik az app adás közben mert elfogy a szabad RAM. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.