Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144901) snyper990 válasza veber0937 (#144898) üzenetére


snyper990
őstag

Ott már inkább a hálózati sebesség lesz a szűk keresztmetszet szerintem. A LAN port 100 Mbites rajta, egy jobb mux már lehet, hogy azon nem fér át. Wifin talán még az sem okoz problémát.

#144900 tigipuf: Szia! Az Asus AP módban van? A coreelec-es boxon melyik verziójú Kodi van? Mert azt hiszem 17-es óta alapból tiltva van az SMB és talán a DLNA is, külön engedélyezni kell. Nézd át a beállításait.

[ Szerkesztve ]

(#144902) veber0937 válasza snyper990 (#144901) üzenetére


veber0937
tag

a netflixről mit tudsz mondani?

(#144903) veber0937 válasza veber0937 (#144902) üzenetére


veber0937
tag

még egy kérdés az androidos boxot lehet a műsorújság app-on keresztül irányítani?

(#144904) sutszi


sutszi
veterán

#144886 gabo89 : Köszi. Ezt az oldalt nem ismertem. Ez csak most nem megy valamiért, vagy már hosszabb ideje? A T-s infrát egy kollégám is mesélte, hogy Voda csak bérli.
Ha helyrejön az eközmű, akkor ránézek.

#144887 Essejó : Köszi, ez jól hangzik. Más szolgáltatás nem lesz, csak NET szükséges.

#144891 kchris78 : A jelenlegi Voda 40Mbps tud. Igazából a 25-el is együtt tudunk élni... Persze a több jobb alapon nem panaszkodnék ha lenne egy kis tarcsi. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144905) snyper990 válasza veber0937 (#144902) üzenetére


snyper990
őstag

(#144906) tigipuf válasza snyper990 (#144901) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi,hát nem tudom az asus router módban van de így is tökéletesen működik a hálózati lejátszás a coreelec tanix mini-vel .Ellenben a tkom-os boxra hiába raktam fel a kodit,engedélyeztem a smb-t ,próbálgattam mindent ,de nem látja a routert.Valami nem kerek át kell néznem jobban,azt hittem valami tiltás van a tkom részéről ez ügyben szoftverileg.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#144907) tigipuf


tigipuf
senior tag

Hú köszi !!! :R
Átállítottam AP módba a routert és tényleg működik,már a VLC-n ,kodi-n is tökéletesen megy a hálózati lejátszás.Ami azért is nagyon jó mivel öregedő LG-m belső lejátszója már nem nagyon viszi az x265 kódolású filmeket viszont a VLC elbánik vele,, :D .

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#144908) veber0937 válasza snyper990 (#144905) üzenetére


veber0937
tag

:C

(#144909) snyper990 válasza tigipuf (#144907) üzenetére


snyper990
őstag

Nincs mit :)
A coreelec-es box nem az Asushoz volt csatlakoztatva, és azért ment? Illetve ez meg azért nem ment szerintem, mert nem azonos alhálózaton voltak, mivel az Asus létrehozta a sajátját, a box meg a HGW-hez van csatlakoztatva, annak az alhálózatán

(#144910) Atti*


Atti*
újonc

Sziasztok,

Először is sorry, rengetegszer volt már erről szó itt, de a keresőt használva sajnos nem találtam egyértelmű választ.
Adott egy Sagemcom F@st 5655v2 ONT jelenleg csak otthoni net előfizuval, ami mellé most szeretnék TV-t is. A Wi-Fi jel erőssége kiváló a szobában, ahova az Androidos box kerülne, kábelt viszont csak fúrással tudnánk odáig húzni az ONT-től, amit nem szeretnék.

Járható út, hogy az Androidos box Wi-Fin csatlakozik az OTN-hez és így működik majd a TV? Az értékesítő szerint nem, csak ha Okoswifit is veszek. Ha így van, van olyan IGMP switch/AP, amivel biztosan működne, amit szeretnék?

Nagyon köszi!

(#144911) polonic


polonic
félisten

Melyik ONT-ban is lehet állítani saját DNS-t?

(#144912) csako válasza polonic (#144911) üzenetére


csako
veterán

IPv4-re vonatkozólag a Technicolorban.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144913) Synology92 válasza #46824192 (#144899) üzenetére


Synology92
friss újonc

Igazad volt. A baj az volt hogy volt szóköz az eszköz elnevezésében. Köszi

(#144914) molnarpeter válasza Atti* (#144910) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lutri, de lehet működne ha a box wifije elég erős... Telepítő húzzon ki kábelt simán ajtón stb át, azt leveszed, kész :D csak nem telepíthetik kábel nélkül, de azt meg is köszönik, ha nem kell fúrni - sehogy nem megoldható? (Úgy akár, hogy útban van.)
Ha nem jön be, még mindig vehetsz saját powerline adaptert, ha van a hálózati eszköz és a TV közelében is egy fázison konnektor.

(#144915) muszi0521


muszi0521
aktív tag

A 14 napos elállás mire vonatkozik?

(#144916) Noresz7777


Noresz7777
csendes újonc

Sziasztok!

Androidos box (kábellel bekötve) napok óta szinte minden bekapcsolásnál laggol.
Csatorna váltás nagyon lassú, tartalom szaggatottan jelenik meg.
Hangerő módosításkor a hangerő változik ugyan, de a kijelzés sokkal később jelenik meg.
Műsorújságra kapcsolásnál meg általában az történik mintha újra indulna, bejön a T-s indítóképernyő.
Tényleges újraindítás/áramtalanítás megoldja a dolgot egy darabig.
Eddig többé kevésbé működött, egyszer-egyszer újra kellett indítani de nem naponta...
Mi lehet a gond?

(#144917) Kaba válasza muszi0521 (#144915) üzenetére


Kaba
veterán

Online rendelésre.(szolgáltatás, készülék vásárlás).

[ Szerkesztve ]

(#144918) muszi0521 válasza Kaba (#144917) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Köszi !

(#144919) Kbali válasza Noresz7777 (#144916) üzenetére


Kbali
nagyúr

Rossz a szoftver - nálam most jutott el arra a szintre, hogy naponta fogom csesztetni az ügyfélszolgálatot, mert lassan eléri a használhatatlan kategóriát.
Ugyanezeket tapasztalom, plusz állandóan elállítódik a felbontás. Tegnap viszont volt egy érdekes pont, amikor feldobta újra a 4k felbontási lehetőséget, ill. egy kikapcs/újraindít/képernyőkép opciót - ilyet sosem láttam.

(#144920) BIT_ válasza Kbali (#144919) üzenetére


BIT_
tag

Az a kikapcs opció a box bekapcsoló gombját hosszan nyomva mindig előjön. Sima Android beállítás

(#144921) leslien


leslien
nagyúr

üdv,

új előfizetést szeretnék kötni... milyen a Tcom otthoni szolgáltatása ? tv és internetre gondoltam.. választ előre is köszönöm... :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#144922) Apaxp válasza Noresz7777 (#144916) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nem tudom, hogy segítene-e rajtad, de én a beüzemelés után a boxon bekapcsoltam a fejlesztői beállításokat és abban kikapcsoltam az animációkat. Érzésem szerint azonnal reagál a box azóta a gombnyomásokra.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#144923) enginev3.0 válasza leslien (#144921) üzenetére


enginev3.0
félisten

Optikán nálam évek óta gond nélkül megy
A droidos boxszal viszont vannak negatív tapasztalatok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#144924) AnonymusX válasza leslien (#144921) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Jó volna tudni, hogy mi a címeden elérhető legnagyobb internet csomag, azaz milyen technológiával van jelen nálatok a T (esetleg érdemes megnézni, hogy a Flip is elérhető-e, ami T almárkája - flipnek megvan az az előnye, hogy nem az androidos tévés set top boxot kapod, viszont nincs Gbites internet, Magenta csomag).

Internet:
Optika: fasza
Koax: változó
DSL: hagyjuk

Az Android alapú Smartbox tévé elmegy, elég sok vele a probléma, ha visszaolvasol, látod. TV adás minősége még mindig nem az igazi (agyontömörítik). Felvétel csak felhőbe van és erősen szabályozott, mit tudsz rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#144925) leslien


leslien
nagyúr

köszi mindenkinek.. Digit váltanék..

tcom internet elérhető : gigaerős net 1000/25
Telekom TV L + HBO Max díjcsomag
xv ker.

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#144926) kabelmania27 válasza leslien (#144925) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Arrafelé koaxos szolgáltatás van, ha a környéken rendben van a hálózat és jók a modemértékek rendben szokott lenni a szolgáltatás.

(#144927) leslien válasza kabelmania27 (#144926) üzenetére


leslien
nagyúr

Digi vs Tcom koaxos szolgáltatás?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#144928) kabelmania27 válasza leslien (#144927) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérdezd meg a szomszédoktól vagy a környékbeliektől megkérdezni, hogy náluk milyen a szolgáltatás.
Összehasonlítással kapcsolatban ITT érdemes érdeklődni, más technológián szolgáltat a két társaság.

(#144929) HiFiHobbi


HiFiHobbi
csendes tag

Felénk mindenki átkozza a telekom tv elektronikai hulladéknak számító android tv boxát. Senkinél se működik normálisan és ugyanazok a gondok vele, amit itt írnak többen is. De azért a kedves szerelők állítják nekik soha semmi bajuk vele. Csak épp akit átraktak optikára azóta alig vagy nem tud tv-t nézni. Rosszabb esetbe netezni se a semmit se érő Sagem F@st 5670 elektronikai hulladéknak hála.

Azt látom a korábbi hozzászólásomba írt problémára 2,5 év után se tud senki semmilyen megoldást. Nevettséges az egész és a kedves Telekom hozzállása az egészhez. Érik nekik egy NMHH, NAIH, Fogyasztóvédelmnek tett bejelentés/feljelentés.

[ Szerkesztve ]

(#144930) Essejó válasza leslien (#144927) üzenetére


Essejó
veterán

Ha Digi optikád van, akkor ne válts! T-s koaxra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#144931) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Egy hete hívtak a telekomtól, hogy kapunk új ONT-t. Ezres netünk van és nekünk még a régi fehér Huawei készülék van. Wifi miatt garantálni "akarják" a gyorsabb nete. Nem kötöttem újabb hűséget és nem állok át az új androidra sem.

A telefonbeszélgetés utábn jött egyből email egy azonosítóval, de azóta semmi más... se sms a futár érkezéséről, se mail. 7-10 napot mondott a fickó, de 2x is elmondta, hogy valószínű előbb.

Mennyi ennek az átfutása szerintetek?

(#144932) Kbali válasza BIT_ (#144920) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valóban volt ilyen nyomás, mégsem csináltam/figyeltem rá, hogy ez okozhatja.
Viszont amikor innen nyomtam egy kikapcsolást, majd vissza, akkor volt 4k opcióm a TV felbontásra, de egy menüből újraindítást követően újra eltűnt.

(#144933) danithe válasza HiFiHobbi (#144929) üzenetére


danithe
tag

Én múlt héten váltottam Vodás Koaxról T Optika ( az említett modemmel ) + TV combora. Nálam semmi probléma nincs , Net a lehető legnagyobban jön át , a Modem egyben az eddigi legerősebb WIFI-m is , melette lévő szobában 400 mb jön telon keresztül.

(Teljsen megérte a váltás, a feltöltésem 20x gyorsabb lett, egy baromi régi TV-n én nagyon kedvelem ezt az androidos megoldást, megy a YT, Spotify, minden amit szeretnél egy 15 éves LG-n )

Ha sok a panasz erre, arra , akkor lehet itt is függ a földrajzi helyszín, mint pl: Koax esetében, nekem Vodával sem volt soha bajom, mindig stabil volt, azonban azt is sokat hallom, hogy szidják.

Azt mondd, amit mondanod kell, ne azt, amit mások szeretnének hallani. Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást. Egy szakadékot nem lehet két részletben átugrani.

(#144934) #46824192 válasza HiFiHobbi (#144929) üzenetére


#46824192
törölt tag

Óhhh,milyen meglepő.

Nálam is az volt a kamu duma, hogy hát ők nem is értik, sok ezer darab kint van már és jól működik :C

Ez van nekik kiadva , ezt kell mondani...

(#144935) snyper990 válasza HiFiHobbi (#144929) üzenetére


snyper990
őstag

A box alapvetően nem rossz. A szoftver telekomos része az, ami szinte vállalhatatlan, de legalábbis rémesen ciki, főleg egy ekkora vállalattól.
Egyébként nálunk sincs különösebb gond a boxszal, csak a Record&Go működik elég hektikusan, de az sem a box sara.
Az eddig olvasottak alapján egyébként úgy látom, hogy a régebbi tévékkel jobban együtt tud működni. Ja, meg az esti áramtalanítás is úgy néz ki, hogy segít.
Egyébként a Sagemcom 5670-es sem egy rossz HGW. Nem szokott arra sem panasz lenni többnyire. És te is írtad, hogy ha azt használod routerként, minden rendben van vele. Az internet-szolgáltatás átadási pontja a HGW LAN portja az összes szolgáltatónál. Addig tart a felelőssége a szerződés szerint, amit aláírtál, így hiába teszel panaszt bármilyen hatóságnál, a szolgáltatónak lesz igaza.

Csinálj egy gyári visszaállítást a HGW-n, add meg benne a PPPoE csatlakozási adatokat, utána kapcsold be a PPPoE passthrough-t és indítsd újra. Azután próbáld meg a saját hálózatodat utána kötni. Ha akkor sem jó, nézd át a saját eszközeid beállításait. Jó konfigurációval mennie kell.

#144932 Kbali: Biztosan jó a HDMI kábel? Próbáltad másikkal (akár más márka, típus)?

(#144936) polonic


polonic
félisten

A smartboxnak mennyi a készenléti és a használat közbeni fogyasztása, van info róla?

(#144937) leslien válasza Essejó (#144930) üzenetére


leslien
nagyúr

ok...köszi...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#144938) Kaba válasza polonic (#144936) üzenetére


Kaba
veterán

0,5W/10W

[ Szerkesztve ]

(#144939) molnarpeter válasza Apaxp (#144922) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet kilövöm én is, köszi! Hátha néhány belassulás enyhülne. (Fejlesztői be van kapcsolva amúgy is, hogy ne álljon képernyővédőre soha. Plusz a Google Assistant letiltásával kezdtem.)

(#144940) molnarpeter válasza Kaba (#144938) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hmm, ha jól számolok, kb 265 Ft/hó a járulékos plusz költség 0-24 üzemelő smartbox esetén (210 kWh/hó összfogy. alatt, 30 napos hónapra).

[ Szerkesztve ]

(#144941) aerius66


aerius66
csendes tag

Üdv!
Nem tudom mostanában volt-e ilyen jelenség más Telekomos előfizetőknél, de valami siralmas ~1 hete a dolog. Kép

[ Szerkesztve ]

(#144942) Atti* válasza molnarpeter (#144914) üzenetére


Atti*
újonc

Á az egyáltalán nem gáz, ha telepítéskor átmenetileg lesz kábel. :) Igazából ajtó alatt tudnám átvinni, de az egész szobán át futna - ezért reménykedem valami vezeték nélküli megoldásban, mert sokkal kényelmesebb lenne, mint odazárni a kábelt / hasra esni benne.. :D

(#144943) molnarpeter válasza Atti* (#144942) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fázis ügyileg mi a helyzet? Ha egy biztosítékon vannak, illetve nincs is a házban 3 fázis, akkor hajrá. Kihúzzák a szoba közepére (/fal tövébe) a kábelt, leszeded, és ha stabil a wifi, profit. Ha nem, használtan kb 10k a powerline adapter, és kész is. A havi díjas okoswifi szolgáltatás is ugyanezt a funkciót látná el, csak hosszú távon drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#144944) patrikcoc válasza aerius66 (#144941) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ezzel az IP-vel nem tapasztalom.
Viszont a Hetzner IPv4-en hetek óta siralmas, v6-on nincs loss...

(#144945) #46824192 válasza molnarpeter (#144943) üzenetére


#46824192
törölt tag

A három fázis sem gond (eliveg)

[link]

(#144946) molnarpeter válasza #46824192 (#144945) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi! A Tkom oldalán elérhető egyetlen fajta TP-Link cucc miatt maradt így meg az emlékezetemben.

(#144947) aerius66 válasza patrikcoc (#144944) üzenetére


aerius66
csendes tag

Köszönöm a választ!

IPv6-ra, ha jól látom ezt a Sagemcom F@st 5655v2 -t nem tudom átlőni (legalábbis én nem találtam rá sehol semmit a kezelőfelületén). Azóta is fut a PingPlotter, egyre kevesebb a packet loss 6 óta. Hétvégén még rosszabb volt a helyzet. Eléggé olyan szagú a dolog, mintha túlterheltség lenne.

(#144948) kali válasza Noresz7777 (#144916) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Nyomj rá egy gyári visszaállítást, hátha segít.

(#144949) adika4444 válasza aerius66 (#144947) üzenetére


adika4444
addikt

Alapból kéne működnie az IPv6-nak. Ha nem megy, ügyfélszolgálattal kell bekapcsoltatni.

üdv, adika4444

(#144950) Balcsix válasza HiFiHobbi (#144929) üzenetére


Balcsix
senior tag

Körülbelül 7-8 éve van T-s optikán szolgáltatásunk. Szerintem nem túlzok ha azt mondom, hogy az azóta felmerülő problémákat egy kezemen megtudnám számolni. Az ONT-t szerintem már 1 éve újra sem indítottam (volt már az 5655v2-es, és az 5670-es Sagem is, egyikkel sem volt semmi probléma eddig, bár wi-fi hálózathoz saját eszközt használok). Annyi, hogy amíg nem muszáj addig marad az IPTV. Én sem szívesen váltanék egyelőre TTV-re.
Azt mondjuk azért érdemes megemlíteni, hogy az optikai hálózat kiépítése előtt rezen ment a net. Na ott heti szinten volt mindig valami gebasz.

#144934boxoslaca
Vagy szimplán csak vannak sajnos olyanok, akiknek nincsen szerencséjük e téren. Nem fizettek azért, hogy ezt mondjam de mint írtam, jó pár éve használok T-s otthoni hang, internet és IPTV szolgáltatást is, és nincsen különösebb panasz vele. Pont, hogy a környezetemben élők panaszkodnak más szolgáltatókra errefelé.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.