Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143801) snyper990 válasza Renwick (#143800) üzenetére


snyper990
őstag

Multicastnál egy stream van csatornánként, és az eljut minden olyan készülékhez, ami feliratkozik rá (azaz ha az adott csatornára kapcsol valaki).
OTT/unicast esetén minden egyes nézett adáshoz minden egyes készüléken külön adatkapcsolatot- és folyamot kell biztosítani, még ha a tartalma azonos is (tehát ha mindenki ugyanazt a csatornát nézi, akkor is annyi klienst külön ki kell szolgálni szerver oldalról). Gondold végig, hogy egy ekkora előfizetőszámnál mekkora szerveroldali fejlesztések kellenének, ha nem a mostani, szerintem kb. max. pár tízezer, hanem egyszerre pár százezer/millió klienst kellene kiszolgálni. Stabilan, minőségromlás nélkül, csúcsidőben is. Ja, és nem utolsó sorban mindehhez az előfizetők internet-sávszélességéből hasítanának ki, ahány eszközön éppen adást néznek, annyiszor.
Gondold végig, mekkora lehet egy ehhez szükséges backendnek már az üzemeltetési költsége is. Meg mennyi fölösleges forgalommal terheli a hálózatot. És pl. eleve értelmetlen lenne csúcsidőre méretezni az egészet, úgyhogy jöhetne a csúcsidős minőségrontás, meg a kockás adások, lásd Voda.
Lehet szidni a mostani megoldást, de jó vele tisztában lenni, hogy erre a felhasználásra ilyen sok felhasználónál - normál esetben - ez a jobb, stabilabb, jobban skálázható megoldás, illetve a másik megoldás sem hibátlan, és annál minél több a felhasználó, annál jobban előjönnek a hiányosságai

(#143802) Renwick válasza snyper990 (#143801) üzenetére


Renwick
őstag

Értem, bár őszintén szólva azt gondolom, lehetne ezt termékbevezetés/marketing oldalról is úgy skálázni, hogy ne ugorjon rá azonnal több százezer EFI. Vagy igen, fizettessék meg az ügyféllel a fejlesztéseket, legyen itt is olyan, mint a németeknél a Magenta TV Smart, legyen feláras az OTT, mint a második, harmadik smartbox satöbbi. Biztos lehetne valamilyen win-win megoldást találni, csak akarni kéne.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#143803) AnonymusX válasza Renwick (#143802) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Alapvető különbség, hogy a német anyacég költségeit a leányvállalatok fizetik. Ezért a magyar T-nek nincs sok pénze gazdálkodni úgy elszipolyozza a bevételt a DT.

[ Szerkesztve ]

(#143804) Boky


Boky
csendes tag

Sziasztok,

abban szeretnék segítséget kérni, hogy újdonsült otthonunkban adott egy Telekom szolgáltatás, internet + TV.

A Telekomtól megkaptuk a standard Sagemcom 3896 modem/routert, viszont ennek a jele közel sem elég erős, hogy az emeleten stabil legyen, ezért vettem és Ethernet kábellel hozzákötöttem egy Xiaomi AX3000 mesh routert.

A problémám jelenleg az, hogy a TV-hez kapott SmartBox csakis kábellel működik (Wifi kapcsolattal 4-5 mp után lefagy minden TV csatorna), ezért a Box a Sagemcom wifi hálózatához csatlakozik.
Viszont minden más eszköz, köztük a telefonom is, a mesh hálózathoz csatlakozik, és a telefonomról szeretnék tartalmat streamelni a Boxra, viszont mivel külön hálózaton vannak, nyilván ez nem megy.
Nem szeretnék minden egyes alkalommal átlépni a gyengébb Sagemcom hálózatra, hogy működjön a castolás.

A kérdés, hogy lehetne valahogyan merge-ölni a 2 hálózatot eggyé? (Persze egyéb megoldást is szívesen fogadok, ha egyszerűbb/kivitelezhetőbb.)

(#143805) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Reggel arra ébredtem fel, hogy lett egy "ilyen" Wolte 2 ikonom, ez most mit is jelent ?
Jobbra fent, az óra mellett.
2db SIM van, első (slot 1) a Yettel, csak hívás, sms, másik (solt 2) Telekom, csak internet, mobilnet. Mindegyik SIM kártyás, tehát nem előfizetéses.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#143806) AnonymusX válasza Boky (#143804) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ez inkább Otthoni hálózat topikba való kérdés [link]

Röviden: a Xiaomi-ban ki kéne kapcsolni a DHCP-t. Így minden eszköz a Sagemcomtól kapja majd az IP-t. A megfelelő beállításban a linkelt topikban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#143807) victorhun7 válasza user26 (#143805) üzenetére


victorhun7
tag

(#143808) #46824192 válasza Boky (#143804) üzenetére


#46824192
törölt tag

Elvileg van rá megoldás hogy külön alhálókról is menjen a cast. Chromecast mDNS , chromecast subnet. Ezekre guglizz.

(#143809) user26 válasza victorhun7 (#143807) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, akkor a 2 -s szám nem a 2. SIM-re, a Telekomra utal ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#143810) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Android box-unk van, múltkor ment a Függetlenség napja, elégé pixeles volt.
letöltötem 720-be és az tisztább volt minőségre.

(#143811) kali válasza szalai112 (#143810) üzenetére


kali
legenda

Szia!

A beállításokban érdemes ránézni, mert átállhatott alacsonyabb felbontásra.

(#143812) victorhun7 válasza user26 (#143809) üzenetére


victorhun7
tag

Lehetséges de ez beállítás kérdése bár nem tudom hogy aktiválta magától vagy lehet elérhető lett neked is.

A wifi hívás is tanulságos lehet : [link]
VoLTE/VoWiFi topik : [link]

[ Szerkesztve ]

(#143813) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kis segítséget kérnék RTL+ app kapcsán. IPTV Szuper Családi HD csomagom van. Megvan az RTL Most+ aktiváló kódom. Telóra letöltöttem az RTL+ appot, de az aktiváló kód megadásánál azt írja, a kód már fel lett használva. Most akkor hogyan tudom nézni a tartalmakat, nem értem :F Merthogy vmt el akartam indítani és közli hogy előfizetés szükséges. Azt látom, hogy RTL+ Active előfizetésem van, ez aktiválva van. De most akkor mi a túró kell, hogy nézhessem pl. a Nagy fehér főnököt.
Ja most látom, hogy van külön RTL+ előfizu. Nem értem, az RTL+ Active akkor mihez jó / nem jó? Elég fura ez hogy 3 csomagnál szelektálva van az elérhető tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#143814) victorhun7 válasza Gabesz87 (#143813) üzenetére


victorhun7
tag

Hát ahhoz RTL+ kell :D amit kapsz a csomaghoz csak RTL+ Active
Kevesebb reklám, több tartalom! :))
-Letöltés funkció
-Gyereksarok funkció
-3 eszköz egyszerre
-Full HD minőség

(#143815) blackmajesty válasza Gabesz87 (#143813) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Röviden. Az RTL átalakította a szolgáltatást. Korábban 2 csomagjuk volt, RTL Most és RTL Most+. Előbbi ingyenes, utóbbi TV szolgáltatón keresztül regisztrálható volt. Utóbbin volt több tartalom. Most 3 csomag van, RTL+ Light, RTL+ Active és RTL+. Első a régi Most csomag, az Active a szolgáltatós Most+, a harmadik új, fizetős, reklámmentes, RTL-nek fizetheted a haviddíjat, szolgáltatókon keresztül nem. Neked az Active van, de ott sok tartalom nem elérhető. Sem a Telekom sem más szolgáltató nem tehet róla, az RTL szívatott meg. elő kell fizetned hogy nézhesd amit szeretnél.

(#143816) Gabesz87 válasza blackmajesty (#143815) üzenetére


Gabesz87
addikt

Micsoda idióta koncepció. Ok hogy van több csomag, de korlátozni a tartalmak elérhetőségét.... :F Na mindegy, az 1.hó ingyenes, addig kihasználjuk, aztán lemondom.

(#143817) snyper990 válasza Gabesz87 (#143816) üzenetére


snyper990
őstag

Mi alapján lenne több csomag, ha mindegyikben elérhetô lenne ugyanaz a tartalom? :F

(#143818) szalai112 válasza kali (#143811) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Full HD van a beálitàs.

(#143819) Kbali válasza Boky (#143804) üzenetére


Kbali
nagyúr

A mesh routerben az IGMP snooping be van kapcsolva?

(#143820) flash-


flash-
veterán

szerintetek a 720p vagy a a 1080i beállítás hoz szebb jobb képet ?
erdekes hogy ez még a reddit guruit is megosztja

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143821) Lauda válasza flash- (#143820) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem azt kell nézni, amelyiket szebbnek találod. Mindegy ki mit mond.

(#143822) patrikcoc válasza flash- (#143820) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ha jól látom régi IPTV-d van, ott az 1080i élesebb, a HD adásnak is az a felbontása. De próbáld ki mindkettőt.

(#143823) Khadris


Khadris
csendes tag

Sziasztok, megjött a gigaerős nethez a Technikolor router, és bár kábelen 1200-1600 Mbps-eket is simán mérek vele, de wifin 300 mbps körüliek a mérések. Két eszközzel mértem, egy TP-link T4U-val ellátott pc-vel, ami leírás alapján ac-n simán 800 mbps fölötti sebességet tud, illetve van egy xiaomi 11 teló, ami az internet szerint 2*2 mimo ax-es, ki is jelzi a wifi6-ot, de egy mérés sem ment 350 mbps fölé. Ki tudnám valahogy mérni szerintetek, hogy a router wifijével van a gond, vagy itthoni wifis cuccok eszik meg a netet, és amiatt lassú? Korábban egy 250-es net volt a sagemcom routerrel, és ugyanennyiket mértem :(

(#143824) yodee_ válasza Khadris (#143823) üzenetére


yodee_
őstag

Azért mert új Routert kaptál nem fog gigabit menni wifin. Ahhoz elég kemény hardver is kell. Ha erre szeretnél rámenni akkor pl a xiaomi ax3200-at tudom ajánlani. Nekem azzal megvan wifin a gigabit.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#143825) djalmasi válasza Khadris (#143823) üzenetére


djalmasi
tag

Hali, szerintem a wifis cuccok nem igazán tudják úgy konstans leenni, hogy egyszer se tudj 800-at mérni, milyen messze próbálod az eszköztől? Nálunk volt már próbálva pár flagship telefonnal, de elég volt neki egy vastagabb fal és a fele már veszett is, a gép beépített wifijével + egy fallal tudtam mérni maximum 1200 körül. (A telekomos szerelő közvetlen a router mellől mért 900-at egy Galaxy Note 10-el)

[ Szerkesztve ]

(#143826) victorhun7 válasza yodee_ (#143824) üzenetére


victorhun7
tag

Kíniak tudnak :P és még haza is telefonál közbe Pekingbe.

[ Szerkesztve ]

(#143827) Titan3344 válasza yodee_ (#143824) üzenetére


Titan3344
junior tag

Vagy egy asus közép/felső kategória.

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#143828) victorhun7 válasza Titan3344 (#143827) üzenetére


victorhun7
tag

Hát igen legalább egy ASUS RT-AX58U sajnos AX53U még nem elég :(

[ Szerkesztve ]

(#143829) yodee_ válasza Titan3344 (#143827) üzenetére


yodee_
őstag

Én mindenképp olyan eszközt szerettem volna amit hibátlanul fut az OpenWRT. Ezen az eszközön kiválóan fut, mivel a gyári is OpenWRT alapú. Ár / érték arányban nem tudtam volna jobbat venni. Teszem hozzá, csak és kizárólag AP feladatot lát el.

viktorhun7: Engem nem érdekel mit csinál :D Bár mivel nem a gyári szoftver van rajta gyanítom semmit, azon kívül amire beállítottam

szerk.: az említett asus router gyengébb is (AX3000 vs AX3200), és drágább is :(

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#143830) lasse001 válasza Khadris (#143823) üzenetére


lasse001
senior tag

Asus

(#143831) victorhun7 válasza lasse001 (#143830) üzenetére


victorhun7
tag

Ezt milyen eszközzel mérted ? Gondolom nem telefon :D

(#143832) lasse001 válasza victorhun7 (#143831) üzenetére


lasse001
senior tag

De. Asus GT-AX6000 és Fold 3

(#143833) lasse001 válasza victorhun7 (#143831) üzenetére


lasse001
senior tag

Ezt mérem PC-n.

(#143834) Khadris válasza djalmasi (#143825) üzenetére


Khadris
csendes tag

A telóval közvetlen a router mellől mértem, de volt egy halom más eszköz is a hálózaton aktív. A pc egy másik szobában van, de az ajtó kb. a routerre nyílik, 4-5m távolság lehet.
Megpróbálom ma még azt, hogy megváltoztatom az ssid-t, és csak a telóval csatlakozom rá, de azt nem tudom, hogy ott az a hardver nem a szűk keresztmetszet-e.
A tp-link antenna viszont leírás alapján tudja a 800-at, 3.0-s usb-ben van, ott mi lassíthatja?
Szerintetek, ha kihívom a t-s szerelőt, hogy mérje ki egy flagship telóval, kijön? :DDD

(#143835) Lauda válasza yodee_ (#143824) üzenetére


Lauda
félisten

A technicolor ont ezt tudja wifin.

(#143836) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!
Két kérdésem van Telekom IPTV (nem Androidos) témában.

Az első: Néhány napja tapasztalom, hogy néhány filmcsatornánál (pl. Film+, Story4, Film4) egy-egy pillanatra bekockásodik a kép egy kisebb részlete. Legutóbb tegnap a Film+ csatin a Kelly hősei alatt 4-5 eset volt. Nagyon ritkán teljesen más csatornáknál is előfordul.
A HGW Sagemcom F@st 3686, az internetem 300/20 (mért adat 322/22, ping 4 msec).
A jelszintek

Azt hiszem a fentiekkel talán nincs probléma.

A második: Cisco ISB6030 felvevős STB van. Nem mai gyerek, 10 éve van nálam, rendszeresen használva. Mostanában előfordult, hogy egy felvétel lejátszásakor megállt a kép, és csak akkor indult el újra, amikor a 7 másodperces előreléptetést használtam. Volt hogy ugyanazon felvételen belül egyszer vagy kétszer megismétlődött. Attól tartok, hogy talán a HDD kezdi megadni magát. Nagyon nem örülnék, ha cserélni kellene az STB-t, mert elég sok felvételem van, amiket nem szeretnék elveszíteni. Ezen kívül - tudomásom szerint - a mostani felvevős boxokban kisebb a HDD, ráadásul valószínű hogy már csak használt (gondolom azért felújított) STB-t kapnék. Akinek meghalt a HDD a boxában, milyen jelenséget, vagy előjeleket tapasztalt?
Köszönöm.

42LM660S

(#143837) patrikcoc válasza OldMike (#143836) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

RTL-es HD csatornákon (kivéve a főcsatorna) én is tapasztalok néha képhibákat/kockásodást, az androidos boxon.

(#143838) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

A jövő évi digis emelés miatt gondolkodtunk a DIGI 1000 FTTH net és UPC Direct műholdas TV kiváltásán Telekom Flip-re, mert így fele lenne a havidíj. Mennyire rosszabb a telekom kábelneten az online játékokban a ping? Van itt esetleg szegedi?

Ezt írja a címünkre a Flip

Jó hírünk van, nálad elérhető a Flip!
Ezen a címen a Flip szolgáltatásokat kábel hálózaton nyújtjuk, a következő paraméterekkel:
250-es csomag
a letöltési sebesség – minimum 15 Mbit/s, maximum: 250 Mbit/s, rendes körülmények között elérhető: 150 Mbit/s
a feltöltési sebesség – minimum 4 Mbit/s, maximum: 10 Mbit/s, rendes körülmények között elérhető: 6 Mbit/s.

Thanos was right.

(#143839) snyper990 válasza Narxis (#143838) üzenetére


snyper990
őstag

Van külön Flipes topik

(#143840) Narxis válasza snyper990 (#143839) üzenetére


Narxis
nagyúr

Oh bocs, kösz.

Thanos was right.

(#143841) kali válasza Lauda (#143835) üzenetére


kali
legenda

Tud az többet is, csak megfelelő ellenoldali kliens kellene hozzá.
Wi-Fi kapcsolatos persze ez is bőven sok már mindenre.

(#143842) yodee_ válasza Lauda (#143835) üzenetére


yodee_
őstag

Bizony. Megfelelő telefonnal. Nem USB-s tp-link wifivel... :) Nekem a 4 éves P30 pro is tudja.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#143843) MarkVeber


MarkVeber
újonc

Sziasztok!
Telekomos routeren szeretnék wake on lan-t port forwardolni. Namost ez szép és oké, de wake on lan-hoz ki kell nyitnom az összes létező ip-címhez az udp portot, amihez ugyebár a portot a broadcast address-hez kéne kinyitni papíron, jelen esetben ez 192.168.1.0, a router meg azt mondja, hogy ilyen ip-t ő nem ismer, nem is tud róla, valakinek valami ötlet, hogy hogy lehetne port forwardolni wol-t? a routerünk típusa: F@st 5670

Előre is köszi!

(#143844) yodee_ válasza MarkVeber (#143843) üzenetére


yodee_
őstag

Ilyet a t-home eszközök nem tudnak. Az utolsó aminél működött az a Huawei HG8245H tudott, mert ott működött az ARP tábla. Mivel a kikapcsolt gépnek nincs IP-je, és az ARP alapján tudja a router hogy melyik MAC címhez melyik IP kell. Ezzel az eszközzel ezt felejtsd el sajna.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#143845) kabelmania27 válasza OldMike (#143836) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elfogadhatók az értékek. Ha nem nézel dvb-c csatornákat és van a koax kábelen bekötve osztó kiveheted, hogy javuljanak a letöltési értékek.

(#143846) victorhun7 válasza lasse001 (#143833) üzenetére


victorhun7
tag

Az komoly nem is tudtam ilyen bika a FOLD :Y
iphoneok 2x2 mimon 1200 a max.

(#143847) victorhun7 válasza OldMike (#143836) üzenetére


victorhun7
tag

Újra hűtő pasztázás és egy reset talán segít :D

(#143848) OldMike válasza kabelmania27 (#143845) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi. Van osztó, bár nincs rá szükség (le is van dugózva), mivel van bevezetve egy régről megmaradt koax kábel, azon működik a DVB-C.
Én úgy tudom, hogy az osztó nélkül 8 dBmV-tal nő a teljesítmény, ami így akár 8-9 dBmV is lehetne. Ez nem lenne már sok?

Patrikcoc
Jellemzően nem nagyon nézek hosszabban RTL-es csatornákat, így azoknál még nem láttam.

42LM660S

(#143849) Khadris válasza yodee_ (#143842) üzenetére


Khadris
csendes tag

Tök jók vagytok a szuper eszközeitekkel, de mi a megoldás, hogy kiderüljön, rendben van-e a routerem wifije? És mi baj van a 860 mbps képes usb tp link dongle-ommal?

(#143850) taki01 válasza OldMike (#143848) üzenetére


taki01
őstag

+-15dBmW adásteljesítmény az elfogadott. A legalacsonnyabb és a legmagasabb freki között meg az eltérés max 3dBmW lehet. Ha jól emlékszem ezek volt még anno szintezési utasításban. A jelzaj arány és az adásteljesítmény is rendben van nálad. Nagyszámú csomag vesztésnél szokott kockásodni koax-n az IPTV. Ha zavar add le hibára és kivizsgálják. Ha lejebb görgeted a HGW oldalán, akkor találsz olyat, hogy uncorrectable code words és ott regisztrálja a koax hálózaton nem megfelelően beérkezett csomagokat, amelyeket nem sikerült javítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.