Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144101) Endless válasza csako (#144099) üzenetére


Endless
aktív tag

Így csak az a baj nem érem el mindkét tv-n az Asus-ra kötött merevlemezt.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#144102) csako válasza Endless (#144101) üzenetére


csako
veterán

Hmm, értem már a problémát :D az Asusnak nincs dedikált AP mód kapcsolója? Hogy akkor a Techincolor adna mindenkinek IP-t (illetve intézné az internetkapcsolatot), és egyetlen hálózatba kerülnének. Lehet valamelyik routeres topikban jobban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144103) victorhun7 válasza csako (#144102) üzenetére


victorhun7
tag

Itt lehet tudnak segíteni: [link]
De van csak így csomó beállítás oda :)

(#144104) snyper990 válasza victorhun7 (#144103) üzenetére


snyper990
őstag

Amikor azt írtad, hogy nem éred el a tévékről az Asust, azt magukra a tévékre értetted, vagy a set top boxokra? Ha előbbire, akkor annyi, hogy a tévéket az Asushoz kell csatlakoztatni, és meg van oldva.
Utóbbira nincs kompromisszummentes megoldás

(#144105) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Sziasztok,

Csütörtökön érkeznek hozzánk is az optikai netet bekötni. Az ADSL a ház falán kívül egy kábelcsatornában jött be a jelenlegi modemhez. A kábelt az utca túlsó oldaláról fogják húzni. Szerintetek érdemesebb lenne a padláson elhozni az ONT-ig? (így kb 8 méterrel rövidebb lenne a táv) Ha igen, ott lépésálló gégecsőbe (megmaradt villanyszerelésből) bele is húzzák nekem?

Köszönöm

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#144106) Lauda válasza gyarmatinic (#144105) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A kábel hossza lényegtelen a jel szempontjából, viszont minél kevesebb kábel lengedez ott neked a szélben, annál jobb szerintem. A gerendához szegelnek egy tartót, amit kihoznak a cserép alatt és ahhoz feszítik ki a kábelt, majd hozzák be a padlásra. Igen, belehúzzák. Kis ívű, szűk kanyarok ne legyenek a csőben, mert az optikai kábelnek nem szabad "megtörni".

[ Szerkesztve ]

(#144107) gyarmatinic válasza Lauda (#144106) üzenetére


gyarmatinic
tag

kb annyi kanyar lesz benne, amíg lejön a padlásról, onnan pedig kábelcsatornába szeretném rakni

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#144108) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Sagemcom F@st 3890 V3

Most vettem észre, hogy a Wi-Fi 5 Ghz sebessége 2200mbps-re van korlátozva.
Viszont nem találtam sehol se állítási lehetőséget.
Mit lehet kezdeni vele?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#144109) #46824192 válasza Ciccuka (#144108) üzenetére


#46824192
törölt tag

AC wifi , szerintem annak az az elméleti maximuma.

(#144110) snyper990 válasza #46824192 (#144109) üzenetére


snyper990
őstag

Így van, ennyit tud a hardver.
(Mire nem elég 2 gigabit wifin?!)

(#144111) #46824192 válasza snyper990 (#144110) üzenetére


#46824192
törölt tag

Semmire sem elég, 8,25 gigabit kell :D

(#144112) victorhun7 válasza Ciccuka (#144108) üzenetére


victorhun7
tag

Micsoda :Y én örülök ha van 500mbps :D

[ Szerkesztve ]

(#144113) Rise17


Rise17
tag

Sziasztok! Nálatok is elég nagy a ping a Twitternél,meg a Twitch-nél? Facebook,youtube 3,5 ms..

[ Szerkesztve ]

(#144114) Lauda válasza Rise17 (#144113) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nálam 26-27ms mindkettő.

(#144115) #46824192 válasza Rise17 (#144113) üzenetére


#46824192
törölt tag

Hol van a képen a nagy ping?

(#144116) victorhun7 válasza Rise17 (#144113) üzenetére


victorhun7
tag

Nekem ilyen nagy :D

(#144117) Rise17 válasza #46824192 (#144115) üzenetére


Rise17
tag

20ms nálam már nagy :D 5-10 körül tökéletes

(#144118) victorhun7


victorhun7
tag

Talán IPv6-os címeknél kicsit kevesebb a ping.

(#144119) Rise17 válasza victorhun7 (#144118) üzenetére


Rise17
tag

Értem! Köszi a segítséget !

(#144120) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget!
Telekom optika van a környéken mindenkinek, kertes házas részen vagyunk, nincs nagy telítettség sem, így az itthoni wifi is ment szépen több falon keresztül is 5-600 mbit/s sebességgel szinte mindenhol házon belül.
Viszont most 3-4 hete észrevettem, hogy lassabb a wifi, de nem különösebben koncentráltam rá, csak feltűnt. Aztán ránéztem a telefonra, és mind kiderült, valakihez a szomszédok közül betettek egy eszközt, ami olyan erővel sugároz 5GHz-en, hogy nálam is elnyomja a netet. Az érdekessége, hogy egyrészt telekom- hotspot néven sugároz, ezt még csak- csak be lehetne állítani mindennel, viszont amikor rányomok, akkor nem egy sima felület jön elő telefonon, ahova jelszót kell írnom, hanem van EAP mószer, 2. fázisú hitelesítés, CA tanúsítvány, identitás, (ide tudnék valamit beírni) és utána jönne csak a jelszó.

Kizárt dolog, hogy ez az eszköz itthon engedélyezett erősséggel sugározzon, szóval mi lehet ez egyáltalán? A szembeszomszéd háztetőjén fent van egy kisebb kb 30 cm átmérőjű hálós iránysugárzó antenna, egy mikrotik cuccnak nézem. Náluk volt régebben a wla nevű szolgáltató helyi antennája fent, azzal is wifivel tolták a környéken a sugárzást. Lehet ilyesmi?

Saját router 4m-re, fal és mindenféle takarás nélkül, másik meg 2 fal+ 30 m-re van:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#144121) kali válasza Rick4 (#144120) üzenetére


kali
legenda

Szia!

A Telekom-Hotspot a korábbi Telekom-2NDSSID.
Ha a nálad lévő eszköz (is) sugározza, próbáld kikapcsoltatni a szolgáltató ügyfélszolgálatával. Bár elvileg nem nyomhatná el a másik Wi-Fi hálózatot.
Annyit próbálhatsz még meg, hogy a saját Wi-Fi hálózat csatornáját ideálisra állítod be.
Nálunk a kezdetektől volt Telekom-2NDSSID és egy ideje Telekom-Hotspot, de semmi gondot nem okoz, megfelelően működik mellette a saját Wi-Fi hálózat a szolgáltató azonos eszköze által szórva is.

[ Szerkesztve ]

(#144122) Ciccuka válasza Ciccuka (#144108) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem tudtam szerkeszteni mivel pont akkor a fórummotor leállt.
Elnéztem az értéket.

2200/8=275MB/s

The 802.11ac WiFi Standard Explained

Realtek 8811CU USB2.0 AC Wifi-nél ebből 19,5MB/s marad valójában.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#144123) snyper990 válasza Ciccuka (#144122) üzenetére


snyper990
őstag

Ott meg a kulcskifejezés szerintem az USB2.0 lesz...

(#144124) woodworm válasza snyper990 (#144123) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel 1 stream kb. ugyanannyit tud, ezért pont elég rá.

(#144125) #46824192 válasza Rise17 (#144117) üzenetére


#46824192
törölt tag

Bejelentheted hibára a twitchnél és a telekomnál ,hogy nagy a ping , de sztem körberöhögnek.

(és őszintén szólva ,teljesen jogosan) :)

Pro tipp: Ne méregesd és tökéletes lesz ,mert 10--20 ms-t (meg többet is) csak akkor veszel észre ha ufo vagy,de az meg csak nem vagy talán.

[ Szerkesztve ]

(#144126) Rick4 válasza kali (#144121) üzenetére


Rick4
félisten

Na az jó hír, hogy valami kiderül, nálam lévő eszköz pppoe passthrough-ban van, saját openwrt-s eszközt használok minden funkcióra. Ránézek, köszönöm!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#144127) Rick4 válasza kali (#144121) üzenetére


Rick4
félisten

És tényleg ennyi volt a probléma, köszönöm a tanácsot. Azt mondja az ügyfélszolgálatos, hogy az ont tetején a wifi gombbal én is ki- be tudom kapcsolni a wifit, de szuper, sehol senki az 5GHz-en...

:R :R :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#144128) #46824192 válasza Rick4 (#144127) üzenetére


#46824192
törölt tag

Azért ne lepődj meg ha néha önkényesen bentről visszakapcsolják a wifit, mert szoktak ilyet is.

(#144129) Rick4 válasza #46824192 (#144128) üzenetére


Rick4
félisten

Nem fogok, amúgyis elvi jelentősége van, mert ettől még működött a telefonon a wifi, de mivel itthonról amúgyis keveset netezünk telefonról, inkább csak elvi jelentősége van, hogy a ki a búbánat lőtte ennyire erősen a szomszédok közül a jelet. :D
Aztán kiderült, hogy a szomszéd szobáig kellett volna csak menni. :D Legfeljebb odabattyogok és kézzel kinyomom!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#144130) molnarpeter válasza Rick4 (#144129) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyik ONT?

(#144131) Rick4 válasza molnarpeter (#144130) üzenetére


Rick4
félisten

FGA2233MAG.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#144132) headhunter válasza #46824192 (#144111) üzenetére


headhunter
addikt

Irány Románia vagy Spanyolország... :DD

(#144133) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Olyan probléma miatt fordulnék hozzátok segítségért miszerint van egy 500Mbit-s optika csomag itthon amihez tartozik egy Sagemcom Fast @5670es router és ehhez tartozik még 3db KAON AR1344E WIFI 6 mesh AP okoswifi eszköz is.

A probléma a következő:

Egész napos használat mellett (internetezés,stream vagy streaming nézés, letöltés) semmi gond nincs viszont ha elkezdek játszani online akkor van hogy 1-2 órán belül (de van hogy sűrűbben mondjuk 30percenként) mintha újraindítanám a routert egyszer csak megszakad az internet és kb 2 percen belül vissza is jön, de amint abba marad az online játék abba a pillanatba meg is szűnik ez a hibajelenség ugye és van újra internet és tv normálisan.

A fent említett eszközökön egyidejűleg a házban használt telefonok használják a wifi kapcsolatot és az is a routeré nem az okoswifié.

Na most ezzel a problémával mit lehetne kezdeni? :F

Előre is köszönöm a segítséget.

PSN: salieven

(#144134) Karcub


Karcub
senior tag

Helló! Online tudok előfizetést dominossá váltani ?

(#144135) AnonymusX válasza Karcub (#144134) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia! Nem, csak személyesen.

(#144136) Karcub válasza AnonymusX (#144135) üzenetére


Karcub
senior tag

És hogyha már 4x voltam bent és nem tudták átváltani mindig valamilyen kifogással? Nem akarok minden nap be menni és ott állni egy órát hogy azt mondják utána hogy sorry nem tudom megcsinálni

(#144137) AnonymusX válasza Karcub (#144136) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Előfizetésről nem igazán akarják, hogy Dominóra váltsanak az emberek, ezért sincs online lehetőség erre és ezért szoktak az üzletek kamuzni (nincs raktáron dominó SIM, neked meg azt mondták, hogy nem tudják aktiválni). Partnerüzletek helyett talán érdemesebb volna a Telekom által működtetett üzletbe menni, ha nem ilyenben lettél volna. Viszont mindenképp javaslom, hogy tegyél panaszt az eddigiek miatt. Utóbbit meg tudod tenni online. De akár személyesen is el lehet kérni a panaszkönyvet, vagy üzletvezetőt odahívatni.

[ Szerkesztve ]

(#144138) Karcub válasza AnonymusX (#144137) üzenetére


Karcub
senior tag

Pont ezeket mondták, ma megpróbálok másik üzletet . Csak ebben az a szopó, hogy ahogy húzódik úgy számolják meg a díjcsomagot amíg meg nem szűnik ugye :((

(#144139) szalai112 válasza Karcub (#144138) üzenetére


szalai112
senior tag

Sziasztok
A parner cégeket nem szimpi nekem.
De lehet másnak pozitiv véleménye van :DDD

(#144140) fer


fer
őstag

Sziasztok. Eddig 150/50-es netem volt 5700-ért, múlt hónapban váltottam 250/70-re, nekem az eddigi is megfelelt, de majd egy ezressel olcsóbbnak írták a 250/70-t (4760Ft). Jól van váltok, erre ma jön a számla 5963 péézről. Akkor ez most hogyan van? Esetleg a díjcsomag váltásra is felszámoltak valamennyit?

Most nézem, hogy a pdf számla 24h belül lesz elérhető, ott majd akkor kiderül mennyi is az annyi.

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#144141) Apaxp


Apaxp
senior tag

Rövid történet:
Új bekötés megrendelve. Időpont egyeztetés, technikus megérkezik, korrekt. Az érkezés után rövid felmérés, majd dolgavégezetlenül távozik. Nem ő a hibás.
A lényeg hogy családiházas övezet, az optikai kábelt a szomszéd kapubejárója felett kéne áthúzni (a régi matáv telefonkábel is ott van). Technikus elmondja hogy szomszéd írásos beleegyezése szükséges, mielőtt elkezdi a munkát. Hétköznap van, szomszéd dolgozik.
Arra lennék csendesen kíváncsi, hogy egy ilyen dolgot általános tájékoztatás keretében, szerződéskötéskor miért nem lehet közölni? Előre megtudná szerezni az ügyfél, nem kéne új időpontot kérni, ja és nem utolsó dolog hogy nincs kétszeri technikusra várakozás. Technikus korrekt, neki ez van utasításba.
Jelenleg minusz ponttal indul a telekom nálam. :W

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#144142) Rick4 válasza Apaxp (#144141) üzenetére


Rick4
félisten

Honnan tudhatnák minden ingatlan esetében, hogy áll a szitu? Ők nem hatóság, se közműtérkép, se google maps nincs náluk, amikor először kimennek, akkor a telepíthetőséget is felmérik, ez történt most nálad.
Semelyik másik szolgáltató nem tudja másképp csinálni, sőt, jobbat mondok, mikor esetleg majd költözöl, és bejelented az áthelyezést, 30 napjuk lesz rá, hogy megvizsgálják, át tudják-e az új címre kötni a netet, és ezt a vizsgálatot akkor is lefolytatják, ha számodra egész biztos, hogy nem tudják, mert egy mindentől 8km-re lévő tanyára akarsz költözni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#144143) Apaxp válasza Rick4 (#144142) üzenetére


Apaxp
senior tag

"általános tájékoztatás" én ezt kértem, de állítólag volt már ebből bírósági ügye a T-nek, tehát még azt sem kell tudni hogy én hol lakom, csak egy mondatot elmondani. Segítek: Ha érintheti a leendő nyomvonal szomszéd területét, akkor kell az ő írásos beleegyezése.
Ennyi.
Értő olvasás fórumtárs.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#144144) Lauda válasza Apaxp (#144141) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Azt a helyszíni felméréskor lehet csak megállapítani, hogy milyen módon oldható meg a bekötés, majd ehhez mely dokumentumokra van szükség. :)

(#144145) #46824192 válasza Apaxp (#144141) üzenetére


#46824192
törölt tag

Így megy ez...

Persze azt hogy hol kell drágán adni a szolgáltatást és hol olcsóbban arra ne félj rohadt jó adatbázisuk van.

Hogy hol megy az optika , a régi dsl és hogy Te házad hol van arra a kutya sem kíváncsi. Tudod, munkaidőből bőven kitelik megnézni, azt majd lesz valami. Ja hogy elment egy fölös szabid/szabadidőd. Így jártál :)

Anno dsl bekőtésnél én is így cumiztam.
Kijöttek, nincs szabad port, nincs szabad érpár , meg a tököm tudja milyen kifogások voltak.
Pedig a szabad érpér és port felméréshez nyilván nem kellett volna ,hogy otthon üljek. Magyarul a kapun sem tették be a lábukat és egy szabi ugrott.

[ Szerkesztve ]

(#144146) Rick4 válasza Apaxp (#144143) üzenetére


Rick4
félisten

Az értő olvasással nagy bajban lehetsz, pluszban meg még okosnak is hiszed magad, de azért edukációs céllal bemásolom újra, ne kelljen visszatekerned se, a történetedről a tényszerű megállapítás ez volt:
amikor először kimennek, akkor a telepíthetőséget is felmérik, ez történt most nálad.

Csak szólok, amennyiben a szomszéd fölött kell kábelt húzni, és emiatt az írásos engedélye is kell, az is a telepíthetőség megállapításának témaköre, egyszóval nem érted, de semmi se változott! Na okoskodj tovább másoknak, nekem már nem is válaszolj!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#144147) skroy válasza fer (#144140) üzenetére


skroy
senior tag

Az előző csomagból és az újból időarányosan lehet még kavarodás. A következő számla lesz a mérvadó.

(#144148) Apaxp válasza Rick4 (#144146) üzenetére


Apaxp
senior tag

Tényleg nem érted.
Ha előre kapsz egy ilyen mondatot, akkor szólsz az ügyintézőnek, hogy hívjon vissza másnap, addig tájékozódsz. Addig nem kötsz hűségszerződést a meglévő szolgáltatásodra, nem indítasz készülékvásárlást, mert mindent visszamondani már sokkal nehezebb. De igen, én vagyok a faék, mert várok egy új bekötés előtt egy mondatot. Nem várom el hogy az ügyintéző elkezdje a google térképet nézegetni cím alapján Egy elpazarolt napom nekem, elpazarolt idő a technikusnak. Ugyais én is meg tudom állapítani hogy szomszéd felett jöhet csak a kanóc vagy sem.
Kicsit furcsa mentalitás és felesleges kidobott pénz a t-nél.
Itt befejeztem.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#144149) fer válasza skroy (#144147) üzenetére


fer
őstag

Ok én értem, de a régi 5700 volt az új meg 4760, és 5963 kell fizetnem, ez nem éppen idő arányos

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#144150) Nordik


Nordik
őstag

Magenta csoportba vagyok. Nemrég kötöttem a mobil előfizetés melle otthoni szolgáltatást.

Ket külön számlát kaptam egyik a mobil másik az otthoni. Ezt így külön kezelik hiába van magentaba az előfizetés?

Azthittem így egy számla fog érkezni. Vagy a következő hónap már egybe lesz? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.