Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143201) Lauda válasza #46824192 (#143199) üzenetére


Lauda
félisten

:R

Invitel felől is a budapesti szerverre csatlakozik és hozza kb a maximum sávszélt:

Mondjuk a pingje ennek az inviteles netnek mindig 17ms, szóval valami itt sem tiszta. :D

[ Szerkesztve ]

(#143202) #46824192 válasza Lauda (#143201) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nekem a t koax alapból 12-14ms. Bekötéskor volt 7-9ms,évekkel ezelőtt.
Mondjuk engem különösebben nem izgat. Jó így is simán jó

(#143203) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Már DT és DT hop (6. és 7.) közt is van packet loss... :DDD
Egyébként bőven van tartalék a budapesti CF-ben is, ami ráadásul a T-nél van, mégsem azt használják... [link]


[ Szerkesztve ]

(#143204) molnarpeter válasza #46824192 (#143202) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kb ott tartunk, hogy jobb a koax, mint az optika :)

(#143205) #46824192 válasza molnarpeter (#143204) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nekem a dsl is jobb volt a koaxtól.

Több mint kétszeres upload sebességem volt,mint ami koaxon max elérhető = 25megabit. Volt PPPoE PT lehetőség.

Haladtunk a korral, technológiai fejlődés stb....és a végeredmény hajszállal veri összességében az előzőt :) (természetesen csak magamról beszélek, mert engem nem izgat a gigbaites letöltés,nekem full fölösleges.

(mielőtt szokás szerint bárki belém áll....igen, most 10 van. miért? Mert a 10 is kapal sz... meg a 25 is. egyik sem alkalmas arra ,hogy a felhőbe feltöltést a gép előtt ülve kivárjam, akkor meg ár legyen az olcsóbb sz...)

(#143206) fatal` válasza djalmasi (#143198) üzenetére


fatal`
titán

Megjött a loss, a pingem se volt ilyen szar eddig sose, 90 körül volt ilyenkor, most 100 felett. Sávszél meg kőkemény 1,5mbps, packet loss is van megint.

[ Szerkesztve ]

(#143207) djalmasi válasza fatal` (#143206) üzenetére


djalmasi
tag

Egy barátom Digiről :B

(#143208) tuto558 válasza #46824192 (#143202) üzenetére


tuto558
tag

Nálam pont fordítva, jobb lett a ping mint 11 évvel ezelőtt, mikor bekötötték. 3-6 ms között mozog általában.

Telekom koax speedtest:

Yettel mobilnet speedtest:

Telekom koax Cloudflare speedtest:

Yettel mobilnet Cloudflare speedtest:

Discordra megyek inkább mobilról/tabletről, amíg ez nem javul :D

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143209) Rick4


Rick4
félisten

Jó gyenge innen is:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#143210) #46824192


#46824192
törölt tag

Ebben mi a logika?

Elektronikus levélre , amelyben fizetések, utalások , pénzügyek szerepelnek elektronikusan levélben válaszol a cég.

Viszont szintén elektronikus levélre ,amelynek a tartalma semmiféle komolyabb adatot vagy témát nem tartalmaz ,arra meg "adatvédelmi okokból" papír alapon válaszolnak.

Szerintem egy boríték kinyitása a levélt útja alatt random embernek is tök egyszerű, egy gmail már valszeg nagyobb falat.

[ Szerkesztve ]

(#143211) molnarpeter válasza #46824192 (#143205) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hasonló itt is a szitu, csak más opciók voltak; összességében költségek miatt váltottunk optikára, plusz belengették, hogy úgyis megszűnik a réz, az jó marketing fogás volt. :) EU-s forrásból húzták ki a vonalat és a korábbi előfizukkal 10e körül jött volna már ki a havidíj - értékesítővel alkudozva alá mentünk (Magenta full fapad, csak TV “M” csomag és 2 STB). Korábbi Invitel DSL net (bár Telekom területen) szerződés szerinti 5 helyett 10-15 Mbps letöltéssel jött, most a 250-es csomag őszintén szólva annyira nem érződik nagy ugrásnak, a sokat taglalt ping túltengés hasonló tartomány a réz kábelhez, nem volt akkora óriási ugrás előre… és az ONT wifije is ledobál időnként. :D Feltöltést még nem szoktam meg, ritkán használom ki (csatolmányok pl), szóval nem véletlenül volt eddig is lassabb csomag, úgysincs kihasználva.

[ Szerkesztve ]

(#143212) victorhun7 válasza molnarpeter (#143211) üzenetére


victorhun7
tag

Melyik régióban ilyen gyér a felhozatal ?

(#143213) molnarpeter válasza victorhun7 (#143212) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha rám értetted, Nógrád megye, van a Telekom réz kábele, időközben felvásárolt helyi szolgáltató féle koax (tv mellett talán net is elérhető lett volna rajta), pár éve készült optikai gerincvezeték is amire nemrég lehetett rácsatlakozni a lakosságnak, torony 4G arról ment már egy ideje amúgy is. Faluhoz képest nincs panasz végülis :D Mikro, mobilnet, mindigtv nem is voltak számításba véve. Flip jó lenne igazából.

[ Szerkesztve ]

(#143214) snyper990 válasza molnarpeter (#143213) üzenetére


snyper990
őstag

A Flippel sem lennél sokkal beljebb, mivel az is a Telekom hálózatán szolgáltat

(#143215) user12 válasza kleinguru (#143187) üzenetére


user12
őstag

Tudja valaki, hogy a német Telekomnál miért lehet AppleTV-t használni boxnak, s itthon miért nem :F Mi az akadály? Nincs rá igény, fizetőképes kereslet, sokba kerül, az Apple-nek is fizetni kell érte... miért :F

Ezt nem lehet tudni. Gondolom felső körben döntik el ezeket. A holland T-nél pl lehet(ett) használni csak SPF modult ONT helyett, ez is praktikus lenne :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#143216) Renwick válasza user12 (#143215) üzenetére


Renwick
őstag

Ha a németeknél lehet használni, az azt jelenti, hogy jó eséllyel előbb-utóbb itt is lehet majd valamilyen formában.
Amúgy ennek nyilván nem technológiai, hanem DRM (jogosítási) és szabályozási okai lehetnek.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#143217) Rick4 válasza molnarpeter (#143211) üzenetére


Rick4
félisten

Balaton délnyugati csücskénél kis falu, 450-en laknak, eddig mikrós net volt 40/5-ös egy publikus ip-vel havi 9200ft, iszonyat stabil, és röccenésmentes volt, pattogott a betöltés ping oldalról, a sebesség meg egy weboldalhoz elég volt, mellette telekom adsl max 2mbit, meg egy másik, wla nevű mikrós szolgáltatás volt elérhető max pár mbit sebességgel, aztán jött az optika, 1G/1G-s csomag most magenta1-ben 5600ft, 2/1-es talán 1000ft-tal drágább, és minden amit tud, az bőven elég, ezzel a mizériával én valójában nem is találkozom, szinte mindig a max közelében jön a sebesség, nyilván szervertől is függ.
Szegeden tizenévig telekom kábelnet volt, ha összességében nézem, akkor nekem az jön le, hogy ez egy nagyon stabil hálózat néha apró gondokkal, gyors reagálású szerelő- javítógárdával.

Anyáméknál digi 1000-es csomag délután, este 300-akkal jött, hajnalban 800, azt mondták, megvan a garantált? Viszhall! Tizenéven keresztül így álltak hozzá.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#143218) Dave1984


Dave1984
őstag

History másnál is nézhetetlen?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#143219) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Az alábbiban kérném a segítségeteket: anyumáknak telekomos kábelnetük van, és egy olyan régen fennáló problémával, hogy a wifi bizonyos időszakonként ledobálja a mobiltelefonokat, nekem S10-es telefonom van én semmi ilyesmit nem tapasztalok, de pl. párom telefonja Huawei p30 sokszor előfordul.
Múlt héten lett bővítve (az elmondása szerint) 500-as csomagra már optikával és a probléma ugyanúgy fennál. A bővítéssel a router is lecserélődött Sagemcom F@st 5655v2 -re.

Anyum hívta az ügyfélszolgálatot, ahol annyit javasoltak húzza ki a kábeleket routerből majd vissza :(

Valaki tapasztalt már ilyen jellegű problémát, hogy bizonyos telefonokon a wifi szakadozik T-s nettel? Tudtok esetleg bármit tanácsolni, mit érdemes tenni ,hogy megoldódjon. Köszönöm.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#143220) Rick4 válasza Rick4 (#143217) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, ma felkelek, nagy meló van az utcán. A Tarr Kft optikai kábelt húz. A Telekom optikai kábel mellé... De minek?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#143221) OPiiPO válasza Rick4 (#143220) üzenetére


OPiiPO
addikt

piaci verseny :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#143222) DonMarco


DonMarco
aktív tag

ŰÜdv T.com-osok ! :) Holnaptól én is ügyfél leszek 1000/1000-es nettel +Androidos tv boxal... (A Tarrtól jöttem át koaxos 250 megás + tv) Namármost,elég lehangoló dolgokat olvasok itt főleg az android box kütyüről. Szóval elbizonytalanodtam kicsit.. (Mohács, családiházas övezet)

[ Szerkesztve ]

(#143223) Rick4 válasza OPiiPO (#143221) üzenetére


Rick4
félisten

Miért nem eddig jöttek? :D Nyitott volt a piac .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#143224) Rick4 válasza Rick4 (#143223) üzenetére


Rick4
félisten

Megvan, már csak a digi kellene. :D
Így legalább a Telekom se fog emelni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#143225) pajibá


pajibá
tag

Nálam ennyi. Ez jó, vagy rossz?

(#143226) proradeon válasza pajibá (#143225) üzenetére


proradeon
őstag

A Cloudflare probléma jellemzően ~18:00-23:00 között szokott előjönni, így a napközbeni Cloudflare sebességmérés nem releváns a szóban forgó hiba esetében. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#143227) kleinguru válasza user12 (#143215) üzenetére


kleinguru
addikt

SPF megoldásra még nincs szükségem, de támogatom. Annak is örülnék, ha iptv mellett menne a bridge mód koaxon.

Renwick: mi másik régió vagyunk drm szempontból? Azt gondolnám, hogy apple vonalon nehezen lehet tartalmat lelopni, persze ha ezzel megnyílik egyéb elérhetőség, akkor értem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#143228) Renwick válasza kleinguru (#143227) üzenetére


Renwick
őstag

Rossz kifejezést használhattam, nem elsősorban tartalomlopásról van szó, bár tulajdonképpen de. Egy tartalomtulajdonos számára minél zártabb egy televíziós médiaelosztási platform onnantól hogy ő átadja a bitet a szolgáltatónak odáig, hogy megjelenik a kép a kijelződön, annál jobb. Ebbe az interfész másolásvédelmen túl néhány más aspektus is beletartozik, például ezért is megy az IPTV az előfizető számára hozzáférhetetlen VLAN-on keresztül itthon a Telekomnál.
Valamiért a magyar médiapiac erre különösen érzékeny, gondolom a rossz historikus tapasztalatok :) némileg közrejátszanak benne.

[ Szerkesztve ]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#143229) kleinguru válasza Renwick (#143228) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem, remélem idővel haladunk a korral.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#143230) vacs válasza DonMarco (#143222) üzenetére


vacs
veterán

Az androidos boxokkal tényleg van baj, mi a tv-t hagytuk Tarr-nál, csak az internet és a mobilok vannak T-nél Magenta csomagban!

(^)(>.<)(^)

(#143231) molnarpeter válasza snyper990 (#143214) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az megvan, csak az olcsóbb havidíjra gondoltam, semmi másra :D

(#143232) molnarpeter válasza Bzzz (#143219) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem segít, de iPhone és Technicolor ONT wifije is csinálja, laptopon még nem figyeltem meg, illetve az egyik vezetek nélkül használt SmartBox is szórakozni szokott (ledobja, wifi ki-be, aztán jellemzően megy tovább). Magunk közt szólva talán egy saját router lehetne stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#143233) Grawens válasza Rick4 (#143220) üzenetére


Grawens
senior tag

Mert a 2 több mint az 1. Minél több, annál jobb! :DDD

(#143234) Rick4 válasza Grawens (#143233) üzenetére


Rick4
félisten

Megnéztem a környéki árakat, a versenyképestől messze vannak, pl a dupla árat verik...
Igaz, ha esténként menne a telex ping 7ms alatt, az minden pénzt megérne! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#143235) Lauda válasza #46824192 (#143202) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam a telekom optikával körülbelül fele a ping az invitel vdsl-hez képest. 6 - 13 ms között mértem eddig magyar szerverekre a speedtest alkalmazással. Szelessav.net - en átlag 7-10ms. Invitel vdsl 17ms volt mindig. Igaziból a böngészésnél nem sok mindent vettem észre, talán 1-2 oldal ami pörgősebb. Ezen a szinten inkább a kiszolgálóoldalon múlik a dolog. A google térképnél figyeltem fel arra, hogy míg a 70mbit-es vdsl-nél az i3-as proci is simán vitte a 3d-t, most az i5-öt is megfogja. Gyanítom vdsl - nél volt ideje feldolgozni az igp-nek a dolgokat, most viszont a prockó lett a gyenge pont, mert az optikán dől neki a cucc. :D

[ Szerkesztve ]

(#143236) malor


malor
aktív tag

Lenne egy láma kérdésem, mert sajnos elfelejtettem megkérdezni a szerelőtől, aki beüzemelte a netet:

- Az egyik Telekom Wi-Fi Extra eszközt (Kaon) csak és kizárólag közvetlenül lehet utp kábellel csatlakoztatni a routerhez?

vagy

- Mert van a lakásban kiépítve utp hálózat (a tv set-top-box pl így van rákötve), lehet-e a Kaon-t szintén az utp hálózaton keresztül csatlakoztatni a routerhez?

A router helye egy beépített szekrény az előszobában. Azért kérdezem, hogy hát ha talán az utp hálózat használatával jobb Mesh hálózat építhető ki. Egyáltalán nem értek hozzá, így kérlek, hogy ne röhögjetek ki. Köszi :D

(#143237) tuto558 válasza malor (#143236) üzenetére


tuto558
tag

Persze, amíg kapcsolatban van a routerrel, addig a belső hálód bármelyik pontján csatlakoztathatod a bármelyik Kaon wifi extra eszközt.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143238) malor válasza tuto558 (#143237) üzenetére


malor
aktív tag

Köszönöm :R

Akkor már egy kicsit magabiztosabban kérdem, hogy a Mesh vezérlő LAN2 portjához akár csatlakoztathatom a tv set-top-boxot is?

[ Szerkesztve ]

(#143239) qqzs


qqzs
őstag

Vegul Telekom routeren kivettem a jelszót, telefonon kértem újat, AX3000 mesht bővítettem es az lett a router is. Tehat a lan1-re csatlakozik most a router. de igy hogy erem el a Huawei bejovo routert mert ahogy regen ip-vel ugy nem jon be

Eladó: GTS450

(#143240) Rick4 válasza qqzs (#143239) üzenetére


Rick4
félisten

De miért kellene elérned a telekomos eszközt? Mit akarsz vele csinálni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#143241) qqzs válasza Rick4 (#143240) üzenetére


qqzs
őstag

most semmit de majd ha kell esetleg

Eladó: GTS450

(#143242) mlinus válasza pajibá (#143225) üzenetére


mlinus
őstag

Most nézd meg a cloudflaret, reggel nekem 1 giga fölött volt, de most csak 3 megabit :)

(#143243) djalmasi válasza mlinus (#143242) üzenetére


djalmasi
tag

Mint a villám :DDD [kép]

(#143244) freeknight


freeknight
őstag

Látom már megy a mérés mindenkinél :D

Szerintem eddig én nyertem ;]

(#143245) kali


kali
legenda

Problem? :DD

(#143246) Rick4 válasza qqzs (#143241) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk nem tudni,nálad miről van szó, kábelnet kábelmodemmel bridge módban, vagy optika ONT-tal PPPOE passthrough módban, de mindkét eset olyan, hogy az égvilágon semmi dolga sincs az embernek a telekomos eszközzel. Előbbivel leéltem 10 évet, utóbbival már felet, de eszembe se jutna csinálni bármit is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#143247) pajibá válasza proradeon (#143226) üzenetére


pajibá
tag

Köszi. Akkor majd mérem este is. :R

(#143248) files32


files32
tag

Üdv!
Ip tv-n csatornaváltáskor kimerevedő képpel lehet kezdeni valamit?
Köszi.

(#143249) pajibá válasza pajibá (#143247) üzenetére


pajibá
tag

Most:

(#143250) #46824192 válasza files32 (#143248) üzenetére


#46824192
törölt tag

Mindent is újraindítani. Ha nem segít akkor 1414

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.