Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143901) AnonymusX válasza Aurig@ (#143900) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Meg kéne nézni az Asus felületén, mit riportolt a portokról (a számítógép felé és a Telekomos eszköz felé) valamint esetleg a Telekomos eszköz felületén is, hogy arra a portra mit ír, amelyen az Asus lóg. Ha valahol 100 Mbit/s-et akkor a kábellel van gond, esetleg a fiad gépével. Érdemes lenne hálókártya drivert frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#143902) Aurig@ válasza AnonymusX (#143901) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok, köszi, amint lesz időm ránézek.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143903) Bogyi007 válasza kempy (#143897) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ha nem optikai hálózat hanem még a régi, akkor lehet hogy nem is az androidosat fogod kapni hanem a korábbi boxot - itt Kelebián elvileg 50 mega a maximum - nálunk is maximum annyi lehet (Digis netet meghagytam így a Telekomtól netet nem kértem) - két tévére kötöttem szerződést és a legalapabb vezetékes telefont és nincs problémánk a használhatósággal pedig a két tévé sokat van egyszerre használna fater meg kv szinte reggeltől éjszakáig tévézik rajta.

Szerintem nyugodtan kötheted a szerződést - fél év múlva meg már jogosult leszel a kedvezményes készülékvásárlásokra is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#143904) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Gondolkodom a váltáson. Itt megy az optika a ház előtt. Egy kérdésem van amit nem tudok. Ha jól értelmezem a dolgokat, akkor a modemig optikai kábelt húznak be a házba, és a modem után a tv boxokhoz már utp kábel megy. Koax nem kell. Jól értelmezem ezt?
A másik kérdés, hogy nálam cat 6-os utp kábelezés van. Erre rákötnek ha kérem, vagy mindenképpen a szolgáltató kábelét fogják behúzni?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#143905) gabo89 válasza Aurig@ (#143900) üzenetére


gabo89
senior tag

Lehet az egyik kábelben szakadt legalább egy ér a 4,5,7,8 -dik ér közül. Van ilyen nálunk is sajnos.

indul a sörös aludni

(#143906) kakuk.tamas válasza Aurig@ (#143900) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem lehet, hogy a kábel van megtörve a csőben? Driverek a gépen rendben vannak?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#143907) snyper990 válasza Apaxp (#143904) üzenetére


snyper990
őstag

Jól értelmezed.
Szerintem még örülni is fognak, ha nem kell külön kábelezniük. Ha megoldható a meglévő hálózaton a közvetlen kábeles összeköttetés a HGW és a boxok között, akkor nem lehet gond

[ Szerkesztve ]

(#143908) molnarpeter válasza Apaxp (#143904) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A routered helyéig be kell húzni az optikát, erre érdemes lelkileg felkészülni, meg fizikailag sem árt ha van pl falban cső padlásról pl. Onnantól kezdve maradhatnak a jelenlegi kábeleid, de várhatóan közvetlen vezetékes összeköttetést akarnak majd csinálni az ONT és TV(-k) között.

(#143909) molnarpeter válasza gabo89 (#143905) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezt akartam írni én is, szakadás vizsgálattal kellene kezdeni.

(#143910) Dency01 válasza snyper990 (#143879) üzenetére


Dency01
aktív tag

Sikerült. Valószínűleg az volt a baj hogy ugye az új nettel új hálózatot észlelt, és ahhoz nem volt hozzáállítva a tűzfal és elveszett ez a port engedési szabály is. Nyomtam egy hálózat visszaállítást alapértelmezettre, qbittorrent újratelepítést és hogy adja hozzá újra a szabályokat a tűzfalhoz. Most már tökéletes. Még egy utolsó kérdés lenne, hogy érdemes az UPnP- enabledre rakni és az alkalmazások megnyitják maguknak a portokat (játékok is) vagy disabledre és csak simán arra a portra kinyitni a qbittorrentet portforwardnál?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#143911) snyper990 válasza Dency01 (#143910) üzenetére


snyper990
őstag

Az UPnP biztonsági kockázatot jelent. Csak te tudod eldönteni, hogy megéri-e neked a kényelem érdekében. Én inkább manuálisan nyitok portot, ha kell

(#143912) Apaxp válasza molnarpeter (#143908) üzenetére


Apaxp
senior tag

de várhatóan közvetlen vezetékes összeköttetést akarnak majd csinálni az ONT és TV(-k) között.

Ezt kicsit részleteznéd? A tv boxoknak is kell az optikai kábel?
Most a voda modem után egy tp-link ax1800-as router van, és abból mindegyik (2) tv-hez be van húzva a cat 6-os kábel. Én a voda modem helyére szeretném a telekom modemet, a tv-k mellé pedig a boxokat.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#143913) Aurig@ válasza kakuk.tamas (#143906) üzenetére


Aurig@
őstag

A kábelek biztosan jók vagyis nincsenek megtörve, mert sehol sincs derékszög vagy ennél kisebb szögű kanyar.
Lehet majd pénteken ránézek mindenre. Szabin leszek, gyerekek suliban, így lesz időm.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#143914) #46824192 válasza snyper990 (#143911) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha már eljutott a kártevő odáig ,hogy portot nyit upnp -n ,akkor már meg van ******va az egész :) .

Ha a megfelelő user error jelen van , az upnp ki/bekapcsolás nem véd meg.

(#143915) skroy válasza Apaxp (#143912) üzenetére


skroy
senior tag

Optika az ONT-ig megy, onnan az eszközök felé utp, szóval Nálad nem sok dolguk lesz, csak az optikát kell behúzni. :K

(#143916) snyper990 válasza #46824192 (#143914) üzenetére


snyper990
őstag

Ha a saját eszközödön van, talán. Viszont ha pl. egy vendégén, akkor legalább nem fertőzi le egy pillanat alatt az egész belső hálódat :) Nem véletlenül szakmai best practice letiltani.

(#143917) molnarpeter válasza Apaxp (#143912) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem, ehhez jön majd jól a meglévő CAT6 a falakban :K

(#143918) gabo89 válasza Aurig@ (#143913) üzenetére


gabo89
senior tag

Ha már laptop, vidd oda a routerhez, csatlakoztasd egy másik kábellel azon a porton ahol most van bedugva a laptop, és úgy mérd le. Ha megvan a gigabit, akkor szinte biztos, hogy kábel hiba van.

indul a sörös aludni

(#143919) #46824192 válasza snyper990 (#143916) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha be vagyunk priccolva a kártevőktől, akkor vendéget vagy bárkit alapból nem engedünk a belső hálóra, semmilyen formában. Azt hittem ez alap.

(#143920) snyper990 válasza #46824192 (#143919) üzenetére


snyper990
őstag

Nem tudom, a te családod hogy működik, de én nem mondok nemet rokonoknak, ha elkérik a wifi kódot... De hát ahány ház, annyi szokás :)
Nem hiszem, hogy az átlagosnál jobban félnék a kártevőktől, de azért megteszek ellenük, amit tudok. Nálam ilyen pl. az UPnP kikapcsolása.
Ha te bekapcsolod az UPnP-t, az a te dolgod, ha én nem, az meg az enyém. Ha figyelmesen elolvasod az eredeti válaszom, a kérdezőnek sem azt mondtam, hogy kapcsolja ki, hanem hogy döntse el maga.
Nálam az az alap, hogy mindenki olyan döntéseket hoz, amilyeneket jónak lát.

(#143921) #46824192 válasza snyper990 (#143920) üzenetére


#46824192
törölt tag

Továbbra sem értem "az upnp nem biztonságos" elméletben, hogy egy kártevő miért akar portot nyitni. ?

Miért akarja egy ilyen program hogy kintről elérjék , amikor ő bentről eléri amit el akar port nélkül is??
Ráadásul a lebukás lehetőségét ezzel nem kicsit megnövelve,hiszen egy indokolatlan nyitott port ott fog virítani a többi között.

Legalábbis ha nekem kellene ilyet írni, akkor nem azon fáradoznék ,hogy a szoftverem portot nyisson , és kintről elérjem, hanem ha már bent van , tegye a dolgát és mielőbb kipofázza ,azt amiért megszületett.

(#143922) Apaxp válasza #46824192 (#143921) üzenetére


Apaxp
senior tag

Mert mondjuk nem egyből a kártevő kerül fel, ami könnyen lebukhat, hanem egy ajtónyitó ami később rejtve beengedi a rosszfiúkat.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#143923) #46824192 válasza Apaxp (#143922) üzenetére


#46824192
törölt tag

Akkor megint tovább bonyolódik a sztori.

Tehát bekerül egy ajtónyitó, ez idáig oké, csak ha a belső oldalon nincs ami beszélgessen a kinti rosszfiúkkal akkor lényegtelen a portnyitás. Olyan nincs hogy "később beengedi a rosszfiúkat" ,mert ahhoz adott porton valaminek beszélgetni kell a külső oldallal.Magyarul a kártevőnek jelen kell lenni. Szóval így már kártevő telepít kártevőt , többszörösére növelve a lebukás veszélyét, a maga szemszögéből.
Ez nekem full értelmetlen megoldás.!!!

Megint csak több értelme van mielőbb kipofázni az értékes adatot porttal való bíbelődés és a külső oldalra várakozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#143924) #46824192 válasza #46824192 (#143923) üzenetére


#46824192
törölt tag

Csúnyán magyarra fordítva olyan nem létezik ,hogy

send : rosszfiukkartevoje.exe - target ip xxx.xxx.xxx.xxx:nyitott port száma

és az majd jól bemegy és lefut. Kicsit vicces lenne ,ha csak ennyi volna az okosság :D

(#143925) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg vodafone előfizető vagyok de január közepén lejár a hűségem és gondoltam kipróbálom a thome-ot.Jó alternatíva voda helyett?Valamint ilyenkor húznak be új kábeleket is?Tv+2GB-os otthoni netet rendelnék.Ha jól olvastam ők adnak routert is ami wifis.

(#143926) kali válasza punisher1 (#143925) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Szerintem jó, én is Vodafone-ról váltottam (bő 1.5 éve), nem bántam meg, sőt!
1000/1000 net mellé korrekt ONT-t adott a Telekom Í(jó a Wi-Fi is, 6/ax, a saját routert ki is iktattam), mindig maximumon jön a sebesség (inkább felette), válaszidő 2 ms. Vékony optikai kábelt húznak be, ami jól kezelhető lakáson belül.

[ Szerkesztve ]

(#143927) Ijk válasza kali (#143895) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kivártam, frissítve van de továbbra is leakad néha fél percekre is ez a hulladék droid box.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143928) kali válasza Ijk (#143927) üzenetére


kali
legenda

Nyomj egy gyári visszaállítást.

(#143929) punisher1 válasza kali (#143926) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!
Köszönöm a segítséged akkor belevágok.

(#143930) Ijk válasza kali (#143928) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt hol találom?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143931) kali válasza Ijk (#143930) üzenetére


kali
legenda

Eszközbeállítások -> Névjegy -> Visszaállítás

(#143932) Ijk válasza kali (#143931) üzenetére


Ijk
nagyúr

Köszi szerintem magamtól éjfélre megtalálom. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143933) patrikcoc válasza Ijk (#143927) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Csak a stream fagy meg, vagy az egész rendszer (távirányítóra reagál-e ilyenkor)?

(#143934) Ijk válasza patrikcoc (#143933) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak a stream, de lekopogom most visszaállítással még nem fagyott meg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#143935) Nordik


Nordik
őstag

Az internet sebességtől függ a TV nézés? Gyorsabb nettel gördülékenyebb a csatornavaltas, műsorújság stb?
Vagy teljesen független? 250es netem van csak ezért kérdezem. Igaz 1 boxon csak.

(#143936) Kaba válasza Nordik (#143935) üzenetére


Kaba
veterán

Nem befolyásolja a tv nézést, hogy 150/250/1000/2000-es neted van.

[ Szerkesztve ]

(#143937) molnarpeter válasza Nordik (#143935) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Úgy rémlik, alapvetően 250 és azon felül van a tv sávszélessége. Maga a vonal tudja a 2000-et is (sőt, 10000 körül talán), szóval bőven van mozgástér. ONT felületen nézve 3-9 Mbps között ugrál nálam most amit eszik (HD), nem tétel.

[ Szerkesztve ]

(#143938) Exquisito


Exquisito
csendes tag

Mitől lehet az, hogy kor hajnalban pár csatornát nem lehet nézni? Konkrétan az Arena4 és az M4 Sport adókról van szó, (van még pár) Moto GP, F1, NFL élő adás miatt idegesítő.
Pár másodperc után kidob a tartalom betöltése sikertelen szöveggel. A műsorinformációban pedig az utoljára nézett adó ismertetése van. Bónuszként a TV GO azt írja, hogy a műsor megtekintéséhez előfizetés szükséges.
Az igaz, hogy valamikor reggel 6 után helyrejön.
Mással is történt már ilyen?
Nem tetszik az androidos box!

(#143939) kakuk.tamas válasza Exquisito (#143938) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Online nem tudod nézni? Lehet, hogy a csatornatulajdonos nem engedi interneten közvetíteni az adott műsort.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#143940) Exquisito válasza kakuk.tamas (#143939) üzenetére


Exquisito
csendes tag

Ez egy androidos box, elvileg mindig kéne működni nem csak reggel 6 után. A telefonos TV GO meg lényegtelen, csak az esetleges összefüggés miatt írtam.

(#143941) kakuk.tamas válasza Exquisito (#143940) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jaahh, értem. Nah, majd holnap reggel megnézem nálam mennek-e a csatornák.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#143942) Evo50 válasza Exquisito (#143938) üzenetére


Evo50
tag

Nálam is ezt csinálja rendszeresen. :(((

(#143943) Exquisito válasza Evo50 (#143942) üzenetére


Exquisito
csendes tag

És olyan is volt, hogy egy felvételt nem tudtál lejátszani, de még törölni sem? Nem volt törlés gomb.

(#143944) patrikcoc válasza Exquisito (#143938) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Már 2 hónapja ilyen, ilyenkor ezek a TV GO-n se mennek. Reggelre helyrejönnek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#143945) Endless


Endless
aktív tag

Sziasztok, van itthon egy FGA2233 telekom routerem amihez csatlakoztattam egy HDD-t. Hogyan tudnám ezt a meghajtót hálózatban elérni? KODI-ban nem látni :F

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#143946) #46824192


#46824192
törölt tag

5670 ONT esetén másnál is jelentkezik olyan probléma, hogy a PPPoE PT kapcsoló áramszünet után kikapcsolt állapotba került??

Eddig nem találkoztam ilyennel 2 év alatt , pedig nyilván volt áramszünet párszor.

Esetleg egy frissítés jött és most ez egy új "fícsör"?

Nem voltam boldog ,hogy a távoli kapcsolat behalt és a helyszínen kellett megoldani.

(#143947) Renesas válasza kali (#143926) üzenetére


Renesas
újonc

Én is most váltottam, így bő 15 év után végre immár nem DOCSIS-on netezem otthon, a T behúzta az üvegszálat a lakásba.

A Vodafone-nal annyit szívtam az elmúlt másfél évben, hogy valóságos megváltás végre leszakadni róluk. A weboldalak egy részét kínszenvedés volt betölteni (hiába volt saját routerem, és hiába a Google DNS-ét használtam), a fél világ folyamatosan timeoutolt, miközben a másik fele nem, közben VPN-en csatlakozva semmi gond sem volt, szóval egyértelműen nem jelerősségi vagy modem/router-probléma állt fenn, hanem a Vodafone helyi infrastruktúrája volt szar.

Nem is globális gond volt, mivel a vodás mobilneten meg minden rendben működött, és egyébként a kábeles interneten is simán tudtam pingelni azokat a webhelyeket, amiket ugyanazon a hálózaton a böngészők (bármilyen eszközről próbálkozva) képtelenek voltak elsőre betölteni, csak a sokadik lefrissítés után. Hozzászoktam, hogy néha hatvanötször kell lefrissíteni egy-egy oldalt, mire végre megjelenik valami, a mobilappok állandóan hálózati hibát jeleznek stb.

Egyébként amíg UPC-nek hívták őket, addig olyan nagy gondjaim nem voltak velük, de amióta megtörtént a nagy egyesülés, azóta egy merő katasztrófa volt az otthoni internet, ha épp nem VPN-en keresztül csatlakoztam. (Bár a VPN-re is sokszor csak sokadik próbálkozásra tudtam felcsatlakozni, de utána már legalább rendben volt a kapcsolat. Már amikor nem szakadt meg, mert egy időben napi kétszer fosta össze magát a Compal Broadband cucc, amit hoztak.)

Régóta tervben volt már a szolgáltatóváltás, de mindig halasztódott, de így utólag már nagyon sajnálom, hogy nem léptem meg évekkel ezelőtt. Ha tudtam volna, hogy a T optikával van benn a házban, már 3,5 éve váltottam volna, amikor ideköltöztünk. (Digi itt nincs. Mondjuk azokkal sem feltétlenül szerződnék már, amióta az állam felvásárolta őket.) A Vodánál 500/22-es netre fizettem 4879 Ft-ot havonta, a T-nél 1000/1000-esre fogok 6360-at.

Hoztak egy Sagemcom F@st 5670 ONT-t, ami WiFi 6-os router is egyben, és sajnos alázza az alig egyéves ASUS RT-AX55 WiFi 6 routerem. Tudja a 160 MHz-es sávszélességet, amit az ASUS nem (az csak 80 MHz-es), és megvan vele wifin az 1000/1000 pár ms-os pingekkel, míg az Asusszal inkább csak 900/900 környéke, ami persze nem lenne gond, de a feltöltési ping is többszörös.

Ehhez kapcsolódóan volna pár kérdésem:

1. Csökkenhetne a késleltetés, ha bekapcsoltatnám az 5670-en a bridge módot az ügyfélszolgálattal? (Az én logikám szerint akár csökkenhetne is, mert a kétszeres routolás valamennyit lassíthat rajta.) Csak az ASUS router van az ONT-be dugva, semmi más, lelőttem az 5670 wifijét is. Célszerű egyáltalán bármit módosítani az 5670 beállításaiban? (Gondolom, a DHCP-t azért érdemes kilőni rajta. IPTV és telefon nem lesz, kizárólag internet.)

2. Volna-e értelme úgy dönteni, hogy elcsomagolom az RT-AX55 routert, és az 5670-ét használom helyette? Lakótelepi, 45 négyzetméteres lakásról van szó, jelenleg 6 wireless eszköz csatlakozik a hálózatra, ebből 3 business notebook (2 közülük WiFi 6-os) és 3 telefon (ebből az egyik WiFi 6-képes). Vezetékes eszköz nem fog csatlakozni, mivel nem szeretném szétkábelezni a lakást, szóval csak a wifi érdekel. Elbír ez ennyi eszközt hosszú távon probléma nélkül? Mennyire stabil a cucc?

Az ASUS router az elmúlt egy évben, amióta megvan, semminemű problémát nem produkált, csak a mögötte lévő vodás hálózat volt gané, de maga a router kifogástalan volt. Az 5670-ről pedig nem tudok igazából semmit. Nem mintha előítéletes volnék a franciák és a távközlési elektronika relációit illetően, de érdekelne, kinek milyen tapasztalata van erről.

(#143948) molnarpeter válasza Renesas (#143947) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz használd mondjuk egy hónapot a T-s eszközt, “lakjad be”, aztán ha bevált, add el a régebbit. Ha papíron mindkettő ugyanazt tudja, elegendő egy is :)

(#143949) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
bocsi ha töbször volt kérdezve
Tudja valaki jan 1-tőll menyivel drágít a T?

(#143950) btudos válasza szalai112 (#143949) üzenetére


btudos
veterán

"A nyújtott havidíjas szolgáltatások és díjcsomagok 3/a3/d mellékletek szerinti havidíjai – a mobil hang díjcsomagok havidíjai, és mobil internet adatdíjcsomagok havidíjai, a vezetékes internet díjcsomagok havidíjai, a vezetékes telefon díjcsomagok havi előfizetési díjai, a helyhez kötött műsorterjesztési szolgáltatás (TV) havi előfizetési díjai és alapkínálati csomagok havidíjai - a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett éves átlagos fogyasztói árindex mértékével megegyezően változnak (csökkennek vagy nőnek) a fogyasztói árindex közzétételét megelőző év december 31. napján érvényes díjakhoz képest."

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.