Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144301) #46824192 válasza herrká (#144299) üzenetére


#46824192
törölt tag

Kamu és hazug duma! Sőt ,wifin sokszor stabilabb volt ,mint kábelen. Ha meg annyira a wifi a hiba, akkor egy következő frissítésben kettő kattintás lenne a tv applikációban ,hogy only ethernet. De valszeg ehhez is hülyék ,hogy ezt megcsinálják.

(#144302) victorhun7 válasza #46824192 (#144301) üzenetére


victorhun7
tag

Ha még még is akkor megy rá a custom ROM

(#144303) MaxxDamage válasza kecsawi (#144219) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Így néz ki a jelenlegi vonal/bekötés kívülről:

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#144304) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Beltéri ávirányítója elromlott. Az előfizető én vagyok,de anyámék használják. Én másik városba élek. Gondolom ők nem mehetnek be egy telekom üzletbe cserélni. Illetve ha kérek telefonon cserét csak én vehetem át,vagy simán bárki átveheti az adott címen?

(#144305) Kaba válasza cherubion08 (#144304) üzenetére


Kaba
veterán

A 1414-en kéred és postán küldik(kérd az anyádék címére) vagy bemennek egy telekomos üzletbe és a te MT azonosítódat megadva kapnak egy új távot.

[ Szerkesztve ]

(#144306) kempy válasza cherubion08 (#144304) üzenetére


kempy
újonc

Bárki átveheti az adott címen, már Nekem is cserélték párszor, nem kell hozzá semmi!

(#144307) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Köszönöm a gyors választ ,kempy,Kaba :R

(#144308) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok,

Sagemcom F@st 5670 ezt kaptam a internethez, de a wifi mindig le kapcsol szoftveresen mindig bele kell menni és engedélyezni, mitől lehet ez a probléma?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#144309) Brogyi válasza zolokas (#144308) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem kell belemenni. Van egy gomb rajta (WiFi). Esetleg eldölt, és nyomja valami, vagy akár rossz is lehet. Software nem kapcsol ki, mert nincs eco módja, de majd kioktatnak a többiek.

(#144310) zolokas válasza Brogyi (#144309) üzenetére


zolokas
aktív tag

be nyomtam ment 10 percig megint le tiltotta :D nem világít

ugye ez a eszköz leg frissebb szoftvere? SGFm10003C

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#144311) molnarpeter válasza zolokas (#144310) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jelentsd hibára :)

(#144312) Gexxx


Gexxx
tag

Sziasztok!
Androidos box-on érdemes már frissíteni a másfél éves szoftvert? Sikerült már valamennyire kigyomlálni a hibákat?

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#144313) Taci válasza Gexxx (#144312) üzenetére


Taci
addikt

Ha az első verzió van még rajta, és nincs bajod vele, semmiképp ne frissítsd. Nekünk 2 box van, 1 első verzios, 1 legfrissebb, de nagyon bánom, hogy frissítslettem azt az egyet is.
Biztos van, ami eredetileg hibásan működött, és már javították, de cserében pl. összeomlik a tv alkalmazás random helyeken és időközönként... Nagyon alja amit így kemény 1 db hardverre így ki mertek adni...

[ Szerkesztve ]

(#144314) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Átjöttem a Vodától (exUPC) a Telekomhoz. Ma kötötték be az optikát. Volna pár kérdésem. (Kicsit hosszú lett.)

1. Net 1000/1000, a speedtest viszont csak 500/500 alatti értékeket mér. (még most éjfél körül is) Az applikációban/ weben Gigabit net van feltüntetve. Hálózati kábelen mértem (cat5e). A gép nem rég lett véve, tudnia kell (WD Blue SN570). A Telekom kütyü (F@st 5670) mögé van téve egy saját router (Asus RT-AC65P), mindkettő router módban.
Az értékek azt hiszem ezek lennének. Miért nem több? Nyugodjak bele, hogy a gigabit csak nevében az?

2. Két TV-re van M csomag boxokkal együtt. Az egyik a Telekom routerből "eszik", a másikat a belső router (ASUS) szolgálja ki. (IPTV multicast engedélyezve lett.) Ne kérdezzétek, így volt hely, a router után van még 2 switch is, mert annyi kütyü megy a netre kábelen. Utálom a wifit, panelba főleg.
Szóval TV box. Ha az egyiken beállítom a gyerekzárat, hogy a gyerekek ne tudják kikölcsönözni a filmeket véletlenül sem, akkor a másikon nem tudok PIN kódot beállítani. Se ugyanazt, se másikat. Azt írja, nem egyezik meg a két kód, amikor megerősíteném a PIN-t. Erre megoldás?

3. Ez már speciális probléma. Szóval adott egy TV (sony kd55xf9005). Ha direktbe valamelyik HMDI portra dugom a TV boxot, akkor megy. Viszont a TV-hez van kötve egy hangrendszer (Polk audio MagniFi Max SR 5.1), ami a TV-vel CEC-en kommunikál HDM-n keresztül.
Azt szeretném, hogy a hangrendszer fogadná HDMI-n a TV-boxot és egy másik multimédia boxot is, és innen menne 1 HDMI kábel a TV-be. Viszont ilyenkor a Telekom box képe villog folyamatosan (a másik kütyü jól működik). Hol van jel, hol nincs, úgy érzékeli. Próbáltam másik lyukba :D, másik kábellel, engedni/tiltani a CEC-et a Telekom boxon stb. Az eredmény ugyanaz. Ötlet erre, hogy hol lehet a hiba? Vodafone TV boxxal ilyen gond nem volt.

A telekomos kütyü menüje egyébként fényévekkel gyorsabb, mint a Voda.

[ Szerkesztve ]

(#144315) #46824192 válasza Taci (#144313) üzenetére


#46824192
törölt tag

:))pedig a világ legegyszerűbb dolga "lenne" fix hardverre fejleszeteni. Gondolj bele akkor mi lenne, ha 5-7 platforma ki kelle adni :) :) :)

Van olyan 2 személyes fejelsző vállalkozás (a családban) akik pc -re fejlesztenek és eltelarjta őket nagyon nagyon bőségesen, élnek mint hal a vízben.Ehhez képest egy ilyen cégnél végtelen erőforrást lehet bevetni. Ha belegondolok, hogy két ember 4-5 év alatt milyen végtelenségig optimalozált kódot dobott piacra és viszik, mint a cukrot és hogy hol tart a trékom droid tv ilyen anyagi háttérrel , hát siralmas. Az ember esze megáll hogy mennyire nulla tudás az amit felmutatnak , és valszeg ezzel a trágyával is mennyire gennyesre keresi magát néhány fejlesztőnek hazudott , igazából senki. Irány a trékom , csak egy papírod legyen és fel vagy véve. A hülyének is megéri...

és ne felejtsük el a másik nagy mutatjányukat sem, ahol url mezőben lehetett pár éve bérlet árát nullázni :C/ ja,,,bocs mi se** hülyék vagyuk....inkább küldjük a teket./

Na...
ezek mellet az androidos box jó, a júzerek hülyék hozzá....(ahogy szokták mondani)

[ Szerkesztve ]

(#144316) molnarpeter válasza molnarpeter (#144237) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Optika és SmartBox megérkezett oda is. Napi utolsó cím, szerelőnél nem is volt más csak egy 5670 ONT, kiváncsi leszek, hogyan viselkedik. Bekapcsolása után volt egy valószínű bő órás szenvedés, mire hálózat elkezdett működni (több reset, központ telefonálás, fél részleg rárepült, stb :D itt merül fel, van-e bármi más az autón helyette, hátha az hamarabb életre kel). Box hozta a formáját, néhány percenként megakadt az adás, ami vagy fél perc után jött rendbe, de csatorna váltással azonnal helyre is állt… Azért kap még esélyt holnap is, biztos igényelni fog 1-2 újraindítást még.

(#144317) patrikcoc válasza Jamboo529 (#144314) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

3.: Régebben próbáltam egy Samsung HW-Q90R hangprojektorra dugni a droidos boxot, és nekem is így viselkedett (természetesen minden más eszköz hibátlanul megy rajta). Nem birom megérteni, hogy van ennyi kompatibilitási hibája a boxnak. Csomó tévével lényegében használhatatlan, naponta többször rebootolni kell. Lassan már az előfizető a hibás, mert “rossz” TV-vel akarja használni a boxot. :(

[ Szerkesztve ]

(#144318) snyper990 válasza Jamboo529 (#144314) üzenetére


snyper990
őstag

„mindkettő router módban”
PPPoE passthrough-val, vagy csak simán összekötötted a HGW-vel az Asust és duplán NATolsz? Asuson csináltál gyári visszaállítást a váltás után?

(#144319) herrká válasza Kaba (#144295) üzenetére


herrká
senior tag

Tegnap megrendeltem a második tv boxot. Érdekes, hogy a "boltos" már azt mondta, az Androidosat ő sem ajánlaná! :-) Amit nem értek, azt mondta, hogy majd hozza a futár napokon belül, személyesen kell átvenni! OK! Erre délután ír a "Vanda", hogy egyeztessünk időpontot, amikor a kollégák jöhetnek beüzemelni a szolgáltatást. ??? Akkor most küldik vagy jönnek?
Más. A régi box közvetlenül van a routerre kötve. Azt mondták, csak így jó. De mivel a másik helységben eddig nem volt, oda switchen keresztül megy a netkábel. Elég kellemetlen lenne a nem járható padláson kúszni mászni, hogy átvezetékeljem a házat. Lehet gond, hogy az újonnan érkező box switchen keresztül csatlakozik?
Köszi

(#144320) Kaba válasza herrká (#144319) üzenetére


Kaba
veterán

Biztosan a GLS hozza, szereld magad akcióban jön.(ettől függetlenül rákérdezhetsz a 1414-en vagy a chaten).

[ Szerkesztve ]

(#144321) Kbali válasza herrká (#144319) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet switch, ha menedzselhető és IGMP képes.

(#144322) polonic


polonic
félisten

Kb mennyi idő az igénylés után a létesítés? Január elején terveztem igényelni. És úgy van, hogy 14 napon belül el lehet állni, igaz, ha annyira trágya lenne a TV szolgáltatás az androidos boxszal.
LG B8 tévé van, ezzel van tapasztalat, hogy működik?

(#144323) Kaba válasza polonic (#144322) üzenetére


Kaba
veterán

Néhány munkanap. Az igénylést célszerű telefonon a 1414-en megtenni, így általában időpontot is lehet egyeztetni. A 14 napos elállás az jár.

(#144324) herrká válasza Kaba (#144320) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm ismét!

Kbali, kb ennyit értek hozzá, hogy: switch a neve, 8 csatlakozós és a legolcsóbb volt kb 8 éve.... :-(
Akkor mégis bújkálnom kell majd a padláson??? Pffff
köszi neked is

(#144325) Kbali válasza herrká (#144324) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vagy cseréled a switch-et - keress rá a topikban, vannak ajánlott típusok.

(#144326) polonic válasza Kaba (#144323) üzenetére


polonic
félisten

Köszi.
----------------
Arról nincs még mindig info, hogy mennyi lesz a telekomnál az áremelés mértéke?

(#144327) Kaba válasza polonic (#144326) üzenetére


Kaba
veterán

Nem közlik előre az áremelés mértékét.

(#144328) polonic válasza Kaba (#144327) üzenetére


polonic
félisten

Az érdekes. A Vodafone számla végén leírták az emelés pontos mértékét összegekkel együtt.

(#144329) victorhun7 válasza polonic (#144326) üzenetére


victorhun7
tag

Havi 10 Gb forgalom felet vagy alatt ?

(#144330) polonic válasza victorhun7 (#144329) üzenetére


polonic
félisten

Ezt hogy érted?
Vezetékes szolgáltatás van a Vodafone-nál is.

(#144331) herrká válasza Kaba (#144320) üzenetére


herrká
senior tag

Fejlemény a második box ügyében. :-) Az irodában azt mondták, hozza a futár! Tegnap a Vanda sms-t küldött, hogy egyeztessünk időpontot, amikor jöhetnek a kollégák az előfizetés módosítását elvégezni! (nincs módosítás, csak egy plusz box) A Vandával nemigen lehet értelmesen kommunikálni, ezért egyeztettünk 23-ra. Legalább lesz tv műsorunk karácsonyra.
Itt a fórumban Te is azt írtad, hogy futár fogja hozni.
Erre néhány perce hívnak a t-től, hogy egyeztessünk időpontot, amikor a kollégák jönnek a megrendelt szolgáltatást beüzemelni! Mondom a lánykának, hogy 1db régi fajta tv box, arról volt szó, hogy futár hozza! Egyébként meg tegnap Vandával megegyeztünk 23-ában.
Pillanat! Megnézem! ... Valóban csak egy tv box.
Akkor is jönnek kollégák? Nem futár?
Nem! Kimennek beüzemelni, és kezdte sorolni a szabad időpontokat.
Közbeszóltam, hogy a Vandával már egyeztettem!
Az nem számít, meg biztos nem jó! Így lett egy újabb "legkorábbi" időpontom, 29-re!
Ahogy letettem a telefont, sms! A rögzített időpontban jönnek a kollégák a megrendelt szolgáltatást beüzemelni! Amennyiben bármilyen készüléket is rendeltem, azt a beüzemeléstől számított 2-5 napon belül, futárszolgálat fogja kiszállítani...
Most próbálom a tegnapi ügyintézőt elérni, akinél megrendeltem a boxot, hogy most mi van?
Kíváncsi leszek, hogy mit mond? Egy darab plusz box, meglévő előfizetés mellé és már követni sem bírom az eljárást! De ahogy látom, ők sem...

(#144332) patrikcoc válasza polonic (#144322) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nekem csak LG B7, B9, CX, 55UN7400-al van tapasztalatom, ezekkel rendszeresen fagy a box és átállítja a képfelbontást.

(#144333) Kaba válasza herrká (#144331) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben a neten, chaten vagy a 1414-en rendeled a többedik boxot mindig a futár hozza. Az üzletben való ügyintézés az mindig csak bonyodalmakhoz vezet(amúgy sem ajánlatos pl. készülékeknél az elállási jog miatt)

(#144334) herrká válasza Kaba (#144333) üzenetére


herrká
senior tag

Ezt nem tudtam...
Még nem sikerült beszélnem az ügyintézővel.

(#144335) btudos válasza polonic (#144328) üzenetére


btudos
veterán

Miután azt a mutatót, ami alapján megállapítják az áremelés mértékét, még ki sem hirdette a KSH, nehéz pontos információt adniuk.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#144336) Jamboo529 válasza snyper990 (#144318) üzenetére


Jamboo529
senior tag

A PPPoE a telekomoson van beállítva. Ott átállítottam a tartományt 192.168.0.1-re, hogy az ASUS és a belső hálózata maradjon a 192.168.1.1-en. Az ASUS-on nincs gyári visszaállítás pont ezért, mert a rengeteg DHCP reserve-re és egyéb beállításra szükségem van.

Lehet a telekomosat bridge módba rakni, és a PPPoE-t az ASUSon beállítani? Gondolom akkor át kellene tennem a másik TV boxot is az ASUS-ra.

Apropó vezetékes telefont hogyan lehet beállítani, hogy kijelezze a számot? Hívtam az ÜFSZ-ot, elvileg megcsinálták, de mégsem.

(#144337) molnarpeter válasza btudos (#144335) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amúgy ja, tájékoztatás és áremelés bázisa meg lett nevezve, nem Tkomnál pattog a labda :)

(#144338) molnarpeter válasza Jamboo529 (#144336) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

5670 menüt nem ismerem, de vagy PT bekapcs és akkor mehet a modemről a username+pw, vagy ha elrontod a felhasználónevet is ugyanez lesz az eredmény, végső esetben telefonon is tudod kérni, hogy tegyék passthrough-ba távolról.

(#144339) herrká válasza Kaba (#144333) üzenetére


herrká
senior tag

Sikerült beszélni az ügyintézővel. Azt mondja, ahogy megrendelte, szóltak vissza a raktárból, hogy nincs ilyen box raktáron. Ha lett volna, akkor hozza a futár. Így a szerelőket kereste meg. Nekik van. De ebben az esetben ők is fogják kihozni! (gondolom lecserélt vagy javított boxok lehetnek) A Vandás időpont egyeztetésnek nyomát sem látja! "Amúgy is sokan nem szeretik a Vandát, meg igazság szerint nem is a legjobb." Idézet tőle. Tehát a rendszerben a 29-i időpont szerepel. Akkor jönnek beszerelni a boxot. Sokan betegek, meg szabira mentek, mondta még. Hát, ennyi! Nem lesz tv nézés karácsonykor abban a szobában.

(#144340) Kaba válasza herrká (#144339) üzenetére


Kaba
veterán

Egy előnye még lehet a szerelőnek is. A többségük oda teszi a boxot ahová szeretnéd.( Lyukat is fúr és elvégzi krimpelést az UTP-n.).

[ Szerkesztve ]

(#144341) Kaba válasza polonic (#144328) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekomos áremelés csak egyszer lesz egy évben a Januári hónapban és max. az infláció mértékével.. A Voda lehet máskor is emelni fog egy éven belül (főleg az új tulajjal).

(#144342) snyper990 válasza Kbali (#144321) üzenetére


snyper990
őstag

+herrká: Nem kell menedzselhetőnek lennie, és az IGMP snoopingot javasolt tudnia.

#144336 Jamboo529:
Bridge mód nincs, PPPoE passthrough van, admin menüből kapcsolható. Akkor „be tud tárcsázni” az Asus is. HGW-t hagyd úgy, ahogy van, 2 PPPoE session engedélyezett, nem sok vizet zavar, ha az is csatlakozva van (és legalább így az arra csatlakoztatott boxon biztosan megy az adás).
Viszont ha az Asus tárcsáz be, nem biztos, hogy az ahhoz csatlakoztatott boxon menni fog az adás.
A net szerintem vagy a dupla NAT miatt csak ennyi, vagy valami vodás időkből megmaradt beállítástól, ami a vodás nethez jó volt, ennél viszont problémát okoz. Vagy mégiscsak a gép a ludas, a HDD/SSD-től nem függ a sebességmérés, mivel az RAM-ba megy, de pl. processzortól igen, bár manapság már azért a gigabites hálózati kapcsolat nem szokott problémát okozni... Hol méred a sebességet egyébként? Speedtest.net windowsos appjával vagy CLI-vel parancssorból kapsz a valósághoz legközelebbi értéket, vagy esetleg a szelessav.net-en.
Esetleg valami biztonsági szoftver nincs, ami bekavarhat?
Ha van rá mód, csatlakoztasd a gépet egy biztosan jó kábellel a HGW-hez egy sebességmérés erejéig. Úgy kizárható az Asus mint hibaforrás.

(#144343) csƵ


csƵ
őstag

Mi okozza azt a jelenséget, hogy időnként kb. 20fps-sel fut a tv adás?

(#144344) Dave1984 válasza Kaba (#144341) üzenetére


Dave1984
őstag

Én meg Januárban a reál bérem csökkenése miatt, csökkentem egyoldaluan a fizetendő összeget.Ok?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#144345) herrká válasza Kaba (#144340) üzenetére


herrká
senior tag

Szerencsére fúrni nem kell. Csak a padláson kúszni mászni. Ha nem megy a switchen keresztül.
snyper990, ilyeneket nem tudok. Azt sem, hogy ez amúgy mi?

(#144346) patrikcoc válasza csƵ (#144343) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Az új frissítés. Indítsd újra, megoldja egy ideig.

(#144347) Kaba válasza Dave1984 (#144344) üzenetére


Kaba
veterán

Ilyen alapon szinte mindenhol megtehetnéd, hogy nem fizeted ki az emelt árat, a reálbéred csökkenése miatt.

(#144348) csƵ válasza patrikcoc (#144346) üzenetére


csƵ
őstag

Nem talált új frissítést, de a ki-bekapcs megoldja.

(#144349) Dave1984 válasza Kaba (#144347) üzenetére


Dave1984
őstag

Csak tudod rohadt gusztustalan,hogy a nagy cégek bármit megtehetnek a profit érdekében, egyszerű dolgozó,meg kiszolgáltva van mindenhol, és fizessen hónapról hónapra mindenért többet, ugyanannyi pénzből!Én megoldottam úgy jogy a net csomagot csokkentettem,kb emelés után annyi lesz mint nagyobb csomaggal volt az ára.De na lassan szerintem sokunkál eljön az, hogy erre, és erre már nem tellik, akkor jobb a telekomnak ha előfizetőket fog veszíteni?Mert azért az étel még mindig fontosabb...
Off vége

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#144350) snyper990 válasza herrká (#144345) üzenetére


snyper990
őstag

Uhh, akkor elég sokat kell keresgélned és olvasnod a topikban és a neten...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.