Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143301) Nordik válasza Kaba (#143299) üzenetére


Nordik
őstag

Azthiszem sikerült megoldanom.

Volt egy olyan az online felületen hogy szolgáltatás hozzáadása itt meg kellett adnom néhány személyes adatot és ennyi.

Most látom az otthoni szolgáltatást is, ez így magentaba van már? :U

Bar ha össze adom a havi díjakat akkor többre jön ki mint amit szerződés köteskor kalkuláltam. Legalábbis a mobilra.

[ Szerkesztve ]

(#143302) Kaba válasza Nordik (#143301) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom fiókodban az áttekintésre kattintasz, a szolgáltatások felett jelzi, hogy Magenta 1 csoport. Amennyiben nem, akkor hívd a 1414-et.

[ Szerkesztve ]

(#143303) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
A Telekom 2023 jan 1 menyivel emeli az árakat?

(#143304) Rick4 válasza szalai112 (#143303) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam pl semennyivel, ugyanis 2024 áprilisig hűségem van.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#143305) Kaba válasza szalai112 (#143303) üzenetére


Kaba
veterán

Az infláció mértékével fog emelni, függetlenül attól, hogy valaki hűségben van vagy sem, így minden ügyfélnek. Az Ászf már megfelelően módosítva lett.

(#143306) szalai112 válasza Kaba (#143305) üzenetére


szalai112
senior tag

Akkor fölösleges hűségget kötnöm? 1 éveset!

(#143307) Kaba válasza szalai112 (#143306) üzenetére


Kaba
veterán

Felesleges. Az egy év hűségnek, amúgy sincsen sok értelme régi ügyfélnél, mivel csak az első hónapban ad kedvezményt.

(#143308) snyper990 válasza Kiskutya (#143283) üzenetére


snyper990
őstag

Azért megnézheted 1080i-n is, hátha a te tévéd szebben skáláz fel 4K-ra, mint a box.
Bár biztos elég ügyesen skáláz a box is, mert volt itt régebben, aki szerint a 4K-s felbontásra állítva a boxot szebb a kép, aztán amikor leírtam neki, hogy akkor ezek szerint a box szebben skáláz fel, mint a tévéje, úgy megsértődött, hogy szerintem azóta sem járt errefelé... merthogy az ő tévéje drága volt, a box meg csak egy vacak androidos eszköz... :F

(#143309) Kiskutya válasza snyper990 (#143308) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én nem fogok megsértődni. Tesztelem majd, amúgy nem rossz a felskálázás a képpel nem is lenne gondom csak a mozgás néha szarakodik. Először 4k 50hz-en nézhetetlen volt de tegnap meg azon ment tökeketesen. Ma még nem néztem. Inkább netflix, disney, hbo megy nálam de ha már fizetek érte és drágább lett mint a sat-tv volt akkor legyen már jobb is!

hmm...

(#143310) flash-


flash-
veterán

dlink dir842 eszkozt talaltam a padláson mar nem tudom miert tettem be,ezt a telekom adhatta ingyen még 6 éve a Huawei hg8245h mellé pluszba ? 🤔
(nem emlékszem már de tuti nem vettem..)

bekapcsoltam vilagit latja a wifijét a telefon de valamiért félretehettem már tényleg nem emlékszem 🥴

viszont ha rossz,kérhetek akkor a telekomtól ingyen egy új hasonló eszközt?ha igen mit adnának valami jobbat?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143311) kigyi_23 válasza flash- (#143310) üzenetére


kigyi_23
addikt

1 ft-ért adta a T, mert a hg8245h wifi-je elég gyenge volt ezzel próbálták kompenzálni a dolgot amíg a sagem-ek meg nem érkeztek. Én is kaptam kettőt is, valamiért egymást követő két nap jött a szállító és hozta őket. Nem egy bajnok cucc, ha jól emlékszem, de annak akinek csak kicsivel kellett jobb wifi megoldás lehetett.

Nyilván nem kapsz másikat, mert szándékosan 1 ft volt tehát megvetted a tiéd, ha nem tetszik semmi közük hozzá :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#143312) yodee_ válasza flash- (#143310) üzenetére


yodee_
őstag

Igen, Ők adták. Egész tűrhető volt. Most már sajna komolyabb nethez nem nagyon jó... Már nem adnak külön routert, a saját eszközük a router.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#143313) flash- válasza kigyi_23 (#143311) üzenetére


flash-
veterán

értem, na majd akkor próbálkozok vele..
fw frissítést gondolom érdemes ,illetve minden szempontból jobb eszkoz mint a mostan altalam hasznalt asus rt n12 d1? (a wifije is gyorsabb és a lanja is 1000es ha jól tudom tehát ha osszekotom lanon a hgw huawei eszközzel akkor tudja utp-n továbbitani az 1000es netet pc felé..
illetve iptv-t tud megosztani a telekom tv box felé?(multicast) ha igen hogyan?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143314) Lauda válasza #46824192 (#143199) üzenetére


Lauda
félisten

Úgy látom komolyan foglalkoztak a témával. A telex sem döglődik és a cf teszt is 760/500-at mért.

(#143315) fatal` válasza flash- (#143310) üzenetére


fatal`
titán

Igen, ők adták ingyen, mert nem volt AC-s wifije a Huaweinek.

Nem hiszem, hogy kapsz másikat. Új ONT-t kérhetsz, amiben jobb lesz a WiFi, de inkább saját routert javaslok.

Nekem még mindig a Huawei ONT megy, nincs baja :D Az a DLink amúgy nem egy nagy eresztés.

(#143316) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Hétfőn bekötötték az 1000-res koax netet (+TV, telefon, technológiaváltás volt). Aznap még voltak akadások, utána nem vettem észre gondot. Csináltam 2 jelszintmérést. Az első az a bekötés után volt két nappal később. Itt sok a javíthatatlan hiba. Aztán csináltam egy újraindítást, és eltelt kb megint két nap. A második mérésen nincs hiba. Viszont észrevettem, hogy az ED 3.1-es csatornán nincs forgalom, ha jól értelmezem.
(Szerk: Az elején az egyik Android TV még egy Asus routeren keresztűl ment, ami AP módban volt, lehet ez okozta a hibát. Már kiiktattam. Illetve volt, hogy rádugtam két TV-t az MMWO-ra. Nem tudom ez okozhat hibát. Ezeket is leszedtem)
Mit gondoltok a hibákról, illetve az értékekről?


[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#143317) tuto558 válasza gabo89 (#143316) üzenetére


tuto558
tag

Hali.

Az SNR értékek mindkét képen jónak tűnnek. A jelszint egy picit gyengének tűnik nekem. Ha van előtte koax osztó, és nincs rákötve semmi más, akkor én kiiktatnám ezt az osztót.

A D3.1 csatornán is van forgalom, a második kép alja (159es csatorna szám)

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143318) kabelmania27 válasza gabo89 (#143316) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elfogadhatók az értékek, ha nem nézel dvb-c adásokat kiveheted az mmwo osztót, hogy a letöltési értékek pozitívban legyenek. Mmwo tévés kimenetén van hpf szűrő ezért elvileg nem okozhat problémát, hogy volt rajta tv.

(#143319) Alukard válasza kleinguru (#143294) üzenetére


Alukard
senior tag

A wireguard szerver az nálam van, az openvpn-es pedig az én cégesem (kliens oldali), az f5 megint kliens oldali.

https://blackfyre.ninja

(#143320) Alukard válasza kabelmania27 (#143295) üzenetére


Alukard
senior tag

Nagyon köszönök minden segítséget!

Most teszt időszak következik nálunk de tegnap óta látszólag működik minden! 🤞
Az osztó cserét meg beütemezem.

https://blackfyre.ninja

(#143321) victorhun7 válasza Kiskutya (#143283) üzenetére


victorhun7
tag

Ja nekem is eddig rossz volt most működik csak mindig el felejti hol 480p-re megy vissza vagy 1080p 60hz :))

(#143322) patrikcoc válasza victorhun7 (#143321) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

4-ből az egyik box (LG LED) frissítés előtt minden bekapcsoláskor 1080p60-ra állt át, frissítés óta már csak heti 1x.
A többi box (OLED-el párosítva) meg Android 10 óta majdnem minden bekapcsoláskor 480p60-al indít… Vagy bekapcsolás után egyből több másodperces késéssel érzékelik a távirányítót, majd kb 10mp után teljesen ki is fagynak. Erre a 2 hibára már jöhetne a javítás.

”volt itt régebben, aki szerint a 4K-s felbontásra állítva a boxot szebb a kép”
Konkrétan ezt tapasztaltam az összes TV-n itthon, kizárólag az androidos boxokkal :D
Viszont az új frissítés óta szép az 1080p-s output is ugyanazokkal a beállításokkal, illetve 1080i-n sincsenek már levágva a betűk (máshogy nem tudom leírni, egyébként a hivatalos videójukban is ott van még ez a “feature”. [link] )

[ Szerkesztve ]

(#143323) mák


mák
tag

Sziasztok!

Mondjuk, hogy laikusként szeretnék segítséget kérni. Tkom szolgáltatásunk van egy 5670/es routerrel és 3 AR1344 jelerősítővel/talán így hívják/. Szeretném az okos tévénken, ami wifin keresztül csatlakozik a hálózathoz, korlátozni a youtube elérését, egy napi korlátot állítanék be, mondjuk 16.00-tól 19.00-ig. Ezt meg tudom valahogy oldani?

Köszönöm a sgítséget!

mákosnudli

(#143324) alvardes


alvardes
csendes újonc

Sziasztok,

A TSS-ből mostmár nem tudják állítani távolról a router/hgw beállításait az ügyfélszolgálatról?

Régebben volt ilyen funkció (úgy emlékszem a TSS-ben volt egy oldal amin keresztül ezt lehetett csinálni), a level 2 nyújtott is erre építve szolgáltatást, prémium helpdesk néven, pl wifi jelszó változatást távolról.

Csak azért mert pár napja azt mondták egy rokonomnak telefonban az ügyfélszolgálaton, hogy az UPNP-t nem tudják távolról bekapcsolni. Létezik, hogy ez megszűnt volna? Elég furcsának tartom, régen a hgw-k (az stbk is) mindene is be volt kötve mindenféle rendszerbe a Telekom oldalán.

Azt értem, hogy level 1 állítólag már nem használ TSS-t közvetlenül de ettől azt hittem ez a rendszer még létezik azért a telekomnál...

Tud valaki valamit erről, a hgw-t tényleg nem tudják már távolról állítgatni?

(#143325) snyper990 válasza mák (#143323) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Ezt hálózati oldalról kicsit bonyolultabb megoldani, főleg, ha az eszközök (elsősorban a router) külön nem támogatja ezt a funkciót. Nézd át a HGW beállításait, hátha. A szülői felügyelet beállításaiban kell lennie, ha van.
A tévéken a szülői felügyelet beállításainál nincs valami erre irányuló beállítási lehetőség?

(#143326) #46824192 válasza alvardes (#143324) üzenetére


#46824192
törölt tag

Erősen kétlem ,hogy a saját eszközükből saját magukat kizárták volna. Ha csak nem valami adatvédelmi jogszabály nem változott ilyen téren.

Nekem pl. az upnp-t kifejezetten csak ők tudták bekapcsolni , arra hivatkozva hogy a felhasználók védelme érdekében otthon nem bekapcsolható a hgw felületén. :C

Nyilván ez kamu duma és csak egy szoftveres bug szokás szerint. Főpeg hogy egyikben kapcsolható másikban nem.

(#143327) Kbali válasza patrikcoc (#143322) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nálam egyetlen box van, a frissítés óta bármit állítok, tök random, hogy milyen felbontással fog indulni, általában 480-nal. Plusz nekem eltűnt a 4k-s lehetőség, csak 1080p/i a legmagasabb.

[ Szerkesztve ]

(#143328) molnarpeter válasza Kbali (#143327) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Android azért néha érzékeny a frissítésekre, egy factory reset esetleg?

(#143329) Kbali válasza molnarpeter (#143328) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valószínűleg azt kell majd tennem végül, bár szívesen megúsztam volna.

(#143330) patrikcoc válasza Kbali (#143329) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

A 480p-s hibát biztosan nem oldja meg, próbáltam...

(#143331) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

Van egy Technicolor FGA2233 ont 2 gbit nettel, asus pc-2500 hálókártyával. Egy évig ment minden rendben, pár hete egyszer csak az ont elérhetetlen gépről és nincs net, addig míg újra nem indítom a gépet vagy letiltom és engedélyezem a háló kártyát. Semmi nem változott, sem hw sem sw szempontjából a pc-n. Szar az ont ?

[ Szerkesztve ]

(#143332) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,
Telekom TV GO-t néznék online, de ha megnyitok egy csatornát E:50001-es hibát jelez.
Erről tudja valaki micsoda? :F

(#143333) Nordik


Nordik
őstag

Sagemcom modemen nyugodtan csinalhatok factory resetet? Visszaáll és lesz netem? Nem lesz probléma?

[ Szerkesztve ]

(#143334) Lauda válasza Azharel (#143331) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ha az ont-nak lenne bármi baja, akkor nem javult volna meg ennyitől a helyzet.

Nálam is előfordult ugyanezzel a hálókártyával. Átdugtam az utp kábelt az alaplapi csatiba és tökéletesen működött. Újraindítás után a hálókártya is működött újra. Ebből gondolom, hogy nem az ont-ban keresendő a hiba.

(#143335) gabo89 válasza tuto558 (#143317) üzenetére


gabo89
senior tag

@kabelmania27

Úgy van, hogy jön az oszlopról a kábel, onnan egy kettes osztóba, aztán az MMWO, majd a HGW. Azt mondta a szerelő, azért teszi bele, mert túl nagy a jel nélküle. Na most, akkor vegyem le a kettes osztót is? A képen melyik a jelszint? Mennyi lenne az ideális?
A 33-as csatornán a szimbólumsebesség 0 ksps, azért gondoltam, hogy nem megy.
Az első képen lévő hibákkal akkor ne is foglalkozzak? A javítható hibák gondot jelentenek?

Más: Dugnék be TV-t egy ideig. Bedughatok több TV-t (ameddig el nem fogy a jel), vagy az árt a net-nek, koax hálózatnak? Van olyan TV-ből jövő koax, aminek ráz az F csatlakozója, azt bedughatom? (Jelenleg ezek bevannak dugva egy 8-cas splittere, az pedig egy földfelszíni antennára. Nem okoz gondot)
Lekapcsoljam a HGW-t amíg dugdosom a splittereket, és a TV-t?

indul a sörös aludni

(#143336) Rick4 válasza Lauda (#143334) üzenetére


Rick4
félisten

Más is szív i225-ös hálókártyával, sajnos vannak bajok ezekkel.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#143337) kabelmania27 válasza gabo89 (#143335) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben az internetkapcsolattal nem tapasztalsz problémát nem kell foglalkozni a hibás csomagokkal, az a lényeg, hogy a javítható több legyen mint a javíthatatlan.
A downstream értékek között a teljesítmény érték a jelerősség, mmwo nélkül is 12 alatt lenne (mmwo letöltés irányban 9dB-t csillapít, felfelé 2,5dB-t) ami nem magas.
A szolgáltatók általában max egy netmodem és három tévé számára biztosítanak elég jelerősséget, ha ennél több vételi hely esetén szélessávú erősítőre van szükség.
Nyolcas splitter kb 10dB körül csillapít ha nyolc tévére van szükség megpróbálhatod mmwo után bekötni egy próbát megér, ha kb. 12-13dB csillapítás után a tévék megfelelő jelerősséget kapnak menni fognak a csatornák (tavasszal/nyáron napsütésbe csökkenhet a bejövő jel erősség) az adások, ha gyenge a jel a tévé kifogja írni vagy kockásodás lesz, ilyenkor erősítőt kell bekötni a két osztó közé, idővel számítani kell arra, hogy lekapcsolásra kerülhetnek a dvb-c csatornák, hogy a helyükön új letöltési csatornákat lehessen felkapcsolni.
Az mmwo tartalmazza tévés kimeneten a hpf szűrőt ezért a tévé nem fogja zavarni az internetkapcsolatot. Ha jó a tévé nem ráz a koax kábel, ha nem kapcsolod ki az eszközöket és úgy tekered le az F csatlakozót csipkedhet a kábel.
Átkötés idejére célszerű áramtalanítani a modemet és a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#143338) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok,

IPTV problémám van, nem tudom, ilyen volt-e már másnál is: Sagemcom 5670-el (ami érdekességként néha 1-1 menüben "Fast 5655 Dtag"-ot ír magáról, pl. a Lan/Dhcp menünél.. de restart után most ott S@gem 5670 olvasható.. ) és abból RJ45-ös csatlakozóval egy Dlink 8 portos gigabites switch-be, majd Android (10-es) Box-ba megy a hálózat, majd a box HDMI-vel csatlakozik a tévébe.

Az 5670 Passthrough-ban van, de a DHCP aktív az IPTV miatt.

A Box hol kap IP címet az 5670-től,hol nem. Ezt úgy kell érteni, hogy ma pl. folyamatosan néztünk 1 órát tévét, majd egy csatorna váltáskor már a box némi homokóra után kiírta hogy nincs hálózat, holott a switch-en látszott, hogy csatlakozik, és az 5670 webes GUI is zölddel mutatta, hogy van csatlakozás.

Bejelentettem hibára, mondták, hogy kb. 8000 Ft-ot számláznak, ha helyi hiba.. de így biztosan nem jó.

Közben, mivel két box van és a másik még mondhatni nem is volt használva, kipróbáltam azt is. Azonos porton hagyva az 5670-ben a switch-et, mint ahová az előző box csatlakozott, egyáltalán nem kapott IP címet, majd egy másik portba(2-esbe) dugva igen, lett TV adás. De, mint az előző boxxal is, ezzel is az van, hogy ha a boxot OFF-ba teszem, az már véletlen, hogy visszakapcsolva kap-e IP-t majd, vagy sem?
Most legutóbb kb. fél óráig nem volt IP a box szerint (csak az 5670-ben láttam, hogy az Ethernet lapon a 2-es portnál amire dugtam a switch-et, immár az Errors: 139/0 érték van. ) majd hirtelen mégis kapott IP-t a box, és tudtam csatornát is váltani. Érdekesség,hogy ilyen nincs hálózat üzenet mellett, néha IPv6 címet mutat a box. :F
Most arra számítok, hogy ha kikapcsolom a tévét (ami a boxot is így lekapcsolja) megint nem lesz IP és TV adás.. :(
A legutolsó modem restart után - bár a IPTV-hez nincs köze - teszteltem direktben a modemen egy kábeles sebességet, az hozta a gigabites kapcsolattól elvárt kb. 960/960-at, a net tehát rendben van. A wifi az 5670-en le van tiltva (a 2,5 Gbit-es portra dugott AX86S szolgáltatja) a TV így vezetékkel csatlakozik.

Hasonló volt valakinél? Szerelőtől mit kérjek? Box cserét, vagy modem cserét? Ha ezeket, akkor milyen típusra, ami nem lesz ilyen gyengén használható? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#143339) MrCsiT válasza MrCsiT (#143338) üzenetére


MrCsiT
addikt

..mármint, a box csatlakozik kábellel és persze nem a TV. :N

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#143340) #46824192 válasza MrCsiT (#143338) üzenetére


#46824192
törölt tag

Azzal kellett volna kezdeni ,hogy kiiktatni a satát eszközt. Valszeg a szerelő is így kezdi majd, hiszen így nem egyértelmű hol (kinél van)a hiba.

Kérni pedig nem tudsz semmit, mert azt fogja cserélni amit cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#143341) molnarpeter válasza MrCsiT (#143338) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Úgy kezdeném, hogy:
-Wifi 2.5G-re
-switch valamelyik portra
-maradék 3 szabad portra pedig közvetlenül a boxok (3 ha jól értem, pont elég a csati)
Alapvetően normális, ha közbe iktatott eszközzel nem működik.

(#143342) tuto558 válasza MrCsiT (#143338) üzenetére


tuto558
tag

A saját dlink switch-ednek mi a pontos típusa? Tudja az IGMP snooping funkciót? Ha nem, akkor azzal kezdeném, hogy azt kiiktatom, és közvetlen a routerre kötném a box-ot.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#143343) Trailbreaker válasza gabo89 (#143335) üzenetére


Trailbreaker
kezdő

" A 33-as csatornán a szimbólumsebesség 0 ksps, azért gondoltam, hogy nem megy. "

A Sagemcom F@st 3896AX HGW-nél "normális", hogy a D3.1 csatorna szimbólumsebességre 0 mutat, ettől még működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#143344) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,
Fontolóra vettem, hogy a mostani Digi FTTH internetet és a műholdas tv előfizetésemet Telekom szolgáltatásra cserélem.
Veresegyházi (Ligetek) fórumtársaktól kérdezném hogy milyen a szolgáltatás minősége? Ami most egy kicsit visszatart, hogy a nálam elérhető csomag 1000/25 (a mostani 1000/300). Vajon elérhető lesz komolyabb feltöltési sebesség a közeljövőben?
Köszi előre is.

(#143345) #46824192 válasza Lali-213 (#143344) üzenetére


#46824192
törölt tag

A koaxot elvileg nem fejlesztik mert drága. Pár helyen van 1000/200. Az a 200 is pár helyen akkor 200 ,ha a csillagok épp megfelelően együtt állnak.
Ahol pedig ilyen koax van (gigabit lefelé) , szinte biztos ,hogy egyhamar nem lesz optika+az android iptv raklap f*s!! Úgyhogy sakk-matt :)

Ha így döntenél mindenképpen régi iptv (wince) boxot kérj a tvhez.

[ Szerkesztve ]

(#143346) MrCsiT válasza molnarpeter (#143341) üzenetére


MrCsiT
addikt

- a szerelő javasolta ezt a megoldást, illene műlödnie;
- a switch tud IGMP Snooping-ot;
- nem soha nem megy, de ma reggel bekapcsoláskor megint "nincs hálózat" üzenetet ad a box, holott tegnap 3 órán át volt TV adás (igaz, 3.-4. box restart után;
- most is azt látom, hogy IPv6-os címmel csatlakozik a box, a nincs hálózat üzenet ellenére;
- a switch azért lenne, hogy az 1-es TV-hez elérő RJ45 kapcsolat feljusson az emeletre, tehát a "switch mellé a boxok az 5670-be nem lehetséges;
- természetesen, próbáltam a hálózati kábelt direktben a boxba dugni, ugyanez volt az eredmény: hol jó, hol nem

Ami érdekes, hogy miért ad az 5670-es IPv6-os IP-t az android box-nak, és ha az már egyszer kaphat olyat, hogyhogy nem tud vele mit kezdeni? Próbáltam az 5670-ben az IPv6-ot letiltva mi történik, de úgy is ugyanaz van.
Olyan, mintha az 5670 DHCP része működne hibásan. :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#143347) #46824192 válasza MrCsiT (#143346) üzenetére


#46824192
törölt tag

Próbálj meg a boxban egy dhcp tartományon kívüli fix ip-t beállítani ,hátha segít.

Vagy a hgw-ben mac alapján fix ip-t adni a boxnak.

Aztán minden restart 1x.

[ Szerkesztve ]

(#143348) MrCsiT válasza #46824192 (#143347) üzenetére


MrCsiT
addikt

A fix IP-t próbáltam, nem hozott változást.
Most, ahogy írtam, be volt kapcsolva a box a nincs hálózat üzenettel. Gondoltam, kikapcsolom a boxot és vissza.. még épp megláttam a kikapcsolás előtt, hogy csak kapott néhány perc után IPv4 címet.. gyorsan visszakapcsoltam, erre kínaira állt át a box nyelve, és angol nyelvű No internet connection üzenetet adott.. Igaz, mivel egyszer mikor kínaira váltott a nyelv a HDMI-CEC menübe csak belépve( WTF?!) akkor megtanultam, milyen ikonokat kell nézzek a nyelv átállításhoz, de ezt a működést sem érzem normálisnak. :DDD

Ja és a boxon a főmenü meg magyar most is.. jó kis stabil cucc ez. xD

Most a nyelv visszaállítást levideóztam, hogy később meg tudjam mutatni,ha kell. Ott látszik a 10.2.53-as FW verzió is, ami a boxon fut jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#143349) #46824192 válasza MrCsiT (#143348) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha minden más rendesen megy ,akkor csak a box a hibás. (Mondjuk az köztudottan raklap sz .. és egyszerűen nemtudják gatyába rázni semmilyen update-el) Én ezért is harcoltam ki ,hogy vissszatérjek régi iptv-re. Javaslom neked is!

[ Szerkesztve ]

(#143350) MrCsiT válasza #46824192 (#143349) üzenetére


MrCsiT
addikt

Segíts kérlek, mi az a "régi IPTV?" :F

Mellékszál, hogy egy Syno NAS-on a MailPlus email szolgáltatásban sem a Tkomos, sem a korábbi Digis SMTP-t nem tudom beállítani(hitelesítés sikertelen vagy ilyesmit üzen) holott weben minden azonosító jó, a Digis SMTP-t a Digi hálózatán, mielőtt Tkom ellátási területre jöttem, évekig használtam, és port scannerrel minden, a levelezéshez kapcsolódó portom nyitott. Google SMTP-t be tudtam állítani, de míg a Diginél kiválóan működött az SMTP szerver szolgáltatótól eltérő küldő email cím beállítással küldés, addig a Google átírja a küldőt az SMTP-nél használt autentikációs email címre, így tehát ez használhatatlan. Lassan azon töprengek, felhívom a Digit, hogy az SMTP-jük tényleg nem használható más szolgáltató internet kapcsolatával, vagy a Tkomnál tud valami még mindig hibás beállítás lenni? (holott érdekességként leírom, a 25-ös portot is kinyitották kérésre - ha már az új GUI-n ezt a felhasználó nem tudja módosítani) , de azzal a szállal nem is foglalkozok, amít a korábbi, egyszerű külső SMTP szerveren át történő küldés sem megy.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.