Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) #80977664 válasza WaterWave (#56450) üzenetére


#80977664
törölt tag

Azt csak a container gazdája tudja... a működését befolyásolja negatívan? Ha nem akkor nem tökmindegy? Én a saját container-eimnél semmi negatívot nem véltem felfedezni az autfrissítés miatt.

(#56452) fecke78 válasza #80977664 (#56445) üzenetére


fecke78
senior tag

nincs magyar nyelvü sugó,

(#56453) gyugyo79 válasza Formaster (#56440) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor a lényeg, hogy a kép miért nem jó (meg az ami oda van kiírva miért nem releváns): van 4 db *.pem fájl a /usr/syno/etc/certificate/system/default/ alatt. (ezeket ha kimásolod és átnevezed *.crt -re akkor Windows alatt is meg tudod nézni őket.)
A DSM a Vezérlőpult tanúsítványok alatt cert.pem érvényességi idejét írja ki. Míg a VPN -nél a configal is letöltött és abban megtalálható ca.crt = chain.pem teljesen más érvényességi idővel (DSM felülete nem írja)!
ca_bundle.crt-nek meg csak annyi köze van megint ezekhez, hogy a chain.pem -et tartalmazza szintén de megint egy 3. érvényességi ideje lehet.

Tehát a VPN tanúsítványát kellene megnézni és esetleg a ca.crt/chain.pem -ét

[ Szerkesztve ]

(#56454) #80977664 válasza fecke78 (#56452) üzenetére


#80977664
törölt tag

A súgó valóban nem magyar nyelvű (fel sem tűnt eddig), de azért nem kell vakon repülni annak sem aki nem ért angolul:

https://global.download.synology.com/download/Document/Software/UserGuide/Firmware/DSM/6.2/hun/Syno_UsersGuide_NAServer_hun.pdf

Ha nem is minden, de elég jól le van írva sok minden. Aki ezt végig elolvassa mielőtt nekiugrik az új NASának az sok kellemetlenségtől és felesleges körtől kíméli meg magát. Meg olyan is van hogy google translate, meg ezer magyar YT videó syno how-to-ról.

Ha hivatalos forgalmazótól vetted van reg kártya a hivatalos magyar fórumra ahol vannak leírások amiket szintén ajánlott telepítés előtt elolvasni!

Ha nincs regkártya akkor ennek tudatában vetted olcsóbban. Én NAS kezdőként biztos nem tennék ilyet.

(#56455) gyugyo79 válasza libus (#56444) üzenetére


gyugyo79
addikt

A tároló készletet is töröld és ott az egyedi megoldással vagy valami hasonlóval indulj. Ha "nincs" tároló készlet akkor ha innen indítod is él az új tároló készlet készítése értelemszerűen. Nem feltétlen kell ott kezdened (tároló készlet fülön a létrehozás) mert akkor kötet létrehozás eleje tartalmazza azt a varázslót is.

[ Szerkesztve ]

(#56456) #80977664 válasza MrCsiT (#56441) üzenetére


#80977664
törölt tag

"Mert a "user friendly" DSM-nek esze ágában sincs egy kezdő környezetben megengedni a felhasználónak, hogy eldönthesse, mit akar: szépen megcsinálja az SHR kötetet, majd ha már van DSM felületed, akkor a tároláskezelőben fel tudod a francba borítani, és csinálni egy számodra megfelelő storage konfigurációt."

Na, utána néztem mivel már nem emlékszem nálam hogyan volt... 2019 májusi hivatalos Syno tutorial szerint (6-os DSM) amikor a DSM-et felraktad utána kézzel kell neked létrehozni a köteteket és a fájlrendszer típusát is neked kell megadnod! Tehát még ha X db ugyanakkora HDD-t tettél is bele és úgy raktad fel a DSM-et akkor sem fog magától semmilyen kötetet létrehozni! TE választod ki ahogy a fájlrendszer típusát is... szóval ez alapján erősen user error...

[link]

Logikus hogy miért, mondjuk ehhez ismerni kellene a Syno partícióképzési logikáját, melyik lemezen hány partíció és hogyan helyezkedik el. DSM, kötetek elhelyezkedése, stb.

Arról nem is beszélve, hogy ha véletlenül létrehoztál egy SHR tömböt szándékod ellenére akkor azt nem tudod " a tároláskezelőben a francba borítani, és csinálni egy számodra megfelelő storage konfigurációt". Akkor sajnos kezdheted az egészet előről a nulláról a DSM telepítéssel együtt... sőt legelőször külső eszközzel törölnöd kell a particiókat az érintett lemezekről.

[ Szerkesztve ]

(#56457) istvan170 válasza Syl (#56443) üzenetére


istvan170
aktív tag

[link] Én ez alapján csináltam, és minden flottul ment. Annyi, hogy én Home Assistantba nem tettem bele. A többi videója is elég jó és szájbarágós. Ha valami esetleg nem megy, szívesen segítek.

(#56458) istvan170 válasza WaterWave (#56447) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nem is használtam egyszerre egy pillanatig sem. Mindkettőt kipróbáltam külön-külön egy darabig. Nekem a Pihole szimpatikusabb, de ezt majd mindenki eldönti saját maga.

(#56459) Syl válasza istvan170 (#56457) üzenetére


Syl
nagyúr

:R Köszönöm! Ezt a videót az este néztem és nem értettem minek az a home assistance. De ezek szerint az nélkül is megy. A két ip-címes bridge hálózatot is ugyanígy csináltad?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56460) #80977664 válasza Syl (#56443) üzenetére


#80977664
törölt tag

sudo docker run -d \
--name pihole \
-p 53:53/tcp -p 53:53/udp \
-p 67:67/udp \
-p 8181:80 \
--restart=always \
-e TZ=Europe/Budapest \
-e WEBPASSWORD=jelszavad \
pihole/pihole:latest

"jelszavad" cseréld ki tetszőlegesen :))

http://Synology-ip-address:8181/admin/

(#56461) szlavikben


szlavikben
csendes újonc

sziasztok! Remélem tudtok segíteni. Hozzájutottam egy 4 diskes Synology DS414 Nas-hoz. DSM telepítéssel kapcsolatban nem is lenne különösabb, probléma, csak hogy mind a 4 vinyót törölni fogja. Nem lehet ezt valahogy kikerülni. Sajna mind a 4 vinyóm fullon van anyaggal és nem tudok beszerezni most 12 terrát hogy átmásoljak mindent. szükséges a telepítéshez mind a 4 vinyót csatlakoztatni? Egyet még talán meg tudnék oldani... előre is köszi a segítséget, ötleteket

(#56462) Borisz76 válasza szlavikben (#56461) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos nem tudod kikerülni.
Mindenképpen formázni fogja!

Ha 1 lemezt tudsz másolni, azzal már meg lehet indulni.

Bár ez attól is függ, hogy mit szeretnél a NAS-ban létrehozni?
4 db lemez, 4 kötet?
4 db lemez, 1 kötet?

Mekkorák a lemezek?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56463) Syl válasza #80977664 (#56460) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm!
Bár a videóban még volt bridge network létrehozása is és mountolt két mappát a docker alá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56464) istvan170 válasza Syl (#56459) üzenetére


istvan170
aktív tag

Igen, ott az egyik (192.168.2.2) nem igazán értem miért kell, és a videóban is kicsit értetlenkedik az ember, de megcsinálja. Én próbáltam több módszert mire ez alapján a video alapján végre rendesen összeállt. Amit itt a fórumban is közzétett 2014htctest fórumtárs az is jó, de két próbálkozás után azt feladtam, mert egy idő után port problémát jelzett a docker pihole, pedig minden nyitva volt és működött is. Amióta a Beardedthinkeres variáció van fent, azóta hibátlanul meg a dolog. Ami azt hiszem nincs benne, hogy a pihole IP-jét kell megadni a végén az eszközök DNS-ének. Ami nála a 192.168.1.199, de nyilván ez a saját belső IP tartományodtól függ.

(#56465) #80977664 válasza szlavikben (#56461) üzenetére


#80977664
törölt tag

1. Egyet pucolj le.
2. Rakd be a NASba, telepítsd a DSM-et, hozz létre kötetet
3. Másold rá erre a kötete a második HDD tartalmát
4. Rakd be a NASba a második megüresedett HDD, hozz létre kötetet (FIGYELJ MILYET HA NEM AKARSZ SHR TÖMBÖT!)
5. hármas és négyes lépés a harmadik HDD-vel
6. hármas és négyes lépés a negyedik HDD-vel

Annyit tudj, hogy ha tényleg fullon vannak a lemezek nem fog elférni a tartalmuk a NAS-ba tett ugyanakkora lemezen mivel a DSM helyet foglal! Szóval kicsit tisztogass előtte...

Mit akarsz a HDD-kel a NASban? Egy védett SHR kötetet 9TB vagy négy kötetet védelem nélkül 12TB? Már ha 4*3TB-osak...

[ Szerkesztve ]

(#56466) #80977664 válasza Syl (#56463) üzenetére


#80977664
törölt tag

Az a Home Assistant miatt volt. Forget it.

Én jobb szeretek SSH dolgozni mint bohóckodni kézzel meg kattintgatni...
Ha csak pihole kell a NASodra akkor futtasd a parancsot és megy. A NAS IP-t ne felejtsd el beállítani a routeredben elsődleges DNS-nek...

[ Szerkesztve ]

(#56467) Syl válasza #80977664 (#56466) üzenetére


Syl
nagyúr

> NAS IP-t ne felejtsd el beállítani a routeredben elsődleges DNS-nek

Huh, ez egy nagyon fontos infó!!! :R Egyetlen videó sem említi, én meg két napja agyalok, hogy a fenébe fog ez menni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56468) #80977664 válasza istvan170 (#56464) üzenetére


#80977664
törölt tag

Csak akkor jelezhet "port problémát" ha előtte mókoltál már magad vele vagy másik DNS szerver is fut a NAS-on (amiről azért szoktak tudni). Le kell pucolni minden korábbi pihole-s dolgot dockerből, NAS reboot és utána menni fog azonnal!

(#56469) WaterWave válasza Syl (#56467) üzenetére


WaterWave
veterán

másodlagosnak meg 8.8.8.8 mert ha lerohad akkor lehetnek érdekes dolgok.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56470) #80977664 válasza WaterWave (#56469) üzenetére


#80977664
törölt tag

Hát ja...
Mondjuk én az adguard publikus DNS-ét adtam meg másodlagosnak hogy azért reklámszűrés legyen akkor is ha nem megy a NAS, harmadlagosnak szolgáltatói DNS, negyedik 8.8.8.8

(#56471) szlavikben válasza #80977664 (#56465) üzenetére


szlavikben
csendes újonc

köszi a választ!
Fotózom és 2db 3 terrás vinyon vannak az anyagok- másik kettő a backup, és szeretném ha így is maradna ez. Most aktuális a 2014-es anyagok törlése, de ahhoz hozzá kéne férnem, hogy lássam őket. 1 backup vinyó törlése megoldható és a 2014-es anyagok törlésével lesz hely a DSM-nek is

(#56472) Essejó válasza szlavikben (#56471) üzenetére


Essejó
veterán

A DSM az összes vinyora települ.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56473) Borisz76 válasza szlavikben (#56471) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha "védelmet" is szeretnél akkor a 4 db lemezt érdemes SHR-be rakni.
Ekkor lesz egy 4 lemezes köteted , amiből HA 1 lemez meghal az adatokat akkor is eléred !
Ugyanakkor érdemes egy külső HDD-re is biztonsági mentést készíteni.

Sajnos a 4 lemezes SHR létrehozásához minimum 2 db üres lemez kell, hogy rendelkezésedre álljon !

Mert 1 lemezt beledobsz....SHR-ben.
Adatokat rámásolod.
2. lemez behelyezésénél a meglévő SHR kötetet lehet bővíteni, ami ebben az esetben TÜKRÖZÉST jelent.
2 lemez, 1 lemeznyi tárhely de már védett vagy lemez meghibásodása ellen.
3. lemez behelyezésekor nő a tárhely.
4. lemez behelyezésekor nő a tárhely.

Viszont ha minden lemez külön kötet, akkor nem vagy védve lemezmeghibásodás ellen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56474) szlavikben válasza Borisz76 (#56473) üzenetére


szlavikben
csendes újonc

akkor nekem jó, amit leírtál. A két backup lemezt törlöm és ahogy behelyezem akkor a másik két lemeztartalma tükröződik. Lényegében ezt használom most is csak manuál mentem egyikről a másikra

(#56475) libus válasza #80977664 (#56446) üzenetére


libus
őstag

Pc-vel mind a két lemezen töröltem a particiókat, utána a nagyobbik (2TB) lemezt betettem az 1-es fiókba és NAS bekapcs.
Minden az elejétől kezdődött...DSM telepítés..fió, név, jelszó stb...
SHR-re tette, és btrfs-re.
Eltávolítottam a kötetet a tároláskezelőben, és csak SHR kötetett tudtam létrehozni ahogy azt a képek is mutatják.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56476) blakey válasza libus (#56475) üzenetére


blakey
titán

A Storage pool-t is el kell távolítani a kötet mellett.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56477) #80977664 válasza libus (#56475) üzenetére


#80977664
törölt tag

Megnézted a videót amit linkeltem? Nem teszi sehová sem magától...
Felrekod a DSM-et, elindul a NAS, ekkor még semmilyen kötet nincs!!! TE neked kell létrehoznod... második opciót válaszd! Egyéni...

Az elsőre oda is van írva hogy SHR kötetet fog létrehozni!!!

Ja, és az SHR+btrfs-el amúgy mi a baj? Lehet mindkét lemez SHR, csak ne tömbbe tedd ha mindkét lemez helyére szükséged van! Nálam is így van 8+4TB! Ha a nagyobbikkal kezdtél akkor nem is tudod...

[ Szerkesztve ]

(#56478) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Úgy látom megint megy az agymenés és az életében valósan 1 Synology NAS -t látott embertől a user error -ozás, olyan dologban amiben beismerten arra sem emlékszik pontosan, hogy amikor ő csinálta, hogy volt ...

A tisztán látás véget.
A Synologynál verziónként és ez alatt nem 4.X, 5.X, 6.X hanem akár 6.1 és 6.2 közt is változhat, hogy hogy települ és ezen túl még típusonként is különbözik és különbözhet!
pld.: link, link, link, link lehet összehasonlítani a felrakott syno videóval

Éppen ezért lehet 1-1 leírás, saját tapasztalat is teljesen használhatatlan akár idővel akár egy bizonyos típus esetén.
Ráadásul azt is vegyétek figyelembe, hogy a NAS amit vesztek simán állhat a forgalmazónál is X időt ezért simán lehet, hogy ti még pld. 6.1- el (kezdő boot) vesztek akkor NAS -t amikor már kint vannak modellek a 6.2 -vel és ez még akár azonos típusnál is okozhat eltérést!
Éppen ezért a user error ne vegyétek feltétlen magatokra!

(#56479) Borisz76 válasza libus (#56475) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem túl friss bejegyzés de mikor csináltam nekem sem kreált magától kötetet.... úgy kellett a DSM telepítése után létrehozni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56480) #80977664 válasza #80977664 (#56477) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nálam így néz ki két külön SHR kötet:

[ Szerkesztve ]

(#56481) Sanyi.mTs válasza #80977664 (#56477) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

btrfs (nálam) 100GB-vel csökkentette az elérhető kapacitást.

(#56482) #80977664 válasza Borisz76 (#56479) üzenetére


#80977664
törölt tag

Amit linkeltem videót (talán 2019 májusi volt?) amikor megnéztem nekem is beugrott hogy másfél éve hogyan volt, ugyanúgy ahogy a videóban is...

a 7 évvel ezelőttire viszont már nem emlékszem :N

(#56483) #80977664 válasza Sanyi.mTs (#56481) üzenetére


#80977664
törölt tag

tragédia... ha neked ennyire számít 100G akkor nyilván az alap kötet a megfelelő.
viszont vannak dolgok amik meg nem mennek btrfs nélkül.

vagy például ilyet tudsz te? (másolás köteten belül):

(#56484) blakey válasza libus (#56475) üzenetére


blakey
titán

Tehát, ha végig mész a telepítési procedúrán akkor létrehoz egy SHR btrfs kötetet, a Kötet 1-et eltávolítod illetve a Storage pool-t is majd újból létrehozod és ekkor felkínálja a lehetőségeket, ha jól emlékszem ez a megoldás.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56485) Ano válasza #80977664 (#56483) üzenetére


Ano
őstag

Ez tuti, hogy valami bekessel-t adat lesz ... sima HDD (de még SSD sem) semmilyen mókolással nem képes ilyen bődületes sebességgel :)

Azaz, a másolás a háttérben tuti hogy sokkal tovább tartott mint amit az intéző kiírt ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#56486) Nethooligan válasza gyugyo79 (#56478) üzenetére


Nethooligan
tag

A héten telepítettem nulláról egy NAS-t 3 egyforma méretű lemezzel.
Esze ágában nem volt bármilyen kötetet létrehozni (ahogy soha nem is tett ilyet a 2.3-as DSM óta, amivel kezdtem), nekem kellett megcsináltatnom vele, és bármilyen kötetet létre tudtam volna hozni. Mármint persze olyat nem, amihez minimum 4 lemez kell, de azon kívül igen.

Az egyetlen dolog, amire figyelni kell, hogy az ide berakott képnél (#56477) ne a Quick-et válaszd, és akkor nem fog SHR kötetet létrehozni.

(#56487) #80977664 válasza Ano (#56485) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nem, de nyilván fizikailag nem másol ilyen gyorsan semmi és nem is történik fizikai mozgás.
Felhasználói oldalról ami lényeg, hogy 2mp és ott a fájl az új helyen akárhány GB-os, nincs semmi háttérben később futó akármi, nem igényel erőforrást és még helyet sem foglal az extra másolat! :Y :Y :Y

Ja és csak btrfs-en megy... bocsi.

(#56488) gyugyo79 válasza Nethooligan (#56486) üzenetére


gyugyo79
addikt

Javaslom nézd végig ezt a videót és mutass rá arra a pontra amit elront és ami miatt létrejön nála az shr1 ext4 volume (amit utána töröl is ). Ha user error ....
Azért is nagyon jó ez a videó mert látszik, hogy már kint van a 6.2 (download center -be látszik.) Míg nála egy 6.1.7 van/lesz a NAS -on amit telepíteni fog.

Ha felfrissítené a NAS -t és kivenné a HDD -ket törölné őket vissza rakná és elölről kezdené az egészet akkor már egy 6.2.x -es verzió települne ami akár más is lehetne ha a Syno ezt a 6.1.7 és az akkor aktuális 6.2.x közt változtatta meg....

[ Szerkesztve ]

(#56489) Nethooligan válasza gyugyo79 (#56488) üzenetére


Nethooligan
tag

Nekem az administrator acoount létrehozása beállítása után nem kezdett el egyből tárhelyet kialakítani.

Egyébként 6:00-nál ha nem lenne minden merevlemez kijelölve, hanem csak egy, akkor valószínű engedné a Basic kötetet is kiválasztani 6:05-nél.

(#56490) Nethooligan válasza #80977664 (#56487) üzenetére


Nethooligan
tag

Ez a gyors fájlklónozás beállítás hol van a NAS-on?

(#56491) WaterWave válasza Nethooligan (#56490) üzenetére


WaterWave
veterán

vezérlőpult - fájlszolgáltatások - speciális

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56492) #80977664 válasza gyugyo79 (#56488) üzenetére


#80977664
törölt tag

Hát még ha egy lemezzel kezdené ahogy sokadszorra javasoltuk.... huhúúúú na ha arra is SHR tömböt rak magától a DSM akkor lecopom magamat! :C :C

De mint a te videód is mutatja ennél a DSM-nél viszont fél perc alatt lehet töröli a kötetet és felrakni amit ténylegesen szeretnél. Gondolom ez sem user error...

Esetleg ha leírta volna magától verziójú milyen DSM-nél jelentkezik a hiba? Hmmm...? Ja nem, találjuk ki inkább... Talán tudtuk volna mondani hogy kézi telepítést válasszon ...

[ Szerkesztve ]

(#56493) gyugyo79 válasza Nethooligan (#56489) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet nehéz megérteni, hogy amíg 1 verziót láttál nincs tapasztalatod az összessel pláne nem az összes típussal. Nem tudhatod, hogy másnál is pont ugyan olyan lesz e a telepítés max ha teljesen 1 típus és DSM verzió van a 2 NAS -on a telepítéskor....
Az is lehet nem egy videót nézünk de nálam
3:35 -> ajánlott csomagok telepítése -> Mégis hova rakná ha nincs/ nem lesz Volume már előre telepítve?
4:41 -> Már látszik a storage manager első indításánál, hogy ott van.

6:00 -> Már törölte és csinálja úgy, ahogy ő szeretné és RAID10 -hez bizony kell az a 4 lemez ....

[ Szerkesztve ]

(#56494) gyugyo79 válasza #80977664 (#56492) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kezdheted lesz@pni magad. Mert azoknál a 6.1.x -eknél amik támogatták az SHR -t ott 1 lemez esetén is létrehozott 1 SHR -t ext4 / btrfs kötetet ....
Azoknál az 1 lemezes stb. verzióknál meg amiknek nem nyilván egy BASIC ext4 -et.

Okoskodhatsz meg viccelődhetsz de azon túl, hogy megint összehordasz mindenféle hülyeséget meg magyarázkodsz haszna a hozzászólásodnak 0.

Ha nem kezdted volna az agymenésed megint, kapott volna segítséget normálisan (user error nélkül ...) úgy, hogy ráadásul nincs tele a topik a szeméttel amit össze írtál...

[ Szerkesztve ]

(#56495) #80977664 válasza gyugyo79 (#56494) üzenetére


#80977664
törölt tag

ha nem érted mi különbség az egylemezes SHR kötet és a többlemezes (tömb) SHR kötet között akkor így jártál...

" Hát még ha egy lemezzel kezdené ahogy sokadszorra javasoltuk.... huhúúúú na ha arra is SHR tömböt rak magától a DSM akkor lecopom magamat! " Tömböt, vágod, nem kötetet... Ha nem vágod akkor meg kérdezd meg pontosan hogy értettem/gondoltam mielőtt a fröcsögést - ismét - elkezded!

Alapvetően az volt a kolléga baja, hogy nem tömböt akart létrehozni védelemmel hanem lemezenként egy kötetet hogy maximalizálja a tárhely kapacítást. (most hogy SHR vagy alap a kötet ebből a szempontból részletkérdés).

[ Szerkesztve ]

(#56496) #80977664 válasza gyugyo79 (#56494) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ja, és még mindig az én apukám az erősebb meg messzebbre is pisil mint a tiéd! :C

(#56497) libus válasza #80977664 (#56477) üzenetére


libus
őstag

Nekem nem linkektél videót. :N
De párat megnéztem...
blakey mint írta, azért lehetet kötetem DSM telepítés után, mert Storage pool-t is el kellett volna távolítani a kötet mellett.
De már mindegy. Jó az SHR is az 1. Lemez kötetének, hisz megvan a teljes felhasználható terület.
A 2. lemez meg alap/basic-en van, így ott is megvan a teljes felhasználható terület. :)
Az SHR + btrfs-el semmi bajom, de azt nem tudtam pontosan hogy használható e ez, hogy teljes tárterületet kapjak. Meg úgy sem fogok virtualizációs programokat használni.

Borisz76 (56479) olvastam ezt is, de nekem a DSM 6.2.2-24922 Update 4 van fent, és mint gyugyo79 is írta nem igazán van egyezés a régebbi írásokkal. Esetemben is így volt. Azért :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56498) Nethooligan válasza WaterWave (#56491) üzenetére


Nethooligan
tag

:R

(#56499) Ano válasza #80977664 (#56487) üzenetére


Ano
őstag

áhhhhááááááááááá ... lényegében csak egy mutatót vagy linket hozott létre az új fájl helyett, így hiába azt látod, hogy 2x van meg az adat, de valójában csak 1szer van meg ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#56500) #80977664 válasza libus (#56497) üzenetére


#80977664
törölt tag

Örülök hogy sikerült végül egy lemez berakásával és utána a másikat!
Nálam mint írtam SHR+btrfs van mindkét lemezen és nem harapott még meg :))

DSM 6.2.2-24922 Update 4 a legfrissebb (nálam is az van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.