Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Elemental válasza tobias40 (#55143) üzenetére


Elemental
addikt

Én nagyot ugrottam, 918+ lett a szintén 212j utódja. A régit meg elhelyeztem a családban, jelképes 10k forintért.

(#55152) tobias40 válasza Pubszon (#55150) üzenetére


tobias40
veterán

A felfele már annyira nem érdekel mert állandóan megy a NAS.. ;]
Letöltés után azonnal átvenné a NAS a seedet ha oda van letöltve a cucc?
Attól függetlenül hogy nem onnan lett indítva?

Elemental: mennyiért vetted? :P

[ Szerkesztve ]

(#55153) pippo76 válasza Fisha (#55148) üzenetére


pippo76
tag

Valoszinuleg valami beallitasi gond van a hatterben, nem szabadna ilyen merteku terhelest okoznia egy sima lejatszasnak.

(#55154) Pubszon válasza tobias40 (#55152) üzenetére


Pubszon
veterán

A NAS-on a cucc, hozzá adod a torrentet, célnak azt választod ki ahol van a letöltött adat, végig ellenőrzi és seedbe is áll.
Mehet egyébként ahogy gondolod, de így kell vele játszani akkor. :K
Intel D2500-as lap szokott lenni 5k alatt egyébként ami már tud 30-40MBps-ot.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55155) tobias40


tobias40
veterán

Megnéztem az aprón a felhozatal a synokból,hát elég szegényes sajnos.. :(

Pubszon: xpenology azt megint megépíteni,újra tanulni,arra mindent telepítgetni kell ha jól emlékszem... :O
Mennyibe állna meg egy ilyen lapra szerelt gép?

[ Szerkesztve ]

(#55156) veze válasza #80977664 (#55147) üzenetére


veze
őstag

lefele 75 MB/s volt, amit én láttam, felfelé 18-20 MB/s, bár nem lesem folyamatosan, azt hozzátenném. Letöltés nincs naponta, viszont up 7/24. Mivel több szereplős az ilyen játék, nem csak rajtam és az eszközön múlik, ezért olyat is láttam amikor csak 2-3 MB/s volt felfelé , de az sincs kizárva hogy amikor nem nézem, az up is meghaladja az általam látott maxot . És nem csak a sebesség számszerű értékében jelenik ez meg.. A router logolja naponta (heti és havi bontásban is) a down/up adatokat, és az up mennyiség.. na ott látszik, durván szintet lépett, mióta 218+ seedeli ugyanazokat, ami egyértelműen a sebesség miatt nőtt..és még nincs is mind átrakva rá :D Ez jóval több mint amit gondoltam/vártam, amikor üzembe helyeztem.

[ Szerkesztve ]

(#55157) Fisha válasza pippo76 (#55153) üzenetére


Fisha
őstag

Arra gyanakszom, hogy valami transzkódolás indulhat el. Ahogy nézem ez automatikus az embyben a sávszélesség alapján, és a kliens kérésére történik. Most a TV kliensében mindenhol megadtam, hogy a lehető legnagyobb sávszél áll rendelkezésre, hogy ne kérjen transzkódolást. Sajnos így is lehalt a nas az indítás után. Hogy tudnám fülön csípni, hogy volt-e trasznkódolási kérelem? Van erre valahol logja az embynek? Tudom, kicsit kezd off lenni a dolog, de nem leltem direkt emby fórumot.

(#55158) Pubszon válasza tobias40 (#55155) üzenetére


Pubszon
veterán

Lap, RAM, táp, pendrive, esetleg ház. HDD amúgy is muszáj.
HDD nélkül össze rakható 15k-ból.
Backupra nekem is van egy építve, Atom D2700-as CPU, nem néztem még mennyit tud letöltési sebességre, de megnézem. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55159) noorbertt válasza Fisha (#55157) üzenetére


noorbertt
őstag

Médialejátszó kellene neked hozzá.
Nekem is van egy faxa csúcs tévém, viszont az oprendszer (webos) és a hozzá készült app miatt kellett egy külső lejátszó.
Nekem mi box van, ami egy androidos tvbox igazából.

(#55160) noorbertt válasza #80977664 (#55112) üzenetére


noorbertt
őstag

Még nem tudom nálam mi lesz, de AP-t tutira tőlük veszek. Ami neked van konfig az ide kicsit overkill lenne.. unifi edge routerrol van esetleg véleményed, tapasztalatod?

Hogy on is legyek,,, nekem kb minden dockerrel megy pl
Hassio
Sonarr, radarr, jackett, transmission
Wireguard
Kamera rendszer is azon fog, amugy valószínűleg nálam is unifi kamra lesz bár az is made in kínai :)

(#55161) blakey válasza Fisha (#55157) üzenetére


blakey
félisten

Automatikus akkor ha külső hálózatból nézed, belső eléréssel "Direct play" legyen. Ugye app-on keresztül használod?
Amúgy 4K esetén a szűk keresztmetszet a TV LAN része lesz, használj normális külső lejátszót. Az Emby meg maradhat médiatárnak, én is annak használom. TV-k lejátszójával maximum HD-s anyagot nézek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55162) Lacielvtárs válasza noorbertt (#55159) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a mi boxnak, nekem is az van, és meglepően stabil, akadozás mentes, igaz én vettem hozzá egy usb lan adaptert, mert azért egy egy UHD film már meg tudja fogni wi-fin :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55163) Fisha válasza blakey (#55161) üzenetére


Fisha
őstag

Igen, emby appon keresztül használom. Az első felét nem teljesen értem. Segítesz értelmezni? :)

(#55164) blakey válasza Fisha (#55163) üzenetére


blakey
félisten

Belső hálózatban állítsd a legmagasabb értékre, azt hiszem 4K 120Mbps. Ezt a TV app-ban is megteheted a beállításoknál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55165) Fisha válasza blakey (#55164) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi mindenkinek. Közben a hivatalos emby fórumon villámgyorsan reagáltak. Nem annyira nas related, de azért már leírom. A problémát okozta, hogy belső felirat volt a fileban, és azt nem akarta a tv saját kliense lejátszani. Visszamondta az embynek, hogy nem tetszik ez így neki, aki erre úgy reagált, hogy ok, akkor átkódolom nesze. Amint kikapcsoltam előre a feliratot, megoldódott.

(#55166) Motosz01 válasza #80977664 (#55146) üzenetére


Motosz01
tag

Köszi megpróbálom!

(#55167) #80977664 válasza noorbertt (#55159) üzenetére


#80977664
törölt tag

Teljesen nyilvánvaló, hogy külső lejátszó kell 4K-ra de nem akartam én leírni mivel pár napja is leugattak mert ezt javasoltam...

(#55168) #80977664 válasza noorbertt (#55160) üzenetére


#80977664
törölt tag

edge router: amit kell az is tudja... én mint írtam maradni akartam az egységes Unifi UI-ben.

"Kamera rendszer is azon fog, amugy valószínűleg nálam is unifi kamra lesz bár az is made in kínai "

Szerintem érted mire céloztam... lehet én vagyok paranoiás, de ez van.

(#55169) Pubszon válasza #80977664 (#55168) üzenetére


Pubszon
veterán

Kínai kamera?
Gondolom azért félsz, hogy nehogy kommunikáljon valahová. Na én tiltottam az internet elérését a routeren, gondolom a tied is tudja ezt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55170) #80977664 válasza Pubszon (#55169) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ennél bonyolultabb a helyzet szerintem... így vagy úgy, de el akarod érni a kamerát bárhonnan, szóval a kép kikerül a netre. Mondom, lehet én vagyok paranoiás de a hardver (meg hogy hol gyártják) egy dolog, a szoftver meg a másik.

"Is hikvision owned by the Chinese government?

Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., Ltd. is a Chinese manufacturer and the world's largest supplier of video surveillance products and is based in Hangzhou, China. Its controlling shares are owned by the Chinese government."

(#55171) nrbx


nrbx
tag

DS115 (nem a DS115J) a maga 2 magos procijaval mennyire vallalhato manapsag? Erre kellene: Apple TV-re megosztani filmeket, 2 Denon HEOS lejatszora megosztani DLNA-n zenet, 1 windows PC erre backup-olna, meg torrent. Nyilvan ezek kozul nem mind egyszerre csatlakozna (ha filmet nezek, nem hallgatok zenet...)

(#55172) #80977664 válasza nrbx (#55171) üzenetére


#80977664
törölt tag

A torrent a bottleneck.... A többi megy bármin.

De attól függ mik az elvárásaid vele szemben!

(#55173) Elemental válasza noorbertt (#55160) üzenetére


Elemental
addikt

Transmission miért jobb dockerrel? Én simán a csomagok közül telepítettem, és több éve hiba nélkül megy.

(#55174) noorbertt válasza Elemental (#55173) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem hiszem hogy jobb, megszokás.
Idáig Ubuntu Linux futott nálam és ott is minden dockerrel ment, igyekszem a dsm rendszert az alap gyári dolgaival használni, így véletlenül sincs az hogy beakad valami.
+Talán frissebb a dockeren lévő verzió.

[ Szerkesztve ]

(#55175) nrbx válasza #80977664 (#55172) üzenetére


nrbx
tag

Egyszerre jellemzoen 1-2 dolgot szoktam tolteni, ez is kifektetné már?

(#55176) #80977664 válasza nrbx (#55175) üzenetére


#80977664
törölt tag

Minden az igényeidtől függ... milyen sebességet vársz el tőle. Ki nem fekteti, csak tud amit tud és ennyi.

Ha megnézed itt a fórumon elég eltérőek az elvárások egy NAStól, mondjuk az esetek többségében a budget a limit sokaknak. Ki ne szeretne 50-60MB/s letölteni torrenten? Mondjuk ahhoz már net is kell nem csak vas...

Én szeretek fölé lőni elvárásokban és akkor nincs az hogy kínlódunk ezzel-azzal és 1-2 év múlva lehet cserélni megint.

(#55177) nrbx válasza #80977664 (#55176) üzenetére


nrbx
tag

5-10MB/s-el ha tud tolteni, az eppen eleg. Lenyeg, hogy mellette mukodjon a megosztas, ne szaggasson a film vagy a zene, amit streamelek valamelyik berendezesre.

Egyelore csak ismerkedek ezekkel a NAS-okkal, aztan ha bevalik, fogom latni realisan mire hasznalom, veszek majd valami olyat ami biztosan kiszolgal jo par evre elore, ez meg mehet a csaladban olyan helyre, ahol tenyleg csak alap cuccokra kell, semmi torrent...

(#55178) #80977664 válasza nrbx (#55177) üzenetére


#80977664
törölt tag

Írtam, a torrenten kívül az alap dolgok minden mai nason mennek akár több kliensel is. Egy 4K file streamelése is csak max 100-120Mbit/s, FHD/HD meg ennek a fele/negyede sincs... Ha meg gyorsan kell letölteni valamit akkor még mindig tudsz PC-ről torrentet letölteni direkbe a NASra olyan sebességgel amit a neted bír.

[ Szerkesztve ]

(#55179) Madwe válasza Fisha (#55165) üzenetére


Madwe
nagyúr

Plex esetén van olyan, h burn subtitles, lehet on off és images only (utóbbi javasolt). Lehet embynél is be lehet ezt valahogy állítani?
Egyébként nem csak a feliratok fognak neked transzkódolást okozni, okozhat ismeretlen kodek vagy hangsáv is.
Milyen webos appal használod?
Egyébként egy dedikált rendes külső lejátszó ezen tényleg sokat tud dobni ha gyakran futsz ilyenbe, érdemes olyat keresni, ami kb mindent megeszik (apple tv esetén pl az infuse app)

(#55180) Dlonram válasza #80977664 (#54934) üzenetére


Dlonram
újonc

Kipróbáltam az IPv6-ot, de nem oldotta meg a problémát, már nem tudok végignézni egy filmet akadás nélkül, és nagyon gyakran több 10 percre elmegy a kapcsolat a NAS-el, nem csak a TV-n hanem a helyi hálózaton is. Sokszor az erőforrás figyelőben azt írja hogy 100 %-os kihasználtságú a lemez és a kötet is, ez vajon mitől van, ez befolyásolhat valamit?

(#55181) Madwe válasza Dlonram (#55180) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, ez okozza. Cpu és ram ilyenkor nem akad ki egyébként? ha nem akkor valószínű haldoklik a hdd-d... vagy esetleg közben filemásolást is hajtasz végre, s pl btrfs-es rendszert használsz, az nálam pl megint bugos s 100% pörgeti a hdd-t másolás közben, ami az általad is írt hibákhoz vezet :D

(#55182) Fisha válasza Madwe (#55179) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi az infókat. Az LG-hez letölthető Emby appot használom. Maga a lejátszó a TV-n minden esetben az LG saját lejátszója a végén. Ebből állítólag nem enged a gyártó, szóval ilyen szempontból mindegy, hogy plex vagy emby. Ha a belső lejátszó bármit rinyál az embynek, hogy nem tetszik neki a tartalom, akkor az átkódol. Egyelőre nem találkoztam máshol a problémával, csak a feliratos esetben, így még küzdök, hogy ne kelljen még egy eszköz a láncba feleslegesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#55183) Madwe válasza Fisha (#55182) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt első kézből cáfolom: plex esetén a webos-es plex app sokszor transzkódolt, míg egy orosz által fejlesztett plex kliens, az xplay azokat rendre zokszó nélkül támogatta :D
4k HDR esetén, ha szedsz olyanokat, elöbb utóbb biztosan belefutsz majd hangsáv problémákba, mert azokon gyakran csak atmos vagy hd hang van, amiket nem fog szeretni s transzkódolni fog... + eleve (bár lehet frisebb lgknél már gigabites ethernet van, enyémben még 100as volt csak) sávszél problémák is lehetnek, ac-s wifin ugyan valamivel jobb mint etherneten, de 4k HDR esetén lehet akár 100MBps feletti is esetenként a bitráta, amit már megintcsak nem tudsz rendesen átvinni, csak gigabiten :D
Én is ódzkodtam a külső lejátszótól, végül 2 dolog győzött meg: az, h a 4k-s hangsávok gyakran okoztak gondot (s eleve ha már van rendes hangcuccom s a forrás is speciel hd, akkor használjam már ki, amit - ha nem is transzkódolna - de kiküldeni hdmi arc-n semmiképp nem tudna a tévé, illetve az, h a magic remote-al tudom irányítani a külső eszközt is, plusz távot nem akartam :D

[ Szerkesztve ]

(#55184) #80977664 válasza Dlonram (#55180) üzenetére


#80977664
törölt tag

Mi a NAS típusa? Mik futnak a gépen? Csomagkezelési központ - Telepítve fülről küldj egy képet!

A proci általában indexeléskor és transzkódoláskor ugrik meg normál esetben.

(#55185) #80977664 válasza Madwe (#55183) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nálam az LG OLED TV kábelen tud 50-60Mbit/s, 5G wifin meg 80-100Mbit/s de ingadozó (pedig közvetlenül a tv felett van 20 centire az AP). Hadd ne minősítsem egyiket sem... Szerintem 8 euróval ha többet szántak volna rá akár még tudhatná is a szükséges sávszélességet, de ugye a profit a lényeg nekik.

Nem elég minden 4K film zökkenőmentes lejátszásához a TV 5G wifi sem. A youtube/netflix 4K-ra bőven elég (arra is méretezték/találták ki) mert annak a bitrátája sehol nincs az esetek többségében egy rendes filmhez képest és eleve úgy vannak kódolva a műsorok hogy ne legyen gond. Azomban a torrentről letöltött össze-vissza remuxolt 4K filmeknél ha nem akarsz kínlódi mint sokan akkor kinyitod a pénztárcád és külső lejátszót veszel, aztán lehet osztani nyugodtan.

A telefonom ugyanezen a wifin 260-270 Mbit/s, a külső médialejátszóm vezetékesen meg 500Mbit/s-nél akadt ki mert akkora a netem, azaz tudja a gigabitet jó eséllyel. Ha lesz kedvem megmérem iPerf-el a médialejátszóm-NAS sebességet....

(#55186) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 218+ NAS, mint Plex szerver. TV-n a Plex appot futtatva próbáltam lejátszani egy H265 codec filmet, azonban lassabban tölti be, megakad lejátszás közben, beletekerni is időigényesebb. Észrevettem, hogy pörög a proci majdnem 100%-on.
Azonban ha egy H264-es filmet tolok, azzal nincs gond. Olvastam neten korábban, hogy ilyesfajta probléma lehet a H265-tel, de a műszaki spec. között ott van az is, mint támogatott formátum.

Mi lehet a gond szerintetek? Megnéztem a Plex beállításait, de ott nem találtam semmit. Ahogy láttam lehetne optimalizálni a filmet, de nem akarom egyesével, amivel gond van.

Köszi!

YOLOska

(#55187) Madwe válasza Funthomi (#55186) üzenetére


Madwe
nagyúr

A plex kliense nem kezeli a tévén. Esetleg próbáld meg az xPlay nevű appal, ha webosed van (fizetős, de van ingyenes időszaka). Esetleg próbáld meg felirat nélkül, hátha csak azzal van a gondja. Majd különböző hangsávokkal.
Egyébként marad a külső lejátszó, ami mindent visz (pl apple tv infuse appal kezeli a plex server tartalmakat is)

[ Szerkesztve ]

(#55188) Fisha válasza Madwe (#55183) üzenetére


Fisha
őstag

Ez nem feltétlenül cáfolja a fenti megállapítást. Simán lehet, hogy a plex olyankor is kér transzkódot, amikor a belső lejátszó nem dobná el a tartalmat. Érdemes lenne letesztelni, hogy a sima saját lejátszóval megy-e ugyanaz. Amúgy nem én találtam ki a fentit, hanem az emby fejlesztők írták a fórumon.
Nálam pont ugyanaz szól a külső lejátszó ellen, ami nálad végül mellette szólt. :)
Nekem nem menne át a 4k hdr kép a hangrendszeremen, és marhára nem akarnék csak emiatt egy vadiúj erősítőt is venni. Így marad az ARC meg a toslink.

(#55189) Madwe válasza Fisha (#55188) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát pontosan ezt teszteltem, s anno ezért is fizettem ki azt a párezer forintot az xplayért: azonos tartalom esetén plex serverrel a háttérben a webosen futó plex appal transzkódolt az, ami a webosen futó xplay appal nem :D

(#55190) #80977664 válasza #80977664 (#55185) üzenetére


#80977664
törölt tag

Na megnéztem a külső lejátszóm sebességét iperf-el, 930Mbit/s.... amúgy volt idő amikor kipróbáltam mit tud a lejátszó torrenten letölteni és simán vitte az 500Mbit/s-ot ami elég durva. Arról nem beszélek hogy pl a youtube vanced is fut rajta ha valaki rühellené a reklámokat, meg még ezer mindenre használható a lejátszáson túl tekintve hogy egy komplett számítógép.

(#55191) Ano válasza #80977664 (#55185) üzenetére


Ano
őstag

+ (#55182) Fisha
Csak ismételni tudom magam :)
Nálam is LG OLED és AC-s wifi és sima minidlna osztja a tartalmat egy alap kategóriás NAS-ról és a "legnagyobb" filmem az Aquaman.2018.UHD.BluRay.REMUX.HDR.TrueHD.7.1.Atmos.HEVC.HuN-TRiNiTY ami 57,3 GB ... bitráta elvileg: 52 700 kbps ..

Ráadásul a router fent van az emeleten míg a TV a nappaliban lent és nem csak a plafon, de van közte oldal fal is vagy 2-3 ...

És nem igazán szokott megröccenni ... bár tény hogy ritkán előfordul azért, de majd beszerzek egy plusz routert, ami lehozza a jelet az alsó szintre, így majd a TV stabilabban tudja venni az 5GHz-es jelet.

Ui.: Tudomásom szerint ha túl közel van a klienshez a router, az sem jó ám ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#55192) Funthomi válasza Madwe (#55187) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Hmmm, köszi az infót, ezen most meglepődtem, azt hittem egymás között megoldják... Külső lejátszóm nincs, első körben anélkül próbálnám meg, Emby-t vagy DS Video-t is megnézném meg ezt az xPlay-t, amit írtál. (Samsung TV-re DS Video-t tudom, h van.)

[ Szerkesztve ]

YOLOska

(#55193) Dlonram válasza #80977664 (#55184) üzenetére


Dlonram
újonc

A NAS: Synology DiskStation DS118
a HDD: Western Digital Red 3.5 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX

mindkettőt februárba vettem, eddig nem volt gond velük, nem hiszem hogy a vinyóval kellene hogy gond legyen, legalábbis remélem

ezek vannak telepítve, file másolást csak ritkán végzek, annyi hogy torrentkliens megy rajta, eddig ez sem zavarta

(#55194) #80977664 válasza Dlonram (#55193) üzenetére


#80977664
törölt tag

Jól látom hogy fut a Plex, az Emby és a Médiaszerver is? Minek?
Ha jól emléksze azt mondtad a Mediaszervert használaod, akkor a másik kettő DLNA szerver minek fut? Antivírust is deaktiválnám legalább egy teszt erejéig.

(#55195) #80977664 válasza Ano (#55191) üzenetére


#80977664
törölt tag

Rövid leszek: a külső lejátszó vezetékről egymillóból egymilliószor visz minden filmet egy zökkenő nélkül Atmossal vagy bármivel anélkül hogy elvenné a wifi sávszélességet függetlenül a TV/NAS hardverétől, soha nem transzkódol, soha nem fekteti meg a NASt.

Ha neked megy most is az 52 700 Mbps 4K film akkor hurrá, de jobb ha tudod kb ez a bitráta egy normális 4K film alja-közepe. 70 000 felett vannak a jobbak + a hangsáv! Dobjál rá egy Atmos hangot meg egy feliratot és nézzük meg mit csinál a Plex/NAS... :)) Vagy kezd el azon a wifin másolni a NAS-ra/ról egy fájlt és nézd meg mi lesz.

Van aki nem akar kompromisszumot kötni!

(#55196) Madwe válasza Dlonram (#55193) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a torrentkliens pl akkor fejez be egy letöltést s utána magától másolja át máshova, s pl btrfs-t használsz, akkor bizony lehet h pont az zavar be. Hdd akár 1 nap után is tönkremehet, mozgó alkatrész, benne van sajnos :(

Próbáld ki ahogy fentebb írta 2014htctest, h a nem kellő dlna-kat lelövöd, virusirtot kikapcsolod s leállítasz minden torrentet - ha ekkor is csinálja, s tuti nem transzkódol a hiba közben (proci ram nem megy 100%) akkor valszeg hdd hiba. Ha ilyenkor nem jön elő, kapcsolasd vissza ezeket egyesével s figyeld meg mizu (bár egy dlna server elég lesz :D

Mégegy lehet magas hdd használatra: ha elfogy a memória (de akkor is ezt látnod kéne) s elkezd swapet hasznákni a hddn. Szóval akkor meg kezd el kiszedni a felesleges appokat amik eszik a memóriádat, h legyen hely.
Ezt egyébként erőforrásoknál látod, h használ e swapet vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#55197) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ez a Download Station komoly kezd már nagyon felbaszni. Mióta DS718+ van szívok vele. Elején alig volt 1-2 alkalommal ilyen, de most már aránylag sűrűn van a következő jelenség.
Belépek xy torrent oldalra és látom hogy nem seedelek semmit. Megnyitom a DS-t, látom hogy minden okés. Lestoppolok egy torrentet, majd leáll az összes, de úgy hogy mindegyik neve elé egy piros háromszög kerül benne pedig felkiáltójel van. Elindítom az összes torrentet és utána hibátlan minden x hétig.
Ez mégis mi a büdös franctól lehet? Főleg hogy szünetmentes van, áramszünet se volt. Nem értem komolyan. :W
Kénytelen vagyok Transmission-ra visszatérni mert ez így egy rakás szar.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#55198) tobias40 válasza jozsi252 (#55197) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam DS megy már vagy 6 éve,ilyet még nem tapasztaltam.(soha nem volt vele semmilyen gondom)212J van de ez nem érdekes sztem.
Nekem minden igényemet kielégíti.

[ Szerkesztve ]

(#55199) Borisz76 válasza jozsi252 (#55197) üzenetére


Borisz76
veterán

Csomagkezelőben állítsd le majd indítsd el.

Ha ez sem segít akkor a Csomagkezelőben állítsd le, Nast indítsd újra. Ezt követően indítsd a DS-t a Csomagkezelőben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55200) jozsi252 válasza tobias40 (#55198) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem is kielégíti minden igényemet, de ez nem normális jelenség az 100%

Borisz76
Már próbáltam, de nem oldotta meg a gondot. Pár hétre rá ugyanúgy előjött. Elkezdek kutakodni külföldi Synology fórumokon, hátha találkozott már valaki ilyen hibával.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.