Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) mondomén válasza Borisz76 (#56198) üzenetére


mondomén
őstag

Vettem, koszi! :)

Madwe
Kiprobalom majd, meglatjuk. De az tuti, hogy torrent miatt nem veszek erosebb nas-t. :) Bar ahogy olvastam par darab torrentel elbira a gyengebb hw, max lassabban csorog le a cucc.

(#56202) lewisfm válasza mondomén (#56191) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A DS818-ban a Realtek RTD19296 CPU van. Az én DS118 NAS-omban is ez van, 1GB RAM társaságában, s a Download Station 25 MByte/sec körüli tipikus letöltési sebességet produkál, de néha 35 MByte/sec közelébe is felmegy.

Amit fog fog tudni:
Docker vagy más VM (a Docker segítségével mindent is lehet rajta futtatni)
Active Backup for Business
Plex megy rajta, de nem az igazi, nincs transzkódolás
Emby egész jó, de nkncs transzkódolás
Szóval marad a Video Station, de csak Androidra van normális lejátszó hozzá, + MX Video Player + custom CODEC2

(#56203) Madwe válasza lewisfm (#56202) üzenetére


Madwe
nagyúr

Apple tv s infuse mellett nem kell transzkódolni, még ios eszközökre sem :D

(#56204) #80977664 válasza Madwe (#56200) üzenetére


#80977664
törölt tag

Hát ja... olyan ez kb mint az esőérzékelős ablaktörlő meg az adaptív tempomat. Amíg nem volt addig nem hiányzott...

(#56205) lewisfm válasza Madwe (#56203) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Működik a mövetkező audio codec-ekkel is:
True Audio HD
Dolby Atmos
EAC3
?
Csak mert a feleségem iPhone 8 készüléke ezeket nem tudja lejátszani.
Ezen pedig csak a transzkódolás segít.

Tudtommal a TV készülékeknél is azon múlik, hogy van-e benne dekóder ezekhez a codec-ekhez, vagy nincs, s nem a lejátszó SW-n múlik.
Ha pedig mégis működik, akkor miért, hogyan?

(#56206) Madwe válasza lewisfm (#56205) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tudja, igen, de csak a pro (havidíjas de van lifetime, mint a plexnél,s van próbaidő is). Két kattintás összelőni meglévő plex szerverrel, cserébe van jobb watcht scrobblere pl, ha radarrt használsz, illetve van beépített feliratkeresője is, ha valamiért azt nem vmi automatikus sub zero vagy gyári plexes megoldással szednél :D
S azért tudja, mert a kodek támogatás az sw (meg licensz) kérdése :D
Atmos itt nem szerepel vmiért az oldal legalján
https://firecore.com/infuse
de Szerintem azt is tudja, filenév alapján azt hittem ad astra olyan nálam s simán vitte, de jobban megnézve az csak true hd 7.1es sáv volt, nem tudom tesztelni, nincs atmosos anyagom leszedve, sry.

[ Szerkesztve ]

(#56207) Alex91 válasza Madwe (#56206) üzenetére


Alex91
félisten

Dolby Atmost nem tud. De a hardver alkalmas ra, Apple sajat cuccai viszik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56208) blakey válasza Alex91 (#56207) üzenetére


blakey
titán

A Dolby Atmost (EAC3+Atmost) a MrMC is tudja és elvileg az Infuse 6.3-al már ott is működni fog. [link]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56209) Madwe válasza Alex91 (#56207) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ez több dolgot is jelenthet: nem tud, azaz le sem játsza, ha atmos jelet kap, vagy lejátsza az atmos jelet transzkódolás nélkül, csak sima hd-s hangként? (Utóbbi esetben nem kell transzkódolnia a nasnak, elöbbi esetben kell, egyik esetben se lesz atmos hang)

blakey: philips hue?? Woo, na annak örülnék, ha menne vele, sőt! Remélem hamarosan jön az is :D

[ Szerkesztve ]

(#56210) rtonyo


rtonyo
friss újonc

Sziasztok.van egy 218play nasom 3 lg tv-vel.Egyik pillanatról a másikra nem jelennek meg az új letöltések a tvken csak ha újrainditom a nast.Mitől lehet mit lehet tenni ellene,hogy úgy működjön mint az elött?köszönöm a tanácsokat

(#56211) blakey válasza Madwe (#56209) üzenetére


blakey
titán

Philips Hue megy a MrMC-vel, Infuse-al később.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56212) MrZed001 válasza rtonyo (#56210) üzenetére


MrZed001
tag

Plex-el nézitek TV-n, vagy a normál MediaServer-es DLNA-s megosztással?
Utóbbi esetén indexelési gond lehet.
Vezérlőpult -> Indexelési szolgáltatás -> újraindexelés

Ha (s)FTP(s)-en másolsz fel tartalmat, azt auto indexeli, ezt már teszteltem (másról nem tudok nyilatkozni).
De azért nem árt néha (hetente) időzítve lefuttatni egy újraindexelést:
Ütemezett feladatok -> új -> Felhasználó által definiált script (felhasználó: root, video helyett a share-ed neve benne):
/usr/syno/bin/synoindex -R video

(#56213) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Synology NAS-ba most milyen HDD-t érdemes venni ? Tudom, hogy WD Red de azon belül milyet? Mert a 3tb-esre azt mondtátok nem az igazi.

(#56214) rtonyo válasza MrZed001 (#56212) üzenetére


rtonyo
friss újonc

köszönöm a gyors választ,megcsináltam az újraindexelést,most próbálgatom így pár napig.

(#56215) PSasa


PSasa
tag

Sziasztok! Egy használt 2 lemezes Synology NAS vásárlása előtt állok. Mit és hogyan érdemes/lehet tesztelni? HDD nélkül teszt? Ja, eddig nem volt NAS-om. ;) Kösz.

(#56216) Borisz76 válasza Ghost84 (#56213) üzenetére


Borisz76
veterán

Bármilyen lemezzel működik !
Különbség a hangjukban és a melegedésükben lesz.

Samsung, Toshiba és Seagate lemzeim vannak.

Seagate lemezem "halt" meg a NAS-ban.
Aztán kivettem ( Toshiba-val pótoltam ) és leformáztam.
Egy külső USB-s házban dolgozik a mai napig.....

Azt érdemes tudni, hogy MINDEN GYÁRTÓNAK lehetnek hibás szériái...amiből több példány pusztul el az átlagtól.
Ugyanakkor minden gyártónak vannak jó szériái is.

Ha a lelkiismeretednek jót tesz és megnyugtat, hogy a NAS-odban olyan HDD dolgozik , amit eleve NAS-ba szánt a gyártó....ám legyen !
Természetesen a felárat ki kell csengetni a kasszánál.

PSasa !

Milyen modell ? DS2xx
A névben az "xx" Pl. : 09 az 2009-s modellt jelent stb....
Túl öreg gépet nem éri meg venni.
Lemez nélkül nem lehet kipróbálni.
Ha teszel bele lemezt, akkor azt formázni fogja majd a rendszer ( DSM ) amikor telepíted fel.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56217) PSasa válasza Borisz76 (#56216) üzenetére


PSasa
tag

Egy DS218 lenne.
Sok mindent vettem már itt PH-n, de friss reg-es az eladó, 0 visszajelzéssel. Persze ettől még lehet minden okés vele. Csak én vagyok műveletlen még NAS terén.

(#56218) PSasa válasza Borisz76 (#56216) üzenetére


PSasa
tag

Elírtam DS215J :)) lenne a kiszemelt.

(#56219) Borisz76 válasza PSasa (#56218) üzenetére


Borisz76
veterán

Ismerkedni jó lehet.... aztán ha ráérzel és többet szeretnél..... rájössz, hogy erősebb és újabb kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56220) Bubukain


Bubukain
senior tag

Sziasztok

Elromlott a NAS-om, a belőle kiszedett vinyót rá tudom dugni egy Linuxos gépre adatvesztés nélkül úgy, hogy használható legyen a tartalma?

(#56221) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok , van valami megoldás arra ,hogy a 918+ om ne dobálja le a usb-re dugot külső hdd-t ? Azt írja ,hogy nem megfelelően került kívetésre , pedig én nem nyultam hozzá? :(

(#56222) Alex91 válasza fecke78 (#56221) üzenetére


Alex91
félisten

2,5 collos?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56223) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Beléptem én is a klubba.
Pénteken rendeltem egy DS218+-t. :)
Első NAS-om. Torrent, 4K és FHD filmek lejátszása (van média lejátszó), 2db IP kamera...ezek lesznek használva. Meg lehet kipróbálom a Plex-et vagy egy másikat...(most Kodi-t használok).
Van egy 2TB Seagate NAS HDD-m és egy 500GB-os 2,5-ös laptop HDD-m.
Ext4-re érdemes majd formázni a HDD-ket?
Vagy erre a Btrfs-re?
Jelenleg is Ext4-en vannak, csak routerről használom.
Az 500GB-os biztonsági mentésnek használom. Ezen vannak a családi fotók, videók, dokumentumok.
A 2TB-on is rajta vannak, de erre mennek a torrentek...
Tudom használni a NAS-ba az 500GB-ost így ebbe a formában, hogy csak biztonsági mentésnek? Pl. arra szikronizálnák a képeket a videókat a mobilok, vagy csak ritkán más egyéb lenne átmásolva róla a 2TB-ról.
Szóval, sokszor parkoló állásba kellene lennie.
Vagy inkább csak a NAS USB-jére kössem?
Amúgy beleszólna az olvasási és írási sebességbe ha együtt lenne a NAS-ba ez a két HDD?
Ezek tekintetében, ha mehet bele mind a két HDD a NAS-ba, azt hogy érdemes használni?
Alap-alap kötet, vagy alap-SHR kötet?
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56224) WaterWave válasza libus (#56223) üzenetére


WaterWave
veterán

Ha fontos a virtualizáció akkor btrfs. Azért írom, hogy fontos-e mert ha igen utána kellemetlen ha ext4-en van, nekem is újra kellett raknom az egészet anno.
Milyen fajta ip kamerád van rákötve? Én is gondolkodom rajta már hónapok óta.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56225) fecke78


fecke78
senior tag

nem 3,5 Samsung 5tb
egy ideig minden ok , azt egyszer csak eldobja

[ Szerkesztve ]

(#56226) WaterWave válasza fecke78 (#56225) üzenetére


WaterWave
veterán

winről vagyok délelött rá tudok nézni távolról..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56227) Alex91 válasza fecke78 (#56225) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy hibernalja magat a Samsung...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56228) libus válasza WaterWave (#56224) üzenetére


libus
őstag

Még egyik sincs meg. :N
Szerda körül jön meg a NAS is, meg a 2db IP kamera is, csak előre tájékozódom. :)
Amúgy ezt ajánlották a kamera fórumban: [link]
Virtualizáció mihez kell? :F
Amiket írtam, amire használnám ahhoz gondolom nem kell virtualizáció.
Amúgy ezt a Btrfs fájrendszert lehet használni 1 lemez esetén is? Vagy ehhez 2 lemez kell a biztonság miatt?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56229) fecke78


fecke78
senior tag

Még 1 kérdés a kiterjesztett garanciához mit kell írni mert a készülék sorozatszámát hiába írom be az nem jó
ja már látom 40 ropi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56230) Madwe válasza PSasa (#56218) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt azért tudd h ez egy 3 lassan 4 éves nas, s a j és se a belépő kategória legalja volt akkor is :D

(#56231) WaterWave válasza libus (#56228) üzenetére


WaterWave
veterán

virtuális gép futtatására, ha nem fontos elég az ext4.
Megnéztem a kamerát, jó féle. Sztem lehet egy lemeznél is, de a szakik majd leirják, ahhoz nem értek.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56232) zedii


zedii
aktív tag

Üdv, 918+hoz milyen APC szünetmentes tápot javasoltok?
synology oldalán levő ajánlásokat néztem de azokat rendre nem találom a webshopokban

köszönöm

(#56233) kgymac válasza zedii (#56232) üzenetére


kgymac
őstag

Üdv,
a topicban is kereshető, hogy melyik ups megy bármelyik synology-val (6.1/6.2 előtti dsm-eket azért érdemes kiszűrni).Elég visszanézni a poszt lista utolsó 2-3 oldalát. A kereső használata ingyenes.

Szerk:
az apc ups szavakra keresve csak 92 találat van, elég az utolsó pár hozzászólást nézni.

[ Szerkesztve ]

(#56234) zedii válasza kgymac (#56233) üzenetére


zedii
aktív tag

Köszönöm

(#56235) blakey válasza libus (#56223) üzenetére


blakey
titán

Meg lehet kipróbálom a Plex-et vagy egy másikat...(most Kodi-t használok).- Plex kipróbálása mellett is mehet a Kodi, adatbázisnak tökéletes a Plex, lejátszónak nem annyira. Én is Plex/Emby-t használok adatbázisnak már hosszú ideje és hibátlanul teljesítenek.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56236) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

DS718+ 10TB HDD. Mostanában vettem észre, hogy a P30 mobilomon DS-file-ban kiválasztott, VLC-vel mobilneten nézett SD filmek (a kb 2000 film miatt így szoktam meg, így szeretem, így akarom továbbra is) lejátszása gyakran hamar megszakad. Ilyenkor kb 3MB/s adatforgalmat látok a routeren 1-3 percig, aztán lemegy nullára, és kis idő múlva a film szakad. Amikor ugyanezt a filmet az otthoni wifi hálózaton nézem, kb 100KB/s adatforgalommal látom, és semmi szakadás. Mi miatt akadhat le a lejátszás, miért ekkora az adatforgalom különbsége wifi, és net között?
UPC 500Megás net.

Köszi előre is: Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#56237) Multibit válasza Bozso68 (#56236) üzenetére


Multibit
veterán

Ez nem NAS probléma. Hálózatos topikba való.
Otthon csak a LAN-t használod (gyanítom 1 Gbps, wifi-n valószínüleg kevesebb). Amikor mobilneten keresztül filmezel, akkor a net előfizetésedet. Az UPC feltöltés érvényesül ilyenkor, ami elég szűkös. SD filmhez amúgy elég lenne, de - valszeg - más forgalom is terheli ilyenkor az UP linket (pl. seed).

[ Szerkesztve ]

(#56238) kgymac válasza Multibit (#56237) üzenetére


kgymac
őstag

DOCIS3.0 sáv is csak egy van feltöltésre, a teljes koax hálózaton, lásd upc connectbox topic.

(#56239) Bozso68 válasza Multibit (#56237) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ!

De az miért van, hogy wifin nézve 1/30-ad adatforgalmat mutat az erőforrás figyelő? Valami kódolás lehet a háttérben?

(#56240) Bozso68


Bozso68
senior tag

alt="" title=""
Mentettem egy képet róla. Látszik, ahol váltok wifiről netre. Seed nem játszik benne.

[ Szerkesztve ]

(#56241) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!
Pusztán csak érdeklődés szinten kérdezném, szerintetek egy DS918+ nas, 2x6Tb WD Purple, 1db 4TB WD purple egyben mennyit érne használtan hibátlan állapotban, 12 Gb rammal? Nas 36 hó gari, májusban lesz 1 éves, a merevlemezek szintén. :)

[ Szerkesztve ]

(#56242) #80977664 válasza Bozso68 (#56236) üzenetére


#80977664
törölt tag

"a kb 2000 film miatt így szoktam meg, így szeretem, így akarom továbbra is"

Értelek, de a DS File nem streamelésre lett kitalálva akkor sem ha "te akkor is így akarod".
A kedvedért letöltök egy SD filmet és megnézem nálam mit mutat majd. (már lehet vagy 10 éve hogy utoljára töltöttem le SD-t)

DS mediával az 1080p filmek is mennek 720p-re átkódolással mobilnetről azt már megnéztem (natívban nem, gondolom a mobilnet sávszél miatt) , de wifivel távolról is megy a natív 1080p lejátszás is, sőt a 4K 1080p-re átkódolva is.

[ Szerkesztve ]

(#56243) #80977664 válasza #80977664 (#56242) üzenetére


#80977664
törölt tag

szintén UPC 500Mbit/s nettel NAS oldalon.

(#56244) #80977664 válasza #80977664 (#56243) üzenetére


#80977664
törölt tag

Na, nálam megy rendesen DS918+, egy percig teszteltem.

(#56245) Bozso68 válasza #80977664 (#56244) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!

Ha rájön a bolondéria, 3-4 perc után áll le nálam a hálózati feltöltés és utána még pár perc, mire szakad a film. De ezt is következetlenül csinálja sajna.
Neten keresztül SD filmnél Nálad DS Filen keresztül milyen sávszélességet foglal az UP? Nekem az 3MB/s.

Mod: alighanem előbb-utóbb megbarátkozom a DS Video-val.

[ Szerkesztve ]

(#56246) endroid válasza lewisfm (#56202) üzenetére


endroid
csendes tag

Szia
Leirnad a codec pontos elérhetőségét?

(#56247) Essejó válasza libus (#56223) üzenetére


Essejó
veterán

Azt remélem tudod, hogy mielött a nas-ba berakod a használni akart hdd-ket, minden adatot mentened kell roluk, mert a nas formázza öket.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56248) libus válasza Essejó (#56247) üzenetére


libus
őstag

Azt tudom! :K

Fentebb olvastam, hogy hozzá lehet csatlakoztatni szünetmentes tápegységhez a NAS-t.
Nekem is van egy APC Easy 1000-es, de ez nincs a kompatibilis listában, így csak konnektorilag lesz beledugva. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56249) Essejó válasza libus (#56248) üzenetére


Essejó
veterán

Ez csak azt jelenti, hogy még nem probálta illetve dokumentálta sanki a müködését. Ki kell probálni, és ha megy akkor nyertél.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56250) #80977664 válasza Bozso68 (#56245) üzenetére


#80977664
törölt tag

Este megnézem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.