Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) -Maujuri-

Teljesen ki akarod kapcsoltatni? Az nem elég hogy a hdd-et kapcsolja le, majd ha csatlakozol visszakapcsolja. A hibernálást be lehet állítani hogy pl 10 perc tétlenség után leállítja a hhd-et, és készenlétbe kerül a nas. majd mikor csatlakozol, vagy valaki, ismét bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#55902) noorbertt válasza -Maujuri- (#55901) üzenetére


noorbertt
őstag

Lehet az lesz, még nem gondoltam végig. Mert ha pl havonta mentek akkor kapcsolja, de ha naponta akkor nem érdemes kikapcsolni..

(#55903) WaterWave


WaterWave
veterán

Én sose értettem, miért kell egy nason kikapcsolni a hdd-t vagy egyáltalán az egész készüléket miért kell kikapcsolni?
Komolyan nem értem valaki magyarázza el mi a logika ebben

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55904) #80977664 válasza curmpli (#55899) üzenetére


#80977664
törölt tag

Rakj be képet a mappa NFS megosztásának beállításairól...

(#55905) noorbertt válasza WaterWave (#55903) üzenetére


noorbertt
őstag

NEm kell erteni,,
Miert menjen ha oda ugy is csak backup megy x-y alkalmankent? Miert menjen egy olyan gep allandoan amit nem tudsz fizikalisan elerni?
Kozben meg ott az erogep ami 24/7-ben megy a masik szobaban.

(#55906) curmpli válasza #80977664 (#55904) üzenetére


curmpli
tag

Íme

[ Szerkesztve ]

(#55907) #80977664 válasza curmpli (#55906) üzenetére


#80977664
törölt tag

Squashnál: Root leképezése a következőhöz: admin (második a listában)

(#55908) WaterWave válasza curmpli (#55906) üzenetére


WaterWave
veterán

Próbáld így:

[link]

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55909) nimfas


nimfas
addikt

OK srácok, szabad a gazda.

Hogy tudom megnézni a teljes smart tesz eredményét???





(#55910) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Sziasztok! Transmissionnal van egy kis problémám. Egy ideig működik rendesen, majd gondol egyet és elkezd hibákat dobálni a torrentekre (trackertől függetlenül).
Hibának ennyit ír: Tracker: Could not connect to tracker
vagy: Unable to save resume file: Too many open files

Port próbára meg ezt írja: portTested: http error 0: No Response

Port átirányítás be van állítva. Ezt játszotta már a tp-link routerrel is néha, és most a synology routerrel is, így azt gondolom, hogy nem router probléma lehet.

Ha a csomagkezelési központban leállítom a transmissiont, majd újra elindítom, akkor hiba nélkül megy ismét egy darabig, a port teszt is sikeres, nem ír rá hibát.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#55911) curmpli válasza WaterWave (#55908) üzenetére


curmpli
tag

Sajnos nem megy.
A megosztott mappát látja, az alatta lévőket nem látja a Zidoo Z9s.

(#55912) Csabroncka válasza curmpli (#55911) üzenetére


Csabroncka
addikt

lépésről lépésre úgy állítottad be ahogy leírtam?
A root leképzése az adminhoz, valamint az admin nevű felhasználónak írási olvasás jogot adni (ez a kulcs)!

"in medias res"

(#55913) jozsi252 válasza nimfas (#55909) üzenetére


jozsi252
veterán

2. képen Smart Tulajdonság, alatta részletekre katt.

(#55910) Tutu7030
Pont ugyanezzel a hibával szívok hetek óta, csak éppen DS-el. Sajnos nem találtam még megoldást. A Tracker url nálam is eltűnik, majd újraindítás után hibátlan.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#55914) Borisz76 válasza jozsi252 (#55913) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam is előfordult már párszor....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55915) Tutu7030 válasza jozsi252 (#55913) üzenetére


Tutu7030
veterán

Már a feladatidőzítőben beállítottam azt is, hogy minden nap 00:00-kor állítsa le a transmissiont, 00:01-kor pedig indítsa el.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#55916) jozsi252 válasza Tutu7030 (#55915) üzenetére


jozsi252
veterán

Sajnos az csak akkor segít ha már leállt, bár az is több mint a semmi. Úgy vettem észre hogy teljesen mindegy hogy az app újra van-e indítva pár naponta vagy naponta, akkor is előjön a hiba. Volt hogy indítás után 2 nappal jött elő.
Szerintem a DSM-be van valami elcseszve, csak fogalmam sincs hogy mi hozza elő ezt a hibát.

(#55914) Borisz76
Akkor úgy néz ki nem teljesen egyedi hibáról van szó, és nem csak a DS-t érinti ezek szerint.

iPhone 13 Pro Max

(#55917) kgymac válasza Tutu7030 (#55910) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Ugyan DS, de a magnál fordult elő eddig, ha van egy vagy több olyan (általában népszerűbb) torrent, amit egyéb jogi okokból eltávolítottak. Ekkor a külső elérések sem mennek (openvpn,webdav), míg a belső hálón látszólag minden rendben van (nfs,smb,syno webes felület), mobilokon/PC-ken is van net. Trékom optikám van (100/25), a teljes optikai végberendezést (huawey) és a routert is áramtalanítani kell, majd folytatni a torrenteket, kb. 10-15-ös csoportokban (egyszerre nem igazán szereti, pár perc után újra elérhetetlen a tracker). Az optikai végpont ekkor mindig új ip címet kap (ha a router nincs áramtalanítva, akkor nem), az a tippem, hogy valami tűzfal probléma lehet (túl sok kérés/kapcsolat miatti ip blokkolás? Csóri, gyári fw-s tplink routerem van, így szvsz ipconntrack nem lehet, de hasonló blokkolásnak tűnik), nagyon nem jártam utána, nem cél az első 100-ban lenni :B

(#55918) Tutu7030 válasza jozsi252 (#55916) üzenetére


Tutu7030
veterán

Még ha csak naponta, kétnaponta jönne elő. Most nem egészen egy órán belül újra elkezdte a hibákat írni.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#55919) Multibit válasza Tutu7030 (#55918) üzenetére


Multibit
veterán

Hová írja a hibákat? Milyen felületen látod?
Mindig Transmissiont használtam, soha nem volt ilyen gondom. Vas: DS116, DSM verzió: DSM 6.2.2-24922 Update 4, Transmission verzió: 2.94-16

(#55920) Tutu7030 válasza Multibit (#55919) üzenetére


Tutu7030
veterán

Transmission remote GUI-n, mobilos kliensen (Tornado) és a webes felületen is jelöli a hibákat. De a remote gui a bőbeszédűbb.
Kb. 1 hónapja szórakozik. Hol gyakrabban, hol ritkábban.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#55921) Multibit válasza Tutu7030 (#55920) üzenetére


Multibit
veterán

Én is használom a Transmission remote GUI-t. Eddig csak nyílt trackereknél (tracker.openbittorrent.com, tracker.trackerfix.com, stb.) jelent meg időnként hiba egy-egy torrentnél. De az is csak ideig-óráig, mindig visszaáll a rend beavatkozás nélkül. A gyakrabban használt zártakkal (mag, aszfalt) nincs probléma.
Nem lehet, hogy történt nálad valami egy hónapja, csak nem emlékszel rá? Amihez esetleg köthető a dolog.

(#55922) gyugyo79 válasza Tutu7030 (#55920) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáltad már radikálisan lecsökkenteni a max kapcsolat számot ?
peer-limit-global -t vedd nagyon kevésre csak tesztből. A default az 240 az alap TM -nél (Synonál ezt 512-re emelik a DS-nél és ott ez nem is annyira egyszerűen állítható de nálad ez most nem lényeg) nézd meg pld. : 20-al vagy max 40-el. csinálja e.

[ Szerkesztve ]

(#55923) nimfas válasza nimfas (#55909) üzenetére


nimfas
addikt

Megvan a hiba, kérdés hogy mit kezdjek vele.... a winyó amúgy működik....

199-es ID....

[ Szerkesztve ]

(#55924) Tutu7030 válasza gyugyo79 (#55922) üzenetére


Tutu7030
veterán

Egy próbát megér (igaz, akkor is szórakozott, ha éppen nem volt aktív egy torrentem sem).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#55925) Tutu7030 válasza gyugyo79 (#55922) üzenetére


Tutu7030
veterán

40-re csökkentve, ~1 óra múlva már van is egy hiba (pedig elvileg éjfélkor újra is indult a TM).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#55926) gyugyo79 válasza Tutu7030 (#55925) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Unable to save resume file: Too many open files -ra kb az a TM megoldás van csak azon túl, hogy a linux fájl korlát limitjébe futna amit kétlek + a már javított hibákat leszámítva. Nem az , hogy nagyon le kell ezt venni csak az, hogy vissza kell venni ezt meg a "peer-limit-per-torrent" -tet. De az elvileg nem haladhatja meg a "peer-limit-global" -t ezért az jelen esetben mindegy.

Akkor nekem több tippem nincs.
Hacsak most nem más van a logban mint hiba.

[ Szerkesztve ]

(#55927) fPApi


fPApi
őstag

Sziasztok, segítség kellene külső eléréshez! Eddig csak belső hálózaton használtam a NAS-t (411+), de most bárhonnan egy laptopról kellene dolgoznom a NAS-on lévő fájlokkal. A külső elérés már működik. A kérdésem, hogy arra van-e mód, hogy a laptopról excellel meg tudjak nyitni pl. egy a NAS-on lévő excel fájlt, amit az excel a mentéskor a NAS-ra ment (tehát nem utólag másolgatnék).

(#55928) Tutu7030 válasza fPApi (#55927) üzenetére


Tutu7030
veterán

Itt nézz körül az asztali segédprogramoknál!
[link]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#55929) fPApi válasza Tutu7030 (#55928) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, megnézem!

(#55930) Nethooligan


Nethooligan
tag

Üdv!
Arról érdeklődnék, hogy van-e bármilyen jelentősége, hogy új NAS-nál egyszerre rakom be a HDD-ket, vagy esetleg egyesével? Raid5 vagy SHR lenne a btrfs kötet.
Akár időben, akár tényleges tárhely méretnél van-e bármi különbség a két módszer között? Bár méretben elvileg nem lehetne, de a gyakorlat ki tudja mit mutat.

(#55931) Borisz76 válasza Nethooligan (#55930) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem rövidebb idő alatt végez ha egyszerre teszel bele 3 vagy több lemezt és úgy indítod az SHR vagy Raid 5 kötet létrehozását.

Amúgy pedig SHR kötetnél lehet 1 lemezzel indulni, Raid5-höz pedig már indulásnál kell a 3 lemez!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55932) Elemental válasza fPApi (#55927) üzenetére


Elemental
addikt

Netdrive progi webdav-val.

(#55933) Nethooligan válasza Borisz76 (#55931) üzenetére


Nethooligan
tag

Köszi. 3 lemezzel tervezek indítani.
És bár nem tervezek különböző méretű lemezekkel, de mégis valószínűleg az SHR-t fogom választani.
Van egyébként ennek bármi hátránya a Raid5-höz képest?
Ja, és gondolom a btrfs ajánlott, nem? Akkor is, ha nem tervezek snapshotokat?

(#55934) Nethooligan


Nethooligan
tag

Na közben jönnek elő bennem a kérdések, bár ez más jellegű. Szóval, hogyan tudom beállítani a routerben a port-továbbítási szabályokat, ha két Synology NAS van a hálózatban? Meg kellene változtatnom a portokat valamelyiken? (Vagy ez inkább router kérdés?)

(#55935) Elemental válasza Nethooligan (#55934) üzenetére


Elemental
addikt

Igen. De amúgy is ajánlott az alapértelmezett portokat lecserélni.

(#55936) kgymac válasza Nethooligan (#55933) üzenetére


kgymac
őstag

Nincs kereső a fórumban? Tárhely szimulátor sincs a syno-nál? Nincsenek a topic jobb oldalán felül linkek hozzá? :W :W :W

(#55937) jozsi252 válasza Nethooligan (#55934) üzenetére


jozsi252
veterán

Mivel 2 NAS-ról van szó, ezért a router úgyis külön IP-t oszt ki neki. Ezeket az IP címeket MAC cím alapján rendeld hozzá a routerhez, így bizonyos időközönként nem fog változni. Majd attól függően hogy az adott routert mire használod, nyissál neki portokat. Ami fontos hogy port ütközést elkerülve, más portokat használj. Pl ne 16881 legyen mindkettő NAS-nál a DS portja.

iPhone 13 Pro Max

(#55938) fecke78


fecke78
senior tag

találkozott valaki az alábbi problémával dune d1 a médiaplayer syno 918+ külső hdd a video forás , nfs -n lejátszás , és a düne lejátszás közben ranom ugrik előre a fejezettek között ! Mi lehet a gond?

(#55939) Essejó válasza kgymac (#55936) üzenetére


Essejó
veterán

De van, de van! De egyszerűbb kérdezni mint vissza keresni. :K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55940) Borisz76 válasza Nethooligan (#55933) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nem tervezel "extra" dolgokat, akkor lehet az ext4-el jobban jársz.
Úgy rémlik, hogy mások itt a fórumon írták, hogy kicsit magasabb a CPU igénye a Btrfs fájlrendszernek.....viszont van olyan alkalmazás ami csak ennek megléte esetén indul el !

Az SHR előnye a későbbi lemezcseréknél jelentkezik majd.
[Itt írtam is róla.]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55941) Nethooligan válasza kgymac (#55936) üzenetére


Nethooligan
tag

Köszi a segítséget!
Az a kár, hogy a raid kalkulátorból nem derül ki, hogy van-e bármi hátránya a Raid5-nek azonos méretű lemezeknél.
A btrfs-ről is hol ezt, hol azt olvasok, hol azt ajánlja valaki, hol az ext4-et. Azt meg tudtam eddig is, hogy kevesebb lesz a szabad hely, mint ext4-nél. Ellenben sehol senki nem írja le tételesen hogy mi szól mellette és mi szól ellene egyiknek vagy másiknak.

(#55942) Nethooligan válasza Borisz76 (#55940) üzenetére


Nethooligan
tag

Hát akkor btrfs lesz az, mintha a Docker pontnem szeretné az ext4-et.
SHR előnye ok, ha hátránya nem lesz, akkor az marad.
Köszönöm az eddigi segítségeidet is
Egyébként nagyon jó a DSM 6 leírásod, bár nekem a 3. Synology NAS-om lesz, sok újat nem tudtam meg belőle, de mégis végigolvastam. :)

(#55943) Nethooligan válasza jozsi252 (#55937) üzenetére


Nethooligan
tag

Köszi, akkor jól sejtettem! :)

(#55935) Elemental
Neked is köszi! :)

(#55944) Borisz76 válasza Nethooligan (#55941) üzenetére


Borisz76
veterán

Azonos méretnél tulajdonképpen azonos az SHR és a RAID5

Eltérő méretnél van jelentősége !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55945) kgymac válasza Essejó (#55939) üzenetére


kgymac
őstag

Régebben találkoztam olyan fórummal, ahol egy másik topicban kellett értelmes dolgokat írni (kb. mint a PH-n a fáradtgőz) és a modik döntöttek róla, hogy mikor írhatsz a szakmai topicokba. Ideje lenni itt is bevezetni, túl sok a write only user. Vagy egy teszt kitöltéshez kötné az írási jogot, persze az Összefoglaló lérdései alapján, topic-onként.
Érdemes ránézned a Canon dslr topicra, a vizuálisabb usereknek van animált gif-es nyíl az Összefoglalóra, legalább egy tucat topic van a PH-n, amibe elférne egy kis szemet vonzó iránymutatás. Esetleg lépnél a topicnál, amiben gazdi vagy? :R

@Nethooligan :
gyugyo79 hozzászólásait érdemes olvasgatni és elfogadni. Bár ez kb. 100-500 post elolvasása után is ki kéne, hogy derüljön.
Ha bízol magadban annyira és a tudásod is meg van hozzá, hogy meg tudod oldani probléma esetén, akkor lehet eltérni az ajánlásaitől, de raid5-öt ne, inkább raid6 legyen. Keresni meg nem túl bonyolult, de kevesen élnek vele, hidd el, nehéz elmenni alapkérdések heti egyszeri ismételt feltétele mellett. Kb. 2-3 napja volt érvelés shr/raid fronton, ez nem túl sok post végigolvasását jelentené még kereső nélkül is.
btrfs-nek csak virtualizáció esetén van értelme, egyébként egy aknamező, mint ahogy az shr/shr2 is, ha nincs meg a technikai feltétele egy esetleges helyreállításnak. Én ugyan aknamezőn lépkedek (shr/shr2+btrfs), de van bőven mentésem (1 éles, 1 teszt, 3 tartalék vas, mind ups-en + pc-s mentés a fontosabb doksikról), talán így megkockáztathatom - saját felelősségre.

[ Szerkesztve ]

(#55946) Madwe válasza kgymac (#55945) üzenetére


Madwe
nagyúr

Btrfs ellen szól, h gyakran bugos bizonyos dsm alverziónál, amikor másolás esetén 100% pörgeti a disket, s közben gyk. Használhatatlan a nas. Nálam egyszer előjött, vmelyik update megoldotta, de egy ideje újrakezdte vmelyik update óta :D

(#55947) Nethooligan válasza kgymac (#55945) üzenetére


Nethooligan
tag

Olvastam, mégsem érzem azt, hogy nekem Raid6 kellene, mivel van még 2 működö NAS szintén SHR-ben, és mindkettőre (mindháromra) mentem az igazán fontos adatokat. Ezeken kívül megvan még a számítógépemben is. Nehezen tudom elképzelni, hogy mindháromban egyszerre megy tönkre 2 HDD, de még kettőben is igencsak kicsi a valószínűsége.

Ja és 3 lemezzel kezdeném, azzal "nem lesz könnyű" Raid6-ot építeni.

[ Szerkesztve ]

(#55948) kgymac válasza Madwe (#55946) üzenetére


kgymac
őstag

Van nagyobb bomba: csak későbbi kerneltől támogatott linuxban, a syno mégis beleoperálta a korábbi kernelre épülő DSM 6.1-be. Úgy emlékszem, gyugyo79 fő érve volt ellene, lementeni egy btrfs-t kernel szinten támogató linux-szal lehetséges pc-n (telepíteni természetesen kell csomagokat hozzá).
100% pörgetés centos6/7 alatt is van, ext4-gyel, xfs-sel is.

[ Szerkesztve ]

(#55949) curmpli válasza Csabroncka (#55912) üzenetére


curmpli
tag

Igen. A Mede8er lejátszón OK minden a Zidoon továbbra sem lehet az almappákba menni/látni.

(#55950) endroid


endroid
csendes tag

Sziasztok
A download station tudja valahogy kezelni a data.hu prémium regisztrációt?
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.