Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) #80977664 válasza Ano (#56499) üzenetére


#80977664
törölt tag

Így van.. és ez miben is gond?
Mitől rosszabb mintha te öt percig másolva, pörgetve a HDD-t, lefoglalva a procit/lemezt átmásolod hogy dupla helyet foglaljon? Semmiben! :Y

(#56502) Ano válasza #80977664 (#56501) üzenetére


Ano
őstag

Ez csak köteten belül ilyen gyors, vagy 2 különálló kötet másolása között is ilyen gyors?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#56503) Alex91 válasza #80977664 (#56501) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha amit masoltam modositanam, de ahonnan masoltam azt nem, akkor ilyenkor mi van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56504) #80977664 válasza Ano (#56502) üzenetére


#80977664
törölt tag

Köteten belül nyilván.
Szerintem hasznos lehetőség, semmibe sem kerül bekapcsolni hátha egyszer jól jön!

(#56505) #80977664 válasza Alex91 (#56503) üzenetére


#80977664
törölt tag

Belegondolva ha egy így másolt másolt fájlt módosítasz mondjuk PC-ről akkor a változtatásokat vissza is kell mentenie a NAS-ra azaz ekkor fogja a módosítottat feltölteni a másolt helyére (az eredeti nem változik), ergó ugyanolyan lassú lesz mintha a tényleges átmásolt fájlon módosítottál volna (tekintve hogy azt is fel kell töltenie), nem?

Ugyanúgy jársz mindkét esetben.

[ Szerkesztve ]

(#56506) libus


libus
őstag

Rádugtam a NAS-ra a 2.5 collos külső HDD-m, hogy vissza másoljam a NAS-ba lévő HDD-re a mentéseimet.
2,7MB/s -el másol csak. :(((
Ez a max? :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56507) #80977664 válasza libus (#56506) üzenetére


#80977664
törölt tag

látom sz*pat rendesen a NAS.... :((

Mekkor fájlokat másolsz, milyen fájlrendszerről és mekkora HDD-ről? SATA3 egyáltalán?

(#56508) libus válasza #80977664 (#56507) üzenetére


libus
őstag

Videók, zenék. Ezeket másoltam első körben, de ezekből is csak párat próba képen.
Akkor is csak 2,7MB/s volt ha videót másoltam, meg akkor is, ha Mp3-at.
Ntfs, 1TB-os.
Ha jól emlékszem Sata3-as, de ha 2-es lenne, akkor is nagyobb sebességgel kellene olvasnia.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56509) #80977664 válasza libus (#56508) üzenetére


#80977664
törölt tag

USB3-as külső tok?
Nálam 100MB/s kürül megy nagy fájloknál.

Végzett már a NAS az SHR kötettel a háttérben? Lehet még nem és amiatt lassú... mondjuk ennyire?

[ Szerkesztve ]

(#56510) libus válasza libus (#56508) üzenetére


libus
őstag

Módosítok...
Telefonon próbáltam és kaptam ezt a 2,7MB/s sebességet.
File Manager+ van a telón és azzal adtam meg, hogy mit másoljon az USB-re csatolt HDD-ről a NAS-ba lévő HDD-re. Így 2,7MB/s volt a sebesség. :(((
Ugyanez Pc-n DSM/File Station-nal 46MB/s. :Y :U
Miért tesz különbséget, ha telóról indítom a másolást? :F
Nem kellene...

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56511) #80977664 válasza libus (#56510) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ja.......hát nem egészen erről volt szó elsőre. A wifi miatt...

Tedd a NAS-ra direktben USB-n és DSM-ből File Stationnal másold! Akkor menni fog rendesen! Vagy DS File mobilon ahogy lejjebb írják.

[ Szerkesztve ]

(#56512) AiRLAC válasza libus (#56510) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mert nem a DS File-t használtad.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#56513) noorbertt válasza gyugyo79 (#53116) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Ezek milyen beállítások?
Én is openvpn-t szeretnék használni, mert a wireguard még nem annyira stabil mint kéne.
Kulcsos azonosítás nincs esetleg hogy ne keljen kód?

(#56514) libus válasza #80977664 (#56511) üzenetére


libus
őstag

Nem wifin másoltam!!
NAS-ra van dugva a HDD (írtam...), csak telefon (File Manager+) adtam ki a másolás parancsot...

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56515) Elemental válasza libus (#56514) üzenetére


Elemental
addikt

A fentebb írt ds file-t próbáld ki.

(#56516) libus válasza Elemental (#56515) üzenetére


libus
őstag

Feltettem...
De hogy miért nem tud ezzel a File Manager+-al (eddig mindenre ezt használtam) kiadott másolás paranccsal ugyanakkora sebességen másolni, mint a DS File vagy Pc-ről adom ki ugyaazt a parancsot.. :F :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56517) gyugyo79 válasza #80977664 (#56495) üzenetére


gyugyo79
addikt

A magyarázkodás már megint ....
Az a baj, hogy nálad nem lehet tudni pontosan mire is gondolsz hisz még erre az arany köpésedre is várom a linket, hogy mégis hol olvastad nem egyszer ezt:
"nem egyszer olvastam hogy sima SHR/RAID1-nél HDD hiba utáni újraépítéskor (az építési túlterheltség miatt) elszállt a tömb többi része és ment a lecsóba minden.

Ezek utána pedig ha raidel kapcsolatba írsz bármit nem tudlak komolyan venni ...

A jelen hibára is ha nem lennél tök inkompetens beírtad volna neki, hogy törölje tárolókészletet és utána hogy hozza létre amit szeretne.

Nem azt leírni, hogy mennyire nem így kellet volna csinálnia meg és a többi ...

Pontosan leírta mit szeretett volna (#56429) libus

"Szeretnék Basic kötetet létrehozni és Ext4-re formázni, mert Btrfs-re formázta őket a NAS."

"Most nézem... Gondolom nem egy darab 1TB SHR tömböt akartál létrehozni hibatűréssel....
Ha nem akkor kezdheted elölről az egészet."

"Nem hoztam létre én semmit.
Csak telepítettem a DSM-et, és ez fogadott. "

"Nem kellett volna mindkét lemezt betenni elsőre ha nem tudod pontosan mit csinálsz. Vedd ki őket, PCben töröld a partíciókat és eggyel kezd. A másodiknál meg olvasd el rendesen mire kattintasz. "
Még ha megoldás is cigány kereket is nyomjon közben és mantrázzon valamit ?

"Most már nem emlékszem milyen képernyőket dobott fel a DSM telepítésekor, de erre írtam hogy egy HDD-vel (kisebb) kell telepíteni és akkor a másodiknál már biztosan tudsz választani (más kérdés hogy sokan ott is csak leokéznak mindent aztán utána meg megy a csodálkozás hogy nem is ezt akarták). Ha meg tudod hogy két kötetet akarsz és 'bolondbiztosra' méssz akkor a nagyobbik HDD-vel kezdesz még a lehetősége sem lesz meg annak hogy SHR tömböt csinálj a másodikkal.
Nyilván nem elvárható egy kezdő usertől hogy tudja ezeket, de azért egy NAS nem porszívó hogy megveszed, bedugod azt megy. Kíváncsi lennék hányan olvassák el a magyar nyelvű DSM leírást mikor kihozza a postás a NASt és hányan ugranak neki azonnal mindenféle tájékozódás nélkül, vagy ha bármi gondjuk van akkor a beépített magyar nyelvű súgót hányan nézik meg mielőtt mondjuk ide a fórumra írnak."

Értem, az első az meg lesz amilyen lesz ...

(#56441) MrCsiT
"a tároláskezelőben fel tudod a francba borítani, és csinálni egy számodra megfelelő storage konfigurációt." A jó és egyszerű megoldás már itt megvolt mástól

"Na, utána néztem mivel már nem emlékszem nálam hogyan volt... 2019 májusi hivatalos Syno tutorial szerint (6-os DSM) amikor a DSM-et felraktad utána kézzel kell neked létrehozni a köteteket és a fájlrendszer típusát is neked kell megadnod! Tehát még ha X db ugyanakkora HDD-t tettél is bele és úgy raktad fel a DSM-et akkor sem fog magától semmilyen kötetet létrehozni! TE választod ki ahogy a fájlrendszer típusát is... szóval ez alapján erősen user error...
[link]
Logikus hogy miért, mondjuk ehhez ismerni kellene a Syno partícióképzési logikáját, melyik lemezen hány partíció és hogyan helyezkedik el. DSM, kötetek elhelyezkedése, stb.
Arról nem is beszélve, hogy ha véletlenül létrehoztál egy SHR tömböt szándékod ellenére akkor azt nem tudod " a tároláskezelőben a francba borítani, és csinálni egy számodra megfelelő storage konfigurációt". Akkor sajnos kezdheted az egészet előről a nulláról a DSM telepítéssel együtt... sőt legelőször külső eszközzel törölnöd kell a particiókat az érintett lemezekről."

Ebbe több vicceset is írtál de a vége az fenomenális.
"egy SHR tömböt szándékod ellenére akkor azt nem tudod " a tároláskezelőben a francba borítani, és csinálni egy számodra megfelelő storage konfigurációt".
De tudod. Vagyis te nem tudod mert tapasztalatod nincs mivel még csak maximum videon láthattál volna ilyet
Külső eszközzel kell törölni a particiókat? Mi van ? Ja, hogy nem tudod itt még, hogy lehet máshogy is.

"Megnézted a videót amit linkeltem? Nem teszi sehová sem magától...
Felrekod a DSM-et, elindul a NAS, ekkor még semmilyen kötet nincs!!! TE neked kell létrehoznod... második opciót válaszd! Egyéni...
Az elsőre oda is van írva hogy SHR kötetet fog létrehozni!!!
Ja, és az SHR+btrfs-el amúgy mi a baj? Lehet mindkét lemez SHR, csak ne tömbbe tedd ha mindkét lemez helyére szükséged van! Nálam is így van 8+4TB! Ha a nagyobbikkal kezdtél akkor nem is tudod..."

Még mindig nem tudod, hogy nem mindig, úgy van, ahogy te azt az 1 db videoban láttad ...

"Hát még ha egy lemezzel kezdené ahogy sokadszorra javasoltuk.... huhúúúú na ha arra is SHR tömböt rak magától a DSM akkor lecopom magamat! :C :C
De mint a te videód is mutatja ennél a DSM-nél viszont fél perc alatt lehet töröli a kötetet és felrakni amit ténylegesen szeretnél. Gondolom ez sem user error...
Esetleg ha leírta volna magától verziójú milyen DSM-nél jelentkezik a hiba? Hmmm...? Ja nem, találjuk ki inkább... Talán tudtuk volna mondani hogy kézi telepítést válasszon ..."

Kezdődik a magyarázkodás, DE itt már láttad, hogy lehet törölni kötet is ezért beleszövöd azt is bár pár órával előtte ilyen még nem volt mert nem tudtál róla ...
Ráadásul a végére a kérdező is hibás hisz nem jól kérdezett...
"Szeretnék Basic kötetet létrehozni és Ext4-re formázni"

Bár voltak sokan akik így is tudtak neki jó választ adni ...

(#56441) (#56455) (#56484)

[ Szerkesztve ]

(#56518) #80977664 válasza libus (#56516) üzenetére


#80977664
törölt tag

Akkor minek kellene a DS File? :DD
Kellett neked a NAS, látod.. csak a gond van vele. Ráadásul pénzbe is került.

[ Szerkesztve ]

(#56519) #80977664 válasza gyugyo79 (#56517) üzenetére


#80977664
törölt tag

Gondolod veszem a fáradságot hogy elolvassam a kommented kiskakas? :))

(#56520) gyugyo79 válasza noorbertt (#56513) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az eleje a szerver a vége meg amit én még beleírok az exportált konfigba.

Kulcsos azonosítás nincs esetleg hogy ne keljen kód? -> A loginra gondolsz ? Vagy az helyett (az így is már kódolva megy de a helyet az max ha ssh-n mókolsz).
Az betárolható, csak pld. ne írd be az erre vonatkozó részt a konfigba semmi képen. Az meg, hogy mi mit csinál abból amit én beleírok remélem úgyis ellenőrződ, utána nézel ;)

[ Szerkesztve ]

(#56521) fecke78 válasza #80977664 (#56454) üzenetére


fecke78
senior tag

ebben igazad van ,nekem van reg kártyám , de valahogy ott nem igazán érzem a segítökészséget. a magyar sugó meg nagy szivás,hogy nincs ..

(#56522) AiRLAC válasza libus (#56516) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mert bármilyen file manager úgy másik hogy NAS-mobilod-NAS. Azaz kétszer megfordul wifin az adat. Csak a DS File fog NASon belül másolni, vagy a webes File Station.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#56523) libus válasza AiRLAC (#56522) üzenetére


libus
őstag

:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#56524) Dello79


Dello79
aktív tag

Sziasztok !

Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy NINCS raid :K de van 3db Merevlemez.. a merevlemezeken össze vissza 4-5 db hálózati megosztás.. és valahogy úgy megcsinálni, hogy a windows-ban 1 DB link vagy 1 DB mappa alatt lássam az összeset ? :R

A Windows szerverben asszem van ilyen, hogy csinál az ember 1db megosztást .. és mögé simán csatolhatja fel a merevlemezeket utólag is ha elfogy a hely.. és ebből a megosztáson semmit se lehet észrevenni.. csak hogy több a hely :) van ilyen a Synology-ban ? esetleg windowssal meg tudom csinálni ?

[ Szerkesztve ]

(#56525) #80977664 válasza Dello79 (#56524) üzenetére


#80977664
törölt tag

Persze, RAID0... csak akkor ha egy HDD meghal megy a lecsóba minden.

Hivatalosan nem ha ragaszkodsz a 3 külön kötethez, de simlinkel (mount) be lehet egy mappa alá linkelni mindent (és azt mappeled win alá). Nálam működött de nagyon belassult pár nap után a törlés szóval maradtam a 1lemez/1hálózati meghajtónál...

Ja és mindenképpen külön kell sasolnod melyik lemezen mennyi hely van, nem fogja egybe kezelni!

[ Szerkesztve ]

(#56526) bb.bocs válasza #80977664 (#56424) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem az úgy nem nyerő köszi. akkor vagy marad az hogy veszek egy nagyobb vinyót(a 4eset áttudom rá tolni raid 1 be gond nélkül ) és akkor egyszer veszek majd talán mellé még egyet.. egyszer 5 éven belül :D és akkor raid 1 mint most.

(#56527) Dello79 válasza #80977664 (#56525) üzenetére


Dello79
aktív tag

Csíkozni nem szeretném, mert akkor végképp annyi ha 3 winyóból valamivel van valami.
Akkor lehet marad a JBOD.. ott a winyók külön életet élnek. A kérdés, hogy ha az egyik kiesik honnan tudom, melyik fájl melyiken volt.. Ott ugye fürtözve ír ha jól tudom..

(#56528) kgymac válasza Dello79 (#56524) üzenetére


kgymac
őstag

mount vagy link
Vagy ha nagyon bevállalósbátor vagy és a syno-d is támogatja és lesz support-od is ha baj van: petaspace (létezik, de nem ajánlott, max kísérletező kedvűeknek, dupla backup mellett)
Én link-et használok, smb-n engedélyezni kell, nfs pass, otthon minimálisan használom, de centos alatt kellett állítani a támogatáshoz.
Smb-n pl. a TC a megfelelő könyvtárba lépve megadja a szabad helyet az eredeti köteten a linkes módszer (szabad és totalt is).

szerk: jbod/raid0 kb. mint petaspace, csak bevállalósoknak.
szerk2: win alatt is csak az van, hogy egy üres könyvtárba tudsz csatolni egy ntfs kötetet (xp-vel használtam vagy 6-8 éve, de még mindig működik). Ugyanaz az elve, mint a mount-os módszernek, csak nem bind-es csatolású. A bind-hez a kötetnek fel kell lennie mountolva valahová, ez a syno-n adott a kötet miatt. Bind nélkül csak egy könyvtárba van csatolás, ez az ellopott kitalált ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#56529) Essejó válasza MrCsiT (#56441) üzenetére


Essejó
veterán

Ez ha nem User Error akkor valami tuti rosszul működik, különben hogy került volna oda az AudioStation és a VideoStation? ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56530) #80977664 válasza Essejó (#56529) üzenetére


#80977664
törölt tag

Csitt, gyugyo megmondta hogy nem az! Hogy jössz te ahhoz hogy megkérdőjelezd? :)) :DD

Dugó van. (már ha érted a viccet :Y)

(#56531) Formaster válasza gyugyo79 (#56453) üzenetére


Formaster
addikt

Értem, és ha a tanusítványok nem egyeznek, akkor az miért van, vagy hogy lehet javítani? A másik NAS-on teljesen jól megy minden, nem értem itt miért hülyült meg.

(#56532) gyugyo79 válasza Essejó (#56529) üzenetére


gyugyo79
addikt

így. ha nem elég akkor.
link

[ Szerkesztve ]

(#56533) gyugyo79 válasza Formaster (#56531) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mármint, hogy nem egyeznek? Lejárt tényleg valamelyik ?

Mert egyezni a /usr/syno/etc/packages/VPNCenter/openvpn/keys mappában lévő 2 CA -sal kellene a ca és a ca_bundle van kliens oldalon, ezeket töltöd le amikor exportálod a konfigot és ennek a 2-nek kéne a konfigban benne lennie.

Ha előzőek jók lettek volna, hogy ezeket nézd még meg :

Az itt lévő server.crt meg a cert.pem -el kéne, hogy meg egyezzen (és ebből következően ezt láthatod lejárati időben a DSM -ben is) a server.key meg a privkey.pem a /usr/syno/etc/certificate/system/default/ -ból.

Ha ezek nem egyeznek akkor valahogy nem került ide át amikor lefrissült.

Igazából ha törlöd a VPN szervert utána max még rá ellenőrzöl erre a keys mappára, hogy legyen üres (ha nem az akkor áthelyezed a tartalmát), aztán vissza telepíted és szurkolsz. Vagy írsz a Synologynak.

[ Szerkesztve ]

(#56534) Aradamo


Aradamo
újonc

Sziasztok! Ds214play em van, tükrözési adattárolással.
2 problémám lenne

1. A DS video nem látja a megosztott video mappában a filmeket amiket idáig látott.... ds photo, ds music látja a foto és zenefájlokat, video station telepítve, ds file lát mindent.....

2. Egy másik samsung tvre telepített DS videoba egyszerűen nem tudok belépni, azt írja, hogy frissítsem a dsm rendszert 4.3nál frissebre..... 6.2.2es most.

köszi
Ádám

(#56535) Essejó válasza gyugyo79 (#56532) üzenetére


Essejó
veterán

Hoppá! Első videó 03:49-nél

Szóval ezeket a DSM-alapból felteszi, ha nem figyel az User és nem Skippeli a "lehetőséget". Szép, mondjuk a 3615-nél ilyet tuti nem kínált fel. Ránézek a többi videóra is, de már Ez alapján Igazad van, ez nem User Error. Ez Feature by Synology.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56536) Multibit válasza Essejó (#56535) üzenetére


Multibit
veterán

De rég installáltam DSM-et...
Nos, igen... az itt felsorolt hét alkalmazásból jelenleg egyet használok :)

(#56537) Formaster válasza gyugyo79 (#56533) üzenetére


Formaster
addikt

Egyenlőre még nem tudtam ellenőrízni, mert egy rokon NAS-járól van szó (nálam minden ok), távoli asztallal tudok majd belenyúlni, ha neki is jó lesz valamikor, meg nekem is. Csak ötletelek addig is, hogy mivan ha... Magyarul, ha jól értem a legegyszerűbb, ha törlöm a VPN szervert, ha nem üres a certificate mappa áthelyezem és ha utána sem működik, keressük a supportot.

(#56538) AiRLAC válasza Formaster (#56537) üzenetére


AiRLAC
addikt

Telepíts rá egy Teamviewert és bármikor eléred.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#56539) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott a DS418 NAS-om 2x4TB WD Red merevlemezzel SHR kötetben. Na most tegnap este raktam ismét ár dolgokat, és jelzett, emailban és a DSM felületén is írja, hogy fogyóban a hely rajta. (641GB hely van még rajta.)

Na most hagynom kell rajta helyet a megfelelő üzemhez, vagy tele pakolhatom az egészet és akkor sem lesz gond belőle? Egyenlőre nem tervezek venni bele megint HDD-t mert most nincs rá keret, de ha bajos tele rakni akkor nem pakolom tele.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#56540) AiRLAC válasza Marci112233 (#56539) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az értesítéseknél feljebb veheted a limitet egy kicsit. Azért hagyj rajta pár tíz gigát szabadon.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#56541) gyugyo79 válasza Formaster (#56537) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, ha nem kapsz jobb tanácsot.

(#56542) #80977664 válasza Multibit (#56536) üzenetére


#80977664
törölt tag

Olvasni kellene meg értelmezni a leírtakat (mind előtte a DSM leírást mind a telepítéskor képernyőn) mielőtt eszeveszett kattintásokkal a merevlemezek beszórása után mielőbb használni akarják a NAS-t... Ha valamit nem tud mire való akkor nem kell telepíteni elsőre. Windows telepítésnél is csak az OK gombot nyomják végig? Gondolom...

Igen, előfordulhat hogy elsőre nem úgy sikerül minden mint szeretné az ember de általában egyszerűen lehet ezeket korrigálni. Persze a gond ott kezdődik, hogy az emberek 90%-a leírni se tudja pontosan mi az alapfelállás ahol a probléma jelentkezett, elfelejtenek megemlíteni pár "apróságot". És akkor nem user error... No comment. Harmad ennyi hozzászólás nem lenne itt a fórumon ha a kérdező elsőre értelmesen és egyértelműen le tudná írni mi a gondja mivel nem futnánk felesleges köröket találgatásokkal, félinformációkkal. Sőt, még a megoldást is előbb megkapná.

Példa.
Kérdés:
"Rádugtam a NAS-ra a 2.5 collos külső HDD-m, hogy vissza másoljam a NAS-ba lévő HDD-re a mentéseimet.
2,7MB/s -el másol csak. :(((
Ez a max? :F"

Rákérdezés után:
"Módosítok...
Telefonon próbáltam és kaptam ezt a 2,7MB/s sebességet.
File Manager+ van a telón és azzal adtam meg, hogy mit másoljon az USB-re csatolt HDD-ről a NAS-ba lévő HDD-re. Így 2,7MB/s volt a sebesség. :((("

[ Szerkesztve ]

(#56543) Marci112233 válasza AiRLAC (#56540) üzenetére


Marci112233
őstag

Értem, és köszönöm! Állítottam rajta, és most már nem jelez.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#56544) AiRLAC válasza Marci112233 (#56543) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha tovább csökkenne akkor vehetsz bele még 1db 4+ TB-os diszket akkor máris kétszer ennyi helyed lesz ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#56545) Marci112233 válasza AiRLAC (#56544) üzenetére


Marci112233
őstag

Annak már utánanéztem. Egyenlőre elférek, ha meg mégsem, marad a PC-n ami nem fér, mivel azon jelenleg van hely. Ennek oka, hogy jelenleg másra kell pénz, így az új HDD vásárlását húzom ameddig lehet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#56546) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Az egyik köteten vannak hibás szektorok és szeretném eltávolítani, de vannak telepített csomagok, amik azt a kötetet használják. Van valami mód,hogy egy másik kötetre átköltöztessem őket újratelepítgetések nélkül?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56547) gyugyo79 válasza V.Stryker (#56546) üzenetére


gyugyo79
addikt

How to move applications from one volume to another on Synology

(#38051) -> de ha rákeresel itt látod, hogy mások is belevágtak már és volt aki sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#56548) allein


allein
addikt

Sziasztok Gondoltam megosztom veletek is: DS918+ letöltési sebesség- 120MB/s :Y :Y :Y 01:38-nál látható a 121.58 MB/s érték.

Gigabites Digi internet van itthon.

(#56550) 2014htctest - :C :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56549) spider23 válasza istvan170 (#56457) üzenetére


spider23
aktív tag

Üdv!

Nekem jól jönne a segítség mert már vagy 6x próbáltam különféle leírásokkal mind a két verziót, pi hole és adguardot is. De ugyan az a helyzet, miszerint ezt a 192.168.2.2 ip-t beírom a nas hálózat dns beállításhoz a nas kapcsolódásait látja, de amikor a router beállításnál a dns hez is beírom akkor nem történik semmi, bármilyen oldalt megnyitok laptopon vagy mobilon nem is látja azokat az eszközöket és semmilyen kapcsolat nem érkezik az admin oldalra. Tehát olyan mintha nem is működne csak a nas kapcsolatát figyeli. Mi lehet a probléma, hol rontom el? :W Router egy TP-link Archer C9 ha ez számít, a nas egy 218+, Az ip a routernek 192.168.1.1

(#56550) #80977664 válasza allein (#56548) üzenetére


#80977664
törölt tag

Frankó! Legalább tudom érdemes lesz gigabitre váltani ha egyszer elérhető lesz végre... Nem mintha az 500Mbit/s nem lenne elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.