Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) fecke78 válasza #80977664 (#55646) üzenetére


fecke78
senior tag

Ne haragudj , de neked lehet minden tők egyértelmü , nyilván nem 5 napja használod , nekem sajnos nem "KÜLÖN SHR kötetet kell létrehozni... ennyi."
És ha segítesz akkor probáld meg kioktató hangnem nélkül tenni , mert különben nem kell a "segítséged" Nem te vagy a synology forumon az admin , mert ott van ilyen degradáló stilus .
Világbéke ....

(#55652) Madwe válasza fecke78 (#55649) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez 1 kötet és most javítja... Ez 4tb marad ha végzett akkot is.

(#55653) fecke78


fecke78
senior tag

Lényeg a lényeg akkor még csak 1 hdd volt benne , most 2 .
Akkor kimentem róla az adatokat és kezdem előlről és létrehozok 2 shr kötetet, amihez hozzákezdhetek 6:45 perc múlva , adigra fejezi be a másolást :)

(#55654) fecke78 válasza Madwe (#55652) üzenetére


fecke78
senior tag

Igen mert , reggel mikor megnéztem akkor nagy parámban kivettem a 2 lemezt és vissza , na ez nem tetszett neki és pittyeget , ezért a javításra nyomtam amit most csinál ....

(#55655) Syl válasza fecke78 (#55649) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagyis a két darab 4TB vinyót tükrözéssel használja, ezért van neked csak egy 4 terás köteted.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55656) jozsi252 válasza fecke78 (#55651) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor ezt nem csak én gondolom így. Megkérdeztem az unregistered torrentes dolgot, de valahogy az istenért se sikerült megértetnem a "nagy" góréval hogy a DS-be nincs ilyen opció ami kijelezze a hibás torrenteket. És azért ez egy fontos dolog lenne. Van megoldás a fórumon rá, de basszus egy torrent kliensről van szó, alap dolog lenne az ilyen. :(((

iPhone 13 Pro Max

(#55657) gyugyo79 válasza BullZeye (#55650) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van rá lehetőség, több is. Le is lett írva a fórumba nem is 1 szer.

(#55658) Fisha válasza RudY (#55647) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi az infót. Lehet, hogy nyaggatlak majd még, ha már egyszer végre sikerült találnom valakit, akinél ugyanez a hardware és a software is. :)

[ Szerkesztve ]

(#55659) fecke78 válasza Syl (#55655) üzenetére


fecke78
senior tag

Minden lehet ,most kimásolom a filmeket róla a gépi vinyora , és ujra nekifutok

(#55660) zsozso17


zsozso17
tag

Sziasztok! Újra telepítettem a DSM rendszert azóta a samsung tv nem játsza le az avi videókat, nézegetem ez nem csak nekem probléma. Valami magyar leírás lenne mit kell csinálnom?

(#55661) BullZeye válasza gyugyo79 (#55657) üzenetére


BullZeye
veterán

Tudsz támpontot adni?
Mert van 55.600 db hozzászólás, és a jogosultságok keresésére nem kaptam meg a választ a topicon belül, vagy elsiklottam felette.

(#55662) gyugyo79 válasza BullZeye (#55661) üzenetére


gyugyo79
addikt

File Station jobb egérgomb a könyvtáron vagy kiválasztva a tevékenység menüpont alatt -> Tulajdonságok és ott az engedély. Amit nem láthatnak megtiltod az elérést ami csak olvasható azt arra állítod. Ha beállítod, hogy nem láthatják amihez nincs joguk akkor azok a könyvtárak nem is látszódnak nekik azokból az alkalmazásokból amik támogatják ezt.

Vagy ki mountolod egy számukra olvasható könyvtárba nekik csak azt amit láthatnak ...

[ Szerkesztve ]

(#55663) fecke78


fecke78
senior tag

Lenne még egy kérdésem a dune smb vel kapcsolodik a nashoz , de vannak filmek amik akadnak , mi a megoldás erre ?

(#55664) AiRLAC válasza fecke78 (#55663) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kábel vagy wifi? NFSen is akad?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#55665) fecke78 válasza AiRLAC (#55664) üzenetére


fecke78
senior tag

Kábel , nem minden film, de a nfs nél azt irja a dune , hogy 30 nap próbaverzió után fizetős a nfs szolgáltatás

(#55666) olajbogyo válasza fecke78 (#55665) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Ez segít?
https://prohardver.hu/tema/dune_medialejatszok_topicja/hsz_5192-5192.html

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#55667) Sanya válasza zsozso17 (#55660) üzenetére


Sanya
nagyúr

Xvides kódolásúakat csak? Transzkódolás be van kapcsolva?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#55668) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Elnézést, nektek biztos hülye kérdés lesz... Mitől van az, hogy ha Synology webes felületén, a File Station-nel másolok file-okat, akkor kb. 70MB/s sebességgel másol a DS218play az USB-re kötött meghajtóra, de ha pl. a Mac-es ForkLift-tel (kb. hasonló, mint Windows alatt a Total Commander) másolok, akkor ez a sebesség már csak 6MB/s lesz?

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#55669) zsozso17 válasza Sanya (#55667) üzenetére


zsozso17
tag

Kutatgatok, kezd összeállni a kép. A TV(samsung) 2-3 hónapja van meg eddig ezek szerint nem néztem rajta avi-t. A régi TV-n (samsung) a DS video app-ban van video átkodólás opció. Ebben az új TV-ben nincs ilyen lehetőség. Miért? Pedig a nas egy 214play.

(#55670) BullZeye válasza gyugyo79 (#55662) üzenetére


BullZeye
veterán

Fordítva ezek szerint nem működik? Sok mappa jön és megy, és 5-10 mappából csak 1-et kéne lássanak, egyszerűbb és biztosabb lenne, ha semmit nem látnak kivéve amit engedélyeznék (Sorozatok mappa)

Ez a módszer nem működik:
Users Group = semmi nincs beállítva mint jogosultság, se read se write se deny, sehol sincs pipa, preview azt írja, hogy " - "

Edit felhasználó = teljesen üres, de alapból azt írja mindenre, hogy DENY (gondolom mert users csoportban nincs jogosultság beállítva)

Mindenki Group = Jelenleg Edit az egyetlen tagja, be van állítva, hogy Webdav Server menjen, és azt az egy mappát amit szeretnék megosztani READ joggal van ellátva a Mindenki csoportnak.

Ha a mappát vagy almappát ellenőrzöm jogosultság szempontjából azt mondja megvan az olvasói jog, viszont Webdav nem kapcsolódik hozzá.

Ha olvasói jogot kap a share folder, akkor meg mindent is lát.

(#55671) gyugyo79 válasza BullZeye (#55670) üzenetére


gyugyo79
addikt

2 lehetőséged van webdav -al (Bár ez nem webdav függő én hanyagolnám amúgy is és akkor már inkább hálózati hely nem meghajtó és VPN )

1 adsz a gyökér mappára (esetedben downloads) olvasás jogot annak a felhasználónak/csoportnak akivel nekik engedélyezni akarod ezt és az abba a könyvtárban lévő almappára is (!Sorozat).
Ha ezt utólag csinálod és nem engeded az almappákra és fájlokra akkor ami ott van ahhoz nem lesz joguk. DE bármit utána hozol létre megkapja az engedélyt örökölve a gyökér mappától. Ezért bármikor létrehozol egy új mappát arról el kell venned az olvasás jogot. Ami ezután kerül már az almappába az ezután nem fogja nem fogja megkapni a jogokat.

Mivel nekik te ezt beállítod és csatolni úgyis a WEBDAW -al a !Sorozat könyvtárat fogod valójában tök8 amíg nem kompromitálódik a login mivel ugye ők úgyis a könyvtáron belül maradnak ezért mindegy mi van azon kívül még ha van is olvasás joguk nem fognak oda úgyse odakeveredni.

Vagy.:
Létrehozol egy gyökér könyvtárat pld Szuloknek (elég csak olvasás) ebbe csinálsz egy !Sorozat mappát utána a feladat időzítőbe meg berakod ezt kiváltott feladatnak (rendszer indítás rootként)
mount --bind /volume1/Downloads/!Sorozat /volume1/Szuloknek/!Sorozat

Innentől ha a Szuloknek könyvtárat adod meg akkor abba biztos csak a !Sorozat mappa lesz meg amit a jövőbe esetleg még kitalálsz ...
Így a downloads mappához nem kell nekik olvasás jog ha a loginjuk kompromitálódik is csak a Szuloknek mappa érhető el (olvasásra).

Ugyan ezen analógia mentén használhatod a home mappájukat is ...
mount --bind /volume1/Downloads/!Sorozat /volume1/homes/minta/!Sorozat
A minta az az ő fn nevűk ...
A megszüntetése umount /volume1/homes/minta/!Sorozat vagy umount /volume1/Szuloknek/!Sorozat amik szintén a futtathatók feladat időzítőből.

A mintákban feltételezve van a volume1 de az persze ha nálad 2-3 stb akkor változtasd, vagy a más könyvtárakat is ezek alapján már meg lehet szerintem oldani.

Vagy egy nem webdav .:
FTPS -t állítasz be nekik ahol beállítható a felhasználói gyökér mappa.

[ Szerkesztve ]

(#55672) WaterWave válasza BullZeye (#55670) üzenetére


WaterWave
veterán

ftps-t használnék helyedben ahogy leírta gyugyo

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55673) Multibit válasza agyhalal (#55668) üzenetére


Multibit
veterán

A számítógéped wifi-n, vagy kábelen kapcsolódik a hálózathoz? Ha wifi-n, akkor lehet ilyen lassú a másolás. Feleslegesen járatod az adatokat a NAS és a számítógép között. Maradj a File Station-nél, ha NAS-on belül másolsz!

(#55674) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok 918+ ban beleraktam a 2 hdd -t amit az első shr kötethez öszefüztem , és így nem jó , kimentettem róluk mindent , hogyan tudok 2 külön shr kötetett csinálni ?

(#55675) fecke78


fecke78
senior tag

Tárolokészlet eltávolitása?
Ott kíirja ,hogy sikertelen mert egy csomo dolog használja állítsam le öket , na azt hol kell ?
Sry ezeket még nem csináltam , ha valaki segít köszönet
azt hiszem megvan , ahol felraktam oda vissza , és eltávolitás...

[ Szerkesztve ]

(#55676) agyhalal válasza Multibit (#55673) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Ez lett volna a tippem, csak nem voltam benne teljesen biztos. Mármint, hogy ilyen esetben az adat átmegy a gépen is. Amúgy igen, WiFi-n csatlakozik. Köszönöm a megerősítést.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#55677) fecke78


fecke78
senior tag

(#55678) kgymac


kgymac
őstag

Gondolom, eddig nem tűnt fel az összefoglaló.

@Patice
szerintem ki kéne emelni az összefoglaló blokkban, a lenyitás előtt egy nyíllal, valami ilyesmivel: =================>>>
Legjobb lenne, ha pl. villogna
Talán a vizuálisabb kollegáknak is feltűnne, hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#55679) fecke78


fecke78
senior tag

Valamit elrontok nem sikerül a reset , hául nyomom a pöcköt 2*4 mp , de nem tudom a merevlemezt ujra rakni help, a régi kötet van ott.

[ Szerkesztve ]

(#55680) Syl válasza fecke78 (#55677) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem elsőre csak egy HDD-vel üzemeld be. Utána ha minden a helyére került, tedd be a második lemezt. Így tuti külön kötet lesz, nem fogja összefűzni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55681) fecke78 válasza Syl (#55680) üzenetére


fecke78
senior tag

de én az elsőt rosszul csináltam azt akarom ujra keszdeni , és ha kikapcsolom a nast , kiveszem a nasból a hdd-ket és berakom a számitógépbe és ott leformázom , és utána vissza a nasba ?

(#55682) Syl válasza fecke78 (#55681) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyet még nem csináltam, de én úgy fognék neki, hogy mindkét HDD ki, pécébe be, partíció(k) töröl, egyik HDD NAS-ba be, beüzemel, másik HDD NAS-ba be.
Tehát nem formáznám a HDD-t, hanem törölném róla a partíció(ka)t. Így a NAS úgy fogja érzékelni, mintha vadi új lemez került volna bele.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55683) fecke78


fecke78
senior tag

szia irtam pü-t

(#55684) Borisz76 válasza fecke78 (#55683) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Vedd ki a lemezeket.
Tedd be az első helyre a 2. lemezt.
Indítsd ezzel az egy lemezzel.

HA minden igaz, akkor nem fog elindulni és telepíteni kell a DSM-t.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55685) Metlacii


Metlacii
csendes tag

Sziasztok!

Érdemes WD NAS PRO vinyókat venni, vagy elegendőek a sima 5400-as rpm-es vinyók? DS918+ ba kerülne 4db.

(#55686) Borisz76 válasza Metlacii (#55685) üzenetére


Borisz76
veterán

Tulajdonképpen bármilyen lemezt lehet bele tenni.
A hangjukban és a melegedésükben lesz különbség.
5400-s lemezek halkabbak és "lassabbak" mint a 7200-s verziók.

Lassabb de itt úgy is a LAN csatlakozó ( 10/100/1000 - Gigabit ) lesz a szűk keresztmetszet mert a mai lemezek már bőven 100 MB/s feletti sebességet tudnak. A gigabites csatlakozón pedig a gyakorlatban 100-110 MB/s megy át.

Én is "egyszerű asztali" HDD-ket használok.

Bár sokan esküsznek a speciálisan NAS-okba szánt lemezekre....
Ha a felár nem számít és azzal nyugodtabban alszol , akkor igen.

Remélem , hogy 4 lemezes SHR kötetet tervezel..... :K

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55687) Csabroncka válasza Borisz76 (#55686) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt a többieknek is mondom, hogy ezek elméleti értékek! Próbálj meg néhány Kb-os fájlokból álló 100-200 gigányi állományt ekkora sebességgel másolni :( (kisarkítva, de ez van)

"in medias res"

(#55688) Borisz76 válasza Csabroncka (#55687) üzenetére


Borisz76
veterán

Ebben igazad van....
Bocsánat de magamból indulok ki és én általában filmekben és ezáltal 10-15-20 GB vagy nagyobb méretű anyagokban gondolkodom.
Mert ott tényleg ez a határ kb.

Kis fájloknál jóval lassabb a másolás/mozgatás sebessége.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55689) BullZeye válasza gyugyo79 (#55671) üzenetére


BullZeye
veterán

WebDAV áll a legközelebb a local meghajtó élményhez, így ezt használom én évek óta Total Commanderrel munkahelyemen is a munka mappám eléréséhez.
Ha időm engedi ránézek az FTPS-re is, ha más mint a sima FTP, amivel tényleg az a baj, hogy nem lehet elindítani semmit, csak letölteni és feltölteni, de futtatni nem.

Ezek szerint ha felmountolom, akkor az eredeti mappa engedélyét nem örökli, mert ha így van akkor ez a tökéletes megoldás, letesztelem délután. Köszönöm!

(#55690) Metlacii válasza Borisz76 (#55686) üzenetére


Metlacii
csendes tag

Van egy másik NAS-om, az csak 2 lemezes, abban is RED van, én elégedett vagyok velük, az asztaliban meg purple van, van ami RAID.-ben, van ami csak simán.

Egyébként igen, SHR, vagy SHR-2 a cél... a 4 vinyó az fix. Felhőben nem tárolhatok.

(#55691) Borisz76 válasza Metlacii (#55690) üzenetére


Borisz76
veterán

4 lemez esetén az SHR2-nél 2 lemezed lesz hasznos tárhely és 2 lemez meghibásodása ellen véd a rendszer.....kicsit ágyúval verébre....

Szerintem elég a "sima" SHR , ami 1 lemez meghibásodása ellen véd és marad 3 lemeznyi tárkapacitásod.

Persze ha nagyon fontos adatokat tárolnál a köteten, akkor jobb az SHR2 de így is érdemes egy külső lemezre menteni ...vagy a másik NAS-ra szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55692) Metlacii


Metlacii
csendes tag

Azt tudom, hogy 12-12Tb marad SHR-2 esetén, de az adatok fontosak, csak munka, meg fényképek.
A külsős lemezmentés alap, csak jobb ha egyben is megvan kicsit biztonságosabban.

Egyébként megérheti megvenni a +2 év gart a 918+-hoz vagy felesleges szerinted?

(#55693) Borisz76 válasza Metlacii (#55692) üzenetére


Borisz76
veterán

A DS918+ egy elég jó vas a maga nemében és ilyesmit hosszútávra vesz az ember. Jól jöhet a +2 év garancia.....
Inkább legyen és sose kelljen vele élned, minthogy nincs és kellene !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55694) gyugyo79 válasza BullZeye (#55689) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azzal ha "át" mountolod azt úszod meg hogy a mappára amiben eredetileg van nem kell, hogy kapjon engedélyt így nem kell az öröklés miatt utána az abba kerülő többi mappát fájlt esetleg kezelned.Mert így a példánál maradva a Szuloknek mappára kapnak jogot és nem a Download -ra. A !Sorozatok jogai bárhol állítod ugyan azok lesznek.

(#55695) tekozlo022


tekozlo022
csendes újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem tudok belépni a NAS-om (D215j) felületére az otthoni hálozaton, de minden más működik. Volt már hasonló, de egy idő után elmúlt. Külső hálozatról simán megy a belépés ugyanarról az eszközről, sőt Total Commanderrel mind telefonon, mind laptopon tudok dolgozni saját és külső hálózaton is. A lényeg a saját hálózaton minden működik, csak a számítógépekről nem tudok belépni.
Nincsenek blokkolva az IP címeim.

Mi van elállítva. Lehet a routerrel van a gond?

Köszönöm előre is.

(#55696) #80977664 válasza tekozlo022 (#55695) üzenetére


#80977664
törölt tag

PC-n víruskereső/tűzfal esetleg? Meg tud tréfálni..

(#55697) Metlacii válasza Borisz76 (#55693) üzenetére


Metlacii
csendes tag

Én is így gondoltam. A másik megvan vagy 6 éve, de még semmi baja, gyorsan le is kopogom... Köszi a segítséget!

(#55698) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy hogyan tudom beállítani a Synology Drive Client alkalmazást, hogy windows kliens gépen is mindenképp tároljon egy local copy-t a szinkronizált mappából?
Jelenleg 2way sync van beállítva és érdekesen konstatáltam, hogy internet nélkül nem tudom elérni a fájlokat.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#55699) Borisz76 válasza tekozlo022 (#55695) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology Assistant mit ír ? Látja a NAS-t?
Melyik böngésző ? Másikkal esetleg ?
A megosztott mappát / mappákat felcsatoltad a Win alá mint hálózati meghajtó ? Azokat eléred ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55700) Peathee válasza Borisz76 (#55693) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én vagyok a negatív példa! garanciát NAS-ra mindig sokat vegyetek!
Van egy most már 3 éves DS216play-em és már nem működik rajta az USB 3.0 csati nyár óta.... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.