Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) #80977664 válasza momoxp (#55499) üzenetére


#80977664
törölt tag

router DNS beállításról rakj fel egy képet.
meg a NAS hálózati beállítás-ról is (IPv4 fülről).

(#55502) AiRLAC válasza #80977664 (#55500) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elég a megosztásokat egyesével átállítani Volume2-re, az át is mozgatja.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#55503) Bozso68 válasza #80977664 (#55500) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!
Beszámolok, vagy kérdezek tovább! :C

(#55504) bb.bocs válasza Bozso68 (#55495) üzenetére


bb.bocs
őstag

szép "kis" ajándék gratulálok! :)

(#55505) #80977664 válasza Bozso68 (#55503) üzenetére


#80977664
törölt tag

NAGYON figyelj hogy kölön kötet legyen mert ha RAID1 tömböt hozol létre vagy EGY SHR kötetet akkor NEM TUDOD VISSZACSINÁLNI!!! Csak adatvesztéssel vagy előtte át kell másolnod máshová az adatokat!

(#55506) momoxp válasza #80977664 (#55501) üzenetére


momoxp
tag

nas:

router:

(#55507) #80977664 válasza momoxp (#55506) üzenetére


#80977664
törölt tag

Utolsó képen ELSŐDLEGES DNS: NASIP beírni és mint írtam adjál meg MÁSODLAGOS DNS-is , pl: 8.8.8.8

(#55508) Elemental válasza #80977664 (#55497) üzenetére


Elemental
addikt

Te milyen szűrőket teszel be?
Én innen az összeset :)

(#55509) Bozso68 válasza #80977664 (#55505) üzenetére


Bozso68
senior tag

Most nézem, Shr helyett Alap lett a 2. tároló.
Remélem, ezzel nincs gond.

(#55510) momoxp válasza Elemental (#55508) üzenetére


momoxp
tag

Itt egyesével hozzáadtad mindet?

(#55511) #80977664 válasza #80977664 (#55507) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nálam ennyi a router DNS-e LAN-ra!:

A WAN DNS részt én nem babráltam.

(#55512) Elemental válasza momoxp (#55510) üzenetére


Elemental
addikt

Igen.
Plusz még a hufiltert is.

Még egy kérdés. Ha egy router ap módban van, ott is be lehet állítani dns-t?

[ Szerkesztve ]

(#55513) #80977664 válasza Bozso68 (#55509) üzenetére


#80977664
törölt tag

Működni működik, de a későbbi bővítésnél jobban jön ha SHR.

Töröld amíg nincs rajta adat és csináld meg SHR-re mert később anyázni fogsz ha bővíteni akarsz! Higgy nekem! De TE tudod...

(#55514) blakey válasza Bozso68 (#55509) üzenetére


blakey
titán

Most nézem, Shr helyett Alap lett a 2. tároló.
Remélem, ezzel nincs gond.
Nincs gond, én mindkettőt Alapon használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55515) Madwe válasza blakey (#55514) üzenetére


Madwe
nagyúr

Alap és 1 lemezes shr kötet ugyanaz, azzal nincs gond amíg 1 lemezes kötetekről beszélünk. Alappal akkor lesz gond, ha esetleg valamikor bővíteni szeretnéd - azaz miért ne csinálná rögtön shrben az ember, lehetőséget adva későbbi bővítésre?

(#55516) gyugyo79 válasza Madwe (#55515) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem meg korrektebb lenne leírni azt is, hogy a jelen NAS -típusával, hogy mikor fordulhat az elő, hogy az SHR -re és annak azon funkciójára ami miatt a synology hybrid raid megoldására szüksége lehet egy raid -el szemben egyáltalán .
Mert bővíteni az alapot is lehet és egészen raid5 vs. shr1 -ig mégis mi a különbség ? Ugye, hogy semmi ... Tehát a csináld újra úgy lenne korrekt, hogyha le lenne írva az is mellé, hogy akkor ha ...

(#55517) Elemental válasza blakey (#55514) üzenetére


Elemental
addikt

Szintén. Én direkt így akartam, hogy minden lemez külön kötet legyen.

[ Szerkesztve ]

(#55518) Csabroncka válasza Elemental (#55517) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nyilván attól függ mit tárolsz a NAS-on! Az egyszer nézős filmek valóban pótolhatók, de a családi fényképeket és videókat fel nem raknám lemezvédelem nélkül!

"in medias res"

(#55519) Bozso68 válasza Csabroncka (#55518) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én is csak a filmeket rakom a 10TB HDD-re (ez lett alap) . A lemezvédelem nálam a másik NAS-on lesz. Így eszközmeghibásodás ellen is védve lesz. Mindegyik WD RED.

(#55520) Elemental válasza Csabroncka (#55518) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem négy külön vinyón vannak a pótolhatatlan adatok. Plusz be van állítva biztonsági mentés heti háromszor a nason belül két külön kötetre.
Tehát megvan a nason három külön vinyón, plusz a nason kívül három külön vinyón. Nekem ezért is jobb a külön kötet, mert csak a fontos adatokról csinálok biztonsági mentést több kötetre, és nem egy egész lemez "veszik el". Mint pl a raid5-nél 4-ből 1 az a védelem.
Így összeszámolva 6 külön hdd-n vannak a pótolhatatlan adatok.

[ Szerkesztve ]

(#55521) bb.bocs válasza Elemental (#55520) üzenetére


bb.bocs
őstag

nem tolod kicsit túl? :D nekem elég a raid +1 külső vinyó a fiókban :) hogyha meghal a nas, egyik vinyója ott a másik, hogyha mindkettő meghal ott a külső. A külső pedig hát ha pont leejtem amikor előveszem, akkor így jártam :D viccet félretéve ,de csak az én véleményem hogy túltolod :D hacsak nem olyan képek vannak rajta amik milliárdokat érhetnek :D akkor viszont szívesen csinálok róla biztonsági másolatot, és akkor nálam is lesz egy "mentésed" :D

(#55522) Elemental válasza bb.bocs (#55521) üzenetére


Elemental
addikt

És akarok még egy mentést csinálni. Most tervezek plusz egy vinyót berakni a munkahelyi gépbe, hogy ott is legyen egy mentés :)

(#55523) Bozso68


Bozso68
senior tag

Vérszemet kaptam, végre van kis időm a NAS-sal foglalkozni :) .A telefonomon levő UPC Horizon GO app néha megmakacsolja magát, és nem enged lejátszani egyes filmeket mobilneten, mert nem UPC elérhetőségről vagyok. Hogy lehet megoldani, hogy a Synology DS718+-t, mint routert érzékelje neten keresztül a telefonom? Láma kérdés lehet, sajnos végfelhasználó vagyok...

(#55524) #80977664 válasza Bozso68 (#55523) üzenetére


#80977664
törölt tag

VPN?

Beállítasz egy VPN szervert a NASon, csatlakozol telefonról rá.

[ Szerkesztve ]

(#55525) Bozso68 válasza #80977664 (#55524) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ :)

(#55526) Csabroncka válasza Elemental (#55520) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt nem értem, miért tárolsz 4 különböző vinyón ugyan azt? ráadásul NAS-on kívül még 3 winyón ugyan azt - ennek nem sok értelme :F

Az, hogy tükrözöl egy lemezt + csinálsz egy független helyen (fizikailag egészen máshol_ cloud...egyéb) tárolt mentést az 3 különböző mentési forma. Van 6 HDD, egy helyen, annak nem sok értelme :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#55527) Elemental válasza #80977664 (#55511) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam a lan beállításoknál csak egy hely van a dns-nek.

A wan oldalon kettő is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#55528) Elemental válasza Elemental (#55527) üzenetére


Elemental
addikt

Végül a wan részhez beírtam a szolgáltatóit, a lanhoz pedig a nas ip címét. Így működik.

(#55529) AMDPista


AMDPista
tag

sziasztok,

synology nasnál 2db vinyó van raidben. A 2-es vinyónál jelzi, hogy rossz szektorok vannak.

Lehet ezzel valamit kezdeni.

NAS össze van kötve a TV-vel és amikor filmet nézek, akkor többször megáll a film, valamikor azt írja ki, hogy nincs hálózati kapcsolat.
Ez összefüggésbe lehet a rossz szektorokkal?

(#55530) Madwe válasza AMDPista (#55529) üzenetére


Madwe
nagyúr

A bad sectorokkal nem tudsz mit kezdeni, cseréld ki lassan, meg fog halni.

A megálláshoz nem kéne raid esetén köze legyen, inkább egyéb dologra gyanakszom: hálózati sávszél nem elég, esetleg transzkódol akkor a nasod (nézd legközelebb a nasod proci és memória kihasználtságát) ami millió meg egy dologtól lehet, pl tévé beépített okosrendszeres appjai sokszor nem kezelik jól a feliratot, sok hangformátumot nem ismernek, esetleg a film kódolását nem ismerik.
Mondjuk ha azt írj ki h nincs hálózati kapcsolat akkor lehet a wifid száll el a tévénél vagy vacak az ethernet kábeled amivel összekötötted. Esetleg gyenge routert használsz ami felmelegszik s elszáll (szolgáltatóktól kapottaknál ez gyakori tud lenni pl)

[ Szerkesztve ]

(#55531) Elemental válasza Csabroncka (#55526) üzenetére


Elemental
addikt

Így nyugodtan alszom :)

"a családi fényképeket és videókat fel nem raknám lemezvédelem nélkül!"

Csak azt akartam közölni, hogy van védelmem. A raid otthoni környezetben nekem továbbra is pazarlás. A filmeket meg zenéket minek tartsam biztonságban?

(#55532) AMDPista válasza Madwe (#55530) üzenetére


AMDPista
tag

basszus 3 éves csak a vinyó benne, wd red 3gb :(

eddig a filmeknél nem csinált ilyet, TP-LINK TL-WR1043ND routerem van

az a durva, hogy a házban 2 tv van és minkettőnél ezt csibálja, amikor filmet nézek

(#55533) #80977664 válasza AMDPista (#55529) üzenetére


#80977664
törölt tag

"synology nasnál 2db vinyó van raidben."
RAID miben? 0 vagy 1?

"Lehet ezzel valamit kezdeni"
Persze, ki lehet cserélni.

"NAS össze van kötve a TV-vel és amikor filmet nézek, akkor többször megáll a film, valamikor azt írja ki, hogy nincs hálózati kapcsolat."
Külső médialejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#55534) Madwe válasza AMDPista (#55532) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akár 1 percesen is tönkre mehetnek, mozgó alkatrész, ez már csak ilyen :D

(#55535) jozsi252


jozsi252
veterán

A Támogatóközpont->Támogatói Szolgáltatások->Naplógenerálás résznél kiválasztom az összes lehetőséget, majd napló generálás, akkor nem kellene neki valahova elmentenie egy filet a naplókkal? A Synology Support szerint a helyi számítógépre kellene hogy mentse, de én sehol sem találom a filet.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#55536) gyugyo79 válasza jozsi252 (#55535) üzenetére


gyugyo79
addikt

Fel kellene jönni egy letöltés ablaknak amikor úgy működik ahogy kell. Nézd meg másik böngészőből.

(#55537) jozsi252 válasza gyugyo79 (#55536) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen közbe épp most akartam beírni hogy Chrome alól már le is töltődött. Nem tudom a Firefox miért szarakszik. :(((
Próbálok utánajárni ennek a torrent leállásnak mert nagyon zavar hogy néhány hetente fogja magát és az összes leáll. Úgyhogy a Syno Támogatásától kértem segítséget, hátha ők tudnak valamit.
Remélem tényleg jutunk valamire, mert nagyon idegesít ez az egész hogy minden előzmény nélkül leállnak a torrentek random szerűen. És nem találok rá sehol sem megoldást, ez zavar a legjobban. :W De hátha a naplókból kiolvasnak valamit.
Azóta van ez sűrűbben mióta a DS718+ illetve a 8TB-os WD RED winyóm van. És az a legszarabb az egészbe hogy minden más hibátlan, a winyó, a DSM, minden létező dolog hibátlanul működik.

iPhone 13 Pro Max

(#55538) AMDPista válasza Madwe (#55534) üzenetére


AMDPista
tag

ha raid1 be vannak a vinyók és az egyik rossz szektort jelez, akkor csak simán kicserélem?

[ Szerkesztve ]

(#55539) Borisz76 válasza AMDPista (#55538) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

Kikapcsolod a NAS-t.
Kiveszed a hibás lemezt.
Beteszel egy ugyanakkora VAGY nagyobb méretű lemezt.
Bekapcsolod a NAS-t.
A Tároláskezelőben elindítod a kötet helyreállítását.

DE én várnék a cserével és előbb megnézném, hogy hány hibás szektor is van a lemezen :

Pár nap múlva lehet megint ránézni, hogy növekszik e a számuk vagy sem.

A másik NAS-omban van olyan lemez amin 2-3 éve 8 db hibás szektor van és nem nőtt tovább a száma.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55540) AMDPista válasza Borisz76 (#55539) üzenetére


AMDPista
tag

mindjárt megnézem, amit javasoltál

az a baj, hogy amikor filmet nézek, akkor többször megáll a film és pont, akkor áll meg, amikor a nas dsm-ben azt írja, hogy rosz szektor van

(#55541) warlward


warlward
újonc

Sziasztok amatőr leendő felhasználóként szeretném megkérdezni tőletek hogy az alábbi funkciókra melyik típust ajánljátok?
otthon vezetékes hálózaton tudják róla filmet nézni (samsung TV-n ) torrentről tudjak filmet tölteni (a torrentezés mobil aplikációról megoldható legyen IOS)a telefonokon (3 felhasználó) lèvő képeket tárolja el .
Segítőkész válaszaitokat előre is köszönöm .

(#55542) Borisz76 válasza warlward (#55541) üzenetére


Borisz76
veterán

Erre az összes modell képes.

1. Milyen filmek ? ( SD,HD,FHD vagy 4K )
2. A TV beépített lejátszójával néznéd vagy van külső rendes lejátszód ?
3. Internet előfizetésed milyen gyors ? ( 100 - 500 esetleg 1000 )
4. Ha 1000-s, akkor szeretnéd e ki is használni teljes sebességgel ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55543) Alex91 válasza warlward (#55541) üzenetére


Alex91
félisten

iOS alatt az Apple minden NAS-os letoltesvezerlot kidobott a store-bol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55544) Madwe válasza Alex91 (#55543) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha valaki nem szerezte be amikor meg elerheto volt a ds get, annak marad a safaribol menedzseles. Vagy sonarr radarr eseten azok menedzselese ( en pl watcht -vel menedzselem a trakt.tv wishlistem amibol behuzza radarr a filmeket, sonarrban meg sorozatokat ritkan kell allitgatni... szoval nekem ugyan van ds getem de gyk sose nyulok hozza ;) )

(#55545) warlward válasza Alex91 (#55543) üzenetére


warlward
újonc

1000 de nem kell hogy kihasználja.
Ds216 j elég?
még esetleg jó lenne ha a macbookom time machine ként is tudna működni.

(#55546) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,

A Syno-n a WD purple hdd-re az t írja a syno, hogy tönkrement.
Azt használtam letöltésre raid nélkül, jelenleg elérhetőek rajta az adatok, de nem enged új letöltést indítani, illetve a rajta lévő appokat sem engedi elérni.
current pending sectors count:2, azaz 2 figyelt/hibás szektor van összesen, ami nem a világvége. Mit lehet tenni ilyenkor, hogy tovább használja azt a hdd-t?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55547) #80977664 válasza warlward (#55545) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha most azt várod hogy azt mondjuk, hogy egy már megjelenésekor is low-end NAS hároméves korában mindenre frankó lesz akkor nem, nem lesz.

Minden funkció amit leírtál menni fog, de a sebességgel/felbontással lesznek gondok, főleg ha párhuzamosan szeretnél funkciókat használni. Kezdve a lassú, szaggat, akad, hálózatot elveszti, memória 101%, processzor ezer %, stb. gondoktól... bocsi, de ez van.

(#55548) Borisz76 válasza warlward (#55545) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha elég 1 db lemez , akkor DS118

Ha 2 lemezben gondolkodsz , akkor :
DS218 vagy inkább a DS218+ vagy DS718+

4 lemezesből pedig a DS418 , DS418Play de a legjobb és ajánlott a DS918+ is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55549) warlward válasza Borisz76 (#55548) üzenetére


warlward
újonc

Havonta 1 - 2 filmet ( filmből 4K de a tv játssza le )töltök le és nézek meg .a telefonnal készítünk heti 20 képet ennyire lenne igénybevéve

(#55550) Madwe válasza warlward (#55549) üzenetére


Madwe
nagyúr

4khoz nagyon kevés, ahhoz combosabb proci és memória kell. Főleg ha a tévé beépített lejátszóját használod, akkor transzkódolnia is kell gyakran, amit 4k esetén még a legcombosabb se igazán fogja bírni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.