Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) gyugyo79 válasza MrZed001 (#56899) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azért nem igaz amit írsz mert ahogy az emberek nagy többsége használja úgy az SSH sokkal rosszabb már csak a nagy számok törvénye miatt is. Ráadásul többen tudják rosszul használni mert egyszerűbb bekapcsolni, bekapcsolva hagyni ...

Leírtam, hogy a openVPN itt a NAS -on alap esetben ha csak bekapcsolja valaki 0 kockázatot rejt míg az SSH -ra ez kapásból nem igaz miután mind a 2 ki van alap porton engedve a netre. Oka, az egyikre jó és gyenge user+pass kitalálásával be lehet lépni -> SSH míg a másikra nem -> openVPN.

Amíg mind a 2-t lehet jól is használni ugyan úgy ahogy rosszul csak ha valaki egy bizonyos IQ alatt van nem érti meg, hogy pont ugyan úgy lehet egyikre is példát írni, hogy mi van akkor ha ezt és ezt rosszul használja Gipsz Jakab.
De minden ami az alap állapottól eltért az már csak feltételezés, hogy ki hogy állítja majd el. Ez lehet mind a 2-nél ugyan úgy jó is meg rossz is. Azért mert te tudtál 2 szerinted nem jól beállítottra példát írni azt gondolod SSH-ra ilyen nincs soha senkinél nem léptek be azon keresztül be egyetlen eszközre sem jogosulatlanok?

Ráadásul a példáid megint csak a te elméleti szinteden jók , mert az, hogy a VPN szerver oldalán hálózat többi eszköze nincs jól beállítva (1 feltételezés) a kliens oldalon a kliens is olyan szinten, hibás, hogy azon valami nem, hogy a gépről magáról hanem a hálózatból bejut a VPN tunelbe (1 nagyon durva feltételezés) és ott megtalálja a hálózaton a gyenge védelemmel ellátott gépeket de ugyan ez SSH -val nem fordulhat elő mert az mellet érvelsz tehát az SSH az immunis mindenféle kliens oldali támadásra (igen ez irónia a végén)...

Viszont ha feltételezzük, hogy rossz és ugyan úgy rossz megint ott tartunk, hogy egy SSH esetén ha bent van valaki, valami a belső hálózatba az pont ugyan olyan rossz mintha ez a VPN esetén történik meg. Mert 1 mind a 2 a NAS -ra kapcsolódik ami bent van a belső hálózatban. Vagy úgy gondolod a hálózat többi gépe SSH-ról utána a NAS-ról már nem elérhető és azért jobb ?

Ne gyere a DMZ -vel mert ott akkor a te elméleted szerint másra van használva és a NAS is máshol van ami persze vicc ...

Mesrt ugye az is csúsztatás amit a DMZ -ről írtál pont ugyan úgy lehet egyik is csak oda engedve mint a másik és pont ugyan úgy lehet tovább ha egyáltalán van ...
Írd már le mégis mi akadályozza meg, hogy a openVPN -el a DMZ oldalra kapcsolódjon valaki, mi ami miatt nem lehetne, azon túl, hogy max szerinted nincs értelme azon tedd túl, magad, hogy ott nincs LAN és VPN csak arra jó ...

A VPN -el is komoly probléma, hogy nem is teljesen érted mire is lehet használni. Mert az nem feltétlen a " HÁLÓZATHOZ (LAN) ad hozzáférést" és amikor már DMZ -t keversz ide messze kiléptünk az egyszerű user haza lép.
Pld.:
-VOD szolgáltatások elérése esetén sokaknak
-Nyilvános Wifi hálózaton, nem biztonságos hálózaton adatvédelem
-Paranoid felhasználó esetén pld egy SSH-nak egy + védelmi réteg.(bármennyire nem érted meg de rendesen beállítva az ...)
stb.

Maximum akkor lehetne igazad, ha azt írnád, hogy a VPN -t mert funkció gazdagabb jelentősen rosszabbul, károsabban be lehet állítani mint az SSH-t de te eddig nem ezt állítottad, hanem vicc példákkal egyoldalú elméleti lehetőségeket hajtogattál, hajtogatsz ...
Az SFTP -t meg ebbe a beszélgetésbe belekeverni azért gáz mert nagyon durván összehasonlíthatatlan.
Még egyszer az a baj, hogy te egyik oldalon a durván túlzón csúsztatsz negatívan míg a másikon pozitívan ....

[ Szerkesztve ]

(#56902) Sanya válasza gyugyo79 (#56901) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nálam az ssh kinn hallgatózik a weben. Néhány hetente fogok vele próbálkozót, akit a fail2ban kitilt örökre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#56903) Gexxx válasza fecke78 (#56892) üzenetére


Gexxx
tag

#56877

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#56904) WaterWave válasza Gexxx (#56903) üzenetére


WaterWave
veterán

És ez mukodik is?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56905) #80977664 válasza WaterWave (#56904) üzenetére


#80977664
törölt tag

Írtam, igen.

(#56906) lewisfm válasza #80977664 (#56879) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem egy DS118 NAS-om van. Realtek 1296, ARM CPU-val.
Azon is menni fog?

Továbbá, ha jól értem, akkor ez szerver oldali transzkódolást végez majd, ha kell.

Ahhoz kissé gyenge az én vasam, nemde?

(#56907) #80977664 válasza lewisfm (#56906) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nem feltétlenül transzkódol.
Most megnéztem pár filmel és hanggal de nem látok nagy különbséget proci használatban. 25-35% DS918+ -on. Sőt, amikor 4K filmet játszok FHD monitoron akkor is ennyi vagy még inkább kevesebb mint amikor natív FHD filmet streamelek. Gondolom a kódoláson is sok múlik.

A puding próbája az evés... próbáld ki és írd meg nekünk bírja-e. Másnak jól jöhet az infó.

(#56908) szlavikben


szlavikben
csendes újonc

Drive-al kapcsolatban lenne szükségem egy kis segítségre:
- a gépemmel való szinkronizálást úgy tudtam megoldani, hogy engedélyeztem a felhasználói "home" mappát. ezt megadtam a synology Drive Clientben (my Drive)
- a file station-ben átmozgattam a file-okat az adott home mappába
- így ugye megjelenik a homes mappában is..

A kérdésem, hogy a tárhelyemet miért fogyasztja folyamatosan. alapveltően 4 TB a foglalt hely, de a szinkronizálás után 8TB -nál leállítottam az egészet.
Esetleg a verzió módosítások miatt foglalhatott ennyit? az alapértelmezett 32 verzió volt beállítva. Ha ezt kikapcsolom, akkor marad az eredeti méret?

(#56909) lewisfm válasza #80977664 (#56907) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nos kipróbáltam, s a következő a tapasztalatom:
1.) Video Station, web-es felület:
- Működik, a DTS és az EAC3 hang is megszólal végre.
Ennek az ára +10-20 % CPU terhelés a NAS-on lejátszás közben

2.) DS Video app, Windows 10
- Továbbra sincs DTS vagy EAC3 hang megszólaltatva

Ami viszont pozitívan változott:
Mind a két esetben smooth lett a video lejátszása. Főleg a DS Video app / Windows 10 esetében a video llejátszás akadozott.

Szóval előrébb jutás.

Gondolom a dedikált kliens app-oknak a dekódolást saját maguknak kell megoldaniuk.

(#56910) #80977664 válasza lewisfm (#56909) üzenetére


#80977664
törölt tag

DS Videoban ne a beépített playert használd hanem mondjuk MX Player-t (+procinak megfelelő codec feltenni!) Mindent visz, akkor is ha nem csináltad meg a fenti módosításokat.

WIN10: ezt nem értem? Távoli elérésnél nem böngészőből játszod le itt? (Video Station, web-es felület)

[ Szerkesztve ]

(#56911) gyugyo79 válasza szlavikben (#56908) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen ha nincsenek fájlverziók akkor a méret az pont annyi lesz mint ami fel van használva. DE amíg áthelyezed ide a tartalmat első alkalommal máshonnan nem szabadna dupláznia a helyet hacsak nem olyan helyről másolsz ahol ez már be volt kapcsolva.
Az "áttekintés" fülön az adatbázis részen mutatja mennyi az általa felhasznált adatmennyiség.

Ráadásul nem csak a home mappa engedélyezhető, hanem a NAS -on létrehozott gyökér mappák kb 99% is. "Csapatmappa" alatt mutatja mi engedélyezhető és ami engedélyezve van annál mi van beállítva.

Ha administrators csoportba tartozik akivel használod az látja a homes mappát és azon belül a administrators+users home mappáit amibe természetesen a sajátja is ott van. Ha csak users jogú felhsználóval lépsz be akkor csak a saját home mappáját látod vele.
Szóval ha olyan felhasználóval vagy belépve akivel látod a homes mappát az csak a jogai miatt van de az abban lévő felhasználónéven szereplő könyvtár az ugyan az amit az adott felhasználó home -nak lát.
Így azok nem 2 szer vannak meg nála sem mert a 2 mappa ugyan az .

[ Szerkesztve ]

(#56912) szlavikben válasza gyugyo79 (#56911) üzenetére


szlavikben
csendes újonc

Értem, köszi! Világos minden, csak a méret növekedést nem értettem, de akkor a file verziószám miatt volt a probléma.
Töröltem most teljesne mindent és újra kezdem a setupot, így már jónak kell lennie.

(#56913) endroid válasza kgymac (#56682) üzenetére


endroid
csendes tag

A hikvision tud olyant, hogy a NAS-ra ment. Azt próbáltad esetleg? Lehet, hogy egyszerűbb lenne a megosztás

(#56914) szlavikben


szlavikben
csendes újonc

Frissítés után mennyi időbe telik, míg újra feláll a rendszer? már jó rég teker...

[ Szerkesztve ]

(#56915) #80977664 válasza szlavikben (#56914) üzenetére


#80977664
törölt tag

frissíts rá a weboldalra, sokszor ezt mutatja amikor már minden OK. Amúgy sípol a NAS egyet ha OK. 4-5 perc elég szokott lenni.

(#56916) Borisz76 válasza szlavikben (#56914) üzenetére


Borisz76
veterán

Pár perc szokott lenni.
Kb 6-8 perc volt - emlékeim szerint - a leghosszabb restart.

Amúgy "csippan" egyet a NAS induláskor.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56917) szlavikben válasza Borisz76 (#56916) üzenetére


szlavikben
csendes újonc

elindítottam és le is lépem itthonól. ráfrissítettem ,de semmi. Nem elérhető. Megpróbálom resetelni

(#56918) kanyol válasza #80977664 (#56876) üzenetére


kanyol
csendes tag

Próbaképpen leszedtem az utólag telepített programokat, hátha azok okozzák a gondot. Ugyanaz a helyzet, újraindítás (routert is) után is elérhetetlen a nas az internet felől, sem a dsm bejelentkező képernyője nem jön elő, sem a mobilos DS progik nem tudnak kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#56919) Borisz76 válasza kanyol (#56918) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology Assistant -al próbáltad ?
Routerben adtál neki fix IP-t ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56920) kanyol válasza Borisz76 (#56919) üzenetére


kanyol
csendes tag

A Synology Assistant a helyi hálózaton keres nast, hálózaton belül nincs gond. A nasnak fix IP-je van eljétől fogva, itt sem történt változás.

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#56921) lewisfm válasza #80977664 (#56910) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Android-on tudom, én is így használom.

Én azonban a Win10-es DS Video app-ot írtam, hogy lényegében nem lett jobb.

(#56922) #80977664 válasza lewisfm (#56921) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ja hogy olyan is van... életemben nem használtam még.
Megnéztem, az AC3 valóvan nem megy alatta viszont a DSM-be belépve (vagy akár direkt linkel) a VS-el megy böngészőből.

(#56923) Digger


Digger
senior tag

Egy új beszerzésű kétlemezes NAS-ba hogyan vásárolnátok diszkeket?
Kicsi a helyigény, 1T bőven elég a jövőbe tekintve is.
Extrém sebesség nem elvárás, ezért elég lehet az 5400 RPM.
Az adatbiztonság miatt kérdezem, hogy ha egymást tükrözik két azonos típust vegyek, aminek valószínüleg a sorozatszáma is közel van egymáshoz, vagy két különféle gyártmányút ami hasonló méretű és fordulatszámú?

(#56924) #80977664 válasza Digger (#56923) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha új beszerzés mindkettő szerintem adja magát hogy egyformák legyenek...
Nálam WD RED-ek vannak, egyformák de egyiket egy éve vettem a másik kettőt nemrég. Meg van mellettük egy 7 éves desktop HDD is, vígan megy azóta is.

(#56925) kanyol válasza kanyol (#56920) üzenetére


kanyol
csendes tag

Na ez most érdekes. Figyelem egy ideje a nas külső hozzáférés menüpontjában a DDNS lapon, és a synology szerveren az IP címeket. A nasban állandó, a szerveren meg váltogat 2 címet, az egyik az ami a nasban is van (31.46.255.208), meg egy másik (31.46.243.200), ezeket cserélgeti bizonyos időközönként. Az IPv6-os cím mindkettőben állandó és egyezik. Ez most hogy is van?

[ Szerkesztve ]

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#56926) Madwe válasza Digger (#56923) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha el tudod tolni, érdemes Legalább fél évvel máskori gyártmányút venni, h csökketnsd az egyszerre döglik be esélyét.

(#56927) kanyol válasza kanyol (#56925) üzenetére


kanyol
csendes tag

Újabb fejlemény. Megnéztem több whatsmyip oldalon az IP-t, többször frissítgetve, és ez a 2 ip időnként csrélődik. Most arra gondoltam, hogy az utóbbi időben sok áramszünet volt a vezetékek jegesedése miatt, és sok elektronika tönkrement a városban. Lehet, hogy a router megsínylette ezt, és csak véletlen egybeesés, hogy pont a telepítés után vettem észre a hibát? Létezhet ilyen hiba?

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#56928) Madwe válasza kanyol (#56927) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem natol a netszolgáltatód, érdeklődj nála S kérd h ne tegye:D

(#56929) #80977664 válasza kanyol (#56927) üzenetére


#80977664
törölt tag

Sanszos hogy NATolva vagy...

"f you want to get all of the details for all IPs, simply use our IP address locator here and search IP addresses ranging from xxxxxxxxxx to xxxxxxxxxxx(telekom.hu - Hungary - Magyar Telekom plc.)Sample hostname for this address range : 1F2EF301.nat.pool.telekom.hu"

[ Szerkesztve ]

(#56930) kanyol válasza #80977664 (#56929) üzenetére


kanyol
csendes tag

Áramtalanítottam a routert, most 2 teljesen más IP-t cserélget (31.46.82.141, 31.46.248.49), a nasban ezek közül a 31.46.248.49 van. Amúgy mi az a NATolás, ez nekem új.

[ Szerkesztve ]

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#56931) kgymac válasza endroid (#56913) üzenetére


kgymac
őstag

Nem hikvision, Escam a banggood-ról. Nem érhető el a mentése, csak a webes felületéről, mivel folyamatosan rögzítek, így ez nem gond. Van riasztóm "kopaszokkal", csak akkor kéne visszanézni, ha esemény van vagy a police akarja.

(#56932) #80977664 válasza kanyol (#56930) üzenetére


#80977664
törölt tag

Az, hogy kintről nem lehet kapcsolódni az általad futtatott szerverekhez.... Hiába port forwardolsz. Bentről kifelé nincs érzékelhető különbség.

(#56933) kanyol válasza #80977664 (#56932) üzenetére


kanyol
csendes tag

És ezt törvényesen megteheti? Milyen okból? :(((

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#56934) Madwe válasza kanyol (#56930) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az tök ok, h más más ip címed lesz idpnként, főleg áramtaanítás után. Nincs fix ip címed ami publikus, dinamikus van (kérhetsz fixet is, havi 5-10ezerrel többért :D) Ezért kell a ddns, amivel mégis odatalálsz (ez a synology.me-s iphez kötés pl)

A natolás zanzásítva, amikor a netszlgáltató több egységet egy alá tesz. Pl van egy 6 lakásos társasház, s mind a 6 lakásnak ugyanaz a publikus ip címe, amit bent 6 fele oszt (kb mintha mind a 6an egy darab routerre csatlakoznátok, kintől így látszik, csak bent még 6 másik alhálózatra osztjátok szét a saját routereitekkel.)

Teszik ezt azért mert fogytán az ipv4 cím, drága, s így spórolnak, mert az emberek 99% ez fel sem tűnik, amíg otthon netezik, semmi zavaró nincs ebben.
Probléma akkor lesz, ha kintről akarna az adott user hazatalálni, de nem tud, hiszen a kinti publikus címet nem tudja rendesen beküldeni a saját hálózatába.

A legtöbb szolgáltató se szó se beszéd betehet natolt cuccba, azonban ha kéred, kiszednek s kint is tartanak onnantól kezdve. Ez jellemzően ingyenes, legalábbis a legtöbb pesten található szolgáltatónál, vidéken sokszor sarcolnak érte extra pénzzel.

(#56935) #80977664 válasza kanyol (#56933) üzenetére


#80977664
törölt tag

A lényeget leírtam, ha nem vagy otthon IT-ban akkor ennyi elég. Röviden: több ügyfelet fognak egy IP alá mert már nincs kiosztható IP-jük. Aki anyázik (kevesen) azt kiveszik.

"Normál" használatnál nincs különbség, de te webszervert futtatsz (DSM is az) amihez kellene hogy ne legyél NATolva.

(#56936) Digger válasza kanyol (#56933) üzenetére


Digger
senior tag

Igen! Te csak megkérheted, hogy legyen szíves kivételt tenni veled!

(#56937) kanyol válasza Madwe (#56934) üzenetére


kanyol
csendes tag

Az rendben van, hogy ruter újraindításkor változik az IP, de itt más a helyzet, 10-15 percenként cserélget 2 IP-t folyamatosan. Azért ez nem normális, szerintem,

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#56938) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

egy nagyon egyszerű dolgot nem tudok megoldani, pedig pár éve már megcsináltam.

Van 2 nasom, az egyiknek annyi a dolga, hogy bekapcsol hajnalban és bizonyos mappákat rászinkronizál a fő nas.

HyperVault van a backup nason, HyperBackup a fő nason.

Nem olyan backupot szeretnék, hogy 1db 325 gigás backup file legyen, hanem 1:1 másolatát az eredetinek, mappákkal, fileokkal.
Mi történt a sw-rel, mit állítok be rosszul?
Éveken át működött, még ma is, de az új nas-on valamiért nem tudom beállítani, hogy fileokat másoljon fel, ne egy backup fileba dolgozzon.

(#56939) Statikus válasza Madwe (#56926) üzenetére


Statikus
senior tag

Miért kellene fél évet várni? Én is most vettem egy újat és én 1 hónapnál sokkal többet nem szándékozok várni. Nonstop több műszakban gyártják a lemezeket, akkora készlet pedig nincs MO-on, hogy hónapokig tartson.
De, ha kapok érdemi választ, miért kellene fél évet várni, átgondolom. Köszi

(#56940) Borisz76 válasza Statikus (#56939) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy szó: szériahiba
Előfordulhat bármelyik gyártó bármelyik sorozatával.

Ezért szoktak más-más lemezt venni.
Így kisebb az esély arra hogy, egyszerre vagy nagyon közeli idópontban menjen tönkre 2-3-4 lemez is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56941) Statikus válasza Borisz76 (#56940) üzenetére


Statikus
senior tag

Honnan tudod, hogy fél év múlva új szériát fognak gyártani? Vagy más szalagmunkások, másként szerelnek? Mennyi idő egy széria?

Én pont ezek miatt terveztem 1-2 hónap közötti eltolással a vásárlást, a kérdés arra vonatkozott, hogy miért 6 hónap?

(#56942) #80977664 válasza Statikus (#56941) üzenetére


#80977664
törölt tag

KÉT lemezes NAS-ba keres lemezeket hibatűréssel.
Szerintem nagyobb risk 1-2-6 hónapig egy lemezzel menni és utána venni másikat mer mi van ha szériahibás, mint megvenni egyszerre a kettőt és max 2-3 napot megy egy lemezzel ha az egyik lehal. Persze lehalhat a második is ezen pár nap alatt de én még mindig kisebb kockázatnak látom mint a többhavi biztos kockázatot. Vagy ha ennyire parás vegyen 2 különböző gyártótól ugyanakkora lemezt, de én nem tenném.

Ha meg annyira fontos a védelem nem két lemezes NASt kell venni és SHR2 vagy RAID10.

Sok lemeznél már elgondolkodtató, de most konkrétan a kérdezőnek válaszolva én biztos nem várnék. Ráadásul 1TB lemezeket írt úgy emlékszem. Aprópénz.

Mielőtt valakinek kedve lenne ismét kioktatni hogy tök hülye vagyok csak a szuverén véleményemet írtam le. Csinál mindenki amit akar! ;)

[ Szerkesztve ]

(#56943) Proci85 válasza #80977664 (#56942) üzenetére


Proci85
senior tag

Időnként érdemes lehet még rádugni egy nagy lemezt, lementeni a motyót és eltenni a szekrénybe. Egy nem túl friss, de 95%-os offline backup jól tud jönni, ha beüt..pl. a villám.
Ha van nagymama, rokon jó nettel, érdemes lehet oda is tenni egy NAS-t és akkor van friss mentés georedundánsal. Persze, ha ez indokolt.
Vagy backup nas helyett venni egy ilyen kis matyit, rajta fut egy linux, ad egy fájlmegosztást, amit távolról el lehet érni és a synology ide ment. Kell bele egy vinyó meg egy LAN kábel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56944) Saros139


Saros139
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje az alábbi problémával állok szembe:
Otthon egy DS218+ szolgál nagy megelégedésemre. Egy másik városban egy régi, DS212j mint másodlagos NAS teszi a dolgát. Kezdetben, mikor megvettem a 218+-at, a másik NASra másolás az otthoni netem feltöltési sebességével (20Mbit, kb. 2,5MB/s) működött. Az utóbbi 2-3 hónapban viszont 200-250 MB-tal tölt csak fel. A torrent visszatöltés is max. 300MB/s. (Limitálva 1024 KB/s-re)
A kétféle feltöltési sebesség összeadódik ugyan, ha egyszerre mennek, de nem lineárisan, általában lecsökkennek kissé az egyedi értékek. A másik NAS viszont ki tudja használni az ottani net max felöltési sebességét.
Otthon Telekom 300/20-as net van, Sagemcom F@st 3636, koax. Nem állítottam át semmit, magától esett le a sebesség.

Hol lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#56945) ccsabbi


ccsabbi
csendes tag

Sziasztok!
A gondom a következő: Tönkrement a ds216j nasom. Ha egy újba szeretném áttenni a winyot mi a menete ill. mire figyeljek? Pl.: gond e ha most egy egylemezest vennék(ds118).
A válaszokat előre is köszönom! Ui.: bocs ha nagyon amatőr a kérdés de nagyon mazsola vagyok a témában.

(#56946) Borisz76 válasza ccsabbi (#56945) üzenetére


Borisz76
veterán

Költöztetés avagy a Migrálás....a lap alján.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56947) Proci85 válasza ccsabbi (#56945) üzenetére


Proci85
senior tag

Mi a baja a nasnak? Nem javítható?

(#56948) Statikus válasza Statikus (#56938) üzenetére


Statikus
senior tag

?

(#56949) AiRLAC válasza Saros139 (#56944) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondolom KB/sec-et akartál írni.

Speedtest mit mond a feltöltésre? (lehetőleg egy kábelen csatlakoztatott PC-vel nézd)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#56950) AiRLAC válasza Statikus (#56938) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én erre a Shared Folder Sync-et szoktam beállítani, az nem jó?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.