Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) Multibit válasza Ghost84 (#55750) üzenetére


Multibit
veterán

Ezzel kapcsolatban megoszlanak a vélemények ;)

(#55752) chemand válasza Ghost84 (#55742) üzenetére


chemand
tag

Nekem erről a saját történetem jutott eszembe, ha nem gond megosztanám csak érdekességképpen. Egy DS214-et és 2db WD30EFRX hdd-t vettem 2013 év végén (asszem akkor már kijött a DS214). Sokáig semmi gond nem volt, minden szuperül működött (2 külön kötetként használtam őket). Egy nap jelzett a NAS, már nem emlékszem pontosan, de a kötet összeomlott vagy tönkrement jelzést adta az egyik HDD-nél. Kivettem a vinyót, PC-re dugtam és teljes tesztet csináltattam a HDSentinel programmal. Nagyon sokáig tartott, de végül nem jelzett semmilyen hibát, majd leformáztam és betettem a NAS-ba. Újra létrehoztam a kötetet és elkeztem használni. Néhány hónap múlva ismét hasonló hibajelenség jelentkezett ennél a hdd-nél.

Közben tervben volt egy NAS építése Xpenology rendszerrel. (Több lemezes NAS-t szerettem volna, de annyi pénzt nem akartam kifizetni egy 4 lemezes Synologyért.) Eladtam a DS214-et és a hdd-ket átköltöztettem az új NAS-ba. Újra létrehoztam a köteteket és egy darabig nem volt gond, majd több hónap múlva itt is jelentkezett a korábbi probléma - úgy emlékszem, hogy - mindkét hdd-t hibásnak jelezte a NAS. A HDD teszt az egyik esetében hibákat talált, a másiknál továbbra sem talált semmit. Küzdöttem mindkét HDD-vel, több teszt és formázás után végül úgy döntöttem, hogy az időközben OMV (openmediavault) rendszerre átállított NAS-ban továbbra is használni fogom őket. Érdekes módon a korábbi hibák ellenére mindkét HDD jól működött. (Az egyiken található hibás szektorok száma nem növekedett.)

Végül nagyobb kapacitásúakra cseréltem mindkettőt és eladtam őket. Mai napig nem tudom, hogy mi volt a problémája a DSM-nek az egyikkel, mert a teljes felületteszt nem mutatott hibát. A másik ugyan hibás lett, de az OMV-vel lehetett használni, a DSM-mel ugyanakkor csak ideig-óráig (a kötet összeomlott jelzésig).

[ Szerkesztve ]

(#55753) Ghost84 válasza chemand (#55752) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Érdekes :) Lehet én is azt fogom tenni, hogy kicserélem úgyis szerettem volna nagyonn HDD-re váltani most mentem le a z adatokat. Találtam is a Hardveraprón egy jónak igérkező 4tb-est lehet lecsapok rá :)

(#55754) Jim74 válasza Ghost84 (#55753) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem, ha megteheted dobj hozzá még pár ezrest, mert 35ezer körül újat kapsz 3 év garanciával, míg erre csak próbagarancia van.

(#55755) blakey válasza Sanyi.mTs (#55735) üzenetére


blakey
titán

Miért bántad meg?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55756) Alex91 válasza Ghost84 (#55742) üzenetére


Alex91
félisten

Mostanaban volt red-ekre panasz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55757) Ghost84 válasza Jim74 (#55754) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Igazad van :)

(#55758) Jim74 válasza Ghost84 (#55757) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy ez csak az én hülyeségem, de HDD-t nem veszek próbagaranciával. Nem azért, mert nem bízom az eladóban, hanem mert ez egy olyan komponens, ami bármikor produkálhat rendellenes működést. Szóval, ha a használt is, akkor is legalább legyen rá fél év gari. Vagy, ha próbagaris, akkor legyen nagyon olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#55759) Ghost84 válasza Jim74 (#55758) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Igen van benne valami meg is rendeltem az újjat. Viszont most leformázta amit hibásnak írt visszaraktam a NAS-ba és most nem jelez hibát.

[ Szerkesztve ]

(#55760) jozsi252 válasza Ghost84 (#55759) üzenetére


jozsi252
veterán

Egy HD Sentineles olvasás írás tesztet azért mindenképp érdemes megcsinálni! A SMART értékek amúgy rendbe vannak, kivéve a sok indítást meg leállítást. Igazából a NAS-ba szánt winyók folyamatos üzemre vannak tervezve, szóval nem gond nekik ha járatva vannak. Van olyan 2TB-os WD RED winyóm amibe nemsokára 50 000 óra lesz benne, és hibátlan az állapota.
Olyan keveset fogyasztanak hogy szerintem nincs értelme az állandó ki be kapcsolgatásnak. Ha meg torrent is megy akkor úgy se hibernálja mert a DS használja a lemezt folyamatosan.

iPhone 13 Pro Max

(#55761) Csabroncka válasza Ghost84 (#55750) üzenetére


Csabroncka
addikt

0-24

"in medias res"

(#55762) -Maujuri-

Sziasztok.
Előszőr is Boldog új évet minden kedves fórumtársnak.
Másodszor lenne egy olyan kérdésem, ami itt biztos már jónéhányszor elhangzott, csak lusta vagyok visszapörgetni.
A Nasban lévő HDD- knek mi a jobb, ha folyamatosan mennek, vagy ha ki be kapcsolgatnak(parkolópálya) hja, és torrentre nincs használva a nas.
Kérem olyanok írjanak akik értenek is hozzá, nem pedig tippelgetők.
Köszönöm.

(#55763) tobias40


tobias40
veterán

BUÉK!!

Nagyon belassult a Syno 212J Nas-om.
Lehet ezt "reseteln" vagy hasonló hogy gyorsabb legyen vagy ez annak köszönhető hogy "megöregedett"?
Vagy azért van ajánlott beállítás amit át kellene nézni és a letöltésben?
Letöltésben is van bőven gondja mert ugrál a speed 10-50 megáig és soha nem megy 50 fölé!
Nincs semmi különösre használva csak 80-100 torrent futtatva(alig mozdul vmi,nem ez fogja meg) és filmek,adtok tárolására használom és a média lejátszó innen játssza le a filmeket esetenként.(ez jó nem lassú,vezetéken megy)
Vagy vehetem a következő fiatal versenyzőt?
Ez már korábban is felmerült bennem amikor gigabites netet rendeltem kb 1 hónapja,és ajánlottátok a minimum 218+-t ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#55764) Sanyi.mTs válasza blakey (#55755) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

először a btrfs-t bántam meg, sok helyet megeszik és tuti nem fogok virtualizálni, a nas se elég izmos hozzá.
Ha az a kötet hal meg, ahova az appok vannak telepítve, akkor még azok beállításával is szívhatok hiba után. ebbe nem gondoltam bele, mikor beállítottam. persze ezen kívül van még offline mentésem is.

(#55765) tobias40


tobias40
veterán

Ilyeneket produkál letöltés közben,seeder van bőven ez nem lenne gond:
alt="" title=""

Az hogy lassan megtelik a lemez,mennyire befolyásoló tényező?
Mondjuk a 4 terrából még van 500 giga körül,ez nem annyira vészes sztem..

[ Szerkesztve ]

(#55766) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha több kötet van a rendszerben, hol/hogyan tudom megnézni, hogy egy adott app melyikre lett telepítve?

(#55767) tekozlo022 válasza kgymac (#55712) üzenetére


tekozlo022
csendes újonc

De két routerem van, de ha minden eszköz egy routeren van akkor sem működik. Újra telepítettem az Assistant, azzal most sikerül elérnem a NAS-t 3-4 próbálkozásra. Érdekes, hogy nem látja sokszor egyből Ez már egy nagy lépés!

(#55768) kgymac válasza tekozlo022 (#55767) üzenetére


kgymac
őstag

A két router eltérő hálózaton van (ip címtartomány) ? Elvileg igen, mert csak az magyarázza meg, miért nem látja az assistant a nas-t.
A második router topicjában találhatsz infót, hogy állítsd router módról ap-re (ha tudja) vagy hogy kell kikapcsolni a tűzfalát (ami blokkolja a nas elérését a router lan portjairól vagy wifi kapcsolatáról).

szerk: az assistant újratelepítése biztosan nem oldott meg semmit.

[ Szerkesztve ]

(#55769) Dolphine válasza WaterWave (#55719) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Először is köszönöm a segítséget! :R
Másodszor akkor nekem ez a script kell csak, átírva a megfelelő elérési útvonallal?
find /volume1/video -name *.srt -type f -cmin -360

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#55770) WaterWave válasza Dolphine (#55769) üzenetére


WaterWave
veterán

Igen:
ls -l $p/fd | grep /volume1/video/ # list process opened files

ezt írod át

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55771) tobias40


tobias40
veterán

(#55772) MrZed001 válasza Dolphine (#55769) üzenetére


MrZed001
tag

Üdv !

Neked csak ezt az egy sort kell a script-be beírni (a megfelelő elérési útvonallal), semmi több (a másik hosszú csak példa volt, megoldás egy másik problémára):

find /volume1/video -name *.srt -type f -cmin -360

Ahol a
- -360 a 6 óra * 60 perc ... szóval ha pl utolsó 12 óra kell akkor 12*60 = -720-at írj oda
- *.srt (mert gondolom nem .sub-ok, az már ritka)

Miután felvetted ütemezett feladatot (fusson ekkor meg akkor) ... ettől függetlenül kézzel bármikor el tudod indítani.
Kijelölöd a feladat sorát a listából, és fent van egy FUTTATÁS gomb. Így azonnal tudod tesztelni is.
Valamint FUTTATÁS gomb mellett van TEVÉKENYSÉG és ott EREDMÉNY MEGTEKINTÉSE.
Ezzel látod meddig futott, és hogy mi lett az eredmény is (amit elküld email-ben)

[ Szerkesztve ]

(#55773) Dolphine válasza MrZed001 (#55772) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Nagyon köszönöm! :R
A scriptet beírtam, a tesztet elvégeztem, emailt is küldött. Nem talált sem hibát, sem srt fájlt. Több, mint hat órával ezelőtt töltött le újabbat. Akkor elvileg már csak figyelnem kell, hogy jól működik-e.
Kipróbáltam, hogy másoltam a megfelelő mappába egy srt fájlt. Érdekes, hogy a Syno saját EREDMÉNY MEGTEKINTÉSÉben nem látszik, viszont az emailben ezt kaptam:

A Feladatidőzítő befejezett egy ütemezett feladatot.

Feladat: SRT Download
Kezdési idő: Wed, 01 Jan 2020 19:33:24 GMT
Leállítás ideje: Wed, 01 Jan 2020 19:33:24 GMT
Jelenlegi állapot: 0 (Normál)
Standard hiba/kimenet:
/volumeUSB1/usbshare/Download/Series/Bones.S02E04.576p.HDTV.nSD.x264-NhaNc3.mkv.hu.srt

Ez így rendben van?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#55774) Multibit válasza Sanyi.mTs (#55764) üzenetére


Multibit
veterán

A DS218+ nem elég erős??? Én egy őskövület DS713+ -on Dockerezek :D Akkor neked épített NAS-ra lenne szükséged.
Persze, tudatosan kell cselekedni. Ha semmi olyan dolgot nem művelsz, ami btrfs-t igényelne, akkor valóban felesleges volt azt választani.

(#55766) Sanyi.mTs
Az appoknál az Egyéb információknál találod:

(#55775) MrZed001 válasza Dolphine (#55773) üzenetére


MrZed001
tag

Üdv !

Lehet, hogy az eredmény megtekintéséhez kell, hogy lokálisan elmentse?
BEÁLLÍTÁSOK gomb, és ott EREDMÉNYEK MENTÉSE. Megadsz neki egy könyvtárat, oda teszi minden futtatás eredményét.
Lehet, bár mintha úgy emlékeztem volna, hogy a nélkül is megjeleníti.
Mindegy, ez részletkérdés :)

Arra viszont figyelj, hogy ez elmúlt 6 órát néz, tehát akkor az időzítést úgy állítsd be, hogy 6 óránként fusson le !
Azaz mégse :Y
Most néztem, nálam max azt lehet állítani időzítőbe, hogy 4 óránként fusson.
Szóval :
- vagy 4 óránként futtatod időzítővel (és átírod -360 -at -240 -re, hogy csak utolsó 4 órában felkerültek feliratokat keresse) és naponta 6 levelet kapsz
- vagy naponta 1* futtatod (akkor írd át a -360 -at -1440 -re)
- vagy felveszed többször ugyanazt a scriptet (azaz két sor az időzített feladatok között), és egyik pl minden nap 08:00, másik meg 20:00-kor fusson (és ennek megfelelően a -360 helyett -720 -at írsz be mindkettőnek)
szóval variálható igény szerint :)

Az eredmény a futtatásnak amúgy ok, ott van az egy darab felirat amit talált (könyvtárastul, így egyértelmű mi az és hol van)

(#55776) kovy79


kovy79
őstag

Sorry, rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#55777) Sanyi.mTs válasza Multibit (#55774) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Virtualizálás alatt windows futtatására gondoltam. :B

Köszi az app infót.
Ha az van, hogy rendszerpertíció, akkor minden köteten rajta van?

(#55778) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok,

egy 115j-ről szeretnék váltani 718+ -ra váltani és a 115j-ben lévő HDD-t használni, majd betenni mellé egy másik HDD-t RAID1-be.

Adatvesztés nélkül ez megoldható? Van benne valami trükk, vagy csak simán HDD-csere és minden adat, beállítás megmaradt (pl PLEX megosztások, stb.)

(#55779) Elemental


Elemental
addikt

Azt be lehet valahogy állítani, hogy ha a webes felületen megnyitok valamit, akkor teljes méretben nyíljon meg?

(#55780) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

NAS-om távoli eléréssel megy a Synology szerverein keresztül.
A csomagkezelési központban látok a feltelepített Transmission progi leírásában egy linket:
http://XXXXX.cz1.quickconnect.to:9091/
Gondolom itt tudnék belépni a kezelőfelületre távoli eléréssel, de sajnos nem megy.
Nem lehet hogy a routerba valamit engedélyeznem kell?
Ha igen tudnátok benn segíteni mit?

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#55781) Pubszon válasza JoceeHunt (#55780) üzenetére


Pubszon
veterán

Meg kell nyitnod a 9091-es portot a routeredben a NAS felé.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55782) Nethooligan


Nethooligan
tag

Tudom hülye kérdés, mégis felteszem.
Mennyire éri meg/szükséges/hasznos a +2 év Synology garancia. Igazából kicsit húzósnak tartom a 40k HUF-ot érte, de ha már 260k-ért veszek NAS-t (1019+), akkor lehet, nem ezen kéne spórolnom?

(#55783) JoceeHunt válasza Pubszon (#55781) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azt hiszem megtaláltam.

Melyik "móddal"?
Both, TCP, UDP?

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#55784) Pubszon válasza JoceeHunt (#55783) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet a Both, azaz mind a kettő.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55785) JoceeHunt válasza Pubszon (#55784) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Sajnos nem működik, pedig a Vezérlőpult/Külső hozzáférés/Router beállítása részben is megcsináltam (Létrehozás, Alkalmazásra vonatkozóan), gondoltam, hogy a NAS-on is meg kell valahol.
Lehet rossz részen kerestem?

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#55786) Borisz76 válasza lrobertoc (#55778) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

A lemezek költöztetését Migrációnak nevezik.
[Itt írtam is róla.]

[Synology honlapján angolul : How to migrate between Synology NAS (DSM 6.0 and later)]

Van a leírásnak egy fontos része :

Single-bay and multiple-bay models:
Due to differences in the disk partition system, single-bay models cannot migrate hard drives to multiple-bay models and vice versa. For example, hard drives from a DS114 cannot be migrated to a DS214 or DS414. Likewise, you cannot migrate hard drives from a DS214 or DS414 to a DS114.

Ami kb annyi, hogy 1 lemezes modellből nem lehet a lemezt migrálni több fiókos modellbe és fordítva sem megy.

Megveszed az új NAS-t *ugyan akkora lemezzel* mint ami a jelenlegiben is van.
Telepíted a DSM-et.
Létrehozol 1 SHR kötetet.
A 2 NAS-t összekötve átmásolod az adatokat.
A régi lemezt átteszed az új mellé és bővíted a kötetet.

* Ugyan akkora lemez !
Azért kell ugyanakkora mert ha az új lemez nagyobb méretű és azon hozol létre SHR kötetet, akkor a használt kisebb lemezzel NEM tudod a kötetet bővíteni !

Kisebb lemez lehet az új de akkor nem biztos, hogy az adataid elférnek rajta, valamint kötet bővítésnél a régi nagyobb lemezt mellé helyezve nem lesz a lemez kapacitása 100%-g kihasználva.

Pl :
Régi 2 Tb , Új 4 Tb esetén RAID1/SHR kötet :
hasznos tárhely 2 Tb ( 2 Tb kiesik a 4 Tb-s lemezből )

Régi 2 Tb , Új 1 Tb esetén RAID1/SHR kötet : hasznos tárhely 1 Tb

Régi 2 Tb , Új 2 Tb esetén RAID1/SHR kütet :
hasznos tárhely 2 Tb ( nincs veszteség )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55787) Borisz76 válasza Borisz76 (#55786) üzenetére


Borisz76
veterán

Bocsánat....a példámban nem esik ki 2 Tb tárhely a 4 Tb-ból mert NEM is bővíthető a kisebb lemezzel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55788) Essejó válasza JoceeHunt (#55785) üzenetére


Essejó
veterán

Vagy a nason csinálod meg vagy a routeren, ne mind kettön mert zavarják egymást. Viszont ha csak a nason állitod be, akkor a routeren be kell kapcsolnod az upnp-t, hogy a nas tudjon magának portot nyitni. Viszont az upnp-nek van némi kockázata.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55789) #80977664 válasza JoceeHunt (#55780) üzenetére


#80977664
törölt tag

A QC-vel nem fog menni más elérése csak a DSM-é, hiába bűvészkedsz a routeredben portforwardal (sőt a QC-hez nem is kell portforward).

Használd a DDNS-t... azzal minden menni fog!

(#55790) #80977664 válasza Nethooligan (#55782) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha elromlik 3 év után akkor megéri... :))
Viccet félretéve egyéni mérlegelés kérdése. Nyilvánvaló hogy nincs fix válasz előre mert akkor nem is létezne ilyen fajta biztosítás! De a nem jellemző hogy gyakran hibásodna meg maga a NAS, a HDD-k előbb szoktak hullani, ott érdemes résen lenni honnét veszel mert valahol csak 1 évet adnak máshol meg 3-5-öt ugyanarra!

PS: Én nem vettem meg. Van mellette egy 6 éves synom is, nem volt vele még gond.

[ Szerkesztve ]

(#55791) Fisha válasza Nethooligan (#55782) üzenetére


Fisha
őstag

Szerencsére kiszámolták már a várható értéket helyetted a biztosító matematikusai, így azt nézve egészen biztosan állítható, hogy neked nem éri meg, mert nekik megéri. :)
Szerintem amúgy csak olyan dolgokra érdemes biztosítást kötni, ami tényleg hazavágja az életed, ha anélkül megtörténik. Ilyen esetekben bőven lehet "kockáztatni".

[ Szerkesztve ]

(#55792) nimfas


nimfas
addikt

Ha már HDD....

Adott egy Syno 218Play, 2db 4TB WD Purple HDD.
Van egy idegesítő dolog ami zavar. Hátha ti már láttatok ilyen dolgot. Havi 171 meghajtó újracsatlakozást csinál.... Ez mi az Isten nyila lehet?

Mellékelek pár képet a másik winyóval párban.
Ma éjjelre beállítottam egy részletes Smart ellenőrzést a nas-on az adott hdd-re.

Előre is köszönöm a tanácsokat, ötleteket. :)

(#55793) lrobertoc válasza Borisz76 (#55786) üzenetére


lrobertoc
tag

Szia, kösz az infót...
hát akkor ez nem is olyan 1xű történet....

Ugye jól értelmezem, hogy pl a 2 fiókos 1 lemezzel nem is működtethető?

(#55794) nimfas válasza lrobertoc (#55793) üzenetére


nimfas
addikt

Miért ne mehetne??? Raid nem lesz azt annyi.....
Nekem 2 lemez van benne, de nincs raid, a fontos adatok külön winyóra vannak mentve, plusz másik gépen is megvannak. A Filmek, sorozatok mehetnek a lecsóba. A családi fotók és egyéb céges dokumentumok vannak mentve. :)

(#55795) Alex91 válasza lrobertoc (#55793) üzenetére


Alex91
félisten

De, mukodtetheto...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55796) lrobertoc válasza nimfas (#55794) üzenetére


lrobertoc
tag

Akkor csak az adatvesztés nélküli migráció nem támogatott?

A mostani 115j-t szeretnèm egy 718+-ra cserélni....

(#55797) Alex91 válasza lrobertoc (#55796) üzenetére


Alex91
félisten

A te felallasodban nem tamogatott.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55798) Essejó válasza lrobertoc (#55796) üzenetére


Essejó
veterán

Lemented róla az adatokat, és esetleg a beállításokat, bár ez nem tudom, hogy a 718 esetében a lementett beállítások visszatölthető-e. Kiveszed a lemezt a 115j-ből átteszed a 718+-ba. Telepíted a DSM-et az formázza a lemezt, telepítés után létrehozod a kötetet rajta, hogy raid 1 et vagy shr-t az egyéni ízlés kérdése. Mondjuk én ha lehet az utóbbit választanám. Borisz76-nak nagyon jó leírása van a DSM6-ról, szerintem feküdj rá és olvasd el, sok kérdésedre választ kapsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55799) lrobertoc válasza Essejó (#55798) üzenetére


lrobertoc
tag

igen, olvastam a leírást. A problem jelenleg az, hogy nem tudom az adatokat hova menteni......
Ha tudnám, akkor nem kellene az adatvesztés nélküli költöztetés.
De Borisz76 által hivatkozott Synology FAQ alapján a HDD migration nem működik a 115j - 718 között.

Így kb az adatvesztés nélküli migráció feltétele egy másik HDD vásárlása.... amit nyilván majd meg akartam lépni...

(#55800) Borisz76 válasza lrobertoc (#55799) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez egy - sajnálatosan - remek példa arra, hogy miért nem szabad 1 fiókos NAS-t venni.

Vegyél egy minimum 2 fiókosat ( bár az sem tökéletes....szerintem minimum 4 fiók SHR-ben ! De az szigorúan magánvélemény ! ) és a jelenlegi 1 lemezes modellt tartsd meg biztonsági mentéseknek.

2 fióknál is előjöhetnek a bővítéssel kapcsolatos gondok....
Mert nem mindegy, hogy 1*SHR vagy 2*Alap kötet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.