Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) #80977664 válasza lrobertoc (#55799) üzenetére


#80977664
törölt tag

Rendelsz a közeledben levő webshopból egy HDD-t, megcsinálod a migrációt és visszaviszed 14 napos elálláson belül. Problem solved.

(#55802) #80977664 válasza Borisz76 (#55800) üzenetére


#80977664
törölt tag

Sosem értettem a "jó az alapkötet is, úgysem kell az SHR csak ha bővítesz" fanokat... mibe fáj ha alapból SHR kötetet hoz létre? Ja hogy semmibe... hátránya? Az is semmi. Akkor?

Talán tegnap írt pont valaki aki megbánta hogy két alapkötetet hozott létre...

(#55803) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Én meg az SHR "fanokat" nem értem amikor 2 lemez NAS -hoz erőltetik. A hajam égnek áll amikor legutóbb is olvastam itt, hogy valakinek be lett írva, hogy csinálja újra a kötete mert nem SHR -t csinált.
Persze nem indokolja meg senki, hogy ugyan miért. Mert az korrekt lenne ha szépen le lenne írva a pro kontra. Miért nincs feltételezve, hogy vannak olyanok akiket pld nem érdekel a Hybrid megoldása a Synologynak a jó bevált RAID -ekkel szemben és inkább nem használják különböző méretű lemezekkel ...
Synology :
"Is SHR required?
No, it is not necessary to use SHR. SHR is based on a Linux RAID management system, and is completely optional to use. SHR not only benefits expert users of traditional RAID systems but also novice users with little technical background when they seek storage data protection. However, SHR is not supported across all Synology NAS models. For models that do not support SHR, please refer to this article.
For expert users, Classic RAID-levels are recommended if they prefer to manually manage the RAID system. The following manual RAID levels may be available on your Synology NAS:
Basic JBOD RAID 0 RAID 1 RAID 5 RAID 6 RAID 10"

Más.
Ha valakit nagyon érdekel. De nagyon fontolja meg !
DSM 7 preview

[ Szerkesztve ]

(#55804) L-Elek


L-Elek
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek:
Van egy RS816 -s (4 fiókos) eszközünk az alábbi alap infók:
- az első két fiókban 1-1 2TB-os HDD (a másik két fiók üres)
- a 2 HDD tükrözve, ext4 file rendszer van,

Mit csináltam:
- cél volt, hogy a 2 régi HDD-t 2 újra cseréljem
- vettem 2db 4TB -os HDD-t,
- lekapcsoltam a NAS-t és az egyik 2TB-ost kicseréltem az új 4TB-osra,
- bekapcsolás után szólt, hogy a raid szétesett és a "Javítás" művelettel szinkronizálta a 2 HDD-t,
- ismét lekapcsoltam a NAS-t és kicseréltem a másik 2TB-ost is az új 4TB-osra
- bekapcsolás után ismét jelezte, hogy szétesett a raid, majd ismét a "javítás" szinkronizálta,

Nyilván nem ez lett volna a jó út, mert így csak 2TB-ot lát a 4TB helyett.

Kérdéseim:
- mit tegyek, hogy legyen 2db 4TB-ot használó, tükrözött HDD-m
- hogyan kellett volna cserélnem,

hálás köszönet:
E.

(#55805) L-Elek válasza gyugyo79 (#55803) üzenetére


L-Elek
csendes tag

..nem fontos, hogy RAID legyen. A lényeg, hogy működjön és lássa a 4TB-ot és legyen benne olyan védelem, hogy ha elrolik az egyik HDD, akkor se vesszen el adat :)

Tehát pontosítom a kérdéseimet:
- mit tegyek, hogy legyen 2db 4TB-ot használó HDD-m,
- hogyan kellett volna csinálni (mármint nem másfél évveél ezelőtt annak a kollégának, aki eredetileg telepítette a NAS-t, hanem nekem a HDD cserét)

köszi:E

(#55806) Borisz76 válasza L-Elek (#55805) üzenetére


Borisz76
veterán

[Kötet létrehozás, bővítés.]

" ..nem fontos, hogy RAID legyen. A lényeg, hogy működjön és lássa a 4TB-ot és legyen benne olyan védelem, hogy ha elrolik az egyik HDD, akkor se vesszen el adat "

Ez ellentmond egymásnak.....

2 db külön HDD 2 db kötet esetén ha az egyik elromlik, akkor az azon található adatok is ugrottak.

RAID1 alkalmazásával lehet a lemezeket védeni.
Ekkor azonban 2*4Tb lemez van DE csak 4Tb hasznos tárhely.
Pont azért mert tükrözve vannak az adatok a lemezeken.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55807) Multibit válasza #80977664 (#55802) üzenetére


Multibit
veterán

Talán tegnap írt pont valaki aki megbánta hogy két alapkötetet hozott létre
Valaki ezt írta. És? Én meg ma is csak két független kötet csinálnék egy kétfiókos NAS-ban. 2013 óta így használom és nem bántam meg :)

(#55808) #80977664 válasza Borisz76 (#55806) üzenetére


#80977664
törölt tag

Szerintem arra gondolt hogy lehet miatta egy SHR kötet is a két HDD... Nem fontos hogy RAID1 legyen.

(#55809) #80977664 válasza Multibit (#55807) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nem az volt a kérdés hogy egy vagy két kötet legyen, hanem hogy alap vs SHR...

Olyat még nem olvastam senkitől hogy megbánta hogy SHR-t hozott létre alap helyett...

(#55810) kgymac válasza L-Elek (#55804) üzenetére


kgymac
őstag

A javítás után a kötetet meg lehet növelni a tároláskezelőben. Karácsonyra leptem meg magam két 6tb-s diszkkel, két 3tb-ost váltott, a csere ugyanúgy történt, ahogy írtad. A növelés végén fértem csak hozzá a teljes kapacitáshoz.
Én shr-t használok, számomra az előnye az lenne, hogy 1 diszkkel is működik (úgy tudom, hogy a hagyományos nem, de nem próbáltam), eltérő méretű diszkekkel is megy (ha hirtelen venni kéne valamit, jól jöhet), könnyű átmásolni (synon belül).
Negatívum: talán nehezebb lementeni linux-on, de syno-n biztosan menni fog. Ups+villám védelem javasolt!
A régi kötetet (2x3tb) áthelyezve a backup nas-ba simán elindult, javítás nélkül (azonos típus, dsm verzió)

(#55811) #80977664 válasza L-Elek (#55804) üzenetére


#80977664
törölt tag

Pedig jól csináltad.. Rakj be egy képet a kötet mostani felépítéséről!

https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/help/DSM/StorageManager/storage_pool_expand_replace_disk

(#55812) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Telekom-os internet van itthon, és mivel ez a csoda, a SagemFOS elég korlátolt lehetőségekkel bír, kénytelen vagyok venni egy routert (már rég meg kellett volna tennem).
Szóval néztem párat, és kíváncsi lennék a véleményetekre. Sajnos mos nincs akkora keretem, hogy a Synology routerét vásároljam meg, ezért van egy kicsit szerényebb kategória.

[Első Versenyző]
[Második Versenyző]

De szívesen fogadok más vélemény, Ti mit, melyiket ajánlanátok?
Amit nem lenne rossz ha tudna. VPN. Nyomtatószerver. Normális kezelőfelület(ha magyar az sem baj) Esetleg ha van hozzá app. 2 sávos wifi, nem baj ha nem fos gyenge. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja meg az sem árt a stabilan működik.

Illetve az egyik legfontosabb dolog, passzoljon a Synology nashoz, olvastam már olyan márkát amivel küszködtek elég rendesen.

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#55813) RudY válasza Boss81 (#55812) üzenetére


RudY
addikt

Szintén Sagem és Synology NASok mellé lenne egy harmadik jelölt: ASUS AC65P. Akciós időszakban 25 ezer körül kifogható volt, annyiért pazar vétel, mostanában az egyik leginkább ajánlott darab. A felsorolt elvárásaidnak maradéktalanul megfelel, bírja a gigabites netet is és van HWNAT. A szakik hosszas tesztjei szerint AC68U belsővel megegyező, de gyárilag vissza van fogva, openwrt mellett jócskán tuningolható a Wi-Fi-je. Gyári firmware-rel nálam 500/22 nettel 2,4 GHz-en: ~66/20 Mbit, 5 GHz-en: ~290/23 Mbit). Két telefon használja csak a Wi-Fi-t, a többi 8-10 eszköz kábeles, úgyhogy nálam bőven tökéletes. Továbbiak az Asus totyikban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#55814) zex


zex
aktív tag

B.Ú.É.K!

Photo Station /photo mappájába töltögetek fel mobillal készült képeket és videókat. Sajnos a videóknak előnézeti képet (thumbnails) nem generál a PhotoStation.
Amennyiben Photo Station Uploderrel töltöm fel a videókat és ott kiválasztom a minőséget, abban a esetben már szépen van előnézeti képe a videóknak is. De hát az így nem az igazi, lévén, hogy a teló automatikusan oda ment.

Keresgéltem megoldást rá, de sehol nem találtam használhatót. Tud ebben valaki segíteni? Ennyire csak nem bonyolult ez a dolog! :U

(#55815) Boss81 válasza RudY (#55813) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi a segítséget :R
Gyorsan elolvastam a hivatalos oldalt, hogy mit is tud, megnéztem az általad linkelt fórumot, és szerintem megy a kosárba :K Jókat írnak róla a fórumban is, illetve az árukeresőben is. Ráadásul mos az ára is jó :P

(#55816) blakey válasza RudY (#55813) üzenetére


blakey
titán

A szakik hosszas tesztjei szerint AC68U belsővel megegyező - AC85P-vel megegyező

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55817) RudY válasza blakey (#55816) üzenetére


RudY
addikt

ahh jogos :DDD ;)

(#55818) Boss81 válasza RudY (#55817) üzenetére


Boss81
senior tag

25-ért nem rossz vétel, nem ? :U :DD
Vagy a másik lett amit (#55816) blakey említett, jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#55819) blakey válasza Boss81 (#55818) üzenetére


blakey
titán

AC65P=AC85P minden tekintetben, hozzáértők szétszedték, összehasonlították, stb. Nincs különbség a két eszköz között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55820) Boss81 válasza blakey (#55819) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi, akkor marad a AC65P :R

(#55821) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

DS Photo alkalmazásban a két irányú szinkronizálást, hogy tudom beállítani ? Hiába törlök képet a telefonról a nas-ról nem törlődik automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#55822) Boss81 válasza blakey (#55819) üzenetére


Boss81
senior tag

Beleraktam a kosárba az emag-on 24.990-Ft-ért. Mire kifizettem már 32.990 Ft-ot vont le a számlámról.:C Gratula nekik. Közben frissítették gondolom a weboldalt. De természetesen szóltam nekik, meg elküldtem e-mailen a képernyőképet, egy szép kis mondattal fűszerezve.

(#55823) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!
[Ebben] tudnátok segíteni Synology vonalon?
Köszönöm szépen.

(#55824) RudY válasza Boss81 (#55822) üzenetére


RudY
addikt

Az elég ügyes húzás, pedig még itt is az az ár látszik ([link]). Szerintem jobban jársz, ha azonnal törölteted és megveszed inkább máshol. :U

(#55825) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

2 lemezes NAS, Basic tárolókészlettel (2 különálló független kötet). Az első meghajtót szeretném cserélni nagyobbra. A gondom annyi, hogy az összes csomag erre van telepítve, így a kiveszem a régi lemezt, berakom az újat, régit usb házba, megosztott mappák tartalmát usbn visszamásolom a NASra nem működik. Hogyan tudnám csomag újratelepítések nélkül megoldani a bővítést?

(#55826) Alex91 válasza Ranger^41 (#55825) üzenetére


Alex91
félisten

Ugy, hogy a masik lemezt csereed ki... :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55827) Shade45


Shade45
senior tag

Akció mennyire jellemző a Synology termékekre?

218+-ra pályáznék a közeljövőben.

(#55828) Madwe válasza Shade45 (#55827) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én még soha nem láttam őket akcióban, pedig elég régóta követem őket, igaz kifejezetten nem is kerestem leárazásokat, de bele se futottam az elmúlt jópár évben...

(#55829) tobias40 válasza Shade45 (#55827) üzenetére


tobias40
veterán

Én is ezeket nézegetem,hátha kicsit kevesebbe kerülne de nem nagyon akar.... ;]

DS218Play mennyire hajtaná ki a gigabites netemet? :U

[ Szerkesztve ]

(#55830) Alex91 válasza Shade45 (#55827) üzenetére


Alex91
félisten

Hat most ne vegyel! Felmentek a NAS arak ahogy nezem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55831) Borisz76 válasza Ranger^41 (#55825) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez is egy újabb példa, hogy miért nem szoktam javasolni az 1 lemez 1 kötet felállást....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55832) Boss81 válasza RudY (#55824) üzenetére


Boss81
senior tag

Felhívtam őket, elmondtam mi a helyzet, kérték hogy küldjem e-mailen a képet, amit megtettem, kb 30 perc múlva jött az email, hogy visszatérítették a kártyámra az összeget, persze én közben megrendeltem már máshol :K

(#55833) WaterWave válasza gyugyo79 (#55803) üzenetére


WaterWave
veterán

Igen félek is tőle... Szerinted ha kijön a hivatalos, egy az egyben menni fog a dsm 7.0 rendszeren minden, vagy barkácsolni kell? Remélem tudod mire gondolok...
Mit jósolsz?

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55834) gyugyo79 válasza L-Elek (#55805) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az SHR = Synology Hybrid RAID.
2 lemez esetén pont ugyan úgy működik mint mint a RAID 1 .
Tehát 2 lemez NAS -nál teljesen mindegy mi van mert az 1db BASIC az utána RAID 1-re alakítható mint ahogy igazából az SHR is azzá alakul ha bővítve van.

Az, hogy SHR vagy BASIC az első lemez csak azt szabja meg, hogy a jövőben ha át lesz rakva egy nagyobb NAS-ba (vagy ha valakinek olyan van indulásnak) akkor ott ha valaki ki szeretné használni a Synology Hybrid megoldását az tudja de az elsőnek 4 db lemez használatával használható ki. DE ott is ugyan úgy megvan a lehetőség a szabvány RAID5 használatára amire a BASIC bővíthető igény esetén.
Tehát 2 lemezes NAS esetén a különbség egy jövőbeli ha maximum.

(#55835) Madwe válasza WaterWave (#55833) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez preview, ezzel tuti lesznek gondok, utána jön a beta, ott is bőven lehet, aztán jön a release candidate, ami kb a kiadott 7es lesz, ott már jobb esetben nem lesz gond. 4ről 5re majd 6ra váltásnál nálam nem volt gond, pedig akkor még aktuális munkahelyemen is menedzseltem összesen 10+ nast (igaz ott rendre vártam mindig pár hetet s otthon teszteltem a cégnél használt dolgokat is :D)

55834: szerintem azért az általános tanács, h ha valaki éppen kialakítja a köteteit, akkor csináljon shrt, mert hátránya nem lehet belőle, míg esetleg basicből előfordulhat, h megbánja h nem shr-t választott, az helytálló. Nyilván ha vki basic-et választott, s soha nem lesz szüksége shrre, akkor felesleges emiatt újrahúzni (de ha jól emlékszem, akinek mostanában ezt javasoltuk, ő eleve egy 1 lemezes védelmet állított be pedig nem akart s ígyis úgyis újra kellett húznia az egészet, basicben akarta akkor már, mire mondtuk h jövőbiztosabb az shr, csak állítsa be úgy ahogy ő szeretné :D?)

[ Szerkesztve ]

(#55836) tobias40


tobias40
veterán

DS218Play mennyire hajtaná ki a gigabites netemet? :U

Vagy csak a DS218+ a jó megoldás erre?

(#55837) gyugyo79 válasza kgymac (#55810) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez félre érthető.
" Én shr-t használok, számomra az előnye az lenne, hogy 1 diszkkel is működik "

Ha bárki végig gondolja pont addig működik 1 lemezzel amíg nem lett valójában egy Hybrid RAID 5 és mindegy, hogy azon belül egyforma vagy különböző méretű lemezekkel.
Tehát amíg RAID 1 (2 lemez) addig igen simán szét lehet szedni a raidet úgy hogy utána 2 teljesen egyforma jól működő rendszert kapjunk a 2 lemezen (mint ahogy a RAID 1-et). Vagy ha az egyik lemez meghibásodott akkor is ha "kivesszük "a raidből nem fog tovább sipákolni, hogy leromlott ...

De aki átlátja a raid5 működését annak egyértelmű, hogy ott ez nem lehetséges. Márpedig az SHR is alapjaiban egy RAID5 3+ lemeztől. Tehát magában 1 lemez nem működik ha kivan véve a raidből.

Tehát az 1 diszkkel is működik az nem előny hisz ha nincs shr a diszken az is pont ugyan úgy működik ;)

[ Szerkesztve ]

(#55838) kgymac válasza Madwe (#55835) üzenetére


kgymac
őstag

Max, ha kiveszik a támogatást a nas-ból, mint pl. a ds3615xs-nél (bár okosítható ssh-n a következő frissítésig, valamint a már létrehozott shr/shr2 köteteket kezeli, de újat nem tud létrehozni.)

szerk: pont a tanácsodra csak 2 diszkkel használom az shr köteteket, így ez továbbra is előny számomra, főleg ha gyorsan kell venni valamit, mert gáz van...
4 lemezzel shr2-m van, teljesen újra létre kellett hozni, mert az shr kötethez (3 hdd-vel) nem sikerült hozzáadni a 4. hdd-t. Szerencsére még üres volt, a hdd sorrend teszten is simán átment, mert nem élesben akartam kipróbálni. :R De ez az shr2 így pont raid6, nem 5. (4 azonos hdd+1 tartalékként porosodik a polcon)

[ Szerkesztve ]

(#55839) gyugyo79 válasza WaterWave (#55833) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én a te helyedben nem vállalnám be ! Nem javaslom!

Majd még lesz BÉTA amit fel lehet tolni a VMM alá és ott tudjuk nyomkodni. Azt is előbb oda rakd majd te is és utána ha ott megfelelőnek érzed és jók a visszajelzések vállald be esetleg még béta állapotba a NAS -odra bár én még úgy sem raknám fel hacsak nincs valami olyan + funkció ami miatt kockáztatnék egyéb dolgokban döcögős működést.

[ Szerkesztve ]

(#55840) gyugyo79 válasza kgymac (#55838) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megfordulhatna mindenkinek a fejében, hogy a Syno vajon miért nem támogatta az összes komolyabb modelljén az SHR-t ha az amúgy annyira kibaszott jó és semmi hátránya csak előnye van ?

(#55841) WaterWave


WaterWave
veterán

VMM jó ötlet, kiváncsi leszek... sztem ebből nyárig nem lesz semmi... De idén mindenképp kijön.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55842) kgymac válasza gyugyo79 (#55840) üzenetére


kgymac
őstag

3617 talán komolyabb, a proci jóval erősebb (i3 vs xeon), mégis támogatott (a listádon ott van).
Elfogadom a véleményedet az shr-rel kapcsolatban, bár én használom. Van is még 3 mentésem (komplett konfig, azonos vagy kisebb hdd-kkel, ami szvzs kevés syno tulajnak van így) a biztonság kedvéért, plusz egy tesztgép a frissítésekhez (shr, de csak 1 hdd-vel).

szerk: a legnagyobb hátránya, hogy működnie kell a nas-nak a support hozzáféréséhez, ha valami nagyon nagy gáz lenne. Nekem ilyen nem lesz, ráadásul idén lesz 5 éves a nas és meg is fog szűnni rá a support.
Plusz a lényeges cuccok 4 pc-n is mentve vannak, de nem hinném, hogy a win jobb tartalék lenne :B

[ Szerkesztve ]

(#55843) gyugyo79 válasza kgymac (#55842) üzenetére


gyugyo79
addikt

A listánál nehogy megtévesszen, hogy SHR Availability mert nézd meg a komolyabb felsorolás melletti kiírást. Ahol a példában felhozott DS3617xs is van
"On all versions of DSM, these models do not support SHR but they support RAID Group."

Szerintem te is pont nem használod valójában Hybridként főleg az SHR2 -det. Amíg egyforma lemezek vannak tök8 ...

(#55844) Ranger^41 válasza Borisz76 (#55831) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Sajnos a tárhely mennyisége jelen esetben fontosabb mint a redundancia, így csak ez volt opció.

(#55845) Ranger^41 válasza Alex91 (#55826) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Igazából mindkettőt szeretném cserélni, csak a csomagok miatt az első a necces ;) :D

(#55846) kgymac válasza gyugyo79 (#55843) üzenetére


kgymac
őstag

A ds3615xs-től meg el lett véve (bár nem néztem utána, mikor is jelent meg az shr).
Igyekszem azonos diszkekkel építkezni, amíg lehet, de biztos lesz olyan, amikor jól jön a majd az shr/shr2. Az külön meglepett, hogy áttéve a régi shr kötetet (2x3tb) a backup-ba (csak 2 hdd volt benne, 1 kötettel) simán elindult, javítani sem kellett. Bár arra ügyeltem, hogy azonos dsm verzió legyen rajta.

(#55847) Nethooligan válasza #80977664 (#55790) üzenetére


Nethooligan
tag

(#55790) 2014htctest
(#55791) Fisha

Nos igen, éppen ezért is írtam, hogy tudom hülye kérdés. Ha kibírja az 5+ évet, akkor semmi gond, ha nem, akkor jó lett volna, ha nincs.
Egyébként ez nem biztosítás, ez a Synology által biztosított plusz garancia.
Nekem is van egy DS410-em, ami a mai napig működik, ha abból indulok ki, akkor nem kell, csak hát abból kiindulni...
A válaszotokat köszönöm, meggondolom még a megrendelésig!

(#55848) Essejó válasza #80977664 (#55809) üzenetére


Essejó
veterán

Viszont tán pár hete írta valaki, hogy ő a két db hdd-t tükrözés nélkül akarja használni, ezért két külön egymástól független SHR-t hozna létre. Erre írtam neki, hogy ennek csak akkor van értelme ha a későbbiekben védett SHR-re bővíti őket, egyébként egyszerűbb ebben az esetben két Alap kötetet létre hozni. Ha nem jól gondolom és meg tudod érvekkel cáfolni, akkor elfogadom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55849) #80977664 válasza Essejó (#55848) üzenetére


#80977664
törölt tag

"egyszerűbb ebben az esetben két Alap kötetet létre hozni. "
Nézd, ugyanannyi SHR kötetet létrehozni mint alapot, nem bonyolultabb!

Pénzbe nem kerül, enni nem kér, rosszabb nem lesz tőle a NAS, DE ha később X év múlva esetleg meggondolod magad (vagy cégnél mást kérnek) akkor vannak további lehetőségeid adott esetekben míg alap kötetnél limitáltabbak a lehetőségek.

"Viszont tán pár hete írta valaki, hogy ő a két db hdd-t tükrözés nélkül akarja használni, ezért két külön egymástól független SHR-t hozna létre."
Ma így gondolja, 1-2-X év múlva meg úgy... Mint írtam: "Olyat még nem olvastam senkitől hogy megbánta hogy SHR-t hozott létre alap helyett..." fordítva inkább! Szóval az érveket fentebb olvashatod!

Nem, nem fizetett le az "SHR maffia" csak a véleményemet írtam le! Nyugodtan lehet ignorálni annak aki nem ért egyet vele... Miattam FAT32-re is formázhatja mindenki ha szerinte az a tuti!

Nem egy ember van aki kifejezetten az SHR támogatás miatt vett Synology NAS-t!

[ Szerkesztve ]

(#55850) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Van olyan Synology NAS ami nem támogatja az SHR -t ? -> VAN
Át tudsz állni ilyen NAS -ra ha SHR tömböd van úgy, hogy a szupport megmaradjon? -> NEM
Univerzálisan jó megoldás ezek után ? .......

Ja és, hogy mennyire régi modellek nem támogatják
pld FS1018 , RS1619xs+

Olvasson mindenki utána. Azt úgyis tudja mindenki reálisan mi kellhet neki és döntsön okosan azok alapján ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.