Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) #80977664 válasza jozsi252 (#55200) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nem lehet hogy a tracker-el van a gond?

Én évek óta nem osztok vissza semmit sehová, de előtte sem volt ilyen gondom pedig jóval gyengébb nasom volt. Nekem is tud mindent a DS, kipróbáltam a többit is de nálam nem veri egyik sem. Egy dolgot hiányoltam: hogy nem tud több könyvtárfigyelést külön mappákból és külön helyre letölteni, de rájöttem hogy másik usernév alatt beállítva működik a több helyre automata letöltés is! Van Chrome plugin, mi kell még?

(#55202) jozsi252 válasza #80977664 (#55201) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem csak azok a torrentek állnak le ahonnan nagyrészt töltök, hanem mellette van még 1-2 oldal, azok is leállnak. A rendszerem hibátlan, semmi gond nincs vele, ezen kívül minden jól működik.
Itthoni hálózattal is minden okés, portok ki vannak nyitva. Egyszerűen nem értem. :(

iPhone 13 Pro Max

(#55203) Madwe válasza jozsi252 (#55197) üzenetére


Madwe
nagyúr

DHT-t és upnp-t ugye kikapcsoltad a DS beállításaiban? Ha nem, akkor az az oka

(#55204) jozsi252 válasza Madwe (#55203) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze ki van kapcsolva mindkettő. :K

iPhone 13 Pro Max

(#55205) kovadam1


kovadam1
tag

sziasztok!
szemezgetek egy SYNOLOGY DiskStation DS218j-vel
ugyebár a szokásos adat tárolás, média anyagok, + Torrent (ezt a részét nem ismerem hogy van e rajta pl transmission vagy más) na meg lehetőség szerint plex. mennyire bírná a fullhd filmek lejátszását? általában 0-24 be menne vagy érdemes azért szüneteltetni is éjszakára esetleg?

(#55206) Madwe válasza kovadam1 (#55205) üzenetére


Madwe
nagyúr

A procija miatt lassú lesz vele a letöltés nagyon, s a fél giga ram kevés lesz szerintem a plexhez, de még a ds videohoz is talán. Plusz procija miatt transzkódolás is teljesen felejtős videoknál. Médiára szvsz a j nagyon kevés lesz. Mindenképp kell a két lemez? Mert hasonló árban egy sima 118as már lehet bőven elég lenne az általad írt igényekre.

[ Szerkesztve ]

(#55207) lewisfm válasza Dlonram (#55193) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia, nekem is DS118-am van. Próbáltam rajta a Plex-et, de szinte még semmit sem kellett csinálnia a Plex-nek, de felzabálta a RAM-ot, s a CPU-t is folyamatosan 30-40%-on tekerte még idle módban is.

A Video Station tökéletes rajta és az Emby is.

(#55208) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Sziasztok!
Egy 418j vásárlásán gondolkodom 4HDD raid 5-ben lenne benne. plex egyszerre 4 cliens 4k filmek és torrent. ha tegyük fel az egyik gép éppen feltölt rá adatot, megy a torrent és 3-an úgy döntenek hogy 4k bluray-t akarnak lejátszani ki tudja ezt szolgálni ez a gép?

Az áron kívül azért a "j" sorozat érdekel, és nem a play, mert 99%-ban a gép állna, talán még a torrent se menne, és a lehető leg kisebb fogyasztást illetve zajt szeretném. A honlapon azt olvastam, hogy iddle-ben pl csak a "j" sorozat állítja le a ventilátorát.

Erre a célra elég ez a NAS?

(#55209) blakey válasza lewisfm (#55207) üzenetére


blakey
titán

Ki kell kapcsolni a DLNA részét, úgy már rendben működik de pl. az Emby DLNA-val is kevesebbet igényel.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55210) lewisfm válasza blakey (#55209) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszi a tippet a Plex DLNA-ájával kapcsolatban, nem tudtam.

Nálam végül maradt a Video Station, bevált.

(#55211) Borisz76 válasza Fekete83 (#55208) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia!

4 lemez - Jó !
Raid5 helyett : SHR-t javaslok !

" j " sorozat belépő szint - Nem ajánlott.
Milyen sebességű internet előfizetésed van ?
Mert ha gyors a neted és szeretnéd is kihasználni a sebességét, akkor INTEL processzoros NAS a javasolt !
A torrent ugyan is rettentően CPU igényes folyamat tud lenni.

Filmezéssel kapcsolatban nem írtad, hogy mivel játszanád le a filmeket !
Itt több variáció is van :

- 1. TV ( beépített lejátszója )
Hiába van jól csengő 4K képes TV-d ha megnézed az adatlapját , akkor szinte biztos , hogy a TV-n található hálózati csatlakozó ( LAN ) csak 10/100-s ...azaz Fast Ethernet. Ennek a csatlakozónak a maximális átvitelei sebessége 10-11 MB/s. Ez elegendő egy 1080p-s ( FHD ) filmhez. Egy alacsonyabb bitrátájú 4K-s filmhez is jó.
BD Lemezhet ( remux-hoz ) már kevés lehet, akadozni fog.

Erre megoldás ha a TV nem vezetékes ( LAN ) csatlakozik a hálózathoz hanem Wi-fi-n. Abból is az 5GHz-s verzióhoz. Bár gyorsabb mint a Fast Ethernet és a 2.4 Ghz-s wi-fi DE a magasabb frekvencia miatt a falak, födémek könnyebben le is árnyékolják ! Tehát 1-2 szobával arrébb lesz még jeled de nem tudja a sebességet. Erre egyedüli megoldás, ha az 5GHz képes router és a TV egy szobában van !

Valamint ebből adódik, hogy mind a 3-4 TV mellé ilyen routert teszel majd ?

Ide tartozik még, hogy HA a TV-be épített lejátszó nem ismeri fel valamelyik hangsávot vagy feliratot vagy magát a videó kódolást , akkor ezt "jelzi" a NAS-nak. Ekkor a NAS megpróbálja "röptében" , menet közben átkódolni a filmet olyan formátumra amit a TV szoftvere ismer.
Egy 4K-s videó átkódolása pedig megizzasztja a processzort !
Egy erősebb NAS-t is le tud térdeltetni egy transzkódolás...pláne egy "j"-s modellt.

HA minden eszköz 10/100/1000-s ( Gigabit ), akkor az elméleti sávszélesség 125 MB/s.
Ebből a gyakorlatban 100-110 MB/s szokott összejönni.
Ilyen csatlakozó van a NAS-ok fenekén.
Ha egy ilyen csatlakozót használsz és 4 TV-re megy a stream , akkor kb 25 MB/s jut minden TV-nek ! Ez pedig megint csak kevés lehet egy jobb minőségű BD remux-nak. És akkor még nem beszéltünk az egyszerre történő másolásról és torrentről.....

- 2. Dedikált lejátszó ( HTPC , PC , Média Box ...stb )
Kényelmes, gyors, távvezérelhető, 10/100/1000-s port ( Gigabit ) többségükön elérhető. HDMI-vel átviszed a jelet a TV-be és élvezed.
Ha nincs, akkor külön venned kell DE biztosabb.

[Synology összefoglalót ajánlom figyelmedbe.]

Összegezve : "j" modellt nem ajánlom ! Gyenge a hardver.
Tapasztalatból mondhatom , hogy a DS918+ a legjobb a 4 fiókosok között.

Másik : Zaj......

Miért is kéne, hogy zavarjon.
Azért NAS, hogy a házban olyan helyre teszed, ahol nem zavar és csak "egy kábel" kell neki, hogy elérhető legyen a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55212) Funthomi válasza Madwe (#55187) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Közben tegnap este megnéztem az Emby-t kíváncsiságból, ott is hasonló eredmény lett =/

YOLOska

(#55213) Essejó válasza Varszegig (#55114) üzenetére


Essejó
veterán

Köszönöm :) És kérlek ne gondold azt rólam, hogy olyan felelőtlen vagyok, mint első, esetleg második látásra tűntem. :) Belátom elég meggondolatlan dolog volt az a config emailon való elküldés, lett volna más biztonságosabb mód is, csak nem gondoltam végig. Hiszen akár a Hisuite, akár a MyPhoneExpoler megtette volna, az egyik wifin a másik usb kapcsolaton. Egyébként semmi kompromittálót vagy pótolhatatlant nem tartok azon a nason. Van egy ipari hulladék kategóriának nevezett :D linksys nas200-am ami csak és kizárólag akkor van bekapcsolva amikor a fontos dolgokat mentem (számomra fontosakat) fényképek vannak felhőbe is mentve. Egyébként jobban végig gondolva a dolgot, perpillanat a VPN le is van takarítva a telefonról, nasról és a gépemről is. Itthon nem kell, távolról meg nem igazán akarom elérni a nast, főleg nem mobilon. Mind a 2 GB mobil netemet nem erre akarom használni. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55214) Dolphine válasza jozsi252 (#55202) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem olyan szokott előfordulni, hogy egyszerre az összes torrentet eldobja, azaz leállítja, majd kézzel kell újraindítani. Utána elég hosszú ideig minden rendben vele. Én sem jöttem még rá a problémára. DS218.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#55215) jozsi252 válasza Dolphine (#55214) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem is az összes torrentet dobja el, nem csak 1-2db-ot. És ugyanúgy kézzel kell újraindítanom.

iPhone 13 Pro Max

(#55216) tobias40


tobias40
veterán

A 218+ éri a felárat vagy elég a 218 is?
Kb 20.000-el drágább.
már megint belemerülök látom! ;] :W

[ Szerkesztve ]

(#55217) WaterWave


WaterWave
veterán

Kijött a AdGuard Home v0.100.2 apró finomságokkal...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55218) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Új PC-t üzemeltem be. Synology-assistant ezt mutatja:

Pedig itt van a hálózaton a NAS. Eset védelmem van, de minden egyéb eszközömön Eset van, azokon meg nem blokkolja az elérést.
Egyéb ötlet?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#55219) #80977664 válasza VGYke (#55218) üzenetére


#80977664
törölt tag

NAS hátulján villog az UTP kábel csatlakozó?

(#55220) VGYke válasza #80977664 (#55219) üzenetére


VGYke
addikt

Fogalmam sincs a NAS olyan helyre van eltéve, hogy egy kábelcsatornából, a router mögül kellene kibányászni, létra+10 perces meló lenne megnézni.... :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#55221) veze válasza VGYke (#55218) üzenetére


veze
őstag

nálam az eset internet security, (programverzio 12.xx) - nál alapbol ezt dobta..
ha felfüggesztettem a működését látta, ha nem, nem látta. Szval ugy kellett külön szabályt hozni rá, hogy barátok legyenek :D Azóta ok,

(#55222) VGYke válasza veze (#55221) üzenetére


VGYke
addikt

Rájöttem! Mivel frissen telepített minden, így az ESET is! Felfüggesztettem az ESET védelmet, így minden OK, látjuk a NAS-t. Érdekes, hogy a korábbi eszközeimen PC+laptop, ugyanezen Eset nem problémázik....
Na innentől jön a nem idevaló kérdés: hogy a t*kömbe és hol kell beállítani az ESET védelmet, hogy ne tiltson ki a NAS-ból?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#55223) Elemental válasza WaterWave (#55217) üzenetére


Elemental
addikt

Hogy kell frissíteni? Félek bármit csinálni, olyan jól bekonfigoltam, tettem be vagy 70 szűrőt, nem szeretném elölről kezdeni.

(#55224) zsozso17


zsozso17
tag

Sziasztok! Belefutttam a kezdők hibájába. Két lemezes NAS-on akartak második lemezzel tárhelyet bővíteni. De csak hozzácsatolta a Kötet 1-hez. A tárhely nem lett több. Utána eltávolítottam a 2-es lemezt most az 1-es lemezt hibásnak jelzi. Abban kellene a segítség (valami leírás), hogy vissza álítsam az 1-es kötetet és 2-essel tárhelyet bővítsek.

(#55225) Borisz76 válasza zsozso17 (#55224) üzenetére


Borisz76
veterán

[Összefoglalóban is benne van.]

Visszaállítani nem tudod.
Töröld a kötetet és hozd az egészet létre , újból az elejétől.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55226) zsozso17 válasza Borisz76 (#55225) üzenetére


zsozso17
tag

Segítséged köszönöm. De van egy olyan gondom, hogy az első lemezen van 1,5TB-nyi adat gondolom az törlődik.

(#55227) WaterWave válasza Elemental (#55223) üzenetére


WaterWave
veterán

én ugy tudom hogy törlés és ujra beallit elorrol.. de nem egy nagy muvelet...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55228) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

alap kötetet át lehet alakítani SHR-re adatveszés nélkül?

(#55229) Pubszon válasza Sanyi.mTs (#55228) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55230) zAcsKO


zAcsKO
tag

Sziasztok, Synology DS215j NAS-al a következő gondom van. Van a hálóban egy Samsung TV, MU széria. WI-FI-n keresztül a tévé felismeri a NAS-t, a beállított megosztot könyvtárat is látja, arról filmet le tudok játszani. Viszont nagyon gyakori, hogy miközben böngészek a filmek között, hirtelen megszakad a kapcsolat, és onnantól kezdve a TV nem látja a NAS-t, a source-ok közül eltűnik a kék Synology ikon. Ezen a TV áramtalanitása sem segít, nem látja többet. Az egyetlen ami használ az a NAS újra indítása, ami elég macerás, több percig tart.
Külső médialejátszóval, kábelen nincs gond, csak az nem wifis, és a hálóban nincsen kábel, így marad a TV saját lejátszója.

(#55231) Elemental válasza WaterWave (#55227) üzenetére


Elemental
addikt

Nem nagy, de azt a 70 szűrőt vagy egy óráig adtam hozzá :)
Mind1, frissítem.

(#55232) Borisz76 válasza zsozso17 (#55226) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Ha fontos az a 1.5 Tb adat, akkor :
1. A kivett lemezt formázd le és másold át arra az adatokat.

2. Ez után a NAS-ban maradt lemezről törölheted a kötetet.

3. Létrehozol egy új ALAP / Basic kötetet a NAS-ban maradt lemezen.

4. Külsőről másolod az adatokat a NAS-ban található lemezre.

5. Kivett lemezt berakod és azon is létrehozol egy alap kötetet.

Ha nem fontos az a 1.5 Tb adat , akkor simán töröld a kötetet és hozz létre a lemezen egy ALAP kötetet. Majd a 2. lemezt is betéve azon is hozz létre egy ALAP kötetet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55233) #80977664 válasza Elemental (#55231) üzenetére


#80977664
törölt tag

A Filters - Custom filtering rules alatt CTRL-C CTRL-V-vel be tudod tenni egyben, vagy nem erre gondoltál?

Ha van valami jó egyéni szűrőlistád szívesen vesszük! :)

(#55234) Elemental válasza #80977664 (#55233) üzenetére


Elemental
addikt

Itt linkelte a pihole kapcsán valaki, most nincs időm visszakeresni, de otthonról majd linkelem.

(#55235) Elemental válasza #80977664 (#55233) üzenetére


Elemental
addikt

(#55236) WaterWave válasza Elemental (#55235) üzenetére


WaterWave
veterán

Kell csinálni egy mappát a frissités menetéről... és akkor ha jön frissités dockerban akkor könnyen megy... már v0.100.5-nél tartanak.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55237) Elemental válasza WaterWave (#55236) üzenetére


Elemental
addikt

Neked melyik van fenn ksey-adguardhone, vagy adguard-adguardhome? A ksey-t leszedtem, de a v0.99.3 verzió jött le.

Ezt a mappás dolgot hogy érted? Mert az én eszem csak azt adja ki, hogy eltávolítás, majd újratelepítés

(#55238) WaterWave válasza Elemental (#55237) üzenetére


WaterWave
veterán

ez van fent: adguard-adguardhome

mappás dolgot ugy értem hogy txt-t lérehozol belerakod a szűrő linkjeit... elmented fontosként, aztán ha újratelepíted onnan átmásolod amit kell...
Igazából nem sok idő a beállítása.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55239) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Teljesen tufa vagyok NAS témában. Egy ismerősöm segített beállítani (értsd: állította be), én használom, és ennyi. De most akadt egy kis gondom: UPnP/DLNA megosztás van beállítva, de nekem az újonnan vett médialejátszóm miatt át kéne állnom SMB-re.

Valaki esetleg le tudná írni, hogy ezt hogy tudnám átállítani, ha egyáltalán át lehet utólag, amikor a NAS már "fel van töltve"? Próbáltam lírásokat keresni, kisebb sikerrel. Egy 418j-m van 4x4TB-vel, amiből kettő Raid-ben van, a másik kettő szabadon...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#55240) blakey válasza TazLeacher (#55239) üzenetére


blakey
titán

Vezérlőpult/Fájlszolgáltatások, ott lehet be- illetve kikapcsolni, SMB/NFS, FTP, bármi. DLNA-t a legvégső esetben használunk és azt is maximum Blu-ray lejátszóval vagy TV-vel, de a mai TV-k már kezelik a Plex-et, Emby-t.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55241) Elemental válasza WaterWave (#55238) üzenetére


Elemental
addikt

Jah, értem, köszi!
Amúgy furcsa, a ksey-adguardhome-ban megjelenik a kliensek között a "localhost (127.0.0.1)", míg az adguard-adguardhome-ban nem.

Már a v0.100.6-nál járnak :)

[ Szerkesztve ]

(#55242) TazLeacher válasza blakey (#55240) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi, meg is vagyok, minden zsír király!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#55243) WaterWave válasza Elemental (#55241) üzenetére


WaterWave
veterán

Amugy top clientsben az ip-ket el lehet nevezni, ha érdekel hogy kell majd leírom... Igy a webes felületen könnyebben látható

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55244) Elemental válasza WaterWave (#55243) üzenetére


Elemental
addikt

Az ip alapján tudom melyik kliens. Kicsit nekem fura, most az adguard-adguardhome van fenn, eddig a ksey-adguardhome volt, és mintha a ksey többet szűrt volna ugyanazokkal a beállításokkal és ugyanazokkal a szűrőkkel. Bár lehet ez placebo. Meg ezt a localhostot sem értem.

(#55245) WaterWave válasza Elemental (#55244) üzenetére


WaterWave
veterán

placebo, konténer ugyanaz

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#55246) veze válasza veze (#55221) üzenetére


veze
őstag

Ha nem tudod, legegyszerübb talán az hogyha átállítod "tanuló " módba (vagy valami ilyesmi a neve) Akkor mindent probálkozást feldobál és kérdést rak fel hogy engedélyezed vagy nem, egyszeri alkalommal, vagy jegyezze meg.. engedélyezed neki és jegyezze meg.. amikor a Nas probálkozik , majd visszaállítod automatikusra és akkor egyuttal be van állítva is..

(#55247) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Kettő dolog miatt írok, mert nem találok rá megoldást és emiatt kérek szépen segítséget:

1.
Jól látom, hogy az olyan főmappák, mint a /photo, /video, /home szintjére nem tudok létrehozni saját könyvtárat, csak ezek alá?

2.
DDNS: ha már a Synology DDNS-ét lehet használni gondoltam beállítom. A választott nevet beírva a routerig eljutottam, de onnan tovább sajnos nem, szóval ha jól sejtem még port forwarding hiányzik.
Itt hiába keresem, nem találom melyik portot kellene kinyitnom:
https://www.synology.com/hu-hu/knowledgebase/DSM/tutorial/Network/What_network_ports_are_used_by_Synology_services

Köszönöm a helpet!

Üdv!

YOLOska

(#55248) AiRLAC válasza Funthomi (#55247) üzenetére


AiRLAC
addikt

1. Azok a Megosztások, te is tudsz létrehozni, azok alá meg könyvtárakat.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#55249) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Egy nagyon amatőr kérdésem lenne. Be van állítva a VPN, tökéletesen működik, viszont bármit is csinálok, csak wifin elérhető, külső hálózatból nem. Külső ip cím megadása esetén nem megy. Valahol esetleg állítani kell valamit ?

(#55250) #80977664 válasza Funthomi (#55247) üzenetére


#80977664
törölt tag

1. Vezérlőpult - Megosztott mappa - Létrehozás

2. Vezérlőpult - Hálózat - DSM-beállítások : a megadott HTTPS portot továbbítsd (érdemes átállítani másra az alapértelmezett portot), DE jelöld be automatikus HTTPS továbbítást alatta!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.