Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49024) MrCsiT válasza Sanya (#49015) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ne keverd.

A "2x gigabit", ahogy a fórumtárs írta, az nagyon nem 2gigabit ahogy Te írtad, csak kb. a fele. Jó esetben valamivel több, HA 2 vagy több eszköz szólítja meg a NAS-t, és működik a link aggregation.
Ez az 1:1 kapcsolatokon nem segít, az marad max. gigabites:

Én az SSD-s PC-ről szeretnék a gigabit szánalmas kb. max. 125 MB/s sebességénél gyorsabban másolni nagy fájlokat (pl., mikor a rendszerről készítek egy bitképes mentést) amit a szerencsétlen gyártó miatt, aki nem akar egy 10Gbe vezérlőt rátenni a 2019-es eszközére a szánalmas gigabites helyett, jelenleg nem tudok megtenni. (A NAS-ban lévő Red PRO vinyó 162 MB/s-t tudna, tehát már most is limitál a hálózati csatoló.)

A kérdés nem az, hogy MINEK, hanem az, hogy miért nem integrálják a kb. 2-3 éve létező technológiát végre?!

Ha csak 20 másodpercet nyernék egy 100 GB méretű fájl másolásánál, már megvenném, mert egyetlen dolgot nem kaphatok vissza, ami elmegy a várakozásra: az időt.. :N

(Helyette jelenleg vehetnék 350e-ért prémium NAS-t és abba PCI-E 10Gbe ethernet kártyát +50e-ért ha nem szeretnék várni, de ezt viszont kicsit sokallom, lévén nekem egy 2 lemezes nas is elegendő.)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.