Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) e90lci válasza bb.bocs (#49498) üzenetére


e90lci
senior tag

FTP.

(#49502) lewisfm válasza Dolphine (#49500) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Jó tudni. Szerintem egy gyengébb CPU-val szerelt, egylemezes NAS-nál semmi értelme a BRTFS-nek amúgy...

(#49503) Dolphine válasza lewisfm (#49502) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem gondolom, hogy nekem ebből hátrányom lenne, nem használok kódolást, nekem "csak" háttértárként működik, arra meg szerintem tökéletes ez is.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49504) bb.bocs válasza e90lci (#49501) üzenetére


bb.bocs
őstag

Köszi. Az nem hangzik nagyon msgbizhatonak. :(

(#49505) e90lci válasza bb.bocs (#49504) üzenetére


e90lci
senior tag

SFTP,FTPS ezekre gondoltam.Annyira nem kell félni,gondolom nem nemzetbiztonsági adatokról van szó.A haverom már vagy 2 éve,(de lehet több) tölt tőlem filmet csak FTPS van beállítva még nem próbálták feltörni.Igaz a routerben elég sok mindent tiltok főleg,Kína és az Oroszokat,stb.

[ Szerkesztve ]

(#49506) sequator


sequator
senior tag

Üdv!

Cloud Station desktop kliensben meg lehet valahogy adni, hogy egy szinkronizált mappából csak egy bizonyos fájltípust szinkronizáljon? Pl a mappában van egy program, ami vagy 20 különböző kiterjesztésű fájlt használ, de nekem csak a biztonsági mentéseit tartalmazó *.zip fájlokat kellene szinkronizálnom a NASra. Mivel 4-5 ilyen mappám van, borzasztóan macerás minden szinkron feladatnál egyesével kizárni a 20 fájltípust. :(

Nem tud valaki valamilyen módszert kivételek csoportos hozzáadására, vagy fordított kivétel (semmit ne szinkronizáljon, csak a kivételt) hozzáadásra?

sautia

sequator

(#49507) gyugyo79 válasza sequator (#49506) üzenetére


gyugyo79
addikt

Még sose próbáltam és nem tudom, hogy csak a drive-ba van e és most rá se tudok nézni olyan NAS-ra amin még CSS fut. De én ezt próbálnám ki ha hasonló lenne a problémám :

Tehát kivennék minden mást itt.
Ha kipróbálod akkor majd írd már meg, hogy működött e.

[ Szerkesztve ]

(#49508) bb.bocs válasza e90lci (#49505) üzenetére


bb.bocs
őstag

értelek. hát pár infós tananyag, de publikus :) köszi, lehet később zargatlak :D

(#49509) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Synology DS213 3TB WD Green kombónál a Download Station nem tud többet utilizálni a hálózatból, mint 50-60 mbps.

Eddig így nézett ki a hálózat: Modem -> Router1 | WDS Bridge | Router2 -> NAS. Így töltött le a Download Station ~50 mbps-kel.

Most vásároltam gigabites powerline-t és egy gigabites switchet: Modem -> Router -> Powerline A | Powerline B -> Switch -> NAS. Míg a szobámban hozza a net a 165 mbps-et, addig a nappaliban powerline-on keresztül a switchre kötött laptop 135 mbps-et, szóval a veszteség elfogadható. Ehhez képest a NAS sebessége alig nőtt, szinte statisztikai hibahatár a változás. Hamarosan elérhető lesz 800/60-as internet, ezért fontos lenne, hogy a lehető legtöbbet kihozzam a direkt kábelezés hiányában is.

Valami konfigurációs beállítással tudnék javítani ezen?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49510) Borisz76 válasza Darko_addict (#49509) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem tudsz belőle többet kihozni.

Sehol nem találom a konkrét típust csak annyit írnak , hogy 1 magos 2GHz-s CPU.
Modernebb gépre ( CPU terén ) váltással tudnál csak előrébb lépni...már ami a letöltési tempót illeti.

Például :

DS 718+ Intel Celeron J3455 quad-core 1.5GHz, burst up to 2.3GHz
Kb : 50-70 MB/s

DS 216+II Intel Celeron N3060 dual-core 1.6GHz, burst up to 2.48GHz
Kb : 60-80 MB/s

DS 218+ Intel Celeron J3355 dual-core 2.0GHz, burst up to 2.5 GHz
Kb : 70-90 MB/s

Ezek az értékek tájékoztató jellegűek !!!!
Mivel erősen függ a netkapcsolattól, a torrentet seedelők számától és a DS beállításaitól is.

Amit még tehetsz, hogy a hálózat legelejére kötöd be a NAS-t.
Ne menjen át holmi Powerline cuccokon....

Tehát az első routerre , ami a hálózatnak az IP-t osztogatja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49511) Darko_addict válasza Borisz76 (#49510) üzenetére


Darko_addict
őstag

Csuda vigye el, erre nem is gondoltam, pedig mennyire logikus akadály lehet a letöltési sebességben...
Köszi az ébresztőt meg az infót. Átnézem még a portokat, meg az alapbeállításokat, hátha kifér a csövön még valami.

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49512) WaterWave válasza Borisz76 (#49510) üzenetére


WaterWave
veterán

még akár a hdd-tól is függ :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49513) Borisz76 válasza WaterWave (#49512) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen...ha régebbi a HDD, akkor az is lassító tényező.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49514) Darko_addict válasza WaterWave (#49512) üzenetére


Darko_addict
őstag

HDD-vel spec. nem lehet baj, annak a tesóját használom az asztaliban és teszi a dolgát szorgosan.
Közben megtaláltam, Marvell. Szerintem ez még annak idején, 2012-ben se volt nagy szám.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49515) Patice válasza Darko_addict (#49511) üzenetére


Patice
Topikgazda

+ Tegyük hozzá azt a faktort is, hogy a routered mennyi kapcsolati szálat tud egyszerre kezelni. Olcsóbb modellek nem túl jók ebben.
Ilyen esetben megoldás lehet a DS-ben a kapcsolatok számának limitálása, hogy letöltés mellett is életképes maradjon a NAS, meg a belső hálózatod is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49516) Tamarel válasza lewisfm (#49502) üzenetére


Tamarel
senior tag

Pár éve használtam egy minigépet, amit konkrétan kivégzett a btrfs, míg ext4-el teljesen használható volt.
Szép meg jó amit tud, csak kell erőforrás is hozzá (cpu).

[ Szerkesztve ]

(#49517) #29810560 válasza Tamarel (#49516) üzenetére


#29810560
törölt tag

+1

Othonra/SOHO piacra - szerintem - teljesen felesleges a Btrfs fájlrendszer.
Kb. ágyúval verébre.
(Ezt a fájlrendszert a nagyvállalatok igényei alapján fejlesztették anno.)

DE! Aki akarja használja nyugodtan. Ártani nem használ. :N

[ Szerkesztve ]

(#49518) Dolphine válasza #29810560 (#49517) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha ennyire nem jó ez a fájlrendszer, akkor automatán miért ezt hozta létre a NAS? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49519) AiRLAC válasza Dolphine (#49518) üzenetére


AiRLAC
addikt

A virtualizáció képes NAS-okon BTRFS-t hoz létre, mert VM futtatása csak azokon támogatott.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49520) #29810560 válasza Dolphine (#49518) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ha ennyire nem jó ez a fájlrendszer"

Ezt írtam volna? :F
Ki mondta, hogy nem jó? :F
Milliós nagyválallatok napi szintű több százezres konkurens user igényeivel is elboldogul. Mainframe gépekre fejlesztette anno az Oracle a Btrfs-t a SUN konkurenciájaként.
A Te NAS-od gondolom pont ilyen feladatokat végez. ;)

... és AiRLAC-tól már meg is kaptuk a választ a Miért?-re. :K

[ Szerkesztve ]

(#49521) WaterWave


WaterWave
veterán

Pl akinek fontos a virtuális gép mint nekem, az csak btrfs-t használhat...
És elmondhatom, hogy semmi gondom vele...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49522) Dolphine válasza #29810560 (#49520) üzenetére


Dolphine
addikt

Mr. Janó és AiRLAC
Köszönöm. :R
Most egy kicsit összezavarodtam. :F Nekem egy DS218 van (nem plusos) ezen van a BTRFS fájlrendszer, melyet a DSM telepítés automatán hozott létre. Ha jól tudom, akkor ezen nem lehet virtuális gépet futtatni.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49523) AiRLAC válasza Dolphine (#49522) üzenetére


AiRLAC
addikt

A tied pont kivétel :) Akkor úgy fogalmaznék, hogy a btrfs a szükséges, de nem elégséges feltétele a VMM-nek. Valószínűleg a jövőbeni modellek egyre inkább btrfs-t fognak használni, ezért bármilyen Synology modell, amiben van elég cpu erő hozzá már alapbeállításban azzal konfigurálódik.

btrfs support
VMM modell support
A DS218-on kívül van még a 716 sorozat 216+ sorozat és a 416play (meg pár régebbi +-os modell) ami tud btrfs-t de nem tud VMM-et.
Ezeket használhatod pl. targetnek btrfs replikációnál.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49524) Dolphine válasza AiRLAC (#49523) üzenetére


Dolphine
addikt

Most megnyugtattál! :R
A NAS-ban lévő HDD, amin btrfs fájlrendszer van, csak és kizárólag tárolásra van. Megy majd mellé egy másik HDD az első tükrözésére. Tehát tárolásra van csak. Azokat a filmeket tárolom rajta, amik számomra fontosak és nem szeretném ha elvesznének (egyszer már volt ilyen! :O ) A letöltő HDD egy külső rackben van, EXT4 fájlrendszerrel. Arról filmeket, sorozatokat nézünk.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49525) lewisfm válasza Darko_addict (#49509) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Syno DS118 => CPU Realtek RTD1296 quad-core 64-bit 1.4GHz, no burst
Kb : 20-22 MByte/s (tartós, stabil letöltési sebesség)
A pillanatnyi csúcs néha felmegy 30 MByte/sec környékére, de olyan rövid ideig, hogy elképzelhető, hogy a DS ilyenkor hazudik.

(#49526) Lali-213 válasza lewisfm (#49525) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

A feltöltési sebességet mennyire bírja?

(#49527) Dolphine válasza Lali-213 (#49526) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt azért vedd figyelembe, hogyha teljesen kihajtod a NAS-t, akkor a felületét nagyon nehezen fogod elérni. Én ezért egy kicsit lekorlátoztam a letöltést, hogyha valamit a DSM felületén meg akarok nézni, akkor legyen rá lehetőségem!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49528) Lali-213 válasza Dolphine (#49527) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ez a maximális sávszélesség 70-80%-a környékén lehet, mit gondolsz?

(#49529) Dolphine válasza Lali-213 (#49528) üzenetére


Dolphine
addikt

Sok összetevős a dolog. Attól is függ, hogy egyszerre mennyi anyagot töltesz le (mennyi torrent fut egyszerre), illetve fel. Mivel a NAS nálam 0-24-ig működik, így megadtam neki egy 8MB/s letöltési és 6MB/s feltöltési korlátozást. Ilyenkor bárhonnan bármikor kényelmesen elérem. Valószínűleg lehetne emelni, még nem próbáltam. :)

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49530) Lali-213 válasza Dolphine (#49529) üzenetére


Lali-213
senior tag

Milyen sávszélességű az interneted?

(#49531) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Hol érdemes garancia lejárta után nast szervizeltetni? :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#49532) AiRLAC válasza plejik (#49531) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen NAS, mi a gondja?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49533) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Csak érdekességnek írom és akik szerint az ilyen használat életszerűt-len azok engedjék el, ne foglalkozzanak vele. + Azok is akik nem tudják mi az a HandBrake és mi az a QSV ...

Tehát lehet Dockerbe HandBraket is telepíteni de alapból ha a jlesage féle konténert beállítjátok nincs QSV anélkül meg ugye tényleg csak egy legvégső megoldásnak jó és akkor is fájó.

Viszont van megoldás ennek a korrigálására. Be kell állítani egy alap konténert és exportálni a beállításait.
Abba át kell írni a "devices" : null, -> "devices" : "/dev/dri:/dev/dri", (kontenerneve.syno.json) elmenteni és vissza importálni amivel lesz egy új konténer. A másik törölhető ebbe a portokat beállítjuk és a tároló indítása magas jogosultság használatával még állítsuk be. Utána így indítva már :

Így már ha nagyon nincs más akkor csak egy végső megoldásnak elfogadhatóan elműködik.

[ Szerkesztve ]

(#49534) szeitzj


szeitzj
csendes tag

918+ home feladatokat lát el nálam (torrent+fájlszerver+plexszerver).
rövid élete alatt (1hónap) már 4x kellett újraindítanom, mert a fájlkezelője használhatatlanul lelassult a webes felületén (pl: könyvtárváltáskor 5-10mp homokóra). az újraindítás után a sebessége ismét gyors lett.

- normális ez?
- ti mennyi időnként indítjátok újra a nasotokat?

-

(#49535) lewisfm válasza szeitzj (#49534) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem a kis DS118-amat sosem kell újraindítani, nem lassul be.

Torrent (Download Station), File server, Video Station mennek csak rajta.

Plex-et is próbáltam, de az nem tetszett neki, az 1 GByge RAM-ból egy csomóf felzabált, a háttérben állandóan futott vagy 8 db daemon, hol üres járatban voltak, hol zabálták a CPU-t.

(#49536) Sanya válasza szeitzj (#49534) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha kéri a frissítés. Ha nem, akkor magától kb 4-5x indítottam újra, vagy állítottam le, amikor takarítottam (évente) vagy a tápot dugtam másik konnektorba.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49537) #29810560 válasza szeitzj (#49534) üzenetére


#29810560
törölt tag

"- ti mennyi időnként indítjátok újra a nasotokat?"

Kb. sose, csak ha nagyon muszáj. Négy és fél év alatt szándékoltan kb. 5-6-szor, a frissítéseket kivéve.
(Legutóbb pl. egy tervezett áramszünet miatt állítottam le, mert azt a jelzett 3 órát szünetmentesen sem élte volna túl amúgy sem.)

[ Szerkesztve ]

(#49538) AiRLAC válasza szeitzj (#49534) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen HDD/SSD milyen konfigban, milyen filerendszer? Lassabb HDD-ken btrfs-el már láttam ilyent.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49539) szeitzj válasza AiRLAC (#49538) üzenetére


szeitzj
csendes tag

9db 4TB Seagate Barracuda St4000 (5400rpm) van benne (dx517-el) és 2 db 256GB Plextor NVMe SSD, 4GB RAM
Synology Hybrid RAID, Btrfs fájlrendszerrel. SSD Cache szekvenciális i/O átugrása pipa.

-

(#49540) AiRLAC válasza szeitzj (#49539) üzenetére


AiRLAC
addikt

A következő lassuláskor próbálj valamit a tömbre másolni mondjuk egy USB HDD-ről. Aztán a Resource Managerben válts a Disk fülre, majd van ott jobb lent egy gomb, talán Select disks, ha azt megnyomod feljön egy list az összes lemezről, látsz majd read/write MB/s értékeket meg iops értékeket, illetve az első oszlop a disk utilisation, ha az 90-100 között mozog (és a lemez lassan ír/olvas), akkor valószínűleg az lassítja (valami btrfs bug/feature).

Nem ST4000DM002 lemezek?

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49541) szeitzj válasza AiRLAC (#49540) üzenetére


szeitzj
csendes tag

köszi, ránézek

a barracudák st4000dm004-2cv104-esek

-

(#49542) AiRLAC válasza szeitzj (#49541) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez ugyanolyan TGMR drive mint az én 6TB-osaim, amiknek gondjai voltak BTRFS alatt.
Ext4-re újraformázva jók lettek, ez a rossz hírem. Vagy az írássebességük (elég alacsony ha túl sok írás van folyamatosan) vagy a firmware-ben van valami ami nem passzol a btrfs-el.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49543) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Hát skacok, milyen jó, hogy átálltam windows 10-re... :( Az istennek nem tudom felcsatolni a NAS megosztott mappáit. Pingelni tudom a nas-t. De egyszerűen nem megy...windows 7 el gond nélkül működött 1000 szer, de itt nuku. Biztosan user error, de nincs már agykapacitás hozzá. Kerestem már itt is, és máshol is megoldásverziókat, de nem jött be egyik sem....még valami Lanman munkaállomásnál is áttettem "engedélyez"-re"(Qnap nas-nál, valakinek ez oldotta meg), de nekem nem jött össze. Van valami ötlet? Egyszerűen amikor a hálózati mappa csatlakoztatására katt, ott tallózni nem lehet, mert nem lát semmit, de beírhatom bármilyen verzióban...pl:"\\kiszolgáló\megosztás.." "a win nem tud csatlakozni" dumával elhajt a halál.....ra. Segítségeteket kérném, ha lehet.... A NAS on semmit nem csináltam/variáltam, azt minden más eszközről elérem továbbra is.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#49544) Patice válasza olajbogyo (#49543) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbáld így:

\\<NAS IP címe>\megosztás

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49545) Pasek válasza AiRLAC (#49488) üzenetére


Pasek
csendes tag

A riasztómat szeretném a homebridge szerveremmel "párosítani". A plugin eddig csak soros porton tudott kommunikálni, de a mostani frissítés miatt IP alapon is. Nekem ezért kellene, felesleges is a soros része.

(#49546) olajbogyo válasza Patice (#49544) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

:R :C

Azt a nemnormális ökröt, mint én....! :W
Nagyon köszönöm a segítségedet, de azért elmondom, hátha másnak is ennyi esze van időnként mint nekem. Nos, megpróbáltam már én az IP vel is, nem is egyszer, de az <ip> " \ " jel után én folyamatosan irkáltam a NAS nevét is, nem csak a megosztott mappát...tényleg hüle vagyok :K
A másikat már el sem merem mondani, annyira gáz, de mégis elmondom.....szóval \\<NAS IP címe>\megosztás.....de a marha a megosztáshoz "music" helyett zenét, "photo" helyett képek, "video" helyett filmek-et írt...Én, kérek elnézést a user error-ért(de legalább tudtam, hogy az)
Még egyszer köszönöm,további szép napot!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#49547) Sanya válasza olajbogyo (#49543) üzenetére


Sanya
nagyúr

A nAS-ban a megosztásnál az SMB levelt vedd fel minimum 2-re 1-ről, mert a win10 alapból nem támogatja az 1-et ( bár vissza lehet kapcsolni)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49548) szeitzj válasza AiRLAC (#49542) üzenetére


szeitzj
csendes tag

még nincs olyan sok adat rajta... végül is megoldható.
de megint kivárni, míg az összes lemez konzisztenciatesztje meglesz.... na neeee :-)
teszek be neki egy tervezett reboot-ot heti 1x... oszt kész

-

(#49549) szeitzj válasza szeitzj (#49548) üzenetére


szeitzj
csendes tag

nos, korrigálnék.
a távoli eléréssel lesz a baj, nem a fájlműveletekkel
munkahelyemről tiltva van a quickconnect.to szolgáltatás, így egy ipari laptopra kötött iphone adja a netet.
ha így akarok turkálni a NAS-on, kb 10 percig minden OK, röpködnek az ablakok jók a reakcióidők.
aztán belassul, a nyitott ablakokat tudom mozgatni, de újat már nem akar nyílni pl. dowload station.

de, ha bontom a kapcsolatot, és az iphone safarijából nyitom meg a quickconnectet, akkor megint repked minden....

nem nagyon értem a miértjét... erre valami ötlet?

-

(#49550) gyugyo79 válasza Sanya (#49547) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elméletileg ha az SMB protokol maximuma SMB3 van rakva akkor a minimuma lehet 1, bárminek tudni kell használni és csak azért mert a szerver tudna 1-et is nem szabadna azt egy kliensnek ignorálni mert neki valamelyik nagyobb kell/ tud csak használni vagy használ biztonsági okok miatt. Az meg, hogy a Win10 különböző verzió számtól függően éppen, hogy kezeli a SMB1-et egy dolog de mint Win10 úgy sem általánosítható mert verziónként variálták, de ha ezt felemeli valaki a NAS -on akkor meg egyéb Linux alapú eszközökkel szívhat a jövőben sajnos még jó darabig amit egy otthoni csak belső hálózaton elérhető SMB1 szervernél sem vállalhatatlan biztonsági kockázat ezért lehet jobb hagyni azt az SMB1-et és a maximumot felvenni 3 -ra. Szerintem

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.