Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Szaszabond válasza gyugyo79 (#48164) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia,
Kösz a választ, végülis rájöttem, hogy csak a TV re telepített VLC app kérte a domaint, minden egyéb másik mediaplayer programnak siman elég volt a felhasználó/jelszó páros. Ugyhogy a VLC ment a kukába :)

[ Szerkesztve ]

(#48202) WaterWave válasza claire78 (#48192) üzenetére


WaterWave
veterán

szűri keményen?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#48203) Borisz76 válasza $atirka (#48168) üzenetére


Borisz76
veterán

Lényeg, SHR mellé be lett téve egy új HDD , alap kötet lett, átmásoltam mindent, majd régi HDD ki.

Az újonnan berakott lemezt SHR-re kellett volna "formázni".
Átmásolni mindent.
A régi lemez kivenni.
Betenni az új lemezt.
A MEGLÉVŐ 1 lemezes SHR KÖTETET BŐVÍTENI 2 lemezesre. ( 1 lemez tárhely + 1 lemez biztonság , vagyis tükrözve lett volna a lemez tartalma....)

Most tennék hozzá egy új, méretben ugyanakkora meghajtót, de nem engedi azt amit szeretnék, hogy SHR/RAID1 legyen. Pontosabban az lesz de nem jó!

Mivel ALAP / BASIC kötetet hoztál létre....

Az újonnan berakott lemez lehet ALAP vagy SHR is.
Az SHR védelem csak akkor "kapcsol" be ha mellé teszel ( bővíted a kötetet ) egy második lemezt.

Megoldás :

Most van egy ALAP köteted....adatokkal.
Tedd be a 2. lemezt és készíts egy SHR kötetet.
Másold rá az adatokat.

Ezt követően törölhető az ALAP kötet.
Majd az 1 szem lemezed ami az SHR kötet ....bővíthető a másik lemezzel.

HA tényleg az a célod , hogy TÜKRÖZVE legyen MINDEN adat !
Egy lemezmeghibásodás ellen védve van a rendszer.
Cserébe ugye 1 lemeznyi lesz a hasznos tárkapacitás !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48204) curmpli


curmpli
tag

Erre valakinek van ötlete?
Ha quickconnect ID-val lépnék be kívülről, mindig átdob a ddns domainre (xxxx.synology.me) és azon keresztül megy a login. Ez kellemetlen, ha a DDNS domain valamiért nem működik. Ilyenkor kívülről nem tudom elérni sehogy a NAS-t.
Ezt ki lehet iktatni?

(#48205) #29810560 válasza curmpli (#48204) üzenetére


#29810560
törölt tag

Már megválaszoltam a #48154-ben. :K

(#48206) claire78 válasza WaterWave (#48202) üzenetére


claire78
senior tag

:K

(#48207) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok, adott egy DS116 nas amiben egy 2 tb-os hdd van. Szeretnék a hdd-ről egy biztonsági mentést csinálni egy másik 2tb-os hdd-re, de valami olyan megoldás érdekelne ami le tudja clonozni az egészet, hogy ha gond van akkor csak cserélnem keljen, Erre mit ajánlotok MAC-en?

(#48208) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Drive_user segítségével felszinkronizáltam a NAS-ra ~90GB fényképet a Home/Drive_user/Photos mappába.
Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám ezeket a fotókat beindexelni Photo station-el?
Személes photo station engedélyezve van, drive_user felhasználó nevében beléptem és ott is engedélyeztem. Felhasználónap kezdőlap szolgáltatás is engedélyezve lett.

Mit csinálok rosszul?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#48209) $atirka válasza Borisz76 (#48203) üzenetére


$atirka
senior tag

Erre így nem is gondoltam, pedig kellett volna... :U

Amúgy igen, akkor SHR-t szerettem volna, de nem engedte valamiért, ezért lett alap kötet.

Így van, kell a védelem, 3Tb-on elférek, nem vagyok gyűjtő mozigépész. :)
Azt még nem látom át, ha mondjuk lepukkanna az egyik meghajtó, olyankor mi történik? Ugye mondtad, ha kivenném az egyik hdd-t, akkor összeomlana. Könnyen kinyerhető olyankor az adat a maradék 1 meghajtóból

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#48210) Borisz76 válasza $atirka (#48209) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a 2 lemezes SHR kötet valamelyik lemeze meghal, akkor írja a rendszer, hogy a kötet összeomlott.
Mivel a másik lemez jó ezért az adatokat eléred, használhatod.

A hibás lemezt ki kell venni, cserélni egy ugyanakkora vagy nagyobb tárhelyet adó merevlemezre.
A nas indulása után pedig lehet a hibás kötetet javítani, helyreállítani.
Az egy hosszabb folyamat....megint.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48211) MrCsiT válasza Real_Necro (#48082) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sajnos, nincs semmi ötletem arra, hogy

"DS Video-t akartam tesztelni telefonomon, de csak tömörítés nélkül hajlandó elindulni. Bármi másnál 3mp után leáll vagy el sem indul. Mi lehet a gond?"

mert a DS Video szintén nem ment a TV-n, 2 db médiaapp pedig nem szeret futni - érthetően - hiszen ugyanazt a mappát kellene megadjam, mint a filmek helyét, és szerintem összevesznének..

Remélem, más majd ad választ a kérdésedre. :R

giant18: nem tudom, hányas verziójú LG WebOS van Nálad? Ha újabb, mint az enyém ami talán 2.0-s, akkor elképzelhető, hogy Plex app létezik rá, azzal érdemes lehet még egy próbát tenned.
Az Emby-vel én bele tudok tekerni a filmekbe.
Egyébként, amiért elkezdtem foglalkozni a médiaszerveren túl más lejátszókkal, az az, hogy iso-t nem tudott eddig semmi lejátszani. Emby-n elsőre addig jutottam, hogy az iso menüjét megjelenítette a TV-n, épp csak nem tudtam menüpontot - tehát a play-t sem :DDD - kiválasztani, ezen még dolgozni kell kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#48212) giant18 válasza MrCsiT (#48211) üzenetére


giant18
csendes tag

webOS 3.0 vagy egy korlátozott 3.5, van benne Plex app. Egy rakat sz@r. :) Chromecast 1.0 nem tud 5GHz wifit, így azzal szaggat, 2.0 eszközzel tökéletes full HD és feliratválasztás is.

Amit viszont érdekesnek találtam, hogy a Philips Android TV Plex appja és a beépített médialejátszója között 4KHDR-ben szemmel látható eltérés van a beépített javára, holott mindkettő direkt a NAS-ról játszik le. Ezt mi okozhatja? Plex-en original quality van a minőségre beállítva.

(#48213) Real_Necro válasza MrCsiT (#48211) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kicsit mintha filmfüggő lenne, mert 3 közül 1-nél működik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48214) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Hello!

Van arra lehetőség, hogy távolról tudjam drive-ként használni a megosztásaimat? Olyan FTP kapcsolatra gondolok, amihez a NAS menedzseli az elérést, mint pl. QC-nél. Nem szeretnék külsős IP-szolgáltatóval küzdeni.
Előre is köszi a tippeket!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#48215) curmpli válasza #29810560 (#48205) üzenetére


curmpli
tag

Ha nincs DDNS beállítva akkor a Quick Connect önállóan működik, ezt értem.
Ha be van állítva és nem működik (pl. az IP cím nincs updatelve), akkor a QuickConnect IDról a DDNS domainre és a rossz IP címre kapcsol sikertelenül.
Én így járta, valamiért nem updatelt a NAS IP címet és a quickConnect-el sem tudtam belépni , mert folyton átdobott a synology.me domainre.

(#48216) #29810560 válasza curmpli (#48215) üzenetére


#29810560
törölt tag

A QC sajnos nem tud arról, hogy a DDNS nem frissült. Teljesen csak akkor tudod kiküszöbölni, ha kikapcsolod a DDNS-t és csak a QC marad. ... ahogy írtad/tapasztaltad.

A DDNS-nek mindig van egy kis késleltetése, mert ha megváltozik a WAN cím akkor pl. a NAS-nak - ha az a DNS frissítő - előbb ezt "észre kell venni", majd lefrissíteni a Synology DNS szerverén.
Amennyiben ez alatt az - amúgy viszonylag rövid - idő alatt akarod elérni, akkor a DDNS címen a NAS valóban elérhetetlen, mert a Synology DNS szerveren még a régi WAN cím van nyilvántartva.

[ Szerkesztve ]

(#48217) #29810560 válasza curmpli (#48215) üzenetére


#29810560
törölt tag

Esetleg a QuickConnect > Speciális táblában reszelhetsz. ... és pl. az Opciók-ban kikapcsolhatod a Relay-t. ... de, ezt én még nem próbáltam, hogy mi lesz a hatása.

Illetve alul állítgathatod az engedélyeket.

Próba szerencse! ;)

[ Szerkesztve ]

(#48218) larryhughes


larryhughes
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat a láma kérdésért, de érdeklődnék, hogy van-e valami lehetőség arra, hogy - külön média lejátszó alkalmazása nélkül - egy nem okos lapos tévén HDMI-n keresztül filmet játsszak le a NAS-ról? (Nekem már az is megtenné, ha valamiféle háttértárként beolvasná, mint egy USB-s pendrive-ot.)

[ Szerkesztve ]

(#48219) claire78 válasza larryhughes (#48218) üzenetére


claire78
senior tag

Nincs. Mindenképp kell vmi hardver.

(#48220) Borisz76 válasza larryhughes (#48218) üzenetére


Borisz76
veterán

Valamilyen média player kell, esetleg htpc, pc.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48221) larryhughes


larryhughes
csendes tag

Köszönöm.
Ez amúgy egy asztali gép XPEnology-val. Van itthon még egy Chromecast, de szerintem azzal sem leszek előrébb. Keresek valami androidos lejátszót.

(#48222) giant18 válasza larryhughes (#48221) üzenetére


giant18
csendes tag

Chromecasttal igen, ha pl. Plexet vagy más médiaszervert telepítesz a NAS-ra, ami tud "castolni" az eszközre.

(#48223) lewisfm válasza larryhughes (#48218) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem nem okos a TV-m, de azért hálózatot lát, s DLNA-n keresztül játszik filmeket is - bár sajnos a nagyob bitrate-es filmek akadoznak rajta.

Viszont van egy Sony Blu ray lejtászom, ami DLNA és a Video Station megosztásait látja, s ugyan úgy tud feliratot és hangsávot is váltogatni, mintha blu ray vagy DVD lemezről játszanék filmet.

(#48224) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Chromecast 2.0-ám is van, ráadásul van hozzá vezetékes ethernet adaperem is. Olyan 13-15 Mbit körül volt a vége, ha ennél nagyobb bitrátájú filmet küldtem rá, akkor akadozott.

Audio codec hiányosságai is vannak, ha jól emlékszem, akkor a következő codec-ekkel volt problémája:
AC3, DTS, TrueAudio HD

Aztán a feliratokat sem szereti, ugyanis emlékeim szerint azokata szerver oldalon bele kell render-elni a képbe, ezért azok a NAS-ok, amelyek gyengék a transzkódoláshoz, már it el is véreznek.

Nekem a Syno DS118-al pl. a Chromecast emiatt a használhatatlan kategória volt.

(#48225) Elemental


Elemental
addikt

Szerintem a netdrive program jó erre.

(#48226) curmpli


curmpli
tag

A PC-re felcsatolt 5 megosztott mappám közül csak az egyiket csatolja fel automatikusan minden rendszerindításkor.
Az összes többinél piros x szerepel, ami csak akkor tűnik el, ha ráklikkelek a meghajtóra. Ezt követően ezeken is elérek mindent.

Többször lecsatoltam és vissza egyenként az összes mappát valamint cserélgettem a felcsatolás sorrendjét és a betűjeleket is újraindításokkal megspékelve . Nincs jelentősége a sorrendnek, a csatolt mappák darabszámának, betűjelének, végeredményként mindig ugyanaz az egy mappa csatolódik automatikusan, az összes többi lemarad az indításkor.

Van valakinek lövése mi lehet?

(#48227) supercharley


supercharley
tag

Hátha valaki tudna segíteni:
Synology NAS-ra van telepítve hivatalos csomagként a Domoticz, és az MQTT szerver. A Node-RED Docker konténerként van telepítve. Azt kellene megoldanom hogy a konténerben futó Node-RED elérje a host-on lévő Domoticz adatbázisát! Magyarán hogyan tudnék a Docker konténerből a hoston lévő tetszőleges útvonalra hivatkozni?

(#48228) #29810560 válasza curmpli (#48226) üzenetére


#29810560
törölt tag

A Windows hibája, lemarad a hálózat a desktop kezelőhöz képest. Aztán meg nem frissíti az ikonokat.
.. de, ha rájuk kattintasz elérhetők a megosztások. :K

Általában (gép) Windows indításkor jelentkezik a "hiba". Jelentkezz ki és újra be mint felhasználó a Windows desktopjából/ba és akkor általában frissíti az ikonokat.

[ Szerkesztve ]

(#48229) curmpli válasza #29810560 (#48228) üzenetére


curmpli
tag

Igen, ezt írták többen itt a fórumon. Az a fura, hogy az összes megosztott mappám közül van egy, csakis egy amit gond nélkül felcsatol mindig. Ezt látod a korábban felcsatolt képen. . Ha kitörlöm, akkor sincs olyan, hogy a többi közül egyet felcsatolna, olyankor nem csatol fel semmit. Ha visszateszem, akkor ezt a "Patika" mappát mindig felcsatolja. Valamiért ehhez ragaszkodik

Mielőtt átvariáltam a hálózatot két mappám volt megosztva és gond nélkül felcsatolta a WIN 7 mindkettőt.
Aztán betettem még egy routert a rendszerbe és a korábbi routerből AP-t csináltam, az AP-n a DHCP-t kikapcsoltam.
Most az új router osztja a fix IP-t.
Ennyi a különbség a korábbihoz képest.

(#48230) Menthirist


Menthirist
veterán

Üdv

A NAS kereső fórumról jöttem ide, mert vacilálok az Asustor 6104T és a DS418Play között. A synology drágább (130k vs 155k), kisebb a garija (3 év vs 2 év), nincs rajta annyi és olyan kimenet, ugyanakkor a SHR és a Btrfs filerendszer izgatja a fantáziám.
Az első kérdésem az lenne, hogy jön ugye egy 2 gigás memóriamodullal, de van egy második üresen. Az elhalálozott qnap-omból van egy ahhoz vett 4 gigás kingmax 1600MHz-es stick-em, számíthatok valami problémára, inkompatibilitásra, ha bele akarnám tenni? Illetve azt írták hogy így 2+4 gigára bővíthető, de a J3355 elvileg 8 gigáig támogat, tehát lecserélhetem igény szerint később a 2 gigás stick-et is egy másik 4 gigásra hogy összesen 8 legyen? (tudom hogy hétköznapi dolgokra bőséggel elég a sima 2 giga is, de egyrészt a lehetőségnek mindig örülök, másrészt lehet játszadoznék majd virtualizációval illetve különféle hostolt szolgáltatásokkal.

Az SHR esetén a legkisebb hdd kerül mindig "beáldozásra"? Mármint első körben 2 darab 4TB-s WD Blue hdd kerül majd bele, de azért ez még nem annyi, hogy csak úgy beáldoznék szívesen 4 komplett TB-t a biztonságo oltárán, viszont van még 1-2 kisebb hdd. Ha betennék mondjuk egy 750-eset a 2x4TB mellé, akkor elmondható lenne hogy lenne ~7-8 TB relatíve biztonsággal rendelkező tárhelyem, amit később bővíthetek kisebb-nagyobb hddkkel?

szerk: ahogy látom nem, használva a synology raid calculatorát, elég sok helyet vesztek még így is, és csak több nagyobb hdd-vel szorul lentebb a veszteség, illetve akkor van az SHR előnyben méretben, ha különböző méretű hdd-ket pakolunk a rendszerbe. Bár ez sem teljesen igaz, mert 4 + 4 + 1 + 8 (összesen 17TB) helyből 9 lesz elérhető, 4TB pedig teljesen használaton kívüli lesz. Ez így azért annyira nem jó (nyílván persze mihez képest, raidekből szarabbul lehetne ezt kihozni). Lehet vegyíteni a dolgokat? Tehát a nem használt üres helyre csinálni még valami partíciót, ami nincs védelem alatt, ugyanakkor nem hagyom veszni a nem használt helyet?

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48231) Alex91 válasza Menthirist (#48230) üzenetére


Alex91
félisten

SHR-be mindig a legkisebb hdd-vel kell kezdeni, mert kesobb csak ugyanakkora vagy nagyobb hdd-vel bovitheto.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#48232) FLx válasza Menthirist (#48230) üzenetére


FLx
addikt

A kimenetek miatt ne aggodj, soha az eletben nem kellenek kb. amiket az ASUS es a QNAP pakol rajuk. A memoria erdekes tema, mert hivatalosan a Synology csak a sajat moduljat tamogatja. Ettol fuggetlenul persze megeszik majdnem barmit, de erdemes ket egyformat rakni bele es olvasgatni kulfoldi forumokat, hogy melyikkel volt gond es melyikkel nem. Van akinek csont nelkul megy nem gyari modullal is, van akinek meg instabil lett tole a NAS.

(#48233) Borisz76 válasza Menthirist (#48230) üzenetére


Borisz76
veterán

Tehát a nem használt üres helyre csinálni még valami partíciót, ami nincs védelem alatt, ugyanakkor nem hagyom veszni a nem használt helyet?

Nem lehetséges.

Memóriabővítés :

Érdemes a specifikációnál megnézni, hogy az adott modell memóriái milyen frekvencián járnak, valamint a feszültséget , ami általában 1.35....és ez alapján hasonló mudullal mehet a bővítés.
( Bővíteni ugye csak INTEL processzoros verziókat lehet ! )

Én a sajátomba 2*8 GB-t pakoltam. ( DS2415+ )

DS 918+ modellt állítottam csatasorba....részletesen dokumentálva a kötet létrehozást, bővítést.

Ez a bejegyzés is a kötettel foglalkozik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48234) Menthirist válasza Borisz76 (#48233) üzenetére


Menthirist
veterán

1.5 voltos kingmaxom van :(
a 918-as cikked a shr-ről olvastam, köszi :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48235) Immy válasza gyugyo79 (#47950) üzenetére


Immy
őstag

Sajnos nem segített. Az eredeti verzióhoz képest (amikor letöltötte az összes új release-t), most egyet sem töltött le. Erre módosítottam:

Találatok: Greys.Anatomy.S15E*720p
Nincs találat: 1080p
Feldolgozás normál kifejezésekkel: nincs bepipálva

Most várhatok újra 1 hetet az új részhez, hogy élőben próbáljam a filter működését :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#48236) bszoki válasza bszoki (#48012) üzenetére


bszoki
újonc

Sziasztok!
Előszőr is köszi szépen a segítséget! :) Jó ez a fórum!... :)
Írok,hogy ha valaki szintén ilyenbe futna.
Írtam a Synology Supportnak és megállapították, hogy corrupt lett a UI (DSM) és hard reset mode 2-vel (kétszer 4 mp-ig lenyomott resettel) újratelepíthetném a DSM-et.
A Dark Thema lett corrupt, de a Light Thema jó.
Sok sikert és jó fórumozást!
Üdv: Szoki

[ Szerkesztve ]

(#48237) gyugyo79 válasza Immy (#48235) üzenetére


gyugyo79
addikt

Már ne is haragudj de ez így sose lesz jó ...
Először is minek várni egy hetet mikor ott a szűrő tesztelése lehetőség.
Az eddig felkerültekkel tudnál tesztelni.
Megnézed eddig, hogy kerültek fel a részek :

Greys.Anatomy.S15E09.HDTV.x264-KILLERS [Sorozat (ENG SD)]

Greys.Anatomy.S15E10.HDTV.x264-CRAVERS [Sorozat (ENG SD)]

Greys.Anatomy.S15E08.720p.HDTV.x264-KILLERS [Sorozat (ENG HD)]

Greys.Anatomy.S15E09.720p.HDTV.x264-KILLERS [Sorozat (ENG HD)]

Greys.Anatomy.S15E10.720p.HDTV.x264-CRAVERS [Sorozat (ENG HD)]

Ezeket be tudod rakni tesztelő címnek.

Tipp! Ugyan ezt berakod találatokhoz és kitörlöd felesleget akkor nem írod el a lényeget.
Tehát ez lesz :
Greys.Anatomy.S15*.720p.* [Sorozat (ENG HD)]
vagy
Greys.Anatomy.S15* [Sorozat (ENG HD)]
stb. és tesztelsz váltogatod a tesztelő címeket ha jó akkor mentés át is viszi.
A baj ha ezt a hozzászólásodat másoltad akkor az volt, hogy bent van felesleges space :
[ Sorozat ( ENG HD )] vs. [Sorozat (ENG HD)]
Nem mindegy!

Ha jól írod be akkor az utolsó 3-at letöltötte volna (vagyis mindet csak ezekről csináltam képet) :


[ Szerkesztve ]

(#48238) Pubszon válasza #29810560 (#48228) üzenetére


Pubszon
veterán

Az a baj, hogy nem csak az ikon marad le, hanem mondjuk egy alkalmazás (pl. Kodi) sem látja felcsatoltként.
Én ezt úgy oldottam meg, hogy automatikusan induló CMD paranccsal megnyitom késleltetve. Mert betölt a Win, IP címet még nem kap, de már ellenőrzi a hálózati meghajtókat.
De tényleg javíthatnák.

curmpli ha nem zavar, hogy 5 ablakot be kell zárj minden induláskor, akkor neked is lehet ez megoldás.
Még mindig jobb, mint mindet megnyitni. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#48239) Digger


Digger
senior tag

Használok egy ilyen Hangkártya/BlueTooth combót!
Nagyszerűen teszi a dolgát, ha működik! Általában egy Tronsmart hangdobozhoz csatlakozik, de néha nem akar csatlakozni!
Ilyenkor be kell lépnem webes felületen, elindítom a vezérlőpultban a wireles szekció BT részétt, és ott kézzel csatlakoztatnom a hangdobozt. Utána szépen megy! A kérdésem az, hogy Androidra létezik olyan program, amivel azt meg tudom csinálni?
Nem arra gondoltam, hogy Androidon is van böngésző, hanem valamelyik DS alkalmazást! :)

[ Szerkesztve ]

(#48240) bb.bocs válasza Digger (#48239) üzenetére


bb.bocs
őstag

na iylesmivel játszom én is, jó nagy szívás volt amíg rájöttem. Bluetooth adapter + samsung soundbar kombóval. Egyszer simán felcsatlakozott amint rádugtam az usbre, viszont utána ha lecsatlakoztatom kín szenvedés volt visszacsatlakozni, mindig ledobált. Rájöttem hogy úgy működik csak ha a hangfallal rendesen, ha rádugom az usbre az adaptert, felcsatlakozik és nem választom le. Viszont: a tervem az lenne hogy van egy alarmclock nevű alkalmazás amit megvettem. Bekapcsolná a bluetoothot ,ami felcsatlakozna a soundboxra lejátszaná a zenét majd utána megszakadna a kapcsolat és lekapcsolna. Sajnos iylen megoldást nem találtam, folyamatos bluetooth kapcsolatot nem szeretnék használni éjjel nappal. Valószínű egy kis mókolás kel majd, relés megoldással és egy hubbal meglehet oldani hogy időzítve kapcsolja ki, be a bluetoothot. Próbáltam másik bluetooth adapterrel is. Jobb lett volna egy alkalmazás mint androidra, ami meghatározott időben kapcsolja a bluetoothot ki és be.
Nem teljesen érem mit szeretnél csinálni. Bluetoothal csatlakozni egy ds alkalmazással? ( pl audio stationnal lehet...)
nekem telefonon, ha egyszer csatlakoztatom a sounboxhoz, utána ha bekapcsolom a bluetoothot telefonon, automatikusan csatlakozik a boxhoz.Ezenfelül androidra egy wifi timer nevű programot használok, amivel betudom állítani mikor kapcsolja be a telefon a wifit és a bluetoothot és ki, ekkor automatikusan csatlakozik a párosított soundboxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#48241) Digger válasza bb.bocs (#48240) üzenetére


Digger
senior tag

ÖÖÖÖÖÖÖ.....!
Na fussunk neki még egyszer!
Mit akarsz te relével kapcsolgatni?! A BlueTooth adaptert? Mi célból? Sokat fogyaszt, vagy a sugárzástól félsz? Ugyanezt a wifi-re?

Nekem csupán annyi a bajom, hogy hiába ismeri egymást az Ugreen BT és a Tronsmart, a Tronsmart a bekapcsolás után nem akar visszacsatlakozni ismét! De nem konzekvensen, csak időnként! Előbb arra gyanakodtam, hogy néha a kamaszlányom lenyúlja a hangdobozt és miután a telefonjával kapcsolódott utoljára, már nem akar ismét csatlakozni az Ugreen-hez. De nem ez volt az ok! Időnként a vezérlőpultban meg kell bökni, hogy csatlakozzanak egymással. Az okát nem tudom, de már az segítség lenne, ha nem kellene PC-t indítanom, hogy bökdössem őkelmét! :((
Az Androidra való Synology programokat nézegettem, bíztam a Synology Manager nevű alkalmazásban, de ott sem tudom a két BT eszköz kapcsolódását kikényszeríteni. Android böngészőből ugyan kínkeservvel megy ugyanúgy mint a PC-ről, csak nagyon kényelmetlen, apró, szemüveg kell hozzá! Brrr! :W

(#48242) bb.bocs válasza Digger (#48241) üzenetére


bb.bocs
őstag

Nálam ugyanúgy instabil a csatlakozás... Kihuzom visszaúton megint jó amíg csatlakozva van. A Bluetooth adaptert akarom kapcsolni és a célból hogy ne menjen fölöslegesen. A sugárzás nem hiszem hogy jelentős. Egyszerűen csak ha nem használom a kapcsolatot minek menjen fölöslegesen. Telefont is kikapcsolom este, laptopot tvt, nem alvoba vagy készenléti üzemmódban vannak.

(#48243) Zozo®


Zozo®
tag

Sziasztok. Ez mitől van? 4TB-os lemezek lettek cserélve 8-ra, lefutott minden, és mégsem azt írja ami a valós hely?

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#48244) FLx válasza Zozo® (#48243) üzenetére


FLx
addikt

Latszolag a kotet nem lett kiterjesztve, maradt a regi merete. A koteten nyomj konfiguralast es ird at a meretet!

[ Szerkesztve ]

(#48245) Zozo® válasza FLx (#48244) üzenetére


Zozo®
tag

Azt hittem, hogy azt magától megcsinálja. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#48246) daniel2121


daniel2121
senior tag

Beüzemeltem az Asus routert RTAC66U, az a bajom hogy a NAS-t nem találom a hálózaton. A routerben a kliensek között nincs a NAS. Mi lehet a probléma és/vagy kell néhány alapbeállítás a routerben?

(#48247) Borisz76 válasza daniel2121 (#48246) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology Assistant ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48248) daniel2121 válasza Borisz76 (#48247) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem találja,adminisztrátori jelszót kér. Az mi lenne?Pedig a LAN led világít a nas-on.
A nas-t látja az assist csak nem tud rá csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#48249) daniel2121 válasza daniel2121 (#48248) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem tudom hogyan de jó lett,adtam neki egy fix ip-ét.

(#48250) Kisnyikhaj


Kisnyikhaj
csendes tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.

Most kötik be nálunk az optikai netet, ki is néztem csomagot 60/25 (Mbit/s), a garantált le és feltöltési sebesség.
Szeretnék vásárolni egy DS2018+ nast egy WD red 4tb 5400 winyoval első körben. Kérdés, hogy ez az ezköz kiszolgál-e egyszerre esetleg kettő tv-t, vagy netalán 3at itthon, HD-ban esetleg full HD-ban. Szeretnék rajta egy Plex szervert futtatni.

Torrentezésre mennyire alkalmas, biztosított sávszélességből mennyit tudok kihasználni, esetlegesen ha nekem gyorsan kellene hogy lejöjjön a film mondjuk nCorrol, akkor ki tudom használni. Mert sok helyen olvastam hogy nem intel meg több(4) magos procis nasok nem igazán tudják, vagyis itt vérzenek el pont. Szóval nem tudom elég erős e ennek a kis ezköznek a processora mert ugye csak egy Intel Celeron J3355 (2magos) van benne. Rammal ahogy néztem az bővíthető, az plusz pont.

Illetve ha garantált minimumtól többel tudok esetleg letölteni akkor nas azt tudja e? Cél az, hogy az asztali gépet ne kelljen bekapcsolni egyáltalán.

Szóval így vásárlás előtt ezek a kérdések fogalmazódtak meg benne, előre is köszönöm szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.