Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) Dolphine


Dolphine
addikt

Lehet, hülye kérdés, de azért felteszem. :B
Két lemezes NAS esetén, ha már egy lemez benn van és működik a DSM, a második lemez csatlakoztatásához ki kell kapcsoljam a NASt vagy működés közben is megoldható ez?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49402) AiRLAC válasza Real_Necro (#49400) üzenetére


AiRLAC
addikt

SD kártyáról bootol a OE/LE/CE.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49403) AiRLAC válasza Dolphine (#49401) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elvileg hot-swap, ha olyan a fiók :) (Értelemszerűen ha szét kell csavarozni a házat akkor nem olyan).
Én azért le szoktam állítani, ez mégse egy céges adatközpont ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49404) Dolphine válasza AiRLAC (#49403) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem kell szétcsavarozni semmit.
Egy DS218-ról van szó.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49405) Real_Necro válasza AiRLAC (#49402) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tehát kiveszem és egyből a gyári rendszer fut?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49406) Elemental válasza Real_Necro (#49405) üzenetére


Elemental
addikt

Igen.
Nézz be az amlogic topikba, fasza összefoglaló van.

(#49407) fenyőke válasza Elemental (#49406) üzenetére


fenyőke
csendes tag

Sziasztok!
Kezdek besokallni a nas-tól.. sajnos semmi nem úgy meg mint szeretném... A letöltés pl nem ment se le le fel.. aztán letöröltem a download stationt , felraktam a transmissont és elindult a letöltés. DE !! nem volt ott fájl ahova kijelöltem neki ,hogy hova töltse le. Ezután felraktam ismét a download stationt és megjelentek benne a torrentek amiket hozzáadtam a transmission-hoz. De még mindig nem találom , hogy hova tölti a fájlokat.. Ott nincs amit beállítottam neki. sőt, sehol nem találom ..?,? mi lehet ez? hova tölt? találkozott már valaki ilyesmivel?

(#49408) fenyőke válasza fenyőke (#49407) üzenetére


fenyőke
csendes tag

Hopp , amikor készre váltott a torrent , akkor megjelent a kijelölt helyen. De addig hol volt? érdekes, viszont a kész után várakozásra vált és nem tölt fel... na akkor megint mi van ?

(#49409) TBMC


TBMC
addikt

Segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy 5tb hdd melyen folyamatosan dolgozok MAC-hez csatlakoztatva, s ezen lévő folyamatos szinkronban lévő backupja elengedhetetlen számomra. Nem a teljes hdd tartalma csak xy útvonala van backupolva. (majd ezen tartalom 2 naponta usb drivera backupolódik, usb copy segítségével, de manuálisan csatlakoztatott/leválasztott kölső drivera)

Jelenleg a cloud station backup for mac applikációt használom, s készítem vele a backupot.
A gondom viszont az, hogy mivel ez egy macbook, plusz egy hordozható hdd, folyamatosan unmoutolom/mountolom a disket, és minden egyes alkalommal a kb 2.5tb-nyi adatot próbálja újra-és újra feltölteni egyesélve, persze nem tölti, csak csekkolja, de ez több mint 8 órába tellik (több 100.000 file), s mellette 60-110%os cpu használatot produkálva a macbookon.

próbáljam meg esetleg a cloud station backup helyett a cloud station drive-ot? hátha ott ez nem így működik?

Vagy esetleg valami más működő alternatíva, megoldás?

előre is köszönöm!

markbellus.hu 

(#49410) AiRLAC válasza TBMC (#49409) üzenetére


AiRLAC
addikt

A Time Machine miért nem megoldás? Synology alapból támogatja.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49411) gbors válasza fenyőke (#49408) üzenetére


gbors
nagyúr

Egy átmeneti folderbe teszi a letöltés alatt álló torrentet, és valóban akkor fogod látni a célfolderben, amikor elkészült. Az, hogy nem tölt fel, több dolog miatt is lehet, lehet, hogy a routeren hiányzik valami beállítás, lehet, hogy a Download Station beállításaiban van valami elmászva. Azt is lehet, hogy kézzel megpróbálod elindítani (resume).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49412) fenyőke válasza gbors (#49411) üzenetére


fenyőke
csendes tag

Köszönöm ! Sajnos a helyzet fokozódott.. Egyik percről a másikra, nem enged bejelentkezni a NAS-ba. Azt írja, hogy Önnek nincs jogosultsága bejelentkezni erre a disc station készülékre. A baj az, hogy egy olyan felhasználó volt létrehozva ami rendszergazda, az admin fiók le van tiltva... Na ilyen kor mi van ??

(#49413) WaterWave válasza fenyőke (#49412) üzenetére


WaterWave
veterán

Ötletem sincs mit csinálsz azzal a nassal... pár hónapja nekem nulláról újra kellett rakni mert a virtuális szerver nem támogatja az ext4 filerendszert, csak a btrfs-t
De nekem kenyeret nem kér, megy minden, pedig nem vagyok nagy guru.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49414) fenyőke válasza WaterWave (#49413) üzenetére


fenyőke
csendes tag

Próbálom beüzemelni. Eddig egy PC-n windows alapú NAS-t használtam. Gondoltam jobb lesz a céleszköz, de eddig csak szívás.. No amire rájöttem: csak azon az egy laptopon nem enged bejelentkezni, másikakról működik... Egyszerűen nem értem mi lehet vele..

(#49415) fulton


fulton
addikt

Srácok, vettem a Nas 418play -be egy további 4 Tb HDD. Addig 1 lemez + adatlemezzel ment 4+4 Tb osak.

Most van 24h órája hogy azt írja Bővítést végez, és természetesen még nem jelent meg mint használható hely. Ez normális "jelenség"?
Egyébként tele volt a 4Tb használhatóm már.

[ Szerkesztve ]

(#49416) WaterWave válasza fulton (#49415) üzenetére


WaterWave
veterán

normális

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49417) e90lci válasza fulton (#49415) üzenetére


e90lci
senior tag

Még vagy 2-3 nap de lehet egy kicsit kevesebb.

(#49418) fulton


fulton
addikt

az igen. Köszönöm az infot. Nem semmi..

(#49419) WaterWave válasza fulton (#49418) üzenetére


WaterWave
veterán

jó dolgokra várni kell :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49420) bb.bocs válasza fenyőke (#49414) üzenetére


bb.bocs
őstag

beállítottad a fiókvédelmet, és letiltotta az ipdet és a fiókot amivel próbálsz arról az ipről belépni :)
vezérlőpult/biztonság/fiók... itt a megengedő blokkoló listából az ipt szedd ki, a védett fiók kezelésénél epdig a felhasználónevet amivel próbálkoztál.
Beállítottál neki egy határt, amit túlléptél ezért tiltott. :) Annó sokat szívtam mire rájöttem.
Néha csinálhat talán olyat a böngésző is hogy beragad,becachel vlmit (kukiiiii ürítése) és hiába próbálsz belépni... utána meg tilt. ilyenkor üríts. :)

(#49421) olajbogyo válasza Real_Necro (#49388) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Minden megy rajta jelenleg is. Nekem mindegy mit használsz, csak gondoltam egy próbát megér neked is. Nem kell semmit sem mókolnod a kütyüre, csak felteszed a kodi-t, és örülsz...ennyi.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#49422) olajbogyo válasza olajbogyo (#49421) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Azt akartam még írni, hogy mivel a neked ajánlott "Coreelec" egy minim linux beépített kodival, így szerintem ez neked felesleges, hiszen azért vettél Minix-et, mert azon gyárilag van Kodi (XBMC)....igaz android alatt, de nincs vele semmi nyűg.....ajánlott is a neked ajánlott fórumon a minix lejátszó, többek között ezért is. Mert csak kibontod, és használod....

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#49423) fulton válasza WaterWave (#49419) üzenetére


fulton
addikt

Kész is:) tökéletes egyelőre.
Egy kérdés, mikor mondjuk a fil kezelőből egy zenét megosztok, és kapok egy :
http://gofile.me/47ZIm/xxxxxx elérést, majd ha rákattintok, akkor a böngésző címsorába behozza egy ip címet és port számom, amivel egyébként hálózaton belül el tudom elérni a NAS-t, erről nem tudják feltörni nekem a NAS -t?

(#49424) TBMC válasza AiRLAC (#49410) üzenetére


TBMC
addikt

time machine segítéségével a komplett gépet backupolom mindig.

De a külső hdd tartalmát nem, mivel TM csak a komplett külső driveot tudja backupolni. viszont én csak az XY mappákat szeretném róla. :K

markbellus.hu 

(#49425) WaterWave válasza fulton (#49423) üzenetére


WaterWave
veterán

Mindent fel lehet törni ha nagyon akarják, ez olyan , hogy nincs ellophatatlan autó se.
De nem fogják.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49426) htw


htw
tag

Sziasztok
Jelenleg egy synology rt1900 ac-t használok torrentezésre. A filmeket egy apple tv 4k + infuse pro kombóval játszom le lan kábellel összekötve. Digi 500-as csomagban vagyok. A letöltési sebesség eléggé ingadozó egy egy filmnél is pár KB/s-8MB/s. Amenniben filmet is néznék közben sokszor akad a lejátszás akár másodpercekre is. Tudom az 1900-as nem erre van pont, de kezdetben megfelelt. Melyik synology nast érdemes már megvenni, ami garantáltan nem akadna és kihasználnám az 500-as digit is. Ds 218+ talán jó lehet. Nem baj ha a jóval olcsóbban is meg tudnám úszni csak tudja a torrent + filmnézést egyszerre + a letöltési sebességet.

(#49427) htw válasza htw (#49426) üzenetére


htw
tag

Azt még hozzá tenném hogy ds get-tel töltök iphone vagy ipad segítségével. Ha ez számít.

(#49428) WaterWave válasza htw (#49426) üzenetére


WaterWave
veterán

ezzel nem fog akadni...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49429) lewisfm válasza htw (#49426) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A DS118 pl. ehhez kevés egy-két pillanatnyi csúcsot leszámítva 160-180 Mbit között tartja a letöltési sebességet, de közben tudok full HD filmet nézni pl. a TV-n, csak ne kelljen neki transzkódolni. Az összes olyan Syno NAS kiesik, amiben ennek a CPU-ja, (Realtek RTD1296) van gyengébb CPU van benne.
Pedig ez legerősebb nem intel CPU, amit a NAS-ba szerelnek, tehát marad a DS218+.

[ Szerkesztve ]

(#49430) olajbogyo válasza htw (#49426) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Az biztosan jó lesz, mert nekem a DS118 as(lehet kevesebb lesz a let. sebb, de stabil) van és mindezt tudja, amiket ecseteltél(csak olcsóbban, ha ez számít, és ha nem kell a több lemez) Nekem is 500/200-as digi netem van.

Ha a transzkódolás számít, akkor a felettem író kollégának igaza van, mert az nekem sem megy....

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#49431) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nekem 1000/200 a net és 414 nas. Ez max 20/22 MBps tud. Ezzel egy bd remux kb 20 perc alatt lecsurog.
Mi a bánat lehet annyira fontos hogy az 500 (kb 60 MBps) netet fullra kihasználjuk?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49432) lewisfm válasza Mezga Aladár (#49431) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem teljesen jó ez a 20-22 MByte/sec, azaz a 160-180 MBit/sec letöltési sebesség.
Azért - mint mindenki -, örültem volna, ha többet is tud, de valójában lényegtelen.

Inkább az a gond vele, ha épp a Hyper Backup programmal biztonsági mentés készül (külső natív USB 3.0-ás HDD-ra), akkor a NAS válaszkészsége éppen, hogy kielégítő, néha a DS Video app ilyenkor timeout-ol is, főleg ha közben torrent letöltés is megy.

Pont ezért csak hetent egyszer, a hajnali órákban történik biztonsági mentés, de a mi szoksásainak ez megfelel.

(#49433) htw válasza lewisfm (#49432) üzenetére


htw
tag

Ha a ds118 tudja stabilan a 20 MB-ot miközben filmet is nézek róla akkor nekem tökéletes. Sem a dupla tárhely sem a transzkódolás nem fontos. Full HD remuxokat nézek.
Köszönöm a válaszokat!

(#49434) tibi3650 válasza gyugyo79 (#48876) üzenetére


tibi3650
tag

Végig beállítottam mindent amit írtál. Szépen működik is, kivéve hogy nem tudok menteni :W Mit nem állítok jól be, vagy mi lehet a hiba? Ezt kapom error-nak:

[ Szerkesztve ]

(#49435) AiRLAC válasza tibi3650 (#49434) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha nem read-only-ra állítottad a /storage mount-ot, akkor jogosultság gond lesz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49436) tibi3650 válasza AiRLAC (#49435) üzenetére


tibi3650
tag

Nem read-only-ra állítottam és az aktuális felhasználónak is írás/olvasás joga van a docker mappára. Vagy hol kell még jogosultságot állítanom? Sőt, file sation-nel simán tudok a mappába másolni...

[ Szerkesztve ]

(#49437) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nagy tisztelettel elmagyarázná nekem valaki, hogy az mkvtolnix-ot miért jobb a nason futtatni mint pl egy asztali gépen?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49438) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#49437) üzenetére


Borisz76
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49439) gbors válasza lewisfm (#49432) üzenetére


gbors
nagyúr

Az USB-s eszközre másolás nagyon eszi a CPU-t, 3.0 esetén már minden bizonnyal akkor is, ha a céldisk ext4-es. Ha a HyperBackup még tömörít is, akkor végképp KO.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49440) tibi3650 válasza Mezga Aladár (#49437) üzenetére


tibi3650
tag

És: (#49438) Borisz76

Miért ne a NAS dolgozzon, ha már van? Jah és persze ha a NAS-on vannak alapból is a filmek. Illetve a NAS-on jópár filmet elindítok, akár távolról is amikor van egy kis időm. És végez amikor végez. (És valjuk be egy 40-70GB-os filmel azért el van egy ideig...) Nem kell állandóan figyelnem, hogy mikor kapcsolhatom ki a PC-t, nem kell addig otthon lennem. Nálam nem nagyon megy az asztali gép. Már feleslegesnek is tartom, csak és kizárólag amikor mókolni kell valamit. Azon kívül ott a telefon, táblagép, NAS, TV...

Ezért szeretném ezt is a NAS-ra bízni :K

[ Szerkesztve ]

(#49441) Mezga Aladár válasza tibi3650 (#49440) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem kell állandóan figyelnem, hogy mikor kapcsolhatom ki a PC-t, nem kell addig otthon lennem.

Az asztali progiban benne van a kikapcsolás funkció.
Azt látom valamennyire szerepet tévesztetek, a nast próbáljátok az asztali pc felé bővíteni.
A NAS=hálózati adattár. Ha akarok valamit ami erőforrás igényes akkor bekapcsolom a pc-t és megcsinálom azon, akár távolról is.
A plex kódolása is nevetséges. Röpteiben kódol közepesnél gyengébb minőségben. Erre mi szükség van? Töltsd le kisebb a kliensnek emészthető formátumba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49442) tibi3650 válasza Mezga Aladár (#49441) üzenetére


tibi3650
tag

Lehet hogy kicsit "másra" is használnám, ha lehet mint adattárnak. Kicsit túlzónak tartom az árát és a képességeit arra, hogy csak mint egy hálózati külső merevlemez legyen. Lehet Én látom rosszul, de ameddig bírja szuflával Én terhelném. Amúgy nem hiszem hogy az mkvtoolnix jobban megterhelné mint pl. egy torrent.
Otthon médiabox-ot használok coreelec-el, így 2160p-ben szedem amit lehet, mert egy Samu QLED TV-n azért jobban néz ki mint pl egy 720p. Viszont ha utazgatok vagy a melóhelyen épp van szabad 2-3 órám, akkor szívesen megnézek egy filmet, erre tökéletes nekem a PLEX transzkódja. Sose tudom mit szeretnék távolról nézni és azért nem szednék le mindet két verzióban...

(#49443) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Abban kérdném a segítségeteket, hogy a belépő szintű (vagyis a nem Intel CPU-s) DS-ek milyen tempón tudnak torrentezni? Konkrét le- és feltöltési sebességet is tudnátok írni, az lenne a legjobb. ;)

(#49444) Mezga Aladár válasza tibi3650 (#49442) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak próbaként megnéztem a Hunter Killer UHD verziója 57.64 GB a 720p 5.9 GB. Ez ha gyors a net akkor a 720 lejön 4-5 perc alatt. Szóval amikor kitalálod utána 5 perc. Biztos nem transzkódolnám. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49445) gyugyo79 válasza tibi3650 (#49434) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nincs írás joga így első ránézésre.

(#49446) tibi3650 válasza Mezga Aladár (#49444) üzenetére


tibi3650
tag

Ezért vagyunk mi mások és mások... Az a baj hogy van pár ismerősöm akik tőlem néznek filmet és köztük van olyan is aki egyből TV-ről nézi PLEX app-al. Nála pl. nem tudnám megoldani hogy ne PLEX-el nézze. Legalábbis Én nem tudok olyat hogy pl. VPN-en belépjen hozzám TV-vel :F De ha van erre valami használható ötleted, szívesen kipróbálnám :K

De most már jól elkanyarodtunk a valódi problémától, ami az lenne hogy nem tudja írni az mkvtoolnix a storage könyvtárat...

(#49447) tibi3650 válasza gyugyo79 (#49445) üzenetére


tibi3650
tag

Hogy tudok neki adni? Vagy hol nézzem meg hogy tényleg van vagy nincs joga?

(#49448) gyugyo79 válasza Mezga Aladár (#49437) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az remélem megvan, hogy ez a program csak fájlműveleteket végez ezért ugyan annyi erőforrást igényel a gépre felcsatolt hálózati meghajtót használva a gépről indítottal kiszedni/felcserélni egy hangsávot mint ha a NAS -ról fut ha már úgy is a NAS -on van a film ...
Nem mindenki tölti le ezért a gépére aztán másolja vissza csak, hogy a NAS mint NAS legyen csak használva.

Nagy tisztelettel kérdem volt értelme ennek a kérdésnek ?

(#49449) tibi3650 válasza gyugyo79 (#49448) üzenetére


tibi3650
tag

:C

(#49450) gyugyo79 válasza tibi3650 (#49447) üzenetére


gyugyo79
addikt

File Stationben ha megnézed a config mappát az a tulajdonosa akit beállítottál (user id)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.